Men meldt uit Utrecht: De Belg, verdacht van zak in strooibiljetten en in een bommelsch In het museum voor kunstnijverheid kenrollerij, jl. Donderdag te Scheve- courantje op alle mogelijke manieren alhier wordt dezer dagen eene hoogst1 ningen gepleegd, is in hechtenis ge- het vuur van tweedracht opgerakeld, interessante tentoonstelling gehouden van houden en naar het huis van bewaring Zondagmorgen omstreeks voorwerpen, teekeningen enz., door leer- te 's Hage overgebracht. 9 uur werd door de tegenwoordigheid - Ineensigarenwinkel aan van geest van den remmer Willigenburg de Weste Wagenstraat te Rotterdam, op het stationsemplacement te Zullen vervoegden zich Zaterdagavond twee een ongeluk voorkomen, personen, kochten aldaar voor 20 cent j De remmer Z. wilde op den goede- sigaren en gaven een tienguldenstuk in rentrein n°. 1054 van Zutfen vertrekken, betaling. Nauwelijks had de winkel- j doch de man stapte mis en werd wel houder op de toonbank f 9 80 uitgeteld, een twintig wagens lengte medegesleept. of zij streken dit op benevens het 10-jW., die dit zag, schoot toe en wist zijn guldenstuk en namen ijlings de vlucht, j collega met zoo krachtigen greep loste Tot heden zijn zij onbekend gebleven, maken en ter zijde te slingeren, dat {N. R. C.) legd lingen der kunst en industrieschool. Deze school, opgericht in November 1886, bepaalde zich aanvankelijk tot het geven van onderwijs in vakteekenen, theorie der versieringskunst en geschie denis van hel ornament, doch, dank zij de subsidie van de maatschappij tot nut van 't algemeen, van de gemeente en provincie Utrecht en den steun van het Provinciaal Utrechtsch genootschap voor kunsten en wetenschappen, is het onderwijs telken jare uitgebreid tot op den voet waarop het thans gegeven wordt. Hierbij is steeds in het oog ge houden dat in de kunstnijverheid voim en versiering o ïafscheidelijk zijn van de stof van versiering. En dat het onder wijs vruchten droeg, blijkt uit de me- dedeeling dat door een der eerste leerlingen op de tentoonstelling van meubelen te Amsterdam eene zilveren medaille werd behaald, terwijl diverse andere leerlingen eene goede positie in hun vak erlangden, terwijl van de da mes-leerlingen 14 de fraaie handwerken beoefenden, en 4 er van de bevoegd heid hadden tot bet geven van onderwijs in dit vak. Van de overige slaagden er zes voor dit examen. In de tentoonstelling blinken vooral uit de in was geboetseerde modellen, de waterverfschilderijen en de fraaie decoratie-schilderijen naar eigen vinding, terwijl een model op ware grootte in tegels uit te werken (een paard met opstaanden staart voorstellende) een goeden dunk geeft van de kunstvaar digheid des ontwerpers. Verder zijn door meubelmakers (voor wandversieringen) door bouwkundigen, goudsmeden, boet- seerders en anderen, uitnemend geslaag de modellen ter bezichtiging gesteld alle den leiders vau het onderwijs volle eer aandoende. De tentoonstelling is een bezoek overwaard. Het 15-jarig bestaan der Rijkslandbouwschool is op n en 12 Sept. te Wageningen feestelijk gevierd. Vrijdag werd in het hotel „De Wage- ningsche Berg" een gemeenschappelijke maaltijd gehouden van leeraren, leeilin gen en oud leerlingen, waaraan ook deelnamen het dagelijksch bes,uur der gemeente, de heer Van Eijck, inspecteur van het M. O., de heer Van Gorkum, oud hoofdinspecteur van de indische cultures, de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, het bestuur van de vereeniging voor oud-leerlingen, enz. Na afloop volgde een concert van het muziekkorps onder directie van den heer Van Aken uit Amersfoort. Gerui- men tijd bleef men zeer genoeglijk bijeen. Zaterdag werd door hetzelfde muziek korps eene matinée gegeven in „Janus- hoff", gevolgd door concert en bal. Tal van ingezetenen waren hierbij tegen woordig. Uit vele woningen wapperde de na tionale driekleur, als bewijs van inge nomenheid met het feest. De heer Calff, de kapel meester van het muziekkorps der jagers, is aan de gevolgen van een hem over komen ongeluk Zaterdagavond overle den. Hij was door een tramwagen overreden. Eene werkster, sinds kor ten tijd in dienst in het kleedingmagazijn „De Adelaar" in de Spuistraat te 's-Hage, moet zich hebben schuldig gemaakt aan het ontvreemden van goederen, afkom stig van genoemd magazijn. Naar aanleiding daarvan heeft de politie een huiszoeking gedaan. Verscheidene ont vreemde kleedingstukken heeft men te haren huize gevonden, alsmede lombard- brieties van vermoedelijk ontvreemde goederen, die zij in de bank van leening beleend heeft. De vrouw bevindt zich jn handen der justitin. Zondagmorgen legde te Arnhem een stoker op de schipbrug met een geweer op een der daar aan wezige brugknechts aan. In de meening dat iiet geweer niet geladen was, trok hij den haan over, zoodat het schot afging eu de brugknecht, gelukkig niet gevaarlijk aan den hals verwond raakte. Naar wij vernemen wordt tegen dezen roekeloozen schutter eene strafrechtelijke vervolging ingesteld. (A. C In de nabijheid van Deven ter lag Vrijdagmiddag, juist toen een trein passeerde, een kind tusschen de rails te spelen. De machinist remde met kracht. Hij kon echter niet ver hoeden, dat de locomotief en een goe derenwagen over het l'chaam van het kind gingen. Toen de trein stilstond, werd het kind opgenomen. Het bleek toen, tot ieders verwondering en vreugde, dat het slechts een paar schrammen aan het hoofd had gekregen en overi gens ongedeerd was gebleven. O ef Aan den commissa ris van politie te 's-Bosch is thans voor den tijd van 4 weken verlof verleend. Naar men ons mededeelt moet de eerste gedachte aan Lambelet in verband met den meerbesproken diefstal bij den commissaris des Konings te 's-Bosch zijn opgekomen, toen men ontdekte dat ook het foudraal van het vermiste jachtgeweer verdwenen was. Naar men zegt was dit foudraal op eene plaats geborgen, alleen bij den jonker'van Jasper en consorten, en Lambelet bekend. Toen het nu door1 eerstgenoemde werd gemist, kon dit niet anders dan argwaan wekken en gaf het der justitie een draad in handen die vrij zeker de richting aangaf, waarin onderzocht diende te worden. N.B Te Zalt-Bommel is Zondag namiddag in de Waal verdronken de jongeling K. M. v. P. Hij kon niet zwemmen en had zich niettegenstaande dat in diep water begeven. Het is zijnen kameraden, die bij hem waren, niet mogen gelukken hem te redden. Naar aanleiding van een bericht in een vorig nommer omtrent de ongeregeldheden te Ammerzoden, deelt men mede, dat de dorpsonder wijzer, die voor het kantongerecht te Zaltbommel terecht moet staan ter zake van herhaaldelijke overtreding der drank wet, niet is het hoofd der school te Ammerzoden, de heer J. T. From- minck, maar de hulponderwijzer Jaco bus Deijnen. Nog wordt ons over de aanleiding tot de ongeregeldheden aldaar gemeld Wel hebben enkele kermis-hatelijk heden kwaad bloed gezet, wel heeft er eene bekeuring plaats gehad, waartegen de bevolking protesteert, maar de oorzaak der ongeregeldheden moet in het ver- ledene gezocht worden. Reeds vóór we ken en maanden vindt men herhaalde lijk tegen boomen en palen aanplak biljetten, die dienen moesten om het volk tegen de notabelste ingezetenen op te ruien. Later verschenen er feest programma's vol hatelijkheden aan het adres van den wethouder alhier, waar door toen reeds beroeringen ontstonden en werd in het publiek door den ge meente-veldwachter afgelezen eene pu blicatie ten name van een postbode alhier. Bij de jongste verkiezingen, werd deze ongedeerd op het perron terecht kwam- (Z G.) Aangaande den koffiedief- stal te Sneek meldt men nog van daar Zaterdagmiddag jl. zijn de twee bran ders met den makelaar Jasper B naar Leeuwarden opgezonden. Allen, bene vens de schoenmaker, bij wien eene baal koffie uit den regenbak werd ge haald, hebben volledig bekend. Onderscheiden winkeliers dreven han del met de firma Jasper Co. Het rechte getal zal men wel nooit te weten komen, omdat er, na den eersten dag van het voorloopig verhoor, eene groote hoeveelheid koffie in de Franeker Vaart dreef, die jammer genoeg, door de schippers voor lichte turf werd aange zien. Hoe het mogelijk is, dat de dieven eiken Woensdagmorgen een 30 pond aan Jasper afleverden, laat zich gemak kelijk verklaren, als men weet, dat de heeren Visser 21 maal per dag laten baanden. Van elk spit werd steeds een schep in een zak gemoffeld, dien men eene veilige schuilplaats in de turf be zorgde. Doordat alle boonen niet tegelijk wor den gebrand en ook de grootte der boonen vaak aanmerkelijk verschilt, kostte het de politie weinig moeite te onderzoeken, wat al dan niet gestolen waar was. Op mengelmoes werd een voudig beslag gelegd, en het duurde dan ook niet lang, of de eigenaars moesten bekennen dat het koffie was Lsgsr en Vloot. Het hoofd-bestuur van den Neder- landschen bond van oud-onder-officieren had zich per request gewend tot H. M. de Koningin Regentes, met het verzoek het praedicaat koninklijk te mogen voe gen bij den wettig erkenden titel. Hierop is het volgende antwoord ontvangen Ingevolge de bevelen van Hare Ma jesteit de Koningin-Regentes heb ik de eer het hoofdbestuur van den Neder- landschen bond van oud-onder officieren Hoogst der zeiver dank te betuigen voor de toezending der statuten van genoemde vereeniging. Hare Majesteit heeft echter vermeend als vasten regel te moeten aannemen niet te beschikken omtrent de zaken waarover Hare Majesteit de Koningin Wilhelmina later zelve zal kunnen be slissen, derhalve gedurende Hoogstder- zelver minderjarigheid den titel Konink lijke niet te moeten verleenen, zoodat het Hare Majesteit leed doet op dien grond niet gunstig te kunnen beschik ken op het verzoek van het hoofdbe stuur voornoemd uitgedrukt, in zijn schrijven van den 2» Sept 11. De particuliere secretaris van H. M de Koningin Regentes w get. S. M. P. de Ranitz. De minister van Oorlog heeft in een rondschrijven aan de korpscom mandanten van het garnizoen gewezen op het herhaaldelijk door hem opge merkte misbruik dat er door officieren wordt gemaakt van het dragen van burgerkleedingdaarbij heeft Z. E. te kennen gegeven dat zij, die zich daaraan schuldig maken, de eerste maal zullen worden gecorrigeerd, en zoo zulks niet hel en mocht, aan hem tot overplaatsing naar een ander garnizoen zullen worden voorgedragen. Letteren en Kunst. 30 Sept. te Deventer eerste uitvoe ring van „Andreas," gedicht van I. H. Scheltema, te 's Hagevoor soli, koor en orkest gecomponeerd door den heer Iz. A. Houck, die ook Scheltema's Waterreus" componeerde. Rogmans, Wilterdink (Deventer) en mej. Landré (Haarlem) zullen als solisten optreden. De koninklijke zang vereeniging Caecilia van 's Hage, heeft in den in ternationalen zangwedstujd te Keulen den eersten prijs behaald Men leest in het Fader land Met diep leedwezen vermelden wij het overlijden van onzen Bosboom, in den ouderdom van ruim 74 jarenhij stierf Maandagmorgen te 5 uren. Bos boom was een sieraad onzer schilder school en zijn heengaan veroorzaakt een leemte, die niet gemakkelijk zal worden aangevuld. Bij den Zondag te Keulen ge houden internationalen zangwedstrijd, uitgeschreven door den völner San- gerkreis", ter gelegenheid van zijn 25- jarig bestaan, heeft de liedertafel „Sou venir des Montagnards", te Tilburg, den 2en prijs behaald (zijnde eene zilver vergulde medaille met 300 mark) in de nederlandsche af deeling 2e klasse (zang- vereenigingen met minstens 40 zangers). Zij zong „Lentelied" van Verhulst. Zij moest Maandag medekampen in de 2e internationale eereklasse. Het ver plicht koornummer is „In 't Woud", van Ed. de Hartog. Nog zijn de prijzen behaald door „Kunst en Broederschap" en de „Ver- eenigde Zangers' VISSCHERIJ. Enkhuizen, 13 Sept. Gisteren werden alhier aangebracht 3700 kg. bot, prijs 16 c. per kg, en 32 manden gar nalen, prijs 1.25 per mand. Gedurende de vorige week werden in het geheel aangevoerd 18000 kg. bot, prijs 16 18 c. per kg en 170 manden garnalen, prijs 1.25 per mand. Nieuwediep, 14 September. Door 10 korders werden hier heden 10 tot 60 groote, 20 tot 100 kl. tongen en 1 tot 2 manden schar aangevoerd; gr. tong gold 50 a 55 ckleine id. 20 c. per stuk en schar ƒ2.50 per mandje. T e s s e 1, 13 September. Met de pa- lingvisscherij langs de kust werd in den afgcloopen week weinig voordeel be haald De vangst in de binnenwateren was onbeduidend. De paling gold 20 k 55 c. per kg. De Noordzee-visschers besomden per schuit van 40 tot f 95, Voor de rookerijen werden flinke par tijen scharren en poonen aangevoerd. Scharren golden 3 i 4 en poonen f 1 k f 1.50 per mand. den vijand afgeloopen was, en den gouverneur bij die gelegenheid een on geluk overkomen was. De correspon- dent achtte het verhaal niet geloof waardig, en de redactie der Sumatr. Ct. liet er den 7en Augustus opvolgen dat twee passagiers van het stoomschip Tamboradat te PadaDg aangekomen was en Melaboe had aangedaan, haar verzekerd hadden, dat zij niets kwaads vernomen hadden. Aan het verslag der voornaamste ge beurtenissen in het gouvernement Atjeh en onderhoorigheden. loopende van 20 Juli jl. tot en met 3 dezer, wordt het volgende ontleend: a. Groot-Atjeh. Onze verster kingen in Groot-Atjeh werden gedu rende dezen verslagtijd in mindere mate beschoten. Buiten de linie, in de V Moekims Montassik, moet, volgens ingekomen berichten, in ernstige mate de cholera woeden, terwijl in de meeste hoeloeba- langschappen zich eene ziekte onder het vee heeft geopenbaard, waaraan vele dieren gecreveerd zijn De bende- hoofden buiten de linie schijnen meer meer met elkander en met de hoofden, in wier gebied zij zich op houden, in onmin te geraken. Binnen kort wordt een strijd verwacht tusschen Tengkoe Mad Amin, stiefzoon van wij len Tengkoe di Tiroe, en de hoofden en bevolking van de III Moekims Da- roei en der VI Moekims. Een grassnijder werd in de sawa van kampong Doeri bij Batavia door een oelar belang (slang) gebeten. De man had den moed om oogenblikkelijk een stuk van zijn linkerkuit, op de plaats waar hij gebeten was, met zijn grasmes weg te snijden. Van bloedver lies uitgeput moest hij huiswaarts wor den gedragen, maar zijn leven was be- houden. ,Roermonds Manneakoor' mond. Kr;0 LON1EN, BATAVIA, 7 Augustus. Sedert Dinsdag den 3» Augustus heb ben er te Batavia geruchten geloopen over een gevecht, dat in Atjeh, te Analaboe, geleverd zou zijn, waarbij de onzen de nederlaag geleden zouden hebben en de gouverneur van Atjeh, kolonel Pompe, gesneuveld zou wezen. Die geruchten waren op zich zelve zeer onwaarschijnlijk. Ze schijnen inde wereld gekomen te zijn door een tele gram uit Magelang, waarin gevraagd werd of er in Atjeh iets gebeurd was. Het Bataviaasch Nieuwsblad maakte er vervolgens melding van, en bracht hierdoor ongerustheid te weeg, doch bij de regeering noch bij iemand anders was van de zaak iets bekend. Opmerkelijk is het echter, dat aan de Sumatr. Ct. den 3.1 Augustus uit beide te Amsterdam, j Atjeh geschreven werd, dat daar op te Roer-1 den vorigen dag, den 21 dus, verteld werd dat de benting te Melaboe door CIVIEL DEPARTEMENT. V e r 1 e e u deen tweej. verlof naar Europa,, wegens ziekte, aan den onderw. Ie kl. J. Ver schuil. MARINE DEPARTEMENT. Verg aiming verleend om te repatrieeren aan den off. van adra. 2e kl. P. van Teutem, wegens langdurig verblijf. Tfouio-, Geboorte- en Doodberichten. (Uit de indische bladen van 8 tot 14 Aug.) Geboorten J. K. A. HaüetFransz d. Band- jermasin- - J. W. G. PostVeerraaan z. Soera- karta. - J HarteveltNieuweuhuis d. Malang.- J. H. SleebosVan Middelkoop d. J. S. R. Baars'eldHaver z.E. A. SchmidLoffraan d.; J. Pk. MeijerWatimisa dallen Soerabaja. - F. W. van der Schraaf-Veekman z. Semarang. C. G. W. JolinkVan Raadshoven z. Sema rang. - DomVan Eckhout z. Djocdja. - Kessler Rülsmanu z. Garoet. - C. A. OnnenVan Lok horst d. Toeloeng Agoeng. - D. Ch. Tentoea Van der Kloor d. Soerabaja. - AS. Mosselman Watimoesij z. Batavia. - L W. Bletterraan Tofohr d. - J. Ch. HoffmanCarols z. - A. J. JansenSmith d. - E. E. RipassaLankan z. - 11. Schirer Hamberg z. - Echtgen. van Giel d. Medan. L C. Helvetius van Riemsdijk ten CateSchrijn d. Bandong. - A. A. Ch. Martens Bloem z. Batavia - J. C. MulderVan Voort- hnijsen d. Salatiga. Gehuwd W. F. J. Keuchenius en A. A. de Rochemoa*, Soerakarta. - Mr. D. J. L. Schumin en A. M. Zeeman, Modjokerto. - J. Raaf en F. J. MoH, Soerabaja. - A. M. de Rozario en L. M. LatuperisaH. G. F. Boers en C. W. Cor- engelG. H. Florentinus en S. M. Altinr Si- berg W. G. J. Vogelpoel en Th. van der Vlist, allen te Batavia. - F. W. Engelbrecht v. Bever voorde en H A. v. Waasdijk, buitenzorg. - Dr. A. Halbartsma en A. van Osenbruggen, Lam- baroe- Buitenzorg. Overleden C. H. van der Veen 6j. Los- sarang bij Indramajoe. - A. Coulet 60 j. Batavia. - J. Uhlenbeck 7 w. Medan. - G. G. Brookman - Van den Berg 37 j. Batavia - K. Friedrich 50 j. - J. B. W. Schreurl 45 j. - M. L. W. Sprecht 4ï j. - J. B. W. Schrevel 45 j. - F. I. RogerVeldhuijzen, Makassar. - I. J. France 4 m. Batavia. - C. E W. van Tol 57 j. Batavia, - H. Gijseu, Pantjoeran Rtdja. - A. J. Jordan 13 j. Soerabaja. - B. J. AdamFrohnhauser, Sitoebondo. - E. Rosendahl 6 j. Pasoeroean. - M. S. A. H. van der MeeCoenders 31 j. Se marang. - S. H. A. Jorissen 11 m. Semarang. - H. D. A. de Wolff 43 j.A. W. Honig 2"> j.; J. Wiebes 80 j.D. van Rijze 30 j. A. J. Jordan 13 j.E. P. LupiFeuscher 18 j.A. van der Pol 1 j.; F. E. Wiggers 18 j.H. Leszke 27 j-, allen te Soerabaja. - C. G. W. JolinkVan Raadshoven 36 j. Semarang. galant dien men niet vinden kon, het vermogen, dat deze jonge dame zou krijgen maakten haar een persoon van groot ge wicht. Tot nu toe had nog niemand haar kunnen overtuigen dat haar engagement reeds langen tijd was verbroken door de verwaarloozing en het stilzwijgen van haar verloofde. Geen meisje had ooit een geschikter wapen om zich tegen de aan vallen van trouwlustige heeren te verdedigen dan zij met dit engagement. De eenige man, dien zij in zijn aanzoek liet volharden, was een zekere John Carew, professor in de Staathuishoudkunde aan de hooge school te Gresham en lector te Newnham. Hij was nu zes en twintig jaar oud. Hij behoorde tot hen die zeer vroeg de hoogste trap van de maatschappelijke ladder bereiken en met de overtuiging geboren worden, dat zij daar behooren. De meeste menschen zouden nooit die bovenste trap kunnen bereiken. Hun plaats is lager, en zij gevoelen zich daar gelukkig, want zij hebben geen eerzucht om hooger te stijgen. Zulk een man was John Carew niet. Hij beklom met groote schreden [de maatschappelijke ladder. Mijne plaats is bovenaan, zegt hij, ga, als het u belieft, voor mij uit weg. Na korten tijd moeten zij plaats voor hem maken, wanneer hij zeer waarschijnlijk aantoont, dat hij geluk heeft gehad. John Carew had, zooals gij gehoord hebt, zijn tijd goed ge bruikt en was zoover gekomen, als men maar met mogelijkheid van een jongmensch van 26 jaar verwachten kan. Hij had geen familiebetrekkingen meer. Zijn vader was een predikant in eene voorstad geweest, en hoewel hij niet ruim met middelen gezegend was, had zijn zoon toch de beste opvoeding ontvangen, die het land maar kan geven, hij kwam aan de hooge school, deed de mooiste examens en werd op 26 jarigen leeftijd professor aan een hooge school in Londen met zoo'n groöten naam als eenig jongmensch van dien leeftijd maar kan hebben, en met een vooruitzicht op nog grooter onderscheiding in de toekomst. De eerzucht van John Carew was echter nog niet bevredigend Hij wilde meer personen regeeren dan het kleine getal studen ten, dat zich in de collegezalen verzamelde Zijn gebrek aan geld was een hinderpaal voor hem. Maar de fortuin begunstigde hem ook in dezen, want zij deed hem een mooi meisje ontmoe ten, dat in de wereld zeer gezien was en zeer veel geld te ver wachten had. Hij geraakte verliefd op haar. Als dit meisje niet rijk geweest was, zou John Carew zich de weelde niet veroor loofd hebben om verliefd te worden, maar daar zij het wel was, beminde hij haar vurig en oprecht. Hij was van plan haar te huwen en dan door haar vermogen in 6e wereld verder te komen. Niet elk jongmensch ontmoet een meisje, dat uit elk oogpunt zoo'n begeerlijke partij is en vooral niet een jong mensch, die niet van plan is zulk een stap, als het huwelijk is, te doen, tenzij die stap hem eene schrede verder in de we reld brengt. In dien tijd was er geen andere kaper op de kust. Andere mannen deden wel aanzoek, maar gingen geheel ontmoedigd heen, en er was ook niemand met wien Eleonora zoo vrij uit durfde spreken als met John. Zulke meisjes beschouwen het als eene gewone zaak om met hunne vrienden over alles, zelfs over het teedere punt van liefde en huwelijk, te redetwisten. „Ik zeg niet, dat eene vrouw met andere begrippen hier omtrent, niet zou huwen," bekende hij. „Maar ik zeg, dat eene vrouw lang moest aarzelen, vóór zij het besluit neemt om zich te laten binden door de ketens en boeien van het huwelijk. Het huwelijk moest van weerskanten een overgave van zijn eigen ik zijn en eene gelijke overgave een geven en nemen." Eleonore lachte. Waar zult gij dat paar vinden, dat evenveel geeft als neemt Men heeft geen twee menschen, die gelijk staan in verstand, wil en in karakter. Een van beiden moet zich daarom onderwerpen, of men moet scheiden. En onder werping is gemakkelijker dan scheiding. „Als ik u huwde, weet ik zeer goed, dat gij de opperheer schappij over mij zoudt voeren, of gij zoudt niet gelukkig zijn. De meeste mannen zijn van nature heerschzuchtiggij zijt het omdat gij u van uwe meerderheid in kennis bewust zijt. Als ik nu van mijn kant u als mijn gelijke zoud willen beschouwen,, dan zoudt gij mij spoedig laten gevoelen, dat dat niet zoo was." „Dat zou ik u nooit laten gevoelen." „Kom, laten wij nu eens over iets spreken, waarover wij het misschien eens zijn." Als men het uiterlijk van den jongen man nauwkeurig be schouwde, zou niemand er wel aan getwijfeld hebben of Eleonora had zijn karakter goed doorgrond. Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2