Frou-frou. WILLEM TELL. VEItkOOmU 2e UITVOERING Burgerlijke Stand. GEMENGD NIEUWS. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Meuwe Schouwburg, Zondag 18 October 1891, Panorama Internationaal. ZWITSERLAND. Advertentiën. Een net Jongtneiiseh, Men we schouwburg, Nederlandsche Opera. Bu rgerj ufïrouw Dli^STDODE. Mooplolaal Batompclt der OpereUenvereetilging „COV AlfOBl", TE KOOP MAATSCHAPPIJ de Haarlemsche Brood- en Meelfabriek. Als getuigen werden gehoord de ei genaar der kostbaarheden, goudsmeden, benevens opkoopers, zoomede eene doopsgezinde schoonmaakster, die allen den beschuldigden herkenden als den zich als eigenaar voordoenden bezitter der gestolen voorwerpen. Toen hij werd gevaugen genomen, vond men in zijn bezit een groot aantal sleutels van ver schillende gedaanten en vinding, terwijl hij bij zich droeg twee sleutels, die op de woningen der heeren Wagenaar en Lobo pasten. Hij ontkende de dader te zijn en ondervraagd zijnde, beweerde hij op zekeren avond, door een onbe kend persoon in de Plantage, voor den schouwburg der heeren Prot, te zijn aangesproken, die hem had verzocht eene boodschap te doen, en toen hij had toegestemd, van dezen onbekende het zilverwerk tot verkoop te hebben ontvangen, voor welke opdracht hij f 5 had ontvangen. De substituut-officier van justitie, mr. baron d'Yvoy, requireerde de schuldig verklaring van dezen beklaagde aan diefstal, twee malen gepleegd, waarbij hij zich met behulp van een valschen sleutel toegang tot de plaats des mis drijfs had verschaft en eischte eene ge vangenisstraf van vier jaren. Mr. Rud. B. Benjamin als verdediger optredende, vestigde de aandacht der rechtbank op het, zijns inziens, niet geleverd bewijs der gepasseerde feiten, alsmede op het gunstig bekende levens gedrag van dezen beklaagde, en ein digde zijn pleidooi met de rechtbank er nogmaals op te wijzen, dat het ramp zalig gezin van den beklaagde groot medelijden verdient. De uitspraak zal geschieden des voor middags te 10 uren op Donderdag 29 October, FAMILIEBERICHTEN uit de VOORNAAMSTE DAGBLADEN. Geboorten: 14 October. C. Sitton Wildschut d. Warder. - ig. M. Kaiser Stooter d. Mederablik. - J. M. Ingen- hoes-Eimers 2 d. Amst. - J. J. H. Verhoef!- Hissink d. Hoorn. - M. van Erkom—Omzeele d. Buren. Gehuwd 3 Oct J. Mohor en Ch. Delinotte. Chicago. -15. H. Heering Pz. en J. A. Westhoff. Heerde. - M. J. P. van den Brink en J. E. Klein. Kuilen burg. Overleden 13 Oct. M. F. W. Ree der 64 j. Amst. - Wed C. M. Schutte Escherich 63 j. Amst. - 15. C. Noor- duyn 7 m. z. Reenen. - C. A.M. Mat- tern 67 j. Amst. - J. Ph. Dólleman. Heemstede. - 16. W. M. IwesReuser. 's-Hage. veerde 15 October van West-Indie te New-York. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 Oct. van Yarmouth, was opgehouden door stormweder. Het stoomschip Drenthevan Java naar Rotterdam, vertrok 16 October van Marseille. Het stoomschip Utrecht, van Rotter dam naar Java, vertrok 16 Oct. van Marseille. Het stoomschip Schiedamder N. A. M., van Amsterdam naar Baltimore, via New-York, passeerde 16 Octdes nam. 4 uur, Dover Het stoomschip Soerabajavan Java naar Rotterdam, vertrok 16 Oct [van Aden. Het stoomschip Noord Bi aband^v an Java, v. Marseille, arriveerde den i6n Oct te Rotterdam. ORGELBESPELING in de Groote- ofSt.-Bavokerk alhier, op Dinsdag 20 October 1891, des namid dags van 12 uur, door den Heer W. EZERMAN. PROGRAMMA. 1. Fuga op den naam Bach R. Schumann. 1. Andante uit de 7e Symphonie Beethoven. 3. Sonate No. 2 Ch. Einck. a. Allegro moderato. b. Andante. c. Allegro risoluto. 4. Marche funèbre. Chopin. 5. Finale. Geboorten 15 Oct. M. Schild- Daane z. - 16. A. L. Kokkelkoren-de Wilde d. - 17- J. M. C Manché-v. d. Boom z. - E. Versloot-Bruiniers z. - C. M. Oudejans-Maerten z. Overleden: G. P. Vooges 21 j. Popelingst. - A. Groeneveldt 1 md. d. Z.-B. Spaarne - J H. Schuurmans-Stek- hoven 2 j. z. Sophiastr. Gel ij k bekend is, heeft men zich sinds eenige jaren bezig gehouden met de vraag, of en in hoever er alge- meene internationale voorschriften kun nen worden gegeven ter voorkoming' van aanvaringen tnsschen schepen op zee, daar de verscheidenheid der be palingen in de verschillende staten ve lerlei ongeregeldheden veroorzaakt, die men op internationale conferentiën uit den weg heeft trachten te ruimen. Nu is er dezer dagen bij het duitsche rijks departement van Binnenlandsche Zaken een ontwerp te dier zake opgemaakt, hetwelk thans aan belanghebbenden in de aan zee gelegen staten ter beoor- deeliDg is toegezonden. Het begint zoo langzamer hand tijd te worden, om aan het win- teroiidergocd te gaan denken. Er zal thans en in het aanstaande seizoen veel vraag naar Lanuraflanel zijn, dat, we gens zijne fijnheid, zachtheid, duurzaam heid en warmte ook bizonder aan het doel, waarvoor men flanel draagt, be antwoordt. Geen enkele stof kan door die flanelsoort overtroffen worden, welke effen of in patronen verkregen kan worden. Bovendien onderscheidt het zich door nog eene bizondere eigen schap en wel, dat het niet krimpt, ter wijl het door de dokters zeer tegen rhumatisme wordt aanbevolen. In mantels levert dit seizoen weinig be paald nieuws op. Sommige modellen zijn zeer elegant en kleedzaam, voornamelijk die in „velours du nord" met hooge mou wen en van voren zeer lang. Zij zijn gewoonlijk gegarneerd met zeer fijn;°n8eh' passement, met gitten of met veeren. Voor haar, die niet zulke hooge som men voor haar toilet besteden, is een mantel van effen of gekruld laken zeer aan te bevelen. Zij zijn óf van voren j Het stoomschip Prins van Oranje, en in den rug geborduurd, óf eenvoudig van Batavia naar Amsterdam, vertrok 16 met een smal randje marabout of veeren Oct. van Port Said, gegarneerd. Voor twaalf of veertienHet stoomschip Prinses Wilkelmina, gulden kan men al een lief modelletje van Batavia naar Amsterdam, arriveerde bekomen, inzonderheid voor jonge 15 Oct. te Suez. meisjes. Het stoomschip Oranje Nassau arri- IV Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan het Bureau, Kleine Boutstraat 9, aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze Betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Vroedvrouw R. K. flink vaat aal. 2. Teg, Nov. of Dec. te Groningen in e. nette z. van Garn. en Damea-mode-art., bekw. Wink'ljuffr., liefst P. G. Br. opg. verb aalaria en teg. of laatste betr. 3. Kookster in restaurant, gew. met koks aamcn te werken, P. G. Br. of in pers. 4. Seeondante, int. op nad. overeen te k. voorw. Surv. 1/3. 5. Provisor te Bolsward. 6. Agenten in pl. v. een. bet. voor verk. Houtwol, hooge prov. 7. Reiziger in Holland voor Sigarenfabr. prov. en ged. verg. reiskosten. Bekend met clien tèle vereiacht. 8. Coupeur in een groote zaak 'egen Januari a. 8., allesz. bekwaam. Sal. 15 tot 25 (n. bekw.) Goede ref Opg. waar en hoelang in cond. 9. Reiziger. Sal. f 500,en prov. voor den verk. naaimacb., velocip. en aanverw. art. aan pirt. en wederverk. 10. In 0itg. en b ekh. zaak Jongmensch 18 h 20 jar. leeft. Net achr. hoofdver. Bek. met adm. eu mod. tal. aanb. Sal. aanv. f 250 ƒ390. 11. Bekw. Mach. voor een raderstoomboot. 12. Bekwaam Kok voor di eet. Goede get. Ad., liefst in persoon. 13. 2e Binketb. bed. flink, 1. Nov. 14. Iemand P. G. g. m. paarden en rijt. omg. en rijden en gen. een. haisw. t. verr. HAARLEM. „Het Nederlandseh Tooneel". FELIX FAVORE. Sluiting 18 October. Tot en met Zondag 18 October Abonnementskaarten na dien datum van onwaarde. Entrée 15, Kinderen 10 cents. Zie vervolg Advertentiën in het Tweede en Derde Blad. Tooneelspel in 5 bedrijven. Aanvang Tl. uur. Balcon ƒ1,50, Stalles en le Loge ƒ1,25, Parterre ƒ1,—. 2e Loge 0,75, Gaanderij ƒ0,30. F" De hoofdrol wordt door Mevr. FRENKEL vervuld. ïrir Plaatsbespreking zooals ge woonlijk. Aan allen, die iets te vor deren hebben van-, ver- scliuldigd zijn aan-, onder zich hebben behoorende tot- of in bet bezit zijn van borgtochten ten laste van de nalatenschap van Mejonkvrouw HENRIETTE MARIE PETITPIERRE, gewoond hebbende te Haarlem, Kruisstraat no. 11, en aldaar overleden den 25 September 1891, wordt verzocht daarvan op gaaf, betaling, afgifte of mede- deeling te doen voor 15 November 1891 aan G. A. HOOG. JAN BIERENS DE HAAN. Exec. Test P. G., 22 jaar oud, zoekt een nette betrekking op een Kantoor of in een Winkel. Br fr. lett. W. K bureau van dit blad HAARLEM. Dir. J. G. DE GROOT. Donderdag 22 October 1891, (1 ste Voorstelling vlk. Abonnement.) VEREENIGING VERGADERING van de Com missie voor Huisbezoek op Maandag 19 Oct. a. s des mid dags te 3 ure, in de groote boven zaal van hetNutsgebouw(Zi/tor««t). Opkomst wordt dringend verzocht. HET BESTUUR. Eene beschaafde en ontwikkelde geheel op de hoogte van het buis- houden, naaien enz., zoekt plaatsing ter assistentie in eene huishouding, tegen vergoeding van kost en in woning. Alleen op offerten, die een bepaald humane bejegening verze keren, zal regard geslagen worden. Brieven franco motto «Humaan» Bureau van dit blad In een klein gezin gevraagd eene P. G. Loon ƒ80 p j. Aanb. a/h. Advertentie-bureau van P. VAN CITTERT ZONEN, Haarlem. Stoomvaartberiohten. De ondergeteekeDde bericht het geachte publiek, dat hij het Café, Bakenessergraeht No. 1, hoek Zaksteeg, van den Heer C. J. VROUWES heeft overgenomen. Be lovende eene nette en prompte be diening, beveelt hij zich beleefdelijk aan. J. F. C. VAN STRIJBOS. IAASTRICHTSCH BIBR 5 Cents per groot glas. Groote Opera. Muziek van ROSSINI. Aanvang 714 uur. Balkon ƒ2,25; le Loge ƒ2, Stalles ƒ1,75; Parterre ƒ1,50; 2e Loge ƒ1,25; Gaanderij 0,60. Voor deze en 5 volgende Voorstellingen, welke zullen plaats hebben op 19 Nov., 14 Jan., 12 Febr., 11 Mrt. en 8 April, bestaat gelegenheid zich te abonneeren, Maandag, Dinsdag en Woensdag, telkens van 2-3 uur in de Direc tiekamer v. d. Schouwburg. Abon nementsprijs Balcon en le Loge ƒ1,75; StaÜes 1,50; Parterre ƒ1,25; 2e Loge ƒ1,met 10 Cts. voor plaatsbespreking. Gaanderij ƒ0,60, met vrije plaatsbespreking. Wegens faillissement, op Vrijdag den 23 October in het des morgens ten 10 ure als Not. Kabinet, mah. hoek-buffet, Linnen-, Hang- en Penantkasten, Lade-Tafels, Stoelen, Spiegels, Schil derijen, Klokken, Waschtafels, 2 handnaaimachines, platte Piano,Kin derwagens, Kinderstoel,Vogelkooien, Gordijnen, Huistrap, Wieg en Vuur mand, Koffer, Kolen- en Turfbak ken, IJsslede. moderne KachelB, For nuizen, een Schaafbank, Toonbank en Winkelplanken, een markt- op stal, een tweewielige wagen op veeren, zoo goed als nieuw, 80 fl. Peerdrops, Leidsche Kazen, 3 An kers besten ouden wijn, afgetapt op flesschen, proeffiesschen verkrijg baar, enz. enz. de Makelaar N. D. DE LEUR. op Donderdag 11 October a, t. des avonds half acht uur, in de Groote Zaal der Sociëteit „DE KROON". Schouwburg, Jansstraat. Door Inspanning Uitspan ning. Zondag 25 October, DE M O OUD UIT GELD- ZUCHT, Volksdrama in vijf bedrijven met een voor spel. Leden half geld. Eene Kraam Hyaeiathen, ver- Dinsdag 20 October, Lief- schillende gezochte soorten, desver- dadigheidsvoorstelling jRÖ-,.VOe kiezende met opgemest land er bij BIK DE BOSCH DUIVEL, j den zijn, om de koopers van het te huur. Te bevragen letter A. B. Drama in vier bedrijven, juiite gewicht te overtuigen. uur precies. Haarlem, 10 Oct. 1891. BROODPRIJZEN. Fijn geb. Tarwebrood p.Kgr. 16 Cl. Ongebuild Zeeuwaehe Krop. 12 Mik„14 Krentenmik 15 Wit Roggebrood 12 Gerezen 12'/« Zwart 13 Zoet 14 Fijn Krentebrood 50 Gewoon 25 Tarwebloem in pakjes van Va Kgr. 10 Waterbroodje»Kadetjes, Bollen, Strikjes, Timpjes, Duitsche bollen en ge wone Krentebroodjes, p. stuk 2 Fransche Waterbroodjes en fijne Krentebroodjes p.stuk 2 V» Keukenbeschuit (ENKEL PLATTE). p. 10 stuks 10 Lange Beschuit p. 20 10 Het brood is uitsluitend verkrijg baar in de bekende depóts waar steeds schalen en gewicht voorhan- Hulpkantoor Sandpoort. Aanvang 7 worden. Maar wij zullen zien. Nettie weet gelukkig alles, ik heb niets meer voor haar verborgen gehouden. Zij is het met mij eens, dat ik niet mijn oude positie weer kan innemen voor ik wer kelijk geheel vrij man ben. Als het zoover is, zal ik haar en de kinderen met mijne familie en kennissen bekend maken." „Ja, gij zult dan uwe vroegere plaats weer innemen en uw oude eerzucht voelen terugkomen." „George schudde het hoofd." „Neen, de oude eerzucht zal niet terugkomendie is voor altijd verdwenen. In dien eersten nacht te Cambridge, toen ik half slaperig en half gek van dorst naar de whiskyflesch greep, is mijn loopbaan verwoest geworden. De man, die eens een slaaf geweest is, kan nooit meer bevelen, hij heeft geen over macht meer over anderenmisschien wordt hij weer den een of anderen tijd een vrij man, maar de vroegere wilskracht is ver loren. Gij herkent den ouden galeislaaf dadelijk aan zijn gang, n.l. aan de wijze waarop hij zijn eene been voort sleept. Gedu rende het overige van mijn leven zult gij in mij nog den man zien, die eens een slaaf is geweest. Ik hoop daarom spoedig een afgezonderd leven te kunnen leiden, waarin ik niemand hinder." Zij keerden naar Daflodil Road terug. George ging zooals gewoonlijk den volgenden morgen naar het kantoor en werd daar algemeen zeer verwonderd ontvangen lederen keek hem aan, want men dacht, dat hij reeds gevat en in verzekerde bewaring was. Zij hadden wel geene bizonderheden van de zaak gehoord, maar anders was het toch zoo goed als zeker, dat hij iets misdreven had. Toch keerde Humphrey daar weer tot zijne bezigheden terug, alsof er niets gebeurd was. De eigenaar wenkte hem om in zijn kamer te komen. Hier toonde hij hem de advertentie. „Nu wat moet dat?" vroeg George, terwijl hij het las. „De advertentie was voor mij bedoeld." Meent gij dat Ik heb de zaakwaarnemers reeds over de zaak gesproken. Wat beteekent toch die geheimzinnigheid? „Wel, ik dacht, dat ik u misschien nog waarschuwen kon, omdat gij nog den tijd hebt om te ontsnappen," „O, dacht gij, dat ik gevat moest worden?" „Ja zeker. Ik kan niet denken, dat het iets anders kan wezen." „Zoo. Nu ik kan u gelukkig meedeelen, dat ik niet door de politie, maar door mijne vrienden werd opgespoord." „O. Het gezicht van den eigenaar der courant drukte groote verwondering uit. Gij blijft dus nog hier?" „Voor een tijd, ja." Het gezicht van den patroon drukte de grootste teleurstelling uit. Ach, zeide h^j, dat is jammer. Het zou zoo'n goede reclame voor de courant geweest zijn. Kijk eens, ik had het stuk al op gesteld; Hij liet een aanplakbiljet zien, dat geheel roodgekleurd was en waarop met groote letters gedrukt stond„Aaanhouding van den mede-uitgever. Vijftig pond belooning. Mislukte vlucht. Te laat. De Misdaad. De Reden. Bekentenis. Het Verstoorde Huiselijk Geluk. Een schreiende Vrouw." „Groote Hemel," zeide George, terwijl hij hit kunstwerk nauwkeurig bekeek. „Wat is het jammer, dat zulk een prachtig aanplakbiljet nu geen dienst meer kan doen." „Ja, het is werkelijk jammer. Maar gij zet een gezicht alsof het u geen zier schelen kan, dat dat biljet nu geen effect zal maken." „Wel, om u de waarheid te zeggen, is dat ook het geval Zouat gij willen, dat ik nu een misdaad zou begaan, ter wille van uw aanplakbiljet?" „Lacht gij maar, mijnheer. De patroon was zeer slecht gehu meurd." „Maar ik moet u zeggen, dat geen van mijne bedienden mij ooit uitlacht. Dat doen zij nimmer, mijnheer." „Zeer goed. Dan zal ik uw kantoor maar verlaten. George nam zijn hoed ten teeken, dat het hem ernst was. Nu ik u verlaten heb, veronderstel ik, dat gij mij zult vergunnen, u uit te lachen." „De uitgever keek ontsteld naar den reusachtigen man. Hij herinnerde zich, dat hij nooit een compagnon gehad had, die half zoo knap was in zijn vak als George: hij haastte zich dus hem zijne verontschuldigingen aan te bieden." „Gij moet het niet zoo boos opnemen, mijnheer Humphrey. Zk was een weinig kort aangebonden omdat ik teleurgesteld was over dat aanplakbiljet. Niemand dan gij, kan beter begrijpen, wat een goede reclame het voor de courant zou geweest zijn." (Slot volgt.)

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2