POLITIEK OVERZICHT. werk, met katrollen op den wal gebracht, en daarna met haspelwagens met wielen van bijna 8 meter middellijn, bevestigd. Deze wagen wordt gemakkelijk voortbewogen en rolt dan don kabel bsven de iugraviag in den grind af. Op plaatsen wiar du ktbel eaue tramlij i kruist, wordtin den vroegen morgen onder den tramweg eene ijzeren bu s aangebracht, vervolgeus de kabel van de k.os gewonnen en door de buis gestoken liet verbinden van twee einden kabel heeft phats onder de linnen tenten, die men waar schijnlijk wel op verachillea.le punten der stad heeft gezien. Voor de verbinding worden eerst de draden in de kern der beide einden met elkander verbonden, en de aansluiting volkomen geïsoleerd. De draden der buitengeleid ng, die in oen kraus om de kern staan, worden lot twee of drie bundels vereenigd, en elke lm .del door eene klem verbonden met een buadel van den nieuwen kabel. Voor de aansla ting van perceelen wordt, met behu'lp van een zoogenaamde T-mof, van beide geleidingen eene vertakking binnenshuis gebracht, voor aansluiting in zijstraten of aan de overzijde eener gracht wo'dt aau den hoofdkabel een kleine kabel verbonden. Voor de electrische verlichting wordt do stad in 12 wijken verdeeld; elke wijk heeft een af zonderlijken afslniter, die geplaatst wordt in een ijzeren huisje, eenigszins in den vorm eener ad vertentiezuil. De meeste dezer huisjes hoopt men in groote gebouwen te brengen; op enkele pun ten, bijv. op den Singel bij het Koningsplein, worden ze op straat geplaatst. Deze afsluiters dienen hoofdzakelijk oru het aanbrengen van nieuwe hnisaanslnitingen te ma ken, zonder de gebeele verlichting te storen. De verschillende afsluiters worden onderling en met de groote inrichting telephonisch verbonden. Daartoe is over 5900 M. naast den hoofdkabel een kleinere kabel gelegd. Er zal worden gewerkt met wisselstroomen, die eene spanning van 200") volts krijgen. Deze spanning wordt voor de hiuslohlingen vgetrans- formeord" tot 72 v. voor gloeilampen en 36 v. voor booglampen. De daarvoor noodige transfor mateurs worden in den regel in elk huis ge plaatst. Meerdere perceelen kunnen echter, zoo 2ij dicht bij elkander zijn gelegen, met éca toe stel volstaan. Tot dusverre zijn de kabels gelegd in de vol gende straten: Heiligeweg, Leidsche3traat, Leid- sche Plein, Vondelstraat, Tesselscbadestraat, Vij zelstraat, LJtrechtschestraal, Frederiksplein, West- Einde, Weteringschans, Plantsoen, Keizersgracht, Heerengrachf, Brouwersgracht, Singel tot bij liet Koningsplein. Dit jaar zullen nog worden ge'.egd de kabels: Dam. Torensteeg, Damrak, Nieuwendijk, Haar lemmerstraat, -dijk en -weg (waar twee hoofd leidingen komen), Nes, Warmoesstraaf, Dam, Hoogstraat enz. Het juiste tijdstip waarop de inrichting zal' beginnen te werken, is niet bekend. Alleen dit is vastgesteld, dat dc fabriek dag en nacht, zal werken. (Hil.) Te Leiden kwam een groote verhuiswagen van de Hoogewoerd de vrij nauwe Watersteeg inrijden, juist toen er een man, de 6o-jarige Pel, knecht van de koffiebranderij „Het Klaverblad," aldaar tegen den muur stond. Toen hij door iemand, die voor den wagen liep, werd gewaarschuwd om op zijde te gaan, verkoos hij dat niet. „Hij stond op de kleine steentjes," zeide hij. Het gevolg was, dat hij tus* schen den muur en den wagen beklemd geraakte, zoodanig dat hij in- en uit wendig belangrijke kwetsuren verkieeg, welke, niettegenstaande de spoedig aan gewende geneeskundige hulp, weldra zijn dood ten gevolge hadden. In de onmiddellijke nabij- heid van Schiedam, op de Schiebrug, is Donderdagavond, ongeveer 7 uien, de aarpappelkoopman Dumont uit Schie dam door den trein overreden. De trein stopte, doch de man was reeds dood. Hij werd naar zijne woning te Schiedam vervoerd. Men meldt uit Eede van 7 October Hedenavond hebben ernstige onge regeldheden plaats gehad bij eene gods dienstoefening van het Heilsleger. Deze oefeningen geruimen tijd reeds gehouden in eene iocaliteit behoorende aan eene aanzienlijke dame, waren velen uit het gepeupel een doorn in het oog, en geen gelegenheid werd verzuimd om balda digheden te plegen tegenover leiders en begunstigers. Hedenavond namen deze uitspattingen een hoogst ernstig karak ter aan. EeDe groote menigte kwaad- ren naar de plaats der godsdienstoefening en vernielden alles wat in het lokaal aanwezig was, alsmede eene serre, toe- behoorende aan de eigenares van het lokaal. De politie was geheel buiten machte de belhamels te beteugeleneen agent werd ernstig gekwetst, men zegt met een gebroken been van het too neel verwijderd en bij een der burgers opgenomen. Niet voordat de burgemeester in ambstgewaad met poiitieverslerking was gekomen, werd de orde hersteld. Donderdagmorgen ont- spoo de te Vissingen (havenstation) eene locomotiet, waardoor de hoofdlijn ver sperd werd. Toen dezer dagen het bijge bouw, dienende voor arrestkamers, stal ling van 50 paarden, wagenmakerij en hooizolder van de arsenaalkazerne ti Breda, een prooi der vlammen werd, deed het gerucht de ronde, dat boos opzet de oorzaak was De persoon, dien men voor den dader hield, was iemand, die, als arrestant opgesloten, zich een half jaar min of meer als zwak van geestvermogens had voorgedaan en op wien reeds vroeger het vermoeden rustte van brandstichting. Na een nauwgezet onderzoek is ge bleken, dat bedoelde persoon bij hel begin van den brand lag te slapen, en, men weet niet hoe, in het bezit geko men van lucifers, den brand niet boven zijne cel, maar wel boven die van eene andere arrestantenkamer, waar drie sol daten waren opgesloten, veroorzaakte. Dezen nu verklaren duidelijk gehoord te hebben, dat de „hakselmajoor" (soldaat belast met het stroo) op den gewonen tijd op den zolder was geweest, doch na. hem tot driemaal toe een vreemde stap werd vernomen, wat hun den uitroep ontlokte „wat is aan het handje" waarop alles stil werd. Een kwartier later stond alles in lichtelaaie. De rechtbank te Maastricht heett de heeren Van Kleef en Ruland, geneesheeren bij het ziekenhuis en krank zinnigengesticht aldaar, aangewezen om verslag uit te brengen omtrent den geestestoestand van Marie de Rooy, de meid die drie kinderen heet te hebben vermoord. Eene waschvrouw te Dok- kum, die bezig was een zeepvat om te spoelen, stak zich daarbij aan een roestigen spijker. In de kleine wond schijnt eenig schadelijk vocht te zijn gedrongen, althans de hand en de arm liepen dermate op, dat de geheele arm moest worden afgezet. Een paar dagen later is zij evenwel toch aan de gevol gen overleden. den worden toegalaten, omdat bekl. niet wordt ten laste gelegd, dit hij den veldwachter feiten zou hebben ten laste gelegd, begaan in de uit oefening zijaer bediening. De verdediger meende nu liet noodelooze verhoor van de 15 a décharge gedagvaarde getuigen achterwege te kunnen laten. Niettemin werdeu toeh zes hunner gehoord omtrent de behandeling der zaak eene kwestie van overpad voor het kantongerecht te Delft, omdat be weerd werd, dat de veldwachter aanvankelijk eene andere verklaring zou hebben afgelegd dm iu het proces verbaal was gstcekend. Slechts één der getuigen wist zich te herinneren de zaak wa3 dan ook al 2j£ jaar geleden dat de aanvanke lijke verklaring van den veldwachter eenigszins afweek van de latere. Nadit de beklaagde nog met ongeëvenaarde breedsprakigheid zijne verdediging hai gevoerd, eigenlijk meer de kwestie van het overpad ra kende, din de zaak waarvoor hij terecht stond, was het vsoord aan den »nbs.-off. v. justitie mr. Van Huttingha Wickers, tot het nemen van zijn requisitoir. Na de reeds medegedeelde beslissing van de rechtbank, blijft van de dagvaarding niet anders over dan «eenvoudige smaad//, en mocht dc rechtbank die üwalitiiatie niet deelen, dan rest «opzettelijke belecdiging./" ZE.\chtb. vorderde de veroordeeling vau den beklaagde tot 7 dagen gevangenisstraf. De verdediger, mr. Th. Heemskerk, achtte, door den loop d en de zaak genomen heem noch den thans tea laste gelegden smaad noch 3ubsi- d-air, de opzettelijke beleeiiging bewezen. Primo heeft beklaagde zij ie bewering kenbaar gemaakt aan 2 personen en ran wie hij niet zeker wai, dat zij aan zijne woorden ruchtbaarheid zouden geven, terwijl secundo die getuigen zelf hebben verklaard, dat beklaagde hun in een particulier gesprek de bekende mededeeling hal gedaan. Daar de woorden niet ia liet opeabaar ge bezigd ziji, kan er ook geen sprake zijn van opzettelijke beleeiiging en pleiter vertrouwde dus dat vrijspraak zal moeten volgeu. Uitspraak over 8 dagen. VISSCHERIJ. Nieuw ediep, 7 Oct. Door 45 korders en beugers werden hier heden 10 tot 60 groote-, 20 tot 300 kl. tongen, 5 tot 40 roggen, 1 tarbot, 1 steur, 1 tot 4 mandjes kl. schol en 1 tot 3 manden schar aangevoerd; gr. tong gold 35 k 45 kl. id. 15 c, rog 90 c., tarbot f 9, steur f 16 per stuk, kl. schol 1 2.50 per mandje, en schar 2 2.50 per mand. Een tal haring, door trekkers aangebraht, bracht n op RECHTSZAKEN. Beklaagd van in den loop vau het jaar 1891 te Pijnakker de eer eu den goeden naam van den veldwachter P. N. te hebben aangerand, door ken.ielijk met hec doel om daaraan ruchtbaar heid te geveu, te hebben gezegd, dat bedoelde veldwachter, als getuige gehoord in een straf geding, opzettelijk en tegen beter weten eene valsche verklaring zou hebben afgelegd voor het kantongerecht te Delft, had zich Donderdag voor de arrond.-rechtbank te 'a Hage te verantwoorden G. W. W. uit Py'uakker, Twee getuigen a charge, in deze zaak gehoord, verklaarden, dat bekl. in een particulier gesprek blijkbaar zonder de bedoeling om daaraan ruchtbaarheid te Keven, hun had verteld, dat do veldwachter P. N. voor het kantongerecht te Delft een valachen eed had afgelegd. De derde getnige a charge, do bewuste veld wachter, meende echter stellig te kunnen ver zekeren, dat het wel degelijk de bedoeling van bekl. is geweest-, om in ruimen kring het gerucht ie verspreiden, dat door hem eene valsche ver klaring was afgelegd, want niet alleen had hij dit binnen de gemeente Pijnakker rondgestrooid, maar ook daar buiten. Naar aanleiding van eene vra g van den verdediger, mr. Th. Heemskerk, uit Amsterdam, om het bewijs toe te laten om trent de waarheid der door den veldwachter af gelegde verklaring voor het kantongerecht te Delft in de uitoefening zynerb- d i e u i a g volgens pleiter begaf de rechtbank zich in raadkamer en besliste, dat de getuigen Willigen trok onder het Zingen van een tot het leveren van dat bewijs Hiet konden wor- der bij het H. L in zwang zijnde liede-I den gehoord en geen vragen dienaangaande kon KOLONIËN. Met deze mail zijn de bataviische bladen van 29 Aug.4 Sept. ontvangen. BATAVIA, 4 September. Aan het Oj perbestuur is machtiging gevraagd tot indienststelling van 7 eu ropeesche en 14 inlandsche opnemers, ten behoeve vau de opneming, het in kaart brengen en de af bakening van de djatibosschen op Java. Een brand te buitenzorg verwoestte in den nacht van 29 Aug. een groot deel van het chiueesche kamp en deed duizenden aan koopmansgoederen ver loren gaan. Omstreeks half vier werd het brand* signaal gehoord, en spoedig was het bekend dat de bekende toko van den Chinees Sie Boen Sioe ia brand stond. Nauwelijks w^ren echter de «erste spui ten aanwezig ot reeds had het geheele blokhuis, dat aan den anderen kant begrensd wordt door de gang Lawang Seketeng, vlammen gevat. De brand was ontstaan in een klein inlandsch huisje met atap gedekt, en door de langdurige droogte deelden de vlammen zich spoedig aan de nabij staande wo niugen mede. De eigenlijke kampong, waartoe het eerst brandende huisje be hoorde, en die uit met atap gedekte woninkjes van inlanders en Chineezen bestond, werd op gezag van den adsi stent-resident zoo spoedig mogelijk om vergehaald. Toen eerst viel aan blussching der reeds brandende groote chineesche wo ningen te denken. In drie uur is een groot, aanzienlijk deel van het chinee sche kamp verloren gegaan. Want be halve door het vuur is natuurlijk zeer veel nog door het water beschadigd De waarde der van den Chinees Boeu Sioe verbrande goederen werd reeds op 30 mille geschat. De Soer. Ct. bericht dat de par ticuliere koffieplanters zich telegraphisch tot den goeverneur generaal hebben ge wend met het verzoek de noodige maatregelen te nemen tegen het door hen geduchte gevaar, dat men hunne koffie zal stelen en naar de pelmolenaars brengen, aan wie vergunning is gegeven om de koffie op te koopen tegen een minimum-prijs van ƒ12,50 voor de 5 picols koffie in de roode schildaarvoor vreezen zij, omdat het door hen be taalde plukloon ƒ546 voor dezelfde hoeveelheid bedraagt, en hunne plukkers er dus voordeel bij hebben, wanneer zij de koffie naar de pelmolens brengen. Eene commissie uit de planters zal zich spoedig naar Buitenzorg begeven om de zaak mondeling met den goever neur generaal te bespreken. In verband met de voorgenomen ex peditie naar Sintang (Westerafdeeling van Borneo) zijn per stoomschip Ofihir 150 dwangarbeiders naar Pontianak ver zonden De heer Samethini, uit Nederland in Indië teruggekomen, heeft meege deeld dat een door hem geëngageerd tooneelgezelschap van twintig personen met eene der eerste booten zal volgen. CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend: een tweej. verlof naar Europa, wegens twaalf jaren onafgebr. dieast, aan den ads.-res. van Billitoa L. C. de Nijs; wegens ziekte, aan dea stationsklerk le kl. bij de eapl. der staatsspoorwegen J. E. F. Quenton wegens twaalf jaren onafg. dienst, aan den tijdalijken schoolopz. bij het iul ond. H. A. de Nooij en aan den 2e-comm. bij het depart, van hinnenl. bestuur jhr. M. E. de Villeneuve. Ti0uw Geboorte- en Doodberichten. (Uit de ind. bladen van 29 Aug. tot 4 Sept.) Geboorten: L. M. AponClarenbach d.; B. Damwyk— Bijl z.C. A. KeyserLazare d.M. C. A. Kraij-rabrinkVogel d.A. M. Schoon hovenGoedhart z.G. J. S. J Schlabmilch Jonker z., allen te Samarang - P. M. v. Oppen —Schippers z Soerabaja. - A. J.M. v.Staden Koemam z. Macassar. - C. van Gennepvan üuyveubode Varksvisser d. Klatjee. - C. J. WenselMelius z. Soerabaja. - J. OertopDas d. Dlanggoe. - E GebhardthKortenaer Prins Soerabaja. - J G. M. v. d. BrinkPattché z. Pekalocgan. - J. C. SchockJung z Billitoc. - J. C de VisserHageman z. Muntok. - A. G. LambachSchallig d. Batavia. Gehuwd L. W. Bletterman en A. C. L. A. Bouman, S-itiarang. - J. A. Schiotling en II. M. Stecadam, Soerabaja-Leugkong-Modjokerto - A. Butin Bik en R. S. EijzendoorenButin Bik, Mr. Coruel s. - B. J. Hovestadt eu H. P. E. Wollweber, Batavia. Overleden: II. F. Smith 29 j.F. H. Lipré 9 j.; G. A. Sluijter 33 j.A. J. U. Bruno 7^ j; W. Fisher 34 j.G. Hurbert: G. J. Broskhuijs 24 j., allen SoerabaiaE. T. Gravinne v. Eim- burg StirumPoo., Malang; J. M. Sch-öder IJ ra. Billiton H. J. Deloarab» 89 j N. J. Despréz 15 j.G. A. A. H. Michel 4 j VV. H. Veermaus 15 j H. J. M Wagolmaus 6 d.; D. van Zeyl 7 m., allen te Semarung. - W. E. M. S. Aernout, Bandjermassin. - G. a. Sluijter, Soerabaja. - L. Breuer 4 j. Solo. Nadere berichten uit Brighton ver melden, dat alleen Parnells echtgenoote en hare dochter, met den geneesheer, aan het sterfbed tegenwoordig waren. De geruchten van zelfmoord zijn on gegrond gebleken. De overledene lait eenige papieren na, o. a. de geschie denis zijner betrekkingen tot Gladstone, alsook het bekende „veldtocht-plan." Voor de aanstaande algemeene verkie zingen, ot voor het verkiezen van zijnen opvolger laat hij geen aanwijzingen na, evenmin als een politiek testament, de wijl zijn overlijden geheel onverwacht gekomen is. Zijn dood maakt in Ierland een geweldigen indruk. Zelfs bladen die van hem afgevallen zijn, verschijnen in eenen rouwrand, en geven hoofdar tikelen, waarin zijne misslagen vergoe lijkt en alleen zijne aan Ierland bewezen diensten verheerlijkt worden. Ook de londensche groote bladen, geven breed voerige beschouwingen, de conserva tieve meest in af brekenden en minach tenden zin. Bittere wrok straalt door in het opstel van de Times waarin Parnell's gewetenloosheid, huichelarij en zedeloosheid breed uitgemeten, maar de eigen tekortkomingen jegens hem ver zwegen worden. Deze uitlatingen zullen waarschijnlijk eene nieuwe uitbarsting der politieke hartstochten in Ierland tot gevolg heb ben. De liberale bladen houden het er voor, dat de dood van Parnel een einde maken zal aan de scheuring tusschen de iersche partijen. De Chronicle geeft zelfs in overweging, daartoe zonder uit stel eene bijeenkomst, in overleg met de engelsche partijleiders te beleggen. Ook op de Beurs gelooft men aan eene verzoening door welke de kansen voor eene overwinning van de liberalen bij de verkiezingen en voor de optre ding van een ministerie Gladstone veel gunstiger zouden worden. Deegyplische fondsen gingen dientengevolge naar beneden, dewijl men veronderstelde dat Gladstone terstond de kwestie over Egypte weder aanvatten zou. Daaren tegen gelooven de Tory-bladen niet aan eene verzoening. De Standard be grijpt niet wie Parnell zou moeten op volgen en kent niemand in staat om zijne erfenis te aanvaarden of de partij bijeen te houden. Het iersche parlementslid Davitt zegt dat Sexton de aangewezen man is, of anders Dillon, maar voegt er bij dat geen opvolger immer de autocratische macht van Parnell uitoefenen kan.- Aan de Times wordt uit Lissabon gemeld, dat er ernstige onlusten plaats vonden op Madeira door rijzing der prijzen van het graan, welke togeschre- ven wordt aan opzet der engelsche import-firma Cossart. De politie arres teerde negentien oproermakers vaar on der tien bedienden van de genoemde firma. De portugeesche regeering zond het transportschip India met honderd mariniers naar Madeira, ofschoon het heet dat de orde hersteld is. Sedert eenige dagen vindt men eene polemiek in de liberale duitsche bladen over de vraag, of bet internationaal vredescongres te Rome door duitsche parlementsleden al of niet bijgewoond dient te worden. Ongelukkiglijk richtte het lid van de italiaansche Kamer Bonghi, die in Duitschland als een warm vriend der Franschen beschouwd wordt, een open brief aan het berlijn sche Tageblattwaarin hij in zijne hoe danigheid als gemachtigde vau het con gres pleitte voor de deelneming der Duitschers aan de bijeenkomst. Daarbij beging hij de groote domheid te schrij ven „De oorzaak van den tegenwoor- digen ongelukkigen toestand van Europa is gelegen in den twist tusschen Frank rijk en Duitschland over de kwestie,, wie rechtmatig de bezitter van Elzas- Lotharingen zal zijn. Duitschland is in een en twintig jaren er niet in geslaagd., de Elzassers voor zich te winnen, en het is niet waarschijnlijk, dat het in de toekomst daarin slagen zal." Over dezen brief is in Duitschland allengs een groote storm ontstaan. Aanzienlijke afgevaardigden van de nationaal-liberale partij, die aanvankelijk geneigd waren deel te nemen aan het congres, hebben nu besloten niet naar Rome te gaan, en zelfs de Vossische Zeitung, die tot de JFortschritt partij behoort, zegt in een hoofdartikelMen begrijpt dat duitsche parlementsleden niet verschijnen op een congres, waar zij aan het gevaar van anti-duitsche manifestatiën blootstaan. De afgevaardigde Rickert geeft een scherp antwoord op dien brief in het berlijnsche 2ageblati, in den vorm van een open brief aan Bonghi Daarin verklaart Rickert, dat er voor Duitsch land geen elzas-lotharingsche kwestie bestaat. Het frankforter vredescontract is het richtsnoer van de betrekkingen „Arme kerel!" zeide John, terwijl hij George beschouwde. „Moeten wij elkaar zóó ontmoeten. Is dit het gezicht, dat zes jaar geleden mijne bewondering nog opwekte Ik herinner het mij nu zeer goed. Dit was dus de reden, waarom hij *ijn naam van het college liet schrappen. Wat eene vreeselijke kwaal is die dronkenschap toch. Hij is nu de slaaf van den vroegeren oppasser de slaaf van dit wezen geworden." John riep zijne twee bedienden en bracht met hun hulp den slapenden George Atheling uit het huisje, legde hem in het rijtuig en reed weg. HOOFDSTUK XV. Omstreeks drie uur in den middag ontwaakte George. Door lange ondervinding, wist hij zich dadelijk goed te herinneren, wat er gebeurd was. Het was de dag na de eerste zwelgpartij. Hij lag zeker op de sofa, in de kamer van Mavis; dat wist hij wel zonder rond te zien. Hij had nu den eerste van de twee aanvallen dus weer achter den rug; den tweeden zou hij niet krijgen, voordat het eenige uren later was en hij gedeeltelijk van den eersten bekomen zou zijn. Deze aanval.was altijd heviger, maar het slachtoffer gaf zich dan altijd spoediger en gemakke lijker over. Hij wist, dat, als hij zijn hoofd bewoog, het zoo zwaar zou zijn als lood, en ook, dat, als hij beproefde op te staan, hij zou wankelen en vallen. Daarom bleef hij stil liggen tnet gesloten oogen. Hij werd echter hoe langer hoe meer wak ker. Hij hoorde mannen, die met elkaar spraken een dier stemmen kende hij zeer goed. Dat geluid zelfs, wanneer hij denkt alleen te zijn, verontrust een man in dezen toestand en met deze ondervindingen niet. Soms zag George geheele troepjes menschen met leelijke gezichten in zijn slaap voor zich, maar stemmen zijn niet zoo akelig als gezichten. De laatste kunnen schelden, vloeken en bedreigingen uiten, maar zij zijn niet zoo schrikaanjagend als leelijke aangezichten. Bovendien was het een zacht en vreedzaam geluid, dat hij hoorde, en in elk geval beter dan de hatelijke stem van Mavis. George's gedachten werden hoe langer hoe helderder. Hij ondervond weer een andere gewaarwording. Het scheen hem toe alsof zijn hoofd op een zacht kussen rustte en zijne leden op een springmatras, alsof zijne handen in fijne laken en wollen dekens woelden, het scheen hem, om kort te gaan, toe, alsof hij in bed was. Iedereen weet nauwkeurig, hoe een bed voelt. Het was eene vreemde bespotting van zijn zinnen. Hij lag immers op de paardeharen sofa van Mavis, die nu waarschijnlijk dron ken op den vloer zou liggen. Toen weid er een deur geopend, de stem werd meer hoorbaar en daarna hoorde hij een voetstap in de kamer, hetgeen hem zijne oogen deed openen. Hij bevond zich niet in het huisje van Mavis, maar lag in eene groote slaapkamer, die zeer netjes gemeubeld was; het was zijn eigen slaapkamer in Daffodil Road niet, maar een veel grootere. Wat moest dit toch beteekenen? George keerde zijn hoofd om en zag, dat de eigenaar van de stem, die hij gehoord had, niemand anders was dan John Carew. En hij dacht eerst nog, dat het maar verbeelding was. „Zoo," zeide John Garew, terwijl hij aan 't bed kwam staan, „zijt gij eindelijk ontwagkt,?" „Waar ben ik?" „In mijne kamer." „O. Hoe kwam ik hier?" „Ik heb u hier gebracht." „O." George sloot zijne oogen weer. Het scheen hem alles een droom toe. Het kon niet waar zijn, dat hij in de kamer van John Carew was, en dat deze voor hem stond, hij was zeker op de sofa in het huisje van Mavis. „Ik heb je hier in een rijtuig gebracht. Ik had ontdekt, waar gij waart en ging daarheen om u hier terug te brengen. Denk dus maar niet, dat gij nog droomt. Dit gedeelte van uwe ge dachten is niet door uw drinkgelag van gisteren beneveld. Ik vond u smoor dronken op de kanapé liggen, bracht u in het rijtuig en reed weg." „Hoe hebt gij mij kunnen vinden „Dat is mijn geheim. Dus dit was uwe zoogenaamde zaak in Boston. Nu, ik moet u zeggen, dat gij er edele zaken op nahoudt." George sloot zijn oogen weer. „Ik geloof dat ieder man zijn eigen meester is," zeide hij zacht. »A.ls gij uw eigen meester waart, zoudt gij hier niet in dien toestand liggen." George antwoordde niet. „Uw eigen meester!" herhaalde John Carew. „Gij zijt een slaaf, een ellendige slaaf. Gij zijt een lafaard, gij onderwerpt u aan een duivel." Wordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2