SCMCHELSTRAAT 32 A. IJ' „DE PHOENIX" Ad verten tien. Burgerlijke Stand. Sociëteit tS-C0B!t Giw Vuurwerk. Mej. 1. M. BOLDINGrH, biedt ziek aan tot liet geven van lessen in de PRANSCHE TAAL. Adres: Zijlstraat 47. POLITIEK OVERZICHT. Sociëteit „DE PMIX". liccrefi Modeartikelen. JO!NGMEI\S$CH J0NGME1TSCH GEVESTIGD; A. J. DE GrRAAF-VAN DEN ELST, A. H. J. Stelten, VEHSEKEEKS. BEZIGHEDEN, TE KOOP, Bz„ tied. Oude bracht 127, Uit Veendam wordt aan de Prov. Gr on. Ct. geschreven, dat vrij algemeen wordt verwacht, dat de heer De Ruyter Zylker candidaat zal worden gesteld voor de vacature te Veendam, ontstaan door het opteeren van den heer Goeman Borgesius voor Zutphen. andere berichten zou de spoorwegmaat-ORGELBESPELING schappij geldelijke hulp van eene duit-1 in de Groote- of St.-Bavokerk alhier, op sche bank ontvangen ter betaling van Dinsdag 30 Juni 1891, des namiddags de Juli-coupon. van 12 uur, door den Heer W. In een telegram uit ConstantinopelEZERMAN. Aanbestedingen. Medemblik, 26 Juni. Door Bur gemeester en Wethouders dezer ge meente werd heden ten Raadhuize aan - besteed Het wegbreken en opruimen van be schoeiingen en het maken van nieuwe basaltmuren, steenglooiïngen, steigers, remmingwerken, enz. in de Oosterbui" tenhaven en het Oudevaartsgat alhier. Raming ƒ52000. Van de 19 ingekomen inschrijvings biljetten was het laagst dat van Jan Hermans te Wieringen, ad 52400, VISSCHERIJ. Enk huizen, 25 Juni. Heden werd alhier door 150 vaartuigen van 300 tot 6000 stuks ansjovis aangebracht, prijs f 6.50 per 1000en 750 kg. bot, prijs 20 c. per kg. Nieuwediep, 26 Juni. Door 38 korders en beugers werden hier heden 5 tot 60 groote, 20 tot 200 kl. tongen, 3 tarbotten, 10 tot 30 roggen, 1 tot 4 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar aangevoerd; gr. tong gold 50 k 55 cent, kleine id. 15 cent, tarbot 7 I. 8, rog 35 a 40 cent per stuk, kl schol 1 k f1 50 per mand en schar 3.50 per mand. wordt gemeld, dat er uit Yemen zeer ongunstige berichten zijn ontvangen. De goeverneur van Yemen is in Sana in gesloten. Uit Constantinopel zijn 2000 man naar Yemen op weg gegaan. Ver dere versterkingen zullen onmiddelijk uit Syrië worden afgebonden. Naar hetgeen uit Shanghae aan de Standard wordt gemeld, is het keizer lijk decreet, waarin aan de plaatselijke overheden krachtige maatregelen ter be scherming der vreemdelingen werden voorgeschreven, tot nog toe zonder uit werking gebleven. Het gepeupel zet de gewelddadigheden voorten daar de chineesche troepen onvertrouwbaar blij ken te zijn, zullen de groote mogend heden zeiven nare onderdanen moeten beschermen, waartoe reeds ruim twintig oorlogsschepen beschikbaar zijn. Uit Tauris, Perzië, wordt gemeld, dat de Kurden blijven weigeren het ge schaakte engelsche meisje terug te geven. Van Urumiah zijn troepen naar So-y- Bolak gezonden en het britsche consu laat wordt door soldaten bewaakt. In de berichten uit Chili, over Lis sabon, vindt men bizonderheden om trent het jongst vermelde complot. Het had onder anderen ten doel, de gevol machtigden der parlementspartij, on danks hun vrijgeleide, te Santiago ge vangen te nemen, onder voorwendsel dat zij zeiven de personen waren, die onlangs bommen in het paleis hadden geworpen. Slechts door de krachtige inmenging van de buitenlandsche ge zanten is het complot verijdeld. PROGRAMMA. 1. Preludium en Fuga. a. hesse. Elsa's Brautzung zu Munster wagner halven. Sonate No. 3. j. rheinberger, a. Pastorale. b. Intermezzo. c. Fuga. Variatiën op 't engel sche Volkslied. rtnck. 5. Finale. Zie vervolg Advertentiën in het Tweede Blad. Geboorten: 25 Juni. E. v. d. Hei- den-Kroese z. - E. Torringa-de Graaff d. K. Verburg-Witlam d. - 27. A. H. Verhagen-Jongkind d. - A. M. Hand- graaf-Fust z. - L. Kramer-Vos z. Overleden: 26'Juni. E. P. Peetoom 4 m. d. Harmenjansweg. - J. Roest- Winkel 85 j Nadorstlaan. - H. G. Hirs- Jansen 68 j. Nieuwlandje - M. M. Steen- ken-Burgers 54 j. Ivoolsteeg. FAMILIEBERICHTEN VOORNAAMSTE DAGBLADEN. E ONDERLINGE LEVENS VERZEKERING van «.Eigen Hulpmaakte in de laatste vijf jaren een winst van ƒ122,423,60, waar van 95 aan de deelnemers wordt uitgekeerd. Zoo verzekerde iemand oud 35 jaar, eene som van ƒ10,000, uitte keeren bij zijn overlijden en betaalde daarvoor jaarlijks eene premie van ƒ262.—. Als winst ontving hij over de laatste vijf jaren terug 342. (Hij ontving dus in geld meer dan 4 °/o terug en was verzekerd dat bij zijn overlijden ƒ10.000 aan zijne erven zou worden uitgekeerd.) Verdere inlichtingen, tarieven en reglementen te verkrijgen bij den H eer A. J DUYFJES, Hoofd-Agent voor Haarlem en Omstreken, Leid- sche vaart No. 116. op Zondag 28 Juni, 8 uur, doob het Muziekkorps der Schutterij te Alkmaar, onder directie van den Luit.-Kap. OTTO. Na afloop Voor A bonnenten en hunne Dames. De dood van den duitschen oud minister van Oorlog Bronsart v. Schel- lendorff, nog geen zestig jaren oud, is voor keizer en leger van groote betee- benis, zegt de Kölnische Zcitung. Plij was een van graaf v. Moltke's dege- lijkste leerlingen en had een belangrijk aandeel aan de stille oorlogstoebereid selen tan den grooten generalen staf, tot welken hij van 1861 tot 1878 bijna onafgebroken behoorde. Den veldtocht van 1866 en met name den slag van Königgratz woonde hij bij en in den oorlog tegen Frankrijk behoorde hij tot de vertrouwdste medewerkers van v. Moltke, met wien hij het plan van mo bilisatie ontworpen en uitgevoerd had. Hij was de onderhandelaar voor Duitsch- land, toen den in September te Sedan de witte vlag geheschen werd. Den 3n Maart 1883 werd hij minister van Oorlog, in plaats van generaal v Kameke, en bijna zes jaar lang arbeidde hij tot versterking van 's lands weer baarheid. De leger versterking en in 1885 en 1888, de invoering van het repeti tiegeweer, de wetten betreffende de aan vullingsreserve in den landstorm enz., werden, niet zonder moeilijken strijd in den Rijksdag, door hem tot stand ge bracht. Het duel tusschen de parijsche ge meente-raadsleden Lyon-Allemand en Blondel zal niet doorgaan, omdat Blon- del's rechteroog niet goed is en,hoewel hij zich ter beschikking stelde van zijn tegenpartij, wilde deze onder die om standigheden niet op een duel aan dringen. Uit Lissabon wordt aan de Times gemeld, dat aldaar bij staatsdecreet de invoer van lucifers is verboden. Voorts dat er tegenstrijdige geruchten loopen omtrent den koninklijk-portugeeschen spoorweg. Volgens sommige berichten zou de directeur heden altreden, waarna de regeering eene commissie van beheer zon benoemen. Volgens Geboorten 24 Juni. L. W. de Wal Schutte z. Amst. - 26. A. C. G. Zeij •Verburg z. 's Hage. - H. I. ter Hart Lodewijk d. Amst. - Vrouwe Quarles Volgens bericht uit New-York bevat j van Ulïord -Twiss z. Utrecht. - C. W. 1..^ a~ jrèmpSGevers d. 's-Hage. Gehuwd 25 Juni H. C. Prinsen Geerligs en G- de Blank. Amst. - P. de conventie tusschen Bolivia en de chileensche congrespartij onder anderen de bepaling, dat laatstgenoemde partij aanneemt de geheele kust aanhoudend te blijven bezetten, en dat Bolivia 6,640,000 pesas zal betalen, zoodra de vrede gesloten is. Voorts zal Chili aan Bolivia invoerrechten betalen, Bolivia zal aan zijne eigen grens invoer rechten heffen. Voor de chileensche goederen zal aldaar hetzelfde invoer recht worden geheven als in Chili van de boliviaansche goederen geheven wordt. Uit Santiago wordt gemeld, dat ge neraal Stephan, die zich met zijn leger - afdeeling op het grondgebied dêr Ar- gentijnsche Republiek bevindtalle krachten inspant om zich weder met de hoofdmacht der presidentstroepen te vereenigen, niettegenstaande de moei lijkheden, die hem door de Argentijn- sche Regeering in den weg worden gelegd. Thans trekken de troepen van gene raal Stephan over de Cordilleras de los Andes, en bereikten daarbij reeds meer malen een hoogte van 12.500 tot 13.000 eng. voeten. Zij hebben zwaar met sneeuwstormen te kampenin sommige passen lag de sneeuw 27 tot 33 eng. voeten hoog. StoomYaartberichten. Het stoomschip Prins Hendrikvan Batavia naar Amsterdam, vertrok 25 Juni van Port-Saïd. Het stoomschip Noord-Brabandvan Rotterdam naar Java, passeerde 25 Juni Sagres. Het stoomschip Samarangvan Java naar Rotterdam, vertrok 25 Juni van Marseille. Het stoomschip Schiedam, der N. A. S. M., van Rotterdam naar Baltimore via New-York, passeerde Vrijdag 26 Juni, des voorm. ix uur, Lezard. J. de Bruine Ploos van Amstel en N. G. Dijkstra. Beverwijk. - W. Kurtz en C. A. Jonker. Helder. - 26. P. W. Schilthuis en S. H. van Egmond. Arnh. Overleden 9 Juni. J. Kaas 47 j Pittsburg (N.-A.) - 23. A, ICnuijt 75 j, Amst. - G. M. Bosch 57 j. Amst. - 24, H. C. van Hulsteijn 86 j. Amst. - G. M. C. Aalders - Bakker 56 j. Amst. - Wed. J. Appeldoorn Stuur 72 j. Har- lingen. - 25. G. F Boogers 63 j. Leiden. - A. MetzelaarBlaauboer 36 j. Anna Paulowna. Vijfde Abonnementsconcert op Zondag 28 Juni, des avonds ten 8 uur, door het Gemeentelijk Muziekkorps van Alkmaar, onder directie van den Luit.-Kapelm. J. OTTO. PRO GRAMMA. 1. „Schiller-marsch", Marche triomphale. G. Meijerbeer. 2. Feestouverture R. Hol. 3. a. Czardas no. 1. sur des airsnatio- naux hongrois. G. Michiels. b. Chants d'Hyme- née, suite de Valses Alph. Czibulka. 4. Fantaisie op motieven uit de opera „les Pêcheurs de Perles" G. Bizet. Een fatsoenlijk Jongmensch, eenigszins bekend met bovenge noemd vak, zag zich gaarne ge plaatst. Brieven franco letter G. B Bureau van dit blad Op eene nette Sigarenfabriek bestaat gelegenheid tot plaatsing van een n als leerling het vak grondig te leeren. Brieven franco onder lett. C., aan het Advertentiebureau van P. J. SMIT, Alexanderstraat 4, Haarlem. 5. Ouverture „Les jours de Soleil" H. Kling. 6. Fantaisie op mo tieven uit het Ballet Coppelia Léo Delibes. 7. a. Loin du Bal, intermezzo E. Gillet. b. Gavotte de F. de Mol, arrang. J. Muldermans. 8. Musikalische T&u- schungen (potp.) A. Schreiner. 9. Uhlanenruf, Cha- racterstück R. Eilenberg. Kan geplaatst worden een net niet ouder dan 16 jaar, voor Ma gazijn- en Wlnkelwerk. Persoonlijke aanbiedingen op Zondag den 28en Juni vóór 12 uur. Adres Warmoes- straat 8. Accoucheuses, Indien iemand, oud 38 jaar, een verzekering sluiten wil, waardoor hemzelf over 20 j aar een som van f3000 worde uitgekeerd, óf zijn erven bij eventueel overlijden vóór dien tijd. dan is de jaarliiksche premie f 156.30 Een dame. oud 60 jr., die f10,000 stort voor een lijfrenteontvangt levenslang een jaarlijksche rente van ƒ960,40. MARY .1. FLEISCHMANN, Agectesse in Assurantiën Haarlem143 Groote Houtstraat. Dames, genegen als sub-agen- tesse werkzaam te zijn, vervoegen zich schriftelijk aan bovenstaand adres. Een net Jongmensch, 30 jaar oud, vraagt bezighedenhoog loon geen vereischte, goede refe rentiën ten dienste. Br. onder lett II. C., Bureau van dit Blad. wegens spoedig; vertrek naar 't bui tenland, CAFÉ-BILLARD,tevens Tapperij en Slijterij, hoekhuis, nette stand. Brieven onder lett. T. S., aan het Bureau van dit blad. INSCHRIJVING van nieuwe en oude Leerlingen, op Maan dag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag 29 en 30 Juni en 1 en 2 Juli, des voorm. van acht tot negen uur, in het lokaal aan de Nassaulaan. De Directeur, E. VAN DER VEN. N.B. De oude leerlingen moeten hunne kaart meebrengen. geeft gecombineerde lessen in Franse!, Enplscl en Düitsch, voor eerstbeginnenden en gevorder den. Correspondentie en conversatie. iiü'UJkOi uifiii Op Vrijdag den 3den Juli 1891, des namiddags te 2 uren, zal door het Bestuur der Vereeniging tot Verpleging van lijders aanvallende ziekte, in het Lokaal Weten en Werkente Haarlem, worden aan besteed lo. Het maken van een Waschinrichtin g. 2o. Het maken van eenBad- huis. 3o. Het maken van een Verandah voor het be staande gebouw Serepta. Aanwijzing zal worden gedaan op Dinsdag den 30sten Juni, des morgens te 10 uren; teekeningen liggen ter inzage in Weten en Werken Gedrukte exemplaren van het be stek zijn op franco aanvrage ad ƒ0,50 te verkrijgen bij de Archi tecten A. en J. A G. VAN DER STEUR, Wilhelminastraat 48. HOOFDSTUK VII. Volgens de wet. Grace was alleen in de ontbijtkamer, haar meest geliefde kamer, die haar, zij begreeg het maar al te wel, niet lang meer zou toebehooren. Zij was nu eindelijk alleen. Voor altijd alleens bedacht zij. Zij was in diepen rouw gehuld en had zich geheel voor de reis gereed gemaakt, terwijl haar hoed en een klein koffertje op de tafel lagen, een sierlijk koffertje van kroko- dillevel, êen geschenk van haar dierbaren echtgenoot, dat hij haar in den eersten tijd van hun kort maar uitermate gelukkig huwelijk had gegeven. Haar gelaat was doodsbleek en hare oogleden waren rood van het schreien, terwijl hare schoone oogen hun gewonen glans hadden verloren, en diep in hunne kassen waren weggezonken. Hare lippen waren echter vast op elkaar geklemd en hare fijn- gevormde mond getuigde van een vasten wil. Zij haalde een pakje te voorschijn uit de schrijftafel, die nu niet laDger hare schatten zou bevattenhet bevatte de bewijsstukken, die zjj van den kapitein had gevraagd, nadat hij haar het geheim van haar echtgenoot had geopenbaard. Het behelsde de kopie eener huwelijksacte van haar zuster Rachel en Louis Joseph Dieudonné Marie Grandval, ridder van het Legioen van Eer, kolonel in het fransche leger. In deze acte stond Rachel alleen onder haar eigen naam vermeld, zoodat zij blijkbaar nooit met Charles Beverley gehuwd was geweest, en hy haar dus verleid had om haar daarna aan haar lot over te laten, hetgeen Grace altijd wel had gedacht. Bovendien was er een nummer van het nieuwsblad van Gagliani, waarin melding werd gemaakt van den zelfmoord,welken bovengenoemde kolonel te Hom burg had gepleegd acht maanden later, verder een doodacte en een bewijs, dat hij aldaar was begraven. Vervolgens was er een huwe lijksacte van de weduwe Rachel Grandval, die,toen zij nog slechts zes maanden weduwe was, in het huwelijk was getreden met George Studley van Barton Manor, Yorkshire, Engeland, vrijgezel en ten slotte was er nog een brief van de hand harer overleden zuster, geadresseerd aan het dorp in Cumberland, waar beiden gewoond hadden, maar door de een of andere onverklaarbare omstandigheid was deze brief helaasnooit verzonden. In dezen brief werd Grace meegedeeld, dat haar zuster in het huwelijk was getreden met een rijk, aanzienlijk man uit Yorkshire, George Studley genaamd. Dezen brief had de kapitein ongetwijfeld gelezen vóór het huwelijk van Grace, en hij had den inhoud opzettelijk verzwegen. Er viel dus niet meer aan te twijfelen of Charles Beverley had een schandelijk verraad gepleegd. Sluw en laaghartig als hij was, had hij dit plan reeds vooraf beraamd, en besloten, dat wanneer hij zijn neef zou overleven, hij als naaste erfgenaam Barton Manor in bezit zou nemen, ten spijt van de kinderen, waarmee het huwelijk van George Studley en Grace gezegend kon worden. Zijne plannen waren goed overlegd en zouden spoediger vruchten dragen dan hij met eenige mogelijkheid had kunnen verwachten. Grace begaf zich nogmaals naar de oude schrijftafel, de be- waarsteê van hare dierbaarste schatten, om te zien of zij er ook iets in achterliet. Plotseling, bij het nazien van alle laden, bedacht zij, dat er nog een geheime lade was, welke zeer kunstig was verborgen. Zij drukte op een veer en de geheime lade spron^ open. Daarin bevond zich een klein pakje, waarop een datum was geschreven. Grace herinnerde zich nu den dag, den dag die nooit in haar geheugen zou worden weggewischt, den dag van de eerste bloemententoonstelling in Barton. Het kleine pakje bevatte, hetgeen zij zeer goed wist, maar wat hare tranen weer rijkelijk deed vloeien, het takje, dat George voor haar van den ouden ceder in het park had afge broken op den dag, dat hij haar gevraagd had zijn vrouw te willen worden. Het geheel tafereel, zijn mannelijk ernstig aanzoek, kwam haar voor den geest. Zij herinnerde zich alles weer, tot zelfs de mu ziek, die toen werd gespeeld, en wier vroolijke tonen tot hen waren doorgedrongen. De dag toen zij beloofd had George Studiey's vrouw te wor den, was een van de gelukkigste van haar leven geweest, maar tegelijkertijd ook een van de rampzaligste, daar zij dien dag den man weer had ontmoet, die haar zuster had verleid en haar huiselijk geluk had vernietigd, Charles Beverley. Maar haar geluk had toen alle andere gewaarwordingen overstemd. Ja, zij was gehuwd geweest met George Studley, de kerk had hun huwelijk ingezegend; hij had haar zijn vrouw genoemd, zij was de moeder van zijn zoon. En wat vernam zij, nu hij was gestorven? Dat zij slechts zijn maitresse was geweest! Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2