Openbare VergaflBrim Stenographie. Politiek Overzicht. HAARLEMMER HALLETJES. Een Zaterdagavondpraatje, GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Ned. Vereenijiiii"' op DINSDAG 12 MAART, Verschillende Sprekers. Les te geven Koper-Clichés Vorstelijke Familie kobbtn, dat ze, evenalt te Rotterdam, den boel maar kort en klein moesten slaan. De Minister voorkwam zijn wensch en zeide dat bet gerechtelijk onderzoek over die punten liep zoodat, mocht er iets afkeurenswaardigs docr de politie be dreven zijn, hij niet zou nalaten te straf fen en af te keuren. Daarna voerde interpellant nog het woord. Schering en inslag van zijn antwoord was het beweren, dat de overheid het volk tegen zijne partijgenooten opzet waardoor de botsingen ontstaan. Maar op die ma nier zou de Reg. de zich steeds meer en meer verbreidende beginselen van recht en waarheid niet den kop indrukken. Hij bleef aandringen op rechtszekerheid. Hiermede liep deze interpellatie af. De Kamer, die nauwelyks de werkzaam heden hervat heeft, is weer een week op reces gegaan en zal niet voor 19 Maart bijeenkomen voor de arbeidswet. LETTEREN EN KUNST. «Jong Holland." Geïllustreerd Weekblad voor jongelui, onder redactie van den zoo gunstig be kenden schrijver voor de jeugd, de lieer J. Hen drik van Balen, trad onlangs zijn tweeden jaar- ging in. Voorzeker is «Jong Holland» by uitstek ge schikte ontspanningslectuur voor onze jongens. De waarlijk keurige illustratiëu verhoogen bo vendien de aantrekkelijkheid van het geheel. De opname van de rubriek: »Wat kan ik worden,» bevattende betrekkingen geschikt voor jongelui benevens de verschillende examen-programma's maakt het tevens aan ouders en voogden gemak kelijk, daar waar een werkkring voor hunne sonen of pupillen moet gekozen worden. De uit gevers Brinkman van der Meulen te Amster dam zenden gaarne een proefnommer gratis toe. De teerling is geworpen. De engelsche minister van Marine heeft, zooals reeds in ons vorig num mer in een »Reuter«-telegram ia verme'd, aan het Lagerhuis een voordracht ingediend, om de ▼loot met 70 nieuwe oorlogsschepen te versterken. De mogelijkheid dat zijn voorstel een minder gunstig onthaal zou worden bereid, heeft hem er toe genoopt reeds van te voren er met nadruk op te wijzen dat het in zijn geheel moet worden aangenomen of verworpen, terwijl hij de hoop uitsprak dat elke partijkwestie erbij buiten het spel zou worden gelaten. De drukkende lasten, die ook het leger reeds aan den lande oplegt de leger-hegrooting is geraamd op 17.885.000 pd. st., plus eene verhooging van 597.000 pond voor den aanmaak van een nieuw geweer zullen echter allicht aanleiding zijn tot een vurige oppositie, tegen de groote uitgaven die de versterking der vloot eiseht. Dat Engeland ook voor zijn vasteland-leger zorgt, blijkt uit de verhooging van het effectief der troepen met 2600 man. Een der leden van het Lagerhuis, de heer Cambden, heeft reeds aangeko> digd dat hij zijn atem legen het ontwerp tot uitbreiding der vloot Eal verheffen en een motie voorstellen, waarbij het Lagerhuis ziju toestemming weigert to*dat de regeering een plan voor de algemeene verde diging des lands zal hebben ingediend, berustende op de medewerking van alle burgers en op eene versterking der kustverdediging. Terecht meende lord Randolph Churchill dat het voorstel van lord Hamilton in het buitenland onrust zal ver wekken, daar toch die plotselinge versterkingen, niet op de verwachting van een vreedzame toe komst zijn gegrond. De beraadslaging over het voorstel is bepaald op den 21en dezer maand. De «Times» houdt zich ten opzichte van het voorstel uiterst gereserveerd. «Standard» en «Daily Telegraph* begroeten het met ingeno menheid. Naast deze oerlogauitrusting» op bet papier staan in Azië eenige militaire uitrustingen in wer kelijkheid. Naar aanleiding van ernstige tijdingen uit Thibet worden 200 man van het regiment "East Kent» en 600 infanteristen in Bengalen gereed gehouden om naar Sikkim op te rukken. Behalve aan deze kleine koloniale verwikkelin gen heeft de engelsche regeering ook hare aandacht te wijden aan de kwestie ran Samoa, den twistappel tusachen Duitsshland en de Vereenigde Staten. Uit Berlijn wordt gemeld dat Sir Malet, de engelsche gezant aldaar, naar Londen is geroepen om instructies voor deze aangelegenheid te ont vangen, daar in do volgende woek te Berlijn de conferentie over Samoa zal worden gehouden. Meer algemeen dan het voorgaande trekt de loop der zaken in Servië de aandacht. In de proclamatie van het regentschap wordt de troonsafstand betreurt. De regenten verklaren trouw te zullen blijven aan den eed den nieuwen vorst gezworen m te regeeren volgens de con stitutie. Zij rekenen op de medewerking der na tie tot het verzekeren van 's lands vreedzamen vooruitgang. Voorts zullen zij de vriendschappe lijke betrekkingen tot de andere mogendheden uilbreiden en bevestigen en alle pogingen aan wenden om de orde binnenslands en den vrede buitenslands te bewaren. In de verhouding der vorstelijke echtgenoot,en is geen verandering gekomen. Koning Milan gaat op reis en koningin Na thalie zal zich na zijn vertrek te Belgrado ves tigen. «Ce que femme veut, Dieu le veut»; Waar schijnlijk hebben de omstandigheden haar hier eene overwinning bezorgd. In de onraiddeilyke omgeving haars zoons en der regenten kan de populaiie vorstin wellicht geen geringen invloed uitoefenen op het landsbestuur, precies wat zij vroeger wenschte. Oostenrijk heeft zijnen gezant te Belgrado reeds teruggeroepen en het regentschap heeft den afgezetten panslavistischen metropolit«an Michael teruggeroepen en hem herstel in het genot zijner jaarwedde aangeboden. Men zou niet gedacht hebben, dat de russische invloed zich zoo spoedig zou doen gevoelen! Van gene zijde der Alpen komt het bericht, dat Crispi de mannen voor een nieuw Kabinet zou hebben gevonden. Het gerucht van de te rugroeping van den hertog van Aumale wordt bevestigd en uit China komt de ernstige tijding dat de vreemdelingen in Shanghai en op andere plaatsen door de soldaten met moord worden bedreigt. De troonsbeklimming van den nieuwen keizer moet de vijandelijke gezindheid jegens de vreem delingen ernstig hebben doen toenemen. Een europeesch stoomkorvet wordt in de haven van Shanghai voor alle gebeurlijkheden gereed gehouden. VISSCHERIJ. Nieuwediep 8 Maart. Heden kwsmen van de groote visschorij binnen de sloep «Su sanna Maria Catharine», sch. Valkenier, met 80 levende, 150 doode kabelj 88 levende, 10 doode lengen, 3 heilbotten en 1060 schelv., ter wijl door 6 bommen 10 tot 30 tongen, 20 tot 30 bunschollen 8 tot 24 mandjes kl. schol en 5 manden schar en door 2 korders en beugerB (schokkers) 50 roggen en 20 mandjes kleine schol werden aangevoerd; levende kabeljauw gold f 1.80, doode id. fl jL f 1.10, lev. leng f855, doode id. f 2.35, heilbot f 82.50, tong f 1, bun schol 60 A 70 cent, rog f 1.05 per stuk, schelv. f 24.50 het honderd, kl. schol f 2.50 a f 4 per m., on schar f 1.50 per mand. er prij« op «telt zijn objectiviteit zorgvuldig te bewaren, beeft aan verschillende bekende peraonen van allerlei politieke en godsdienstige richting het verzoek gericht, haar hun meeDing over de wenschelijk- heid van Zondagsrust meê te deelen. In het laatste nommer neemt het een zestal autografische antwoorden op. O. m. vindt men er een paar regels bij van Windthorst, den leider van het centrum in den Duitechen Rijksdag. Prof. V on Bergmann heeft dezer dagen een 43-jarig man ge opereerd, die een hard gezwel in den rug bad. Hij haalde er een kogel uit, dien de patient op 30 Aug. 1870 bij Beaumont iu den linkerarm had gekregen; deze had in 19 jaren de reis naar 't midden van den r:ig gemaakt en zich daar tot voor korten tijd, zonder pijnen te veroorzaken, ge nesteld. De operatie slaagde volkomen en de patient is zeer wel. Zonderlinge zei fm oord. Te Mount Hea.thy, eene kleine ge meente in Cincinnati, woonde een veteraan uit den oorlog tusschen Noord- en Zuid, Gotthold Markert genaamd. Nadat deze zicfi eenige dagen achter elkander een hevige roes had gedronken, ging hij des avonds rechtop staan in een put, die niet ver van het dorp was ge legen. Het water reikte juist tot aan ziju borst. Des nachts bevroor het water en den volgenden dag vond men Mar kert dood, in rechtopstaande hou ding. Het hooid en het deel zijns lichaam dat boven het water uit stak, waren zoodanig bevroren dat men ze op het eerste gezicht voor een mannenbuste gehouden zou hebben, die midden in een fontein was geplaatst. LX. Flap 1 trok ik mijn huisdeur achter mij dicht en ging de stoep af. Een kennis die voorbijkwam riep mij in het voorbij gaan toe//bonjour" en ik antwoordde met een /yMorgen Toen ik de stoep af was schoot mij te binnen hoe dwaas wij eigenlijk allebei waren. Hij zegt //bonjour" alsof hij een Frauaehnaan was en de nederlandsche taal boo arm, dat ze gecompleteerd moet wor den en ik van mijn kant, in plaats van behoorlijk goeden morgen te zeggen, wat toch al een samentrekking is van #ik wensch je een goeden morgen," neem er de eigenlijke quintessence af en zeg uit gemakzucht alleen: /Morgen." //Zoo is het, dacht ik, //met vele onzer maatschappelijke beleefdheidsvormen. Daar l is bijvoorbeeld niets ter wereld grappiger Idan twee mannen, die aan elkander worden voorgesteld. Eerst hebben ze jegens elkan- fder eene onverschillige houdiflg aangeno- /men en zien elkaar geheel over het hoofd, totdat de vriend die hen beiden kent aegturMag ik de heeren eens aan elkaar voorstellen P" Dit voorstel schijnt hun in den rug te gaan zitten, want dadelijk gaan ze recht op hun voeten staan en kijken elkaar op eenigszins onnoozele mauier in de oogen, en houden de rech terhand al klaar, terwijl de derde persoon de namen noemt. Daarna reiken ze elkaar die hand en klinkt het van weerskanten //Het is me aangenaam", of//het is me zeer aangenaam" of ook wel kortaf, vol gens hetzelfde systeem dat ons //morgen" doet zeggen: //aangenaam". Volgt een pijnlijke pauze. Men moet toch wat tot den nieuwen bekende zeg gen, maar weet op het oogenblik niet zoo gauw iets te vinden en valt dan vaak na eenig nadenken te gelijk uit: //Is u en de ander//Heb ik u en zwijgt beiden stil. Voor de wenschelijkheid van algemeene Zondagsrust heeft t L an 8 ook Schor ers Familienblatt het ook bij ons te lande guDSt g bekende weekblad van onzen land genoot J. H. Schorer te Berlijn, den strijd aangebonden. De redactie die //Wat belieft u zegt de een iu de hoop, dat de ander iets belangrijkers had te zeggen dan hij. z/Ga uw gang", antwoordt de ander, wiens vraag ook niet van groot gewicht was. //Is u niet onlangs bekroond op de laatste tentoonstelling P" z/Neen, dat was wel iemand die pre cies heet zooals ik, maar familie is hij niet." z/Ah zool" Hernieuwde stilte. De een kijkt vol aandacht naar den knop van zijn wandelstok, de ander wil een deuntje gaan neuriën, maar bedenkt dat dit on beleefd is en zwijgt dus. z/Ga je mee, A zegt de wederzijd- sche vriend tot den een, en deze die nu genoeg op de hoogte is van den knop van ziju rotting ziet op. //Ja, ik ga mee. Meneer, het was me recht aangenaam." //Meneer! Tot het genoegen!" is het antwoord. Wat den een nu eigenlijk aangenaam was en //tot welk genoegen" de ander hem wenschte, blijft hier alweer in het midden. Is dan de klacht niet juist, dat wij men- schen op ons gemak zijn gesteld, ook zelfs in onze dagelijksche plichtplegingen? Bij de Groote Kerk krijgt mij een wind vlaag te pakken. Met groot misbaar komt hij achter een hoek van het groote gebouw op mij af, werpt mij mijn hoed van het hoofd en doet hem dan huppelend voor mij uitspringen, mijn wanhoop nog tartend door die vroolijke beweging. Aanvankelijk loop ik niet hard om hem te achterhalen, maar als ik zie dat hij nog wel lang zoo kan blijven voortrollen, verhaast ik mijn tred en bij de aanschouwing van een drei gende plassenreeks die zich voor hem bevindt, laat ik mijn fatsoen varen en loop hem na met een vlugheid, die voortspruit uit de gedachte dat hij pas nieuw is en zes gulden heeft gekost. Natuurlijk kom ik te laat, hij rolt met een laatsten zege vierenden sprong in den grootsten plas en blijft daar liggen. Als hij wat drooger gewerden is en ikmijn humeur weer een weinig in de goede plooi ARMENZORG. Men meldt ons: Met het oog op de ongunstige tijden toot de arbeidende klasse zal de rederijkerskamer te Sp&arndam Zondag eene uitvoering geven, waar van de opbrengst geheel ten behoe?e der algemeene armen zal wordea besteedt. RECHTSZAKEN. Het gerechtshof te Arasterdam bevestigde het vonnis der rechtbank te Utrecht, waarbij aan Van der Heijde c. s. do eisch tegen den burge meester «qualitate qua* ter zake van de erfenis van 48 millioen uit den hoedel Doedyns wordt ontzegd. TELEGRAMMEN. PARIJS, 9 Maart. (Reuter) Het //Jour nal Officiel" bevat heden het decreet, waarbij het besluit van 13 Juli 1886, hetwelk den hertog van Aumale het ver blijf op frausch grondgebied verbiedt, wordt ingetrokken. heb gevouwen, verbaas ik mij er over, dat sommige dingen ook altijd zoo sleoht terecht komen als maar denkbaar is. Wie wel eens bij ongeluk een boterham heeft laten val len weet, dat hij onfeilbaar met de boter- kant op den grond neerkomt, en iemand die gewoon is engelschen pleister bij zich te dragen, zal dien juist vergeten hebben als hij zich bezeert. Het heeft in den laatsten tijd mijn aan dacht getrokken, dat fotografen kinderen hebben weergegeven in allerlei komische standen en houdingen, waarvan er som mige goed geslaagd zijn, maar ook velen nog rieken naar het atelier en naar de moeite, die de fotograaf heeft moeten aan wenden om het gezichtje van het arme slachtoffer in den juisten plooi te krijgen, Hun, die kluchtige tafereelen willen foto grafeeren, verzoek ik om op een dag met wind eens op de Groote Markt te komm, zij zullen met een rijke oogst van instan tané opnamen worden beloond. Het eigenaardige toch van den wind op de Groote Markt is, dat men nooit weet vanwaar hij komt. Men gaat rustig vooruit, van den prins geen kwaad we tende, daar schiet hy op eens te voor schijn en blaast u met felheid in het ge zicht. Als het winter en de straat glad is, blaast hij u met het meeste gemak van de beenen en als gij weer zijt opgestaan en verder gaan wilt, houdt hij u met alle kracht die in hem is tegen om een oogenblik later, hoe weet gij niet, u op eens in den rug aan te valleu en daardoor opnieuw te doen tuimelen. Dan vliegt hij met vroolijk geloei weg, om een ander dezelfde poetsen te bakken. Zie dien ouden heer, die bijua uitglijdend, een allerdwaaste beweging maakt met zijn rechterbeen en die een dienstmeisje dat er over glimlacht, aankijkt met een blik als of hij iu ernst beweren wil, dat hij die beweging opzettelijk maakte. Vooral bij de Smedestraat weet mén niet meer uit welken hoek hij waait, het is alsof hij blaast uit alle vier de wind streken te gelijk. Ik voor mij mag den wind, den fermen, frisschen wind wel. LONDBN, 9 Maart. (Reuter). Aan het feestmaal, hetwelk werd aangeboden aan lord Speneer en waarbij ook lord Rose- berry en de heer Parnell waren genoo- digd, wenschte lord Spencer den heer Parnell geluk met de weerlegging van de beechuldiging der „Times." Lord Roseberry verklaarde, dat dit feeat een historische beteekenis heeft, want daar door wordt een zichtbaar bewijs gegeven van de verzoening van twee volken. VARIA. Altijd in H vak. Een telegrafist, die wat laat is thuis gekomen, wordt door zijne vrouw ontvangen met een duchtig sermoen aan 't einde waarvan het heet: «Nu, uitlooper! Wat heb je nu te zeggen? «Wel» is het antwoord «dat, als je die redevoering naar Den Haag had laten seineü, het je precies 67 gulden 43 cent zou gekost hebben!» Straatslijper. Hé Wim, waar ga je naar toe? Wim (onder de hoede van een politie agent). Ja, zie je, Michel, ik wijs dezen man den weg naar het politiebureau. Boer tot een «tedelingJa, mijn heer, ik heb dit jaar met de kippen honderd gulden meer verdiend dan verleden jaar. Stedeling (Verbaasd.) Hoe is dat mogelijk Boer. Ik heb ze dit jaar niet ge houden. Jong vrouwtje. Zal ik die diaman ten doekspeld in uw das steken, manlief? Hij. Waar denkt gij aan, ik heb van morgen een samenkomst met mijne schuldeischers! ST90MVMRTBiR86HTIH. Het stoomschip Burgemeester den Tex, ran Amsterdam naar Batavia, vertrok 7 Maart van Suez. Het stoomschip Schiedam van de N. A. S. M., van Amsterdam naar de Plata Rivier, arriveerde 5 Maart te Montevideo. Het stoomschip Drenthekapt. Le Clercq, van Java naar Rotterdam, vertrok 8 Maart van Port-Said. Het stoomschip Timor, van Batavia naar Am sterdam, passeerde 8 Maart Tarifa. ?AüjtiU£i££iSHT2Ei Ulï DJC VOORNAAMSTE DAGBLADEN. GEBOORTEN; 6 Maart E. W. Walop-Canta d. Rott. - 7. A. P. Scharp de Visser-Winkler z. Maassluis. - D. A. M. Halbertsma-Grosse Schroder z. Leeuwar den. - M. Tiefenthal-Kaufmann d. Amst. - H. Hamakers-Anten d. 's-Hage. - 8. J. C. Rurup- Caminada d. 's-Hage. - L. v. Gijn-Roodenburg Dordrecht. Hij doet ons eens worstelen, de spieren inspannen, dwingt de longen om dieper adem te halen dan wij bij ons meeren- deels zittend leven wel gewoon zijn en verfrischt den dampkring. Aldus peinzende was ik den Kruisweg reeds afgegaan en bevond mij voor het hek van den overweg. Natuurlijk was dat hek naar omlaag, ik zou mij vei- baasd hebben als het eens omhoog was geweest, want het schijnt wel dat de tijd van opening voortdurend korter, die van sluiting voortdurend langer wordt. Het eigenaardige van de zaak is zeker, dat de Holl. Spoor zoo zij dit ver koos te doen, de slagboomen een half uur achtereen, of langer, gesloten zou kunnen houden zonder dat de gemeente iets daaraan kon doen. Daar ik in langen tijd niet aan gene zijde der rails was geweest (ik bespaar mij dien tocht zooveel mogelijk, uit vrees dat de gal mij zal overloopen door het lange wachten voor de hekken), besloot ik er nu nog eens te gaan zien hoeveel huizen er leeg stonden. Want het is on tegenzeggelijk waar, dat men, niet zoo spoedig maar allengs, deze wijken zal schuwen wegens den last en het gevaar, verbonden aan het passeeren der over wegen. Toen ik eenige minuten met een groot aantal andere slachtoffers voor het hek had staan wachten, verrees eindelijk de slagboom en passeerden wij de rails op een drafje als een kudde schapen, want de bel die aanduidde dat de hekken dalen moesten, klonk alweer, en met groote moeite beveiligde ik mijn hoed tegen on zachte aanraking met den opnieuw dalen den boom. Nadat ik mij en passant nog even verwonderd had, dat de bewoners van het Staten-Bdwerk nog altijd geen rekest tot den Gemeenteraad hebben ge richt om bestrating te verzoeken, begon ik mijn onderzoek. Op het Frans Halsplein grijnsden mij van alle kanten de bordjes te huur aan, in de Frans Halsstraat is het niet beter en op den Schoterweg even erg. Ook de Scho- GEHUWD 7 Maart. J. Visée en G. A. M. Stel. -A.ru Beek Jz. en Z. Drenth. OVERLEDEN: 5 Maart. A. A. Witsen 34 j. Onder Ba&rn. P. Boogerd 94 j. Maassluis. - 6. O. F. vaa Heflden-Nijpels 69 j. Ell-Hunsel. - "Wed. C. J, van Dort-de Louter 85 j. Amersfoort. - C. tei Hoet 71 j. Amst. - P. J. J. Mounier 87 j. Amst,. 7. P. F. Rijnenberg 72 j. 's-Hage. - J. v. Br* derode 3 m. z. Rott. - 8. E. A. A. BnysenSm, d. RoBendaaL - L. P. Hoogendijk 15 m z. Rott.. M. C. v. d. Slik-v. d. Velden 61 j. Dordrecht.. J. M. Cheixaou 75 j. 's-Hage. - C. de Man- Goddée 70 j. 's-Hage. GEBOORTEN 7 Maart. A. de Vries-Ren out z. [levenl.] 8. H. M. A. de Vries-Goettel d. - A. Sombeek» Terame d. - A. M. Vissers-Staal z. - A. v, i Wateren-Out z. - J. Lina-Kruijt d. - J. v. Duin- Melchior d. - H. A. v. Eijk-Erkelens z. [levenl.]. 9. F. H. Kruijf-van Es z. [levenl.] OVERLEDEN: 8 Maart. A. C. Rustige-Hulsehosch 27 j. Gei Raamgracht. - M. J. v. Bogget 8 m. d Spaarn. wouderstr. - J. W. Florie 22 j. Hagestr. 9. A, Rusman-Nijhuis 66 j. Hsgestraat. Ondertrouwd: C. BOON EN M. HONIGH. Haarlem7 Maart 1889. Afdeeling HAARLEM. 's avonds 8 uur, in het Nutsgebouw, Zijlstraat. Toegang Vrij. Een bekwaam S t en o g raaf wenecht in Stenographie voor het opteeke- nen van redevoeringen en voor cor respondentie. Dertig lessen (éen per week) zijn voldoende. Conditiën billijk. Adres lett. Z., Bureau Haarlem's Dagblad. van de worden direct geleverd door H. C. KOSTER Jr., Utrecht. tersingel is niet gespaard gebleven en enkele huizen aan het einde staan er reedi sinds wanhopig langen tijd leeg. Toen ik mijne wandeling had voleindigd, had ik in het geheel dertien groote huizen g teld, huizen die 600, 700, 800 guldi huur doen, en die leeg stonden. Dertienhet noodlottige getalEen oogenblik kwamen er sombere gedachten bij op. Is dat een voorteeken van den on dergang dezer stadswijk, die sterven zal aan haar isolement? Een lichaamsdeel dal afgebonden wordt, verdooft, verstijft en verdort op den laDgen duur, omdat hel oude bloed er uit is en geen nieuw bloed er in komt. Zal het zoo gaan inet de wijk benoorden de rails? Dertien huizen leeg en zoek eens naar een onbewoond huis in de Wilhelminastraat! Maar komaan, laat ik de toekomst niet zoo zwart inzien! Het schijnt dat er le vendige onderhandelingen worden gevoerd over het spoorwegplan met de Holl. Spoor en ik ben niet ongeneigd, dat in verband te brengen met de omstandigheid dat de Gemeenteraad in den laatsten tijd mei grooten ijver geheime zittingen houdt. Wellicht ontpopt zich derhalve spoedig uit al die geheimzinnigheid eene groote verrassing voor Haarlem's ingezetenen, vooruitzicht dat de slagboom, die thans het eene gedeelte der stad van het andere scheidt, zal vallen, dat niemand meer v rennen zal behoeven te houden met locomotieven, of zijn humeur voer gansehen dag bedorven zal zien door het lange wachten voor de hekken. En dit vooral dat onze handel i nijverheid zich behoorlijk zal kunnen uit breiden, behoorlijk hare producten zal kunnen verzenden, in stede van zooals mi aan handen en voeten gebonden te zijn en dagelijks op lasten en kosten te stuiten, die het vak hinderen en de scherpe concur rentie beletten. Kom spoedig, blijde dag! Fldelio.

Haarlem's Dagblad | 1889 | | pagina 2