ts-Coiert, Gloxinia's VERKÖ0PING, „de:phoehix" POLITIEK OVERZICHT. Sociëteit Terstond gevraagd GEMENGD NIEUWS. KENNISGEVING. Burgerlijke Stand. Advertentiën. Dankbetuiging'. JEANNE LANDRË Middelbaar Dnderwijs met 5-j. C„ te Haarlem, BLOEIENDE- E. H. KRELACE en ZOON, MoojMaal Batosserpclt 13. ming opgedragen van eene muzikale afdeeling van dien Kring. Mann hoopt daar aanst. winter eenige soirées voor kamer-muziek te organiseeren. Sempre Crescendo te Leiden hoopt ïn December zijn 6o-jarig bestaan fees telijk te herdenken. De amerikaansche impresario Abbey sloot een contract met Patti voor eene kunstreis door Amerika in het einde van den herfst en het begin van den winter. Inhoud Sempervirens No. 34, Een Naschrift. Gekleurdbladige Dra caena's, met een afbeelding, De Aucuba's. Nog eens welriekende Varens. Pelargonium zonale „Dis tinction". Japansche brieven. Kostelooze proefvelden. De Toendra. Een middel tegen longziekten. Slakken. Eene Hulde aan Linnaeus. De Groententeelt te Broek op Lan gen dijk. Ingezonden. Verschill. mededeel. Antw. op het Vraagbord. Vraagbord, Ontv. Prijscouranten. Weérsgesteldheid. Inhoud van het Nederl. Tuinbouwblad. De debatten in het socialisten-congres te Brussel zijn Vrijdag voortgezet. De kwestie over den oorlog eindigde daar mede „dat het congres met het oog op den dreigenden toestand van Europa en de woelingen der regeerende klas sen, een beroep deed op de werklieden der geheele wereld om alle velleïteiten van oorlog en alliantie tegen te gaan en door ontwikkeling van internationale samenwerking van het proletariaat de zegepraal van het socialisme te bespoe digen." Dit voorstel is aangenomen met de stemmen van alle nationaliteiten, op die van Nederland na. Een voorstel der nederlandsche af gevaardigden, om te verklaren dat de socialisten van alle landen bij elke oor logsverklaring een beroep op het volk zullen doen om eene algemeene werk staking af te kondigen, is met de stem men Aan 13 tegen 3 nationaliteiten ver worpen. De fransche vloot kwam Woensdag middag te drie uur in het gezicht van Portsmouth en gleed in een dubbele linie de voor anker liggende engelsche oorlogsbodems voorbij. Bij het wisselen der saluutschoten heerschte eenige ver warring. De Marengo van het fransche eskader gaf 15 saluutschoten voor den engelschen admiraal, die echter verkeer delijk door het havenschip Duke of Wellington beantwoord werden. Ook het saluut voor den opperbevelhebber van Portsmouth werd niet begrepen en door een saluut van het engelsche pant serschip Camper down opgevolgd. De fransche schepen moeten volgens de berichten door hun sombere, grauwe kleur ongunstig afsteken tegen de le vendiger geverfde engelsche vloot. Te halfzes arriveerde het fransche eskader te Osborne, doch gaf, wegens het vergevorderde uur, geen saluut meer. Koningin Victoria neemt aan de plech tigheden druk deel. Vrijdagmiddag ging zij te 3 20 te Portsmouth aan boord, vergezeld van de prinsessen Louise en Beatrice, den hertog van Cannaught en den prins van Wales, orn de revue bij te wonen, welke ten 3.25 begon. Het koninklijk yacht, door de linïën stco- mende, werd met salvo's, muziek en gejuich van elk schip begroet. De ad miraal Gervais is ten 6.28 teruggekeerd. Ten 6.35 was de revue geheel afgeloo- pen. Al dien tijd had men mooi weder, nadat het in den voormiddag onophou delijk had geregend. Des avonds te 8 ure was bij admi raal Clanwilliam een feestmaal van 60 couverts, voor hoofdofficieren der ad miraliteit, waarbij Gervais de eereplaats verkreegook was er een feestmaal van 50 couverts voor de andere fransche officieren. Te 11 ure bal in het stadhuis en electrische verlichting. Volgens berichten uit Valparaiso schijnt de burgeroorlog in Chili tot eene crisis genaderd en wordt eene beslis sende strijd tusschen de troepen van Balmaceda en het congres elk oogenblik verwacht. Het leger der congres-partij is Donderdag te Caldera ontscheept; het telt 8000 man goed uitgeruste en goed georganiseerde troepen. Het is zeer waarschijnlijk dat het eskader der con gres-partij Valparaiso van de zeezijde zal aanvallen, terwijl het leger de stad van de landzijde bestookt. Zekere Dubreuil, zich noe mende vicomte Du Breuil, heeft terecht gestaan wegens opliclitcrij. Een kas sier van een groot huis in militaire fournituren, Vassort, met wien hij vriendschap had gesloten, wist hij te bewegen 380.000 francs uit de kast van zijn patroon te stelen en hem, Dubreuil, die te geven. Deze schelm had hem n.l. verteld, dat hij van den Sultan conces sie had gekregen tot exploitatie van de bosschen op het eiland Rhodes, maar de bovengenoemde som als koopprijs moest betalen. Als Vassort hem die verschaffen wou, zou hij 5 millioen francs krijgen, als aandeel in den winst. Vassort, verblind door dit cijfer, liep in de val en stal het geld. Dubreuil en hij werden op hetzelde oogenblik gearresteerd. Deze Dubreuil is destijds ook betrokken geweest in het beruchte proces Wilson. De schouwburg te Gross- wardein, Hongarije, werd Maandagavond tijdens de voorstelling door den blik sem getroffen. Er ontstond een begin van brand en daardoor een paniek vele menschen geraakten onder den voet, maar niemand werd ernstig ge wond, dank het kalm optreden van eenige personen, waardoor de paniek werd bedaard. Voor eenige dagen berich- ten wij, dat de geneesheer Adainkie- wicz te Krakau een middel tegen kanker had uitgevonden. Op verzoek van de medische faculteit te Weenen heeft de minister van Onderwijs den arts verlof gegeven, aan de universiteit aldaar proeven te nemen. Nader verneemt menover de wegvoering van den ploegbaas Sol- lini, door tnrkselie roovers, dat hij naar het station Demerope, bij Salonika, een brief heeft gezonden, waarin hij meldt, dat wanneer binnen 11 dagen niet een losgeld van 2000 turksche ponden aan de roovers is ter hand gesteld, zijne dood zeker is. Ook als de roovers vervolgd worden, zal Sollini worden omgebracht. De italiaansche gezant (Sollini is Italiaan) dringt er op aan, dat de spoor wegmaatschappij onmiddellijk het rant soen uitbetale. Dicht b ij Sam Francisco is een goederentrein gederailleerd, bestaande uit een locomotief wagons en in zee gevallen van eenj hoogte van vijftig voet. De machinist en de stoker zijn er met zware ver wondingen afgekomen. In Amerika is alles groo- ter en grootscher dan in ons wereld deel, zelfs de branden. Dinsdagnacht zijn te Jacksonville, in den Staat Florida, dertien kantoren en zestig woningen in de asch gelegd. De schade is meer dan 1 millioen dollars (2^ ton gouds). FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. Geboorten: 13 Aug. J. Blokhuis Wentholt z. Maagdenburg. - 19. A.La- botzAnderson d. Doesburg. - H. M. W. S. DelpratJas d. Londen. - 20. C. J. LabouchereDe Bruyn Kops d. Delft. J. M. OverhoffPiek z. Amst. Gehuwd 20 Aug. D. Mulder en M. E. Wiegand. Amst. - A. van der Wissel G. M. Herderscheê. Arnhem. - 21. L. van Everdingen en H. J. Soeters. Neede. - J. C. L. C. van Hulst en M. H. Groenemeijer. 's-Hage. Overleden 13 Aug. T. Noomen 20 j. Ilpendam. - 18. J. A. F. Mispel blom BeyerVan de Wall 74 j. Er- meloo. - 19. Wed. M. A. E. Mestingh Kaijder 72 j. Elburg. - 20. Wed. G TiemanAnkersmit 70 j. Deventer. - Wed. M. H. Jarman—Van der Wijck 70 j. Almeloo. - B. C. A. Bouscholte 22 j. Hof van Delft. - 21. Wed. Lin- dauer—De Bon 74 j. Amst. - V. Pronk 22 j. Amst. - G. D. L. Huet. 's-Hage. - J. Stern 22 j. Amst. op bij gunstig weder, Zondag 23 Aug., 8 uur, door het Stedelijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.-Kapelm. C. P. W. KRIENS. Illu m inatie. Voor Abonnenten en hunne Dames. een net, vlug Meisje, hoofdzakelijk voor de kinderen en lich'e huishou delijke bezigheden. Adres Café Kruisweg 24. Te bespreken Maandag. Het engelsche schip Com padre van Liverpool is maanden gele den gestrand op de klippen van de Aiickland-cilanden, ten zuiden van Nieuw-Zeeland. Honderd en negen da gen lang hebben de schipbreukelingen geleefd op een onbewoond eilandje. Gelukkig ontdekten zij een voorraad levensmiddelen, die daar voor het ge val van schipbreuk, door matrozen wa ren neergelegd en toen dat magazijntje was uitgeput, leefden zij van vogels, die zij met steenen doodden.Een der man nen verongelukte in de bosschen. Eerst den 6n Juli werden de schip breukelingen door een engelsch zeilschip ontdekt en opgenomen. Burgemi ester en Wethouders van Haarlem brengen ter kcunïs, dat is ingekomen een ver zoekschrift van H. Lassohuit om verdunning tot het verkoopen van sterken dronk in het klein in het voorhuis ea de kamer daarachter, van het perceel san de Lange Begijnestraat no. 10. TELEGRAMMEN. LONDEN, 22 Aug. {Reuter.) Uit Lissabon wordt aan de linies gemeld, dat de chileensche president Balmace da, die behoefte had aan gewapende stoombooten, het geld heeft ontvreemd, dat in de schatkist was gedeponeerd als waarborg voor den koers van het bankpapier. Het is ongeloofelijk, maar er wordt bijgevoegd, dat het engelsche oorlogsschip Espiegle zich zou geleend hebben om 1,000,000 dollars in zilver, die op deze wijze ontvreemd waren, naar Montevideo over te brengen. Er zal een onderzoek naar het geld inge steld worden. De correspondent van de Stan dard meldt uit Shangai van 21 Aug. dat het geschil tusschen de chineesche regeering en de ge zanten der europeesche mogendheden over de jongste ongeregeldheden een meer bevredigenden keer neemt. Een oplossing van het geschil inderminne fs te verwachten. Stoomvaartberichten. Het stoomschip Drenthe, van Rotter dam naar Java, arriveerde 21 Aug. te Batavia. Het stoomschip Zuid-Holland, van Java naar Rotterdam, vertrok 20 Aug. van Aden. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Batavia naar Amsterdam, arri veerde 21 Aug. te Suez. Het stoomschip Obdamder N. A. S. M., van Rotterdam, arriveerde Don derdag 20 Aug. te New-York. Het stoomschip Voorwaarts, van Ba tavia naar Amsterdam, vertrok 20 Aug. van Port-Said. ORGELBESPELING in de Groote- of St.-Bavokerk alhier, op Dinsdag 25 Aug. 1891, des namiddags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Preludium en Euga. G. F. HaNDEL. 2. Offertoire Guilmant. 3. Sonate op 't Koraal „Sollt ich meinem Gott nicht singen". S. de Lange. a. Maestoso moderato. b. Andante. c. Finale. 4. Koor uit de Schepping Haydn. 5. Finale. CONCERT op Maandag 24 Aug. 1891, des avonds ten 8 uur, door het Staf muziekkorps van het 3® reg. Infanterie, (in garnizoen te Bergen op Zoom), onder directie van den heer N. A. BOUWMAN. PROGRAMMA. 1. Marche de l'opéra „Carmen". 2. Ouverture de l'opéra „Mignon". 3. Danse Espagnole 4. Fantaisie aus Richard Wagner's Oper„Tann- hauser" Bizet. Thomas. Massenet. Bouwman. 5. Unvollendete Symphonie Schubert. aAllegro moderato. b. Andante con moto. 6. Espana, Rhapsodie de ChabrierBouwman. 7. a. Trot de cavalerie Rubinstein. b. Kameruner Wacht- paradeMöller. 8. 2c Polonaise de F. Liszt Bouwman. Al degenen, die iets onder hunne berusting hebben van, ver schuldigd zijn aan, of te vorderen hebben van PIERRE FRAN COIS GEIJZEN, meubelmaker en winkelier te Haarlem, onder cura- teele gesteld bij vonnis van de Ar- rondissements-Rechtbank te Haar lem, dd. 28 Juli 1891, worden beleefd verzocht, daarvan vóór den Isten September a. s., opgave te doen aan den ondergeteekende curator, kantoor houdende Kruisweg 61 te Haarlem. E. WILLEKES Mc.DONALD, Geboorten 20 Aug. J. U. Sla.tjter- Langeveld d. - 21. H. Leenart-v. Om men d. - W. A. Braggaar-v. Breemen d. - 22. A. G. Moser-SIuiter z. - E. Veldhuizen-de Vos z. Overleden; 21 Aug. C.Klembie82 j. Gasthuisstr. - G. Traksel 4 j. z. Ged. Raamgr. - B. Ruigrok 61 j. Brouwersv. Zie vervolg Advertentiën in het Tweede Blad. Den 3den September a s. ho- k pen onze geliefde Ouders Johannes Bartholomeus Yan Gaart en is Maria Helena Hooijers, den dag te herdenken, waarop SI zij voor veertig jaar in den Echt zijn verbonden. Hunne dankbare Kinderen Haarlem22 Aug. 1891. Heden overleed na een lang durig lijden, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der ster venden, mijne innig geliefde echtgenoote MARGARETHA ANNA MARIA BORST, geb. Groen, in den ouderdom van 27 jaar, mij nalatende twee kinderen, te jong, om dit zwaar verlies te beseffen. C. BORST. Haarlem, 20 Aug. 1891. Ondergeteekende brengt door deze zijn hartelijken dank aan de WelEd. Heeren VAN EK, H. VAN NIEL, F. C. DU RIEU, R. W. BRAKEL en in het bizonder aan den Heer J. VAN NASSAU, Adjunct-Inspec teur van Politie, voor zijn beleidvol optreden, en verder aan allen die iets tot onze hulp hebben bijgedra gen in den nacht van 19 op 20 D. MIEZÉRUS Jr. Ter inschrijving zoowel van oude als van nieuwe Leerlingen, zal de ondergeteekende aan het Schoollokaal in de Nassaulaan zich beschikbaar stellen op Vrijdag 28 en Zaterdag 29 Augustus, morgens van aeht tot negen uur, De Directeur VAN DER VEN. Inschrijving van Leerlingen Woensdag van 1112 en Vrijdag van 3—4. Per drie maanden ƒ10,-. Prospectus te bekomen bij den Heer J. J. C. MUNK, bij de ERVEN LOOSJES en bij JEANNE LANDRÉ. A. H. POORTMAN, Makelaar, zal, op Zaterdag den 29sten Au- gustus 1891, des avonds nk 5 uur, in het Verkooplokaal aDe Gouden Leeumt, in de Zijlstraat, te Haarlem, in publieke veiling brengen en ver koopen, ten overstaan van den No taris C. A. JOEKES No. 1. Een Winkelhuis, met afzonderlijk opgaande Bovenwo ning en Erve, aan de o/z. van de Gierstraat, te Haarlem, get. No. 57mart en-rood, sectie C, No. 1988, groot 93 centiaren. Te bezichtigen Dinsdags en Don- rdags, Dan 1 tot 3 uur. No. 2. Een ruim Winkelhuis en Erve, aan de w/z. van de Gast huisstraat, nabij de Botermarkt, te Haarlem, get. No. 40, sectie C, No. 4551, groot 1 are, 21 centiaren. Te bezichtigen Dinsdags en Don- '.rdags, van 2 tot 4 uur. Ten overstaan van den Notaris B. A. VAN DER MADEN: No. 3. Een Huis en Erve, aaa de z/z. van de Wester-Boogaard- straat, te Haarlem, get. No, 2, sectie C, No. 1417, groot 37 centiaren. Ten overstaan van den Notaris M. N. BEETS No. 4. Een hecht, sterk en wel doortimmerd Huis, Erve an Tuin, aan de z/z. van de Koksteeg, te Haarlem, get. No. 2, groot 1 are, 93 centiaren. No. 5. Een perceel Bouwterrein, aan de o/z. van de Bakenessergracht, op den hoek van de Koksteeg, te Haarlem, groot 1 are, 4 centiaren. No. 6. Een Huis met Magazijn, Loodsen en Erve, aan de z/z. van de Koksteeg, te Haarlem, get. No. 6, groot 2 aren, 77 centiaren. De perceelen, 4, 5 en 6, uitma kende de Steenhouwerij van mijlen den Heer T. BOUMAN, ter geza menlijke grootte van 5 aren, li cen tiaren, zullen eerst ieder afzonderlijk, daarna No. 4, 5 ea 6 gecombineerd morden opgeveild en afgeslagen. Ten overstaan van de Notarissen C. A. JOEKES en M. N. BEETS No. 7. Een Winkelhuis en Erve, aan de o/z. van de Gierstraat, te Haarlem, get. No. 55, sectie C, No. 1989, groot 74 centiaren. Breeder bij biljetten omschreven en nadere informatiën bij boven- gemelden Makelaar. De bewijzen van eigendom en de veilconditién zullen drie dagen vóór en op den verkoopdag ter visie liggen ten ICantorea van de Notarissen voor noemd. De her-examens en het 2e toe latings-examen vangen aan op Dinsdag 1 September a.s., des ochtends te 9 uur. Aangifte vóór 27 Augustus bij de Directrice. H. J. von SCHUBERTZ, zijn in ruime keuze in alle soorten van nu af tot einde September ten toongesteld in den Wintertuin aan den Kleinen Houtweg van de ondergeteekenden en tegen zeer billijke prijzen verkrijgbaar. Aldaar en in de tuinen is ook de prachtige uitgebreide verzameling Begonia's in vollen bloem. te Haarlem. op Donderdag 27 Aug., in het van een failliete massa, als Twintig vaatjes Boter, Dertig Leidsche- en Stolksche kazen. Twee honderd paar Schoenen en Laarzen en verder huisraad en in boedel. l» Te zien Woensdag 26 Aug. De Makelaar N.D. DE LEUR. V P. DROSTE, Makelaar, presenteert als last,hebbende van zijnen principaal, op Zaterdag den 29en Augustus 1891, des namid dags na 5 uur, in het Verkooplo kaal tde Gouden Leeumt, in de Zijlstraat te Haarlem, in publieke veiling te verkoopen, ten overstaan van den Notaris M, N. BEETS: No. 1. Een Huis met Tuin en Erve, te Haarlem, in de Lange Wijngaardstraat, met uitgaDg inde Morinnesteeggeteekend No. 17, Kad. sectie C, No. 663, groot 71 Centiaren. No. 26. Vijf stukken Bouw terrein, gelegen te Haarlem; in de Lange Wijngaardstraat, naast het voorgaande perceel, groot res pectievelijk ongeveer 68, 72, 75, 78 en 81 Centiaren, zijnde een gedeelte van het perceel Kad. sectie C, No. 4371. No. 7. Een hecht, sterk en wel doortimmerd Huis met Tuin en Erve, te Haarlem, in de Smede- straat, met vrije uitgang in de Lange Wijngaardstraat, geteekend No. 21, groot ongeveer 3 Aren, 60 Centi aren, zijnde het overige gedeelte van het perceel Kad. sectie C, No. 4371. Dit perceel kan dagelijksuitge zonderd Zaterdag en Zondag, bezich tigd worden, van 's namiddags 1—4 uur. Deze perceelen, ter gezamenlijke grootte van 7 Aren, 76 Centiaren, welke één geheel uitmaken en dus uitnemend geschikt zijn voor een groote ondernemingzullen eerst ieder afzonderlijk en daarna in ver schillende combinatiën worden op- geveild en afgeslagen. Breeder bij biljetten omschreven en nadere informatiën bij bovenge- melden Makelaar. De bewijzen van eigendom en de veilconditién zullen drie dagen vóór en op den verkoop dag ter visie liggen ten kantore van den Notaris voornoemd.

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2