J. 8. lande! in fijne Tuingrint, Rivier zand en Schelpen. uii HENRI HENDRIX. 26, ÜLnegaug 28, Kousen, Beenstukken, enz. TRICOT GOEDEREN frgiltètartei! aer fel liers. Eerlea Advertentiën. Nieuwe Groenmarkt 18, SPECIALITEIT IN Geschilderde Meubelen. D. L. STAAL, PhotograpMe. j. PöRTZGEN, Het atelier Is dagelijks geopend bij elke weers gesteldheid. De beste en pedkoopste THEI W. F. MIBSIMJ „De Drie Fleschjes", Slijterij. Bieren Goud- en Zilversmid, turfmarkt 20, GEBRS. SCHORNAGEL, Ztiider-SSuiteiisp-.iariie 66, Haarlem. P. W. BEUZEMAKER, ea<Ae Snvic^ B1CEJEN en AASBKEIE.\T en Mode-Artikeien. kruisstraat 84. byna een ongeluk gekregen hebben. Hij wilde aan het hoofd der ulanen van de garde te paard over een sloot springen, toen zijn viervoeter op eens struikelde. De keizer had de grootste moeite, om in den zadel te blijven en was zoo hevig geschrikt, dat hij een oogenblik later het oefeningsveld moest verlaten. Van de revue, die had moeten v zag hij af. Dat niet iedereen de koninJs- lijke hoogheid kan lezen op het gelaat van prinsen en prinsessen heeft onlangs de groothertogin van Baden (dochter van keizer Wilhelm I) ondervonden. Zij bleef onlangs, terwijl zfc* met een hof dame door Freiburg wandelde, geruimen tijd staan voor de glazen kast van een juwelier. Deze vond dit verdacht; op vrij barschen toon verzocht hij de dames, in wie bij een paar dieveggen zag, heen te gaan en zij dropen, naar hij meende, beschaamd en verlegen af. Maar hijzelf was veel bescbaamder en verlegener, toen eenige oogenblikken later een hof- lakei hem uit naam der groothertogin kwam vragenhoeveel hare hoogheid hem schuldig was voor het kijken naar zijne uitstalling! De dames, die aan het ber- lijnsche hof denken te schitteren, zullen zich buitengewoon mogen uitdossen, want keizer Wilhelm heelt voor de heeren, die aan het hof verkeeren, eene tabel met voorschriften, verscheidene Lladzij- den lang, doen uitvaardigen. ,/Het is mijn wensch, dat in het leven aan mijn hof met betrekking tot het costuum de schoone gebruiken van vroeger tijd weer zullen gelden". Dan volgt de reeks van voorschriften; voor burgerlijke ambtenaren bij groot gala, geborduurde uniform, korte broek van wit caehemire, wit zijden kousen, schoenen met blanke gespen, degen in witte scheedehalf galalange broek met gouden of zilveren tressen; voor hofrouw korte broek van zwart caehe mire, zwartzijden kousen, zilveren met zwarte gespen (blanke voor halven rouw), degen met zwarte scheede. Voor heeren die geene uniform mogen dragen, zwarte hofrok met satijnen kraag en revers, lang satijnen vest, witte das, korte broek van zwart caehemire, driekante hoed enz. Ook is een geheel satijnen hofrok toegestaan, en zwarte „collanls" tot aan de enkels. Voor verscheidene dagen is een bankier, Arrigo genaamd, op kor ten afstand van Palermo, door roovers aangehouden en gevankelijk weggevoerd. Hij kon zijne vrijheid terugkrijgen, doch niet anders dan tegen een losgeld van 125,000 lire. Die som werd na verloop van omstreeks eene week den roovers ter hand gesteld, en Arrigo kwam op die wijze bij zijne familie terug. Hij heeft nu verhaald, hoe het hem in zijne gevangenschap gegaan was. De roovers, die goed gewapend waren, had den hem opgesloten in een drogen put. Geregeld werd hem voedsel gebracht, zooals brood, kaas, boonen, mispelen en Marsala ff ij n. Hft vervuilde echter bijna, daar men weigerde hem schoon linnen goed te geven. Hij verklaarde geen enkele inlichting te kunnen geven tot aanduiding der roovers, evenmin als omtrent den weg, langs welken zij hem medegevoerd hadden. Het is der overheid evenwel gelukt een paar personen, medeplichtigen van de roovers, gevangen te nemen. Een telegram van Havana meldt dat Eyraud, de vermoedelijke moordenaar van den parijschen deur waarder Gouffé, naar Saint Nazaire vertrokken is. Hij hield zich rustig toen hij aan boord gebracht werd. De spaansche politie trad Zaterdag ochtend de cel van Eyraud binnen, die zeer verrast scheen, toen hy zijn aan staand vertrek vernam. Zonder tegenstand te bieden liet hij zich de handboeien aandoen en naar het havenhoofd geleiden, waar de Lafayette gemeerd lag. Aan boord van dit schip werd Eyraud overgegeven aan de twee agenten van den parijschen veiligheidsdienst, met wie hij terstond een zeer druk gesprek aan knoopte. Eyraud meende zich te bekla gen over de gestrenge houding der dag bladen jegens hem. Aan een reporter van een new-yorksch dagblad verklaarde hij dat de dagbladen hadden moeten wachten tot de zaak voor den rechter behandeld werd. Hij verzocht den repor ter, aan zijn blad te melden dat hij hem handboeien had zien dragen. Vervolgens begon Eyraud te lachen en verzekerde dat hij zonder vreesnaar Parijs ging. Men is overtuigd dat hij pogen zal zich van het leven fe berooven. Eenige studenten van Har vard College in Amerika hebben zich de geestigheid veroorloofdden voorgevel van het universiteitsgebouw en vele mo numenten rood te verven. Men heeft hen opgespoord met behulp van den koopman, die hun de verf verkocht had, en zij zijn tot straf van de universiteit verwijderd. Ook zullen zij zich voor den burgerlij ken rechter te verantwoorden hebben. Artikeltjes over het be strijken der ooftboomen met dikke kalk melk (uit versch gebluschte kalk bereid) deden dezer dagen de ronde in \erschil- leDde vakbladen. De heer Gaillot, direc teur van het landbouwkundig station van het fransche departement l'Aisne, raad aan de kalkmelk te vervangen door eene lOpcts. oplossing van ijzervi triool (10 k°. ijzervitriool in 100 L. ater), als zijnde deze oplossing een veel krachtiger middel dan de kalk om de sporen van plantaardige parasieten, do mossen en de lichens te vernietigen. Daartoe moet de boomschors echter ter dege met de vloeistof worden doordron gen. VARIA. Mevrouw en de meid Mevr. Daar, nu is de huissleutel weer weg! Waar heb je dien toch gelaten? Meid. U hebt den sleutel toch zelf weggenomen. Mevr. Zwijg; je weet, dat ik geen tegenspreken velen wil. (Eenige uren later). Mevr. Nu, zie me dat nu eens aan, zoo'n helsch vuur aan den haard! Ik toch altijd, dat je maar zachtjes moet stoken! (De meid zwijgt). Mevr. Nu, waarom antwoordt je niet? Daar gaat ze nu en zwijgt, alsof ze nog 'tgrootste gelijk had! Op de beurs. Hoe bevalt u uwe nieuwe com pagnon? Uitstekend. Hij is intelligent, een flink werkman en heel eerlijk. Kortom, hij vult aan wat u ont breekt Volkomen. TE HAARLEM, op ZONDAG 22 Juni 1890. 75e gedenkdag van deu alag bij Waterloo. Groote Kerk. Vroegpr. 7 ure, Da. Kuijlman, pred. (e Heem stede. (voor Knottenbelt.) Voorin. 10 ure, Snethlage. Nam. 2 ure, Smeding. 3e Zondag. 'a Avonds 6 ure, Moeton. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Da. Schrieke, vim Zandvoort. (voor Swaan.) Jam-Kerk. Voorin. 10 ure, Barbas. Bakenesser Kerk (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Smeding. IKaalsche Kerk. Voorm. 10 ure, Debry. Christelijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Oude Gracüt. Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Avonda 8 ure, Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Poolmsn. Kerk der Vereenïgds Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, J. van Loeuen Martinet. pred. te Sandpoort. Remonstrantschc Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. Slotemnker, Pred. te Arnhem. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Dr. Muller, hoogleeraar te Amsterdam. Noor dekkerk Ridderstraat Nederd. Geref. Gem. (doleeremle). Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, as. J. Langhout. Woensdagavond 8 ure, da. J. Langhout. Nederd. Herv. Kerk. BSemweKsroefii» Voorm. 10 ure, H. J. llergama. Pred te Spa&rndam. Beverwijk. Voorm. 30 ure, geen dienst wegens vacature. JSvang. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Goulatr. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bioemcndaal. Voorm. 10 ure, Vin Dijk, van Doeticlicm. Candid, in de Theologie. Nam. 2% ure, geen dienst. ilcemstede. Voorm 10 ure, J. Kuylmau. KiJUegosn. Voorm. 9J£ ure, M. Bucliü Feat. Houtrijk cn Pofauen. Voorm. 10 ure, O. van Koetsveld C.Nz. Nam. 2J^ ure, O. van h'oetsveid C.Ez. Zandpoort. Voorm. 10 ure, de Vries. Pred. te Haarlem. Spaarndant. {s Avonda 7 ure. H. J. Bergama. VeïseiB. Voorm. 9% ure, H. Waardenburg. Avouda &l ure, H. Waardeaburg. Kandvuert. Voorm. 10 ure, Swaan. Pred. te H arlem. Nam. 2% ure, O. Schrieke. Doopsbedienuag. CONCERT op Zondag 22 Juni, des avonds ten 8 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.-Kapelm. C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marche 2. Ouverture Les Martyrs (a. Standchen Biot. Donizetti. Schubert. Schmeichelkatzehen, Salonstück 4. Grande Fantaisïe sur des motifs de l'opéra LaJuive. 5. Ouverture La Muette de Portici 6. Grosse Fantasie aus der Oper Maritana. met soli, voor Cornet a Piston, Tenorhoorn, Trom pet, Trombone, Bariton, Hobo en Clarinet. 7. Immortelle, Walzer 8. Introduction und Brautchor, a. d. Oper Lohengrin 9. Ueber Stock und Stein, Galop Ralëvy. Auler. Wallace. Faust. A. LAAIE, Kassier, Haarlem, bezorgt den in- en verkoop van Effecten.koopt lossingen en Coupons, neemt en geeft gelden op prolonga tie, verleent voorschot in Rekening- Courant, opent Rekening-Courant met Rentevergoeding, Cheque-Re kening, verschaft Reiswissels, in casseert en verstrekt Binnen- en Buitenlandsche Wissels, neemt gel den 5 deposito tegen langen en kor ten termijn. Timmerman Doelstraat No. 50. Lampions en Kaarsen, Tuin- en Kamervuurwerk, Feestliederen, Luimige Voordrachten, in uitgebreide sorteering te bekomen. Begijnestraat 6, hoek Lombardsteeg. imouingstrant 8 3. Opname Instantanés. Specialiteit in Kinderportretten, onvergan kelijke Fortretvergrootingen. is het merk CHINA, in pakjes van 5 ons a ƒ0,80, ƒ1,— ƒ1,25 en ƒ1,50. Uitsluitend verkrijgbaar bij A. W. J. REESER, Groote Houtstraat No. 7. TURFMARKT 2. Oude Klare Advocaat. Brandspiritus. Deli- Stout 1/2 fl. Kon. Lager 1/1 fl 12 Cents 10 ff. H. HÜBBEBS, beveelt zich beleefd aan voor het REPAREEREN van Goud, Zilver, Luxe- en andere Artikelen, spoe dig, net en billijk. HOLLANDSCHE gevestigd te Haarlem, goedgekeurd bij Koninklijk besluit ran ben 22sten Jani 1 583, No. 60. Directeur J. C. van BKVl\1 h l.EN. voorheen Y VOOB HET IQ- VAN Ruimo sorteering Ixi F. H. SMIT, voorheen: Firma Wed. C'. X>. FF TT FR Z O N F N. SPI EGELMAKER. VERGULDER. PLAATHANDELAAR. ENCADREUR. en omklemde de knieën van den rentenier. „Vergeving, vergeving, edele, beste man huilde hij. //Stort ons niet in 't verderf. Wij waren allen dronken, ja zeker zinne loos dronken. Red ten minste mij." De rentenier stiet den ellendeling met een blik van de onuit- sprekelijksto verachting van zich al en snelde den bevryder tege moet, die door het venster was binnengeklommen. Hij vermocht nog tot zijn verwondering en beschaming het gelaat van den tot voor korten tijd zoo bitter gehaten ergerlijken neef te herkennen, toen werd het plotBeling diepe nacht om hem heen. De zelfs in 't oogenblik van het hoogste gevaar nog koelbloedige baron had de kraan der gasleiding dichtgedraaid. z/Naar buiten, naar buiten! De trap af!" knarste hij den val- schen graaf en den kapitein snel toe. „Ze zijn maar weinig in getal en bepaald ongewapend. Wy openen onverwachts de deur en rennen hen door een gezamenlijken uitval overhoop." Hij trok den sleutel uit den zak, stak dien voorzichtig in het slot der onder de herhaalde slagen trillende deur en draaide hem daarna nog zachter om. z/Zijt gij gereed?" z/Ja, ja!" Voorwaarts dan Een verward gedruisch, dat buiten voor de trap en dan weder op deze zelve ontstond, verkondigde den beiden in de donkere kamer verblyvenden mannen den uitval der vertwijfelden. „Houdt hen, houdt hen! ze gaan er vandoor," riep de voor malige paardenhandelaar. „Kom, neef!" Er was geen verdere aansporing noodig om den ijver van den zooeven nog zwaar bedreigde aan te wakkeren. De heete drang naar wraak, vermengd met het meer edele bewustzijn, dat hij zijne helpers in den nood, nu niet in den steek mocht laten, spoorde hem reeds bovendien voldoende aan. De vijandige neven snelden ditmaal tot een gelijk doel ver- eonigd naar buiten en de trap af. Zii kwamen nog te rechter tijd, om het laatste gevecht, dat beneden op den vloer voor de bui tendeur van 't paviljoen ontstaan was, tot beslissing te brengen. De kapitein kromde zich reeds op den grond onder de vuisten van een voor 't oogenblik niet te herkennen overwinnaar, maar de hooge gestalte van Meyer stond nog overeind en had zoo juist den armen kellner, die hem voorbarig trachtte aan te grypen, door een geweldigen slag terneder geworpen. En nu zag de kleine rentenier in het zwakke licht, dat door de halfgeopende deur van buiten naar binnen viel, de hand van den gevaarlijken mensch naar den borstzak grypen. Hij wist wat die vuist daar zoeht. „Grijp hem, neef, anders steekt hijriep hij zijnen voor kor ten tyd nog zoo gehaten buurman toe en pakte met hem gelijk- tijdig den gevaarlijken kerel van achteren aan. Verrast, maar ook thans nog tot h«t uiterste besloten, wendde de aangevallene zich tot zijne nieuwe vijanden en het zou dezen bij de grootere kracht van Meyer slecht vergaan zijn, wanneer niet tegelijkertijd de donkere gestalte, tegen welke het getrokken mes het eerst had moeten dienen, een verwoeden stoot aau den gewapende had toegebracht en de ternedergeworpen kellner diens beenen niet met de armen had omvat en zoo den reeds wankelende had doen Dederstorten. Nu kwam ook uit het voorhuis van het hotel, waar men einde lijk het uit het paviljoen weerklinkende, woeste rumoer vernomen had, hulp opdagen. Een huisknecht met een lantaarn, het kamer meisje en de oberkellner snelden met gevleugelde voeten door den breeden tuin. „Hemelsche goedheid, wat is dat?" riep de opperste der jser- vettendragers, toen zijn verwonderde blik op den verwarden men- schenhoop viel, die in de voorhal van het paviljoen op den grond den aangevangen wanhopigen strijd voortzette. „Mijnheer de kan tonrechter, ik smeek u dringend, laat toch mijnheer den kapitein en.... wel lieve hemel, mijne heeren, wat heeft u dan toch zijne doorluchtigheid mijnheer de graaf van Hohenforst auf Hohenforst gedaan? Wat een schandaal!" „Roep de politie, inplaats van hier te lamenteeren/ riep de kantonrechter den oberkellner toe. „Die lieden hier moeten ter stond in hechtenis genomen worden." „De politie? Wel, wilt ge dan werkelijk, dat dit ongehoorde schandaal nog verder bekend wordt?" „Politie, politie!" riep de jonge rechter opnieuw en nog opge wondener dan te voren, daar de kapitein by deze bedenkelijke woorden eene laatste poging deed, weder op de been te geraken. De oberkellner rende in vertwijfeling de handen wringend naar het hotel terug, om het ontvangen bevel, ware het dan ook met tegenzin, uit te voeren. {Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1890 | | pagina 6