werkt ook vlug, maar die is altijd tevre den geweest met zijn aandeel. Diegenen die het best werken, hebben de gunst. Wat betreft zijn idee, dat nu de een dan de ander het blad drukken moest en de Vereeniging uitgever moet worden, doen wij opmerken dat de statuten dan veranderd zouden moeten worden. De eenige manier om stabiliteit te brengen in een blad, is om een contract te slui ten met een drukker voor langeren duur. De subsidie is bepaald op ƒ250, om dat door het blad ongeveer dat bedrag aan drukkosten kan bespaard worden. Het Hoofdbestuur gelooft dat wanneer er in besproken worden onderdeelen van de kennis van het vak, van cultuur, van nieuwigheden, dit zal strekken ten voor- deele van het vak. Behoudens kleine wijzigingen in de onderdeelen zal het Hoofdbestuur ook in de volgende vergadering het voorstel van de firma Doosjes aanbevelen. De penningmeester deelt nu mede dat in de laatste 10 jaar aan drukwerk is geleverd door den heer Warnier 741.37. Woest w 780.10. h 11 ij Doosjes 2769.75. Weliswaar is dat laatste cijfer veel hooger. Maar als men daar afrekent 1000 voor de tentoonstelling van 1885 en 800 voor het drukwerk bij gele genheid der afgesneden bloemen-zaak noodig (dingen, die alleen aan L. konden worden gegeven) dan blijft er circa ƒ900 over en werdt het verschil zeer klein. De afd. Hillegom vraagt nu, in hoe verre het blad onder toezicht van het Hoofdbestuur zou komen, wat de ad vertentieprijs zal zijn en of er een ru briek /*vraag en aanbod'' in zal komen. De voorzitter antwoordt hierop, dat de firma Doosjes zal benoemen een be voegd redacteur, aan wien de leiding wordt toevertrouwd. Het Hoofdbestuur zal toezicht houden over het geheele blad, maar alleen voor het officieel ge deelte verantwoordelijk blijven. De af- deelingen kunnen hunne verslagen en zelfs hunne convocatiën er in doen plaatsen. Alle stukken in het blad voor komende zullen een objectieve strekking behooren te hebben. Wanneer het blad voor niet-leden 5 kost, zullen zij liever lid der Vereeniging worden voor 3 en het dan gratis ontvangen, dan ƒ5 te betalen voor het abonnement zonder lid der Vereeniging te zijn. Den prijs der advertentiën geloof ik, dat we zullen kunnen overlaten aan het belang van den uitgever. Stelt hij dien te hoog, dan krijgt hij ze niet. De afd. Sassenheim- Voorhout zou de rubriek vraag en aanbod in den drukken tijd gaarne tweemaal 's weeks uitgegeven zien. De afd. Heemskerk stelt voor de uitgave in het midden der week te doen plaats hebben, omdat aan het einde daarvan zoovele bladen komen. Een en ander zal nader worden over wogen. Op een vraag van de afd. Hillegom welke advertentiën zullen worden opge nomen, zegt de voorz. dat alle eenigszins quaestieuse annonces, en kwakzalversad vertenties zullen worden geweerd. Weke lijks zal het Hoofdbestuur daarop con trole uitoefenen. Daar niemand meer het woord ver langt, wordt de zaak tot de volgende algemeene vergadering verdaagd. Het Hoofdbestuur is in het bezit ge komen van een schrijven van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, waarbjj wordt toegezonden afdruk van een door htn aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal ingediend adres, betrekkelyk het bij die Kamer ingediend gewijzigd •ntwerp van wet, tot vaststelling van bepalingen betreffende 's rijks waterstaats werken. Het bestuur van Rijnland ver zoekt hunne pogingen te ondersteunen. Het ingezonden adres strekt om, niet zoo als wordt voorgesteld alleen aan de beslissing des Konings over te laten, de bevoegdheid om regelen te stellen nopens het afleiden van water uit- en het afvoeren van water in openbare wateren, onder het beheer van het rijk staande, maar om, zooals tot heden is geschied, de voorziening daarin bij de wetgevende macht te doen verblijven. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten, ook deze zaak op de eerstvol gende algemeene vergadering te behan delen. Indien mogelijk zal aan de afdee- lingen een ex. van het bedoelde wets ontwerp worden toegezonden. Aan de orde isMededeelingen door den penningmeester over de laatstge houden tentoonstelling. Deze is bezocht door 3483 betalende personen, die aan entrëes hebben ingebracht 1438.40 hetgeen ƒ160 minder is dan bij de vorige tentoonstelling, in 1885. De reden hier van schijnt te kunnen worden gezocht in het minder gunstige weêr van den Zondag. De totaal-inkomsten bedragen ƒ4058.10 en er is een waarborgfonds ad 380. De kosten zullen vermoedelijk 4100 k ƒ4200 bedragen. Slechts een deel van het waarborgfonds zal dus voldoende zijn om het tekort te dekken. {Applaus). Het aantal leden is sedert December van het vorig jaar mot 107 geklommen. Velen die afgevallen zijn wegens de zaak met de afgesneden bloemen komen thans weer terug. De Voorz. brengt nu een woord van waardeering aan het uitgebreid verslag der tentoonstelling in de N. R. Ct. en deelt mede, dat de afd. Dimmen en het bestuur van Bloe- mendaal-Overveen zich opnieuw hebben geconstitueerd en dat de afd. Noordwijk op de volgende algemeene vergadering weer vertegenwoordigd zal zijn {Applaus.) Uit Hatford in Connecticut is een ver zoek ontvangen, om medailles te mogen ontvangen voor eene aldaar te houden tentoonstelling. Op voorstel van den voor zitter wordt, op grond van den toestand der kas en de ter dezer zake opgedane ondervinding, besloten voorloopig in dit verzoek niet te treden. Daar er thans niets meer aan de orde is, wordt de vergadering door den voor zitter gesloten.

Haarlem's Dagblad | 1890 | | pagina 6