Dames- en Kinder- Blouses, Tricot-tailles en Peignoirs, C P3 O HAARLEM, Barteljorisstr. 20. NIJMEGEN, Burchtstr. 35. DINSDAG aanstaande zullen alle voorhanden WINTERGOEDJEREN als: tegen ongekend lage prijzen morden uitverkocht GO der wel moeten erkennen, het weet nog van zeer onlangs, dat met Enge land geen gekscheren is. Ook hier zal de sterkere tot den zwakkere zeggen: „Gij hebt er recht op, maar ik neem het; troost u met de gedach te aan uw goed recht!" En dat, terwijl Portugal zulk een goudmijn zoo wel gebruiken kon. Beter staat het italiaanscke budget er bij. De minister Lugatti heeft in de kamer medegedeeld, dat het over 1891/92 geraamde tekort van 3.668.000 gulden herleid is tot een millioen, terwijl de begrooting over 1892/93 een overschot aanwijst. Het kabinet heeft 102 millioen bezuinigd, waartegenover eene verhooging van effectieve uitgaven staat van 42 mil lioen. De minister is het schoone denk beeld toegedaan, geen enkele nieuwe uitgave te ondernemen zonder dat er een equivalent in de ontvangsten zij. Een zeer verdienstelijk principe dat evenwel voor een Staat niet al tijd vol te houden is. Ook in Griekenland is de financi- ëele toestand gunstig. Dank zij nieuwe hulpbronnen, kan de begrooting in evenwicht worden gebracht. In Roemenië is wederom eene ka binetscrisis ontstaan, uitgelokt door de verkiezing voor het bureau van de kamer. De voorzitter van het ka binet en de ministers Otanesco en Lahonary dienden hun ontslag in en de zitting werd onmiddellijk geschorst. Te Berlijn werd Dinsdag het han dels- en tolverdrag met België gepa rafeerd. Hetzelfde zal spoedig plaats hebben met dergelijke verdragen tus sclien België en Oostenrijk-Hongarije. GEMENGD WIEÜWS. Het nieuwste snufje van le vensverzekering is de gratis reispolis. Het is een uitvinding van Hie Ocean accident and guarantee corporation lim. te Londen, die, wanneer gij in bepaalde hotels logeert en dat niet te vergeten! er uwe rekening betaalt, gedurende 24 uren u verze kert, wanneer ge uwe reis vervolgt. Komt er op reis een ongeluk voor, dat de dood van den verzekerde ten gevolge heeft, en wordt de polis, die hij van het hotel ontving en die zijne handteekening en de quiteering van de hotelrekening moest bevatten, bij hem gevonden, dan betaalt deze maat schappij aan de nabestaanden f 6000 uit. Is ziekte van het ongeluk het gevolg, dan ontvangt de verzekerde gedurende 10 weken ƒ30 per week. De verzekering duurt 24 uren en geldt voor alle. gewone middelen van vervoer. Tot overmaat van vaderlijke zorg geeft de verzekeringniaatschappij bij haar polis wat onderhoudende reis lectuur, waarschijnlijk om bij den verzekerde het denkbeeld te verdrij ven, dat men 't tegenover zichzelf niet kan verantwoorden, wanneer men op zulke gunstige voorwaarden een ongeluk kan krijgen en men die ge legenheid ongebruikt laat voorbij gaan. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Aan Geahomleerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan het BureauKleine Houtstraat 9op aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze Betrekkingen zijn te herragen A bonnés huiten Haarlem, ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1Huishoudster geen sal. bij al- leenw. beschaafd, burgerman op leeft. 2. Gezelschapsdame tusschen 20-32, genegen om voor eenig. tijd mee n. li. bui ten 1. te gaan. Aang. pos. 3. Meid huishoudster bij weduwn. met 1 kindje opg. salaris gevr. 4. Gemeente-ontvanger sal. 200. 5. Boekhouder op handelskantoor dubb. methode. Zij die akte M. O. bezitt.geniet, voork. 6. Bediende op kantoor in suiker en kr. w. Grondig bek. m. h. vak, in staat zelfst. optetreden. Goede ref. vereischt. 7. Op een pakhuiskantoor, jongm. gevr., leeft. ong. 25 jaar. nette duid. hand. Sal. 12.'s weeks. Eigenh. geschr. br. 8. Agenten voor courant artikel, i goede provisie. Liefst stadsreiz. 9. Walzen-conducteur aan een groote meelfabr. 10. Diamantmonteur en leerjongen. Magazijn„Aux Quatre Saison", MANTELS

Haarlem's Dagblad | 1891 | | pagina 8