I NG E Z 0 N D E N. R U IT E K L tl N 11 De begrafenis van generaal Eude land-Sociely Donderdag te Rotterdam aan gekomen. De N. R. Ct. ontving de volgende lijst der namen van de amerikaansche bezoe kers, op oranjepapier gedrukt onder hare zinspreuk^Eindelijk wordt een spruit een boom". Dr. John van Duyn en echtgenoote, van Syracuse, N. Y.; Peter V. Port, Esq., ren tenier en dochter mrs. Delahanty en klein dochter miss Delahanty, van Albany N.Y.; Frank I. van der Beek, Esq., houtkoop- man en zoon Frank I. van der Beek Jr., van Jersey City, N. J.; mr. Jas. A. van Yoast, advocaat, van Schenectady, N. Y.; dr. Harman W, Veeder, van Schenectady, N. Y.; Isaac E. Ditmars, Esq., bouwkun dige, van N. Y. City; mr. Robert A.Van Wijck, advocaat, van N. Y. City; G. Y. Vau der Bogart, Esq., rentenier, van Sche nectady, N. Y.; Hon. Edw. Elsworth, Mayor van Poughkeepsie, N. Y., en zijne dochter, miss May Elsworth van Poughkeepsie, N. Y.; mr. Eugene Elsworth van Irvington, N. Y.; Jas. H. Blauvelt, Esq., en zoon Harry R. Blauvelt, van Nyaek, N. Y.; Rev. J. Howard Suydam, D. D. van Haines Corner, Green'Co., N. Y.; mr. John H. Voorhees, advocaat, van Washington, D. C.; H. B. Gates, Esq., rentenier en zuster miss Gates, van South Orange, N. J.; mr. Frank Hasbrouck, schatmeester van de stad Pough keepsie, N. Y.; dr. Clias. H. Voorhees en echtgenoote, van New Brunswick, N. J mr. H. B. Hubbard, advocaat en zoon, van Brooklyn, N. Y.; rev. J. Elmendorf, D. D., en echtgenoote, van N. Y. City; mr. Sheldon T, Viele, advocaat, van Buf falo, N. Y.; mr. Menzo van Voorhis, ad vocaat, van Rochester, N. Y.; mr. W. H. Vredenberg, advocaat, en zoon, van Free hold, N. J.; mr. Judah B. Voorhees, de puty surrogate, en echtgenoote, met miss Barkaloo, en mrs. Geran, van Brooklyn, N. Y.; hon. L. L. van Allen, gewezen lid der vertegenwoordiging en zuster, miss Ag nes van Allen, van N. Y. City; mr. Geo. W. van Siclen, advocaat, secretaris van /,the Holland Society" secretaris van de Holland Trost Co."', van N. Y. City; mr. Geo. H. Howard, advocaat, van Washing ton, D. C.; mr. Alex. J. Thomson, advo caat, van Shenectady, N. Y.; mr. Theo. V. van Heusen, koopman, van Albany, N. Y.; mr. Chas. E. Lydecker, advocaat, van N. Y. City; mr. John L. Swits, van Shenectady, N. Y. Onder de passagiers aan boord van de //Amsterdam" bevond zich ook nog, als verslaggever van de //New-York Herald", welk blad Donderdagavond reeds een verhaal bevatte van de aankomst te Rotterdam, de heer Lehman Israels, broeder vau den heer Jozef Israels. Het gezelschap is des avonds te 7 uur 30 min. met den extra-trein, door de Ned. Amerikaansche Stoomvaart-Maatschappij" beschikbaar gesteld, van Rotterdam te Am sterdam aangekomen, en in open rijtuigen, door de Amsterdamsche Rijtuigmaatschap pij" aangeboden, naar de Doelenstraat ge reden, waar 38 leden van het gezelschap in //Bracks Doelen" en 16 in het //Ron deel" afstapten. Bij de aaukomst aan het Centraalstation waren leden der directie van geuoemde stoomvaartmaatschappij en leden van de commissie van ontvangst tegenwoordig. Door bemiddeling der commissie voor de ontvangst te Amsterdam, is voor allen vrije toegang verkre gen tot alle bezienswaardigheden aldaar: Art's, Panopticum, Pano rama, enz., terwijl de heeren dr. Rogge, bibliothecaris, en mr. N. de Roever, archivaris, zien bereid heb ben verklaard, de vreemde bezoe kers al de in bibliotheek en archief aanwezige oorkonden, betrekkelijk de opkomst en bloei van Nieuw- Amsterdam en Noord-Amerika en van de hoofdstad van Nederland in oogenschouw te doen nemen. Een bezoek aan het stadhuis zal niet achterwege blijven, waar de burgemeester waarschijnlijk de stamverwanten zal ontvangen. Gedurende den tijd, dat de vreem delingen daar vertoeven, zullen eenige jongere leden der commissie van ontvangst steeds gereed zijn, hen op hunne tochten door de stad te begeleiden. Dinsdag 14 dezer zal per stoom boot een bezoek worden gebracht aan Marken en Hoorn. Wedstrijden. De uitslag der wedstrijd te Klingendaal op 9 Augustus, was als volgt: T. Harddraverij, (Sweep Stakes) voor 3-ja- rige Ned. merriën, in twee ploegen, elk van 4 sulkeys. Winners: «Stepaway» vac H. v. Wic- kevoort Crommelin, «Carno* van J. de Boer, «Brammulette* van A. C. van den Akker, en «Compagnie^ van Koster Co. Bij het overrij den, dat te half vijf plaats had, was «Stepaway* wiuner van den prijs van f 600 en won «Carno* de premie van f200. II. Noordzee stakes. 7 deelnemers. Prijs f500, behaald door "Demi Dien«, van luitenant jhr. Rutgers van ltoosenburg; tweede aankomende •Jarl ex Jesuit* van luit. Metclerkamp; derde aank. «Valéaa* van jhr. Rutgers. III. Klingendaal stakes. 2 deelnemers. Winner van den prijs van f1200 was «Moscow» van mr. Johnstone; «Balancoire» van Captain Williams had dus 2/3 der inleggelden en forfaits. IV. Harddraverij (Sweep Stakes) voor 3-ja- rige ned. hengsten. 7 deelnemers. »Tabor II* van A. de Ridder, won den prijs van f750; «Willem I* van W. J. H. Albers, had de premie van f250. Scheveningen stakes. Van 12 ingeschre ven paarden waren slechts opgekomen «Evaporée II* van C. de Licktervelde, en «Naamen*, van Ch. Houze. De eerste won den prijs van f 1500 en de helft der inleggelden; de andere had de tweede helft der inleggelden en forfaits. V. G-roote militaire wedren over hin dernissen. 4 deelnemers. «Bronze», van en bereden door luitenant Metelerkamp, won den prijs van f2000; Avondhridge* van luitenant van der Mcrsch, f375; «Kingma« van luitenant Hoogstraten, won i 150. Dit was eene zeer schoone race. VI. Nationale harddraverij met sulkeys, 14 deeln. De prijs van f1500 werd beh. door «Jonker* van B. W. Schippers, gereden door den eigenaar; de le premie ad f350 won «Apollo II« van J. F. P otters, gereden door B. J. van Spru- del; de 2e premie ad f150 won «Vetlok* van J. de Mol, gereden door A. D. van den Akker; vierde aankomende was «Emma» van L. van der Klugt, gereden door J. van der Klugt. Hij be kwam het dubbele inlcggeld. Naar men verneemt heb- ben de metselaars van den water toren, voor de N- Amstelsche wa terleiding het werk gestaakt. De toren moet den len Sept. gereed zijn. Hij is thans tot ongeveer 40 meters opgetrokken de geheele hoogte zal 53 Meter bedragen. Thans moet vast beslo- ten zijn het uitgebreide station te Rozendaal te verlichten door mid del van electriciteit. De //Stad Osck" schrijft: Zondag jl. werd de hier zoo hoog ge waardeerde familie Antoon Jurgens door eeuen zwaren en verschrikkelijken slag getroffen. De heer Henri Jurgens, of zooals wij hem onder ons op gemeenzamen toon noem den, Driekus Jurgens, die Donderdag der vorige week door eene beroerte werd ge troffen, gaf, omringd door de zijnen, den geest. Ieder Os3chenaar weet wie Driekus Jur gens was, en omdat hij dat weet, kan hij ook 't best beseffen, wat hij was voor de groote zaak, met welke hij den osschen naam eene Europeesehe vermaardheid heeft geschonken, wat hij was voor de armen in het algemeen en de armen van Osch in het bizonder; wat hij gedaan heaft aan kerken en vrome stichtingen; wat hij was voor zijne familie en zijn gezin. En nu, die man is bezweken, die sterke eik geveld! Wij schrijven hier geene biografie vau dezen zoo zeldzaam begaafden man; maar toch moeten wij een paar feiten uit zijn veelbewogen leven releveeren, welke dezen handelskoning kenschetsen. Toen zijn vader met 't fabriceeren van kunstboter begen, kwam Driekus al spoe dig op het denkbeeld om te Parijs een Société te vestigen voor het maken van margarine, welke Société ook tevens kunst boter fabriceerde. De invoer van het arti kel werd echter in Engeland betwist en het gevolg daarvan was een reuzenproces, dat ruim 20 jaar heeft geduurd. Wat Driekus Jurgens gezwoegd en ge daan heeft, om dit proces op eene voor de kunstboter-industrie glansrijke wijze te doen eindigen is onnoembaar. En hij had niet tevergeefs gewerkt, daar het proces werd gewonnen, en de geheele kunstboter-indus trie van ons land mocht dien triomf mede vieren, want de overwinning van Driekus Jurgens was hare overwinning. Toen in Engeland de stemmen opgingen tegen de kunstboter en allerhande verhalen over het artikel werden verspreid, met het doel om het in discrediet te brengen, toog Driekus Jurgens zelf naar Londen en hield in de //Society of Arts" een klemmende redevoering, waarin hij niet alleen het goed recht van zijn fabrikaat verdedigde; maar ook op wetenschappelijke gronden den Engelschen aantoonde, dat de kunstboter een volksvoedsel is bij uitnemendheid en wegens zijne goedkoopte, eene weldaad voor den minderen man. De «Society of Arts" had zooveel eer bied voor dien Hollander, die in hunne taal hen zoo flink toesprak, dat zij hem hare groote zilveren medaille vereerde, eene belooning wel verdiend. Wij zagen later de kransen, en vonden er daar van zijne broeders, van de heeren PriuzeD, van de familie van Van Glabbeek uit Helmond van de familie Joh. Jurgens, van het kantoorpersoneel, van Jan van Meurs uit Nijmegen, van de heeren Gips en Ingenohl uit Rotterdam, van den heer Hakbijl, stationschef alhier, van de Société d'Alimentation te Parijs enz. Een onderwijzer die eenige maanden geleden naar Transvaal vertrok, geeft in de «Midd. Ct." eene beschrijving van zijne reis en zijne aankomst te Pre toria. //Door het gunstig onthaal, zoo eindigt hij, dat ons allen hier te beurt viel, had den wij spoedig de ongemakken van de reis vergeten. De timmerlui uit ons gezel schap werden dadelijk geëngageerd voor f9.60 per dag, de leerlooiers waren reeds in Holland aangenomen en mijn reisgenoot en ik, die in Nederland twee jaren met de onderwijzers-akte in den zak hebben geloopen zonder geplaatst te kunnen wor den, konden betrekkingen krijgen bij de vleet. Wij bezochten in Pretoria eenige malen de zittingen van den Volksraad en zagen daar //oom Paul" in al zijne waardigheid. Het gaat er in dien Volksraad heel raar toe. z/Men Eere, zegt de voorz. Ik kan me nie vereenige nie met die voorstel van die geachte lid uut A." Ze verkoopeu elkaar daar uien, gooien met sinaasappelen, snui ten zeer primitief hun neus enz. Geen ge meenteraadsvergadering in Holland, waar het zoo toegaat. Pretoria is overigens een schoone plaats de woning van den president Krüger en de kerken zijn prachtige gebouwen. Ik heb uit de vele aanbiedingen, die mij ge daan zijn in overleg met ds. Postma en den superintendant van onderwijs, het aan bod aangenomen van den heer v. H., volks raadslid voor Waterberg. Ik ben, na nog 3 dagen met den ossenwagen gereisd te hebben, aldaar behouden aangekomen. Ik sta nu aan het hoofd eener school, die aanvankelijk 14 leerlingen telt. De helft der schoolgelden wordt cloor het gou vernement en de andere helft door de ouders betaald. Het is hier een prachtige, gezonde streek, sinaasappelen, vijgen, abrikozen, perziken enz. groeien hier in de prachtige tuinen en meester //mag er vrij in loop en pluk, moet zich maar niet vremd hou". De fa milie v. H., waar ik aan tafel eet en alle vrienschap en hoogachting geniet, is in ouderscheiding van de boeren in den om trek vrij beschaafd. Ze doet voor vele hol- landsche families in dit opzicht niet onder en geen onzer beklaagt zich de vestiging in Transvaal." Het zevende jaarfeest von den Provincialen Bond der Vereeniging «Het metalen kruis» in Noord-Brabant zal in 1889 hoogst waarschijnlijk te Bergen-op Zoom worden gevierd. De russische prins Bariatinsky, die ee:.e reis door Europa maakt met een vierspan, vertoefde van Zaterdag tot Maan dag in het hotel «de Zalm» te Gou da. Het was daar juist kermis, en blijkbaar amuseerde de prins zich uitstekend met dat oud-hollandsche vermaak, sehrijft men. Men ver neemt dat er pogingen in het werk worden gesteld om in de nabijheid van de legerplaats bij Oldenbroek een Militair Te Huis te stichten. De notaris A. te 's Hage, houder van een jarenlang zeer gezien kan toor, heeft, naar beweerd wordt, wegens financieele moeielijkheden de stad verlaten. Woensdagavond omstreeks 6 ure zijn tuinland ver latende, vond J. H., te Rijsoord zijn 2 /sjarig tweelingzoontje verdronken in eene sloot. De moeder was tijde lijk afwezig. Woensdagnamid dag had een driejarig kind in de Hartmanslaan te Rotterdam het on geluk, voorover in .eene waschteil te vallen, die met kokende stijfsel was gevuld. Het kind bekwam daar door zware brandwonden aan het lijf en de armen. De jaarlijksche bedevaart naar Kevelaar zal plaats hebben op 15en dezer. Een extra- trein zal de bedevaartgangers op dien dag naar genoemde plaats brengen, en den volgenden dag te rugvoeren. In een der belang rijkste veenderijen in 't Noorden vindt men een druk bezocht kof fiehuis. In de koffiekamer ziet men een bord, waarop de woorden «Ge vraagd» en «Aangeboden», en ieder bezoeker is vrij daarvan gebruik te maken, en vult slechts op bet bord in wat bij noodig beeft of ten ver koop aanbiedt. Dat van deze gratis-publiciteit veel gebruik gemaakt wordt, is te begrijpen. Dezer dagen stapte ee^ eenvoudig boertje 7t café binnen, zag 't annoncenbord, nam 't stuk krijt ter band en schreef heel leuk onder de rubriek «Gevraagd» met groote letters: Droogte. Een an der bezoeker nam daarop bet krijt en zette onder «Aangeboden» een paraplu. Heden zou de bemanning van alle oorlogsschepen van Hellevoetsluisuit, een militairen marscb maken, begeleid door de kapel der marine, die morgen ver trekt. De persoon G. v. d. S., te Nieuwaal, zooals gemeld in hech tenis genomen als vermoedelijke da der der inbraak en diefstal van gelds waarde, is weder op vrije voeten gesteld. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk.) Mijnheer de Redacteur! Den 5den Aug. ontving ondergeteekende een inschrijringsbiljet voor den Kinder speeltuin ingevuld als volgt: voor de oprichting f 25, voor onderhoud - 2. Helaas echter had de milde gever (dien ik bij voorbaat, uit naam van de kinderen mijn hartelijken dank betuig) vergeten de rubriek naam en woonplaats in te vullen. Vriendelijk verzoek ik hem dus hiermede, het verzuimde in te halen. D. DE CLERCQ, Parklaan 10. (Vriéndelijk verzoek aan andere blade<i dit over te willen nemen.) VEETEELT. De volgende circulaire is dezer dagen verzonden Het is u waarschijnlijk bekend, dat in het vorig jaar eene commissie van twee onzer be stuursleden naar Engeland is geweest, om Lin coln rammen aan le koopen. Aangemoedigd door den goeden uitslag dezer poging om onze schapenfokkerij.krachtig te bevor deren, wenscht de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier ook nu weder in de maand September een aan tal volbloed Lincoln raralammeren rechtstreeks uit Engeland in te voeren. De uitstekende ontwikkeling der oudère ram men en de schoone afstammelingen daarvan, dit voorjaar verkregen, doen de Vereeniging wen- schen ditmaaal zoo mogelijk op nog ruimere schaal in deze richting werkzaam te zijn. Daar het haar niet te doen is om geldelijk voordeel en onze Algemeene Vergadering ook nu weder eene som tot vergoeding van eventueels meerdere onkosten heeft toegestaan, kan zij de dieren wederom op de volgende voorwaarden aanbieden 1. De prijs zal de som van f 90,niet te boven gaan en zoo mogelijk lager zijn. 2. De dieren worden te Amsterdam aange voerd en aldaar op eenen nader te bepalen dag in de maand September verloot. 3. Elke ram ontvangt een nummer en de be stellers of hunne gemachtigden zijn gehou len het op hun lot gevallen nummer te accepteeren en te betalen. 4. Na afloop der verloting zijn de dieren voor rekening en risico der nieuwe eigenaars. Daar alleen bij bestelling van minstens 30 rammen de invoer zal plaats hebben, en de Com missie in de eerste dagen van September naar Engeland moet gaan, wordt U verzocht eene eventueele bestelling vóór den 24n Augustus e.k. aan onzen Secretaris toe te zenden, bij wien des- verlangd nog nadere inlichtingen te bekomen zijn. Jb. ZIJP Kzn. te Abbekerk, Voorz. W. TEEN GS te Wieriugerwaard, Secr. In verband met bet toenemen der varkens ziekte, vestigt men de aandacht op een zeer een voudig voorbehoedmiddel, nl. het bijvoederen van zout in vrij ruime mate, dat blijkens de ervaring van personen, die vele jaren achtereen varkens fokten, allernitmuntendste resultaten heeft opge leverd. Engeland. In het Lagerhuis is Don- derolag door Fergusson gezegd, dat Enge land verklaard heeft geenerlei plan te koesteren tot aankoop van den portugee- schen Delagaobaai-spoorweg, noch tot het verwerven eener eontroleerende macht in die maatschappij. De trausvaalsche regee ring heeft verklaard, niet voornemens te zijn op den invoer langs de koloniale we gen hooger rechten te heffen dan op den invoer per Delagaobaai-spoorweg. Der re geering is niet bekend of de besturen van de Kaap en van Natal tot eene soortge lijke verklaring toegetreden zijn, maar zij gelooft niet dat deze besturen het voör- uemeu hebben, stappen te doen tot aan koop van dien spoorweg of tot het ver krijgen van controle over de exploitatie., DllitSCllland. Bij de manoeuvres?; welke dezer dagen te Bornstedt hebben, plaats gehad, is keizer Wilhelm beleedigd en bedreigd door eeu der ühlanen. De sol daat werd ontwapend en door de gendar mes naar Potsdam gebracht. Frankrijk. Ook te Lyon zal waar schijnlijk spoedig een werkstaking uitbre ken, en wel onder de glasblazers. Wan neer het zoover komt, dan zijn de gevolgen niet te overzien. Te Amiens vielen sinds gisteren geene wanordelijkbeden voor. Te Rijssel hebben dertig wevers zich weder aan den arbeid begeven. Men hoopt, dat het tot eene schikking tusschen de patroons en de werklieden zal komen. De orde werd tot heden niet verstoord. Zooals reeds is vermeld, had de begra fenis vau den ex-generaal der Commur Elides, te Parijs, niet zonder wanori plaats. Reeds den dag le voren stondt tal van personen voor het sterfhuis in dt rue Reaumur en hoorde men daar oproerige gesprekken. Men was beducht dat de plechtigheid niet zonder ernstige ongere geldheden zou plaats hebben ook wegens de dreigende houding der werkstakers en daarom had de politie krachtige maatrege len genomen, die weldra zouden blijken niet onnoodig te zijn. De posten in de verschillende wijken waar de stoet voorbij zou gaan, waren door gendarmes versterkt, terwijl de dienst in de straat door //gar- diens" werd waargenomen onder de beve len van de iuspecteursde agenten der geheime politie en die van de andere tak ken van dienst, waren allen op de been. Bovendien waren troepen geconsigneerd in tie kazerne Prince Eugene en de bereden politie hield zich gereed in de coui Roquette. Bij den ingang van het kerkhof Père Lachaise bevonden zich eenige hoofdamb tenaren der politie. Het was den manifesteerenden alleer ik in den spiegel een blik op zijn gelaat; de uitdrukking die ik er op las, strekte tot vermeerdering der hoop die mij vervulde. Ik volgde hem ongemerkt op de trap en vond mijn ver moeden bevestigd, dat hij zich onmiddellijk naar Mary's kamer zou begeven. Toen eenige uren later de familie zich aan den haard neerzette, was 't mij maar al te duidelijk, dat tusschen oom en nicht een onherstelbare breuk was ontstaan. Gedurende de twee volgende dagen verkeerde ik in de uiterste spanning der onzekerheid, of mijn patroon den brief al dan niet had beantwoord en of alles zou afloopen zooals het begonnen was, zonder dat de geheimzinnige Clavering ten tooneele verscheen. Intusschen verrichtte ik getrouw mijn eentonigen arbeid, als een paard dat blindelings voortloop: in den molen. Ik schreef en schreef maar altijd door, totdat 't mij scheen alsof met eiken droppel inkt een droppel van mijn bloed verbruikt werd. Altijd op mijne hoede'en steeds met ingehouden adem luisterende, durfde ik bij e^nig ongewoon geluid toch nauwe lijks mijn hoofd bewegen, uit vrees dat ik mijne bekendheid met den gespannen toestand zou verraden. Den derden nacht had ik een droom, dien ik reeds aan den heer Raymond heb verteld en dus hier niet wil herhalen. Toch acht ik het noodig, de lezing daarvan op één punt te erbeteren. In het door mij aan den heer Raymond gegeven verhaal zeide ik, dat het gelaat van den man, dien ;k de hand zag opheffen tegen mijn patroon, dat van Clavering was. D't was een leugen. Het gelaat dat ik in mijn droom aan schouwde, was het mijne. En juist dat was 't, wat mij dien droom zoo vreeseiijk maakte. Als in een spiegel, zag ik in die bleeke, ineengekrompen figuur, die langzaam de trap afsloop, mijn eigen beeld. Overigens was mijn verhaal ge heel waar. Het droomgezicht bleef mij onophoudelijk bij, het wilde mij niet met rust laten. Was het een voorteeken? Een waar schuwing van de wijze waarop ik het voorwerp mijner aan bidding voor mij zou winnen? Moest de dood van den oom de brug worden, welke mij veilig zou voeren over de peil- looze kloof, die mij scheidde van de nicht? Ik begon mij met dit denkbeeld hoe langer hoe meer eigen te maken en alle mogelijkheden na te gaan door welke ik kon genoodzaakt worden, dat pad te betreden ondanks mij zeiven, ja ik ging zelfs zoo ver, om mij voor te stellen, hoe haar liefelijke ge stalte zich vol vriendelijken dank tot mij zou neigen, als tot hem, die haar uit een groote moeilijkheid verlost had. Een ding was zeker, dat indien dat de weg was, welken ik moest inslaan, ik nu ten minste wist hoe >.k dien moest bewan delen; en gedurende den ganschen langen lag die volgde, werd mij in telkens hernieuwde herinneringen aan het droomgezicht de les herhaald, hoe die bevende onzichtbaar voortgedreven gestalte voorzichtig de trap afdwaalde en zicb met opgeheven revolver achter den stoel plaatste van mijn patroon. Ik betrapte mij zelf dien dag zelfs herhaalde ma len, dat ik met het hoofd zat omgewend naar de deur door welke die gestalte verschijnen moest, en er over peinzende hoelang het nog zou moeten duren eer ik zelf daar zat staan in 't meer dan vreeseiijk oogenblik. Dat dit oogen- biik reeds zoo dicht nabij was had ik niet kunnen denken Zelfs toen ik hem dien avond verliet, na nuttiging van hel glas wijn, waarvan bij 't verhoor gesproken is, had ik geet gedachte dat het uur der volvoering reeds zoo spoedig zos slaan. Maar toen ik, geen drie minuten later, langs de deui mijner kamer het geritsel hoorde van een dameskleed et door een kier miss Marv gewaar werd, die naar benedet ging, naar de vertrekken baars ooms, besefte ik dat hei noodlottig oogenblik was gekomen, dat daar beneden ieti zou gezegd of gedaan worden hetgeen de mij voorgespie gelde daad noodzakelijk zou maken. Wordt vervolgd..)

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 2