kolomen. pr. L. Streep vac «Vrije Wapenbr.", 3e pr. M. H. Goudvis idem idem. Afd. C. Degen fr. rnethle pr. H. Koopmans van «Hercules". Haag; 2e pr. A. Tim mer van Excelsior", idem; 3e pr. Joh. Mac. Ferlane van «Prog.", Rotterdam; Sabel fr, meld, le pr. J. P. P. van der Meer van «Oranje", den Haag; 8e pr. A. M Steen idem idem; 2e pr. D. F. 't Hart van «Exc.", den Haag. Korte Stok fr. meth. le pr. Huykman van «Mars", Haarlem; 2o pr. M. Vogel van «Vrije Wap.", Amst.; 3e pr. W. J. Buys van «Prog.", Rotterdam. Ten twaalf uur had gisteren (Zondag) middag onder begunstiging van het prach tigste weder de voortzetting van den wedstrijd plaats en wel op sabel en korten stok. Ten 10 uur was de jury bijeengekomen, bestaande uit de heeren Hesse, Eterman, Koopman, Sprenger, J. G. Martin, Nierop en Robijn, om de bepalingen vast te stel len voor den wedstrijd afd. E: schoon schermen. Het maximum der daarin te behalen punten bedroeg 140. G. L. Smit behaalde 132% punten, op hem volgde S. D. Hamburger, van Amsterdam, Job. G. Martin, A. Wij- doogen, van hier, Ronge van Amsterdam en H. Koopman van den Haag. Aan dezen wedstrijd namen 41 personen deel, Het minimum der behaalde punten be- dedroeg 68fDeze wedstrijd was te half 6 afgeloopen. De prijzen bestonden bronzen medailles. Het zestal bovengenoemde heeren zou elkander nu den championsprys betwisten, een prachtige gedreven zilveren bokaal, uitgeloofd door de directie van de «Phoe nix". Deze prijs werd behaald door den heer Joh. G. Martin, terwijl hem daarbij tevens de gouden medaille te beurt viel, de heer G. L. Smit veroverde den sta tie-degen, uitgeloofd door den heer S. de Jager alhier. Te half acht begonnen was deze wedstrijd te 11 uur afgeloopen. Dat onder dit 6tal 3 leden van do haarlemsche scherravereeniging «Rip- pordg" waren, pleit wel voor de geoe fendheid der leden. Een gedeelte der prijzen werd met een gepast woord uitgereikt door den heer Keyser, president van «Ripperda" en de overige medailles na den definitieven af loop van den wedstrijd, door den heer Hesse, van Amsterdam. Een prachtig concert besloot dezen twee- daagschen kamp. De deelnemers bleven nog lang in feestelijke stemming bijeen, Men roemde zeer de inrichting van de schermplaatsden overdekten vloer op het terrein, en de deelneming van het publiek en vooral die van de dames, welke door hunne aangename tegenwoordigheid den wedstrijd zoozeer hadden opgeluistex'd. Over algemeen was men het eens dat dit concours was ingericht en uitgevoerd op eene wijze zooals in Nederland nog nooit heeft plaatsgehad. Het mag mot eere worden gemeld, dat er bij de toasten, die aan tafel werden gehouden, op werd gewezen dat de haarlemsche schermvereeniging «Ripper- da" de fransehe schermmethod© een groote schrede voorwaarts heeft ge bracht. SCHIET AVEDSTRIJ I) „Willem 1ST' en „Vicit Vim Virtus." Op de daartoe keurig ingerichte baan in het gebouw van do «Phoenix" werd Zondag de nationale schietwedstrijd ge opend, gegeven door de beide bovenge noemde vereenigingen. Reeds dezen dag was de opkomst flink te noemen. Het maximum der behaalde punten bedroeg 26. Op het Sportterrein zal Zaterdag, Zon dag en Maandag a. s. een kermesse d'été worden gehouden, ter opluistering van de loopende wedstrijden. 2e Kamer, beschermheer van de Post- duiven-vereeniging «de Snelvlieger" al hier, hield genoemde vereeniging hare eindvlucht van Dordrechtafstand 65 kilometer. De duiven werden door wel willendheid van den heer Smeets, sta tionschef aldaar, ten 9 uur in vrijheid gesteld met noorden wind en helder weer. De vereeniging stelde 8 prijzen be schikbaar terwijl 5 kunstvoorwerpen door een liefhebber geschonken, werden vervlogen door aangewezen duiven, waar van de uitslag de volgende was: le vereenigingsprijs en 1 kunstvoor werp de duif van den heer J. Jung, aan komst 10 u. 25 m. 10 sec.2e vereen.pr. 1 kunstv. de duif van den heer J. Jung, aank. 10 u. 25 m. 10 sec.; 3e vereen.pr. de duif van den heer J. Jung, aank. 10 u. 25 m. lü sec.; 4e vereen.pr. de duif van den heer J. Jung, aank. 10 u. 27 m.; 5e vereen.pr. de duif van den D. Janus, aank. 10 u. 27 m. 15 sec.; 6e vereen.pr. de duif van den heer D. Janus, aank. 10 u. 27 m. 15 sec.; 7e vereen.pr. de duif van den heer D. Janus, aank. 10 u. 27 m. 15 sec.; 8e vereen.pr. en 1 kunstv. de duif van den heer Chr. T. Lunow, aank. 10 u. 28 m. 45 sec.; 9e pr. alleen 1 kunstv. de duif van den heer J. Jung, aank. 10 u. 32 m. 20 sec.; 10e pr. alleen 1 kunstv. de duif van den heer H. E. Jung, aank. 10 u. 35 m. 10 sec.; bovendien behaalde den heer J. Jun 1 extra prys voor de S eerstgetoonde duiven van denzelfden eigenaar. De volgende duiven kwamen aan volgt 8 duiven van den heer F. J. van Baars 10 u. 37 m. 45 sec.; 1 duif van den heer P. v. Putten Jr. 10 u. 38 m. 55 sec.; 1 duif van den heer H. E. Jung 10 u. 40 m. 10 sec.; 1 duif van den heer A. W, van IJsseldijk 10 u. 46 m 1 duif van den heer Jac. Faber 10 u. 47 m. 30 sec. Te elf uur waren alle duiven op hun hokken aanwezig. onderseheidingeteeken op hunne borst werd gehecht. Na elkander met jeugdig vuur de feiten van die dagen in herinnering te hebben gebracht, klonk het appél voor het diner. De president, de heer D. Drost, riep den kameraden het welkom aan tafel toe en na een paar couverts van het uitstekend menu, bracht de pre sident een toast uit voor het welzijn van onzen beminden Koning, van Hare Majesteit en het beminde Prinsesje, dien daverend werd toegejuicht, wel een be wijs dat die grijze oudstrijders nog niet met de traditiën van hunne jongelings jaren hebben gebroken. De toost uitge bracht door den heer W. H. van Eek op het geachte hoofd van het bestuur, burgemeester Tienhoven, werd mede luide toegejucht, en bewees hoezeer de oud-strijders meegingen met zijn ruste loos streven om orde en welvaart in die stad te bevorderen. Nadat nog verscheidene toasten elkan der hadden gekruist ging men genoege- lijk als oude kameraden uiteen met de hoop een volgend jaar met elkander het 60e herinneringsfeest te vieren van de inrichting van het «Metalen Kruis." De Vereeniging heeft in de laatste jaren groote offers gebracht, velen zijn ontsla pen en de weinigen die nog overblijven, gaan veelal gebukt onder de gebreken van den ouderdom. In een der bladen komt de volgende adv. voorNicuweram- s t e 1 allen boeren mijden gewaars sgouwt voor het ver huren van P. v. d. een boer, in de omtrek der Roodebrug, een paar jongens, die peren uit zijn boomgaard hadden gehaald, in eea sloot geworpen hebben, zoodat een hunner reeds overleden is en de boer naar de cellulaire gevangenis werd overgebracht, geheel uit de lucht gegrepen. Door de politie te Rotter- dam is aangehouden een weesjongen, die heimelijk de weesinrichting te Meerbosch had verlaten. De knaap was op reis ge gaan zonder in het bezit te zijn van eenig geld. In een buitengewoon poli blad verzoekt de commissaris van politie te Amersfoort aanhoudin; opzending van Caspar Melchior Bslt- hazar Fernig oud 18 jaar, gedomicilieerd te Amsterdam in het R.-k. wees kuis op de Lauriergracht, thans zwervende; 1.64 meter lang, haar donkerblond, oogen donker, gekleed met zwarte jas, lichtge streepte broek, bolle pet (koetsiersmodel) waarschijnlijk zonder schoeisel, wordt verdacht van diefstal door insluiping, gepleegd op den huize Berkhoven, onder Amersfoort, in den vroegen morgen van Donderdag 11 September jl. Met achter lating van zijne schoenen is hij oniko men. Zaterdagavond is de bierhandelaar slijter B., woonachtig in de Kleine Houtstraat, bekeurd ter zake het ver- koopen van sterken drank in het klein zonder de daartoe vereiaehte vergunning. De le luit. G. A. van der Brugghen, van het 4e reg. vest.-art. te IJmuiden, wordt 1 Oct. a. 8. overgeplaatst bij het detachement van genoemd korps te 's Hage. Op 20 Sept. zal door de club aldaar een internationaal La wn-tennis tournament gehouden worden. Het programma bevat 1. dames-double; 2. heeren- en dames- double; 3. heeren-double. Op vereerend verlangen van den Wei- Edel Gestr. heer F. Lieftinek, lid der II j N h K N L Ai I). De minister van Binnen 1. Zaken heeft aan de Commissarissen des Konings in de provinciën opgedragen de burgemeesters uit te noodigen om, indien hun door of van wege het centraal comité van het ondersteuningsfonds voor dragers van het metalen kruis en van de citadel medaille, gevestigd te Utrecht, opgave wordt gevraagd van personen in hunne gemeenten, tot het dragen der bovenge noemde onderscheidingsteekenen gerech tigd, die opgave zoo nauwkeurig mogelijk te verstrekken. Naar wij vernemen, zal d commissie voor de voorbereiding van het wetsontwerp op den krijgsdienst aan staanden Woensdag met hare werkzaam heden een aanvang maken. (N. R. C.) De «British and Foreig Antislavery Society" te Londen heeft een motie aangenomen, waarbij de britsche regeering wordt uitgenoodigd bij de ne- derlandsche regeering stappen te doen om haar te nopen, van haar verzet tegen de besluiten der conferentie te Brussel af te zien. Op 4 en op 10 Sept. zijn erin Artis te Amsterdam weer leeuwtjes ge boren. Het getal der jonggeborenen is nog onbekend. Vr ij dagmiddag had in he «American Hótel" te Amsterdam, de jaarlijksche réunie plaats der oudstrijders van 1830/31 gerechtigden tot het dragen van het «Metalen Kruis" en «Citadel medaille" en behoorende tot de le sec tie, afdeeling Amsterdam. Zij herdach ten, in kameraadschappelijk samenzijn. dat het 59 jaren was geleden sedert dat Vaard eerst mooi en dan wordt je uitgemaakt voor al wat mooi en leelijk is. Johanna Dikhuizea, Men meldt uit s K a g e d. d. 13 September: Behalve het bureau en de commissieleden voor het in- en uit geleide vau den minister, waren bij het uitspreken der sluitingsrede in de ver- eenigde zitting der Staten-Generaal alleen tegenwoordig de heerenLevyssohn Nor man, v. d. Schrieck, Zaayer, v. d. Velde, Michiels van VerduyaenGoedkoop, Mackay, Merkelbach, Dobbelman, Van Bylandt en Land. De gereserveerde tribune was matig bezet, de publieke tribune ledig, naar men zegt, omdat de deuren, waarvoor zich eene menigte bezoekers verdrongen, niet opengemaakt bonden worden. De Avondpost deelt hieromtrent mede Toen het oogenblik der opening was ge naderd en zich langzamerhand een dichte drom van menschen voor de deur, die naar de publieke tribune toegang had verzameld, bleek het, dat de sleutel der binnendeur defect was. Men beproefde het toen met eenige andere sleutels, doch even vruchteloos. Een bode en eenige adsistenten werkten zich het zweet om de deur te forceereu, maar ook dit mocht niet gelukken. Toen probeerde men het, door overklimming van de journalisten-tribune naar de pu blieke, aan de binnenzijde. Alles tever- Het slot bleef hardnekkig weer stand bieden. Het publiek stond intus- 8chen geduldig en eerbiedig op de trap op het portaal te wachten, terwijl natuurlijk do zitting reeds lang geopend do minister van Binnenl. Zaken reeds de vergaderzaal was binnengeleid. Z.Exc. sprak daarop zijne rede uit, onder het rumoer van forsche hamerslagen de buitenzijde der zaal, welk accompag nement aanhield tot den minister uitge leide werd gedaan. Het publiek, dat er zich op gespitst had de plechtigheid bij te wonen en nog altijd tegen de koppige deur stond te gapen, ontving daarop de leuke mededeeling, datde zitting was afgeloopen. Er waren op het Binnenhof nog al toeschouwers op de been. Door de politie te Rotter dam is proces-verbaal opgemaakt ter zake dierenmishandeling tegen drie aldaar woonachtige personen, die gezamenlijk op de wreedaardigste manier een paard mishandelden. {N. R. C.) Het Utrechtse he Dagblad meldt: Naar wij van goed ingelichte zijde vernemen, is het bericht, in som mige bladen vermeld en als een loopend vuur door de stad verspreid, als zoude Rechtzaken. De socialist J. K. van der Veer uit 's-Hage die in den laaten tijd in Fries land als spreker optreedt, zal den 17en Sept. a. s. voor de arrondissements rechtbank te Leeuwarden terechtstaan, als beschuldigd ia sene vergadering te Tjummarum den burgemeester van Fra- neker ten laste te hebben gelegd poging tot omkoeping van den stadsomroeper, om eene bekendmaking van de socialis tische partij niet aan te plakken. In ons vorig Hommer is gemeld, dat de landbouwer Jan Simons uit Her- kenbosch (L.) door het gerechtshof te 's-Bosch veroordeeld is tot 9% jaar. Dit is onjuist. By vonnis der rechtbank te Roermond van 29 Juli 11. werd ge noemde persoon wegens de afschuwelijke wreedaardige mishandelingen door hem op Mattija vaa de Henne gepleegd, die den dood ten gevolge haddon, tot 9 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Den lOen dezer werd deze zaak voor het ge rechtshof te 's-Bosch in hooger bevoop behandeldhet O. M. requireerde be vestiging van het vonnis, en eerst den 17en dezer zal het hof uitspraak doen. V1SSCHERIJ. Nieuwediep, 13 Sept. Door 105 korders en beugers werden heden 5 tot 30 tongen, 3 tot 40 roggen, 1 tot 3 mandjes kl. schol, 1 tot 4 mande*i schar en 450 makreelen aangevoerdtong gold 50 55 cent, rog 95 cent a 1 per stuk, kl. schol 3 per mandje en schar 3.50 4 por mand. De makreel werd onder hands tegen geheimen prijs afgeleverd. (Uit bataviasehe bladen van 816 Augustus.) BATAVIA, 16 Augustus. Van den resident van Timor is door de regeering het volgende telegram, ge- dagteekend Koepang 4 dezer, ontvangen Op 7 Juli hoofdmacht opgerukt van Do naar Watoe Loko, een bamboebosch halverwege Do en versterking op kam voorliggend gebergte. Geen tegenstand ontmoet. Een granaatschot op versterking gelost, door dikken mist verder beschie ten gestaakt. Den volgenden morgen her vat; kort daarop kwamen hoofden van Noa Mere (buurtschap van Eko-feto), Wolo Wio en Langa zich onderwerpen. Angga Molo volgde den tienden dit voor beeld en gaf zich op genade en onge nade over, hij beloofde uitlevering daders aanval tincommissie en teruggaaf ge roofde goederen. Den volgenden da^ kwamen eenige lieden af, die gezegd werden de daders te zijn. Identiteit ectiter twijfelachtig. Geroofde goederen niet aan gebracht. Versterking kamgebergte plus minus 1400 M. hoog op 14 d. a. zonder tegenstaud genomen en Wolo Wio binnengerukt. Een buurtschap daarvan was vol gewapenden. Daarna bivouac betrokken in een der verlaten buurt schappen van Wolo Wio, Bo Rewoe geheeton. Den 18en d. a. v. 4 Timo- reezen afgemaakt door Rokas. Patrouille onder kapitein Philips beschoten uit buurtschappen van Wolo Wio, waarin veel gewapend volk gezien was; drommen gewapenden vereeDigden zich op pln8 rninns 800 M. van bivouac en schoten in de richting daarheen. Patrouille onder kapitein Van Baarda zoomede granaat- vuur verdreven hen; daarna bnurtschap- pen geraseerd. Op 24 en 25 hadden tin- verkenningspatrouilles plaats; de eerste leverde geen resultaat op en bij de tweede blesk dat mogelijk tinhoudende vlakte nog 3 k 4 dagreizen van hoofdkwartier verwijderd wa tomtrent aanwezigheid tin geen nadere berichten. Daders overval op tincommissie en geroofde goederen worden nog opgespoord. Gezondheids toestand bevredigend, politieke gebeurte nissen in afgeloopen maand geene." CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: een tweej. verb naar Neder land, wegens twaalf jaren onafgebroken dienst, aan den ingen. le kl. by den waterstaat A. P. Melchior; naar Europa, wogens ziekte, aan den ontvanger der in- en uitvoerrechten ea aecijnzen te Pekaloagan, J. Dronkers. MILITAIR DEPARTEMENT. Verleend'. Een tweej. verl. naar Europa, wegens ziekte, aan den lste-luit. der inf., J. Lam bach. MARINE DEPARTEMENT. Verleend: Een tweej. verl. naar Neder land, wegens ziekte, aan den le stuur man bij de goev.-marine C. Kikkert. Trouw-, Geboorte- en Doodberichten (Uit de ind. bladen van 8 tot 16 Aug.) GEBOORTENA. LigÉvoetPalm z. Soekaboemie. - M. L. DuniasSoeki z. Batavia. - J. M. Rappardv. Bem- melen d. Deli. - M. VoorhoeveDe Quay z. Soera'oaya. - B. F. Joseph Seharff d. Ngandjoek. - W. F. C. J. DencherReijs d. Pasoeroeau. - H. J. M. KoppersLupcke z. Soerabaya. - P. H. HaijeHofland d. Griasee. - W. J. M. WolffRomer z. Pasoeroean. - J. C. v. Hienv. Tup z. Kroja. - v. Heij- nende Lodder z. Temangoeng. - E. K. OldenWatering z. - Tielman d. Blitar. - A. E. WijnBadon van den d. Djokdjokarta. - E. Houtman Mesman d. Batavia. - J. M. Marcella De Visch Eijbergen z. Kota Radja. - J. E. A. WeiterKloppenburg z. Ba tavia. - E. C. GraavendaalBastiè-re d. Tandjong Priok. - A. W. Ch. de Graali Van Swieten d.E. F. CrieteeSe- sink Clee d.; Ch. A. B. L. Graafland— Neys z.; J. Ch. W. CarterSchwalen- berg z.E. H. van IugonReynaert d.; J. E. SiauKreefft z.M. A. vau der Pol d. allen Soerabaya. - E. Rader Baier z.M. C. A. KraijenbriokVogel d. beiden Semaraag. - SchmidtMarga- dant z. Batavia. - FiebigMuller z. Batavia. - A. H. M. Kraft van Ermel Van Heemskerck z. Djokjakarta. - Echtgen. vaD Tahir Pekir Ramdjani Satima Bin Samier d. Batavia. GEHUWD: J. Th. Bik en H. C. May, Bandoeng. - H. R. Lorenz en E. A. Geisler. Soerabaja. - J. W. Vodegel en E. Croes, Samarang. - P. C. de Quant en E. Heyting, Bandoeng. - G. F. Stephan en W. C. Broers, Soerabaja. - Ch. C. Raaymakers en Ch. J. A. Bauer, Soerabaja. - J. H. P. Schoemaker en J. E. Triebei, Samarang. - C. Nijen- huis en E. Th. van Beuaekom, Fort de Koek. - O. Ch. H. Musch en S. Granpré Molière, Batavia. OVERLEDEN: D. Hoffman 29 j. Bindjoi. - Dochtertje van P. van Heij- ningen, Kotta Radja. - S. V. de Wilde 10 m.A. F. Kesler; A. Smith 11 m.; H. van Dam 1 j.; F. Eerhart 57 j.;H. LUugerer 3j£ m.I. B. Th. W. Luyten 1% m.R. A. de Haan 22 j.; F. E. Reyneke 3 m.K. Kuiper 28 j.; W. H. J. Munro 51 j. allen Soerabaya. - E. Gerard; J. C. Gereke 1 j.; E. H. L. HelwiehKoekers 26 j.L. Jacobs- Van Heerdt tot Eversburg 40 j.; H. J. Jacobs 3 j.; M. L. Roland 4 j.; J. E. Wanders 40 j. allen Semarang. - J. Ako- niau, Tegal. - C. A. Soet 47 j. Sema rang. - J. H. Hornung 79 j. Rembang. - Echtgen. van A. C. van Groin Soe- ters, Malang. vertrouw, een eerlijk man. Op een bizondere manier heb ik u leeren kennen en liefhebben. Op een zeer bizondere manier heb ik briefwisseling met u gehouden. Oüze kennismaking was zoo zonderling, dat ik mij verwonderde, toen ik tot de ontdekking van mijn liefde kwam. Hoe was het mogelijk, dat ik, een man, die de eerste jeugd reeds voorbij is, zulk een vurige liefde koester voor een vrouw, die ik nog nooit in gezelschap heb ontmoet, die mij geheel vreemd is en mij toch tot haar slaaf kan maken Maar ofschoon het zonderling moge schijnen, mijn liefde is er niet min der ernstig door ea mijn besluit is en blijft onherroepelijk om aan zoek te doen om uw hand." Terwijl ik aldus tot haar sprak, sloeg ik in angstige spanning haar gelaat gade, om daarop de uitwerking van myne woorden te lezen; tot mijn groote vreugde zag ik, dat de toornige uitdrukking langzamerhand verdween en hare oogen mij weer met hunne zachte, liefelijke uitdrukking aanstaarden. Weldra echter wendde zij hare blikken van mij af en richtte ze naar den grond. Zenuwachtig schoof zij de eene hand over de andere en vouwde ze nu en dan samen; daaruit bleek mij, dat haar toorn langzamer hand plaats maakte voor zachtere gevoelens. Maar toch bleef die nitdrukkiug van wanhoop op haar gelaat zetelen. Die uitdrukking veranderde niet. Dit kon ik duidelijk zien, omdat haar gelaat door het licht der maan bestraald werd; zij scheen door haar in wendig leed verteerd te worden en verbijsterd ging ik tot een diep stilzwijgen over. Wanneer zij van mij hield, waarom dan die overweldigende smart P Als ik haar volstrekt geen belangstelling inboezemde, waarom legde zij mij dan het zwijgen niet op Weer stonden wij in de halve duisternis stilzwijgend tegen over elkaar. Toen zeide zij en de woorden kwamen blijkbaar uit haar hart: «Ik smeek u, mynheer, zie mij nooit weer aan, spreek nooit een woord meer tot mij, verlaat mij, vergeet mij. Ik geloof, dat gij uwe gedachten en gevoelens oprecht hebt uitgesproken. Welke vrouw, aldus toegesproken, zou er anders over denken Vraag mij echter niet, waarom ik zoo handel laat mij alleen. Ik heb geen onbezorgd leven," voegde zij er bij op zachten toon, «verbitter het mij nog niet meer. Beloof mij, mijnheer Fowler, beloof mij, dat gij nooit weer een poging zult doen om met mij in aanraking te komen, want het gebeurde van dezen avond heeft de bitterheid van mijn leven nog doen toenemen." Terwyl zij mij dit smeekte, strekte zy de armen naar mij uit en herhaalde«Be loof het mij Haar toon en gebaren lieten geen twijfel meer over betreffende de oprechtheid van haar wensch, om van raijn gezelschap ontsla gen te worden. Ik begreep, dat het licht myns levens werd uit gedoofd en dfct ik op mijn verderen pelgrimstocht door het leven in de duisternis zou voortwandelen. Verplet staarde ik haar aan en hief mijn hoed van het hoofd om haar te kennen te geven, dat ik aan haar wensch zou voldoen. In weerwil van mijne ont steltenis, verbeeldde ik mij, dat hare oogen en smeekeude houding my het bewijs leverden, dat een andere oorzaak dan afkeer of onverschilligheid haar aldus deed spreken en mij uit haar tegen woordigheid verbande. Ik klemde haar hand in de mijne en bracht die eerbiedig naar myne lippen. Zij trok deze terug, niet snel, maar langzaam. Toen ging ik op zij om voor haar den weg vrij te laten en terwijl ik dit deed, lichtte ik weer, onder een diep stilzwijgen, mijn hoed op. Zij beantwoordde mijn groet door een buiging» terwijl zij my voorbijging en toen zij nog slechts zes schreden van mij verwijderd was, wendde zij zich om en keek mij ernstig aan. Daarna verwijderde zy zich met vlugge schreden en ik bleef alleen en staarde haar achterna, totdat haar gestalte in de duisternis van den avond was verdwenen. Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1890 | | pagina 2