toegepast kan worden op kelders, sou-' terrains enz. Het is een bruine olieachtige vloeistof, welke lucht en vocht afsluit en stikstof houdende bestanddeelen weert; hierin overtreft het verreweg olieverf of teer, daar het in het hout dringt en de poriën niet afsluit en de in het hout aanwezige eiwit stoffen, die vooral verrotting bevorderen, buiten werking stelt. Een kilogram van deze stof is voldoende om een vlak van 5 a 6 vierk. M. haut te beschilderen. Proefondervindelijk is gebleken, dat het carbolineum avenarius ten allen tijde zijn gunstige werking uitoefent. Een en ander wordt gestaafd door getuigschriften, welke werden afgegeven o. a. door G. H. Möller, architect alhier, J. van Ek Zoon, bouw kundigen, id., Jacques Leijh, stads-architect, id., mr. baron A. J. van Nagell, huize klein Ampsen bij Lockem, de Ned. Bell- Teleloon-Maatschappij, dr. Riep, scheikun dige te Amsterdam en tal van buiten- landsche personen en maatschappijen. Dinsdag had alhier de jaarlijksche ver gadering plaats der Broederschap van no- tarisseu in Nederland in desocieteit //Ver eeniging". Er waren 74 leden tegenwoordig. De vergadering werd geopend door den notaris J. Maarschalk als voorzitter, die daarbij, op eene onderhoudende wijze, eenige vluchtige beschouwingen over het notaris ambt ten beste gaf, nadat hij eerst den heer Evenblij als opvolger van den heer Kruimel in het secretariaat had geluk ge- wenscht. Gemelde secretaris bracht daarna het algemeen verslag uit, waaruit bleek dat er 18 leden waren bijgekomen (6 ge wone eu 12 buitengewone) dat er 11 had den bedankt (8 gewone en 8 buitengewone) en dat er waren overleden 17 (3 gewone en 14 buitengewone) zoodat het aantal leden thans bestaat uit 532 leden (195 gewone en 367 buitengewone). Als plaats waar de volgende vergade ring zal gehouden worden, is gekozen Maas tricht met 56 stemmen, terwijl Zwolle 15 en Arnhem 11 stemmen verwierf. De heer Wertheim, die als lid van het hoofdbestuur moest aftreden, doch herkies baar was, werd met 70 stemmen herkozen. In plaats van den heer Maronier uit Rotterdam, die niet herkiesbaar was, werd tot lid van het hoofdbestuur gekozen de heer W. J. N. Landré uit Vlijmen met 42 stemmen, en in plaats van den heer G. W. Roes, die zijn ontslag als notaris had genomen, werd bij eene tweede vrije stem ming gekozen de heer mr. M. Donker, notaris te Zaandijk, met 44 stemmen, ter wijl de overige stemmen verdeeld waren op de heeren G. C. Merens en jhr. L. A. H. de Sturler. Na afloop van een en ander hadden er nog breedvoerige discussiën plaats over het tegenwerken of beperken der zaakwaarne ming en werd een voorstel aangenomen om een krediet van f 500 te verleenen voor de over dat onderwerp in de maand Sep tember te houden vergadering van candi- daat-notarissen. Na afloop der vergadering deden onder scheidene leden een rijtoer door de omstre ken, terwijl zij zich des avonds vereenig- den aan een gezellig diner in het hotel Scholten in den Hout. Ten nadeele van een stalhouders- knecht zijn Dinsdag door middel vau insluiping in een stal aan de Zijlstaat alhier 40 gulden ontvreemd. Te IJmuideo is aan het strand opgevischt een stukje bord, waarop met gele lettersNo 20 Licance Pour 8. P. LEGER EN VLOOT, ÉZaterdag is te Amersfoort de jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederlandschen Schutterij-kaderbond gehouden. De financieele toe stand is gunstig. Tegenover een ontvangst van f2207.31 staat een uitgaaf van f2176.141/.;!, zoodat er sen batig slot is van f31.16'/j. De heer j. a. Pijselmau werd tot onder-voorzitter benoemd en de heer J. C. W. Dieterich te Utrecht tot 2e commissaris in plaats van den heer E. Afman, die voor een herbenoeming had bedankt. Haarlem werd aangewezen als de plaats, waar de volgende algemeene vergadering zal worden ge houden. Daarna begon de sch-et wedstrijd. LAND EN TUINBOUW. Op 24. 25 en 23 Augustus zal te Hilversum, var.wege de afdeeling Gooiland der Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde, eene tentoonstel ling van bloemen, planten enz. worden gehouden. Als prijzen worden uitgeloofd kunstvoorwerpen en getuigschriften in drie klassen. Het programma bevat: lo. 1 bruidsbouquet. 2o. 1 bal- of hand- bouquet. 8o. 2 tafelbouquetten in pyramide vorm. 4o. 1 grasbouquet. 5o. 1 Makartbouquet. 6o. 1 tafelmiddenstuk. 7o. 1 bruidskrans. 8o. 1 graf- kraus. 9o. 1 korf gevuld met afgesneden bloemen. lOo. 1 korf, gevuld met bloeiende- en bladplanten, llo. 1 bloemtafel, gevuld met bloeiende- en blad planten. 12o. De schoonste en grootste ve-zame- ling voorwerpen van kurk en boomschors, gevuld met levende planten. 13o. De schoonste en grootste verzameling ornamenten, gemaakt van gedroogde bloemen, gewassen enz. Ï4o. De schoonste ver zameling afgesneden rozen. 15o. De schoonste verzameling bloeiende planten. 16o. De schoonste verzameling niet-bloeiende planten. 17o. De schoonste verzameling groenblijvende planten en heesters voor den vollen grond. (Conifeeren, hulsten enz.) 18o. De schoonste verzameling pelargonium zonales (minstens 30 stuks). 19o. De schoonste verzameling stamfuehsia's (minstens 10 stuks) en 20o. De grootste verzameling kas planten. Nu de aardappelziekte zich weder hier en daar op den akker vertoont, is het niet onbe langrijk te weten dat Jensen, een duitscher, ter bestrijding der ziekte en tot afwering der schim melsporen van de knollen, «besehermdammen" aanlegt, tussehen de rijen. Bij proeven dienaan gaande is gebleken dat inderdaad op deze wijze de ziekte tot den kleinsten omvang beperkt wordt doch tevens dat deze handelwijze geen gunstigen invloed heeft op den groei der knollen, misschien doordat de vrucht wat te veel van de lucht wordt afgesloten, en dus de aardappel zijn vollen was dom niet boreikt. Het schijnt uiterst moeilijk een middel tot bestrijding dezer kwaal te vinden, en dan nog moet niet vergeten worden hoe moeilijk het middel op de uitgestrekte aardappelvelden is toe te passen. Wat men aan den verbouw redde, zou waarschijnlijk aan arbeidsloon te loor gaau. VISSCHERIJ. Tessel, 6 Augustus. De iNoordzee-visschers van hier brachten in de afgeloopen weck elders ter markt: 14,000 tongen, 25 tarbotten, 80 manden rog, 200 manden scharren, 150 manden kleine schol en 50 manden poonen. De prijzen waren bij afslag als volgt: groote tongen 30 a 45 c., kleine en middelsoort dito 4 a 15 c., tar bot f3.50 ti f8, rog 40 a 60 c., alles per stuk; scharren f3 a f3,50, kleine schol f2 a f4,50, poonen fl a fl.50 per mand. RECHTSZAKEN. De vrouw uit Roon, die, eenigen tijd geleden, als verdaeht van vergiftiging, gevankelijk naar Dordrecht was overgebracht is wegens onvol doende bewijzen op vrije voeten gesteld. HI N N K L A Don Joaquin Valera, mi nister resident van Spaöje te Athene, is, naar men verneemt, benoemd tot gezant van het spaansehe rijk bij ons hof. Het gerucht, als zoude lieer Keuchenius een nader onder zoek instellen in de bekende zaak- Willink Ketjen, schijnt juist te zijn geweest. Althans de Loe. meldt, dat de minister van Koloniën de opzen ding bevolen heeft naar Nederland van de voornaamste stukken, die netrekking hebben op de zaak-Wil link Ketjen. De JTransche mail, met berichten uit Batavia tot 7 Juli, wordt morgen te Amsterdam ver wacht. De officieren der dd.schut terij te Amersfoort hebben aan Z. M. den Kon ng eenparig eervol ont slag aangevraagd, en dit naar aan leiding eener toespraak door den burgemeester van die gemeeute ge houden tot het hoofdoestuur vau den Nederl. Schutterijkaderbond. Wedstrijden. Nader wordt uit Nijmegen betreffende den wielerwedstrijd gemeld: Zaterdagavond werden te Nijmegen de feeste lijkheden ter gelegenheid van den wielerwedstrijd nog voortgezet met een wedstrijd in het figuur rijden in de concertzaal der sociëteit «De Ver eeniging". Slechts ééne club nam daaraan deel, nl. de ïlaarlemsche Vélocipcdc-club, wier bewe gingen echter van zooveel netheid en stiptheid blijk gaven, dat de jury baar den len prijs meende te moeten toekennen. Vervolgen8 gaven eenige heeren proeven in het kunstrijden Daarna nam de lieer Edo Bergsma nogmaals het woord om den goeden ailoop der wedstrijden te schetsen, waarna de prijsuitdeeliug door eenige Nijmeegsche jonge dames verricht werd. Het slechte weder deed verder de gemaakte plannen voor Zondag ten deele in duigen vallen. Van den voorgenomen grooten bondstocht naar Kleef, met pic nic in het lteicliswald, moest ten slotte worden afgezien. De festiviteiten in «De Vereeniging", waaronder bal charapêtre, acroba ten-voorstellingen, vuurwerk enz., hadden ook maar ten deele plaats en werden zeer slecht bezocht. Alles te zamen genomen, zijn de feesten groo- tendeels 111 het water gevallen, leed de bondskas een aanzienlijk verlies, en vierde de Nijmeeg- sche burgerij niet in die mate hot feest mede, als zij dit gewoon is. De afdeeling Hilversum van den Nederland schen Schutterijkaderbond heeft bij den algeiaee- nen schietwedstrijd le Amersfoort een bronzen medaille vcrworvei». De prijswinnaars werden Dinsdagavond half negen door de geheele schutterij met muziek verwelkomd en in optocht door de straten geleid. Vereeniging tot bevordering van Pabrieks- en Handwerks- nijverheid in Nederland. Zeven-en-dertigste Algemeene Vergadering, gehouden te 's-Gravenhage. Tweede dug (Dinsdag 7 Augustus 1888). Voorzitter de heer dr. J. Th. Mouton. De vergadering had lieden het voorrecht, in haar midden te zien den minister van Water staat, Handel en Nijverheid, den heer Havclaar, die een gedeelte van de beraadslagingen bijwoonde. De voorzitter heette hem welkom en dankte hein voor dit bewijs van belangstelling ia de nijverheid en in deze Vereeniging. De minister van Waterstaat, bedankende voor die welwillende woorden, verklaarde groot belang te stellen in alles, wat de nijverheid betreft. Is zijn tegenwoordigheid hier daarvan een zwak be wijs, hij hoopt, dat hij in de toekomst krachti ger bewijzen daarvan zal kunnen geveu. Hij heeft bij het aanvaarden van zijn taak het vaste voornemen opgevat, de belangen van de drie hoofdbronnen van algemeene welvaart (han del, nijverheid en landbouw) te behartigen; maar hij zal gaarne steun en voorlichting van deze en zustervereenigingen ontvangen. Haar adviezen zal hij op hoogen prij9 stellen en ernstig overwe gen. (Algemeene toejuichingen). Ook de burgemeester van 's-Hage, de heer Roest, woonde een deel der vergadering bij. De voorzitter verwelkomde hem. De burgemeester dankte voor die welwillende woorden en verz;kerde, dat het hem recht aan genaam was deze bijeenkomst te kunnen bijwonen. A rbeidsenquête. Aan de orde is de bespreking van de wette lijke maatregelen, door de Regeering te nemen naar aanleiding der gehouden enquête. De heer dr- W. P. ltuijsch, geneesk. adviseur a/h. dep. v. Binueul. Zaken, heefit zich namens de afd. 's-Hage be;eid verklaard de behandeling van dit punt in te leiden. Hij wijst op de groote belangstelling, die de arbeiderstoestanden in den laatsten tijd hebben opgewekt, zoowel van de zijde der Regeering als van wetenschappelijke lieden. Te min echter spreekt de nijverheid zelve. Spreker zou wenschen, dat de fabrikanten ieder voor zijn tak, aangaven, welke beperkingen in het belang der veiligheid en gezondheid kan nen worden geduld. In de Afdeeling 's-Graven hage zijn de voorstellen door de Commissie voor de enquête ernstig overwogen en getoetst aan de eischen van gezondheid en veiligheid in de fa brieken, en men kwam tot de slotsom, dat het zeer moeilijk is de eischen van de fabrieksnij verheid in harmonie te brengen met die der hygiëne. De afdeeling wenscht dan ook voor te stellen een onderzoek in eigen kring te doen in stellen, een methodisch nauwgezet onderzoek naar de vermoedelijke gevolgen en practische uitvoer baarheid van de meest eenvoudige maatregelen. Dit voorstel is niet in strijd met het voorstel omtrent het onderzoek naar de wenschelijkheid van aanstelling van fabriekinspecteur3, terwijl het mogelijk zou kunnen zijn boven dezen een raad van toezicht te stellen. Het voorstel kan de kiem leggen tot eene gewenschte zaak, een permanent museum of eene tentoonstelling van voorwerpen ter beveiliging van de gezondheid en het leven der arbeiders. De afdeeling meent, dat het geheel op den weg ligt der Vereeniging deze zaak tot stand te brengen, die elders in het buitenland door steun der regeering reeds bestaat. De heer Beijer (Utrecht) licht het voorstel der afd. Utrecht toe omtrent het onderzoek naar de aanstelling van fabrieks-inspecteurs. Een zeer uitvoerige, gedrukte toelichting i9 reeds aan de afdeelingen gezonden. Spr. verklaart, dat dit voor stel dat door den voorzitter tegelijk met het voorstel 's Gravenhage aan de orde is gesteld eigenlijk samengaat met d'.t van '9 Gravenhage. Het is juist voorgevloeid uit den wensch om de zaak meer algemeen onder de aandacht van het volk te brengen en te doen bespreken. Het resultaat der daarop gevolgde discussie is, dat de voorzitter de volgende voorstellen doet: lo. de afdeelingen uit te noodigen in hun kring enkele verbodsbepalingen door den beer Ruijsch in de «Vragen des Tijds« te overwegen en door de industrieelen te doen beantwoorden, de vraag, welke bezwaren daartegen bestaan; 2o. bet Hoofdbestuur uit te noodigen voor te bereiden de oprichting van een Museum van voorwerpen betreffende veiligheid en gezondheid der werklieden. Beide voorstellen werden eenparig aangenomen. (Wordt vervolgd.) Nader wordt medege deeld dat bij den Maandag gemel- den brand te Nieuwer-Amstel een zesjarig meisje in de vlammen is omgekomeD. De keurmeesters van het vleesch, enz. te Kralingen hebben Dinsdag weder eene groote hoeveelheid rundvieesch, bestemd voor de consumtie te Rotterdam, af gekeurd. Onder politietoezicht is het vleesch begraven en onschadelijk gemaakt. Nader deelt men mede, dat niet 133, maar 117 stukken lood uit het Nieuwe Gat werden geborgen. De berging geschiedde onder leiding van den heer W. v. d. Tak te Goedereede. De stoom- zuiger Nautilus, kapt. A. den Ouden, is met de bergingsfiotille naar Zee land vertrokken, waar men schijnt te willen werken. Van het wrak werden tot heden ongeveer 800 blokken tin hehaald. Het onstui mige weder beeft het onderzoek ge durende eenige dagen in zijnen voort gang verhinderd. Te Groningen is in het begin der vorige week de kas van het Leger des Heils, welke aldaar in de woning van de officie ren bewaard werd, bestolen. Onge veer f100 werd ontvreemd. De ver moedelijke dader, ee- jeugdig sol daat des Heils, die vroeger meer malen in handen der justitie was, is gearresteerd, doch blijft alle schuld ontkennen. - Het publiek wordt naar wij lezen gewaarschuwd tegen een ingezetene uit Holten, die bestellingen doet op allerlei adver- tentiën en ook bij alle handeldrij- venden. Voor net hem toegezondene volgt geen betaling, en hij maakt het, voor minder dan het hem in rekening werd gebracht, te gelde. Reeds zijn velen opgelicht gewor den. Een ieder zij dus op zijn hoede. De bij de Kweekschool voor zee vaart te Leiden voorgekomen febris typhoïdea heeft zich niet verder ver breid, en zich alzoo slechts tol en kele gevallen bepaald. Te Hol- landscheveld, bij HoogeveeD, is een knaapje van 3 jaar in een mestput omgekomen. Het bedrijf der Gebr. Visser, te Weeternieland, het rob- benvangen, is schier eenig in den lande. Het dooden der zeehonden beproeft men veelvuldigop Borkum hebben vele badgasten steeds het geweer gereed om den zeerob door het lood te dooden, wat echter ten gevolge heeft, dat de dieren schuw worden en zich westwaarts begeven naar Nederlandsch gebied, om wel licht gevaDgen te worden in de net ten van de robbenvangers van Wes- ternieland. De hoeveelheid dezer dieren, die jaarlijks gevangen wordt, blijft gelijkmatig. Zoodra de vellen minder waarde krijgen, door haar- wisseling die tijd is nu weer op handen wordt de vangst gestaakt. Zondag jl. is het Rijnkeenschip van schipper H. van Duynen, ge laden met hout, bestemd naar Duitsch- land, op de Waal tussehen Dode- waard en Deesd, door hevigen golf slag vol water geloopen en gezon ken. Het schip zit aan den rech teroever der Waal. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. De waterstaat heeft reeds maatregelen genomen tot afwending van ge vaar voor de scheepvaart. Te Spijk bij Griethuizen is Za terdagmiddag ongeveer drie uur met eene hevige onweersbui, ver gezeld van hevigen wind, eene baggermachine, welke aldaar ter uitdieping in den Rijn lag, gezonken. De wachters hadden nog even tijd zich te redden. Al het loopende want en de materialen zijn door den stroom medegevoerd. Voor de scheepvaart ligt het gevaarte zeer hinderlijk. Zondag jl. strandde te Harlingen, bezuiden de haven, het tjalkschip Hoop op Beterschip- par Rooseboom, bestemd van Gro ningen naar Gouda. Schipper, vrouw, twee kinderen en de knecht hebben den nacht op het dek doorgebracht en den volgenden morgen zich met hunne eigen boot gered. Maan dag is een schipper uit Makkum, varende op eene te Tes6el tehuis- hehoorende tjalk, bij het ten anker komen over boord geraakt en ver dronken. De knecht poogde nog hem te redden, doch de drenkeling zonk weg, vóór hij hem met de boot kon bereiken. BUITENLAND. Duitschland. Naar de „National Zei- tung" meldt, zijn de nagelaten gedenk schriften van keizer Frederik thans uit Engeland naar Berlijn teruggebracht. De onderhandelingen tussehen Duitschland, Oostenrijk en Italië over de bulgaarsche aangelegenheden zouden reeds een aanvang genomen hebben. Men verwacht, dat te Berliju door de groote mogendheden een congres zal ge houden worden, uitsluitend over Bulgarije. Naar de „Eigaro" uit Berlijn ver- verneemt, is tussehen Rusland en Duitsch land een overeenkomst aangegaan, welke invloed zal hebben op de betrekkingen van Oostenrijk met Rusland. Het desbe treffend stuk zou in het laatst van Augus tus, bij gelegenheid van eene nieuwe ont moeting, door de beide vorsten geteekend worden Frankrijk. Naar nader uit Parij bericht wordt hebben de werkstakers Za terdag 11. getracht zes honderd bezemste len de Arbeidersbeurs binnen te brengen, ten eiude deze onder de daar aanwezigen te verdeelen; het werd hun echter door de politie, die bijtijds van het plan onder richt was, belet. Maandag hebben weder eenige botsin gen tussehen de grévisteu en de politie plaats gehad. Het ernstigst echter liet zich een gevecht aanzien, dat tussehen een bende kappersbedienden, kellners, enz. en eenige politie-agenten in de ruo de la Santé ontstond. De manifestanten vielen de agen ten met steenen aan en verwondden ver- scheidenen van hen. Om twee uur in den namiddag hielden de kellners weder eeu bijeenkomst op de Arbeidsbeurs. Na afloop trokken zij naar het café de la Presse en hef café de la Paix, welke echter door de eigenaars ge sloten waren. Op die wijze in hun vernielzucht te leurgesteld, begaven zij zich naar de place des Yictoires, waar zij een groote mani festatie wilden houden. Tevergeefs trachtte de politie de opgewonden lieden met de blanke sabel uiteen te jagen. Tegen vier uur bevonden zij zich we der op den grooten Boulevard, waar bijna al de winkels en koffiehuizen gesloten wa ren. Het verkeer ondervond groote be lemmeringen, maar de orde werd verder niet verstoord. Vreemd mag het heeten, dat de werk staking der //polderjongens" en groefwer- kers thans geheel op den achtergrond ge raakt, niettegenstaande de patroons vaster dan ooit besloten zijn niet toe te geven. Italië. VVil men de „Eaufulla" ge- looven, dan zou keizer "Wilhelm voorne mens zijn vijf of Z63 dagen te Rome te blijven. Hij zal het paviljoen van het Quirinaal, de Palazziua, betrekken. Gastmalen ten paleize en in het gebouw der ambassade, roeiweilstrijden, militaire revue's, enz. zullen ter eere van deu Duit- schen vorst gehouden worden. Schitterend belooft de illuminatie te worden van het Eorum Romanura, het Colyseum en den Pal&tijnschen heuvel. Zuid Afrika. De Trausraalsche re geering heeft opnieuw aan Sir Arthur H- avelock de verzekering gegeven, dat zij doortastende maatregelen zal nemen om den Boeren te belettenDinizoeloe bij te staan. Noord Amerika (V. S.). Uit Washington wordt gemeld, dat de Senaats commissie voor de aangelegenheden van den arbeid tot verscherping adviseert van de wet, welke het aanvoeren van arbeiders uit het buitenland onder werkcontracten verbiedt. Uit New-Tork komt het bericht van het overlijden van generaal Sheridan, een der helden uit den Amerikaanschen vrijheidsoorlog. LAATSTE NIEUWSTIJDINGEN. STADSNIEUWS. GEMEENTERAAD Woensdag 8 Aug. 1888. 1. Goedkeuring besluit beschikking post onvoor ziene uitgaven en Ontvangst-bericht wijziging algemeene poli- tie-verordening. 2. Adre3 Duinwater-maatschappij, houdende ver zoek om verlenging van deu termijn voor haar antwoord op het concept-contract tot 81 Oct. e. k. Wordt goedgekeurd. 3. Voorstel B. eu W. om een krediet van f 480 toe te staan voor schoolmeubelen H. B. school met vijfjarigen cursus. Wordt goed gekeurd. 4. Id. id. verbetering ingang Gierstraat, door het wegbreken van een blinden muur van het Oude Mannenhuis, en het weer ophou wen in schuine richting. 5. Id. id. Burgeravondschool. Redactie verande ring. 6. Id. id. ophooging land Leïdsche vaart. 7. Id. id. bebouwing open grond Zijlweg. 8. Id. id. bebouwing open grond Bannesteeg. Punt 48 goedgekeurd. 9. Id. id. overwegen spoorweg, met advies com- misse van fabricage. Gesteld in handen der Kamer van Koophandel. 10. Id. id. bijdrage kosten van bewaking over weg Leidsche straat. 11. Id. id. in gebruikgeving 4 schilderijen uit liet legaat van jhr» J. C. W. Fabrieius. 12. Id. id. verordeuing schoolgeld-heffing gymna sium en vier middelbare scholen. 13. Id. id. ondersteuning wed. A. JooreSchulp- zand, meadvies comm. v. pensioenen, wordt toegestaan f 50. Punt 10—13 goedgekeurd. 14. Herstemming over voorstel B. en W. om rastering Nassauplein, met nader adres van de omwonenden. Wordt verworpen. 15. Verzoek eervol ontslag onderwijzeres koste- looze school letter E Mej. M. ten Hope. Wordt verleend. 16. Voorstellen comm. van fabricage en finan ciën, bijdragen van particulieren in nieuwe straten. Goedgekeurd volgens voorstel der comm. van fin. 17- Voorstel B. en W. verhooging jaarwedden onderwijzers lagere scholen Weijerman, Serné en Beernink. Wordt goedgekeurd. 18 Tot onderwijzer tweede tusschenschool en kostelooze school lett. E, hen. D. Brouwer. 19. Tot onderwijzer kostelooze school lett. E, benoemd W. H, Hoefman. 20. Benoeming stads-geneeskundige en stads vrouw. Worden resp. herbenoemd dr. T. C. Winkler en mej. M. E. Immer. 21. Voorstel B. eu W. regeling herhalings-onder- wijs. Wordt besloten het advies vau de Comm. voor het L. O. in te winnen. 22. Id. id. verhuring grond Gedempte Beek, met advies comm. v. fin. aan H. Graaff, Goedgek. 23. Id. id. grond Meesterjoostenlaan, met id. Wordt goedgekeurd. 24. Id. id. grond Harmenjansweg, met id. Wordt goedgekeurd. 25. Id. i>'. kiosk Hout, met id. Wordt goedge keurd. 26. Verslag opzichter gasverlichting over Juni. Voor kennisgeving aangenomen. 27. Voorstel B. eu W. vaststelling lijst voor be noembare zetters. Herbenoemd worden de heeren J. H Koolhoven. J. Saholis en E. J. Westerveld. mmmmn. PARIJS, 8 Aug. (Reuter.) Eenige, niet zeer talrijke, troepen werkstakers trokken door de straten. Zij kwamen in botsing met de politie, waarbij eenige agenten werden gewond. AMIENS, 8 Aug. (Reuter) De werksta kers trachtten zich tot meerdere troepen te vereenigen, maar de politie dreef deze terstond uiteen. Vijftig personen zijn in hechtenis genomen. Eenige soldaten zijn gekwetst. De orde schijnt nu hersteld te zijn, dank zij den kraclitigen maatregelen welke daarvoor zijn genomen. BERLIJN, 8 Aug. (Reuter.) De //Na tional Zeitung" verneemt, dat prins Bis marck zich op buitengewoon bevredigende wijze heeft uitgelaten over den uitslag der keizersbijeenkomst te Petersburg. Het po sitieve gevolg der bijeenkomst is geweest, dat het wederzijds vertrouwen tussehen de vorsten van beide rijken is bevestigd en daardoor volgens menschelijke bereke ning een tijdperk van rust en voor jaren bevestigden vrede is geopend. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Den Hoorn op Tessel door ds. J. W. Unger, te Katwijk a/d Rijn (cl. Leiden). Doopsgezinde Kerk. Aangenomen het beroep naar de Doopsgez. gemeente te Leeuwarden (vac.-Van Geuns) door ds. P. K. Bijl, Ie Wormerveer op het Zuid. Roomsch-Katholieke Kerk. Dinsdag herdacht de heer Verhoeven, r. k. pastoor te Ootmarsnm, zijn 25jarig priesterschap. CSSELrSSPHLIHa ia de Groote- of St. Bavokerk al hier op Donderdag 9 Aug. 1888 de« namiddags vau 2 3 uur, door len Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. llochzeitsmarschMendelssohn. 2. Ave Maria sur le le Prélude de Bach. Gounod. 3. Fluit Concert (le deel)Rinck. f. Variatiën op Wilhelmus. Brands Buijs. 5. Variatiën op 't Eng. Volkslied. Rinck. 6. Finale. Üt^rfkYöSlÜÜii S Êr3« Haarlem, 8 Aug. Aangevoerd en verkocht 107 stapels kaas, uit- makenue 13728 kazen, wegende 26854 Kg. Hoog ste prijs per 50 Kg. f 29, Haarlem, 8 Aug. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 18 koeien 180 a 100, 21 nuchtere kalveren 11 a 5, 74 schapen f 22 15, 22 Lammeren f10 a 6, 0 Graskalf f 0 a 0 Pinken f O,a 2 Stieren f40 a 4 Paarden f 350 a 50, 0 Biggen f 0 a 0, 0 Vet Kalf f—a 0,—. Aasiï&dam, 8 Aug Dt praten der Aardappelen w»nn als volgti Frieiehe Dokkumer Jammen 0,a 0,dito Franekar Jammen f0,a 0.Zseuwseke Spui- soke Jammen 0,0,Katwijker Zand f 2.80 a 3,81, id. Muisen f 0,s 0,Andijker Muis-

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 2