Provinciale Staten BINNENLAND. Vrijdag 17 Jol?, 's morgens 10 uur. Water tocht naar IJmuiden (ƒ2.50 per persoon, dames- kaarten 1.50 met inbegrip van déjeuner). Af vaart van het Spaarne (voor het gebouw der Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen). 's Middags 12 uur. bezichtiging der in aan bouw zijnde slnizen. '8 Namiddags I uur. Déjeuner aan boord. 's Namiddags 6 uur. Table d'hote iu het hotel ■Fuuckler*. 's Avonds 9 uar. Groot Paviljoeniee3t, aange boden aau directeuren, afge aardigden, donateurs eu donatrices door de «Vereeniging tot ver fraaiing van Haarlem en Omstreken en tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer", be staande in: Concert, fantastische verlichting van het Pa viljoen en het daarvoor gelegen terrein, Bal- champêtre, enz. enz. Kaarten voor het officieele diner en den wa tertocht zijn op 14, i5 en 16 Juli des voormid dags van 912 uur te verkrijgen asn het vergaderlokaal. De feestcommissie: J. Krol Kz., voorzitter, mr. L. C. Kronenberg, secretaris, A. P. Hoogh- winckel, penningmeester, E. von Saher, mr. Z. W. Straatman, A. M. H. C. Vosmaer. Merkwaardigheden en Inrichtingen waarvan het bezoek, naarmate de tijd dit veroorloofd, aan afgevaardigden en leden wordt aanbevolen op de uren, waarop die zijn opengesteld of de toegang op vertoon van diploma welwillend is verleend op 14, 15 en )f> Juli. Museum der stad Haarlem (op het Stadhuis) van 10 uur des voorraiddags tot 4 uur des na middags. Aan directeuren, donatrices, donateurs en afgevaardigden wo.dt de gelegenheid aange- bodeu tot kostelooze bezichtiging, mits zij op eene voor dat doel op de entree-kamer ran het museum aanwezige lijst hun naam teekenen. Bisschoppelijk Museum (Kruisweg uo. 65) van 10 uur des voormiddags tot 3 uur des namid. Teylers Museum, Spaarne 16, van 11 uur des voormiddags tot 4 uur des namiddags. Koloniaal Museum op het paviljoen «Welge legen" in den Haarlemmerhout. Ingangouder het terras. Van 10 uur des voormiddags tot 4 uur des namiddags. Tijdelijke tentoonstelling van meubelen, gemaakt van indisch hout, met de daartoe gebruikte ruwe houtsoortec, aangeboden door den heer C. Westenberg te Amsterdam. Museum van Kunstnijverheid op net paviljoen ■Welgelegen" iu den Haarlemmerhout. Iugnng: op het terras. Van 10 uur des voormiddags tot 4 uur des namiddags. Tijdelijke tentoonstelling van kunstig bewerkte doozen en kistjes. School van Kunstnijverneid aan den Dreef, van 10 uur des voormiddags tot 4 uur des na middags. Tijdelijke tentoonstelling van het werk der leerlingen J. J. Beijncs. Koninklijke fabriek van rijtui gen en spoorwagens, Stationsplein 14, (zonder bepaling van tijd). Emrik en Binger. Stoom-ste«ndrnkkerij, pho- totypie (lichtdruk), Koningstraat 30, van iO uur 's morgens tot half een ure 's namiddags, voor afgevaardigden, onder voorwaarde dat zich onder de HH. geen yakgenooten bevinden. Joh. Enschedé en Zouen. Drukkerij, inrichting voor galvanoplastiek en stereotypie, enz. Klok huisplein 7, na %l uur des namiddags, onder voorwaarde van kennisgeving op den dag van het bezoek voor 12 uur van het getal dergenen die dat bezoek wenscheu te brengen. Gebroeders Figée. Machinefabriek, Leidache- vaart, des voormiddags van 912 uur en des namiddags van 1%- 4 uur. Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. Werkplaatsen buiten de Amsterdamsche Poort, op Donderdag 16 Juli, van 10- 12 uur des voorraiddigs. E. H. Krelago en Zoon. Tuinbouw inrichting, Kleine Houtweg no. 19. Zonder bepaling vau tijd. Aldaar bij gunstige weersgesteldheid op Woensdag 15 Juli van 11 uur des voorraiddags, tot 8 uur des namiddags. Ingang Kleine Hout weg no. 17. Tentoonstelling van aardbeziënvruch- ten, enz. Voor bezoek der inrichting in haar geheel ge lieve men zich aan te melden aan hot kantoor: Kleine Houtweg no. 19. De afgevaardigden en leden hebben voorts op vertoon van hun diploma vrije toegang tot de sociëteiten «Trou Moet Blijcken«, Groote Houtstraat, hoek Groote Markt. ■Trou Moet Blijcken", buiten-societeit in den Haarlemmerbout. ■Eendracht", Groote Houtstraat. ■Vereeuiging", Lange Sagijnestraat. Ambachtsschool-tentoonstelling, te houden door het departement Haarlem, van de Nederlandsche Maatschappij ter Bevordering 7an Nijverheid, in het huis genaamd «De Kraton*, Plein 2 te Haar lem, van 14 Juli tot 20 Augustas 1891. Te tentoonstelling is alle werkdagen geopend van 0 uur des voormiddags tot a uur des na middags, des Zondags van 12 uur des middags tot 5 uur des nam. De toegangsprijs per persoon is des Zondags 10 cents, des Maandags éen Galden, en de overige dagen der week 25 cents. De leden van de Nederlandsche Maatschappij j.er bevordering van Nijverheid hebben op ver toon van hun diploma en de bestuursleden, di recteuren en leeraren der verschillende ambachts scholen op voor üen aan het gebouw der ten toonstelling verkrijgbare kaarten kosteloos toegang tot de tentoonstelling op de dagen en uren waarop deze geopend is, en bovendien des Zon dags van 1012 uur des - oornaiddags. De commissie behoudt zich het recht voor de teutoonslelling tijdelijk, om buitengewone rede nen, te sluiten. Het voornemen bestaat, tijdens de tentoon stelling, iu Augustus, op nader te bepalen dagen een Congres tot bespreking van eet ambachts school-onderwijs te houden, welk congres toegan kelijk zal zijn voor de leden der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid, de bestuursleden, directeuren en leeraren der ver schillende ambachtsscholen, en verder voor andere belangstellenden, die zich daartoe vooraf bij de commissie voor de tentoonstelling aanmelden. Dc commissie voor de tentoonstellingII. Fi gée Jr., voorzitter, J. Merens, secretaris, H L Janssen van Raaij, penningmeester, J. J. F, Beijues, E. von Saher. Het bestuur vau het departement Haarlem der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid: J. H. Krelage. voorzitter, G E. L. Hymans, secretaris, A. P. Hooghwinckel. penningmeester, J. van Gorkom, J. J. F. Beijues D. de Clercq, J. Mereus. VAN NOORD HOLLAND. Zitting van Vrijdagte io>£ uur. Men meldt ons: Als een gevolg van de aanhoudende regens der laatste weken, vertoont zich de IJ- en Haarlemmermeerpolders reeds op vele landerijen de gevreesde aardappelziekte. Aanbestedingen. Door de genie werd te Amsterdam aanbesteed het maken van een gedekten gemeenschapsweg, tevens inundatiekee- ring tusschen Uithoorn en Kudelstaart. Ingekomen i biljet, van den heer C. Bos te Haarlemmermeer, ad 251.000. j Zonder hoofdelijke stemming en zon j der discussie werden goedgekeurd de j ontwerp-begrooting der kosten van het 1 prov. bestuur, voor zooveel het rijks bestuur is voor 1892voorts eene ie i suppl. begr. der enkele prov. en huish. i ink. en uitg. voor 1891 en het aangaan i eener geldleening, groot hoogst 57.479; verder een voorstel om het traktement van den hoofdopzichter bij den Water staat, van ƒ2000te brengen op ƒ2200.eindelijk de rekening van het gesticht Meerenberg over 1890 en de begrooting voor 1892. Goedgekeurd wordt een voorstel van Gedeputeerde Staten, tot het verleenen van subsidie ten behoeve der stoom bootdienst Kampen—Urk Enkhuizen, en die bepaald op ƒ1000.— 'sjaars. Zondags zal er geen dienst zijn en als de boot tijdelijk in het ongereede raakt, de dienst door een zeilschuit of stoom boot (te beslissen door Ged. Staten) worden voortgezet. Goedgekeurd werd eene wij ziging der voorwaarden, verbonden aan het ver leenen van renteloos voorschot, voor den aanleg van een spoorweg Alkmaar- Hoorn. De wijziging bestaat in verandering van de richting, de Holl. Spoor n. 1. wil de zaak exploiteeren op voorwaarde, dat het geen lokaal spoor maar een gewone spoorweg zij en inplaats van langs Oudorp en Avenhorn, overHeer- hugowaard en Obdam. Thans kwam aan de orde een voor dracht van Ged. Staten tot het verlee nen van renteloos voorschot voor den aanleg van een stoomtramweg tusschen Hoorn en Sc hagen. Op voorstel van den voorzitter gaat de openbare zitting over in geheime vergadering, die zeer lang duurt. Het resultaat daarvan is dat aangenomen werd met algem. stem men het voorstel van Ged. Staten tot het verleenen van een renteloos voor schot uit de prov. kas van ƒ150.000 voor den aanleg en installatie van een stoomtramweg HoornSchagen. Het plan zal echter door Ged. Staten wor den goedgekeurd; het voorschot moet aan de Provincie worden terugbetaald, uit de opbrengsten der lijn zoodra die gestegen zijn boven een bedrag dat nader door G. S. zal worden vastgesteld. De termijn waarop de onder nemer verplicht zal zijn aan te toonen, dat de vennootschap zich heeft gevormd alsmede dat het kapitaal aanwezig is ten genoege van Ged. Staten, werd van 1 Nov. 1891 gebracht op 15 Nov. 1891, Daarna werd de zomervergadering in naam der Koningin door den Voorz. gesloten. Uit 's-Hage wordt van 9 Juli gemeldDe minister van Water staat had heden zijn audientie-dag bij H. M. de Regentes op het Loo. üe ministers van Justitie, Marine en Oorlog zijn heden ochtend naar Amsterdam vertrokken. De minister van Binnen- landsche Zaken, overwegende dat de heer mr. W. C. I. J. Cremers zijne benoeming tot lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal niet aanneemt, en dat dientengevolge in het hoofd kiesdistrict Almeloo eene nieuwe keuze voor een lid dier Kamer moest plaats hebbenheeft bepaald dat eene nieuwe keuze voor een lid der Tweede Kamer van de Staten-Generaal in het hoofd kiesdistrict Almeloo zal plaats hebben op Donderdag 23 Juli e. k., en de her stemming, is die noodig, op Donderdag 6 Augustus daaraanvolgende. Aan de universiteit van Amsterdam zijn bevorderd tot doctor in de rechtswetenschapde heer A. Fentener van Vlissingen, geboren te Amsterdam, op proefschrift„Misbruik van Cognossements exemplarenen de heer J. Teixeira d'Andrade, geboren te Amsterdam, op proefschrift„De Fran- sche wet op de Vakver een igingen(la loi sier les syndiedts professionals du 21 Mars 1884). Het propaed. geneeskundig examen is met goed gevolg afgelegd door de heeren G. Brat, N. Mijnlieff en P. F. L. Kan. Het theoretisch geneeskundig examen door de heeren J. van Dam, J. de Bruijne en D. J. Hulshoff Pol. De promotie van den heer P. H. Loeff is cum laude geschied. Dinsdag promoveerde te Utrecht tot doctor in de staatsweten schappen de heer R. F. van Heeckeren van Wassenaer, geboren te 's Hage, met proefschrift getiteldNederlands plichten als neutrale mogendheid. Uitslag overgaugs-examen Rijkslandbouwschool te Wageningen Van B 1 werden bevorderd tot B 2 J. R. Bowles, Wageningen; C. R. Brinkman, idem; W. J. A. Hajenius, 's HeerenbergO P. J. Hondius MalangH. W. Kampt, Lemelerveld T. E. Postuma, LeeuwardenK. Ramondt, Heteren; W. H. Staverman, Wageningen; N. H. Tonkes, Solwerdt; F. J. Tuckernann, Enkhuizen; L. A. van der Ven, 's-Hage; C. J. van der Waarden, Wageningen; W. J. Wunder, Haarlem. Voor de wedloopen te Clin- gendaal (internationale harddraverij) op 30 Juli a. s., zijn ingeschreven de vol gende 17 paarden: Rejected, van Th. J. Dop, te NieuweramstelImmer-zu, van Jos. Van den Berg, te Haarlem N N., Jeanne Lorette, Diana, van H. Van Wickevoort Crommelin, te Heem stedeLittle Sioux en Samalet, van W. A. Ockhorst, te Rotterdam; Kitty ex Kate, Bonnie L.. Pull on, ex Pandoer en Lartschik, van H. F. Bultman, te Haar lemmermeer Rabenhaupt, van Noor- derstal, te Paterswolde; Koningin II, van Den Bakker en Van Wageninge, te Rotterdam; Geraldine, van Wasse naar, te Haren, bij Groningen Krylaty, van Leopold, te BredaTschernitska, van Coets de Bosson Jr., te Zevenber gen Zwaan, van J. Bouter, te Ameide. Napoleons intocht binnen Amsterdam. (in het Rijks Museum Onder het opschrift Post festum (na het feest) wijdt de Amsterdamsche correspondent van de Indé.peiidance Beige eenige beschouwingen aan het bezoek van den duitschen keizer aan Amsterdam en de daarmede gepaard gaande feesten. Naar aanleiding van bovengenoemde schilderij zegtade correspondent o. a. het volgende „Er bevindt zich in het Museum te Amsterdam eene schilderij, voorstellende den intocht van keizer Napoleon I in zijne „goede stad Amsterdam." Men had deze schilderij, met het oog op 's keizers bezoek aan dit Museum, weg genomen en ergens in een hoek gezet, om haar aan s keizers oog te ont trekken. Ziedaar de filosofie der dingen, en het lid der commissie van toezicht dezer instelling, die op deze voortreffelijke "achte is gekomen, moet een diep zinnig denker zijn, een grondig kenner van het menscheiijk hart in 't algemeen en van dat eens vorsten in 't bizonder. Er spreekt wijsheid uit de gedachte, dat de kleinzoon des overwinnaaars van Sadowa en Sedan het gezicht des over winnaars van Jena en Friedland niet zou kunnen verdragen. Hoe het zij, ontmoetingen van dien aard zijn in staat, zoo niet schuldige gedachten op te wekken, tenminste tot betreurenswaardige overwegingen aan leiding te geven. Zoo zou keizer Wilhelm II, voorbe doelde schilder^ blijvende staan, bij zich zei ven kunnen gezegd hebben, dat de toejuichingen van het publiek wel ten opzichte van het doel, doch niet van karakter veranderen dat zij zonder onderscheid tot personen gericht wor den, die geheel tegenovergestelde begin selen vertegenwoordigendat zij geen, blij venden indruk nalaten; dat zij zelfs dikwijls geheime gevoelens wekken, zeer verschillend van die, waaraan in het publiek lucht gegeven wordt. Verstandig, driewerf verstandig hij, die op de goede gedachte is gekomen deze napoleontische schilderij te ver wijderen, om in het gemoed van den keizerlijken bezoeker niet de gedachte te wekken, dat de volken ten slotte toch blijven bestaan, al verdwijnen de keizers. De almacht van Bonaparte heeft dit volk, zoo fier en gehecht aan zijne vrij heid, niet kunnen onderwerpenhet prestige van het huis Hohenzollern zal het evenmin kunnen dwingen, afstand te doen van zijne eeuwenoude traditie, de uitdrukking van zijne belangen, zijne behoeften, zijn karakter." De schildwacht vóór de Ned. Bank op het Rokin te Amster dam is Donderdagnacht door den slaap bevangen te water geloopen. Hij is na spoedig te zijn gered naar de hoofd- j wacht gebracht j Een reiziger op den trein .deelt omtrent het spoorwegongeluk te [Lochem het volgende mede: l Woensdagavond is de sneltrein n<>. j 43» welke ten 8.50 's avonds van Zut- jfen naar Rheine vertrekt, even voorbij !het station Lochem bij de Berkelbrug I ontspoord. De locomotief lag links de conducteur, die in den waren, zijn nog al ernstig gekwetst f na ongeveer 15 minuten werden zij uit den in het water liggenden wagen gered. Het is ongehoord, dat een sneltrein, welke in zulk eene kolossale vaart het station voorbij snort, een kromspoor opgaat, terwijl een stilstaande goede- rentrein, waarmee de sneltrein moet kruisen, op het hoofdspoor staat. Zoowel bij het opgaan als bij het verlaten van dit kromspoor is men ver plicht zich vast te houden, wil men niet met het hoofd tegen den wand 1 geslingerd worden. Juist bij het over gaan van die zijlijn op het hoofdspoor 1 is het ongeluk gebeurd. Meermalen is reeds gezegd: hier gebeurt nog eens een ongeluk, en nu het gebeurd is, moge in het vervolg de sneltrein bij kruising over het hoofd spoor gaan, of wel het station langzaam voorbijrijden. Door de politie te Delft is Donderdagochtend aangehouden P. H., oud 60 jaar, wed. I. G., koopvrouw, in de wandeling genaamd „dronken Pietje", zonder vaste woonplaats, wier opsporing én aanhouding werd verzocht in het Algemeen Politiebladtot het onder gaan van hechtenis. Hield mej. Trijntje de Jong, alias de millioenenjuffrouw, te Drachten woonachtig, zich in den laatsten tijd vrij kalm, zoodat men haar bijna niet zag, jl. Maandagavond moest moest zij toch eens weer haar hart lucht geven, schrijft de Friesche Ct. Men zegt, om dat zij 't eerste hooi binnen had. Een haar woning voorbijkomende troep muzikanten werd door haar aan gehouden en uitgenoodigd achter het huis een lust'g deuntje te doen hooren. Hieraan werd in de hoop op een bui tenkansje gaarne voldaan. De muziek speelde, Trijntje danste, en onder 't gebruik van een „snapsje" ging het er vroolijk toe. Dit kwam ter ooren van Drachtens jeugd, zoodat in een oogenblik Trijntjes woning omringd was. Zelfs ouderen van dagen moesten een kijkje nemen. Eens klaps treedt ze te voorschijn met een verroeste sabel, jaagt eerst de muzi kanten van h<jt heim en wendt zich daarna met dreigende houding en steeds met het wapen zwaaiend, tot de lastige indringers, die uiteenstoven en een goed heenkomen zochten. Zij keerde terug, doch werd thans op haar beurt aange vallen en met zand en allerlei ontuig geworpen. Ziende, dat ze hiertegen niets kon uit richten, neemt zij een kort besluit, slingert de sabel tusschen de menigte, welk wa pen spoedig in beslag werd genomen en verwijdert zich daarna weder achter haar woning. De muzikanten, haar thans ontwapend ziende, kregen nu ook weer moed, gingen naar haar toe en eischten betaling voor de geleverde muziek, maar zij konden hoog of laag springen, Trijntje stoorde zich er niet om, ging in huis en liet èn muzikanten èn nieuws gierigen aan hun lot over. Donderdagmorgen is te En schede door de maréchaussées gevan kelijk naar Almeloo overgebracht, ten einde ter beschikking te worden gesteld van den officier van justitie aldaar, de directeur der margarine-boterfabriek van gebr. Muller uit Oldenzaal, F. Troost, verdacht van valschheid in geschriften. een eerste en tweede klasse een derde klasse-rijtuig rechts van 'den spoorweg, de beide eerste gedeel- I telijk in het water. Wanneer men die verbrijzelde wagens liggen ziet, kan men niet begrijpen, dat j er bij dit ongeluk geen enkel menschen- j leven te betreuren valt. Alleen treinbeambten, waaronder de twee hoofd- Letteren en Kunst. In plaats van Lydia Hollm, die door ziekte verhinderd is, zal Pia von Siche- rer bij het muziekfeest te Zutfen mede werken. In Parsifal en Tannhduser zingt te Bayreuth als Zweite Knappe en j lin ger Hirte mede: mej. Louise Mulder, van Utrecht. Daar zijn plichtsbesef het hem gebood, bracht Tom de be velen van zijn meesteres over aan den koetsier, ook een oude bediende van de familie Studley, en ook deze ontving het bevel met verbazing, die hij echter slechts in zijne blikken uitdrukte^ maar ook hij gehoorzaamde aan het hem gegeven bevel en reed oogenblikkelijk naar het huis van „die Osmonds". Tom bleef nog een oogenblik in de vestibule staan, nadat Grace was verdwenen en mompelde half overluid„Ik zou die Osmonds nooit hebben willen bezoeken! Wat zullen de vicaris en miss Mathilda er wel van zeggen? Dat nieuws zal zich als een loopend vuurtje verspreiden, en geen wonder Toen Grace Wisbey Hall had bereikt, gaf zij haar naam op en verzocht mevrouw Osmond te mogen spreken. Een bediende bracht haar in de ontvangkamer, een weelderig gemeubileerd en versierd vertrek, hoewel alle meubelen en versierselen smaakvol waren gerangschikt. Aan de wanden hingen verscheidene kunst werken, zoowel in den vorm van schilderijen als van kostbaar porcèlein. Daar Grace eenigen tijd moest wachten, had zij ruim schoots de gelegenheid om eenige dingen in haar onmiddellijke nabijheid nauwkeurig gade te slaan, zonder van haar stoel op te rijzen. Eindelijk werd de deur geopend en trad een man van middelbaren leeftijd, maar met een flinke, krachtige gestalte de kamer binnen. Zijne wangen, die meestal met een blos van ge zondheid waren bedekt, waren nu aschgrauw en een eigenaardige, onbeschrijfelijke glimlach speelde om zijne lippen. Zij zag, dat hij een verkreukeld, rood papiértje in de hand had. Grace, die John Osmond nog nooit had gezien, ofschoon hij nu reeds zes jaar in hare nabuurschap had gewoond, was getroffen door zijne zonderlinge, heesche stem, toen hij zeide „Mevrouw Studley, nietwaar „Ja. Ik wilde mevrouw Osmond eens bezoeken," gaf zij ten antwoord. „Het spijt mij zeer ja, gij weet niet hoezeer het mij spijt, dat zij niet hier is," antwoordde hij met dezelfde heesche stem. „Is zij dan niet thuis „Zij is eenige weken geleden onder zeil gegaan naar Kaap de Goede Hoop, haar geboorteland, maar door ziekte werd zij ge dwongen om te Madeira aan land te gaan, waar zij is gebleven," zeide Osmond. „Maar komt uw vrouw dan niet weer in Engeland terug?" vroeg Grace. „Neen, nooit weer, en ik tracht nu het landgoed te verkoo- pen. Ik zou haar vergezeld hebben, wanneer ik het eerder van de hand had kunnen doen." „Dus gij gaat onze nabuurschap verlaten zeide Grace. „Ja, nu zelfs dadelijk," gaf hij ten antwoord. „Ik ben er van overtuigd, dat, wanneer mijn geliefde vronw geweten had, dat gij den een of anderen dag het plan zoudt hebben opgevat om haar te bezoeken, zij alleen daarvoor zou zijn gebleven, maar zij heeft hier zes jaar lang tevergeefs op bezoekers gewacht en durfde niet hopen, dat zij in het zevende jaar gelukkiger zou zijn." „Ja, maar, mijnheer Osmond...." antwoordde Grace. „Neem mij niet kwalijk, mevrouw Studley, dat ik u in de rede val," vervolgde hij, „de redenen, waarom gij nooit hier zijt gekomen, zijn mij te goed bekend, dan dat ik een nadere ver klaring zou wenschen; des te meer verrast het mij, dat gij nu zijt gekomen. Uw goedhartigheid is maar al te zeer bekend, dan dat ik zou gelooven, dat gij met opzet uw bezoek hebt uitge steld, totdat mevrouw Osmond zou zijn vertrokken." „Ik kan u verzekeren, dat dit mij geheel onbekend was," riep Grace met warmte uit. „Daarvan ben ik ook overtuigd, want mijne bedienden zijn hier onbekend en hebben geen omgang met andere bedienden," zeide hij, „en dus is het bijna onmogelijk aan te nemen, dat gij zoudt weten, dat mijn vrouw hier niet meer is. Maar alvorens gij wilt vertrekken, mevrouw Studley, zal ik u een kort verhaal van ons huwelijk mededeelen, daar er misschien nog over ons zal worden gesproken, wanneer wij allen dit land hebben ver laten. Ik ben in Yorkshire geboren en wel te Sheffield en reeds in mijn jeugd begaf ik mij naar de Kaap. Na eenigen tijd ging ik naar de Diamantvelden, in den eersten tijd van hunne ontdekking, en maakte daar fortuin. Ik sloot een zeer gelukkig huwelijK, en op het sterfbed van mijn vrouw droeg zij de zorg voor hare kinderen over aan hare jongere zuster en tevens gaf mijn vrouw haar wensch te kennen, dat ik met deze zou huwen, wanneer de rouwtijd voorbij was, en wij zooveel liefde voor elkaar bezaten om dezen bond te sluiten. Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2