wordt in stemming gebracht en verworpen met 15 tegen 9 stemmen. Voor de heeren 't Hooft, Krol, Eigée, Waller, Lodewijks, de Kanter, Huet, van Weel en van Ek. Krol. Ik stel voor als amendement om de bezoldiging van de onderwijzers aan te houden. Verworpen met 18 tegen 6 stemmen. Voor de heeren 't Hooft, Krol, Waller, Huet, van Weel, van Ek. Punt 6 aangenomen. K r o 1. De bedoeling is, dat herhalingson- derwijs werd gegeven aan de leerlingen die den cursus hadden afgeloopen. Maar er kunnen uitzonderingen zijn en ik wilde toevoegen: bij uitzondering kunnen ook leerlingen worden toegelaten, die niet den geheelen cursus hebben gevolgd, mits hun geschiktheid om de lessen te volgen uit een toelatingsexamen, af te nemen door het hoofd der school, blijkt. De heer Bijvoet wil alle jongens toe laten, de Voorz. acht het eveneens niet zoo moeilijk dat te doen, daar het onderwij zerspersoneel groot genoeg is en men dus zoovele klassen kan maken als men wil. In deuzelfden geest spreekt de heer von Reeken. Het amendement van den heer Krol wordt verworpen met 14 tegen 10 stem men. Voor de heeren 't Hooft, Krol, Waller, Lodewijks, de Kanter, Stolp, Huet, van Weel, van Ek, en Sneltjes. M a c a r Zou het niet wenschelijk zijn, de beslissing over de geheele zaak aan te houden tot de volgende vergadering? De heer 't Hooft sluit zich hierbij aan. Bij stemming wordt het geheele aldus geamendeerde voorstel goedgekeurd. Tegen de heeren Krol, Koopmans en van Weel, buiten stemming de heeren 't Hooft, de Kanter en Macaré. Het geheele besluit luidt nu aldus: De Raad der Gem. Haarlem besluit: 1. dat ten spoedigste wordt overgegaan tot het inrichten van twee herhalingsscholen, waarvan een in de Tusschenschool Nassau- laan met een schoolgeld van f2 per leer ling en een in school lett. B. Achterstraat die kosteloos toegankelijk is. Aan school G zal, bij genoegzame deel neming, ter beoordeeling van B. en W. gelegenheid bestaan tot het ontvangen van onderwijs in de vakken voor aanstaande militieplichtigen, welk onderwijs kosteloos zal zijn; 2.dat het onderw. wrordt gegeven op Maan dag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van iedere week des avonds van 7 tot 9 uur. Het vangt aan op den eersten Maandag in de maand Sept. en eindigt op den laat- sten Vrijdag der maand Maart. 3.dat het onderwijs zich zal uitstrekken over de vakken ah volgens art. 2 van de wet op het L. O. benevens teekenen voor de jongens en nuttige handwerken voor de meisjes; 4. de verdeeiing der leerstof geschiedt bij een leerplan, op te maken door het hoofd der school en goed te keuren door burgemeester en wethouders; 5. burgemeester en Wethouders bepa len jaarlijks, het hoofd van iedere school gehoord, welke onderwijzers of onderwij zeressen zijner dagschool hem ter zijde zullen staan, en de sterkte van de ver schillende klassen; 6. a. het hoofd van iedere school ontvangt voor iederen leerling of iedere leerlinge per cursus f 1 en voor iederen leerling of iedere leerlinge boven de 200 f 1,25. b. de onderwijzer le klasse, die aan het' onderwijs deelneemt, ontvangt voor iederen leerling of iedere leerlinge per cursus f 0,75 en voor iederen leerling of iedere leerlinge boven de 200 fl. c. de onderwijzers en de onderwijzeres sen 2e en 8 e klasse, die aan het onder wijs deelnemen, ontvangen voor iederen leerling of iedere leerlinge per cursus f 0,50 en voor iederen leerling of iedere leerlinge boven de 200 f 0,75; 7. de scholen bedoeld sub 1 zullen alleen toegankelijk zijn voor leerlingen, ouder dan 12 jaar en die de dagschool reeds hebben verlaten. Wegens het vergevorderde uur wordt de vergadering gesloten. Ter drukkerij van "Haarlem's Dagblad

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 6