BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. si, wat wij onder ons valsch zouden noemen. Wat hij tusschen zyn tanden heeft rukt hij mee, en een temmer moet er steeds voor oppassen nooit terug te trekken, maar mee te geven, zooveel mogelijk, en dau vlug te profiteeren van het oogenblik, dat de tanden tot den vol genden hap vaneen gaan. Captain Russell heeft een beet in zijn rechterhand, waarvan nu slechts eenlit- teeken te zien isdoch had hij zijn hand teruggetrokken, dan ware er eene ge deelte van minstens wijs- en middel vinger afgerukt. Heeft de temmer het zoover gebracht, dat hij zonder schild den leeuw kan naderen, dan begint hij de africhting tot de kunstjes, als springen, hoepelspringen enzoovoort. Het gewone barrière-springen is natuurlijk het gemakkelijkst, daar de leeuw niet kan rondioopen zonder de barrière te nemen, doch om het dier zijn natuurlijke vrees voor het vuur te doen verliezen, zoodat bij zonder bedenken door een brandenden hoepel gaat, heeft heel wat ineor in. Daartoe moet grooter vrees hem drijven dan zijn angst voor het vuur en eer de temmer het zoover gebracht heeft, dat de leeuw hem niet liever aanvliegt, duurt een heelen tijd. Verschillende houdingen, die de leeuw moet aannemen onder de voorstelling, als tegen de kooi opstaan, met de voor- pooten op een stoel klimmen, opzitten en dergelijken worden hem geleerd door hem in die houding te plaatsen, zooals men een schoothondje tegen den muur zet bijvoorbeeld, en hem te dwingen dit vol te houden als de temmer acht. Tevens worden hem bij dat alles de teekens geleerd, volgens welke de temmer hem laat werken. De leeuw genaamd Pack»dezelfde die schy nbaar de wildste is, doch inderdaad de best gedresseerde, brult als de temmer hem den zweep voorhoudt. Dat is hem geleerd, en als het prachtige dier op den stoel klimt om het pistool af te trekken en zyn vervaarlijk geluid al harder en har der doet weerklinken, dat men het over het geheele Koningsplein hoort, en me nigeen opstaat, uit vrees den onverschrok ken temmer binnen weinige oogenblikken het slachtoffer te zien worden van zijn eigenaardig beroep, dan mag men dat slechts beschouwen als het gevolg van zeer goede dressuur. Niet wanneer de leeuw brult is hij gevaarlijk, integendeel hoe meer leven hij maakt, hoe geruster de temmer is. Maar bemerkt hij dat de leeuw plotse ling stil wordt en gaat liggen, dan moet hij zich haasten om front te maken en hem de zweep over het gezicht te leggen. Vechtende leeuwen brullen nietzij vechten stil, vfen dépldise den heeren romanschrijvers, die het zoo conventioneel mogelijk doen voorkomen alsof het gebrul van den leeuw als accompagnement dient bij zijn aanval, als ware het een uiting van zijn hoogste woede. Ik had onder de categorieën toeschou wers, in het begin dezes opgenoemd, nog een derde kunnen voegen, doch de ver tegenwoordigers daarvan zyn, naar ik hoop, zóó weinigen, dat ik er zoo dade lijk niet aan dacht. Welnu het zijn zij, die om der wille van de emotie er dol graag eens bij tegenwoordig zouden wil len zijn, als de temmer een onL krygt. Én nietwaar, de lui zyn toch daarvoor opgeschreven, vroeg of laat ge beurt het, waarom, zou dat nu niet eens treffen, dat ik er by was Als zij echter meenen, dat het oogenblik naby ia? wan neer de leeuw hard brult, dan is dat een vergissing. Ziet men daarentegen, dat de circusman, die met de zweep of een yzeren stang by de kooi staat, eeD der beesten een tik geeft, dan is dat niet om hem op te wekken, doch omdat die man weet, dat men de stille en schijnbare indolentie niet mag vertrou wen en dat misschien van de zijde van dat dier gevaar dreigt voor den temmer. Met zyn zweepslag leidt hij de attentie van den leeuw af, die natuurlijk nydig omkijkt, wie hem dat leverten mocht hij al iets in den zin gehad hebben, dit nu vergeet voor de nieuwe stoornis. Zijn de leeuwen zoowel afzonderlijk als gezamenlijk gedresseerd, dan kan de voorstelling voor het publiek gegeven worden. Men denke echter niet, dat nu voor den temmer een gemakkelyk leven tje begint. Wanneer de dressuur niet geregeld door hem wordt bijgehouden dan zou het niet lang duren, of hij kreeg weinig of niets meer van de dieren ge daan. Eiken morgen moet hij met zijn leerlingen repeteeren en heeft een hunner den vorigen avond geweigerd of een booze bui gehad iets waarop de tem mer scherp moet letten dan krijgt deze een estra beurt, of, naar gelang van zijn vergrijp, ook straf. Waarbij het meest onwil en weigering voorkomt by het openen van den muil, teneinde er het hoofd in te kunnen steken. Niet alle leeuwen kan men daartoe krijgen, en zy die het kunnen, vinden het uit een leeuwenoogpunt bezien, het lastigste en naarste, dat de temmer van hen vergt, Doet de leeuw het niet gewillig, dan moet de temmer het na eenige pogingen opgeven. Tracht hij hem er toetedwin gen, dan loopt hij de groote kans dat de leeuw hem de vingers afhaptwant in zijn kaken heeft een leeuw verschrik kelijke kracht en die houdt men niet van elkaar, ala de leeuw niet wil. Ik maakte hier de opmerking, dat er in den bijbel een verhaal voorkomt van Simson, die door een leeuw aangevallen, dien met zijn reuzenkracht den bek openscheurde en zoo doodde. Captain Russell antwoordde daarop, dat in datzelfde verhaal van Simson wordt medegedeeld, dat hij de stadspoor ten uit haar hengsels lichtte en een heu vel opdroeg, en hoewel hij gedurende zijn verblijf in de tropen en het wan delen langs een kampong, een eenigs zins gewijzigde opvatting had gekregen omtrent wat men in het Oosten een poort kan noemen, Simson dan een man moet geweest zyn, zooals er in onzen tijd geen mear bestaan, al vereenigde iemand de kracht van zes anderen in zich. Kan men door zijn enkele persoon lijkheid, odoor het werken met de oogen, een leeuw intimideeren Weinig op niet. Als men front maakt en den leeuw de zweep over het aangezicht haalt, dan kan hij daardoor soms van zijn voornemen, dat oorspronkelijk was den men8ch van achter te bespringen, afgebracht wordenen afleiding geven althans bij een gedresseerden leeuw, het eenige wat men doen kan. Wanneer de temmer behoorlijk oplet, dan is het gevaar voor hem niet groot, daar de leeuwen d fond van hem houden, De grootste risico loopt hij bij het repetee ren en vooral bij het straffen, daar een kleine beweging van den leeuw als die raak is, dadelijk zulke groote gevolgen heeft. De meeste temmers vinden hun dood in de kooi en Captain Russel kende slechts één man, onzen hollandsehen tem mer den heer Martin, die, na veertigja rigen dienst, het er levend afbracht. Behoudens ongelukken is echter het ver scheurd worden van temmers iD mena gerieën en paardenspellen veelal daaraan te wijten, dat zij niet sober zijn. Het is een werk waarbij men al zyn vermogens noodig heeft, en waarvan er geen enkel door den drank behoort te zijn verslapt. In het Nouveau-Cirque te Parijs heeft een temmer onlangs leeuwen opgevoerd het vrije arena, dat met een hoog gordijn van sterk gaas van de zitplaat sen was afgesloten. De meerdere ruimte geeft gelegenheid tot het verrichten van toeren op grooter schaal. Captain Russel is op het oogenblik bezig den grootssen en raeesü leerzamen leeuw, //Pacha," daar toe afterichten. Om, zooals dat te Parijs werd ver- vertoond, een leeuw op een paard te laten rijden, daartoe bestaat voorloopig geen kans, niet vanwege den leeuw, doch omdat men geen paard heeft, dat van jong8af zijn vrees voor den leeuw afgeleerd. Het is voor andere personen dan den temmer niet onmogelyk om zich in het hok der leeuwen te begeven zonder fce worden aangevallen. De dieren bemerken zoo dadelyk niet dat het een vreemde is, en als hij hen ongemoeid laat, zullen zij dat hem wederkeerig ook doen, mits het niet te lang duurt of te dikwijls herhaald wordt. Dat een toeschouwer dea- tijds om een weddingschap van 25 in het tijgerhok van Chiarini's circus is gegaan en er heelhuids is afgekomen, verwondert Captain Russel niets. Hij had echter niet moeten probeeren de dieren toeren te laten verrichten het staan op een verkeerde plaats in de kooi of een beweging met de zweep zou de beesten onmiddelijk woedend hebben gemaakt, hetgeen natuurlijk het begin van het einde ware geweest. De leeuwen, nu aan hun temmer en opvoeder gewend, zouden als deze, om welken reden dan ook, er eens niet meer was, volstrekt niet voor de opvoeringen verloren zyn. Een ander temmer zou hen, mits van te voren ingelicht en zelf goed geoefend in de hun bekende standen en teekens, zeer goed kunnen leiden dan wel zou hij als man van het vak, spoedig de toch eenmaal aan dressuur gewende die ren naar zijn hand weten te zetten. In een kooi te gaan van ongetemde leeuwen, zou ieders dood zijn. Ik vroeg of man de leeuwen ook wende aan een zeker rógime van voeding en of zij ook plantaardig voedsel kregen en ge kookt vleesch Neen, zy krijgen uitslui tend rauw vleeschhoe meer bloed hoe liever. Weliswaar geeft hen dat smaak in bloed en verhoogt zoodoende eeniger- mate het gevaar voor den temmer, doch elke andere voedingswijze zou maken, dat zij er vies en schurftig uitzagen, inplaats van zooals nu, glad en zwaar behaard. Men mag zeggen en schrijven wat men wil en versjes maken over het ideale van een leeuw in den natuurstaat en het akelige van zulk een dier in den staat van gevangenschap, het is, zei de heer Russell zeer terecht, heel wat mooier de krachtige verschijning te zien van een goed onderhouden leeuw in een menagerie of paardenspel, dan een door zijn ongeregelde levenswijze met schurft overdekten, vuilen woestijnleeuw met on gekamde manen, waaraan klonters vui ligheid van tijden her als gebakken zitten. Hiermede was ons onderhoud afge- loopen, en ik bedankte captain Russell voor de gedetailleerde wijze, waarop hij, eenmaal begonnen, zijn inlichtingen had gegeven. Met een geheel ander oog aan schouwde ik den volgenden avond zijn verrichtingen, in myzelf een bewijs vin dende voor de stelling, dat men onmo gelyk iets kan apprecieeren wat men niet begrypt. Do minister van Binnen- landsche Zaken heeft aan de commissa rissen des Konings verzocht, de aandacht van de burgemeesters te vestigen op de met 1 September in werking tredende wet betreffende de verandering van //Ko ning" in //Koningin" in officieele stukken, ambtstitels enz. Door de Yereeniging tot bevordering van Zondagsrust werd eeni- gen tijd geleden een onderzoek ingesteld naar de Zondagsrust van politie-beamb- ten in enkele van de grootste gemeenten vau ons land. Het verslag is thans be kend geworden en daaruit blijkt o. a. Amsterdam. De agenten kunnen over een derde der Zondagen beschikken, dus 16 a 17 per jaar. Schiedam. Hoofdagenten, inspec teurs en agenten bijna rusteloos door dienst. Geen Zondagsrust. Delft. De agenten hebben om de 6 weken vrij, maar dan hebben zij vooraf nachtwacht gehad en moeten dus slapen, daar zij ook den geheelen Zondag in dienst zijn geweest. Leiden. De agenten hebben om de 5 a 7 weken een Zondag vrijdus ieder 9 Zondagen per jaar. 's-Hage. Des Zondags bijna alle beambten dienst, en wel dan het meest, en des zomers door het bezoek der vreem delingen; vergrooting, zoo niet ver dubbeling, van het personeel wenschelijk. De commissaris meent, dat op een bepaalde Zondagsrust niet behoeft gelet te worden en waardeert niec bet minst het streven der ver- eeniging. De Daily Telegraphverslag gevende van de plegtigheid, die verleden week te Leiden plaats had ter nagedachtenis van John Robinson, den //vader der Inde- pendenten," herinnert aan de omstandig heden waaronder deze Pelgrimvadei dertijd de geestelijke leidiDg op zich nam over de voortvluchtige, in Holland ver spreide, Puriteinen. Hij vond zijn land en geloofsgenooten hevig onder elkaar twistende. Hun verschil had een merk- waardigen oorsprong. Een predikant. Johnson genaamd, was in den echt ge treden met de weduwe van een hol landsch koopman en daar deze dame wat meer geld bezat dan de overige gemeente leden en zich dus mooier kon kleeden, was zij de dagelijksehe ergernis van de eenvoudige lieden waaruit de congregatie der Engel8che Gereformeerden voor meerendeel bestond. De bezorgde hoofden werden bijeenge stoken en een deputatie ging naar den predikant om hem te waarschuwen voor de verderfelijke gevolgen van vrouwelijk ijdelheid, verzoekende, dat hij zijn goede vrouw dit onder de aandacht zou brengen, De vrouw van den leeraar zag er echter groot bezwaar in haar japonnen af te leggen, alvorens deze versleten waren Wel beloofde zij, zoodra zy zich een nieuw kleed moest aanschaffen, stiller kleuren en een eenvoudiger snit te zullen kiezen, maar dit compromis werd door de gemeente niet aangenomen. Zij splitste zich in groepen en de vrede en eendracht werden eerst hersteld, toen Robinson de geestelijke leiding op zich nam. Het engelsche blad wijdt een hoofd artikel aan de leidsche gedachtenisvie ring en brengt in de volgende bewoor dingen een eeresaluut aan Leiden: //Leiden, de geleerde en stille hol- landsche stad, die door den Rijn verdeeld wordt in vijftig eilandjes, met elkaar verbonden door een honderdvijftigtal steenen bruggen, heeft nog andere aan spraken op beroemdheid dan dat het de zetel is van een historische hoogeschool, waar Grotius en Descartes, Salmasium Boerhaave hoogleeraren waren, en waar John Evelyn, Oliver Goldsmith en Jack Wilkea studeerden. Was Leiden prat op zijn glorie, zyn burgers zouden er zich op kunnen be roemen, dat hun stad reeds van vroege tyden even vermaard was in de praktijk van wetenschap en letteren, dat daar geboren werden mannen ala Otto Vae- nius, Rubens* meester, Jan Steen, Mieris en Gerard Dou, terwijl op korten af stand van de stad, tusschen Leiderdorp en Koudekerke eens de windmolen stond, waarin de doorluchtige Rembrandt het levenslicht zag." Met deze hulde aan 't Lugdunum Bata- vorum opent het engelsche blad zijn relaas over 't geen Vrijdag in de vorige week te Leiden in de Pieterskerk voorviel. Het bestuur van den //Alge- meene Nederlandsche Kegelbond" te '8 Bosch heeft, in vervolg op zijne cir culaire van April jl., een en ander ter openbare kennis gebracht betreffende het bondseoneours, dat zal gehouden worden op Zondag en Maandag, 25 en 24 Aug. a. s., in den recreatietuin en de lokalen van den heer F. J. van Hesteren te Tiel. Op den eersten dag wordt gehou den korpswedstrijd en uitsluitend op den tweeden dag personeele wedstrijd, voor beide worden fraaie medailles als prijzen uitgeloofd. In afwijking van het vorig jaar is voor alle leden van vereenigingen (leden van den Bond) de deelneming aan den personeelen wedstrijd geheel zonder inleg. Het concours zal op beide dagen worden opgeluisterd door verschillende feestelijkheden, alsmuziekuitvoeringen, café-chantant, bal-champêtre, enz. De Holl. IJzeren Spoorweg-maatschappij en de Maatschappy tot exploitatie van staatsspoorwegen zullen voor de deel nemers, op vertoon van legitimatiekaar- ten, retourbiljetten verstrekken voor den prys van enkele reis. Aan boord van het stoom schip Obdam is op de tehuisreis onder de stokers en tremmers eene volslagen muiterij uitgebroken. De kapitein, de heer Bakker, die de muiters tot hunnen plicht trachtte te breDgen, werd door een hunner te lijf gegaan, waarop hij tot zelfverdediging een schot uit eene revolver loste, met het noodlottige gevolg dat de aanvaller, zekere Blom, doodelyk gewond werd en kort daarop overleed. Vr ij dag middag ontstond er te 's Hage brand op de aschstaal, door dien de bliksem in een telephoonpaal sloeg. Drie paardenstallen zyn totaal uit gebrand met den aanwezigen voorraad hooi en strooi, welke op de zolders was geborgen. De paarden zijn in veiligheid gebracht. De brandweer werkt met stoomspuit en waterleiding en is den brand zoo goed als meester. Vr ij dagnamiddag bezoch- ten drie vreemdelingen (vermoedelijk twee Ecgelschen en een Duitscher), als heeren gekleed, den sigarenwinkel van de firma Kreijns aan de Mosseltrap no. te Rotterdam, en kochten daar sigaren. Na zich even verwijderd te hebben, kwa men zij wederterwijl een hunner in- koopen deed, begaven de twee anderen zich aan de deur en maakten er den be diende, die alleen aanwezig was, aan dachtig op, dat er aan de straat in het keldergat geld lag. De bediende begaf zich daarop naar buiten, om er zich van te overtuigen nu werd hy door de beide personen aangegrepen en zag hij door het winkelraam dat de derde per 80oa zich achter de toonbank bevond en zich een trommel met geld toeëigendi die in de toonbanklade geborgen was. De bediende wist zich los te rukken. ie zich naar binnen, greep den vreemdeling aan, wist de voordeur af te sluiteD, en riep om hulp. De buren riepen daarop den voorby gaanden brigadier der politie Kieuwen- huis te hulp, die den brutalen dief in het bezit van het gestolene overbracht naar het politiebureau aan de Kaas markt. De twee andere personen hadden de vlucht genomen. (V. R. Ct.) Een veehandelaar, die zi« in den nacht van Zaterdag op Zondag op het Vreeburg te Utrecht bevond en met de zijnen een ruim aandeel in de algemeene kermispret had, kwam op eens tot de nu juist niet aangename ontdek king, dat zijne portefeuille, waarin on geveer f 600 aan papieren geld geborgen was, was verdwenen. Van schrik geheel nuchteren geworden trachtte hij zich nog, zoo goed en kwaad als dit ging, te herinneren waar hij zoo al was geweest en stelde daar een on derzoek in, doch toen dit alles zonder resultaat bleef, was het gedaan met de kermisvreugde en werd besloten, om maar aoo spoedig mogelijk weder huiswaarts te gaan. 'Terwijl men nu bezig was om in spannen, vertelde de veekooper den kastelein, natuurlijk met een zeer bedrukt gezicht, hetgeen hem was overkomen, doch was ten zeerste verwonderd, toen deze daarop lachende antwoordde //Nou dan zal ik ook eens zoeken, misschien ben ik gelukkiger en breng haar nog terecht" en zich toen verwijderde. De verwonding van den buitenman veranderde echter in groote vreugdi toen hij weinige oogenblikken later den kastelein zag terugkomen, de vermiste portefeuille in de hand houdende. Toen de kastelein hem nu vertelde, dat hij de portefeuille reeds des mid dags op zijn verzoek voor hem in be waring had genomen, verklaarde de man zich daarvan niets meer te herinneren en niet anders te hebben gedacht, dan dat hij haar te midden van het kermis- gewoel op een of andere wijze was kwyt- pers in België bestaat. Naar aanlei ding daarvan zou bet voornemen bestaan, dit eeuwfeest te vieren door een inter nationaal congres van journalisten, te houden in de hoofdstad des ryks. Het congres zou in September a. s. plaats hebben en de deelneming wordt openge steld voor de vertegenwoordigers van alle landen. Met dit congres zullen ver schillende feestelijkheden gepaard gaan. De papieren der nalaten- sehap van maarschalk Yon Jloltkc zyn veel meer dan men gedacht had. Zy be staan in de eerste plaats uit eene me- igte rapporten en aanteekeningen over zyne veldtochten. Deze zullen te Berlijn worden uitgegeven by Mittler en Zoon, en in het engelsch bij Osgood te Londen. Vervolgens zijn er 29 dagboeken, die Moltke's geheele loopbaan omvatten, op- ngen van hem bevatten over alle gebeurtenissen aan welke hij deel geno men heeft, en naar verzekerd wordt, een getrouw beeld geven van Moltke's karak ter en denkwijze. Zij zullen eerst ver- schynen in üeber Land und Meer en in een engelsch tijdschrift, en vervolgens in de Deutsche Vêrlags Anstalt te Stutt gart, alsmede bij William Heinemann te Londen. Volgens de //H otel-Revue" kan men op de volgende wijze y.ecr gemakkelijk ijs maken: In een aarden pot wordt 100 gr. gewoon zwavelzuur met 50 gr. zuiver water vermengd, waar bij men daarna nog 30 gr. poeder van zwavelzure soda voegt. In dit mengsel zet men een kleineren pot, die het te be vriezen water bevat en goed toegedekt moet zijn. Wanneer men de pot nu een weinig ronddraait zal het water binnen eenige minuten tot ijs zijn geworden. Hetzelfde mengsel kan eenige malen worden gebruikt. Onnoodig te zeggen, dat de portefeuil le nogmaals aan de goede zorgen van den kastelein werd toevertrouwd en dat de gelukkige veekooper er vooreerst niet aan dacht om naar huis te rijden, In een twist heeft te Bee k- bergen zekere D. S. zyne zuster eenige stompen onder de kin toegebracht, waar door zy bewusteloos neerviel. Zy is niet meer bijgekomen en Donderdagnacht overleden. Donderdagavond omstreek zeven uur is te Zevenaar de toren der R. K. kerk, staande in het midden der stad, door den bliksem getroffen. Een vrij groot gat werd in een der pilaren geslagen. Ook het station van den staatsspoorweg werd getroffen. Van een der schoorsteenen werd een groot deel Een congres van Journ listen. Tegen het einde dezes jaars zal het honderd jaar geleden zijn, zoo lezen wy in de Frank f. Ztgdat de VARIA. Een belgische professor beweert, dat iedereen die wil, honderd jaar oud kan worden. Zyn systeem is de eenvoud zelf men moet veel zout gebruiken. Zout regelt de spijsvertering, de bloedsomloop, het is versterkend en een uitstekend voorbehoedmiddel, ja zelfs een genees middel tegen tering en cholera. Ieder moest dus minstens per dag ons zout gebruiken. Maar in welken vorm Toch zeker niet bij wijze van lekkernij, onvermengd. Een winkelier in den Haag kreeg een vrykaartje voor een gala-concert, maar weigerde het. //Als ik er heen ga en er zooveel menschen zie die my geld schal- dig zijn", zeide de man, ^dau is mijn genot toch bedorven." Een bekende spreker zou eene lezing houden over gekken. De president stelde hem aldus voor z/Wij zullen nu een voordracht hooren over gekken door een" (lange pauze en luid gelach) der knapste mannen van het land." Onmiddellijk trad de spreker op en zei//Ik ben niet half zoo gek als de president(lange pauze en luid gelach) u wel wil doen gelooven." Waarom werk je niet kerel, in plaats van te bedelen Er is niets te doen in mijn vak in tijd, meneer. Wat is je vak dan Sneeuwruimer. Alfred de Boisclaque komt met een blauw oog uit zijn club. //Wie heeft je zoo toegetakeld vraagt zijn vriend. z/Och, die de Francpont heeft zijn handschoen in mijn oog gegooid." z/En is dat zoo hard aangekomen z/Ja, je moet denken zijn hand zat er in Eene officiersweduwe ging haar pen sioen halen en gaf het gewone bewijs over, dat zij nog in leven was. z/Dat certificaat is niet goed," zei de ambtenaar. z/Niet wat scheelt er dan aan z/Wel, het ia gedateerd 21 Juli, uw pensioen is verschuldigd 15 Juli, ik moet dus een certificaat hebben dat u op den 15n Juli nog in leven was. z/Heb je gehoord, dat de bankier Meijer geruïneerd is? z/Wat? Dezelfde, wiens dochter met baron X is getrouwd z/Ja juist. z/Ha, ha! Wat zal de baron verwon derd zijn, als hy hoort dat hij een hu- welyk uit liefde heeft gedaan." In Zwitserland. De hotelhouder maakt met den oberkellner de rekening van een der gasten op. //Heb je wel gezien, dat de heer van No. 7 iederen dag 's mor gens naar den windwijzer heeft gekeken? z/Ja meneer, eiken morgen. z/Dan zullen wy drie francs berekenen voor het gebruik van den windwijzer." Onderwijser (tot zoon van een manu- facturier). Piet, zeg jij me eensals ik bij je vader negen en driekwart el buks kin koop voor een jas, tegen zeven en tachtig en een halven cent de el, hoeveel

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 6