Politiek Overzicht. Burgerlijke Stand. WJ.De Staatsloterij. De stoommeelfabriekder firma Kakebeeke te Goes is Zater dag nacht geheel atgebrand. Het daarnaast staande gasthuis is wei nig beschadigd. De si eken en ver pleegden konden bij tijds in veilig heid gebracht worden. Er zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Te Heerlen is een gouden muntstuk gevonden, dat volgens het gevoelen van den rijksarchi varis, den heer Habets, geslagen werd op last van den Senaat ter eere van keizer Markus Antonius. Deze munt, die hoogst zeldzaam wordt aangetroffen, is in gaven toestand. Men schrijft uit Fries- land De gewone wintercampagne der socialistische woordvoerders in het district Schoterland en enkele an dere streken is weer begonnen. Van der Stadt, die Donderdag te Hee renveen optrad, zal blijkens eene advertentie in het Nieuws- en Adver tentieblad van Heerenveennog elf achtereenvolgende malen spreken. Ha hem zal de haagsche socialist Van Emmenes eene rondreis doen, terwijl Domela Nieuwenhuis de reeks van sprekers zal besluiten. Die sprekers zullen het echter al heel mooi moeten doen, als zij goed zullen maken wat de schoter- landsche afgevaardigde bij velen van zijne vroegere aanhangers be dorven heeft. Intusschen wordt zijn optreden met eenige belangstelling tegemoetgezien, daar hij, zooals men weet, beloofd heeft, jaarlijks aan zijne kiezers verantwoording te doen omtrent de wijze, waarop hij zijn mandaat vervulde. Die verant woording verwacht men dan nu bij zijn eerst optreden. In het dorpje Losdorp (prov. Gron.) heerschte in den nacht tusschen 11 en 12 dezer eene onge wone drukte. Een steenfabrikant wilde met de noorderzon vertrek ken en alle roerende goederen me- denemen, zonder aan zijne nog aanwezige duitsche werklieden het verschuldigde loon tp.m. f1000) te hebben uitbetaald. Deze werklieden geholpen door oud en jong van Losdorp, hebben toen het huis om singeld en ten slotte de glazen in geworpen. Van den fabrikant heb ben zij toen in afkorting f 125 ont vangen, benevens een wissel op zicht. Een bekend zaakwaarne mer te Groningen, die als raadsman fungeerde voor den fabrikant, moet eenige revolverschoten gelost heb ben, zonder echter iemand te raken. De politie heeft een onderzoek in gesteld. VISSCMERÜ. Zandvoort, 17 Dcc. In de week van den 9den tot en met den 15den December kwamen alhier aan: Z. V. 13, Stuurman P. Paap, be somming f141, Z. V. 11, stuurm. J. Keesman, beaomm. f 10. De prijzen der visch waren als volgt: tong 15 c. tot 70 c. per stuk; schelv. ongeveer 80 c. per stuk; scharren f2.10 tot 2.90 per mand, bakschol fl.20 6.50. WETGEVENDE MACHT. In de zitting van Vrijdag der Tweede Kamer hield de minister bij het be handelen van de afdeeling lager onderwijs, in zijn antwoord aan de heeren Kerdijk on Sanders voldat het onderwijs door de van Begeeringszijde voorgestelde rege ling niet geschaad zou worden. In de stukken had hij zich ook beroepen op het advies der inspecteurs, doch in de dis cussie bleek, dat de inspecteurs daartoe hadden geadviseerd, omdat anders alle Rijksbeurzen zouden zijn verdwenen: zij hadden dus van twee kwaden het minste sidie dus niet geschaad hebben. Maar hoe krachtig de heeren De M e ij i e r, Boo- seboom en Borgesius dit ook be toogden en wezen op het nut van de scholen in "t algemeen, als een rots ston den de heeren Donner, Lohman en Vermeulen met den minister. Het amendement viel met 45 tegen 36 stemmen. Evenzoo werd met 43 tegen 38 stemmen, verworpen het amendement ten gunste der leidsche school, hoe lang en warm de heer G o e k o o p, door den heer B o o 1 bijge staan, ook voor het behoud er van pleitte, Een zuiver juridische kwestie hield de aandacht der Kamer bij de afdeeling voor Kunsten en Wetenschappen eenigen tijd geboeid. De heer Van Delden kwam op tegen de machtsoverschrijding der Regee- ring, die de gemeentebesturen door mid del van het optreden van de commissa rissen des Konings, dwong om oude rech terlijke archieven, die de besturen als hun eigendom beschouwden, aftegeven. De spreker beweerde dat noch artt. 126 en 127 der Gemeentewet, noch het Kon. Besl. van 1883 bevoegdheid daartoe ge ven. Hij werd gesteund door den heer R o 1, die meende dat de Regeering al leen door een intedienen wetsvoorstel de gemeentebestuien kon dwingen. Maar de minister dacht er niet zoo over; z. i. waren de maatregelen gewettigd daar volgens een oud keizerlijk decreet van 1810. die archieven overgebracht hadden moeten worden bij de rechtbanken. Toen verzuim den vele besturen dat voorschrift opte- volgen. Daartegen ageerde de Regeering nu, omdat zij met de zorg voor die ar chieven belast was. Nadat de heer Van Kerkwijk had aangedrongen op betere belooning van lagere beambten aan het Penningkabinet en een beter lokaal, ontwikkelde bij de afdeeling /^Staatscourant# de heer Levis- sohn Norman nogmaals zijn denk beeld omtrent eene uitgaaf van Parlemen taire Jaarboeken. Hij wilde die zien ver schijnen in boekdeelen en in wekelijksche vellen tegen zeer lagen prijs (fl per jaar) iet een overzicht van de gewisselde stuk ken en de beraadslagingen en meende dat het Rijk bf zelf zich met de zaak moest belasten bf door subsidie steunen. De minister scheen niet geneigd aan het denkbeeld gevolg te geven omdat reeds nu particuliere krachten bij gewich tige wetten in de behoefte voorzien. De heer H e 1 d t erkende dit, maar meende die uitgaven veel te duur. Hij drong dus nogmaals op de zaak aan. De begrooting in haar geheel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. In de zitting van Zaterdag werd het hoofdstuk Nationale Schuld met eenparige stemmen aangenomen. Bij het algemeen debat over hoofdstuk Financieën ontwikkelden de heeren Mees, Kerdijk, van Houten en van der L o e f f ernstige grieven tegenover den minister over zijn stilzitten en het niet- nakomen der beloften, bij de verkiezingen in het program van actie uitgesproken De heer van Houten zou echter niet tegenstemmen, daar de meerderheid den minister steunt, en de vervanging van den min. toch niet baten zou. De heer Lohman ontkende de ver loochening van het program van actie, dat trouwens de Regeering niet bindt; zij wil echter met voorzichtigheid voortgaan en daarom verdient zij vertrouwen. De heer van der Loeff keurde ook af het toegeven aan de militaire eischen, waardoor ontevredenheid zou blijven be staan. De minister en de heer Schim- melpenninck van der Oye achtten het onverantwoordelijk het verval der marine te bestendigen. Overigens hield de minister vast aan zijne toezeggin gen regeling van de plaatselijke fiuan- in verband met de schoolwet en de grondbelasting, van den zoutaccijns, in verband met de wijziging van de heffing der invoerrechten, van de verlaging van den suikeraccijns in de toekomst, geen verlaging van den zeepaccijns. De slotsom was, dat met 45 tegen 42 stemmen het amendement-Kerdijk (bij art. 126, f 1000 meer uit te trekken voor Rijkskweekscholen, ten einde te voorkomen de afschaffing van een dier scholen) werd verworpen. Yóor stemden alle aanwezige liberalen en de heer Nieuwenhuis, tegen alle aanwezigen van de rechterzijde met den heer Sanders. Avondzitting van 14 December. In de avondzitting van Vrijdag is de beraadslaging over het onderwijs en over geheele hoofdstuk V afgeloopen. De heeren De Beaufort en Bor gesius, leden van de minderheid in de Commissie van Rapporteurs, hadden voorgesteld zoowel de subsidiën voor de kweekscholen voor onderwijzeressen te Haar lem en te Arnhem als dat voor de kweek scholen voor bewaarschoolonderwijzeressen te Leiden te blijven toekennen. Voor eerst genoemde was veel aan te voerenin No vember 1890 moesten de subsidien van zelf vervallen, voor dien tijd zal de Re geering waarschijnlijk een voorstel doen om te subsidieeren zoowel deze als andere ondernemingen. Vooreen jaar, van Novem ber 1889 tot November 1890, zou de sub KERKNIEUWS. Bij de Zaterdag gehouden stemming ter ver kiezing van vier leden van het collegie van no tabelen der Ned. Herv. gemeente te Haarlem zyn uitgebracht 546 stemmen. De candidaten, voorgesteld door de commissie voor de kerkelijke verkiezingen van den «Pro testantenbond", zijnde de heeren A. van der Laan, mr. A. A. van der Morsch, mr. J. de de Clercq van Weel en E. J. Westerveld, zijn allen verkozen met 326 stemmen. Op de candi dates der Mesvereeniging «Evangelie en Belij denis* werden 220 stemmen uitgebracht. Er behoort eene meer dan gewone be langwekkendheid toe om in de geblaseerde politieke wereld, waarin men al zoovele wonderen zag gebeuren en al zoovele raad selen opgelost zag, bij voortduring de be langstelling, of ten minste de aandacht te trekken. Niet iedereen is met den helm van 't reklamevernuft geboren zooals Boulanger, die aan de vele trekken, welke hij met sommige groote mannen gemeen heelt ook deze heeft toegevoegd, niet zoo goed meer met zijn vrouw overweg te kunnen als in de wittebroodsweken. De twee veelbelovende stekjes, die destijds een drachtiglijk naast elkaar gingen opgroeien, hebben zich op zeer verschillende wijze ontwikkeld: het een is laag bij deh grond gebleven, overschaduwd, overweldigd door den licht- en luchtroovenden wasdom van het ander, dat hoog in de hoogte is op geschoten, in welks top de fransche vlag wappert, aan welks takken de bloesems der fransche toekomst ontspruiten en om welks breeden voet men op de wijs van wEn rev'uant d'la revue//, en versierd met een nagemaakt kruis van 't legioen van eer, een rondedans doet ter eer van de aanstaande echtrepublikeiusche vrijheid. De feiten verdringen elkaar en de per sonages komen voor 't voetlicht met hunne redevoeringen en hunne moties en hunne diverse beginselen, buigen en gaan weer heen. Waar ze blijven P Ge denkt er niet aan dat te onderzoeken, waar reeds een ander uwe aandacht komt vergen voor eon komplot of een drukpersdelict of voor zijn verkiezing in 't een of ander district, of voor zijn wereldberoerend ontslag. Waar is die mijnheer Benomar gebleven, die zich vast, alsof daar zijn plaats was voor altijd, voor het voetlicht poseerde en tot verwondering van 't publiek en tot niet geringe woede van zijn opvolger, volstan dig weigerde op den achtergrond te treden Er wordt gemeld, dat een gezantschaps secretaris, Louis Barrera, op weg is naar Berlijn met een brief, die den heer Larios benoemt tot plaatsvervangend gezant tot dat graaf Rascon zijne geloofsbrieven zal hebber, overhandigd. En Benomar, de groote man, laat doze zich dat maar zoo welgevallen Hij wordt doodgezwegen hij mag niet voor het voetlicht vandaan willen welnu, laat hem staan tot in eeuwig heid maar in duister, want het licht wordt uitgedraaid. Dan zijn er van die tragische helden op het tooneel, die bij uitzondering eens op het gemoed van het publiek werken. Zij ontlokken aan velen een ach, en ver gen den duit van hun medelijden, tot zij op eens als een gebrekkige op een markt plein overschreeuwd worden door een wonderdokter of een ander wonderman, die op het zilver der verbazing of het goud der bewondering speculeert. Geffken was zulk een tragische held en hij trok de aandacht tot de schitterende duit sche keizer zich met zijn reistriomfen en toostglorie voor hem plaatste. Maar telkens drong hij, teruggeroepen door de belangstellende toeschouwers, die wat meer van hem en van zijn vriend, keizer Fre- derik wilden weten, op den voorgrond te rug, tot hij eindelijk voorgoed verdween. Men ging, omdat hij zijn licht wat te veel had doen schijnen, zijn licht betimmeren in een gevangenis het scherm ging neer. En daarachter wordt nu het rechtsgeding afgespeeld, dat ondanks het gebrek aan stofeindeloos schijnt. Geffken blijft in hechtenis, waar men medeplichtigen als de //Freisinnige Zeitung// van alle ver volging ontslaat. En de oude man schijnt naar vrijheid te snakken. De //Hambur ger Correspoadeiaz# meldt, dat het keizer lijk gerechtshof geweigerd heeft hem voor- loopig op vrije voeten te stellen, ofschoon hij al zijn bezittingen als borg heeft gesteld. Van achter het neergelaten scherm, waarop het tegen alle medegevoel geblind doekte beeld der gerechtigbeid staat met de schaal ter hand, waarin eerbied voor grijze haren geen gewicht legt, klinkt een roerende smartkreet, die wel gehoord mag worden en wel eenige aandacht ver dient in het tumult door de openbaringen van Osman-Digma verwekt. Stanley, dat is de man, die schitterende door zijn afwezigheid, alle opmerkzaamheid vergt en alle pennen in beweging zet. Er gaat van dezen reiziger, die zich waagt in de alrikaansohe bosschen en vlakten om aan de onbeschaafde afrikanen een andere wereld te ontdekken een geheimzinnig prik kelende invloed uit. Men heeft hem al zoovele malen dood verklaard, dat zijne mogelijke gevangenschap te kooren gelijk staat met de tijding eener herleving. Verscheidene ontdekkingsreizigers even wel hebben hun twijfel uitgesproken over het bericht, als zou hun beroemde col lega zich hebben laten vangen. Zij wijzen er op, dat Stanley zeer wel de kopie, waar mee Osman-Digma zoo groote ontsteltenis heeft weten te verwekken, aan den Mahdi kan hebben toegezonden om deze te laten zien, dat zijn oudernemiug onder bescher ming van den Khedive staat. Zij twijfelen eraan of Stanley, die zoo volkomen op de hoogte is met de gruwelijke martelingen, welke de negers hunnen gevangenen doen ondergaan zich levend zou hebben overge geven. Gordon, beweren zij, droeg te Khar toem bestendig een sterk vergif bij zich voor "t geval, dat hij het onderspit zou moe- delven. Zij ontkennen, dat de Mahdi in den tijd, die er verloopen is na de laat- itelijk van Emin-Pacha ontvangen be richten, een leger zou hebben kunnen ver zamelen en naar de meerenstreek zou heb ben kunnen voeren. Evenwel erkennen zij allen, dat in aanmerking genomen den tijd, die er sedert de verdwijning van Stanley verloopen en den afstand, waarop hij zich van alle europeesche elementen bevindt, het ergste verondersteld mag worden en niets onmogelijk is. Het wantrouwen brengt op deze wijze alles weder in het ongewisse. Zal men op Osman-Digna's eisch en op het verlan gen van Churchill, Morley e. a. Soeakim inruilen tegen de beide europeanen, nu men niet weet of zij of ten minste een hunner zich buiten gijzeling bevindt? Zal de expe ditie Wissmann voortgang hebben Is Stanley gevangen of nietdit blijft de brandende vraag. Als Schillers Taucher wordt hij, die meermalen uit den gevaar lijken maalstroom zich wist te redden, na gestaard, of hij en met hem misschien de moedige Duitscher dien hij naspoorde,uit de geheimzinnige wildernissen van het zwarte werelddeel te voorschijn zal komen. GEMENGD NIEUWS Aan boord Tan betfranscbe gepantserd vaartuig eerste klasse Amiral IJupperé is bij schietoefe ningen in de golf van San Juan een stalen kanon, geladen met een kogel van 420 kilo, gesprongen. Vijf personen zijn hierdoor gedood. Inde vorige week heerach- te er te Glasgow zulk een dichte nevel als sedert jaren het geval niet was. Bijna alle verkeer was onmogelijk geworden en tien lieden liepen als blindelings in het water; vier verdronken en de anderen wer den slechts met moeite gered. Volgens The Kern- Bulle- i is het prof. Harrison, van Bar bados, gelukt, zaad van suikerriet te verkrijgen, wat vroeger herhaal delijk te vergeefs beproefd werd. Tot dusverre werd dit riet uitslui tend door stekken voortgeplant. Het verkrijgen van zaad wordt zeer be langrijk geacht, omdat daardoor het suikergehalte van het riet aan merkelijk vergroot zal worden. Semperv Hoe lang duur t een droomt De ondervinding heeft geleerd, dat de voorstellingenwaaruit onze drocmen beslaan, slechts weinige seconden, hoogstens een of twee minuten vereischen voor hare ont wikkeling. Zoo verhaalt een en gelsch geneesheer het volgende, dat hemzelf is overkomen. «Na een dag van groote licha melijke en geestelijke inspanning, begaf ik mij te rusten, nadat ik eerst mijn horloge opgewonden en dit op mijn nachttafeltje geplaatst had en viel onmiddellijk in slaap. Plotseling bevind ik mij in volle zee aan boord van een vaartuig, dat mij bekend was. Ik was weer jong en stond op den voorsteven. Ik hoorde het bruisen van de golven en lichte, aan den rand vergulde wolkjes dreven boven het schip. Hoe lang ik daar stond kan ik niet zeggen, maar het scheen mij eeD geruimen tijd toe. Daarop veranderde het tooneel. Ik was aan wal en mijn ouders, die jaren geleden gestorven zijn, kwamen mij verwelkomen. Zij na men mij mede naar een kerk, waar de zwellende toDen van het orgel mijn oor troffen. Ik was aangenaam verrast, mijn vrouw en mijn kinde ren daar te zien. De geestelijke be steeg den kansel en hield een toe spraak maar ik kon geen woord verstaan, daar het orgel maar voort ging met spelen. Ik nam daarop mijn jongsten zoon bij de hand en was voornemens met hem den kerk toren te beklimmen, maar het too neel veranderde opnieuw. In plaats vau mijn zoon, zag ik een officier naast mij staan, sedert lang dood, met wien ik in vroeger jaren vluch tig kennis maakte. Ik was tegenwoordig hij een revue in mijn hoedanigheid van militair geneesheer, en kon een gevoel van verwondering niet onderdrukken bij het jeugdig voorkomen van onzen majoor, toen onverwacht, dicht bij mij, een kanon werd afgevuurd. Hevig ontsteid Bprong ik op, ont waakte en kwam tot de ontdek king, dat het gewaande kanonschot veroorzaakt werd door mijn vrouw, die de kamerdeur opende Het was mij, of ik een eindeloozen tijd doorleefd had; nochtans toen ik op mijn horloge zag, bemerkte ik, dat er nauwelijks een minuut voorbij was, sedert ik mij te slapen legde, een veel korter tijd dan noodig was om het bovenstaande te vertellen. ?«U&MIESSKN hit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN; 13 Dec. J. M. J. Ruaache-Van Gieabergen z. Hilversum. - 14. G. E. van der Eb-Morel <fc Rott. - 15. H. W. J. Weijue-Bijneveldt z. Den Haag. - J. van den Berg-Overman z. Maasland, - A. Veltcamp Helbach-Eekkoff z. Rott. - M. Bijl-Retra z. Rott. OVERLEDEN: 6 Dec. J. Schuijt 60 j. Bloemendaal. 11. Wed. H. E. Hollingerua Pijpers-Snollaerta 78 Breda. 18. H. Simonsz 63 j. 'a Hage. - B. Uijldert 10 j. d. Amat. - 14. H. J. H. van der Heijden 60 j. Amst. - Wed. C. A. H. Dröhcr-Struick 75 j. Barneveld. - J. L. Arenda 21 j. z. Rott. -15. H. P. Loof 82 j. 'a-Hage. KOLONIËN. Trouto-, Geboorteen Doodberichten. (Uit de indiacho bladen van 10 tot 17 Nov.) Gehuwd: L. v. d. Berg en M. M. Kohn,Soe- rabaja. - M. Roat van Tonningen en jkv. M. S. J. van den Boacb, Ambarawa. - M. F. Braak man en C A. Canter Viaacher, Soerabaja. - W. R. Buija en C. A. G. Knijpers, Solo. - W. War denaar en A. Ch. M. Mentel, Soerabaja. - J. Samaon en J. Winowattan, Batavia. - II. G. van Keateren en G. M. A. de Bruine, Meeater-Cor- nelis. - H. J. G. Tuning en A. Dros, Batavia. - L. Schliebner en C. Nijgb, Kediri. - H. Spree en C. G. H. Winterburg, Salatiga. - J. C. van der Meer Mohr en A. J. Breedveldt Boer, Pa- gongan, Tegal. J. B. G. v. Slingelandt en Ch. E. F. Sieburgh, Karang Anjer, Koetoardjo. - H. H. Heijnen, en V. de Lodder, Temanggoeng. Bevallen: J. E. Wallin-Broena d. Palembang. - Bogaardt d. Buitenzorg. - M. M. Johannes- Arathoon d. Batavia. - H. v. Maren-Welaink z. Buitenzorg. - A. Koopmans-v. Heijat z. Poerwo- redjo. - J. C. A. K. Lette-Theben Terville d. Semarang. - M. A. H. Bazzoni-Von der Marck d. Gemoe, Kendal. - P. Bamberg Sonjé z. Ken- dal. - C. C. Edwaida v. Muijen-Townaend d. Pa- dang. - J. J. Ketting Olivier-Ondhoff z. Malang. - A. E. Monfils-Tawaris z. Djembcr. - A. c. Kreaa-Boermeester d. Ploao. - Burger-Bethbede? z. Palembang. - M. J. Hanaen-Wittermans d- MeoBter-Cornelia. - A. F. Schultz-Courant d» Bandoeng. - G. de Wolff Boorama z. Weltevre den. - W. A. Soeters-Staring d Batavia. - H. E. de Waal-Hultner d. Semarang. - J. baronesse v. Slingelandt-v. Wetering z. Ambarawa. - J„ Utermöhlen-Best z. Willem I.-M. A. L. Wichers- Trip d. Kaey Enak, Loemadjang. - S. M. C. C. v. Vloten-v. Deventer d. Trangkil. - C. M. Wiï- aoh-Verheij d. Soerabaja. - v. Akkc-Hagenaar z. Gombong. - C. C. Valkenburg-v. d. Geugten z. - J. F. S. Beijerinck-Orth d. Semarang. - Kru- aemann-Suermondt d. Soerabaja. Overleden.- R. H. Belle Sr. 64 j. Batavia.- S. E. C. v. Gilae 20 j. - A. v. Caaand 18 j. Se marang. - J. P. Corsmit 42 j. Soerabaja. - J. H. jge 23 j. Semarang. - Lans 17 m. Soerabaja. - V. C. La Gordt Dillié 17. j. Soerabaja. - M. J. Juneman-Retel 85 j. Semarang - Wed. Boers Semarang. - Schumacher Semarang. - J. Hazen berg Meeater-Cornelis. - A. de Vries 38 j. Soe rabaja. - W. C. P. von Grie8he:m 16 j. Soera baja. - H. de Clonie Mc. Lennon 22 j. Batavia. - A. V. Kalaboven 85 j. Soerabaja. - A. B. Krib ben Soerabaja. - J. H. Donkeisloot 10 j. Soera baja. - Jongate kind van J. G. VViebenga, Solo. - Wed. II. Th. C. Noël Boers-Mac Gillavrij, Se marang. - Wed. M. W. v. d. Waal-v. Middel koop 58 j. Soerabaja. GEBOORTEN 14 Dec. A. Bijater-Poelman z. - 15. H. J. M. Meijera-Deelen z. - A. M. Poat-Karel z. - E. C. Verateeg-v. Daalen z. - B. v. d. Meer-v. Lierop d. - C. Oomen-Doornboa d. - M. T. M. A. Middel dorp-Berkhout z. -16. C. Spoor-Monné z. - J. G. ter Hor9t-Verbruggen z. - J. Snoeka-Bakker d. - H. v. d. Schaar-Mouthaan z. OVERLEDEN: 14 Dec. P. Kaptijn 51 j. L. Heerenatr. - 15. C. E. Hirs 1 m. d. Droaseatr. - S. P. v. d. Hoek 5 j. z. Lange Annaatr. 3e klasse. Ie lijst. Maandag 17 December 1888. No. 11785 f 1500. -- No. 8786, 4971, 5517, 9514 en 9533 ieder f100. Prijen van f45. 103 2704 5353 8401 11280 14413 177S1 130 2713 5401 8423 11291 14441 17742 265 2768 6446 8445 11294 14561 17757 268 2805 5462 8462 11311 14645 17832 297 2863 5576 8471 11315 14696 17963 307 2870 6627 8497 11376 14790 17967 316 2884 5651 8545 11381 14847 17972 319 2909 5717 8605 11460 14859 18016 344 2979 5720 8678 11483 14910 18082 385 2991 5749 8691 11562 14919 18114 427 3019 5750 8718 11743 14952 18144 490 3103 5759 8736 11746 15001 18147 500 3113 6829 8818 11747 15074 18157 501 3131 6850 8921 11793 15090 18264 544 3139 5946 8936 11804 15116 18812 658 8190 6026 8986 11824 15128 18324 683 3229 6050 9066 11894 16144 18413 732 3241 6087 9131 11904 15163 184S2 821 3300 6105 9136 11905 15212 18623 918 3311 6220 9145 11954 15248 18549 966 3336 6267 9213 11961 15260 18566 960 3341 6352 9274 12058 15287 18582 961 3373 6375 9277 12206 16296 18617 966 3415 6408 9303 12211 15296 18675 1009 3489 6432 933912249 1530218695 1042 3502 6514 9343 12312 15872 18714 1051 3536 6556 9382 12322 15884 18794 1059 3663 6590 9407 12334 15385 18992 1116 3773 6599 9417 12348 15481 1907» U44 3809 6652 9422 12376 16621 19088 1149 3845 6653 9477 12406 15564 19151 1165 3889 6700 9490 12473 15646 1915» 1168 3891 6736 9565 12556 15767 19180 1186 3976 6743 9598 12558 15800 19190 1208 4030 6787 9613 12595 15810 19211 12914059 6800 9718 12608 158861929» 1296 4086 6859 9813 12667 15984 19302 1319 4198 6871 9848 12688 15999 19347 1398 4216 7125 9867 12693 16017 19362 1419 4303 7184 9873 12719 16058 19426 1449 4355 7189 9914 12979 16083 19436 1531 4411 7205 10046 13021 16U3 19540 1544 4518 7269 10068 13063 16135 19700 1572 4541 7272 10070 13174 16148 19764 1580 4553 7364 10131 13291 16152 19833 1610 4559 7373 10161 13344 16160 19856 1694 4670 7409 10222 13401 16222 19912 1722 4587 7423 10266 13403 16237 19995 1757 4611 7449 10332 13417 16263 20015 1785 4734 7509 10427 13424 16891 20073 1790 4789 7611 10437 13468 16540 20184 1839 4800 7545 10438 13471 16843 20212 1894 4825 7561 10465 13613 16962 20234 1904 4869 7581 10523 13657 16998 20287 1907 4885 768610631 13670 17086 20354 1916 4917 7625 10553 13679 17042 20390 1925 4926 7647 10565 13711 17075 20486 1927 4934 7728 10656 13736 17109 20508 1965 4936 7742 10685 13857 17116 20574 2003 4984 7856 10700 13891 17119 20585 2029 6105 7915 10758 13927 17196 20593 2047 6116 8013 10783 13958 17208 20696 2202 5187 8036 10811 13963 17223 20728 2223 5171 8066 10915 14001 17266 20764 2224 5182 8119 11029 14017 17342 20755 2394 5228 8129 11161 14043 17383 20803 2413 5230 8152 11162 14188 17451 20856 2463 6263 8188 11179 14196 17558 20934 2466 6270 8295 11183 14341 17698 2481 5300 8316 11226 14366 17711 2631 6337 833511264 14394 17712

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 3