Boter, Kaas ea Eierea t T.A.DONNEE Paar&envleesch, Joh. van Dalen, Winterharing, GEMENGD NIEUWS. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken Ad verten tiën. Kleine Houtstraat 62, Leidsche straat iVo. 8. ORPIIEUS, DE ZAANLANDER, KIESPIJN, 55 KLEINE HOUTSTRAAT. 55 J. T. ERDTSIECR, 55 hoek Oude Gracht. 55 fjrwof.r Houtstraat M. tapen en Garneringen, Kousen en Handschoenen. CORSETTEN. SPECIALE INRICHTING Brei-Inrichting. 124 hÏÏL, 124 124 H. BOTH. 124 Nieuwe blanke Zoutevisch, Gouden Heeren vanaff 28. Gegaran- Dames „18. Zilveren Heeren van af f 12. Dames „12. C. DE JONG Cz., SPECIALITEIT HAARSNIJDEN EN SCHEREN. 62 Gierstraat, 62 Scheermessen aanzetten 15 Cts. VA2T SDI2T Cc., Koek en Banket, Suikerwerk en Chocolade, Slijters genieten hoog rabat. Zijlstraat 57. Spaarnwouderstraat 65. Warmnesstraat 14. Kleine Houtstraat 41. Gr. Houtstraat 'JULIUS WULFF&C2 HAARLEM Voor de Kerstfeesten. A. F. PETERS, Groot Heiligland 47. werk te gaan, inzonderheid door middel van werkverschaffing. Zij gaat hierbij op de volgende wijze te werk. De leden en gegoede ingezetenen verbinden zich, om voor een zeker aantal dagen een werk- looze werk te verschaffen, of, zoo ze zelf geen werk kunnen geven, teekenen ze in voor een zeker be drag, hetwelk door het bestuur mag worden besteed voor het een of ander werk, hetwelk hier en daar gezocht en dikwijls gevonden wordt. Gelukkig is er, daar het weder zacht is, hier en daar nogal werk, dat door particulieren den arbeiders gegund wordt. Zoodra de winter mocht invallen is de vereeniging gereed, handelend op te treden. Zij heeft de stellige voornemens, daar, waar ze vreemdelingen, die komen bedelen, zooveel mogelijk weert, te zorgen dat arme ingezetenen der eigen gemeente het anderen niet lastig maken. Dit zal voorkomen worden wan neer aan ieder ingezetene der ge meente Sybekarspel, die geen werk heeft, werk gegeven wordt, dat bere kend is voor zijn krachten. De vereeniging zal, dit is op de vergadering gebleken, al hare krach ten inspannen, dit doel te bereiken. Het is een verblijdend verschijn sel dat de gegoede ingezetenen ruime bijdragen schenken, om het goede doel te doen slagen. Als een hoogst merk- waardig en in zijn soort misschien wel eenig feit, deelt men mede, dat de heer A. Pomper, die Donder dag te 's Hage met goed gevolg het examen aflegde voor hoogere wiskunde K 5, sedert zijn vijfde "aar blind is. Achtereenvolgens reeft hij de akten lager onderwijs en M. O. wiskunde behaald. Wat taaie wilskracht en volharding moe ten daartoe noodig zijn geweest I De heer Pomper is onderwijzer aan het Blinden-instituut te Am sterdam. Het kader en het verdere personeel van de compagnie jagers, waarbij onlangs het geval van kwade administratie plaats had, wordt bij andere compagnieën overgeplaatst en bij de bedoelde compagnie een geheel nieuw personeel ingedeeld. In de kazernevan het regiment grenadiers en jager» zijn socialistische liederen verspreid. Een korporaal en vier jagers zijn wegens het zingen dier liederen met pro voost gestraft. De londensche politie, schijnt eene allerbelangrijkste vangst te hebben gedaan, in een zijstraatje van den Gray's-Inn Road. Daar na men zij Woensdag op de tweede verdieping van een huis in de ach terkamer gevangen zekeren Cottan, dien zij bezig vonden met het gra- veeren van een groot aantal bank noten van 5 dollar, waartoe de En- gelsche Bank hem geen order ge geven had. Op touwen in de kamer hingen allerwege versch gedrukte banknoten te drogen. De verklaring des beklaagden was, dat hij met eenen anderen man, die zich nog niet in hechtenis bevindt, bezig was banknoten te maken «voor de aar digheid» om ze van achteren met eenen Kerstmis- of Nieuwjaars- wensch te bedrukken. Sir James Ingham, de politiema- gioti aat in de Jewstreet, voor wien Cottan Donderdag gebracht werd, Zij. Kom sta op. Hij. Verneder ik mij in uwe oogen Zij. Neen, maar je kreukt mijn japon. Zij. O, Frederik, hoe schoon is uw gedicht. Hij. Ja, Agatha, het zal de kroon mijns levens zijn. Zij. En Frederik, het zal u roem brengen, roem tot in eeuwigheid. Hij. Ja, Agatha.... en misschien een paar rijksdaalders. weigerde echter de zaak als eene aardigheid te beschouwen. Men herinnert zichden letterzetter van Versailles, Alama- cher, die, kort nadat hem een erfenis van 25,000,000 frs. was aangekon digd, spoorloos verdween. Hetschijnt nu, dat van de geheele zaak niets waar is, dat Alamacher de erfenis verzon om zich crediet te verschaffen, dat hij vrij groote sommen opnam en daarmede op den loop ging. Het parket doet onderzoek. Te Florence heeft een kapitein een gravin, mevr. Costa, in een rijtuig met een dolk gedood en zich daarna doodgeschoten. Te Odessa en te Sin t-P e- tersburg zijn weder eenige nihilisten in hechtenis genomen. In eerstge noemde plaats vond men bij een der gearresteerden twee kisten dy namiet en een duizendtal exemplaren van een oproerig geschrift. "V./" .ï—3 IC TE HAARLEM. Op Zondag 23 Dec. 1888. Groots Kerk. Voorm. 10 are, Snethlage. Nam. 2 are, Snethlage. 8e Zondag. "s Avonds 6. ure, Smeding. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Jans-Kerk. Voorm. 10 ure, Brutel de la Rivier®. Bakenesssr Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Hoog. Waalsche Kerk. Voorm. 10 ure, Duchemin, past, a Paris. Collecte pour la Société centrale. Christelijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 's Avonds 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Avonds S ure, Schotel. Lutkersche Kerk. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet, pred. te Sandpoozt. Kerk der Yereenigie Doopsgezinden Voorm. 10 ure, de Vries. s Avonds 6 ure, de Lanoy. Remonstrants Kerk. Geen dienst. Broedergemeente Voorm. 10 ure, Weiss. Noorderkerk Bidderstraat Nederd. Geref. Gem. (doleerendo). Voorm. 10 ure, 's Avonds 6 ure, J. van der Bijl, van Aarlanderveen. Nederd. Herv. Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 ure, geen dienst. Nam. 4Vj ure, G. van Herwaarden. Beverwijk. Voorm. 10 are, C. J. Niemeijer, Candidast. Evang. Lutkersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloeraendaal Voorm. 10 ure, J. H. Gunning, pred. te Gouda. Nam. 21/» ure, J. D. van Arkel. Heemstede. Voorm. 10 ure, F. E. Daubanton. Bevestiging van nieuwe lidmaten en Voorbereiding, 's Avonds 6 ure F. E. Daabaaton. lllllegom. Voorm. 10 ure, M. Buchli Fest. Houtrijk en Polanen. Voorm. 9l/a ure, P. J. Aioeton, pred. te Haarlem. Santpoort. Voorm. 10 ure, M. J. Mees, pred. te Hiarlera. Spaarndam. Voorm. 10 ure, H. J. Bergsma, Velsen. Voorm. 10 ure, H. Smeding, pred.] te Haarlem. Zandvoort. Voorm. 10 ure, O. Sehriecke. Doopsbediening. Nam. 2'/, ure, gien dienst. ffARKÏSËSSISHTïü, i3«TEEOAM, 22 Dec D« prezen der Aardappelen waren aU volgt. Frifkche Dokkumer Jammen 8,a 8,25, dito Praneker Jammen f 2 75 a 8.10, do. Engelsen» (2,60 a 0,do. Muntersche f0.a 0, Zeeuwschö Spuischc Jammen f 4,50 i 5,Selè. i'auwe f 2 30 a 2,60, Pru sische Hambnrgeri» dito Roode f2,90 a 810, Sak'.ische f 8,a 8,75 Zeenwnche PoterB f 0,a 0,do. Flakkeesche f 8 50 4.25, dito Blauwe f 2.80 x 0,—, Hille- gommer do. (0,a 0,Haarlemmer id. £0, a 0,allen per Hl. Aangsyoerrl 0 verschs ladingen. Suiker: Biet en"" Geraffineerd vast. Petroleum. Loco f 18.15 E., Jan. f9.90 E., FeV. f9.80 E. consumtie f 11.75. Nobel onver anderd. Tarwe op levering onveranderd, Maart f 214, Mei f215." N=ve»mg van de Commissie voor den Graac- Rogge on levering hooger. Maart f180, 181, 130, Mei flSl. 132, 183, 182. No aering van Menne Thole. Koolzaad op iOO Kg. Olie stil. Lijnzaad onveranderd. Raaitoiie traag, <meg«ud per 100 Kg. f 35, lo. Mei f32, 31" 32. lo. Sept. Dec. f271/- Lynolie vast; vliegend per 100 Kg. f20:/s» 201 lo Jan. f20 20, 20*/., 201/ lo. Jan./ Mei f20* lo. Maart Mei f20 21, lo. Juni Aug. f 21:/„ 211 s, lo. Sept./Dec. f21 Va- Raapkoeken f 9*2 a 105 por 1040 stuks Lnukoeken f9 50 a 12,50 per 104 stuks. Hoorn, 20 Dec. Kaas: Ter waag gewogen 216 stapels, wegende 64,845 kilo. Hoogste prijs: kleine Gras f 29,50, Hooi id. f 0,Commissie id. 28,middelbare f 26, Leiden, 21 Dec. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt10 Stieren £50 a 154, 110 vette Ossen en Koeien f120 a 252 of f 0,56 a 0,68 per Kg., 82 Vare id. f 90 a 198, 20 Graskalveren f 17-a 58, 29 vette id. f82 a 85 of f0,60 a 0,80 per Kg., 15 nuchtere id. f 7,a 14,460 ette Schapen f 17 a 86, of 0,45 a 0,E0 per Kg., 72 weide do. 18, a 24,Lammeren f 0,a 0,24 magere Varkens f 13 a 24, 162 Biggen f3,25 a 10,4 Paarden f 18 a 88, 86 Kalf- en Melkkoeien f 96 a 282. Leiden, 21 Dtc. Aangevoerd 80 partijen. Goudsihe Kaas f 13,a 20,Derby a Leidsche, de 150 kilo fa Edammer Kaas 2e kwal. f 0,a 0, Sfci is dak, 22 Dec Moutwijn f 8 50, JeAcve- 14sast. Proef f15 25 Sposling-Bec r 2 20. Üto Commissie f 2 Zwolle, 21 Dec. Boter, Prima Gras f25, a 26afwijkende f23,a 24,2e soort f20,— a 21.50. GROSSIER in Slijters en Winkeliers flink rabat. Wie nu lekker eten wil, komeinde PUIK BEST dagelijks verkrijgbaar tegen de laagste prijzen. Muziekblad voor de Merlaiden. Prijs per jaargaDg f 3,25 fr. p. p. ADVERTESTIËR IS cests i. regel. Algemeen. Advertentieblad. Groote gratis-verspreiding. Advertentién van 15 regels 30 cents, elke regel meer 6 cents. Bij abonnement lager. BureauStationsstraat fi 57 Koog a/dZaan. YB AAGT bij uw Winkelier een potje KOOPMAN's Olie- Schoensmeer h 6 Cent. W. J. BACHMANN, Agent, Burgwal No. 1. SCHOENMAKER, Klein Heiligland 69, Haarlem SC Beveelt zich beleefdelijk aan. hoe hevig ook, wordt terstond ge stild door het uitwendig middel van Prof. WARTNER, hetwelk zeer wordt aanbevolen bij Oorpijn, Zin kings en Aangezichtspijn. Per flesch met gebruik 30 Cents. Depöt bij Mej. de Wed. BOUHUIS, Breesteeg b/d Gierstraat. Groene Zeep. de 5 ons 12','. Ct Beste Soda. 2 Wasch-Potasch3'/= Stijfsel10 Kogelblauw 20 Glansstijfselp. pakje 10 Aiax Waschpoeder 8 Grootste sorteering Elegante modellen. tot het vervaardigen van STOKKEN KNO O PEN, in alle verlangde kleuren. H. J. VISSER. MACHINALE Vervaardigt alle voorkomende modellen van Dames en Eeeren WoUen- en Katoenen-, alsmede de natuurlijke Jaeger-Ondergoe deren; i« tevene ruim voorzien van alle soorten van gebreide Kousen en Soltleen. Voor 21/, Cent per stuk kan men de fijnste gemarineerde Haring eten. Wij zenden 104 STUKS PRIMA NIEUWE om in te maken, met inbegrip van al de benoodigde fijnste kruiden en een kruik met 3 Liter beste Inleg-Azijn. Dit alles wordt te Amsterdam direct thuis bezorgd h f2,35, door geheel Nederland, na ontvangst van Postwissel a f2,50. Proefzending met ruim de helft voor f 1,70. Recept voor inmaak gratis. naar kunst gesneden, zonder graten. Per vaatje van 5 kilo ƒ1,90 10 3,50 AdresP. C. KLUCHT Co., PakkerijWittestraat Amsterdam. Alles met een jaar garantie. Lange Veerstraat No. 12. IN Immer iemand te huls. Aanlevelend JAN RUSTIGE. WORMERVEE R. ZEEGRAS, gevischt en gemaaid in baaltjes van 50 en 100 Kilo tegen eoneurreerende prijzen. HOUTWOLin verschillende kwaliteiten, zoowel voor verpakking als tot vulling van Bedden uitste kend geschikt. VAREN enz. Agenten voor Binnen- en Buiten- 'andrche huizen. Engolsche Biscuits, in groote ver«eheidenheid, tot zeel lage prijzen. MAGAZIJN: gABRI BK Specialiteit tot het verven va* AmeublementstoSen. Uitstoomen van alle voorko mende KI eedines tukken. VERKRIJGBAAR: IOO Beschuiten. h 75 cent 2de soort IOO k 60 Benevens Lange Beschuitjes. Chocolade Anijs Cognac enz. bij ziene beurs. Eu thans zeide hij als slotsom: «O, als ik opnieuw be ginnen koui» Droefheid eu spijt vermeesterden hem, niet de laffe moe deloosheid die een misstap onherroepelijk maakt en zielen zonder veerkracht in den afgrond doet storten. Hij was een van diegenen, die de gevolgen van hun fouten gelaten dragen en in zichzelf de geestkracht vinden om weer op te staan. Eéu ding alleen verbaasde hem: dat was de toegevend heid waarmede de oude dienstknecht zijne grillen had laten begaan. Deze was jaren lang bij zijn vader in dienst ge weest en had blijk gegeven eener onbegrensde toewijding; waarom had de oude man dan niet getracht den zoon tegen te houden op de noodlottige helling? Op een tweede sein met de bel, verscheen Pierre weder. «Pierre,» zeide de jonge baron, «gij kent mijn toestand, niet waar?» «Ja, mijnheer de baron, gij zijt geruïneerd en dat was helaas gemakkelijk genoeg te voorzien 1» «Als gij het hebt voorzien, waarom u dan niet verzet tegen mijn dwaasheden!» «Toen ik de eerste opmerking maakte, hebt gij mij te verstaan gegeven dat dit mij niet aanging; als ik het weer gedaan had zou u mij hebben weggezonden en ik had uw vader gezworen bij u te zullen blijven: dien eed wilde ik niet breken!» «Gij hadt mij ten minste kunnen waarschuwen tegen die valsche vrienden, aan wie ik mij blindelings heb overge geven en die mij laf hebben verlaten!» «Ik heb het gewaagd eenmaal mijne meening te zeggen, maar toen ik zag dat het u hinderde heb ik gezwegen: het was mijn taak niet u harde waarheden te zeggen.» De baron was nog niet geheel overtuigd, maar hij ge voelde dat hij in elk geval het meest schuldig was. «Ik was onwetend in zaken als een kind,» hernam hij. Als ik geld noodig had hebt gij u belast met de taak om het mij te verschaffen. Hoe hebt gij, die ondervinding hadt, de woekervoorwaarden kunnen aannemen waarop het mij werd geleend?» «Ik wist, dat hun eischen buitensporig waren, maar ik wist ook dat jongelieden, die hunne behoeften niet willen regelen naar hun inkomsten, verplicht zijn hun toevlucht tot woekeraars te nemen; gij wildet tot eiken prijs voor schotten en die heb ik u verschaft.» «En gij hebt mij overgeleverd aan de eischen van deze schurken, alleen omdat gij mij niet wildet verlaten?» «Ja, meneer de baron «En is uw veratand niet groot genoeg geweest om te heseffen, dat een meester die geruïneerd is, geen knecht meer noodig heelt. «Dat was toepasselijk op anderen, niet op u en mij. Ik ben verbonden door de belofte aan uw stervenden vader gedaan «Ik zie dat gij koppig zijt en op alles een antwoord ge reed hebt», antwoordde de baron. «Er is evenwel een ge val, dat zich niet aan uw vernuftigen geest heelt voorge daan en wel, dat ik wel eens lust zou kunnen krijgen mij een kogel door het hoofd te jagen.» «Dat uiterste heb ik nooit gevreesd.» «Meent gij dat ik er den moed niet toe zou hebben?» «Integendeel, ik heb gedacht dat als deze lafheid u voor den geest kwam, een blik op deze portretten voldoende zou zijn om u die gedachte met afschuw te doen ver werpen I» Met den viDger wees Pierre twee portretten aan, die op den schoorsteenmantel waren geplaatst. Een der schilderijen stelde voor het portret van den ouden baron, gekleed in zijn kolonelsuniform, met de kalme en mannelijke uit drukking van een man die nooit een zwakheid heeft on dervonden. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1888 | | pagina 6