BINNENLAND. Rechtszaken. Bij vonnis der arrondissements recht bank alhier, van den 20 October 1891, is in staat van faillissement verklaard Samuel Horeman, grof en kachelsmid en winkelier te Haarlem, met ingang van 14 October 1891. Benoemd zijn: tot rechter commis saris de rechter mr. M. G. P. del Court van Krimpen en tot curator de heer mr. N. G. Cnoop Koopmans, advocaat en procureur. Ingevolge kon. machtiging is de heer Het departement Venhui- li. de Mandt erkend en toegelaten als zen der Maatschappij tot Nut van 't consulair agent van Frankrijk, te Dor- Algemeen heeft besloten, in het voorjaar drecht. j van 1892 eene tentoonstelling te houden van voorwerpen, gedurende den winter De gewone audiëntie van den mi- door ingezetenen in ledige uren ver- nister van Justitie zal op Dinsdag 20, i vaardigd. en die van den minister van Oorlog op! Door den civie 1-ingenieur Donderdag 22 dezer niet plaats hebben. C. Men meldt uit Heemstede van 19 OctoberHedenmiddag té 12 uren werd op onze begraafplaats het stoffelijk over schot ter aarde besteld van wijlen den heer J. Ph. Dolleman, in leven burge meester en secretaris dezer gemeente, burgemeester van Bennebroek, voorzitter van het bestuur van den Schoubrack- polder en lid van het bestuur der Ver- eeniging van burgemeesters en secre tarissen van Noord-Holland. De over ledene. in 1874 tot burgemeester der beide gemeenten benoemd, was daar algemeen geacht en bemind om zijn humaniteit, kunde en hulpvaardigheid, zoodat zijn sterven op den betrekkelijk jeugdigen leeftijd van 49 jaar met groot leedwezen was vernomen. Eene kort stondige, doch hevige ziekte maakte een einde aan zijn nuttig besteed leven. Op de begraafplaats waren o. m. tegenwoordigde burgemeester van Haarlem met zijn secretaris, de burge meesters van Schoten en Haarlemmer- liede, het bestuur der afdeeling Haarlem van de Maatschappij van landbouw, de Raad der gemeente Heemstede en Ben nebroek, de kerkeraad, de heer Van Merlen, de secretarissen der omliggende gemeenten, bijoa alle inwoners van Heemstede en Bennebroek en tal van deelnemenden uit de omliggende ge meenten. De stoet kwam te 12% uur op het kerkhof aan. De baar was bedekt door een dertiental kransen en palmen, waar onder van Bennebroek en Heemstede. De krans van de weduwe werd op de kist gelegd en daarmede in het graf neergelaten. De predikant, ds. Kuijlman, herdacht de groote verdiensten van den te vroeg ontslapene, wees op het groote verlies, door de weduwe, de kinderen en de gemeenten geleden, en ook op dat. hetwelk de kerkeraad bij dit verscheiden had. Dierop dankte de vader der we duwe voor de eer, den overledene be- wezen, en daarmede was de droeve plechtigheid afgeloopen. i toestel, door middel waarvan men bij De minister van Binnen- avonCi 0f nacht zien kan of een locomo- laudsche Zaken heeft van zijnen ambt-^ef in beweging is of niet De zaak genoot van Oorlog opgave gevraagd komt hierop neer, dat als de locomotief van het getal militairen beneden denbeweegt, een derde licht naast den rang van officier, van 23 jarigen leeftijd schoorsteen, door een vernuftig uitge- en daarboven^ dat in verschillende tijd-1 mechaniek in beweging gebracht verklaarde eigendommen te hebben, die hem f 20 rente per maand opbrachten Als de vermoedelijke dader van den in den nacht van 11 op 12 dez^r, ten nadeele van den heer Wou ters in de Choorstraat te Utrecht ge- pleegden diefstal met inbraak, werd j Maandagmiddag ter beschikking der W. Snellebrand is uitgevonden eenjustitie naar de gevangenis aldaar over gebracht Aanbsstedingen. Amsterdam, 19 Oct. Door de Holl. IJz. spoorweg-maatsch. werd aan besteed bestek no. 462 het afgraven en verbreeden van den spoorweg enz. ten behoeve van de aansluiting van den spoorweg te IJrnuiden. Ingekomen 22 biljetten. Minste inschrijver was de heer H. H. Pelgrim te Dieren f 24,900 bestek 467 het maken van een stations gebouw met marquise, verhoogd perron en verandering van het bestaande sta tionsgebouw met bijbehoorende werken te Velsen. Ingekomen 36 biljetten. Minste inschrijver was de heer A. de Haan te Rotterdam, f 23.585. Het heeft H. M. de Konin gin-regentes behaagd, op te treden als beschermvrouw van de Friesche Maat schappij van landbouw en veeteelt. UFFICIEEI.Ë BEBICËTËfr. Bij kon. besluit is benoemd tot no taris binnen het arrond. Roermond, ter standpl. de gemeente Budel, J. M. Dijkhoff, candidaat-notaris te Helmond. Bij kon. besluit is J. S. van Veen, doctor in de klassieke letteren en can didaat in de rechtswetenschap te Assen, benoemd tot tijdelijk ambtenaar bij het rijks-archief in Gelderland, buiten be zwaar van 's rijks schatkist. Bij kon. besluit is dr. K. Kooy, pri vaat-docent aan de rijks-universiteii te Groningen, tot en met 31 December 1891 benoemd tot tijdelijk lector in de faculteit der geneeskunde aan de rijks- universiteit voornoemd, om onderwijs te geven in de aan den hoogleeraar dr. Kooyker opgedragen leervakken. Bij kon. besluit is, met ingang van 1 November 1891, 10. mr. P. F. Hu- brecht, secretaris-generaal van het de partement van Binnenlandsche Zaken, benoemd tot lid van den Raad van State; en is hem, 20. eervol ontslag verleend als secretaris-generaal van ge noemd departement, met dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen diensten. Bij kon. besluit zijn benoemd bij het wapen der infanterie tot ie-luit. de 20-luit. J. M. Herold, van het wapen gedetacheerd bij de landmacht in West- Indië; bij hun tegenwoordig korps, tot ie—luit. de 2e-luits. H. L. G. Donleben, van het 2*, en J. C. Grotendorst, van het 7e reg. infanterie. Bij kon. besluit is de eervol ontslagen telegrafist der 2e kl. J. Raeraaekers be noemd tot commies der telegraphie e klasse. vakken van het jaar gemiddeld onder de wapenen is, met vermelding of zij al of niet kunnen lezen en schrijven. Deze opgave staat in verband met de voorbereiding der nieuwe kieswet. Door den minister van Wa terstaat, Handel en Nijverheid zijn tot opzichters bij de zeewerken in Noord- Holland benoemd de heerenJ. Koop man, te Egmond; J. Faber, te Callantsoog; J. Breed, te ZijpejJ. J. Balm, te Schoorl en P. van der Meij, te Wijk aan Zee. De noodwet tot versterking der militie en een voorstel tot het aan gaan eener geldleening ten behoeve van den staat zullen eerlang bij de Tweede Kamer worden ingediend. Het plan is, beide voorstellen in de sectiën te onderzoeken in de eerste na hervatting der parlementaire werkzaamheden in het begin van No vember. De Standaard spreekt het bericht tegen, dat tot politieke leider der anti-revolutionaire Kamerclub is aangewezen jhr. mr. Beelaerts van Blok land. Volgens de haagsc he cor espondent der A. Gr on. Ct. is het departement van Oorlog gerestaureerd. Het schoone pand (het vroegere hotel der afgevaardigden van Rotterdam in de Staten van Holland) een der beste van onze openbare gebouwen heeft eene geheele metamorphose ondergaan. De fraaie pleisterwerken in gangen en plafonds, de mooie eikenhouten betim meringen, vooral ook van de hoofdtrap, die jaren lang onder een dikke verflaag waren verborgen, zijn weer in al haar schoonheid te voorschijn gebracht en het geheel ziet er door het verwijderen van bode- en andere hokjes in de gangen zoo riant uit, dat men voor zijn genoegen door het gebouw wandelt. Men heeft deze verbetering eigenlijk aan den heer Victor de Stuers te danken, en het is zeker een verblijdend feit, dat de restau ratie is tot stand gebracht zonder bui tengewone kredieten of belangrijke overschrijding van de gewone onder houdskosten. Langzaam en ongemerkt als het ware is het mooiste herstellings werk uitgevoerd. Toen de heer De Stuers voor een paar jaren vernam, dat men weer met de verfkwast aan het werk zou gaan om de prachtige eikenhouten deuren en lambriseeringen en trappen verder in den grond te bederven en het fraaie pleisterwerk voorgoed te vernietigen, kwam hij daartegen op, en kreeg van de toenmalige ministers, de heeren Bergansius en Havelaar, gedaan, dat althans ten deele het vernielde kunstwerk in eere werd hersteld. Eenmaal in die richting aangevangen, liet de minister het werk langzaam voortzetten en de heer De Stuers hield er een waakzaam oog op. Thans is het ministerie van Oorlog onbetwistbaar een onzer mooiste gebouwen. Maar er blijft inwendig nog heel wat aan te verbeteren. Reeds sinds geruimentijd tracht Italië eene internationale regeling van den quarantie-dienst in de Roode Zee tot stand te brengen. Naar men thans verneemt, zal vermoedelijk te Venetië spoedig eene internationale con ferentie gehouden worden, ten einde de maatregelen te beramen, bij het uitbre ken van cholera in het Suez-kanaal toe te passen. Door het hoofdbestuur der schippersvereeniging „Schuttevaer" zijn adressen verzonden 10. aan den gemeenteraad van 's Hage met verzoek dat maatregelen genomen worden, opdat een einde kome aan den onhoudbaien toestand voor de scheep vaart in die gemeente aan de Wagen brug 20. aan den Raad der gemeente Am sterdam, verzoekende verbetering te willen aanbrengen in den toestand van de Overtoomsche Vaart, daar de scheep vaart aldaar dagelijks ten gevolge van het vastraken der schuiten wordt ge stremd. De Nederlandsche spoor- wegen (Staatsspoorweg, Hollandsche IJzeren Spoorweg en Noord-Brabant^ch- Duitsche Spoorweg) zullen, ingevolge besluit van den minister van Waterstaat, handel en nijverheid, de eenheid in de spoorwegtijd eerst kunnen invoeren met 1 Mei of 1 Juni 1892, dat is dus met den aanvang der zoraerdienstregeling van 1892. Eveneens is, naar men ons mede deelt, de Groote Belgische Centraal- spoorweg door de Nederlandsche re geering gemachtigd geworden om ook op hare, op nederlandsch grondgebied gelegen lijnen, met 1 Mei of 1 Juni 1891 „den zónentijd" in te voeren. (f. D.) door den gebruikten stoom, drie seconden verdwijnt en één seconde zichtbaar is. Ziet dus de machinist van een trein bij afwisseling twee en drie lichten voor zich uit, dan weet hij dat een andere trein hem te gemoet stoomt; ziet hij onafgebroken drie lichten, dan staat de andere locomotief stil. Ingenieur Men meldt uit Sneèk: Op aanzoek van de daar gevestigde afdee ling van den Ned. Protestantenbond heeft zich daar eene commissie gevormd met het doel, den werkman gelegen heid te verschaffen zijn vrijen avond door te brengen met het lezen van dagbladen of met eenig spel, behalve kaartspel Voorloopig zal de voorzaal van de Buiten Sociëteit daarvoor wor den ingericht. Donderdagavond a. s. wordt de zaal geopend en verder zal zij iederen Donderdag- en Zaterdag avond van 811 uur tot het doel openstaan, voor jongelingen die den leeftijd van 16 jaren hebben bereikt, en voor mannen. Een kop koffie of een glas bier zal tegen zoo laag mogelijken prijs verkrijgbaar zijn Men heeft plan er later ook volksvoordrachten aan te verbinden. Men meldt uit Amersfoort: Vermits de noodzakelijkheid daarvan is gebleken, hebben Burgemeester en Wet houders den gemeenteraad voorgesteld, de verordening, houdende bepalingen omtrent openbare orde, in dier voege aan te vullen, dat strafbaar wordt ge steld met eene geldboete van ten hoogste ƒ25, het zich begeven tusschen marcheerende of onder de wapenen staande troepen of tusschen een lijk stoet of een optocht. Te Amsterdam is eene cir culaire verspreid van de commissie voor den wedstrijd voor handwerkslieden, welke het volgend jaar daar ter stede zal gehouden worden In dat stuk wordt gewezen op het verheffend streven om den handwerks man in den moeielijken strijd om het bestaan behulpzaam te zijn en eene leemte in dat streven aangetoond. De verheffing van den werkman door zijnen arbeid is een onderwerp dat in de schaduw is gebleven. De commissie wijst verder op het nut dat wedstrijden van deze richting kunnen uitoefenen. Op de te Purmerend Zater dag 11. gehouden harddraverij, waaraan liefhebbers deelnamen, is de prijs, f 200, behaald door het paard Marianne eigenaar A. Witteveen, van Rauwerd (Friesland), berijder S. Witteveende ie premie f 100 door het paard De Baboreig, eigenaar J. Roele, van Buik sloot, pikeur A. de Ridderde 2* premie f 50 door het paard Bonne, eigenaar F. Bultman, van Haarlemmermeer. Zaterdag avond is in den schouwburg te 's-Hage het laatste be drijf van „Carmen" grootendeels in het duister afgespeeld, dewijl de electrische verlichting van het tooneel plotseling uitdoofde, en geen gaslicht kon worden aangestoken. Zondag vervoegde zich in het koffiehuis van den heer Snijders aan den Coolsingel te Rotterdam een engelsch matroos. Daar de bediende hem niet spoedig genoeg naar zijn zin begreep, pakte hij dezen aan en gooide hem tegen den grond, waarop het pu bliek voor den bediende partij trok, en de matroos zóo in het nauw geraakte, dat zijne eenige uitkomst het water was. Hij sprong daarin en zwom naar den overkant. Uit Baarn wordt aan het UD. gemeld Het is bekend, dat na den dood van prins Hendrik de herten uit de herten kamp te Soestdijk op last van wijlen Z. M. den Koning worden opgevangen en overgebracht naar de Veluwe, om deze streek meer met dit edele wild soort te bevolken. Verscheidene van deze dieren zijn bij die gelegenheid ontvlucht, hebben zich vermenigvuldigd en zwerven in troepjes of alleen in de bosschen onder Baarn en de Vuursche rond. Zij hebben hun tammen aard nog niet geheel verloren. Zoo gebeurde het dezer dagen, dat een hert met groote nieuwsgierigheid een wielrijder aangaapte, hem tot op een afstand van ongeveer 2 M. liet naderen en toen eerst op de vlncht sloeg. Een gebrekkig man te Breda die met „negotie" liep en een bewoner van een huis in de Boschstraat gedrdigd had met schieten (wat echter niet be wezen is), werd medegenomen naar de maréchausséeskazerne. Als landloope; zekere M. S., wonende te Amsterdam, die zich Zaterdag avond bij de politie te Amsterdam vrijwillig in arrest heeft begeven en aldaar me degedeeld, dat hij den diefstal had gepleegd, nadat hij te vergeefs beproefd had te Utrecht aan het werk te komen. De meeste der ontvreemde voorwerpen werden door hem te Amsterdam ver kocht en door de recherche aldaar op gespoord en in beslag genomen. (JJ. D.) Te Maastricht is Zondag bij den bakker Weddershoven door middel van binnenbraak een bedrag van f 800 en eenige kleeding ontvreemd. Van dezen diefstal wordt verdacht een knecht van den bestolene (Duitscher), die, naar wordt vermeld, naar Rotter dam de vlucht heeft genomen. TeDronrijp(Fr.was Vrij dagavond een jongeling, geholpen door een joDgen, bezig met een driespan te ploegen. Wegens de dreigende lucht werd het voorste paard uitgespannen en door den jongen voortgeleid. Onmiddel lijk daarop doodde de bliksem den jon geling met de twee overblijvende paarden. In den nacht van Vrijdaw op Zaterdag hebben dieven te Melick— Herkenbosch de R. K. kerk bestolen. Eerlang zal te Zwolle een volkskoffiehuis worden geopend met medewerking van de afd. Zwolle er omstreken der Nationale Christen-ge heel- onthouders - vereeniging. Koffie, cho colade, melk en brood zullen er tegen geringen prijs verkrijgbaar zijn, doch geen alcoholhoudende drank, hoe ook genaamd. Het zal tevens gelegenheid aanbieden voor lectuur en gezellig ver keer en het middelpunt vormen voor E vangelisatiear beid nieuws, zonder eenige resultaten teiug. Ja, ein delijk, eindelijk zag men dan wat! Ja, ze waren het! «Het zijn Del Baere en Pander,hoorde men roepen en een luid hoezee ging voor de overwinnaars op, toen zij dan eindelijk aan de plaats der bestemming gekomen waren. Koning en Roosdorp waren in den strijd gebleven; hun stalen ros had hen begeven, en scheen alle mede werking ontzegd te hebben. Del Baere en Pander hadden de 51 K.M. afgelegd in 2 uur 44 minu ten en 1 seconde, zooals men ziet, een verbazend slechte tijd, maar wij vragen ons afwas het werkelijk een wedstrijd P En hierop antwoorden wij volmondig: neen! Dit hebben de prijswiu- ners ook eerlijk genoeg erkend, daar zij weiger den de uitgeloofde prijzen in ontvangst te nemen. Dit feit bevestigt alweder, dat do Algemeene Nederlandsche Wiefijdersbond werkelijk in alle opzichten een amateurs-bond is. Eau lebe hoc/t voor Del Baere en Pander! De eerste 25 K.M. waren werkelijk een race, maar de terugweg deed ons meer deuken aan een tocht met hin dernissen door de eene of andere woestijn. Was de machine van Del Baere en Pander defect ge raakt, wachtten Koning en Roosdorp, en omge keerd dit dito. Hat was reeds laat geworden en allen spoedden zich met den meesten haast naar Amersfoort, waar in "Hotel Schimmel" gemeenschappelijk geluncht werd. Hiermede zijn wij ook weder san het einde van het verslag van dezen wedstrijd, den laatsten ran dit seizoen, zooals wij aan het hoofd reeds zeiden. De Zondagsrust is voorden verslaggever weder ingetreden en de racmgmen zeggen het rijden of liever het racen weder voor eenigen tijd vaarwel, om voor het volgende jaar weer nieuwe krachten te Terzamelen, en nisuwe lau weren, zoowel in ons land als daar huiten te gaan plukken. Zoo zjj het! (2V. JR. O We 50 K.M. Tandem-wedstrijd, uitgesciireveu door den Algcmeenen Nederlandschen Wielrijdersbond. Amersfoort, 18 October. Heden had 0.1 den straatweg AmersfoortEde de vierde wegwedstrijd plaats, uitgeschreven doo het bestuur van den Algemtenen Nederlandsche" Wielrijdersbond, en hebben wij het juist, da" was deze de laatste wedstrijd iu dit seizeen Goeu jaar te voren hadden er zooveel races plaats als dit; men kon het er dan ook meê doen. Jam mer genoeg, dat deze laatste wedstrijd nu niet zoo eindigde, als het wel gewenecht was. Nieltegenstaande de nacht ons het noodigi water gebracht had, zag de lucht er hedenmorgen tamelijk goed uit, maar was toch geenszins te vertrouwen, en hier en daar kon men heiaas maar al te goed de regenwolkjes bespeuren, die door den wind, die tamelijk hevig was, n;et weg gedreven werden. Het i9 te begrijpen, dat de wegen nu juist niet in den besten toestand ver keerden, daar zij deze week te veel van het hemelwater geleden hadden. Eeuige wielrijders, die de stoute schoen hadden aangetrokken eu uit de omliggende plaatsen naar het punt van afrit, de reeds meer genoemde Rertekopop hunne machines gereden waren, zagen er dan ook aardig bespat en beslikt uit. Om half twaalf precies zoudeu de kampvechters afrijden en tegen dien tijd hadden zich de leden der jury, de vertegen woordigers der pers en vele belangstellenden, waaronder er zelfs uit Nijmegen en Breda waren, zich bij Re Rertekop opgesteld om den wedstryd met hunne tegenwoordigheid te vereeren. De voormiddag had ons nog geen regen gebracht de zon scheen nog vroolijk, de wind liet zich lustig hooreu door de hoornen, welke hun herfst- kleed reeds hadden aangetrokken en ons daardoor toonden, dat de zomer ons vaarwel had gezegd, om spoedig voor het barre jaargetijde plaats te maken. Welk eene tegenstelling met de wedstrij den van eenige weken, toen wij reeds October schreden, maar alles aan dien verrukkelijken zomer deed denken Daar onze hoofdconsul door zeer aangename familieomstandigheden was ver hinderd, het voorzitterschap der jury te beklee- den, werd hij als zoodanig vervangeu door den heer Frans Netscher, hoofdredacteur van het ofticieele Bondsblad Re Kampioen, die bijgestaan werd door eeuige tijdwaarnemers en andere waar. digheidshekleeders. Voor de races hadden zich ingeschreven: W, G. Del Baere te Amsterdam en K. Pander te HaarlemC. A. Koning, Rotterdam en H. Roos dorp, Amsterdam; C. Witteveen, Haarlem eu K. Smits. Arnhem; H. v. d. Griendt, H.iarlem en Mculman, Baarn J. J. Ott. Bultmann, Haar lemmermeer en van deze 5 tandem paren startten de 8 eerste op den bepaalden tijd, reeds boven vermeld. Tot Woudenberg ging alle9 goed, maar Witteveen en Smits, die op «en safety-tandem gezeten waren, konden het niet langer meer uithouden, wegens den slibherigen weg; hunne machine slipte voortdurend, zoodat zij zeer wijs deden den strijd op te geven. De twee andere tandems vervolgden hun wegaan die waarop Del Baere en Pander gezeten waren, kwam nog een klein ongeval, dat echter spoedig hersteld koa worden. Ongeveer 6 KM. voor het keerpunt waren Koning en Roosdorp een aan merkelijk stuk voor, ongeveer 400 M., en zy passeerden ook nummer één de eindstreep. Over den rijtijd van de eerste 25 KM. valt niet te klagen; wij zouden zeggen, dat deze nog zeer fatsoenlijkwas, maar daarna begon een tocht met ongelukkenEerst ging de band van Koning en Roosdorp stuk, daarna die van Dolbaere en Pander, en als echte amateurs wachtten zij op elkander. Tot overmaat van ramp begon het spoedig te regenen; met recht kon men zeggen, dat da sluizen des hemels opengezet waren, want ofschoon de buien niet lang duurden, bleef er geen stuk droog. Maar wat er aan te doen De juryleden aan het eindpunt werden reeds ongeduldig, want de ryders bleven verbazend lang weg, maar ook zij waren wel gedwongen, onge stoord door het regenwater gezegend te worden, konden eens komen' Letteren en Kunst. Zondag zyn te Parijs de concerten van Colonne weder begonnen. Het win terseizoen is hiermede voor de wereld van muziek en tooneel geopend. Het orkest van den heer Colonne bestaat uit honderd vier personen; het gezel schap werd in 1874 opgericht. Het debuut was alles behalve gemakkelijk aanvankelijk verdiende een „sociétaire" niet meer dan 75 centimen per concert; Colonne zelf maakte 3 frankNu zijn de voordeelen geheel anders en zij die zeggen kunuen„ik ben uit den tijd der vijftien stuivers", zijn daar trotsch op. Mevrouw Erard heeft financieel veel voor het gezelschap gedaan De Dam nation de Faust van Berlioz was Colon- ne's eerste succes. Tegenwoordig beloo- pen de verdiensten ongeveer 22 frank per concert; er zijn er misschien 25 per jaar. Het orkest van Colonne speelt met meer warmte, met meer gevoel dau dat van LamoureuA. De uitvoeringen van dit laatste orkest kenmerken zich door nauwkeurigheid. Het bestaat uit honderd twee personen, onder wie vijf Neder landers. Een solist ontvangt 50 frank per concert. Bouwmeester heeft te Gent als Shy- lock een triumf gevierd. Het Volksbe lang noemt den radruk, dien hij maakte, overweldigend. De zangers en zangeressen van de Fransche Opera te 's-Hage, die sedert de opening van het loopende tooneel- jaar gedebuteerd hebben, zijn allen aan genomen. Alleen de eerste danseres zal door eene andere worden vervangen, maar als „maitresse de ballet" aan het theater verbonden blijven. Leger en Vloot. De in de Staatscourant van Maan dag voorkomende garnizoensveranderin gen staan in verband met eene betere verzekering der mobilisatie en concen tratie van troepen. Vooral de verplaat sing van den staf en 3 compagnieën van het 50 bat. (vest.-bat.) van het reg. inf. van Arnhem near Utrecht mag als eene verbetering worden be schouwd. Eene compagnie van dit bataljon blijft te Arnhem, terwijl daar ook in garnizoen komt de 8e. comp. 30 reg. vest.-art., welke compagnieën bestemd zijn voor onmiddellijke bezet ting der sperforten. H. M. de Koningin-Regentes wenscht zich voor te behouden de keuze van een kolonel als chef voor hetregement grenadiers en jagers, terwijl de tegen woordige minister van Oorlog vermeent, dat na 's Konings overlijden dat recht op hem is overgegaan. (IV. R. C. Ter bevordering van eene snellere promotie bij den generalen staf zullen naar men verneemt de kolonels Kool en Eland, de luit.-kol. Rooseboom zoomede de majoors Van Moock en Froger achtereenvolgend overgaan bij het wapen der infanterie. In de vorige week heeft de re monte-commissie van de 134 in de provinciën Friesland en Groningen aan geboden paarden 5 aangekocht, waarvan 1 te Leeuwarden en 4 te Groningen. j -- I wantzij konden eens komenTusschen de kon de man met worden gehouden, buien door werden er verkenners op uitgestuurd, want hij bezat p. ra. 22 aan zilver en J maar deze kwamen telkens en telkens zander VISSCHERIJ. Nieuwediep, 18 October. Heden kwamen hier van de haringvisscherij binnen de bommen Het huis van Oranje (Sch. 184), sch. A. Rog, met 350 kantjes; Gebroeders (K.W. 19), sch. F. v. d. Plas, met 310 kantjes, en Maritins Bastiaan (KW. 44), sch. J. Groen, met 350 kantjes pekelharing. Eerstgenoemde bom is reeds jl. Donderdagnacht binnen de pieren van IJmniden geweest, doch moest, toen er na het herhaaldelijk af steken van flambouwen geen sleepboot ter assistentie kwam opdagen, met verlies van dreg en kabel weder zee kiezen. Enkhuizen, 18 Oct. Gedurende de vorige week werd alhier aangevoeld

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 2