Huishouding. COUPEUR. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken ADYilTENTI klei: eene Reukenmeid, DIENSTBODE, Loopjongen, vraagt Werkhuizen. Schrijfwerk J0NGIENSCH gevraagd, Militieveizekeriutt-MaatscliaBPij. Kost en inwoning, Te Haarlem zag zich gaarne geplaatst, TE KOOP: Te KOOP aangeboden, Gern. Kamers Galisch, Ecgelsche Dictionaire Uit de band te Koop, Voor Stoomwasscherij TER OVERNAME gevraagd: HAARLEM, H.H. MEUBELMAKERS. Ik: Iti a s. EZEL en ZADEL TE KOOP, Er is heelwat te doen ge weest over het vraagstuk, wie toch eigenlijk het hoofd is van ons tegen woordig Kabinet, en thans meenen som migen, dat ieder van de ministers zoo ongeveer om de beurt het ambt van minister-president waarneemt. Is dat zoo, dan heeft de minister van Binnenlandsche Zaken het bizonder ge lukkig getrofien, dat hy juist president was, toen de Almanack de Gotha werd gedrukt. In den nieuwen jaargang toch van dit over de gansche wereld als het volledigst en best ingelicht bekende jaarboekje voor regeeringsopgaven, leest men op pag. 1032 onder „Pays-Baa" Ministère. /Président et intérieur le dr. J. P. R. Jak van Poortvliet." De drukfout Jak is te meer opmerke lijk, als men weet, dat onze binnen landsche excellentie tijdens zijn vroegere functie van minister van Waterstaat tot een Tak van Poortolies was verhaspeld. Meer kenmerkend is echter nog de onderscheiding van Let presidium, aan den heer Tak toegekend. Onze troepenmacht te Atjeh bestaat thans uit het 3e, 12e, 14e en de helft van het 15e bataljon infanterie, benevens uit het garnizoens-bataljon van Atjeh en onderhoorigheden het rechter helft 4e veld-escadron, de 6a en 22e comp. vesting-artillerie, de 4e bergbatterij, een detachement genietroepen, een korps marechauseée, benevens de staven van den goeverneur van de commandanten der artillerie en genie, van den genees kundigen dienst en van de militaire administratie en intendance. De infanterie heeft eene totale sterkte van 121 officieren en 3974 mindereD, waaronder 1522 Europeanen, 256 Am- boineezen en 2126 inlanders. De cavalerie bestaat uit 3 officieren en 78 minderen, 6 officiers en 64 troe penpaarden. De artillerie uit 12 officieren en 365 minderen, waaronder 204 Euro peanen, 4 officiers en 104 troepenpaarden en 12 muildieren. De genie, waaronder werklieden en postduivendienst, telt 1 officier, 56 Europeesche en 27 inlandsche minderen. Het korps maréchaussée 3 officieren, 14 Europeanen en 204 inlan ders. De staven 57 officieren en 248 minderen. In het geheel dus 197 officieren 4966 minderen, 212 paarden. By de engelsche admirali- teit te Portsmouth is last ontvangen, dat het koninklijke jacht Victoria and Albert tegen het laatst van Februari gereed moet zyn voor twee reizen naar Vlis- singen, de eerste maal om de keizerin- weduwe Frederik af te halen en de tweede maal voor den overtocht van den koning en de koningin van België, den koning en de koningin van Denemarken en den koning van Wurtemberg. De komst van deze gekroonde hoofden staat in verband met het tegen dien tijd aangekondigde huwelijk van den oudsten zcga van dea prins van Wales. Door het openbaar minis- torie bij de rechtbank te Roermond is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis, waarby J. Corbeij, burgemeester van Wessem, werd vrijgesproken. Uit Rijs8ol wordt een miju- ramp gemeld. Doordat een kabel br t, stortten vier werklieden van een hoogte van 150 meter. Twee zijn gedood; de twee anderen konden zich nog vast grijpen, maar zijn niettemin zwaar ge wond. Terwijl de beroemde engel sche tooneelspeler Henry Irving Woens dagavond in wHenry VIII" de rol van kardinaal Wolsey speelde, ontving hij oen telegram, waarin gemeld werd dat zijn jongste zoon, Lawrence, evenals zijn vader acteur, te Belfast, waarscbijnlyk bij ongeluk, zicli met eene revolver in de borst geschoten had. De toestand van den jongen man geoft weinig hoop op levensbehoud. Desniettemin moest de verschrikte vader zijne rol doorspelen, evenals zijn oudste zoon, die op hetzelfde oogenblik in den Garrick-eehouwburg op de planken stond. Mevrouw Irving is in aller ijl naar Belfast vertrokken, legen kaalhoofdigheid. Id een artikel voor vroegtijdige kaal hoofdigheid geeft Dr. W. Joseph Tyson van Folkestone in //The Lancet een aantal nuttige voorschriften tot behoud van het haar. Als de voornaamste oorzaken van kaalhoofdigheid, welke meer algemeen is by mannen dan bij vrouwen noemt hij teveel bedekken van het hoofd, overgeèrfden aanleg, bovenmatige inspan ning van het hoofd en grooten angst, uitspattingen, drankmisbruik, veelvuldig wasschen en te weinig gebruik van pom made. Hij raadt aan, het hoofd zoo weinig mogelijk bedekt te dragen en nooit bin nenshuis, ook niet in gesloten rijtuigen, 's Zomers en by zacht weder zijn strooien hoeden de beste drachtvoor den winter zijn lichte vilten hoeden met ventilatie- gaatjes en ongevoerd, aan te bevelen. Te veel wasschen van het hoofd is onnoodig en schadelijk. Eenmaal per week is ruim voldoende om het hoofd zuiver te houden en de groeikracht van het haar te bevorderen. Ook te voel schuieren is niet goed; vooral zijn hard® schuiers nadeolig. Men is algemeen van oordeel dat vet in het haar leelijk is en velen vervallen in het andere uiterste, van nooit pommade te gebruiken. Na het wasschen van het haar is het zeer goed wat pommade of haarolie te ge bruiken. Als het haar dun wordt is een prikkelend middel, als b. v. ammonia of spaansche vlieg met olie vermengd, aan te bevelen. VARIA. Iemand die zich heeft latenphotografceren //Wanneer de portretten gereed zijD, zal ik ze wel komen halen." Fkotograaf//Uitstekend mynheer, maar gij begrijpt natuurlijk, dat wij geen portretten afleveren alvorens zij betaald zijn." //Wat? Waarom hebt gij my dan eerst gezegd, dat ik kon betalen wanneer ik wilde //O, dat heb ik slechts gezegd opdat uw gelaat er wat vriendelijker zou uitzien." Onderwazen //Volgens de geleerden is de maan bewoond". George, die op een der achterste ban ken in de klas zit. //Maar waarheen gaan dan de mensehen, wanneer er maar oen halve maan is ,/Hoe is het mogelijk, dat gij Bramsen een zakkammetje ten geschenke hebt kunnen geven! Zijn hoofd is zoo g als een biljardbal." I/Daarom juist. Op die manier wilde ik hem trachten wys te maken, dat ik er nog nooit op gelet heb. „Het is toch zonderling dokter, dat telkens wanneer ik na het middagmaal een sigaar rook, last heb in mijne oogen". „Welnu", zeide de dokter glimlachende, „rook dan niet!" De patient was verbysterd. Daaraan had hij nog in het geheel niet gedacht. ledér zijn heurt. Vrouw des huizes „Ia de krant nog niet gekomen L^tje? Myn man heeft er al verscheidene malen naar ge vraagd". Dienstbode„Over een minuut kan mijnheer ze krijgen, mevrouw, ik ben reeds aan het tweede blad". Jonge schilder„Vindt gij in mijn schilderstuk de menschelijke gelaatskleur niet mooi Criticus„Ja zeker. Het is evenwel jammer, dat wij zulk een gelaatskleur niet in de natuur aantreffen. Clara„Harry heeft gisterenavond aanzoek om mijn hand gedaan, en ik heb toegestemd. Helena (zegevierend)„Inderdaad ïr'i heeft verleden week mij ten huwelijk gevraagd, maar ik heb hem afgewezen". Clara (koel)Ja, dat wist ik. Hy heeft my verteld, dat hij het deed alleen om zich te oefenen, daar hij wel wist, dat hij u onverschillig was. Aan een diner vertelde een heer een anecdote. Allen barstten in lachen uit, behalve een der gasten, die doof was. Nayverig op het succes van den ver teller, zeide hij „Maar ik ken er Dog een, die beter is." En hy vertelde dezelfde anecdote. Een engelsche Lord reist met zijn knecht in den sneltrein van Londen naar Dover. Do trein derailleert, mylord wordt aan den rand van den weg ge slingerd en de knecht onder den trein, „Conducteur, waar is mijn knecht?" roept mylord, als hij weer bijkomt. „Door den trein in tweeën gesneden mylord „Zoo! Breng mij dan het stuk, waar mijn sleutels in zitten IVaarom trouwt men tegenwoordig „U wil een myner dochters huwen „Dat is mijn dierbaarste wensch. „Ik geef de jongste 25000 gulden mee, de tweede 50000 en de oudste 75000. „Heeft u er misschien niet een die nog ouder is In de cel van een ter dood veroor deelde. Men maakt het toilet van den man. In weerwil van zijn energie, beeft hij zichtbaar. „Kyk," fluistert een der aanwezigen tot zyn buurman, „hij is toch zenuw achtig." „Drommels," antwoordt de veroor deelde die het gehoord heeft, „u moet bedenken dat het een debuut is Dominé dineert bij een van zyn ge meenteleden en prijst den jongsten zoon des buizes dat bij dien morgen onder de preek zoo stil heeft gezeten. „Ja Dominé," zegt de jongeD, „ik was bang, dat ik pa wakker zou maken Ben onderscheid. "Noem my eens een paar producten uit het steenrijk." „De steen der wijzen en de steen des aanstoots." „Welk onderscheid is tusschen die twee?" „De steen der wijzen wordt altijd ge zocht en nooit gevonden, de stoen des aanstoots altijd gevonden en nooit ge zocht." TE HAARLEM, op ZONDAG- 10 Jan. 189a. Qroote Kerk. Voorm. 10 ure, Barbas. Avondmaal. Nam. 2 ure, vau Lennep. Dinkzeg^Bg. 's Avonds 6 ure, Hoog. Dankzegging, Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Avondmaal. Jam-Kerk. Voorm. 10 ure, van Lennep. Vrijdagavond 8 ure, Moetoii. Voorbereiding. Sakenesser Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Swaan. Waalsche Kerk. 's Avonds 7 ure. Debry. Christelijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 'sAv. 5 Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Ar. 5 ure, Schotel. Donderdagvond 7^ ure, Schotel. Luthersehe Kerk Voorm. 10 ure, Poolman. 's Avonds 6J£ ure, Mees. Kerk der Vera enig de Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, Ilesta. 's Avonds 6 ure, J. vau Loeuen Martiuet. Remonstrantse/ie Kerk. Geen dienst. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Chr. bewaarschool Lange Heerenvest. Maandagavond 8 ure, Moeton. Bijbellezing. 1 Samuel 1017 vv. Lokaal "Weten en Werken Woensdagavond 8 ure, van Lennep. Bijbel'ezing. Joh. 8 80 vv. Noorderkerk (Ridderstraat.) Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, J. Langhout. Woensdagavond 8 ure, Langhout. Fijne garen kant of eöhte kant doopt men na het wasschen in melk en strijkt ze nog vochtig. Zij behoudt daardoor genoeg styfheid en het geelachtig witte voorkomen van niauwe kant. Nederd. Herv. Kerk. JSeverwfJk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Evang Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlsig. Doovsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. .ëfloeiiftessrïaal. Voorm. 10 ure, J. D. van Arkel, Voorbereiding. SSeeiaisiedle. Voorm. 10 ure, J. L. Zegers, Oud-zendeling. Hillegom- Voorm. 10 are, M. Buchli Pest. Woendagavond 8 ure, M. Buchli Fe3t. ISoutr{}k en Polancn. Voorm. 10 ure, C. van Koetsveld CFz-, bevestiging van Kerkeraadsleden. Nam. 2}£ ure, C. \au Koetsveld CEz., Doopsbedieaing. Geen Zondagschool. ^an«.g»o©rt. Voorm. 10 ure. J. vau Loenen Martiaet. ëpaarndam. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Welsen. Voorm. 10 ure, H. Waardenbnrg. Voorbereiding en bevestiging van Kerkeraads leden. 's Avonds 5 ure, H. Waardenburg. {s Avonds 8 ure, B. van Zweden, Evangelieverk. Donderdagavond 7% ure, H. Waardenburg, Bijbell. Zaterdagavond 7% ure, B. van Zweden, Bijbell. aaradvoort. Voorm. 10 ure C. Barueveld. Nam. 2 ure, C. Barueveld. •=8* c=£ Prijs van I tot 5 regels 25 Cts. Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van „Haarlem's Dagblad". Te Haarlem met Mei gevraagd die ook eenig huiswerk moet ver richten en reeds in dergelijke be trekking is werkzaam geweest. Adres met franco brieven aan Mevrouw COPES VAN HASSELT, Zijlstraat 58. Tegen Febr. gevraagd eene Dionattoodo, die goed kan werken en van goede getuigen voorzien is. Adres: Bakenesserqracht 11. Tegen 1 Februari a s. biedt zich aan, liefst in Haarlem, een knappe P. G., oud 19 jaar en van goede getuigen voorzien Fr. br. lett. P., aan bet Bureau Vliegend, Blad van Enkhuizen. Eene beschaafde Juffr. zag zich gaarne geplaatst in eene nette Huish., bekw in alle huishoude lijke bezigheden, goed met kinderen omgaan en van zeer goede referen tiën voorzien. Br. fr. No 2189, aan het bureau dezer Courant. GEVRAAGD eene nette BAÜEn Brieven met opgaaf waar in betrek king geweest zijnde, aan het bureau van dit blad lett. C. Terstond gevraagd een flinke loon 2,—, bij ANTON BOSSE, Barteljorisstraat 12. Eene zindelijke jonge Vrouw Adres te bevragen bureau van dit blad. aan buis gevraagd, door iemand die een goede band schrijft. Adres te bevragen aan het Bureau van dit blad. ter opleiding in bet vak. Adres: Stoom-Tabak- en Sigaren fabriek, Gr. Houtstraat 12. NATIONALE GEVRAAGD Plaatsvervangers en Nummervermisstlaars door W. Wer- nik, firma Wed. J. Maas, meer dan 50 jaar gevestigd St. Jansstraat 73, Haarlem. Hooge aanbrengpremie genieten vader, moeder of andere aanbrenger. Eene Onderwijzeres vraagt bij eene beschaafde familie met gebruik van vrije Zitkamer. Ook is zij niet ongenegen de kin deren 's avonds bij bet huiswerk behulpzaam te zijn. Brieven lett. A. ZBureau dezer Courant. wordt voor een Jougen van buiten, die de H. B. S. bezoekt, een adres gevraagd waar hij kan Koffiedrin ken. Reflecteerenden gelieven bun adres op te geven aan het bureau van Haarl. Dagblad. Een ervaren Coupeurjaren werkzaam voor een der oudste bui zen van Nederlandfranscbe en eDgelsohe coupe snijdende, met Febr. of Maart in Amsterdam of omstreken. Adres met franco br. No. 2190, aan het bureau van dit blad. Een Kippenhok met groote Loop. Te bevragen De Clercqstraat No. 105. voor een klein persoon, een fijn laken Sehutters-Uniform. AdresBarrevoelestraat 9zw. Eene Onderwijzeres vraagt een of twee met Kost en Bediening. Brieven met prijsopgaaf onder lett. J., bij de ERVEN LOOSJES, Boek bandelaars, Haarlem. TE KOOP gevraagd, gebruikt doch in goeden staat. Adres te be vragen bureau van dit blad. een Kruiwagen, zoo goed als nieuw. Adres: Voorzorg straat No. 16. of andere kleine fabrieksinrichting eene gebruikte, doch uitmuntende Stoommachine aangeboden. Brie ven franco lett. M., bur. van dit blad. Eene goed onderhouden Naai machine. Brieven met prijsopgave onder lett C., bureau van Èaarl. Dagblad. TE KOOP in het Kenaupark een Heerenhuis met Tuin, be vattende 7 Kamers. Te bevragen bij P. NOË, Fran- Haarlem. Door vertrek TE KOOP aan geboden, om direkt te aanvaarden, een kleinedoch goed beklante Meubelmakerij metbijbehoorende gereedschappen en houtwaren, welke een burger bestaan oplevert. Billijke conditiën. Franco br. onder motto iMeubelmakersbij de Uit gever dezes. TE HUUR: Ruim Bovenhuis, 5 Kamers, Keuken, Kelder, Zol der, DieDStbodenkamer, Gas- en Waterleiding. Huurprijs ƒ325. Fr. br. No 51, bureau van dit blad. TE KOOP een Kees hond, Reu, zeer waaksch. Fr. br. No. 53, bureau van dit blad. EEN FRAAIE geschikt om te trekken en bereden te worden. Te bevragen Parklaan 73

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8