Leger en Vloot. POLITIEK OVERZICHT. GEMENGD NIEUWS. van het al of niet verkrijgen van ge meenschap. De middelen om die gemeenschap te verkrijgen waren tot nu toe zeer gebrek kig en bleken hij verschillende stran dingen onvoldoende, waardoor het ver lies van tal van menschenlevens te betreuren is. De uitvinding van den heer De Wijn, die men met recht het ei van Columbus zou kunnen noemen, heeft eensklaps het reddingswezen tot een zeer hoogen graad van volmaaktheid gebracht. Eene kleine beschrijving volge hier, die de inrichting van den toestel mis schien duidelijk maken. Eene stalen as, aan wier uiteinden twee waterdichte trommels van staal plaat, waarop de toestel drijft. Tusschen die trommels in en om de as draait een rol, die den vorm heeft van een gareuklos, waaromheen de lijn is op gewonden. Aan de beide uiteinden van de stalen as is met een halven cirkel boog een uithouder bevestigd met een staand oog voor het doorvaren der lijn. In een der trommels is een waterdicht kokertje, waarin een bericht van het in nood verkeerende schip kan over gebracht worden. De werking nu is zeer eenvoudig. Bij stranding op lager wal, wanneer dus de wind op de kust staat, werpt men den geheelen toestel, die met iooo meter lijn slechts 80 kg. weegt, over boord, terwijl natuurlijk het uiteinde der lijn op het schip bevestigd blijft. Binnen weinige minuten bereikt de toestel, die geregeld, zonder de minste stoornis en zeer vlug door de felst; branding afloopt, den vasten wal en de gemeenschap is tot stand gebracht. Heeft men eenmaal gemeenschap met den wal door eene lijn, dan kunnen zwaardere trossen worden uitgebracht en is het leven van de opvarenden gered. Men heeft hier daarenboven te doen met eene uitvinding, die de proeven der practijk heeft doorstaan op glansrijke wijze, die dus aanspraak kan maken op de belangstelling van zeevarenden.^ Zij is gebleken te zijn het eenig af doend reddiogsmiddel bij strandingen bij lager wal en zwaar stormweer, wan neer vuurpijltoestel en reddingsboot hunne wanhopige pogingen moeten op - geven. Deze vinding is daarom niet alleen voor alle zeevarenden, maar voor de geheele beschaafde wereld van het hoogste belang, en verdient bizonder de aandacht. De uitvinder, de heer De Wijn te Nieuwediep, verstrekt aan belangstel lenden gaarne nadere inlichtingen. Oefeningen der ie divisie infanterie in de Legerplaats bij Zeist. De corr. van de N. R. C. schrijft De feestdag van den 8lea Augustus werd tot na de taptoe en het daarmede gepaard gaande vuurwerk begunstigd door zeer fraai weder, doch nauwelijks waren de laatste feestklanken wegge storven of de sluizen des hemels openden zich, terwijl een stormwind over de legerplaats streek, die den geheelen nacht en ook den eersten ma- noeuvresrdag (1 September) aanhield. Het algemeen denkbeeld voor de manoeuvre van den len Sept. was: eene oostpartij is tot Barneveld en Doorn opgerukt. Eene westparty bevindt zich te De Bilt. De oostpartij te Doorn, sterk: eene divisie, waarvan de voorhoede bestaat uit het regiment grenadiers en jagers, 2 batterijen veld-artillerie, 2 eskadrons huzaren en één peloton genietroepen, had last ontvangen te marcheeren over Oud- Lensden naar Amersfoort. Om 10 uur voormid dag was de kolonne met het hoofd van den voor troep de grens der heide hij mijlpaal 7 ge naderd en stond de cavalerie op de linkerflank in de lijn Konijnenbosch-Sparrendaal tegenover vijandelijke cavalerie en ontving de divisie-com- liAci.Uf j^of AAnp iriinnrinliilrA lrnlrmnp mandant bericht, dat eene vijandelijke kolonne, uit de drie wapens bestaande, lang3 den straat weg van De Bilt naar Amersfoort Soeaterberg naderde. In verband met dezen onderstelden toestand der oostpartij, werd den commandant der voor hoede, kolonel Verschoor, opgedragen, door zoo spoedig mogelijke bezetting der westwaarts van den weg naar Leusden gelegen heuvels den ver deren inarsch der divisie lang3 dien weg naar Amersfoort te beschermen. De luitenant-kolonel Verspyck, die, wegens lichte ongesteldheid van den kolonel Verschoor, het bevel over de voorhoede voerde, nam daar mede stelling op de hoogten in de lijn Hollegat- Heisterberg, ten einde den opmarsch der divisie te dekken. De cavalerie der voorhoede was ectxter te laat afgemarcheerd, zoodat die van de westpartij gelegenheid had gekregen de sterkte en voorne mens der voorhoedt uit te vorschen. De westpartij onder bevel van kolonel Muschart trok van de berichten zijner cavalerie dadelijk partij en gaf order om den mirsch de3 vijands op Amersfoort ce beletten, door den Zeisterberg te bezetten en de daar opgeste'de troepen aan le vallen. Hieruit ontspon zich aauvankelijk een artilleriegevecht, terwijl de aanvalskolonnes zich in beweging stelden en hare krachten zich tegen den linkervleugel des vijands concentreerden. De verdediger had, naar de meening vau den leider, aanvankelijk te ver voorwaarts positie gekozen en deze voor een gedeelte door de genietroepen laten versterkenlater nam hij meer achterwaarts stelling, van welke gelegenheid de aanvaller partij trok door met meer klem op te treden en hem terug te dringen. Dat bij deze eerste manoeuvre nog vele leemten en fouten werden gemaakt, mag gerust worden vermeld. De generaal-majoor Ilennus, die als leider optrad, gaf daarover later zijne meaning te kennen, doch wist de bespreking zoodanig in te kleeden, dat er de noodige leering uit te pat ten viel. Behalve de luitenant-generaal ltidder Ale wijn, woonde ook de luitenant-generaal Schneider, in specteur der artillerie de manoeuvre hij; de luitenant-kolonel Römer, commandant van het 3e reg. huzaren, trad als scheidsrechter op. Te half drie keerden de troepen in de leger plaats terug, om, na versterkt te zijn door een goed middagmaal, zich weder voor de avond oefeningen in het tirailleeren gereed te maken. Deze laatste oefeningen geschiedden met inacht neming van eenige algemeene instruction van den generaal-majoor Van Helden, die van 4 Sept. af ah leider der groote najaarsoefeningen van de le en 2e divisie infanterie zal optreden. Laatst genoemde generaal is den len September in de legerplaats aangekomen om nog eenige voorbe reidingen te regelen, daar het manoevreerterrein, in verband met de adressen uit Arnhem, veran derd is. De groote najaar-manoeuvres zullen nu in hoofdzaak ten oosten van Eede plaats hebben. Om een geleidelijken overgaag te hebben werd heden (2 September) eene divisiemanoeuvre tegen een gemarkeerden vijand gehouden. Het algemeen denkbeeld hiervoor was een noordpartij (gemar keerd) heeft Amersfoort en Leasden bezet; eene zaidparty is te Driebergen gelegerd. De zuidpartij te Driebergen, bestaande uit een regiment grenadiers eu jagers, het 4e en 7e re giment infanterie, de le, 2e en 3e batterij vau het 2e regiment veld-artillerie, het I e en 2e escadron van het 3e regiment huzaren, henevens 1 peloton genietroepen, werd ondersteld in den avond van den len September last te ontvangen op Amersfoort aan te rukken en den vyand ten noorden dier plaats terug te werpen. In verband daarmede marcheerde de divisie te 7% uur uit- de legerplaats over Austerlitz en stond met de spits der voorhoede te 9% uur voormiddag aan het snypunt van den straatweg Zeist-Woudenberg en den zandweg ten westen van den pyramide van Austerlitz. Dj zelfstandige cavalerie, bestaande uit de beide escadrons hu zaren, was te 7% uur van Driebergen op marsch gegaan om te trachten inlichtingen omtrent 's vijands opstelling in te winnen. Deze cavalerie rapporteerde dan ook al vrij spoedig dat de noordpartij ter sterkte van 8 bataljons infanterie ten Zuidwesten van Konijnenbosch stelling had genomen. De voorhoede, onder bevel van kolonel Vogel, bestond uit 8 bataljons van het 4e reg. inf., 1 peloton huzaren, 1 peloton genietroepea, de 3e batterij 2e reg. veld-art. en eene sectie ver- bandplaatsafdeeling. De hoofdkolonne, die de voorhoede op 800 M. afstand volgde, was als volgt ingedeeld: het 4e hatalj. 4e reg. inf., de 2e en 3e batterij 2e reg. veld-art., de 4 veld- hataljons van het 7e leg. inf., de 2 bataljons grenadiers en de 2 bataljons jagers henevens eene sectie verbandplaatsafdeeling. De bagagelrein werd ondersteld op 2 K. te volgen en te Austerlitz nadere hevelen af te wachten. De divisiecommandant, generaal-majoor Heu- nns, wachtte hij de voorhoede de berichten van de vooruitgeschoven cavalerie in, waaruit hem bleek dat de kansen gunstig waren de noord partij op het défilé voor Oad-Leugden terug te werpen. Het hehoacheeren van voorhoede en hoofd kolonne op de heide westwaarts van de pyramide van Austerlitz bood een verrassend schoon mi litair tooneel aan. Met de meeste orde werden de 12 bataljons in 3 liniès tegeu den vyand aangevoerd toen de artillerie het gevecht genoeg zaam had voorbereid. Vooral toen de artillerie in een tweede opstelling vooruitging, gevoelde een ieder den grooten moreelen steno, dien dit wapen daarbij aan de aanvalkolonnes verstrekt. Achter de reserve, welke door het regiment grenadiers en jagers onder hevel van kolonel Verschoor werd gevormd, waren de hulpverband- plaatsafueelingen in de schaduw derdennebosschen zeer oordeelkundig opgesteld. Tot oefening van het personeel hospitaalsoldaten en ziekendragers werden eenige mansehappen daar heen vervoerd en verbonden. Ongeveer te half een was de manoeuvre ge ëindigd zonder dat het garderegiment in het vuur behoefde gebracht te worden; na eene korte rust rakten de troepen in de richting van de als sneeuwhoopen te voorichijn komende ten- ^enrijen huiswaarts. Eerst Zaterdag den 5n September zal weder eene groote manoeuvre worden gehouden, daar den 4n September de le divisie uit de leger plaats in do richting van Eede oprukt, terwijl de 2e divisie om eu nabij Arnhem wordt gecon centreerd. Deze divisie bestaat gedurende de na- jaaramanoeuvres uit de 4 veldbataljons van het le reg. inf. uit Leeuwarden en Groningen onder kolonel Mulder, de 4 veldbataljons van het 4de reg. inf. uit Amers'oort, Nijmegen en Grave onder kolonel Bauuier, het le, 3e en 4e bat. 8e reg. inf. uit Doesburg eu Aruhein onder kolonel Straatman; voorts 4 veldescadrons van het 2e reg. huzaren uit Deveater en Zutfeu, de 2 bat terijen vau het le reg. veld-art. uit Amersfoort, 4 batterijen van het 3e reg. veld -art. uit Breda en Bergen op Zoom, 2 batterijen rijdende art. Arnhem, de 2e veld compagnie genietroepen en detachementen t~ein, huzaren, ordonnansen, hos pitaalsoldaten eu maréchaussée. Het bevel over deze divisie wordt gevoerd door kolonel A. Kool vau den gen. staf. Als scheidsrechter zullen optreden .- generaal-majoor Joost, de kolonels Michaëlïs eu Doorman, de luitenant-kolonels Juckema van Burmania baron lteugers en öorel, terwyl verschillende vroeger reeds genoemde stafofficieren als hulpscneidsrech- ters zullen d enst doen. De majoor Van Moock en de kapt. Van Hoo- genhnyze waren den generaal-majoor Van Helden als chef en adjunct-chef vau de ^ereenigde troe pen toegevoegd. Donderdag whs het de zoogenaamde rustdag voor de troepen er werden geene oefeningen gehouden, doch alles in gere3dheid gebracht voor het verlaten van de lege. plaats en al den aan kleve voor de verhuizing van pl. m. 6000 man. Het regimentsverband wordt opgeheven daar de bataljons alle verschillende oordbivaks zullen betrekken. Bij de infanterie worden voor de groote najaars- mauoenvres minstens 9i losse patronen per ge- weerdragende meegevoerd; bij de cavalerie 30 per karabijn en 12 per revolver; bij de compagnieën genietroepen 50 per karabijn; bij de artillerie 75 losse kardoezen per vuurmond. De pakpaarden voor de maaitie-aanvuliings- proef zijn heden in de legerplaats aangekomen eu krijgen ieder 4 kisten met 600 patronen te dragen; bebalve met draagzadels zal ook eene proef worden genomen met den indischen dr.-aghok. Dit lezende, vraagt men zich onwillekeurig af, of men dan eindelijk op militair gebied ook eens bij ons O.-I. leger zal te markt gaan, bij dat dapper leger, dat schier voortdurend te velde is, en waar men toch zeker wel eene gevestigde opinie zal hebben verkregen omtrenc doelmatige uitrustingsstukken, zooah veldflesicheu en andere artikelen waarmede ten onzent reeds gedurende 15 jaren p/oeven worden genomen. De troepen worden hij de najaars-manoeuvies in schuren cn loodsen ondergebracht; slechts in weinig gevallen bestaat gelegenheid tot afzonderlijk verblijf voor de onderofficieren; de compagnie3- oflicieren dier troepen vinden, voor zoover geene behoorlijke nachtverblijven kunnen worden ver strekt, onderkomen in de 16-mansteut, welke ten hunnen behoeve op de compagnieskar zal worden meegevoerd; voor de hataljonsstaven is in den regel gewone inkwartiering verkregeu. In de schuren en loodsen mag niet worden gerookt; er mag ook geen licht branden dan in goed sluitende lantaarns. In een aantal schuren zal een vast licht aanwezig zijn. Den troepen- commandanten is ernstig aanbevolen, aan deze voorzorgsmaatregelen met gestrengheid de hand te honden, daar men veelal voor het geconcen treerd onderbrengen der troepen in schuren en loodsen slechts vergunning bekomen kan onder nadrukkelijke voorwaarde van het nemen van afdoende maatregelen tegeu brandgevaar. Ditzelfde geldt ook voor het gebruik maken van bos3chen. Nagenoeg alle eigenaren der schuren hebben vergund, dat het eten bereidt wordt in de zoo genaamde fornuispotten (koeketels)waar deze ontbreken of defect zijn, moet worden gebruik gemaakt van de mede te voeren kookketels, tenzij in eene nabijgelegen woning in verband met de aldaar aanwezige manschappeu kan worden gekookt. Er zal zooveel mogelijk op ééne plaats worden gekookt voor de geheele compagnie, het escadron of de batterij. Voor huur van schuren en loodsen moet per man en per dag 10 cent worden betaald, terwijl het gebruikte stroo het eigendom wordt van eigenaars. Er 13 order gegeven dat ook dan wanneer geen horden met het opschrift wverhoden terrein» aanwezig zijn, alle terreingedcelten met gezaaid of jong hout, bebouwd land, enz. zelfs door en kele manschappen of ruiters moeten vermeden worden. Ten slotte vermelden wij dat aanbevolen is een ruim gebruik te maken van de militaire wielrijders. Des nachts mogen niet dan bij hooge uitzondering ordonnansen worden gebruikt. De minister van Oorlog maakt bekend, dat tengevolge van den uitslag van de onlangs gehouden vergelijkende examens van adspiranten voor eene plaatsing als volontair bij den artillerie cursus te Delft en den voo: bereidenden practischen cursus der Militaire School te Haarlem, de navolgende jongelieden voor eene plaatsing bij die inrichtingen op 1 October in aanmerking komen. Artillerie-cursus. H. de Ranitz, P. A. van Leeuwen, P. Bakker, H. Harm- sen, K. E. Oudendijk, en A. M. Val kenburg. Voo? bereidende practische cursus der Militaire School. G. R. Fauchey, J. L. M. van den Brandhof, D. J. Cremer, E de Kruyff, G. Haenen, J. Leyde, K. van Drunen, W. H. L. Vogel, J. Gouwe, J, Steen, H. G. M. de Jongh, J. Feitsma, H. van Dam, W. van der Vlerk, H. C. B. Schregardus, M. G Lebrée, W. J. M. Diekhot, L. van de Pol, H. H. Bila en C J. Bruyn. RECHTSZAKEN. In de zaak der valsche munters deed de amsterdarasche rechtbank Donderdag uitspraak. Zoowel Johannes Lambertus Maria Ruygrok als Karei Gustaaf Ko ning werden tot 3 jaren gevangenisstraf veroordeeld. Aan de ministerieele crisis in Turkije wordt te Berlijn eene groote beteekenis gehecht, doordien men aanneemt dat de Sultan, opgeschrikt door de berichten uit Londen en daardoor opmerkzaam gemaakt op zekere russische intriges, krachtig „table rase" heeft gemaakt, terwijl het ook niet moet hebben ont broken aan vertoogen der bevriende mogendheden. In dezen zin heeft de crisis een beslist vredelievend karakter. Tot toelichting van de meededeelin- gen der engelsche bladen over de plot seling opgeworpen Dardanellenkwestie zegt de Nordd. Allg. Zeiiitng, het vol gende Men make zich op het vasteland over dit luiden der alarmklok niet bezorgd. De ongewone gevoeligheid der engel sche pers laat zich daardoor verklaren, dat Engeland vele belangen heeft, welke de mogendheden op het vasteland in het geheel niet of slechts op onderge schikte wijze raken. Het is zeer de vraag, of voor het tegenwoordige alarm voldoende grond bestaatwaarschijnlijk heeft men hier slechts te doen met sensatieberichten, die ten doel hebben invloed op de beurs te oefenen. De algemeene toestand van Europa biedt geen stof tot ongerustheid. Generaal Boulanger heeft aan den Corriere di Napoli een langen brief gezonden, waarin hij de redenen u;t- eenzet, die hem hebben geleid bij zijn verzet tegen de manifestatie, door de parijsche anarchisten op touw gezet om te protesfeeren tegen het bezoek van het fransche eskader aan Portsmouth. Die redenen zijn van tweeërlei aard. In de eerste plaats wilde de generaal zich niet verantwoordelijk stellen voor de handelingen van mannen die zich wel bij het Boulangisme hebben aan gesloten, maar overigens hun eigen be langen volgen. Doch vooral wensct hij zijn landgenooten te wijzen op gevaar van sentimenteele manifestati die met Frankrijk's buitenlands; politiek niets uit te staan hebben. 1 fransch-russische verbond daarenteg is voor beide landen een noodzakeli heidbeide landen hebben eikaars ste noodig, indien de nood aan den komt. Aan de opening der groote mano vres in Oostenrijk wijden de blac breede beschouwingen met welkom groeten aan keizer Wilhelm, terwijl in hoogdravende taal de voordee loven van het drievoudig verbond. Extrablatt, zegt dat deze nieuwe sara komst der twee Keizers het bewiji der steeds vermeerderende hechtli van hun verbond, waaraan men danken mag, op de handhaving des vre in Europa te kunnen hopen. Uit Chili wordt gemeld: Het hoofdzakelijk te Coronel, meer nog te Talcahuano, dat een gepeupel muitende soldaten en mijnwerkers geweldenarijen bedreef, van welke telegram gisteren gewag maakte. T stond stevenden de duitsche kor Sophie en de engelsche kanonneert) Daphne naar de eerstgenoemde hav om de aldaar woonachtige vreera lingen te beschermen. Ook de congressistische veldhee hebben onverwijld de noodige maa gelen genomen om het grauw der stei met krachtige hand op zijne plaats zetten. Kapitein George Montt, genei Del Canto en andere aanvoerders te Santiago met geestdrift ontvan geworden. De duitsche admiraal heeft de A a?idrine met verscheidene vluchtelin aan boord noordwaarts gezonden, moedelijk naar Callaona. Uit Santiago wordt gemeld dat maceda op 18 Augustus aldaar 42 jo studenten deed fusilleeren Zij wer beschuldigd van een kom plot oral spoorwegbrug in de lucht te dj springen. Allerlei andere wreedhei door den dictator gepleegd, koi thans mede aan het licht. Te Coquimbo werd geen gevecht verwacht. De congressistische aanvoerders klaren dat binnen eene maand de meene verkiezingen zullen moeten pl hebben, waarna de voorloopige Juj het bewind zal overgeven in de han van het nieuwe goevernement. De Almirante Lynch en de Esmen zijn teruggekeerd van eene vruch telo jacht op de Almirante Condell en Lmperial. Van laatstgenoemde bod; werd sedert hun vertrek uit Coquin niets meer vernomen. Plet 1 fficieel orgaan meldt, dat Djei pacha, goeverneur van Creta, benoi is tot grootvizier ter ve vanging Kamil-pacha, voorts dat benoemd Djemmal-Effendi tot s h ei k al lam, Giza-pacha tot minister vanC log, Rifa pacha tot minister van nenlandsche Zaken, Mahmoud pacha minister van Openbare Werken, F pacha tot minister van Onderwijs, wijl de overige ministers in fun blijven. Donderdag hebben groote manoeuvres in Frankrijk aanvang genomen. De legers van neraal Davoust en generaal DGal! zullen tegenover elkander staan. 11 zullen de vier legerkorpsen die; de manoeuvres deelnemen, gezanten onder het commando van generaal Sa sier komen, onder wien 26 bevelï rende generaals zullen staan, en een leger, aangevoerd door generaal Mavis kwam. Hij wilde het college wel verlaten, als het de moeite waard was te veranderen; hij wilde zeer graag bediende van een heer zijn, die iemand noodig had om voor hem te zorgen. Mavis scheen een onschatbaar persoon te zijn. Hij stelde geen tegenstand of andere onmogelijkheden voor; hij nam het geval als een feit aan; hij keek uit naar een huisje en vond dat op een geschikten afstand van de stad en geheel op het land. Drie keer tusschen Juni en September bracht hij zijn meester naar deze wijkplaats. Hij nam ook een groote mand mee, waarin zich verschillende soorten sterke drank bevonden. In den tijd tusschen deze bezoeken, was George volkomen van den aandrang tot drinken vrij. Hij had een afschuw van whisky hij werd een volkomen afschaffer. In andere opzichten was hij dezelfde als vroeger volmaakt, steik en gezond, zoo wel naar geest als naar lichaam. Maar als de aanval kwam, deed hij geen enkele poging om zich te verzetten, evenmin als een man, die aan zenuwachtigheid lijdt, zich zal trachten te over tuigen, dat hij nergens pijn heeft. Hij viel in eene diepe zwaarmoedigheid. Hij begreep nu dui delijk, dat dezelfde kwaal, die zijn grootvader had gedood, hem ook had aangegrepen. Het had hem al in het begin van zijn loopbaan gestuit; hij kon geen loopbaan meer kiezen. Hoe kan iemand iets bij de hand nemen, die zich elke maand moet af zonderen, omdat de duivel hem dwingt een zwijn van zichzelf te maken? Toen de studenten in October weer naar de hoogeschool terugkeerden, vertelde men elkaar, dat Mavis zijn ontslag had ingediend. Ook hoorden zij, dat Atheling zijn naam van de lijst van studenten had laten schrappen. Atheling? Wat had hem daartoe kunnen bewegen? Atheling was van alle studenten de laatste, die zij zouden hebben laten gaan. Athelingwat betee- kende dat toch? Eene groote zwaarmoedigheid drukte het ge heele college, zelfs zoozeer, dat er in de zalen geen gelach werd gehoord, geen anecdoten verteld, en de collegeboot begon door het gemis aan zijn vijfden man even langzaam over het water te glijden als de arke Noachs. Georges kamers werden betrokken door een groen, John Carew genaamd, een veelbelovend jongmensch, die het beste toelatingsexamen gedaan had en een geleerde beloofde te worden. Deze man nam de meubelen van zijn voorganger voor taxatie prijs over. Eens op een morgen, toen hij een lade in zijn schrijf tafel doorzocht, kreeg hij oude schrijfbehoeften in handen. In een van de enveloppes vond hij een kabinetportret, dat een zeer knap jongmensch voorstelde. „Wie is dit?" vroeg Carew, terwijl hij het aan een student liet zien. Het was er een van het derde jaar. „Wel," zeide hij, „dat is een portret van Atheling, die zulke groote dingen wilde doen maar hij heeft ze niet ten uitvoer gebracht. Niemand weet waarom hij wegging, en waar hij nu is. Zoek de vrouw, moet men misschien wel zeggen," voegde de wijsgeer van 22 jaar er bij." „Hoe het ook zij," zeide Carew, „hij had een goed gezicht, een bewonderenswaardig gezicht. Men zou zulk een gezicht niet gauw vergeten. Ik wou, dat ik hem gekend had. Een gezicht, dat men niet zou kunnen vergeten, al wilde men ook." HOOFDSTUK III. „Zoo, mijnheer," zeide Eleonora, terwijl zij het grasp overstak om haar galant te ontmoeten, „zijt gij eindelijk komen Het was een warme en zonnige namiddag, in de laatste h van September. Een breed grasveld strekte zich voor moderne villa uit, die misschien te nieuw was om mooi te maar zooals iedereen weet, zijn de Thanets een opkomend slacht. Het waren geen menschen van vandaag, maar van w ren of zelfs van eergisteren. Het komt er in dezen tijd weii op aan, hoe men aan geld komt, maar het kan als een bizond heid vermeld worden, dat de Thanets hun geld hadden gen door den grootvader van Eleonora, die het in de spoorwe; had verdiend. Eleonora zelf kon, als men op haar uiterlijk ging, wel het kind geweest zijn van den een of anderen gi» maar aan den anderen kant nemen onze engelsche meisjes gemakkelijk aristocratische manieren en een aristocratisch komen aan. Zij was nog zeer jong, niet ouder dan 18 jaar; had meer vrouwelijks over zich dan de meeste meisjes van leeftijd en zij had een ernstig voorkomen. Dit kon misschi wel toegeschreven worden aan de moeite, die zij had, met latijns proza, dat haar nog steeds eene groote kwelling veroorzaakte. Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2