B I N N E N L A N GEMENGD NIEUWS. dag gewerkt en hnnne sporen duizend voudig herhaald achtergelaten hebben. In zoo'n geval komt de bewonderings- waardige fijnheid van zyn reukorgaan eerst tot haar recht. Minder bewyat de proef met de anijs- olie. Honden toch hebben weinig zin voor aetherische geuren. Houd men hun een flesch met zwavelaether of Eau-de-Co- logne onder den neus, dan toonen zij meestal duidelijk, dat zij den geur on aangenaam vinden. Als echter de geur dezer stoffen de kamer vult, toonen zij er geen indruk van te verkregen zij gevoelen iets van dien aard niet zoo goed als wij. Hunne meerdere voortreffelijkheid be paalt zich meer tot het herkennen van geuren, die voor hun oorspronkelijk roof- dierberoep van belang waren. Dr. Kaptein te Abcoude heeft een schryven gericht tot de bur gemeesters in Nederland, waarin hij mededeelt dat hem door het hoofdbestuur van de Maatschappij tot bev. der Ge neeskunde is opgedragen, een rapport uit te brengeli over den aard en don omvang van de vervuiling van de rivie ren en andere openbare wateren, door faecaliën. Naar aanleiding daarvan stelt de heer Kaptein enkele vragen, die hij verzocht hem te willen beantwoorden. andere ziekte is, Voor mensebelijk voedsel wordt het gevaar eenigszins gekeerd door het bakken der rogge, waar vermoedelijk de schade lijke werking door de hooge temperatuur van den bakoven zal vernietigd of ver minderd wordeD, d~ch bij de toegenomen roggevoedering van het vee zij men op zijne hoede, niet alleen bij het koren zelf, maar vooral ook by het lichte koren of achterworp en het kaf, om hst moeder koren door zeven er uit te verwijderen en dit te verbranden of te begraven, ten einde het buiten bereik van het vee en het pluimgedierte te brengen, dus niet op de mestvaalt. Het is wenschelijk, dat dit bericht door plaatselijke bladen, die gewoonlijk door landbouwers gelezen worden, over- genornea worde. PROF. HUET. De heer dr. G. D„ L. Huet, tot vóór korten tyd hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde aan de Leidsche hoo- geschool, is overleden. De wetenschap, die hij diende, verliest in hem een hoogst verdienstelijk en talentvol beoefe naar. Eerst als adsistent-geneesheer, later (18621872) gedurende tien jaren ah geneesheer-directeur in het Buitengaat huis te Amsterdam werkzaam, heeft Huet daarna 18 jaren lang de Leidsche Hoo- geschool, waar hij in 1856 de doctors titel had verworven, als hoogleeraar tot sieraad gestrekt. Zijn klinisch onderwijs, met groote helderheid en bijna al te groote nauw keurigheid gegeven, werd daar op hoo- gen prys gesteld en niet minder waar deering oogstte hij met zijne colleges in de pharmacologic). Zijn omvangryke kennis van dezen tak der geneeskundige wetenschap gaf der Regeering aanleiding hem te benoemen tot lid der commissie, aan welke werd opgedragen de derde uitgave der Pharmacopaea Neerlandica voor te bereiden en te bezorgeD. Het ridderkruis van den Nederlandschen Leeuw was de erkenning van de voor treffelijke wijze, waarop hij zich van deze zaak hoeft gekweten. In de jaren 1868187$ bekleedde Huet het ambt van hoofdbestuurder secretaris der Maatschappij tot bevorde ring der Geneeskundeterwijl hy sinds 1862 behoorde tot de medewerkers van het Tijdschrift voor Geneeskunde. Zoo heeft Huet zich steeds op velerlei gebied nuttig gemaakt en gearbeid tot hij niet meer kon, totdat de ongenees lijke kwaal, waaraan hij leed, het hem onmogelijk maakte en hij zich tot zijn grievend leed verplicht zag zyne betrek king neer te leggen. Toen zeide hij ook Leiden vaarwel, diep betreurd door zijne leerlingen, die hem noode zagen vertrekken, en vestigde hij zich in Den Haag, om daar nog eeDige maanden zijn lijdend bestaan voort te sleepen. Zyn heengaan is voor hem een weldaad, doch een zeer groot verlies voor allen, die het voorrecht hadden met den begaafden, bescheiden, beminnelijken man in aanraking te komenvoor de velen, die hem als hun vriend of hun leer meester zullen blyven eeren. In onderscheiden waggons der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaat schappij zal men zeker meermalen de keurige photographieën van achoone plek jes uit ons vaderland hebben opgemerkt, die er een vrij wat smaakvoller effect maken dan de meestal leelijke en verve lende advertenties van cacao, enz., enz. Wat niet voor ons volk pleitnaar men zegt, heeft de Maatschappij zioh verplicht gezien, die verfraaiing niet verder toe te passen, omdat de photo graphieën uit de waggons worden gestolen In de algemeene vergade- ring van aandeelhouders in de /Neder- landsche Maatschappij voor kunstmatige oesterteelt," dezer dagen te Amsterdam gehouden, werd door de directie verslag uitgebracht over het afgeloopen boekjaar en geconstateerd, dat ten gevolgo van den ongunstigen zomer in 1890 en de strenge vorst in den winter van 1890/91 er belangrijke schade was toegebracht, zoowel aan de jonge oesters, als aan die, welke voor dadelijke aflevering in aan merking kwamen, Het aantal verkochte oesters bedroeg 3,714,000 stuks tot gemiddeld 47.40 per 1000 stuks. De directie gaf te kennen, dat do aanzienlijke sterfte in den oester-voor raad in de naaste toekomst geene gunstige niet als hare overtuiging uit te spreken,, die veel met de verschijnselen van het dat de toekomst der Mij. daardoor in klauwzeer overeenkomt, doch eene geenendeele hoopeloos is. In de plaats van den directeur Jhr. J. L. C. Pompe van Meerdervoort, die wegens gevorderden leeftijd de leiding eener zaak van dergelijken omvang als de onderhavige aan jongere krachten meende te moeten overlaten, werd be noemd de heer Ochtman te Goes. Een der lezers van het Sb l. zendt aan dat blad de volgende zinspeling op den naam en de loopbaan van den burgemeester der hoofdstad, thans minis ter van Buitenlandsche Zaken „Als advocaat ging hij naar het Gerechtshofals burgemeester naar het Prinsenhof; als lid der Tweede en later als lid der Eerste Kamer naar het Bin- nenhof;nu als minister van Buitenlandsche Zaken naar het Buitenhof. Dat zijn vier hovenderhalve blijft Van Tienhoven per saldo nu nog van zessen klaar". V a ?i 7 op 10. De vrouw van den werkman B., wonende in de Boogstraat te Amsterdam, moeder van 7 kinderen, heeft haar man verblijd met de ge boorte van drie kinderen, twee dochters en een zoon, die allen in leven zijn. Omstreeks acht dagen ge leden verdween uit het Doorgangshuis te Amsterdam een protestantscbe stichting tot zedelijke verbetering van meisjes op de Bloemgracht een daar verpleegd 19-jarig meisje. Dinsdagmor- werd zij door twee rechercheurs achterna gezet. In haar angst sprong zij over de brug van het Schippersgrachtje te water, doch werd er spoedig door twee steenkolen werkers uitgehaald.Daarna is zij door de rechercheurs naar het huis van haar ouders gebracht, om zioh van droge kleêren te voorzien en vervolgens aan het politie-bureau onder de Muider- poort in verhoor geaomen. Het huisgoed van het gesticht had zij verkocht en voor de opbrengst waren door haar andere kleêren aangeschaft. Men leest in de N. B. C. //Donderdagavond zijn er na afloop eener zitting van Sequah ernstige on geregeldheden voorgevallen. z/Sequah moet zich zeer ODgunstig hebben uitgelaten over den heer Schreve, arts te Rotterdam, naar aanleiding van diens ingezonden stuk in dit blad over de geneesmiddelen van Sequah. „De verkoop der fleschjes met olie en //prairie-bloem" werd gestaakt, en aan het publiek gezegd, dat men die kon be komen by den heer Schreve. //Hierop trokken eenige aanwezigen naar den woning van dezen arts aan het Oostvestplein, trokken de schel af, sloegen het naambord stuk, en trachtten met steenen de ruiten in te werpen van het bovenhuis. Terwyl men nog bezig was de baldadigheden voort te zetten, verscheen er eene talrijke politiemacht, die verdere wanordelijkheden tegenging en de bende uit elkander dreef. ,/Een streng onderzoek wordt door de politie ingesteld, om zich te vergewissen of er misschien termen aanwezig zijn om eene vervolging in te stellen wegens aanzetting tot het plegen van geweld." In den komkommertij d\ In de N. Drentsche en Asser Courant komt het volgende bericht voor //Wegens gebrek aan abonné's en advertentiën kan de Stadskanaalsche Cou rant eenigen tyd niet verschijnen". Jammer dat het gebrek aan nieuws in dezen tyd ook niet als de oorzaak ge noemd wordt. Leger en "Vloot. Vrijdagmorgen om half negen is het 2e bat. van het 4e reg. inf. te Leiden uitgerukt naar Katwijk tot het beoefenen van het aanvallend en verdedigend gevecht. Ieder man was voorzien van de noodige losse patroneD, terwijl ook door 15 leden der Leidsche Studentenvereeniging Pro Pa- tria" hieraan werd deelgenomen, ten einde zich te gewennen aan de verschillende oefeningen en marscheD, welke hun te wachten staan in de legerplaats bij Zeist en de daarop volgende manoeuvres in Gelderland en Utrecht. Ten einde hen aan alle oefeningen te doen deelnemen, zyn de leden van //Pro Patria" voorzien van het ledergoed en de wagens van een infanterist, met uit zondering dat door hen in stede van den ransel den ranselzak gedragen wordt. Hedenochtend om halfacht zou door de beide bataljons van het 4e reg. inf. aldaar in garnizoen, een oorlogsmarsch verricht worden onder het commando van den luit. kolonel Bloem. Hiertoe zon gemarcheerd worden over Oeg8tgee8t en Sassenheim naar Lisse en daarna over Warmond weder naar Leiden terug. Door hec stafmuziekkorps zou de marsch worden medegemaakt. Land- en Tuinbouw, Moederkoren. De rogge is dit jaar op eene wijze sterk met moederkoren (secale cor- nutum, ook wel claviceps genoemd) bezet. Deze vergiftige korrels zijn bij de hoe veelheid, waarin ze dit jaar worden aan getroffen, zeer gevaarlijk, zoowel voor menschen- als diesenvoedsel, daar zij de vrucht afdrijveD, of zoogen. bij de koeien het kalf doen verleggeD, en eene ziekte uitkomsten mogelyk maakt, doch aarzelde in de pooten veroorzaken (ergotisme), KOLONIËN. BATAVIA, 21 Juli. Kroniek betreffende Sumatra (uitge zonderd Atjeh) mei. Banka en BillitOD over de maanden April en Mei jl.: Te Passar Goego?, in de onderafdee- ling Solok der residentie Padangsehe Bovenlanden werd in de maand April de rust verstoord door eene vechtpartij tus8chen niassche koelies van het erf- pachtsland Boekit Gompong en eenige Maleiers, waarbij van die koelies één gedood en vier gewond werden. Deze nederlaag der Niassers deed hunne aan verwanten en landgenooten te Padang tot het nemen van wraak besluiten, waarvan het bestuur hen echter wist te weerhouden. In dezelfde maand had in het Soloksche eene ketjoepartij plaats, waarvan de vermoedelijke daders werden gearresteerd. De Atjeher, die te Baros zich aange boden had om zich met de doebalangs van Singamangaradja in aanraking stellen en diens uitlevering te bewerken, keerde van zijne reis terug zonder hen te hebben ontmoet. In Oeloe Baroeman (afdeeling Padang La was, residentie Tapanoeli) werden vijf skeletten van menschen gevonden, die vermoedelijk door twee sedert in hech tenis gestelde persouen uit Sosah Djaë om het leven waren gebracht. Op verschillende plaatsen ter Sumatra'; Westkust werden in April en Mei schok ken van aardbeving waargenomen, die echter niet van veel beteekenis waren, Hier en daar hadden wegen en bruggei van zware regens te lyden. Bij Laroe (Tanapoeli) vernielde de Batang Gadis een gedeelte van den transportweg. Ter hoofdplaats Padang brandde in den nacht van 26 op 27 Mei, tengevolj van onvoorzichtigheid, een gedeelte van de passar-kampong Djawa af, welke brand eene schade veroorzaakte van pl. m. ƒ60.000. Tc Soengei Poear (Padangsehe Boven landen) werden twee personen door eene aardsehuiving onder den grond bedolven, tengevolge waarvan een hunner het leven verloor, terwijl in de onderafdeeling Alaham Pandjang een man door den bliksem werd getroffen. Den 23en Mei sloeg in de koeala Natal eene sloop van het stoomschip Graaf van Bijlandtder Koninklijke Pakketvaartmaatschappij om, waardoor twee menschen verdronken en het post pakket voor Natal verloren ging. De controleur der onderafdeeling Be- neden-Langkat (residentie Oostkust van Sumatra) bezocht, vergezeld van twee Langkatsche hoofden, de atjehsehe vesti gingen in de Serangdjaja-streken, waar hij vriendschappelyk werd ontvangen, terwijl door tusschenkomst van den con troleur der Batoe Bahra, een in Siantar tusschen den radja en een zijner broeders gerezen geschil, hetwelk de rust in dat landschap op ernstige wijze bedreigde, in d6r minne word beslecht. In Tana Djawa overleed Toewan Naposso, die zijn ouderen broeder Radja Maligas ge- ruimen tijd het gezag had betwist. In Asahan bezocht de sultan zijne foatak- sche bovenlanden, waar in overleg met den controleur verscheidene zaken werden geregeld. Ook werd de met de onaf hankelijke Na Dollok's sedert eenigen tijd bestaande kwestie tot eene vredelie- lievende oplossing gebracht. In de aan de afdeeling Deli grenzen de onafhankelijk Bataklanden hadden nog vechterijen tusschen Raja en Poerba plaats. Eenige aanzienlijke en invloed rijke Karau-hoofden zouden aan die twisten een einde trachten te maken. Den 3den Mei werd da assistent der tabaks-onderneming St. Oyr (Deli) ver moord, vermoedelijk door twee chineesche koelies, die sedert in hechtenis zijn ge steld, terwyl op de onderneming Soengei Bloetoe (Padang Bedagei) een tandil door twee koelies doodelijk wei d gewond. Op de onderneming Indrapoera (Batoe Bah ra) werden eenige chineesche werk lieden in den nacht aangevallen door een zevental inlanders, vermoedelijk Bandjareezeneen der Chineezen liet daarbij het leven de aanvallers bleven onbekend. Op eDkele ondernemingen hadden schuurbranden plaats, die aan kwaadwilligheid moeten worden toege schreven, In de onderafdeeling Padang en Bedagei werden drie personen door tijgers verscheurd. ïn de beneden-streken van de onder afdeeling Ogan-Oeloe der residentie Palembang trad de Ogan in April buiten hare oevers, ten gevolge waarvan de nabij Soeng-Naga gelegen brug over de rivier wegsloeg. De vulkaan Kaba ver toonde in Mei eene geringe werking. In de afdeeling Mokko-Mokko der residentie Benkocflen hadden zware over stroomingen plaats, die veel schade aan het rijstgewas toebrachten, terwijl in Ma- na eenige huizen door trand wer den vernield. In ie lampongsche districten werden zes koningstijgers afgemaakt. Op den lOden Mei droDg eeDe negen man sterke rooverbende in de woning van een Chinees te Poeloe Babi (Riouw), by welke gelegenheid eene vrouw werd doodgeschoten en een Chinees verwond, terwijl de bende van alle in dat huis aanwezige goederen, ter waarde van pl. ra. '200 doll., zich meester maakte. Twee dagen later drong eene bende ge- waponde Chineezen, sterk pl. m. 10 man, in eene chineesehe kedei en eene malei- sefco woning in de Soengei Tandjong (afdeeling Batam), waaruit alle goederen werden geroofd. De bewoners dier kedei namen de vlucht, terwyl de roovers door een tien- a twaalftal gewapende Maleiers werden aangevallen. Daarop ontstond een hevig gevecht, waarbij vijf roovers en een Maleier gedood en drie der aan vallers zwaar verwond werdende overige roovers namen de vlucht. In de assistent - residentie Billiton brachten zware regens in de maand Mei veel schade toe aan de wegen in het district Manggat. By de op 14 dezer te Padang gehouden veiling van goevernements- koffie worden verkocht s 7610 pikols eerste soort voor f 501,340.50, of gemiddeld 65.88 per pikol, en 40 pikols tweede soort voor 1612 of gemiddeld f 40.30 per pikol, Van den resident van Madoera is het volgend telegraphisch bericht, gedag- teekend 17 dezer, ontvangen //Hedennacht zeven zouthoofddepot pakhuizen, waarvan één leeg, op eta bli8sement Saroekka (Soemenep) door brand vernieldaanvang brand kam ponghuis schade geschat op plus minus ƒ20,000." Volgens een van den chef over den geneeskundigen dienst ontvangon bericht, heeft de cholera sedert 19 dezer opge houden epidemisch te heerschen in de onderafdeeling Boeloekoemba, afdeeling Oosterdistricten van het goevernement Celebes en Onderhoorigheden. Het socialisten-congres te Brussel heeft Vrijdag gestemd over een resolutie, door de Duitschers voorge steld, welke geteekend was door een groot aantal gedelegeerden van alle lan den. De resolutie is by hoofdelijke stem ming aangenomen door alle nationalitei ten, welk eenstemmig votum door het congres met toejuichingen is begroet. Dnmay, fransch afgevaardigde, van Vihignie teruggekeerd, doet verslag van den toestand der werkstakers, en bood bloemen aan, geplukt in de velden langs den weg van Vihignie naar Fourmies. Het congres heeft daarop eenstemmig de conclusie omtrent de internationale organisatie der arbeiders aangenomen, wat met luide bravo's begroet werd. Vervolgens was aan de orde de mili taire kwestie. De reeds medegedeelde resolutie wordt door Liebknecht Vaillant aan het congres ter goedkeuring ingediend. De socialisten, zeggen zij, willen den algemeenen vrede en eischen opheffing der bestaande legers. Frankrijk en Duitschland zijn met elkaar eenstem mig, dat, als het socialisme tot heer schappij gekomen zal zijn, de gewesten, welke beide landen uitmaken, geheel vrij zullen zyn en over hun eigen lot zullen kunnen beslissen. Maar in afwachting daarvan zyn de socialisten van de twee landen niet bij machte om het militai risme tegen te houden, hetwelk het volg is van het kapitalisme. De volkeren verafschuwen den oorlog, dien alleen de regeeringen willeü. De socialisten keuren zoowel het drievoudig verbond als de fran8ch-rus8ische alliantie af. (Bravo's.) De duitsche socialisten hebben den oorlog van 1870 betreurd, waartegen zij trou wens gestemd hebben. Onder deze om standigheden heeft de 3e commissie ge meend, dat de stemming over eene alge meene formule betreffende deze kwestie voldoende is. Domela Nieuwenhuis, het woord ge vraagd hebbende, stelde het volgend amendement voor z/Het congres, overwegende dat de in ternationale twisten nimmer zijn in het belang van het proletariaat, maar dat zijner onderdrukkers. //Overwegende dat alle moderne oor logen verwekt zijn uitsluitend door de kapitalistische klasse in haar belang; dat zy in hare handen een middel zijn om de kracht der revolutionaire beweging te fnuiken en de oppermacht der bourgoisie door de handhaving der schandelijkst! exploitatie te versterken; Overwegende dat geene regeering als verontschuldiging zou kunnen aanvoeren dat zy geprovoceerd is, aangezien de oorlog het resultaat is van don wil van het internationale kapitalisme. /Verklaart het internationale socialists sche avbeiders-congres van Brussel, dat de socialisten van alle landen op elke oorlogsverklaring zullen antwoorden met een beroep op het volk om de algemeene werkstaking uit te roepen." Domeia Nieuwenhuis vroeg het woord der toelichting zijner denkbeelden, maar de voorzitter antwoordde, dat sluiting der debatten gevraagd is. (Protest Nieuwen, huis bestreed de sluiting der debatten, Men mag de discussie niet smoren. Hjj wenscht te zeggen waarom hij de resolutie der Gommis8ie verwerpt. (Applaus.) De voorzitter stelt voor, het debat te sluiten. Dit, voorstel wordt met groote meerderheid van stemmen verworpen, (Toejuiching). Domela Nieuwenhuis zegt, dat hot besluit der commissie zoo vaag is, dat wel niemand het kan aannemen, Verder zegt hij De Duitschers zijn niet intornationaal genoeg, vooral niet in het militaire vraagstuk. Levendige toejuichin gen). Het socialisme moet zoowel eeo verdedigenden als een aanvallenden oor log afkeuren. Om den oorlog te beletten, daartoe bestaan wel middelen; het kom', er maar op aan, den moed te hebben oa ze te gebruiken. Onder Napoleon 1 heeft Nederland eene sectie geweigerd militairen dienst te doen, en toen mee den daartoe behoorenden een geweer in handen gaf, lieten zij het vallen en bleven even onhandelbaar. Als de socialisten flinkweg insgelijks zoo deden, zou de oorlog onmogelijk worden. Toejuiching Want de werklieden weten nu, dat zij het grootst in aantal zija, en het grootste aantal is de macht. (Uitbarsting van geestdrift). Als de regeeringen den oorlog verklarea, da» is het tegeD den wil der volhere®. Het is een revolutionaire daad, en daartegenover moeten ook wij zalk eene daad stellen. Nieuwenhuis zegt slotte, dat het congres geen resolutie mag aannemen zonder zim of beteekenis, en tenminste zijn amendement moet aan nemen. (Langdurige toejuiching.) Fabrigand, eee fransche gedelegeerde, stelde de verzending van dit amendement voor aan de verschillende nationaliteiten, (Beweging in verschillenden sin.) Generaal Booth, van het Heilsleger, is te Kimberley mei groote geestdrift ontvangen. De rit van het spoorwegstation naar zijn hotel geleek een zegetocht. In de straten verdrong zich eene ontzaglijke menigte, die den generaal, overal waar hij voorbijtrok, luide toejuichte. Eene groote bijeenkomst tot bevordering van het doel van Heilsleger zal te Kimberley gehou worden onder bescherming van het nootschap der //Diamond Fields" geeste lijken. Dezer dagen kwamen te Li- verpool uit Indië aan agenten van den beer William Cross, handelaar in na- turaliën, met een verzameling van 250 levende slangen, die zij met behuip der inboorlingen op drijfjachten wisten te bemachtigen. Omstreeks 300 pythons, sommige van 14 voet lengte, kwamen op die wijze in hun bezit, maar velen stierven reeds in de bosschen of terwijl zij naar Engeland vervoerd werden, Toen zij uit hun lange smalle kisten losgelaten werden, waren sommigen wild, beten rechts en links en wonden zich om alles wat zy vinden konden en daar voor geschikt was. Enkele der grootsten zwolgen dadelijk de kleinsten in. Het plaatsen der dieren in de voor elk be stemde kooi was een zeer lastig werk een enkele vereischte soms al de kracht van drie mannen. Gedurig moest oppasser uit een omwinding bevrijd worden. Ook de heer Cross moest nu ei dan uit een sterke omhelzing worden verlost. Het bijten der dieren bleek tot dusvere niet gevaarlijk te ziju. De vraag naar dit kruipend gedierte voor dierentuinen, slangenbezweerders andere personen moet veel meer zijn dan men wel zou denken, zoodat de liver- poolsche handelaar in //naturaliën," g zaken zal doen. Bovendien heeft hij voordeel, dat de slangen al spoedig eieren zijn beginnen te leggen. Er heeft een orkaan ge woed op Martinique. De orkaan woedde den 19n dezer tus schen 7 en 8 uur en moet te Fort-de- France aan 12 personen het leven hebben gekost. Een gedeelte van het ziekenhuis stortte in, tengevolge waarvan 2 artille risten omkwamen. Het kamp van Balata werd vernield Zeven soldaten bekwamen kwetsuren, De daken der kazarnes sloegen weg; de troepen zijn nu fe Porn-Saint-Louis ingekwartierd. Te Lamentin zijn 10 menschen gedood en 7 gewond; te St. Pierre 5 gedood te la Rivière Pilote 2 te Francis 16 en te la Trinité 10. In de haven werden de schepen Jl- phonsineZélieEmanuelOger Souveraint Berthe ColletBietifaiteurSaph\ Persévérant vernield. Sinds 1817 is Martinique niet zoo zwaar geteisterd als thans door dezen orkaan. De ha, mburgsche sociaal- democraten zijn voornemens, ceil biet'; bottelarij op te riekten met een ks van 1.000.000 Mark, in aandeelen van 50 Mark. Partijgenooten, die geen 50 Blark bezitten, kunnen aandeelen krijgen ,op afbetaling van 5 Mark per maand. Een gedeelte der winst zal, evenals bij de socialistische bakkerijen te Gent

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 6