POLITIEK OVERZICHT. Emile de Laveleye. GEMENGD NIEUWS. KENNISGEVING. Burgerlijke Stand. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Advertentie». Het is welbekend, dat Engeland nu juist niet bizon der vriendschappelijk gestemd is jegens den kolos van het Noorden, Rusland. Daarom moet al wat de engelsche bladen mededeelen over Rusland, met eenig voorbehoud worden aangenomen. Of zou het inderdaad waar zijn, zooals nu de Daily Chroniele ver zekert, dat de Czaar eenvoudig weg ontkent, dat er geen hongersnood be staat in zijn rijk, maar dat slechts de oogst voor een deel is mislukt Zulk een bewering uit den mond van dezen keizer klinkt inderdaad ai heel wonder lijk. Maar de Chronicle pretendeert het zeker te weten. Toen de officieren van de russische garde een deel hunner bezoldiging wilden offeren, tot lenigin van den nood, zou de Czaar gezegd hebben, dat dit onnoodig was. „Laat ons geen hulp meer zenden", zegt de Chronicle, „als de Czaar dat zelf niet eens noodig oordeelt Zoo spreekt men in het eerste cogen- blik van toorn. Maar de menschenlietdê zal die prikkelbaarheid wel overwinnen. Want al zeggen tien russische czaars, dat het niet noodig is, de boeren ver hongeren en ze moeten gesteund worden Het geharrewar van Frankrijk met Bulgarije over de uitzetting van den journalist Chadourne, is nog niét aan een eind. In eene nota van Bulgarije aan de turksche regeering, wijst Bulgarije de eischen van Frankrijk af, en worden de grieven tegen den journalist nogeens opgesomd. De verhouding tusschem Turkije en Bulgarije moet zeer harte lijk Avezen. En waar nu het twistpunt op zal uitloopen Op niemendal denke lijk. Er zullen nog eenige nota's worden gewisseld, met steeds langere tusschen- poozen, de zaak zal kalm doodbloeden en over drie maanden zal het couran- tenlezend publiek zich den naam van Chadourne ternauwernood A_eer herin neren. De koning en de kroonprins van Roemenié zijn Zondagavond naar Buda pest vertrokken en Maandag door den keizer ontvangen Te zeven uur vertrok de koning naar Milaan en de kroon prins nanr Sigmarirg-.n. J Je grieksche Kamer van afgevaardig den heeft het voorstel goedgekeurd, om de handelsconventie met Frankrijk voor vijf- maanden te verlengen. Nu vele hoofden geplaagd zijn of worden, door den bacil der influenza, nu mag in een politiek overzicht ook wel een enkel woordje over bedoelden bacil gezegd wo dea. De schoonzoon van professor Koch. Dr, Pfeiffer meeat dien bacil te hebben ontdekt. Hij moet zeer klein en staafvormig wezen. Alweer: voorzichtigheid bij het ge- looven van dit beiicht is niet ongepast, want de bacillentheorie is nog zo6 jeugdig, en wordt nog door zoovelen bestreden, dat leeken wel zullen doen met nadere mededeelingen af te wach ten, vóór zij enthousiast zouden gaan worden. In elk geval is het te wenschen, dat het bericht op goede gronden be rust want de influenza, waarom twee jaar geleden nog wat gelachen werd, nu wel een tintje boosaardiger ge worden. Woensdagavond 23 Dec. vatte Emile de Laveleye kou. Donderdag vertrok hij met zijn familie naar zijn vriend Borguet Zijn ongesteldheid scheen niet van ernstigen aard, zoodat hij Vrijdag nog aan zijn artikelen voor de In depen dance werkte. Eerst Dinsdag 11. bleet hij te bed doch dicteerde nog zijn dochter o a. een brief aan den heer Fiére Orban. Hij had influenza, die Zaterdag een lichten graad van pleuris tengevolge had. Dienzelfden avond te half tien overleed Emile De Laveleye. Na een ongesteldheid van slechts enkele dagen is Zaterdagnacht ten huize van een vriend te Doyon, in de pro vincie Namen, overleden de bekende staatshuishoudkundige Emil de Laveleye, hetgeen wij gisteren reeds meldden. In de laatste dagen verschenen nog verscheidene stukken van zijn hand in de Indepéndance over de grondwets herziening, waaraan een polemiek Met den heer Fiére Orban werd geknoopt over het koninklijk referendum. Emile de Laveleye was bijna 70 jaar oud- Hij werd den 5en April 1822 te Brugge geboren. Hij studeerde te Parijs en te Gent. Sedert 1848 wijdde hij zich aan de studie der staathuis houdkunde en werd in 1864 benoemd tot professor in de economie aan de universiteit te Luik. Ge lijk men weet werd hij eenige weken geleden bij de benoeming van rector gepasseerd, waarop de koning hem den titel van baron verleende. De belgische geleerde ontwikkelde een buitengewonen werkkracht. Hij was medewerker van tallooze fransche, duitsche, engelsche en aaaerikaansche tijdschriften. Emile de Laveleye werd algemeen wegens zijn helder doorzicht, zijn groote kennis, zijn verlichte beginselen, zijn totaal gemis aan vooroordeelen, zijn groote onpartijdigheid geacht. Door zijn uitgebreide studie, zijn vele reizen en zijn persoonlijke bekendheid met vele europeesche geleerden had hij een rijken schat van kennis verworven. Zijn ge schriften kenmerken zich door even groote degelijkheid als pittigheid en aantrekkelijkheid. Hij was democraat wat zijn politieke beginselen betreft, doch hield zich buiten den partijstrijd binnen zijn eigen vaderland. Algemeen is de deelneming over den plotselingen dood van den eminenten belgischen geleerde. Met het einde van het oude jaar behoort weer een eigenaardige engelsche instelling tot de geschiedenis en wel de „Koninginne-Pijp", zoo lang een koning regeerde de „Konings Pijp' _enoemd. Het is niets anders dan een groot fornuis, eenig en alleen dienstdoen de tot het verbranden van gesmokkelde, of te laag in Avaarde aangegeven tabak. Een dergelijk fornuis was te Londen, te Liverpool en elders. Alle door kommie zen benaderde tabak werd er in gewor pen en verbrand en in den loop des tijds is een waarde van vele millieeaen op die wijze ia rook opgegaan. In andere landen Avordt verbeurd verklaarde tabak in het openbaar verkocht, maar daar dit eenigszins in het nadeel is van den handel, gebeurde het in Engeland niet. Thans echter zijn de fornuizen voor altijd gedoofdalle verbeurde tabak moet naar Londen werden gezon den en zal of verkocht óf verdeeld worden onder de bewoners van 's Rijks liefdadige instellingen. Naar men meent de „Koningspijp" nog uit den tijd van Jacobus I, die een groot vijand van tabak was. Latere berichten spreken het tegen de „Koninginne-Pijp" blijft bestaan, alleen de verbrandings-methode wordt gewijzigd, 't Klonk dan ook wel onge- loofelijk, dat zulk een gekke antiquiteit zoo maar op eens zou Avorden afgeschaft Bij liet laatste spoorweg ongeluk in Eritsch-Indië, dat aan vele menschen het leven kostte, zaten een inboorliog en zijn vrouw in de botsende treinen. De vrouw zou uit Muitan naar Lahore terugkeeren en de man achtte 't, Da een lange correspondentie over dien terugkeer, zijn plicht zijn vrouw te gaan halen. Na de botsing ontmoetten man vrouw elkander op de ruines der treinen, 't Eerste wat de man zeide was, dat hij dankbaar was voor dit gelukkig toeval, omdat zij anders elkander waren vo^rbijges] ooid en misgeloopen De fransche romancier Goy de Maupassant heert zich in een vlaag van ijlhoofdigheid met een scheermes eene Avonde toegebracht die evenwel niet gevaarlijk is. Daar dit de tweede maal is, dat de Maupassant zulk een daad begaat, zal hij in een gesticht voor zenuwlijders worden geplaatst. De Academie des Sciences te Parijs heeft een prijs van 7500 frs. (prix Montyon) uitgeloofd voor de beste verhandeling over de aziatische cho lera. Het gemeentebestuur van Dover is tot een krassen maatregel overgegaan om de influenza te stuiten. Het heeft allen lijders aan die ziekte verboden zich in het openbaar te ver toonen, op straffe van geldboete, Of het helpen zal Zekere Werner was kassier bij eene parijsche bankiersfirma. Op zekeren dag zeide hem zijn patroon, dat hij zeer tevreden Avas over zijne diensten en hem eene andere, hoogere positie wou geven. Werner moest dan den volgenden dag zijn kas maar over dragen. Den volgenden dag kwam Werner niet, maar schreef aan zijn chef, dat hij de kas had bestolen voor 400,000 francs. De patroon bevond dat dit waar was en liet Werner arresteeren. Deze houdt vol, dat hij het geld met speculeer en heeft verloren, 1. uar men gelooft eerder, dat hij het geld op een of andere wijze heeft uitgezet als leening of er land of huizen voor heeft gekocht De commissaris der wijk werd gewaarschuwd dat er op een ka mer in de rue Ventimille te Parijs een oude bedelares dood gevonden was. Bij een huiszoeking werd een waarde van 600 francs in goud en een lias obligaties ter waarde van 20.000 francs gevonden. In een brief, in een lade gevonden, werd medegedeeld, dat de broeder der vrouw zich in het asyl te Nanterre beviudt De man, die terstond in kennis ge steld werd van de vondst, werd bijna gek van vreugde, toen hij bleek erfge naam te zijn een som, welke voor hem een schat was. De koetsiers van de parij- sche Compagnie urbaine hebben het werk gestaakt, naar aanleiding van den eisch der maatsehappij van 22 fr., door de koetsiers haar uit te keeren voor de huur barer rijtuigen op Nieuw jaarsdag. Dien eisch vonden de koetsiers overdreven. Een {hunner, die geen ge- meene zaak met de broeders wilde ma ken en de bok beklommen had om te blijven rijdèn-, is daarvan afgeworpen met het gevolg, dat hij zwaar gewond is. De sclioonc sekse. Zater dagavond betrapte de concierge van een huis in de Rue de Metz te Parijs een mooi jong meisje, dat met een mantel over den arm uit de kamer van een der huursters kwam, die afwezig was. Toen zij niet kon opgeven wat zij in de kamer te maken had, greep de con cierge haar bij den arm. Onmidd'd'ijk haalde de dievegge een stuk ijzer voor den dag en gaf den concierge daaimee een slag op het hoofd, die hem bewus teloos deed neerstorten. Daarop vluchtte zij, maar daar de vrouw van den concierge de deur ge sloten had, kon zij toch niet wegkomen en werd gevat. Zij Avas eene oude kennis van de justitie, Marie GéiiD, 22 jaar oud, en d:oeg onder meer 26 valsche sleutels, vier ringen en twee gouden broches in den zak. De Nieuwjaarsreceptie in het keizerlijke paleis aan de Spree Is afg'cloopcn zonder dat de Keizer de eeLe of andere toespraak heeft «*e- houden. Daar Z M anders zoo ge woon is openlijk te doen uitkomen wat hem op het hart ligt, heeft dat zwijgen algemeen de aandacht getrokken. Ook de Reichsanzeiger zwijgt. Z. M. schijnt dus werkelijk niets te hebben gezegd. Dit wekt eene niet geringe bevreem ding, waarbij onder anderen gevraagd wordt, of de schuld niet zou liggen bij dien journalist, die kort voor Nieuwjaar in een der voornaamste duitsche provinciebladen had aange kondigd, dat de Keizer bij ontvangst der gezamenlijke generaals eene toe spraak van bizondere beteekenis zou houdenzoodat de Keizer, nu hem het genoegen der verrassing was benomen, eenvoudig had gezwegen. Als dit z©« is, dan heeft die berichtgever het op zijn geweten dat Z. M. niets heeft ge zegd. De Keizer zag er eenigszins bleek en zenuwachtig uit en verkeerde blijk baar in eene hoogst ernstige stemming. De hoofdkassier der „Va- derlandsche Spaarxas" te Pest, Pinfsich, heet het tijdelijke met het eeuwige verwisseld. De man stond bekend als millionair. Thans, bij het nazien der kas, bleek, dat er een bedrag van 60,000 gulden in specie en van een millioen in effecten te kort kAvam. Pinfsich had alles ter beurze verspeeld. Mevr. Osborne, van het paarlenproces, moet in Zweden in vei ligheid zijn het eenige land in Europa, volgens de Sheffield Indepeadant, dat dieven niet aan Engeland uitlevert. Ofschoon aan haar schuld niet meer te twijfelen is, heeft de jonge vrouw deze niet aan haar man willen bekennen. Kapitein Osborne heeft zijn ontslag gevraagd, maar zijn wapenbroeders trachten hem te bewegen de aanvrage terug te nemen, terwijl de Minister van Oorlog hem een jaar non-activiteit be loofde. De zwitsersche rechtban- ken gaan de dronkenschap streng te keer. Vijftien huisvaders uit Rohrbach zullen niet alleen een tijdlang in een werkhuis moeten vertoeven, maar zijn wegens dronkenschap ook van de va derlijke macht over hunne kinderen ontzet. In andere kantons is men van plan eveneens te handelen. De toestand van den Kar dinaal-Staatssecretaris Rampolla is ver bcterd; de Paus bracht Zaterdag een paar uur door aan het bed van den influenza- lijder. De italiaansche Regeerng moet hebben besloten alle veroordeel den wegens de Meistandjes te Rome gratie te schenken. Een in Amerika en Enge land welbekend ondernemer hij noemt zich Imre Keralfy, brengt sedert eenige dagen geheel Londen in verrukking door zijn voorstelling „Venetië of de bruid der zee." Alleen een zo© reus achtig gebouw als de Olympia Hall kan voor iets dergelijks dienen. Men ziet behalve een kolossale watervlakte het Canale Grande ter lengte van 400 voet, waarop honderd gondels zich sierlijk bewegen, verder de historische Brng der Zuchten en het plein met de hoofdkerk van San Marco, dan de sombere lagunen en duistere stegen, eindelijk weer de indrukwekkende mar meren paleizen der Dogenstad. In deze omgeving voert een schitterend ballet zijne kunstverrichtingen uit. Niet minder dan 1400 personen zijn bij deze glans rijke vertooning betrokken. Het succes zoo groot, dat ondanks de verba zende onkosten, op een kolossale winst gerekend wordt. Shakespeare's Koopman van Venetië ligt aan de bewerking va« het ballet ten grondslag. Op de Canea-rivier, Co lumbia, voeren twee stoombooten tegen elkaar; 40 menschen verdronken. De goudgraver Johnson, werkzaam in de gemeente Drumond (Nieuw Holland), had genoeg van zijn leven en besloot zich van kant te raakeo. Groot is deze „kunst" nu juist niet, doch Johnson had moeite met de oplossing der vraag hoe hij 't moest doen. Na lang denken en peinzen be- sloot hij, zijn schedel te laten springen. Hij stak twee dynamietpatrenen inden mond, stak ze aan en wachtte geduldig, dat zijn hoofd zou barsten, Doch in plaats van zijn hoofd uit elkaar te doen springen, ontplofte de patronen naar vo ren, het puntje van zijn neus meenemende en zijn gelaat verschroeiende Door de ontploffing kreeg Johnson evenwel zulk een schok, dat hij achterover in een sloot viel. Daar hij echter vast besloten had, zich van kant te maken door ont ploffing en niet door verdrinking, kroop hij uit het water, om opgepakt te worden door een politieagent, die hem fluks in de gevangenis bracht, daar de engelsche wet poging tot zelfmoord strafbaar stelt. TELEGRAMMEN' NEW YORK, 5 Jan. {Reuter.) De correspondent van de Herald te Val paraiso verneemt, dat de chileensche regeering den chileenschen gezant te Washington gelast heeft de oprechte Verontschuldigingen aan te lieden, we gens den betreurenswaardigen aanval °p de matrozen van het amerikaansclie °orlog?chip Baltimore. TOULON, s Jan. DalzielGister avond had in den schouwburg ander maal eene betooging plaats. De russische marineofficieren en soldaten werden geestdriftig toegejuicht. CETTE, 5 Jan. [Dalziel.) De werk stakende sjouwerlieden zijn gisteren op de kaden gekomen om te verhinderen dat de schepen gelost worden. Daaruit ont stond een schermutseling tusschen de politie en de werkstakers ivaarbij echter geen slachtoffers vielen. VARIA. Geneesheer(tot een patiënt, die een zenuwachtig man van zaken is, op het punt staat bankroet te gaan en nu bang is voor de influenza)En boven alles wind je niet op, houd je bedaard, maak je niet bezorgd en tob nergens over. Patient. Dank u wel voor uw re cept. Maar kunt u soms ook zeggen, waar ik 't klaar kan laten maken President der rechtbank tot een vrouw, die echtscheiding vroegMe vrouw, er was toch een lijd dat uw man u liefhad. Zeker, antwoordde zij, maar de tijden zijn veranderd. Vroeger als hij mij zag, sloeg zijn hart en nu zijn hand. Wel Waarschij7ilijk. De waard „Nu heb ik zelfs ratten in mijn wijnkelder". De gast„Dat zullen waterratten zijn". Een oude beer zucht op Nieuwjaars- dag „Wat zijn we toch dom I" Ieder jaar wenschen wij elkaar een jaar meer toe, ofschoon we liever een jaar minder zouden tellen Bij Burgemeester eu Wethouders van Haarlem is ingekomen een verzoekschrift van P. J. van der Weegh, om vergunning tot het verkoopen van sterken drank in het klein in het voor huis en 2 kamers van het perceel aan de Raam- vest No. 17. FAMILIEBERICHTEN- Geboorten 1 Jan. H. Schippers Van Engelenburg z. Nijmegen. - J. J, van der HarstPeters d. Middelburg.- W. H. G. KlarenbeekBorghstijn z. Amsterdam. - 2. J. G. Warnaars Boekenoogen z. Amst. - S. A. Leven- bachAsscher d. Amst. - 3. M. Kan Ballin d. Amst. - 4. R. G. J. Muysken Middendorp z. Amst. - Echtgenoote van P. Veen Ezn. d. Amsterdam. Overleden 20 Dec. C. C. Nie- mantsverdriet jd. 71 j. Velp. - 28. S. D. W. Wijckerheld Bisdom jm. 36 j. Amst. - 29. G. I H. Bruiiier 60 j. Parijs. - 31. J. A. Versteegh 55 j. Kerk Avezate. - J. Piecardt jd. 76 j. Groningen. - M. E. Helderman Elberts 36 j. IJselstein. - 1 Januari. J. C. Bock 76 j. Amst. - Wed. J. van der Pol—Pol 74 j. Amst. - Jhr. W. L. C. Ram, Utrecht. - Wed. J. G. Stocks meier Beerhenke 86 j. Amst. - Wed. M. C. Baldinger—Mestrom 88 j. Amst. - Wed. W. C. van DoorninckVan Ellekom 65 j. Nijmegen. - M. E. Prin sen jd. 78 j. Breukelen. - Wed. D. B. R. O. T. DuffourBoellaard vanTuijl, Arnhem. - Z. Perk—Van Waveren 47 j. Zntfen. - H. C. H. Reyers 78 j. Brumraen. - M. R. J. baronesse Sloet tot Lindenhorst jd. 80 j. Groningen. - R. G. W. Verschoor—Van der Muelen 82 j. Goes. - A. Driessen—Koorn 69 j. Bozum. - 2. G. Valewink 85 j. Amers foort. - L. de Wilde jm. 38 j. Heem stede. - A. Winkelman jd. 60 j. Tricht.- J. C. ZijlstraMiddelhoven 54 j. Leeu warden. - A. J. Smit jd. 7 j. Amst. - F. Pos jm. 6 m. Nederhorst den Berg. - C. P. Wijsman jd. 64 j. Amst. - N. PrinsBakker 53 j. 'tZand (Zijpe). - G. Kramer—Groenewoud 59 j. Koedijk. - E. G. C. Haringx—Bücker 44 j. Geer- truidenberg. - D. J. GoffinVan der Toorn 86 j. Den Haag. - J. Wijdenes Gz, 59 j. Opperdoes - Wed. W. Rein- dérsLoseman 84 j. Deventer. - H. A. Mes 47 j. Amst. - H. M. van Gelder 53 j. Maurik. - 3. A. Bouwes—Mole naar 52 j. Beets. - J. Spaan 70 j. Alk maar. - Wed. T. WaagmeesterAafjes 82 j Assendelft. - H. W. Bikbergen Meijer 47 j. Leeuwarden. - M. J. Koster jm. 49 j. Amsterdam. Geboorten 3 Jan. E M. Strijp— Kalkhoven z. - 4. M. E. v. d. Linden-- Dollé z. (levenl.) - 5. R. Kemp- Haven d. Overleden 2 Jan. J. J. Steven 18 md. z. Z. Polderstr. - W. Aartse Tuijn v. Loenen 71 j. Esschildersstr. - 3. J. G. Liernur 60 j, Jansstr. C. J. Arbores 51 j. Gr. Houtstr. S. Daudeij— Bruijning 50 j. Warm.str. - M. M. Boon 20 md. d. Anegang. - 4. W. G. Bruning 49 j. Leidschevaart. - A. J. Elskamp 71 j. Raaks. - M. Boerkoel— Sjardijn 72 j. Wijde Geldeloozepad. Stoomvaart boriohten. Het goevernements-stoomschip Zwaan van Rotterdam naar Batavia, arriveerde den 3e Janua i te Port Said. Het stoomschip Spaarnclam, van de N. A. S- M. van Rotterdam naar New- York arriveerde Zaterdag 2 Januari te New York. Het stoomschip Obdamvan de N. A. S. M. van New-York naar Rotterdam vertrok Zaterdag 2 Januari van New- York. Het stoomschip Edamvan de N. A. S. M., van Amsterdam naar New- York, vertrok Maandag 4 Januari, des voormiddags 8 uur 30 min., van Bou logne. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 3 Jan. te Southampton. Het stoomschip Deucalionvan Java naar Amsterdam, passeerde 2 Januari Gibraltar. Het stoomschip Prinses Sophie, van Batavia naar Amsterdam, artiveerde 4 Januari te Suez. Het stoomschip Oranje-Nassau, van Amsterdam naar West-Indië passeerde 2 Jan. St. Catherine's Point. Het stoomschip Prins Willem 1 arriveerde 3 Jan. van West-Indie te New York. Het stoomschip Samarang, van Rot terdam naar Java, passeerde 4 Januari Gibraltar. ffiARKTBIRISttTEh. Amsterdam, 6 Jan. De pi ijzen der Aardappelen waren heden als volgt: b'riesche Dokkumraer Jammen f3,40 a 4,— do. Franeker f3,40 a 4,- do Zaaiers 3,50 a 3,60, Geld. blauwe f 3,50 a 3.80, Zeeuw- sche Spuische Jammen f4,50 a 5,50, do. Poters "0,a 0,do. Fiakke:sche f3,50 a 3,75, do. blauwe f3,10 a 8,40, Pruis. Hamburgers f5, a 5,25, Duitsche roode f 0,a 0,Hillegom- mer Zand f 0, - a 0, SST* Aan Geabotineerden op dit Blad en hu7ine huisgenoole7i worde7i aa7i het Bureau Klei7ie Houtstraat 9, op 771071de- linge aa7ivrage de adressen 77iedegedeeld waar deze Betrekkingen zijn te bevragen Abo7inés buite?i Haarle7n ontva7igen in- lichti7ig tegen toezending van postzegel. 1. Gezelschapsjuffr. uit be3ch. st. P. G. bovr 30 j. by zenuwachtige dame. 2 Juffr. zonde sal. erv. in huish. geneg. verstelw. te d. in kl. gez. z. k'nd. op fr. dorp in Z. H. 3. Ie modiste P. G. bekw. en voorz. van goede get. 4. Agen tessen v. een meer d. 5 j. best linnen fabr. 5. Geneeskundige aan e?n d. gr. ziekensociet. in Z. H. om als dokter en chir. te pract. 6. Provisor in apoth. m. voldoende bev. ass. alleen v. toe zicht. 7. Reiziger in gev. zaak in wijn. dist. en lik. goede ref. 8. Aank. bediende op makel.kant. fraai schr. en vl. rek. 9. Net jongmensch P. G. kan in Z. H. op handelskweek. gepl. worden teg. verg. v. kost en inw. 10. Winkelbel, in wink. v. huish. artik. jongste bed. goed verk. en m. vak bek. 11. Jongste bed. voor kant.— en magaz. vrerk voorl. sal. ƒ150. 12. Schrijver van 'a morg. 9 tot 1 uur op effectenkant. liefst ge- pasp. onderoff. goede hand schr. 18. Solied agent v. eenige cour. art. v. een fabriek om regelm. Gron. en Frieal. te bereiz. en daar cliënt, be zittende. V Dank aan allen, die mij hunne nieuwjaars wenschen deden toeko men. M. N. J. MOLTZER. HAARLEMSCHE Tramway-Maatschappij. Wegens ziekte (Influenza) onder het personeel, moet de dienst van af morgen tot nader worden inge kort. Het publiek wordt beleefd ver zocht biermede rekening te houden, dewijl de dienst daardoor eene ver traging ondergaat van minstens 12 minuten. Namens de Directie J. H. VAN WEST Jr., Directeur. Haarlem, 5 Jan. 1892.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3