Politiek Overzicht. GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand. De engeleche stoomboot Coldsio- rovgh (of Coldshorn), van Antwer pen in ballast naar Hartlepool be stemd, is bij Kijkduin hoog op bet vaste strand geworpen. Van de equi page zijn 15 man gered. Tien waren bij de afzending van het bericht nog aan boord. Zaterdag namiddag is op de Waal bij Deest een schip, opgesleept wor dende door de sleepboot Wacht am Rhein VII, door den hevigen storm en het holle vaarwater plotseling in de diepte verdwenen, met het treurig gevolg dat alle opvarenden verdronken. Nader meldt men. De sleepboot Wacht am Rhein VII, kapitein Van Utten, was bij een vliegenden westen sneeuwstorm op de Waal ter hoogte van het dorp Deest stoomende met vier sche pen achter zich, toen het ongeluk met een dier schepen plaats vond. Ware de schroefstoomboot Concor dia II, kapitein Kooymans, op reis van 's Bosch naar Nijmegen, die kort na het droevig ongeluk op de plaats des onheils verscheen, slechte eenige müiuten vroeger ter plaatse geweest, dan zouden waarschijnlijk de opvarenden nog gered kunnen zijn geworden. Onder de gemeente Fijnaart is Vrijdagmiddag circa 41/, uur, door een hevigen uitschot van wind, de bouwschuur van J. S. geheel inge waaid. Vier stuks vee werden on middellijk verpletterd en eenige an dere zwaar gewondterwijl het overige vee met veel moeite onder het puin en de balken ongedeerd werd uitgehaald. De dienstmeid die met melken bezig was, en de knecht die zich in den stal bevond, ont kwamen door een gat hetwelk in het dak werd gemaakt. Te Willemstad heeft de aanleg plaats voor stoombooten door wind en golven groote schade geleden, terwijl het plankier geheel is weg gespoeld. Te Dinteloord is de Carolina- polder ingeloopen. De Geneverpolder, de Johanna- polder en de Rijfelanden onder Poor- tugaal zijn ondergeloopen. Ook wat nooit gebeurd is: degeheele Zalm-, Elft- en Meeuwenplaat is onderge loopen. Uit Oud Beierland: Door den hoogen vloed zijn Za terdag behalve de uiterwaarden, nog ondergeloopen de nieuwe Beerpol- der; het westelijk gedeelte van den oude Beerpolder; de Wolvestee en de Bosschen. In eene woning aan den Ootdijk is eene doodkist, waarin het lijk eener vrouw lag, drijvende geraakt. Van het dak van den watertoren is het zinken bekleedsel afgerukt. Uit Goedereede Buiten het Bokkengat is een on derstboven geslagen vaartuig drij vende gezien. Door den hevigen noordwesten storm is de Drontherzeedijk over- geloopen en staat de gemeente Kam perveen voor het grootste gedeelte onder water. Van Kampen tot en om Elburg is alles overstroomd. KOLONIËN. BATAVIA, 2 Januari. Het Hooggerechtshof heeft bij een arrest van September 1887 en eveneens in de revisie bij een arrest van 23 Augustus 1888 beslist, dat, wanneer de directeur van financiën korting verleent op het traktement of pensioen eens ambtenaars, krachtens een belastingbesluit der be voegde administratieve macht, hij daarbij aan dezelfde bepalingen is gebonden als bij elke andere korting, zoodat hij den betrokken persoon moet hooren, en als deze de schuld tegenspreekt of ontkent, de zaak naar den gewonen rechter moet verwijzen. De „Nieuwe Vorstenlanden" schrijft: In vereeGiging met den resident van Madioen heeft onze resident op de grens van SoloPatjitan een goeroe gearres teerd, die eene nieuwe leer verkondigde, pl. de anfassia. Dit is eene nieuwe leer in het dikirren, en bestaat daarin, dat men, terwijl men aan Allah denkt, zijne ademhaling telt. Deze nieuwe leer is een broertje of zusje van de leer hoe, welke eenigen tyd geleden hier gepredikt is ge worden. De verkondiger dier leer werd echter opgerakt, en daar hij te Patjitan thuis behoorde, ook derwaarts gezonden. Zij, die zijne leer volgen, moeten al schuddebollende het woord hoe uitspre ken, en ook daarbij weer aan Allah den ken. - Clandestine geweren. Dat er ver scheidene geweren zonder licentie of met valsche passen onder de bevolking schui len, is genoeg bekend. Een onzer stadge- aooten, die dezer dagen op Prigèn toefde, heeft oiderzoek er naar gtdasahij rond op Prigèn zelf 4, in de desa Petjonolan 40, op Trètei 8 en op Lemboeng 10 ge weren. Verscheidene lui, ondervraagd ot zij vergunning hadden, vertoonden een papiertje, eene soort van bewijs dat zij gerechtigd waren een geweer er op na te houden, hun wellicht door den eenen of anderen inlandschen schrijver tegen be taling verstrektlegale bewijzen waren het echter niet. Anderen weer verklaarden die geweren in gebruik te hebben van Europeanen ten einde voor hen wild te schietenzoo zou een zekere heer B. daar een 6tal geweren uitgeleend hebben, uit sluitend voor de hertenjacht. Het inlandsch bestuur is niet alleen van het een en ander niet onkundig, maar schijnt van meening te zijn daihet zóó behoort. (Soer. Ct.) Aan het verslag der voornaamste ge beurtenissen in het goevernement Atjeh en onderhoorigheden, loopende van 10 tot en met 23 December 1888, wordt door de „Jav. Ct.' het volgende ont leend G r o o t-A t j e h. Verscheidene posten in de linie werden gedurende den ver- slagtijd meer of minder hevig beschoten. Ook werdeu nu en dan schoten gelost op transporten en op troepen, die de wacht in het blokhuis Paganie betrokken. Op den 14den December losten Aljehers schoten op de werkers aan den kogelvan ger te Lamperméeen europeesch fuselier kreeg daarbij een schotwond in den lin kerschouder. In den nacht van 17 op 18 December braken Atjehers de rails van de stoomtram op, niet ver van het blok huis Lamara en tusschen Lampermé en het blokhuis aan de Lingkar. Bij herstel der aangerichte schade op laatstgenoemd traject, was het vuur van den vijand nog al hevig eu werd ook de versterking Tjot Iri vrij hevig beschoten. In den nacht van 10 op 11, van 16 op 17 en van 21 op 22 December werden eenige honderd meier telephoondraad geroofdnaar inge komen berichten worden tegenwoordig hiervoor, alsmede voor het beschadigen van de spoorbaan, gedroste dwangarbei ders gebezigd. Patti werd door Telok Kroet bezet. Tijdens de daar geleverde gevechten moet Toekoe Hoessien Loug- battah zwaar gewond zijn. Onderhoorigheden. Tusschen de federaties Pedir en Gigieng beerscht nog voortdurend spanning. De tot de federatie Gigieng behoorende hoeloebaleng Bintara Paleuh, die beloofd had zich met het hoofd dier federatie te verzoenen, kwam zijne belofte niet na, omdat hij zich weer door de hoofden der federatie -Pedir liet overhalen zich bij Pedir te blijven aansluiten. Het hoofd der federatie Gigieng zond een gemachtigde naar Kota Radja om de giegiensche aangelegenheden te bespreken. De hoeloebalang van Pakan Baroe, Toekoe Bintara Pinang, maakte zich wederom meester van eenige oorlogs- coutrabande, die voor Pedir bestemd was. Op de Oostkust was het over het alge meen rustig. Eene bende, welke zich in het Pedawa'sBhe genesteld en versterkt had, werd door het hoofd van dat staatje verdreven en de daargestelde chicanes vernield. Door den goevernementsstoomer „Zeemeeuw* werd op de Oostkust eene tongkang, met eene noemenswaardig hoe veelheid oorlogscontrabande bevracht achterhaald en opgebracht. Gedurende den verslagtijd werd Segli nu en dan be schoten, maar was het te Melaboe rustig. Binnen en buiten de linie deden zich ge vallen van pokziekle voor. Zoowel te Kota-Radja als in enkele atjehsche kam pongs leden enkele lieden aan cholera. De algemeens gezondheidstoestand bleef ongunstig ook onder het garnizoen deden zich nog een paar gevallen van cholera voor. De stand der beri-beri bleef dezelfde als gedurende den vorigen verslagtijd, toen gemiddeld dagelijks 25 lijders in het hospitaal werden opgenomen, van welke 6 met beri-beri, terwijl gedurende het tijdvak waarover nu het verslag loopt, dagelijks gemiddeld 32 lijders werden op genomen, van welke 7 met beri-beri. Een hevige vlaag, voorspellende het revolutionaire onweer, dat over Europa dreigt los te barsten, is door het klassieke Rome, klassiek ook om zijn oproeren, ge varen. Vrijdagmiddag om twee uur onge veer hadden zich een duizendtal werklie den op het Corso verzameld, vernielende al wat hen voor den voet kwam. Met moeite wist een afgevaardigde hen naar zijne voor stellen te doen luisteren om af te wachten wat het goevernement zou besluiten. Een ander spreker daarentegen stelde voor, barricades op te werpen en het Kapitool en het vergaderingsgebouw van het par lement te overrompelen. De menigte koos een middelweg en vergenoegde zich om met stokken gewapend de straatlantaarns uit den grond te rukken en verscheidene fabrieken te vernielen. Verscheidene poli tieagenten, die dit zochten te beletten be kochten deze poging met stokslugen en messteken. Vervolgens wendde zich de menigte naar den Tiber, waar zij het magazijn van een wapenhandelaar plun derde. Tegen vier uur kwam de gewapende maoht tusschenbeide. Er ontstond een hevige worsteling, waarbij van beide zijden gewonden vielen en die eindigde met de verstrooiing der menigte en met een dertigtal arrestatiën. In den avond zetten de afzonderlijke groepen bun vernielings werk voort en maakten alles onveilig. Des nachts evenwel keerde de rust terug en klom het aantal inhechtenisnemingen tot een vierhonderdtal. Zaterdag heeft men door middel van sterke bezetting op de meest bedreigde punten en door het pa trouilleeren der cavalerie de rust gehand haafd. Den daaropvolgenden nacht bleef alles rustig. Bereden troepen doorkruisten Zondag de stad, die voor 't overige haar gewone voorkomen herkregen heeft. Het schijnt, dat de //Internationale* in dit oproer zeer sterk de hand heeft ge had. Verscheidene socialisten, die het volk aanvoerden en waaronder ook de redacteur van de „Messagero* werd opgemerkt zyn gearresteerd. Crispi's orgaan, de „Riforma" zegt, dat de werkeloosheid deze ongere geldheden niet rechtvaardigt en dat het volk is opgezweept door drijvers, wier oogmerk met arbeid noch loouen iets uit staande heeft. De italiaansche bladen zullen evenwel moeilijk werk hebben om in 't licht te stellen, dat deze werklieden-opstand niet in verband staat met de betreurenswaar dige economische en sociale toestanden op het appenijnsche schiereiland, evenals het kolossale deficit in de staatskas door Perazzi in 't licht gesteld en de onte vredenheid en de ellende, die de door kunstmatige middelen in 't leven geroepen graanuitvoer ten gevolge heeft. Italië gaat gebukt onder de zware lasten, die de deelneming aan het drievoudig verbond het oplegt, onder de verbroken handels betrekkingen met Frankrijk, onder de kostbare koloniale politiek. Italië toont het armoedige beeld van de apen, waar van vader Cats ons onaangename dingen heeft gezegd, „als zij hooger klimmen willen.* Met genoegen richt men van deze gevol gen der 8taatspedanterie den blik op twee staatjes, die hun welvaart op degelijke grondslagstelden en voortgaan te bevestigen De Transvaal en Oranje-Vrijstaat. De lente republiek heeft hare staatsinrichting op vredelievende wijze naar de eischen des tijds gewijzigd. De toekomstige volksraad zal bestaan uit twee kamers, waarvan de eerste kamer gevormd zal worden uit den tegen woordige. Deleden dezer[kamers moeten pro testanten, ten minste twee jaren ingezetenen van Transvaal en evenlang grondeigenaars zijn. Bovendien zijn er onderhandelingen met Oranje-Vrijstaat aangeknoopt tot het stichten van een bond tusschen de beide republieken. De heer Reitz president van den Oranje-Vrijstaat, zal zich in 't begin van Maart in de zuster-republiek begeven om in een grensplaatsen met Paul Kruger hierover te beraadslagen. De tallooze verbondenen, de coalitie tegen het ministerie Floquet, doen hun invloed og nagevoelen, vooral in het beleg gen van vergaderingen, waarbij de held van alles, Boulanger, belaas ontbreekt, omdat hij weer eens geëclipseerd is. Voorts, nu men het grove geschut, dat bij de ver kiezing zoo goed zijn plicht deed tot een nader oorlogsgevaar buiten dienst heeft gesteld, richt men de schoten van het lichte op eene nienwe verschijning aan den ministe- rii elen tafel, de heer Dessaigne, die gezegd wordt den minister-president het uiniverseel geneesmiddel heft het boulangisme aan den hand gedaan te hebben, Bovendien houdt men zich bezig met een incident waar Duitsch- land zijdelings bij betrokken is en dat dus op de algemeene belangstelling kan rekenen. Een fransch kolonel Senart heeft in een dagorder zich in afkeurenden zin uitgelaten over een maatregel der elzas- lotaringsche regeering die zekeren Eudes geweigerd heeft zonder paspoort zijn zieke moeder in Straatsburg te bezoeken. De minister Freycinet heeft alle provocation van dezen gevaarlijken aard der kop in zoeken te drukken door een strenge te rechtwijzing van genoemden kolonel en door de volgende circulaire aan de mili taire goeverneurs van Parijs en de gene raals, die aan het hoofd van een leger korps staan „Waarde generaal, ik verzoek u, de mi litairen, die onder uwe bevelen staan, te willen herinneren, dat politieke manifes- tatiën, van welken aard ook, nadrukkelijk verboden zijn. De chefs moeten zich, wan neerzij zich, hetzij mondeling, hetzij schrifte lijk, tot hunne troepen richten, ont houden van elke zinspeling op de politiek, zoowel binnenlandsche als buitenlandsche. Ik heb de zeldzame afwijkingen, die zich hebben voorgedaan, onderdrukt, maar zal die, welke zich opnieuw mochten voor doen, nog strenger onderdrukken. Ik reken op den goeden geest van allen, om maatregelen ie voorkomen, die ik met leedwezen, maar zonder aarzelen zou nemen.* Een ander incident, dat ons doet den ken aan den befaamden Ben omar, den spannschen gezant te Berlijn, die zich zoo halstarrig tegen zijn overheid verzette is voortgesproten uit Bayards uitnoodigingaan den amerikaanschen consul op Samoa, lewal om zijn ontslag te nemen en de daarop gevolgde pertinente weigering. Wanneer de „New-York Herald* goed ingelicht is, mag het volgende als de reden van deze zonderlinge verhouding aange merkt worden. Sewall beweert, dat Bayard verzuimd heeft hem van instructiën te voorzien, en dat deze in het algemeen ten opzichte van de Samoa-eilanden aan den leiband van Bismarck geloopen heeft, niet tegenstaande de duitschers aldaar hoogst beleedigend tegenover de amerikanen op traden. Volgens Sewall zouden de duitschers de amerikaansche vlag neergehaald en ver trapt, en gedreigd hebben den amerikaan schen consul-generaal dood te schieten, terwijl dnitsche schildwachten het ameri kaansche consulaat omsingeld hadden. Een dnitsch matroos mishandelde een ameri kaanschen koopman op diens eigen erf, met medeweten van den duitschen comman dant. Sewall beweert, dat de staatsecretaris hem ontslaan wil, omdat hij aan deze dingen ruchtbaarheid heeft gegeven. Deze onthullingen zullen een verzoening tusschen duitschers en amerikanen niet in de hand werken. En Bayard kon wel eens vallen in den put, die hij voor Sewall heeft gegraven en waarin deze heeft geweigerd zich vrijwillig te werpen, hoe vriendelijk het aanbod moge gedaan zijn. Zaterdag-avond is te Lon den de groote schouwburg in Al- derebot afgebrand. De voorstelling zou beginnen toen op eens de kreet ebrand U weerklon':. De zaal was propvol, maar door de wijde corri dors en de talrijke uitgangen ge lukte bet den toeschouwers naar buiten te komen bijna zonder drin gen. De artisten hadden den tijd niet om van kleeding te verwisse len en begaven zich dus in hun tooneelcostuum op straat. Allen redden zich, alleen moest een vrouw die door den schrik den uitgang was vergeten, uit een raam springen, waarbij zij slechts lichte kneuzingen ontving. In minder dan twee uur was het groote gebouw tot den grond toe afgebrand en bet is zeker alleen aan de uitstekende inrichting er van te danken, dat het ODgeval geen menschenlevens heeft gekost. De generaal Thoumas, de militaire causeur van het fransche dagblad z/Le Temps*, die meermalen den vinger op de woudsplek legt, heeft zijne opstellen, tot één bundel vereenigd, het licht doen zien. In een dier causerieën bespreekt hij de bevorderingen in het leger, waar de protectie, hoewel minder dan vroeger, nog in allerlei vormen heerscht. Wel is de promotie bij dc wet geregeld en mogen slechts die officieren worden benoemd, wier namen op zoogenaamde „tableaux d'aven- cement* voorkomen, maar de minister van Oorlvg heeft steeds het recht die lijsten voor bepaalde categorieën van officieren aan te vullen, zoodat voor de vriendjes de kans zelden vei keken is. Hoe noodig het is bij de bevordering alleen op ervarenheid, zelfstandigheid, be sluitvaardigheid, moed en zelfvertrouwen te letten, heeft de oorlog van '70 den Eranschen toch wel gevoelig genoeg ge leerd. Toch is 't, of men die bloedige dagen, toen door de onbekwaamheid van vele bevelhebbers de eene catastrophe de andere volgde, reeds vergeten is. De generaal Thoumas erkent de moei lijkheid om daarin verbetering te brengen, omdat die jammerlijke geest van bevoor rechting eene traditie en van oude dag- teekening is. Werden onder de regeering van Bode wijk XV de meeste generaals niet op aan beveling van madame Pompadour en Du- barry benoemd? Kon een man als Napo leon I zich steeds verzetren tegen de bevoorrechtingskeuze en leende zijn minister van Oorlog niet immer het oor aan zijne gunstelingen en vleiers P Vermocht zelfs een minister als Gouvion-St. Cyr, zoo vijandig gezind jegens alles, wat slecbts naar protectie zweemde, altijd onverschil lig te blijven voor de aanbevelingen van hooge personages uit de omgeving van zijn Koning Lodewijk XVIIIP Terwijl onder Karei X de protecliekoorts zoodanig toenam, dat de krijgstucht ver slapt en de geestkracht van vele officieren uitgedoofd werd, was alleen een man als Soult in staat om Louis Phillippe's be noemingen binnen de perken der recht vaardigheid en billijkheid te doen blijven. Alleen de offioier, die door eigen verdiensten zich zeiven aanbeval, stond bij dezen on- vermoeiden strijder voor recht in de gunst. De grijze maarschalk verfoeide elke andere aanbeveling. Onder het tweede keizerrijk trof men, vreemd genoeg, onder allerlei standen beschermers aan. Een bekend officier, die door zijne be trekking aan bet departement van Oorlog dagelijks tal van brieven ontving ten gunste van collega's, reide eens in den winter van 6970 tot Thoumas: „Notre pays périra par la recommandation.* (Ons land zal door de aanbevelingen te niet gaan). Merkwaardig© woorden, kort vóórdat het bloedige drama van '70 zou worden afgespeeld GuHstig onscheidde zich een der minis ters van Oorlog van Napoleon III, nl. de ervaren maarschalk Vaillant. „Wie heeft hem aanbevolen vroeg deze, als hem een voorstel gedaan werd tot bevordering van een officier. „Volstrekt niemand,* moest dan het antwoord luidenwilde men van de handteekening des ministers zeker zijn. Men ziet het, het zit er ingeroest. Terecht zucht Thoumas On change les lois, on ne change pas les moeurs.* (Men kan de wetten veranderen, maar de zeden niet.) De nieuwste overwin- ning der techniek is eene door stoom gedreven slede. De zweed- sehe ingenieur Steritrom heeft dÜ nieuwe, natuurlijk aan een bepaald jaargetijde gebonden vervoermiddel uitgevonden en acht het in allen deelen geschikt voor het transpor teeren van personen en goederen. Hij heeft reeds eenige proeftochten met zijne stoomslede, die slechts 3000 kronen kost, gedaan, welke een bevredigend resultaat opgele verd hebben, en denkt er regelma tig toeren mede te maken. Den 21sten December van het vorig jaar, verbrandde te Bazancourt het huis van den grond eigenaar Renot. Zijn lijk vond men verkoold onder de puinhoopen. Men dacht eerst aan een ongeluk, later aan opzet en nam een zekeren Torin en zijn zoon gevangen, op verden king dat zij Renot bestolen, hem daarop vermoord en om ontdekking te beletten, het huis in brand ge stoken hadden. Hoewel de beide Torins voortdu rend hun onschuld betuigden, waren er zulke sterke aanwijzingen, dat men hen voor de schuldigen hield. Verleden week echter vervoegde zich bij de gendarmerie te Reims zekere Lobertreaut die, door berouw gedreven, en de gedachte niet kun nende verdragen dat de onschuldigen werden gevangengehouden, zich aan gaf als de moordenaar van Renot, en zekere Delonne en diens zoon als medeplichtigen noemde. Zij wis ten dat Renot 40000 francs in huis had en hadden hom, toen hij heu ont dekte terwijl ze het geld stalen, doodgeslagen en daarop het huis in brand gestoken. Natuurlijk herwonnen de onschul dige Torins de vrijheid, ten koste van de moordenaars. Dit geeft te denken. Da mes bottines le kwaliteit, gefabri ceerd te Lynn in Massachussetts (N.-Amerika) worden in Europa, zoowel om de elegantie als om de deugdelijkheid gezocht. Het maak loon kost aldaar 35 cent het paar (87l/s cent) en voor hetzelfde werk van gelijk model en fatsoen wordt betaald te Frankfurt a/Main f 1.52, te Berlijn f 1.42, te Weenen fl.92, te Stafford in Engeland f 1.72, te Leicester fl.60. Dus Frankfurt is 73 pCt. duurder, Berlijn 88 pCt., Weenen 103 pCt., Stafford 82 pCt., Leicester 83 pCt. En toch is het loon vau den schoenmaker te Lynn wekelijks 30 h 37Va gulden, terwijl dat te Leicester 18'/a gulden bedroeg en te Berlijn 11 gulden. Dit verschil is te danken aan de meer volkomen machines, de betere arbeidverdeeling, maar niet voor het minste aan de grootere vaardigheid en bekwaamheid van den ameri kaanschen arbeider. Daardoor wint Amerika het langzamerhand op elk gebied van Europa. ITJÈLHIA. Aan tafel. Papa, tegen zijn 19 jarige dochter. Ja, kind! gezondheid is een groote schat. Dochter. U moogt wel zeggende grootste. Een zevenjarig zusje. Neen Marie, dat is niet waar. Allen (verwonderd). Niet, wat dan? De zevenjarige (beslist). Een vrijer {Historisch). GEBOORTEN 9 Febr. H. Heerens-v. d. Meij z. - J. Conlo- van Markenatein z. - C. van Nes-Herma z.-S. A. M. Dollé-de Jong z. - 10. J. J. Boom-Ros- bach d. - C. A. M. Ruifrok-Four d. - C. vaa Weea-Derks d. - C. W. Slobbe-do Rooij z. OVERLEDEN: 8 Febr. P. Conijn 67 j. Bakeneasergr. - L. Knijper» 73 j. Dubbele Buurt. - 9. W. t. d. Berg 3 j. z. Glas blazeratr. - H. C. Bloem 6 j. d. Klaveratraat. KAPKTBiËISHm Haablbk, 11 Febr. Graan- en Zaadmarkt. Roode Tarwe f 6,25 a 0,Witte Tarwe 7 >40 a 6.85, Rogge f 5,10 a 0,Haver 8,a 2,70 Garat 4,70 a 0,Duivenboonen f7,— a 6,60, Paardenboonen f 6,15 a 0,Bruine boonen f 0,a f 0,Groene erwten 7.50 k 7,Capncijners f 0,a 0,Geel mosterd zaad f 0,a 0,Kanariezaad f 0,per Heet., Karwoizaad f 0,a 0,per 60 K.G. AKBxasuDAM, 11 Febr. De pr$Mn i»r Aardappelen waren al» volgt* Frieacha Dokkumer Jammen f 8,a 8,50, dito Frantkor Jammen f8,a 8.20, do. Engeliek» 2,50 a 2,60, do. Munterache f0.— a 0,— Seeuwaohe Spuioche Jammen f 4,a 6,—Geld. Blauwe i 2,20 a 2,40, Pruisische Hamburger» f 4,50 a 4,70, Sakaiiche Roode f 1,50 a 8,— Zeeuwiohe Poters f 0,a 0,do. Flakkeeioli» f 8,50 a 4,20, dito Blauwe f 0,a 0,Hifi»» gommer do. f 0,a 0,Haarlemmer id. f 0,— a 0,allen per Hl. Aangevoerd 0 venche ladingen.

Haarlem's Dagblad | 1889 | | pagina 3