n mm fens wtiel TE II: lej. li. J. lijli HÏÏOTHMML .1GER8ER Jr. Middelbare School voor Meisjes, HYPOTHEEK vrije Woning, Stamrozen, enz. Si IN N B N L A N s». Sociëteit „De Kroon", Haarlem. Buitengewone Volksvoorstelling, DB STRIJD OM HET GOUD. Kruisstraat 3, Haarlem, Schagchelstraat No 28, Effecten, Coops, kmmlm ons,, KI. Houtstraat 115, TE HAARLEM. Snelpers-Steendrukker BURGERLIJKE STAAR, Advertentiën. ii Op den 5en Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders P. B. POMMEE f J. J. WENTING, STAMROZEN, MAATSCHAPPIJ de Ilaarlemsche Brood- es Meelfabriek. onkundig was gebleven en niet wist dat hij reeds twaalf en een half jaar zijne diensten aan het fonds had verleend. Diep getroffen dankte hij allen voor deze onverwachte hulde, die hem te meer goed deed, toen hij vernam dat het uit den boezem van alle werklieden kwam, waaruit hij meende te mogen opmaken, dat men tevreden over hem was en waarbij hij tevens de hoop uitsprak nog lang voor hun welzijn werkzaam te mogen zijn. Nog geruimen tijd bleef men onder gezellig onderhoud bijeen en scheidde daarna van den jubilaris, overtuigd dat deze uiting van waardeering en vriend schap volkomen doel had getroffen. was dr. Maas thuis, die hem dadelijk verbond, daarna vervoerde men hem naar Haarlem. Vrijdagavond vergaderde in i/de Ko renbeurs^ de afd. Haarlem van de Holl. Maats, van Landbouw, onder (waarne mend) voorzitterschap vau den heer L. E. Gerde8sen. Door den penningmeester, den heer W. Meijer, werd rekening en verantwoor ding gedaan over het jaar 1889. De uit gaven bedroegen 2136.70,waarbij groote extra-uitgaven tengevolge der gehouden tentoonstelling. Niettemin blijft er een toordeelig saldo over van 169.37. Met het nazien dier rekening worden belast de heeren J. H. van West Jr. en D. E. L. van den Arend. Aan de orde is een voorstel om de veulens, waarvan de hengst Agamemnon de vader is, tentoon te stellen en prijzen uit te loven van 40, 20 en 10, waarvan de Afdeeling 25 zal bijdra gen. Aanvankelijk is het Bestuur voor nemens, aan het Comité voor de paar denmarkten te verzoeken zich met de regeling te belasten, doch daar dit be zwaren oplevert, wordt op voorstel van den heer F. Lieftinck besloten dat de afdeeling eeDC commissie van deskundi gen ter beoordeeling der veulens, uit haar midden, benoemen en aan het Co mité voor de paardenmarkten" eene sub sidie van f 45 zal aanvragen. Bij elk veulen zal de merrie moeten voorkomen, om de beoordeeling gemak kelijker en juister te doen zijn. Tot voorzitter van de afdeeling wordt daarop met meerderheid van stemmen benoemd de heer L. E. Gerdessen. De in de vorige vergadering gekozen voor zitter, de heer H. van Wickevoort Crom- melin, had nl. voor de benoeming be dankt. Aan de orde is nu een verzoek van de Alg. Vereen, v. Bloemb. Cultuur, om adhaesie te schenken aan een door die vereeniging aan de Tweede Kamer ge richt adres, houdende bezwaren tegen een wets-voorstel, waarbij de Regeering de regeling der waterstaatswerken, (wa ter-uitloozing enz.) wenscht bepaald te zien door koninklijke besluiten. Men is het eens, dat het belang van den land bouw medebrengt, dat die regeling aan de waterschappen blijft overgelaten. Na. eenige discussie wordt door de vergadering besloten, zich met een adres in dien geest te wonden tot de Tweede Kamer. (Aanstaande week komt dit wets-voorstel aan de orde) Tot Lid van het Bestuur wordt nu benoemd de heer G. F. Evelein, die de benoeming aanvaardt. Ten slotte had de gratis-verloting plaats, welke steeds na eene afdeelings- vergadering geschiedt, om de opkomst der leden zooveel mogelijk te bevorde ren een maatregel die vooral op een vriendelijken zomeravond als iedereen liever wandelt dan vergadert, niet on gepast is. De prijzen waren ditmaal evenwel niet talrijk, noch kostbaar. De kloeke edammer kazen die anders met hunne frissche kleur, den liefhebber doen wa tertanden en aan de verloting iets kolos saals, iets massiefs, geven, schitterden ditmaal door afwezigheid. Eenige micros copen, een paar melkmeters en een heel gezelschap kurkenstoppeD, ziedaar wat het lot (of liever het Bestuur) voor de leden beschikbaar had gesteld. Ook onze verslaggever Uoopte, dat hy na den uitslag der verloting wlest best" zou kunnen uitroepenmaar toen For tuin hem zelfs geen kurkenstop toewees, ging hij mistroostig naar huis. Gisteren is door middel van braak uit een gesloten kist ten huize van de wed, R. in de Lange Annastraat ongeveer 20 ontvreemd. Bij onderzoek ie geble ken dat haar 17-jarige zoon, die niet geheel in het bezit van zijne verstan delijke vermogens is dien diefstal had ge pleegd. Het geld behoorde aan zijnen broeder. De arme knaap had het deels versnoept, deels weggegeven. Donderdag is een onbekende engelsche visscher in de buitenhaven van het Noordzeekanaal over boord gevallen en verdronken. De justitie achtte eene gerech telijke lijkschouwingmet het oog op de zichtbare wonden, noodzakelijk, zoodat deze heeft plaats gehad. De Veiligheidstentoonstelling te Amsterdam is des Zondags geopend van 12 tot 5, op werkdagen van 10 tot 5. De heer A. T. J. Hofman, dis tillateur te Woerden, en de heeren J. W. Clant Zn., kalkbranders te Ouds hoorn, hebben hunne arbeiders verzekerd tegen ongelukken bij de Eerste Neder landsche verzekeringsmaatschappij op het leven, tegen invaliditeit en ongelukken gevestigd te 's Hage. Men meldt uit Lobit van 19 dezer Heden passeerde hier, uit Duitschland komende, een houtvlot, naar men zegt het grootste dat nog ooit gezien werd. Het was samengesteld uit 1300 stuks eike- en denneboomen en 2500 planken Een negental hutten was er op gebouwd voor de 95 manschappen, die het bege leidden. Het geheel gaf den indruk vau een klein dorp. Vrijdag ochtend kreeg te Maastricht een aan het spoor staande kar, geladen met steenkolen, een stoot van eene loopende locomotief, waardoor de kar opsloeg. Een man werd daardoor omver geworpea en kreeg den boom van den zwaar geladen wagen op den buik, en tevens werd hij aan het hoofd ge wond. Zijn toestand is hoogst beden kelijk. Ten gevolge van het void winnend vermoeden dat zich in den Kol lenberg bij Sittard steenkolen bevinden is men sedert eenige dagen voor reke ning eener belgische maatschappij be gonnen met aldaar boringen te verrichten, Een expediteur te Harlin- gen had zekeren J. F. te Groningen aangesteld als agent en belast met het aanwerven van passagiers naar de Trans vaal enz. F. ontving dan van de reizi gers de vracht en was gehouden die penningen na aftrek van zijne provisie over te zenden aan zijn patroon. Zoo ontving dezer dagen de expediteur van F. een aangeteekenden brief, waarin ver meld stond dat hem daarbij gezonden werd ƒ200 passagiersvracht. Üe brief bevatte echter slechts 100. Onmiddel lijk begaf de expediteur zich naar Gro ningen, en sprak met F., die beweerde 200 te hebben verzonden. Hierop volgde aangifte bij de gemeente-politie te Groningen, en aan deze mocht het gelukken reeds vrij spoedig de bewijzen te leveren dat F. slechts ƒ100 verzon den en de overige f 100 ten eigen bate aangewend had. F., daarna in verhoor genomen, moest dan ook zijne schuld bekennen. sche spoorwegen. De keizer heeft Vrijdag, bij de be zichtiging van het etablissement-Krupp, eene door den heer Krupp voorgestelde deputatie van 700 werklieden ontvangen en hun Hoch\beantwoord met de ver zekering, dat de tot nu toe gevolgde weg ter bevordering van het welzijn der werkieden, daar die nuttig is bevonden, zal worden voortgezet. Hij eindigde met een „Eochl" op de firma Krupp. De italiaansche Senaat heeft de be grooting voor Buitenlandsche Zaken goedgekeurd. De heer Crispi verklaarde, dat niemand meer dan het parlement den vrede wenscht te zien te handhaven, maar dat men zich toch omtrent den al- gemeenen toestand geene illusiën moet maken, daar de gebeurtenissen dagelijks bewijzen opleveren, dat de vrede op een gegeven oogenblik kan worden gestoord. Dit vermindert echter in niets onzen plicht om alle mogelijke middelen tot handhaving des vredes aan te wenden. Het Bpaansche Aardrijkskundig Ge nootschap heef een telegram uit Manilla ontvangen, volgens hetwelk een agent van de duitsche regeering pogingen aanwendt om eenige tot de Caroline-groep behoo- rende eilanden voor Duitschland in te lijven. Daarmede worden dezelfde eilan den bedoeld, waarover in 1885 het be kende geschil tu8schen Spanje en Duitsch land geloopen heeft. De legercommissie uit de hongaarsche Delegatie heeft een krediet van mii- lioen florijnen goedgekeurd voor de fa bricatie van rookloos kruit. In Oostenrijk-Hongarije is, met het oog op het rookvrij kruit, sprake van eene geheele wijziging in de bestaande uniformen. Voortaan zouden kleuren streng vermeden worden. op Zondag 22 Juni 1890. Opvoering van Historisch Melodrama in 5 bedrijven. Naar aanleiding van den beroemden Roman van J. Dendersone. Verdeeling der bedrijven le. Het geheimzinnige Slot. 2e. De straf van den verrader. 3e. De Galei van Toulon. 4e. Vloek en zegen. 5e. De strijd op de Rotsen. Opening 7 uur. Aanvang 8 uur. Entree 30 Cents. HAABM TE BEUR. Een modern Heerenhuis, niet 6 K. en Tuin, ƒ550,bh.Station gelegen. Mede een dito Burgerh.. met 5 K. en Tuintje, ƒ300,—Te bevr. b d. Architect D. STORM, Haarlem. Hoofdagent der Levensverzekering- Mij. Assurances Générales sur la Vie te Parijs. Koopt Coupons tot booge prijzen en belast zich met bet uitvoeren van Effectenorders. IN belast zich met den aan- en ver koop van Effecten, het verzilveren van Coupons, het sluiten van Pro longatién en plaatst geiden ondei hypothecair verband. maakt CORSETTEN naar con stitutie. Geneeskundig goedgekeurd. Bekroond op de Tentoonstelling van 1881. gkhogd Miiihts. Onder de londensche poli- tie-agenten is Vrijdag eene werkstaking op groote schaal uitgebroken. Berichten uit Cherbourg aan de Army and Navy Gazette bevesti gen dat de fransche onderzeesche boot Goubet onlangs nieuwe proeven gedaan heeft, naar het schijnt met succes. Na verschillende evolutiën was zij op eene diepte van 2 M. ondergedompeld, en passeerde onder 5 torpedo's. Zij bleef daarna gedurende 2 uur onder water, maakte achtereenvolgens vijf boeien los, bracht een slaaf ijzer in de schroef van de Koriganwaardoor deze onklaar werd, en plaatste onder een vlot eene onge vulde torpedo van 102 KG. Een aantal toeschouwers, zoowel officieele als bur gerlijke, benevens de officieren en beman ning van een russisch pantserschip, dat de haven geankerd lag, waren van de proeven getuigen. met 5-j. Cursus, Het le toelatingsexamen zal gehouden worden op 12 en 14 Juli e k.; het 2e toelatingsexamen op 1 en 2 September e.k.; aan vang telkens des ochtends om 10 uur. Aangifte vóór 6 Juli, bij de Directrice H. J. VON SOHUBERTZ tegen 39/10, 4 en 41/10 pCt. rente, zonder vooruitbetaling van rente. Adres den Correspondent D. STORM. Haarlem. Men meldt ons uit Haarlemmermeer: Vrydag j.l. had te Hoofddorp een treurig ongeval plaats. De heer Bos, aannemer, te Dordrecht, reed in eene vigelante naar de aanwijzing voor de aanbesteding van het fortificatiewerk te Haarlemmermeer, toen op de hoogte van den herbergier K. het paard de werf wilde opryden, wat de koetsier wilde beletten. Het rijtuig kwam toen met zulk een geweld tegen een boo^, dat de koetsier van den bok werd ge slingerd en zich erg bezeerde. De heer B. het portier willende openeD, sloeg, door den schrik overmand, met zulk een kracht tegen het glas, dat dit brak en hem 2 slagaderen werden afgesneden. Gelukkig POLITIEK OVKR/JÜli. De engelsche minister Fergusson heeft aangaande de onderhandelingen over af stand van Helgoland gezegd, dat in het stadium waarin de zaak thans verkeert, het niet voegzaam zou zijn, reeds de stukken over die zaak openbaar te maken. De heer Smith deelde mede, dat het goevernement eene motie zal voorstellen, om te doen beslissen of het reglement niet zou toelaten, in eene volgende zit ting de discussiën ten einde te brengen over wetsontwerpen, die in de vooraf gegane zitting bij tweede lezig waren aangenomen. Donderdag heeft Stanley in eene rede voering, te New-Castle gehouden, op nieuw aan lord Salisbury hulde gebracht voor de voortreffelijke overeenkomst die hij met Duitschland heeft getroffen. De Daily Chronicle valt Stanley daarover hevig aan, uiteenzettende dat het oordeel van dezen vreemdeling over Engelands politiek geen waarde heeft. De Chronicle schrijft de frontverandering van Stanley uitsluitend daaraan toe, dat zijne ijdel- heid gestreeld is, omdat Salisbury twee bergen, welke Stanley beweert ontdekt te hebben, niet aan Duitschland heeft afgestaan. Stanley zeide o. a. dat Pemba alleen, ongerekend Zanzibar, Helgoland tienvoudig waard is. De fransche minister van Marine heeft onverhoeds naar Cherbourg, Brest, Lorient en Rochefort bevel gezonden tot wapening van vier pantserschepen en zeven tjrpedobooten binnen den tijd van tien dagen, ten einde zich op 1 Juli aan te sluiten bij het smaldeel in de Middellanasche Zee en bij het ge pantserde noodersmaldeel ter reede van Brest. Deze divisie zal alsdan geheel op oorlogsvoet aan de manoeuvres in volle zee op 5 Juli moeten deelnemen. Bij den pruisischen Bondsraad is in gekomen de derde additioneele begroo ting. Daarin wordt voorgesteld eene uit gaaf vau 73,600,000 mark, waaronder 42 millioen voor militaire aangelegen heden (namelijk voor de artillerie 15, voor nieuwe geweren 10, voor oefeningen der reserve 12, voor bouw van kazernes in Elzas-Lotharingen 5 millioen); voorts 10'A millioen voor aanleg van strategi- Telegraminen. LONDEN, 21 Juni. {Beuter.) Aan de Daily Chronicle wordt uit Berlijn ge meld, dat het verbond tusschen Frank rijk en Rusland dezer dagen een bepaalden vorm zal aannemen, vermoedelijk ten in de overeenkomst, welke en Duitschland hebben ge sloten. Ter Steen- en Boekdrukkerij van H. A. VAN OLPHEN CoDon kere Spaarne 26, kunnen terstond een bekwaam geplaatst worden en een fliukei! Jongen voor verschillende werkzaamheden Het stoomschip Prins Alexandervan Batavia naar Amsterdam, arriveerde 20 Juni te Genua. Het stoomschip Borneo vertr. 19 Juni van New-York naar W.-Indië. Het stoomschip Prinses Wilhelminavan Amsterdam naar Batavia, vertr. 19 Juni van Genua. GEBOORTEN: 18 Juni. B. Gompertzde Beer z. - 20. C. van EedenZijlstra z. - K. Uilenbergvan Alphen d. - E. van VlietRoom z. OVERLEDEN: 20 Juni. A. C. v. d. Putten 3 md. d. Lange Heerenstraat. Zie vervolg Advertentiën in het Tweede Blad. (1 eu M. C. WINTERKAMP, H den dag te herdenken, waarop jj zij voor 25 jaar in den Echt jj 10 zijn verbonden. T Hunne dankbare Kinderen. Haarlem, 21 Juni 1890. as Ondergeteekende is dagelijks te ontbieden met tarieven en om in lichtingen. Nieuwe tarieven voor Ned.-Ind. Agent, Jansstr. 89, bid Gr. Markt. Een Jongineiisch, goed bekend met Scheren en Haarsnijden, kan hier ter stede geplaatst worden. Brieven onder lett. V. No. 14, bur Haarl Dagbl Aan een of twee vertrouwde lie den wordt tegen 1 Aug. in 't mid den der stad aangeboden in een Zaak vuur, licht en vergoeding voor 't schoonhouden der zaakwaarvoor verlangd wordt toezicht op 't schoon houden der zaak en bediening van den bewoner. De woning bestaat uit 5 kamers, keuken, kelder en zol der, waarvan 2 kamers in gebruik zijn. Uitstekende referentiën ver eischte. Br. fr. No. 2152, aan het bureau van dit blad. A. H. POORTMAN, Make- kelaar, zal op Zaterdag 28 Juni 1890, des avonds na vijf ure, in het Verkooplokaal «de Gouden Leeuic», in de Zijlstraat te Haarlem, in publieke veiling brengen en ver- koopen, ten overstaan van den No taris G.C. MERENS: Een hecht, sterk en weldoortim merd Huis, Erve en Tuin, aan de o/z. van de Kleine Houtstraat op den hoek van de Lange Hof straat te Haarlem, get. No. 109, kad. sectie D., No. 4810, groot 1 are. 45 centiaren. Te bezichtigen des Dinsdags en Donder dags van 2 tot 4 uur en op den dag der verkooping. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere informatiën bij bovengemel- den Makelaar. De bewijzen van eigendom eu veilconditiën zullen drie dagen vóór en op den verkoop- dag ter visie liggen ten Kantore vau den Notaris voornoemd. Op Donderdag 26 Juni 1890, des namiddags te 1 uur, zal in het Lokaal «de Korenbeursaan de Kaasmarkt te Haarlem, ten over staan van den Deurwaarder M. J. WANING, worden verkocht eene prachtig-e collectie in de nieuwste soorten, Struikro zen. Witte en Roode Treur- rozen, Stamfuchsia's met dubb. witte kelken, Stamheliotropen, Hor tensia's MetrodiderosOleanders, prachtige Sierplanten, zooals Kop pels, Agara's, Ycca's, Draecena's Phorniums,bonte en groene Azalea's, Ficus. Laurierboomen, enz. enz. Alles afkomstig' uit de bekende Bloemisterij van den Heer J. W. DE GROOT, te Utrecht en van af 's namiddags, daags te voren, voor een ieder te bezichtigen. met September a.s. of eerder, Een lief gelegen en welingericht Zomer- en Winterverblijf met Tuin, enz. Huurprijs veer billijk. Meubilair enz. (Sedert 1 Mei j 1. geheel nieuw) des gewenscht ter overname. Adres«Pretoria»nabij 't Station Vogelenzanggemeente Bloemendaal, of ten Kantore van de Notarissen MERENS en WILLEMS, Jansstraat 79, te Haarlem. Zuid-MoIhimSsciie gevestigd te Rotterdam. Voor het sluiten van leenin gen, aflosbaar in annuïteiten en in eens, vervoege men zich tot den Agent A. P. VERVOORN, Jansweg 50. BROODPRIJZEN. Fijn geb. Tarwebrood p.Kgr. 14 Ci. Ongebuild Zeenwscha Erop. Mik Krentemik Wit Roggebrood Gerezen Zwart Zoet Fijn Krentebrood Gewoon Tarwebloem in pakjes van 'Is Kgr. W aterbroodjes Kadetjes Bollen, Strikjes, Timpjes, Duitsche bollen en ge wone Krentebroodjes, p. stuk 2 Fransche Waterbroodjes en fijne Krentebroodjes p.stuk 2V, Keukenbeschuit (ENKEL PLATTE). p. 10 stuks 10 Lange Beschuit p. 20 10 Het brood is uitsluitend verkrijg baar in de bekende depSts waai steeds schalen en gewicht voorhan den zijn, om de koopers van het juiste gewicht te overtuigen. Haarlem, 21 Juni 1890. 10 u 12 J* 13 J* 8 IJ 8'/s JJ 9 10 jj 50 25 jj 8

Haarlem's Dagblad | 1890 | | pagina 2