oo voortgLat, spoedig in de ontginning van zijne rijke hulpbronnen niet achter staan D'j het britsche noordelijke ge deelte, en daar ons bestuur oneindig beter is dao dat van de Maatschappij die ginds op bet land exploiteert, rust d.e ontginning in ons gebied op veel be teren grondslag. Do steenkolen aan de Oostkust vonden reeds concessionarissen, in Amoeuthai wordt tabak geplant, in de Weateaafdeeliug eveneens en buiten dien graait men daar goud en zoekt men er diamanten. Waar op Java de winsten met de cultures te behalen, kleiner ol wisselvalliger worden, richten zij zieh van zeil' naar betere gewesten en het zijn dan ook voor een deel planters en ta- brikanten van Java. die concessiën op Borneo aanvragen. De particuliere nijverheid van Euro peanen vindt op de buitenbezittingen met hare schaarsche bevolking, die zelf weinig of niet arbeidt, en waar de werk krachten moeten worden ingevoerd, een wel niet zoo gemakkelijk arbeidsveld als op Java, doch daartegenover staat dat zij zich ginds niet heeft te verwijten te stroopen op het gebied van de kin deren des lands. Java behoort voor de 22 miilioen Javanen te ziju, maar de buitenbezittingen laten plaats voor ando ren naaat de enkele millioeuen inboor lingen. liet verzoek om gelijkstelling met Europeanen gedaan door den Chinees Oei Jaa Lee, die te Leiden in de rech ten promoveerde en een hollandsch meisje trouw le, heelt weer eens de aaa- dacht gevestigd op de bepalingeu, die op dit puut bestaan of liever op de ver- eischteij, door de R tgeering sedert jaren gesteld. Daaronder toch beuoort met al leen dat men zich, om gelijkstelling te kunnen krijgen, aan Europeanen gelijk gevoelen moet, maar ook dat men den christelijkcn godsdienst moet belijden. Zoolang de begrippen van Europeanen en christen elkaar niet geheel dekken, is het wel wat sterk dat do indische regeertug alleen christenen met Europe anen wil gelijkstellen. Het regeerings- reglement dwingt daa toe niet. z/De kolfiioogst laat zich dit jaar zeer slecht aanzienterwijl degoevernements- oogst op Java geraamd wordt op een derde van den vorigen, zullen de meeste particuliere ondernemingen zulk een cij fer waarschijnlijk niet eens bereiken. Over 1889 werden over het algemeen met de koffiecultuur goede winsten ge maakt. „Ook de suiker gaat een minder voor- deelig jaar tegemoet: de prijzen zijn tot nog toe lager en de sereh vertoont zich in den Oosthoek in tuinen waarin zij tot nog toe niet voorkwam.-7 Uit het verslag der verrichtingen van het centraal comité in N.-L van het Ropde Kruis over 1887, 1888 en 1889,' dat in de vergadering van 26 Febr. jl. werd gearresteerd, zien wij dat de ont vangsten in die drie jaren hebben bedragen f 9754:62 en ee uitgaven 9895.57. Het kapitaal bestond op ultimo December jl. uit f 32,140.05. Behalve de gebruikelijke verzendingen naar Atjeh, verstrekte het comité ver snaperingen: In Augustus 1887 ten be hoeve van de expeditionaire troepen naar Troemon; in Juli 1888 ten behoeve van de in de residemie Bantam geageeid hebbende militaire machtiu de maanden Maart en April 1889 ten behoeve van de geëvacueerde militairen aan boord dei- stoomschepen Compta en Graaf van Bij landt der Ne leriandsch Indische Stoom vaartmaatschappij; in de maaud April 1889 ten behoeve van de in het nieuwe hospitaal te Oekte Liman Mania ter Su matra's Westkust verpleegd wordende militairenen in de maanaen September en December 1889 ten behueve van ui Atjeh naar Padang geëvacueerde zieken en gewonden. Voorts verleende het de volgende hulp aan den sergeant Van der Sluis en aan den fuselier Klapp werden in Februari 1887 houten beenen verstrekt. Aan den korporaal Brands, in April 1887, mede een houten been. De fuselier I. Cosaert ontving in de maand Juli 1888 een kunst been. De officier van gezondheid der le kl. J. C. P. Kats ontving in de maand Juni 1889 een nieuwe ziistelt. Het bestuur bestaat thans uit de heeren jhr. C. H. A. van der Wyck, (voorzit ter); H. J. Meertens, (secretaris); dr. C. Gutteling, J. A. Schroder, N. Mc. Neill, W. Suermondt Wzn., II. Margadant, penningmeester; A. R. W. GeyvanPit- tius, H. van Lokhorst, A. II. G. Fokker en J. A. van Delden. Aan het slot van het verslag wordt de warmste dank betuigd aan allen, die het comité in haren arbeid hebben ge steund. In het begin van dit jaar werd door den directeur van binneriiandsch bestuur aan de hoofden van gewestelijk bestuur op Java en Masioera om advies gevraagd omtrent eene door dë regee ring wenschelijk geachte omwerking van de bepalingen op het kiezen van dessa- hoofaen. Onder den titel /,Een stap voor uit" staat in Uilkens' Weekblad het be gin van een artikel daarover. Ten eiude de dikwerf voorkomende ongelukken bij het schijfschieten te voor komen, is bepaald dat, waar de kogel vanger zich niet hooger verheft dan 4 M., op geen grooteren afstand dan 400 M. mag geschoten worden. Hierdoor wordt de kwade kan3, dat eea projectiel over den kogelvanger heenvliegt en vreedzame bew mers van verafgelegen kampongs worden getroffen aanmerkelijk veel kleiner. Men meldt ons dat Z. E. de goe- verneur-generaal dezer dagen met eene soort van voldoening heeft gewezen op do steeds toenemende sterkte van het leger en daarmede beeft willen zeggen, dat ook ten opzichte van de krijgsmacht belangrijke verbeteringen vallen te boek staven. O ai echter tot eene juiste gevolgtrek king te komen, zou men een regel van j drieën moeten opzetten, ongeveer op deze wijze: voor de toestanden van 20 jaren geleden had men een leger onder die omstandigheden verkeerende; welk een leger moeten we dan hebben voor de toe8taudea van heden: Wij gelooven, dat als deze evenredig heid werd uitgewerkt, de tegenwoordige legersterkte niet zou meevallen. V- -B) De heer mr. Oei Jau Lee te Banda, heeft aan den goeverneur-generaal ge vraagd om gelijkstelling met Europeanen, en daar deze niet kan worden veileend wanneer men niet in het wettig bezit is van een geslachtsnaam, heeft hij tevens verzocht, als zoodanig te mogen aanne men //Lee", ten einde zich zoodanig te noemen en te schrijven Johan Lee. Een welbekend Chinees te Soera- baya heeft het eooruemen, zich met eene jonge dame van europeesche afkomst in den echt te doen verbinden door den ambtenaar van den burgerlijken stand. Dit op zich zelf niet veel beteekenende bericht doet evenwel veronderstellen, dat hij, na zich voor dat huwelijk aan de europeesche wetgëving te hebben on derworpen, na zijn huwelijk aanviage zal doen, om als Nederlander te worden genaturaliseerd. Zal dat toegestaan wor den SoerRbld.) CIVIEL DEPARTEMENT. VerleendEen tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den ingenieur le kl. bij den waterstaat J. I. E. van Bergen; aan den onderw. le kl. D. G. Sigmond; wegens twaalf jaren onafgebroken dienst in deze gewesten, aan den opz. le kl. bij den waterstaat J. F. L. N. Frausz; naar Nederland, wegens ziekte, aan den controleur bij de in- en uitvoerrechten en accijnzen te Padang, J. Grootenboer. MILITAIR DEPARTEMENT. Verleend'. Een tweej. verlof naar Europa, wegens ziekte, aan tien iuit.-kol. der int. G. S. Schulz en aan den le luit. der inf E. K. van der Ven. Trouw-, Geboorte- en Doodberichten. (Uit de indische bladen van L tot 8 Maart.) GEHUWD: 11. A. van Drongelen en M. D. Weijnschenk. - A. Periet en W. Soesman. - C. A. S. Vis9cher en II. L Dessauvagie. - L. Huffenreuter en J. Stikkel. - A. Fransen van de Putte en M. C. W. van Exier, Kioorauan Pasoe- ruean. - P. Piuchetti en S. C. L. du Pui. GEBOORTENMevr. Bulte—Wei man d., Batavia. - W. J. C. van der Worffjkvr. Lochraann vau Königsfcldt zMaeasser. - A. S. M. Denning Frediiks d., Solo. - Mevr. Ebeling Launy d., Pekalongan. - Mevr. de Groot Gilbert d., Batavia. - M. Lioui Du- ran z., Batavia. - J. E HooijStelt man d., KaliLiiali. - C. J. Schüsler De Wilde z., Djokdja. - Mevr. G. A. Gelpko z., Batavia. - B. C. M. van HooïjdoukVan Hek 2 z., Laliac. - A. A. L. van GeedereuVan iiecke z. Batavia. - Wijsman z., Sindanglaya. - A. HissinkLiddell d., Batavia. - Mevr. PietersMuiier z., Boelecomba. OVERLEDEN Mr. L. Kloprogge, Samarang. - H. G. Derx. - A. L. Mar gadantNuijgen9, 80 j., 's-Hage. - Dochtertje van W. Bickes, 2 j., Sama rang. - J. van der LindeGenève. - K. Neijs, 26 j. - Kindje van H. van Spanje, 7 m., Batavia. - T. HessPor tier, 19 j., Solo. - J. E. Ruijter, 9 m., Tandjong Djattie. - R. A. Jansen, Mr. CorneÜ9. POLITIEK OVERZICHT. De Pall Mall Gaz. heeft per telegraaf Stanley's oordcel ingewonnen over Emin Pacha's houding. Stanley heeft leukweg teruggeseind, dat. die houding aantoont dat Emin volkomen hersteld is. Voorts wenscht Stanley hem eene goede reis. Daarentegen kent de woede van het Emin-Comité te Londen schier geen palen. Een lid van dat comité, Sir Francis Dewington, heeft bij een intervieuw door den reporter der Pali Mali Gaz. Donderdag verklaard, dat Emin zich in de oogen der wereld willens en wetens verlaagd heeft. Emin zegt thans dat hij geen ver lossers noodig had, maar zijne vroegere brieven behelzen het tegendeel, namelijk dringende beden om hulp, waaraan het engelsche Emin-comité barmhartiglijk gehoor gaf door Stanley's expeditie uit te rusten, terwijl de duitsche rijksregee- ring allen bijstand weigerde. Had het comité geen expeditie uitgerust, dan ware Emin thans de gevangene van zijne eigen soldaten of van den Mahdi geweest. Het comité heeft geenszins berouw van zijn reddingswerk, maar het zal thans do uitnoodiging aan Emin om herwaarts te komen, ten einde Stanley's receptie te deelen, intrekken. De berichten over de groote expeditie welke Emin-pacha zal ondernemen naar het Victoria-meer, hebben te Berlijn eene groote beweging verwekt. Het ver vroegde in dienst stellen van de schepen der gesubsidieerde Oost-Afrika lijn haogt samen met het krachtiger optreden op het gebied der koloniale politiek. Emin- pacha wordt bekleed met alle macht van een duitsehen goeverneur-generaal voor Oost-Afrika. Wissmann zal waar schijnlijk in den zo uer naar Duitschland terugkeeren. Aan Emin zouden 2000 soedaneesche krijgers worden toegevoegd, onder wie voor een gedeelte zijne meest vertrouwde vroegere manschappen, die trouw met hem onder Stanley terugge- marcheerd zijn. Het verdient in het bizonder de aandacht, dat Emin eene andere tactiek is gaan volgen, en tracht tot een vergelijk te geraken met de Arabieren, die thans in genoegzame mate klop gehad hebben, en daardoor de duitsche legermacht hebben leeren vreezen. De nieuwe koloniale afdeeling van het departement van Buitenl uidsche Z iken is thans geïnstalleerd; aan het hooid staat de raad van legatie Krauel, en onmid dellijk onder dezen, Rettich, lot dusver consul te Madrid, met twee hulpkrachten, Sonnenschein, tot nu toe rijkscommissa ris in Nieuw-Guinea, en Koenig, be- heorende tot het londensche consulaat. Een deel der duitsch-vrijzinr.ige pers betoont zich zeer misnoegd over de krach tigere koloniale politiek. De Voss. Ztg. spreekt van afgronden en gevaren, en de Freisinnige Zeitung is van oordeel dat //de aera-Caprivii" nderdaad zeer be denkelijk aanvangt. De keizer heeft scherpe bepalingen tot beperking van het duel uitgevaardigd. Alleen wegens beloediging door daden zonder verontschuldiging of wegens be loediging van eeue tot hunne familie be- hoorende dame, mogen voortaan de olfi- cieren duelleeren, maar dan nog slechts met toestemming van eoueu raai van eer voor tweegevechten. Voor gehuwden en voor hooiden van gezinnen is het duel ten eenenmale verboden. De Rtichs-Anzeiger is gemachtigd te verklaren dat alle ambtelij te mededee- lingen betreffende internationale confe renties en hare besluiten in het vervolg evenals tot dusver door den Reichs-Aa- zeiger zullen plaats hebben, waaruit volgt dat de vóór wein.ge dagen door som mige bladen gedane mededeelingea niet beschouwd kunnen worden als ambts halve, of als afkomstig van eene tot openbaarmaking gemachtigde zijde. De fraugche ministerraad heeft, zegt men, beraadslaagd over het zonden van troepen ter versterking naar Dahomey, en besloten dat uit Algerië troepen der waarts gezonden zullen worden. (Zie onze schets iu het bijvoegsel van de courant vau Maandag 7 April.) (iËilË'UaU .ViËlUA Bij Ch am pig ay zijn? in te- genwoordigheid van den generaal Saus sier, militair goeverneur van Parys, en verscheidene andere generaals, vergezeld van een talrijken staf, door twee regi menten infanterie, twee eskadrons cava lerie en drie batterijen artillerie tactische manoeuvres uitgevoerd met gebruikmaking van het rookiooze kruit, om de werking daarvan na te gaan. De infanterie was gewapend met het Lebel-geweer. In de eerste plaats is gebleken, dat twee vij t i- delijke partijen, die beiden zich van het nieuwe kruit bedienen, voortaan tegen over elkaar zich in denzelfden toestand bevinden al3 vóór de uitvinding van het rookiooze kruit. Het onderscheid is daarin gelegen, dat zij over een veel geduchter middel vaa verdelging be schikken dan vroegerzoo g.iducht, dat de aanval van man tegen man bijna on mogelijk wordt, zoolang de tegenstander niet volslagen gedemoraliseerd is. Met het rooklooz8 kruit staat men zoo goed als voor het onbekende. Eene nieuwe oorlogstactiek moet er het gevolg van zijn. Door het nieuwe kruit kan men na tuurlijk den vijand op groote afstanden onderscheiden. Met behulp der vèrdra- geno vuurwapenen zal de verwoesting te grooter zijn. De helle kleuren van de uniformeD, vooral de roode pantalons en kepies, alsook de schitterende metalen platen, zullen moeten verdwijnen, wil men het gevaar voor de troepen niet nog grooter maken. Nu reeds dringt le XIX Liecle daarop aan. Geaarzeld mag niet worden, zegt dit blad. Het is van het hoogste belang te weten, schrijft de parijsche correspon dent van de Times, wat de gevolgen zulien zijn vau het nieuwe kruit op het slagveld immers, de beweging der troe pen heeft verschillende uitwerking, naar mate die zichtbaar wordt of aan de waarneming ontsnapt. Voor den bevel hebber eens legers is het eene zaak van het hoogste gewicht, als hij kan nagaan op welke wijze zijne troepen de door hem gegeven bevelen uitvoeren. Het is eene uitgemaakte zaak, gelijk een fran3ch generaal verklaard heeft, dat indien men te Waterloo het rookiooze kruit had ge kend, Napoleon niet noodig zou gehad hebben tot het laatste oogenblik te wachten om tot de ontdekking te komen, dat het Biücher was die kwam aanruk ken, en niet Grouchy. De thans bij Champigny uitgevoerde manoeuvres hebben intusschen doen zien, dat het stof, opgejaagd door de beweging der troepen, verhindert dat de luch! ge heel klaar wordt, zoodat een veldslag, geleverd op een vochtigen bodem, iets anders zal zijn dt*n een op een drogen en stoffigen grond. Wat reeds vaststaat is, dat schitterende kleuren van uniformen moeten verdwijnen. Na verschillende mislukte proeven is men er in geslaagd, de tele- phoou voor het gebruik van duikers in toepassing te brengen. De op eene diepte van 2 meter gedane proeven gelijkten volkomen. De voordeelen dezer uitvin ding van John Staar, een beambte der fran8che maatschappij „VUnique Tele phone". zijn groot, daar het van veel gewicht is, dat de duiker snel en zeker met de zich boven het water bevindende personen spreken kan. Onder de 1 ij ken tc Liuis- ville uit het puin te voorschijn gebracht, waren ook die van een pas getrouwd jong meisje in bruidsgewaad en dat van haar bruidegom. Naar aanleiding van het plan om te Berlijn een nationaal gedenk- teeken ter eere van Bismarck op te rich ten, herinnert de Vossische Zeitung aan hetgeen hij den 28a No-ember 1881 in den Rijksdag heeft gezegd: //Wat stand beelden betreft, zoo moet ik toch zeggen dat ik voor deze wijze van dankbetoo- ning niet gevoelig ben Ik zou in de grootste verlegenheid zijn wanneer ik bijv. te Keulen kwam, en niet weten met welk een gezicht daar ik mijn stand beeld zou voorbijkomen. Ik ondervind dit te Kissingenhet stoort mij in het genot mij nor wandelingen, wanneer ik zoo eenigszins fossielachtig naast mij zei ven sta." Een parad ij s voor dienst- meisjes. Te Melbourne hielden de dames een vergadering, waarop besloten is een fonds bijeen te brengen om dienst meisjes uit Engeland te krijgen. Het ge brek aan dienstboden te Melbourne is zoo groot, dat velen harer beter worden betaald dan een ambtenaar of leeraar in Europa. De rechtbank te Temesvar deed uitspraak in het groote lotery-ge knoei aldaar. Farka3, die den prijs van fl. 400.000 trok en de twee loterij-be ambten, die hem daarbij behulpzaam wa ren, werden tot 8 jaar dwangarbeid veroordeeld. De collecteur Hergat kreeg 3 jaar gevangenisstraf en vrouw Telkery, wier dochter ale jongen gekleed het ge lukkig lot trok, 2 jaar cel. Het aantal lijders aan m e - laaischheid breidt zich in verschillende landen uk. In Nieuw-Caleduuië wordt hun aantal op 3000 geschat; ook in Ja pan neemt de ziekte op sommige plaat sen loe; er wordt daarvoor, o. a. te Co lombo, een asyl opgericht. A It 1 A. Bij een vrouwelijke arts. Och, juffrouw, komt u toch spoe dig mee. Daar is een man van een stelling gevallen. Hij is zwaar gewond. Maar ik kan lucii in deze japon niet over straat gaan en ik ben nog niet eens behoorlijk gekapt. Een tran&vaalsch bericht: //Zekere Tulgaard, die nabij Pretoria aan het jagten was, heeft een Naturellen- vrouw geschoten, die hij voor een bok aanzag.7 Commissariaat vaa Politie te Haarlem Be voorwerpen zijn dagelijks, uitgezonderd op Zon- en feestdagen, van 's middags 12 tot 2 ure, voor de eigenaars terug te bekomen. Een notitieboekje. Een sigarenpijpje. Een groengeverfde trap. Een inktlap. Een metalen kruis. Een fantasie-arm band. Een protestantsch gezangenboekje. Eene witte nachtjapon. Een en-tous-cas. Een ijzeren hoepel Eene platte ronde pet. Een muilkorf. Een muilkorf. Eenige sleutels. Twee schroefsleutels. Twee roestige sleutels. Terug te bekomen bij D. Ledder. Ro- zenpriëelstraat no. 39, een ovaal gouden medaillon met portret. Idem bij mejuf frouw Schroer, Raamvest no. 25, een bloedkoralen armband met gouden slui ting. Idem bij H. J. de Bruin, Tuïn- laautje no. 2c, een klein zilveren horlo gekettinkje. Idem bij den agent van politie van Eijk, Amsterdamstraat no. 8, een zwartharige hond voorzien van een muilkorf. Idem bij C. Teubosch, Mag- dalenastraat no. 6, 12 platte bezems. FAfóiL!E3£8i€HTEN UIT DE VERSCHILLENDE DAGBLADEN. GEBOORTEN: 1 April. M. Bierman—Pool d, Amst. 2. E. PolakDe Vries d. Atnst. - Mevr. Bake Van den Berg z. Hilver sum. - 3. J. G. M. Coebergh van den BraakVan Rijn, levenl. d. 's-Hage. GEHUWD: 8 April. E. Anderson en J. H. Eg- gers, Amst. - A. L. M. F. Karseboom en E. Bastiaai)3, Bussum. - J. van Straa- ten en C. Israëis, Amst. OVERLEDEN: 29 Maart G. W. Koning 78 j. Am- sterd. - 31. C. Scheerboom 33 j. Amst. - 1 April. E. BerghuisPorter, Amst. - 2. W. M. HanloVan Romundo 44 j. Utrecht. - A. A. A. Gay mans, Arnhem. - Wed. C. W. BoonRichard 77 j. Arnhem. BUIltiËHLiJKE.X STAND. GEBOORTEN 3 April. H. Diogsdag-Wallach z. J. Stcffen8-Van der Mije z. H. Appelboom-Veenstra z. C. de Bruin- Van Schuppen (levenloos) d. A. M. Aarts-Van den Eijk hof z. STüOMVAASÏTSEiiCHTm Het stoomschip Obdam, der N. A. S. M., van New-York naar Rotterdam, passeerde 3 April des middags 6 uur Beachyhead. Het stoomschip Batavia, kapt. De Gruiter, van Rotterdam naar Java, ver trok 3 April van Marseille. Het stoomschip Soenda vertrok Don derdag 3 April van Batavia naar Am sterdam. Het stoomschip Prins Alexander, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 3 April van Port-Said. MAKitïBESiOHTEH. MSTi.Ttiii.m 4 April. Do prijzen der Aardappelen waren als roigt fr'rieschc Dokkummer Jammen f2.30 2.50, id. Franekor Jammen f2.2.30, idora Eugelsche Jammen f 1.50 a 1.70, Zeeuwsche Spuiaehe Jam- non fl.50 a 2.50, idem Fiakkeesehe Jammen f0.a 0.Geldersche blauwe f2,30 a 2.40, ?ruia. Ilambtiigora f 3 20 a 3.80, Roode f0.-- 0.Hillegoraracr dito 0.0,alle» per .1 iet. Op de Woensdag gehouden Veemarkt waren ingevoerd 219 vette Kalveren lo kwal. fl, re kwal. 0,80 p. Kg., 172 nuchtere dito f8, 12,0 Schapen eu Lammeren f 0,a 0, 7 vette Varkens 45 a 52 ets. per Kg. 0 Gras- ealvoren f 0,a 0,0 Rnnderoo. Fetroleum-bericht van P. ft G. C. C.dkoBa riakeiaars, Amsterdam 29 Maart. De Amerikaansche Petroleum-uotceriiigon »a- lea sedert ons laatste bericht volgena Reuter* 'elegrara v ew-York 7,30 7,25 7,25 7.25 7.2S 7.25 ct. p.gals. Piiladelnh a 7.S0 7,25 7-25 7,25 7 25 7.80 ct. per gallon, Ruwe Olie 90* 88# S?*, 88>, '6#, 86jj(. ct. p. vat. De notoerina ib hedan bij minstens 25 vn. te oatvaagon aan net Amslerdamsch Petroieam- iatrepöt lispouibel8J0 a fEnir. Levering Maart 8 10 n - Jan. 0,— i s Febr. 0, April/Mei. 8, Sept./Dec. 8J 5 Russische: lobels disp7 40 0. a 0 Mrt./lever. 0. dir. in bolk - 6.ui Amerikaansche Petroleum in consumt'e vr(j vaa boord f 8,50. Russ. Petroleum iu nonsumtie /rij aaa boord f 8,50 Bij kleinigheden f l/t a '/a hooger. De voorraad aan liet Amsterdamsch Petroleum. Sntrepot bedroeg op 22 Maart. 19.122 va. Aangevoerd indirect u per Astral. 18.800 Afgeleverd4.724 Voorraad op heden82.998 Verwacht wordende ladingen: Hock Light (vert. 13 Maart) 25.000 Leiden, 2 April. De en aanvoer prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt5 Stieren 72 a 180, 38 vette Ossen cn Koeien f 142 a 260 of f 0,64 a 0,76 per Kg., 85 Vare id. f 95 f240, 0 Graskalveron f 0.a15 vette id. f 45 a 70 of f 0,80 a 1,05 per Kg., 146 nuchtere id. f 3,a 10,228 vette Schapen f 28 a 38, of f 0,60 a 0,65 per Kg., 384 weide do. 19. a 31,0 Lammeren f 0,a 0,120 magere Varkens f 16 a 38, 108 Biggen f8,a 12,50, OPaarden f a 173 Kalf-en Melkkoeien f 110 a 290. Alkmaak, 31 Mrt. Ter Veemarkt aangevoerd 151 vette Kalveren, 68 nuchtere dito, 2 Scha pen, 130 vette Varkens, 57 magere dito, 0 Lam meren, 0 Koeien en Ossen. Prijzen vette Kalveren f 35 a 115 nuchtere dito f 6,a 14, Schapen f35,- 49,--magere Varkens f 18 a 21, Lammeren f 0 a Kceiou en Ossen f a allen per _uk; vette Varkens f0,43 a 0,52 per Kg. Schiedam, 4 April. Moutwijn f 9Jeaevei 14.50, Amst. Proef f 15.75.

Haarlem's Dagblad | 1890 | | pagina 3