Vit Spanje. GEMENGD NIEUWS. Burgerlijke Stand. Stoomïa3rtbsrichtsn. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Ook in Portugal houdt meu zich druk bezig met pogingen tot geldmakerij. Uit Lissabon wordt aan den Times geseind, dat de financieele commissie zal voor stellen om een inkomstenbelasting van vijf percent te heffen op alle inkomens tusschen go(fio8o) en I5o(/i8oo.— met vermeerdering tot 20 percent op in komens van 4000 gulden en hooger. Na 1 Maart krijgt geen enkel staatsamb tenaar meer dan 444 f 5328.—), terwijl alleen de bisschoppen, staatsminis ters, diplomaten en consuls van deze belasting vrijgesteld zullen worden. Koningin Nathalie komt niet in Servië terug. Met 81 tegen 21 stemmen heeft de kamer de verklaring in deze zaak van den minister-president goedgekeurd. Groote woelingen zijn hierdoor zeker voorkomen. De vereenigde rechterzijde van de Kamer en den Senaat in België heeft, omtrent het eferejidum, een voorstel van transactie aangenomen-, In plaats van den Koning onmiddellijk het recht te verleenen om de kiezers te raadplegen, zooals de regeering het in haar voorstel bedoelde, zal de wet uitdrukkelijk de omstandigheden en de voorwaarden vaststellen waaronder de Koning van dit recht gebruik zou kunnen maken. In naam van het Kabinet heeft de heer Beernaert verklaart, deze transactie aan te nemen, waarbij ook de leider der rechterzijde, de heer Woeste, zich aan gesloten heeft, zoodat de ministerieele crisis, welke Dinsdag dreigde, voorko men is. De afdeelingen der Kamer kwamen Woensdagmiddag bijeen, om de voor stellen der regeering te onderzoeken, welker aanneming thans geen twijfel meer overlaat. Zooals wij in ons voiig nummer reeds berichtten, is de terechtstelling van de vier anarchisten te Xeres zonder onge regeldheden afgeloopen. Dinsdag nog heeft een vereeniging van werklieden een verzoek om gratie tot de Koningin gericht; op denzelfden dag verzocht ook de bisschop van Cadix om genade voor hen. De Koningin riep den ministerraad bijeen, daar zijzelven niet wilde beslis sen, maar de ministers oordeelden, dat de misdaden van de veroordeelden te ernstig waren, dan dat zij (de ministers) de Koningin konden aanraden, gratie te verleenen. In Barcelona is het betrekkelijk kalm gebleven. Dir.sdag liepen troepjes anar chisten door de straten, om de winke liers te verzoeken, als teeken van rouw, hunne magazijnen te sluiten, maar de meesten weigerden. Toen de politie een van die groepjes uiteerijoeg, ontstond er tumult. Een pistoolschot weid gelost, dat een voorbijgangster licht wondde. Des nachts ontplofte een dynamiet- patroon. Een man werd daarbij gedood, drie gekwetst. Den dader heeft men nog niet kunnen vinden Tal van anar chisten z\jn gearresteerd. In een dorp bij Zaraora zijn onlusten uitgebroken, die evenwel van plaatse- lijken aard schijnen te zijn. Het schavot was opgericht op het plein vóór de gevangenis. Vier kleine houten bankjes waren erop gepiaatst en achter elk bankje stond een paal van twee meter hoog. Volgens de ge woonte in Spanje weid elke veroor deelde door een priester vergezeld. De veroordeelden werden gelijktijdig ge worgd. Vier beulen deden hun werk. De vier mannen werden elk aan een paal vastgebonden, de beul plaatste een ijzeren riüg tusschen hen eu de paal, en draaide door middel van een hef boom een schroef om. Zij werden dus letterlijk geworgd Een hunner heeft een brief nagelaten, waarin hij aan zijn makkeis en aan zijn zoon aanraadt, de theoriëa van de anar chisten te verwerpen, omdat zij strijdig zijn met gerechtigheid en godsdienst. Hij vermaant hen om vlijtig te werken en te gelooven in God en in den gods dienst en valt hevig de anarchistische grondslagen aan, die den mensch be driegen. De Co u r r i er de Bruxelles schrijft „Van eene zijde, welke wij voor zeer vertrouwbaar houden, deelt men ons het volgende mede. „In zekere kringen hebben cr heden onrustbarende geruchten geloopen. Aan den Kongo zouden er namelijk eenige Europeanen door de inboorlingen zijH vermoord. Deze inboorlingen waren aan de werken van den spoorweg verbon den. Maar desniettemin hebben wij geen verdere inlichtingen kunnen verkrijgen, want de directie der spoorwegmaat schappij, welke hier te Brussel is ge vestigd, hult zich in het diepste stil zwijgen. Toch heeft een Brusselaar, de heer Maurice Gaett, Dinsdag telegra- phisch bericht ontvangen van den Kongo dat zijn schoonvader, die verbonden is aan den spoorwegaanleg te Matadi, door de inboorlingen is vermoord en dat in het geheel vier Europeanen ditjdroevig lot hebben ondergaan. Dinsdagochtend vroeg'Haal- de overeenkomstig de oude traditie, de Lord High Chamberlain met een detachement soldaten in de kelders van het Parlement af, om te onderzoeken of nergens vaatjes buskruit, of andere ontploffingsmiddelen waren verborgen. Sinds Guy Fawke's aanslag wordt elk jaar op de openingsdag van het Parle ment dit onderzoek ingesteld. De sleutel van den kelder in het oude Parlementsgebouw,' waar het buskruit geplaatst was, is onlangs door een pre dikant aan den voorzitter van het La gerhuis aangeboden. De sleutel wordt thans in het Parlement als een reliquie bewaaard. De goeverneur der kolonie Nieuw-Zuid-Wales heeft met den mi nister van landbouw en eenige andere heeren eene reis gemaakt naar het westelijk deel der kolonie, met het doel om zich te overtuigen van de „konijnenplaag". Zij hebben den toe stand verschrikkelijk bevonden. Er wordt beweerd dat het aantal konijnen in de twee districten Cobar en Bourke in drie jaren met dertien millioen is toegeno men, en met meer zekerheid dat negen-en-tachtig millioen acres grond, de helft nagenoeg van de opparvlakte der geheele kolonie, door deze „pest" bezocht wordt. Waar de konijnen geen zachtere planten meer vinden om te verwoesten, knagen zij het jonge kreu pelhout af en vernietigen daardoor de laatste toevlucht, waarmede de schapen in droge tijden zich in het leven hou den. De schade, door dit en andere middelen van vernieling aangebracht, is zoo aanzienlijk, dat eene verhooging van de pacht der kerkelijke goederen, tot welke overgegaan zou moeten wor den, door den minister van landbouw ondoenlijk geacht wordt. Er wordt thans, als een nieuw middel om het ongedierte uit te roeien, aanbe volen het plaatsen van knippen bij de waterplaatsen, waar de konijnen komen drinken. De kroonprinses-weduwe, aartshertogin Stefanie, heeft een boek over Laeroma geschreven, raet door haar zeDe geteekende illustraties Laeroma is een eiland in de Adriatische zee, niet ver van Ragusa, en hoewel veel minder bekend, daarom ni :t minder schoon dan Capri. De vorstin heeft er indertijd maanden lang met haar over leden gemaal, kroonprins Rudolf, ver toefd. Thans wordt tegengesp'o- ken door de familie Vacareseo, dat hunne dochter Hélène met prins Can- tacuzene verloofd is. De geschiedenis van den afgevaardigde der fransche Kamer Kousse, die zooals hij zegt, door den politie-ambtenaar Busignvop ruwe wijze uit een tramwagen gezet en naar het politiebureau gesleurd werd, die geschiedenis schijnt een staartje te zullen hebben. De president van de Kamer Floquet wil, dat de chef van de politie Lozé aan Busigny straf zal opleggen. Lozé weigeit en werpt alle schuld aan het gebeurde op Rousse zelf De minister van Justitie zal moeten beslissen. Onlar. gs is, naar men weet, te Parijs de bekwame directeur der gemeentewerken, de heer Alphand overleden, de man, die met baron Haussmann aan de stad haar tegen woordig ruim en rijk aanzien heeft ge schonken. Niet lang vóór zijnen dood was hij, ter v rvanging van baron Haussmann, tot lid van de „Académie" gekozende gelegenheid om zitting te nemen en eeae rede over zijnen voor ganger te houden, heeft hem ontbroken. Thans deelt de Figaro eenige gedeelten uit die wei geschreven, maar niet uit gesproken rede, welke alsuog zal worden uitgegeven, mede. De heer Alphand, die zich steeds buiten de staatkunde heeft gehouden, heeft niet geaatzeld in deze rede aan keizer Napoleon te geven wat des kei zers is, namelijk de eer van de stichter van het tegenwoordig Parijs te zijn. Het denkbeeld van de vervorming der stad is volgens hem van Napoleon III. In baron Haussmann vond deze den man, die dit denkbeeld tot verwezen lijking bracht. Wel beschikte de baron over groote middelen, maar groot, zoo niet schijnbaar onoverkomelijk, waren de moeilijkheden op welke hij stuitte. De stadsmiddelen werden geenszins in zulk eene „fantastische" wanorde ge bracht als Jules Ferry in zijn beroemd pamflet heett doen voorkomenmaar nadat Haussmann in 1867 op onverge telijke feesten ten stadhuize al de ge kroonde hoofden van Europa had ont vangen, werd de nijd, die hem van alle zijden bestookte,te fel en trad hij af,zonder eenige belooning van den keizer te willen aannemen en zelfs zonder te wachten op de regeling van zijn pensioen. Men wil op hetplein vóór het „Thé&tre Francais" twee stand beelden oprichten,een voorRacine en een voor Corneille. Dicht daarbij is, in de rue Richelieu, de beroemde fontein met het beeld van Molière. De stad Parijs zal voor [een millioen franken het mooie „Hotel de Sens" aankoopen, een der fraaiste geschied kundige monumenten in de Marais. Het gebouw zal worden ingericht tot mu seum. Na den veloeiped e-w e d~ strijd waarbij de heer Terront de twaalfhonderd kilometer heen en weder tusschen Parijs en Brest aflegde in drie dagen en drie nachten |zonder eenige verpooziDg, heeft het Petit Journal een nieuwen wedstrijd uitgeschreven, dit maal te voet op den vijfhonderd kilo meter langen weg van Parijs naar Bel fort. Daarbij wordt zoo in het voor bijgaan aangegeven als eene schatting, dat de winner niet meer dan vijf dagen zal gebruiken voor deze wandeling, dat honderd kilometer daags (twintig uren in de vier-en-twintig) I De wedstrijd is uitsluitend opengesteld voor Franschen en de eerste prijs bedraagt twee duizend franken. Die prijs is niet groot, want men moet rekening houden met den tijd noodig tot voorbereiding en met de groote onkosten, aan de voetreis verbonden. Een paar dagen geleden heeft te Parijs een jongmensch, Inandi geheeten, proeven afgelegd van zijne bekwaamheid in het uit het hoofd be rekeningen uitvoeren met getallen van zestien cijfers, terwijl hij de meest uit- heemsche problemen oplost. Deze proe ven werden afgelegd voor de Academie van wetenschappen. Deze wondermensch is een jonge Italiaandie genaturaliseerd is als Franschman. "Waarom legt die man zich niet toe op de financiekunst Hij zou misschien in Portugal en in Spanje en in Italië en in Griekenland een voor- deelig saldo kunnen vinden, daar waar alle andere menschen zich de haren wit cijferen tegenover eene al te schraal voorziene schatkist. De weduwe van den beroem den schilder Heissonier en de kinde ren uit zijn eerste huwelijk, waren in proces over de kwestie of de schilde rijen, die op zijn atelier waren geble- vei>, verkocht moesten worden ef konden worden verdeeld. De weduwe wilde verkoopen, de kinderen verdeelen. Laatstgenoemden hebben van de rechtbank gelijk gekregen. De berlijnsche geneesheer dr. Wasserfuhr, vroeger lid der gezond heidscommissie aldaar, bestrijdt in de „Hyg. Rundschau" de uitgaven, welke de stad zich getroost voor liet onder zoek van vleesck wat trichinen betreft en die ongeveer een half millioen mark bedragen Hij batoogt in dat blad, dat ieder zich tegen trichinen kan beveili gen door geen rauw of halfrauw vleesch of worst te eten. De uitgaven geschie den dus uitsluitend in het belang van personen, welke de slechte gewoonte van ongekookt vleesch te gebruiken, niet willeu afleggen. En wat nog meer het is gebleken dat de meeste ziek tegevallen wegens het gebruik van trichineus vleesch, zijn veroorzaakt doar het gebruik ven rauw vleesch, dat na onderzoek verklaard was geen trichinen te bevatten. Het kostbare onderzoek is dus niet eens een afdoend middël tot bescherming der gezondheid. Eene belangrijke bijdrage voor de onschadelijkheid van trichinenhoudend varkensvleesck, mits dit behoorlijk ge kookt of gebraden zij, levert het laatste bulletin van het Ka is. Gesunheitszmt aangaande de tricüinenepidemie aan boord van het Bremerschip de JNixe. In Mei kocht de kapitein van dat schip op de markt te Iquique (Chili) varkensvleesch. Buiten medeweten van den kapiteiu gebruikten de kok en 17 manschappen hiervan rauw gehakt vleesch met uien en peper voor ontbijt. Zij werden allen deer trichinei.ziekte aangetast. Daaren tegen bleven zij gezond, die des na middags dat vleesch goed gekookt had den gegeten. ,0 tintel' uw hart in den druk van uw hand" vermaant De Genestet, en terechtmaar ceu al te hartelijke handdruk kan gevaarlijk zyn. Een berlijnsch burger b.v. kreeg onlangs van een vriend een handdruk, waarboven hij zeker een walglijk kneepje, koket en pedant," of „de pink van een man van genie," verkozen zou hebben. Door dien overmatig hartelijken handdruk namelijk werden hem twee vingers uit het lid gerukt, en viel hij op den grond, waarbij hij nog een sch. am aan zijn hand bekwam. Duizend personen in We e- nen willen in de streek van den berg Kenia in Afrika, eene koloiie stichten, waar gemeenschappelijk bezit zal heerschen. De naam van de kolonie zal zijn Freeland (vrij land). Er worden gelden verzameld. Een geweldige sneeuw* is in de Alpeu gevallen, o. a. ook bij Davos. Hier 'en daar is de postdienst belet en zijn de sporen en begaanbaar. Drie hutten met het vee zijn onder de sneeuw begraven. Te Hospenthal kwamen drie mannen em. De spoorwegdienst op den Gothard is eveneens gestremd. Een gevaariyke mede dinger voor het glas schijnt de vin ding van den oostenrijkschen ingenieur Eckstein te zullen worden. De vervaardiging van zijn grondstof, zeer op glas gelijkend, geschiedt, vol gens het octrooi- en technisch-bureau van Richard Lüder te Görlitz, door 4 tot 8 deelen collodiumwol in ongeveer een honderdste gewichtdeel aether of alcohol op te lossen en daarna met 2 tot 4 percent ricinusolie en 4 tot 10 per cent hars of canadabalsem te vermen gen. Het mengsel wordt dan op eene glasplaat uitgespreid en onder den in vloed van een luchtstroom van 50° C. warmte gedroogd. Hierdoor stolt het in betrekkelijk korten tijd tot eene door zichtige, harde, glasachtige plaat, waar van de dikte naar goedvinden kan worden geregeld. Het zoo verkregen voorwerp bezit in hoofdzaak dezelfde eigenschappen als glas, het weerstaat de inwerking van zouten, zuren, alcaliën, is doorzichtig en reukeloos. Tegenover het glas bezit het het voordeel buig zaam en in hoogen graad onbreekbaar te zijn. De ontbrandbaarheid is daarbij veel geringer dan bij andere collodiura- verbindingen. Eene toevoeging van magnesium-chloried vermindert boven dien de ontbrandbaarheid nog. Door bijmenging van zinkwit verkrijgt het een ivoorachtig aanzien. Ook kan men dit nieuwe glas, door bijvoeging der ver- eischte kleurstoffen, iedere gewenschte kleur en kleurschakeering doen aanne men. Door gebruik te maken van aniline verven kan het nieuwe glas 00k met alle mogelijke kleuren beschilderd worden. In het kerspel-Kulm her dacht de prior Ruckniewicz den lag, waarop hij voor 75 jaren zijn eerste mis las. De jubilaris is in 1794 ge boren. De posfdirectrice te Muro (Corsica) is er met de kas en met haar imn vandoor gegaan. Ook heeft zij in de administratie geknoeid en zoodoende sommen gelds ontvreemd. Het totaal is vrij belangrijk. Deze ontrouwe post ambtenaar genoot een algemeen ver trouwen. Constantinopel in 1889. Dit is de eerste maal, dat de sultan in strijd met de begrippen van het mohamedaansche geloof heeft zich laten afbeelden. TELEGRAMMEN- BARCELONA, 11 Febr. (Reuier Eene botsing heeft plaats gehad tusschen de politie en de anarchisten, waarbij van de vuurwapenen gebruik werd ge maakt. De politie heeft een groot aantal oproerige geschriften in beslaggenomen en verschei dene gewapende personen achter slot en grendel gesloten. De overheid gaat met groote gestreng heid te werk. De bevolking is zeer ontdaan. Getrouwd: ii Febr. P. M. Bijvoet en W. H. M. Coelen. - F. J. Faase en A. M. Buijs. Geboorten: 9 Febr. H. Oudhoff- Zimmerman d. - J. Plaats-Breukink z. - 10. J. Keijzer-Boorsma d. - A. C. Schornagel-Prinsen z. - D. Boeda- HeijunSs d. - I. Verdel-Ligthart d. Overeeden: 9 Febr. E. Esaie 75 j. Nieuwegr. - G. v. Kessel—Severïjnse 68 j. Kamperv. - 10. J. Leitheiser 78 j. Jansstr. - B. de Vos 16 j. z. Oranjeb.- straat. - 11. G. J. Warmer 75 j. Tuchthuisstraat. FAMILIESERI OH TEN- Door de justitie wordt een streng onderzoek ingesteld naar het voorgevallene bij en na de stranding; van de grieksclie stoomboot Empirico^ Zaterdag 11. ingevolge zwaren nevel bij Scilly gestrand. Slechts 15 man der op varenden zijn gered. De bemanning en de passagiers waren bijna uitsluitend Grieken en Maltezers en tusschen hen moet er na de stranding en bij het uitzetten der booten een wanhopig ge vecht met messen hebben plaats gehad, waarin o. a. de kapitein en de stuurlieden zouden zijn afgemaakt. De Seine is op verschillen- de plaatsen buiten haar oevers ge treden; eenige huizen zijn vernield. Ook de Garonue is sterk gezwollen. Te Ayers stroomt de Rhöne met ver bazende snelheid en in het departement Gard zijn de wegen door het water on begaanbaar. Het kasteel laPreugne, in het Cher-departement werd dezer dagen door roovers overvallen. Het was acht uur in den avond en de eigenaar van het gebouw was bij het avondeten zyner dienstboden in de keuken tegenwoor dig; eensklaps weerklonken bedreigin gen en revolverschoten voor de keu kendeur. De ontstelde dienstboden schoven er haastig de grendels voor en duwden zoo hard mogelijk de deur toe, maar dit was juist wat de boosdoen- ders wilden. Zij bonden de deur met stevige riemen vast, plaatsten schild wachten voor een raam en plunderden daarop het geheele kasteel, terwijl zij voortgingen raet schieten en dreigen. Te een uur iu den nacht werd het stil, maar in de keuken waagde niemand het om zich te verroeren. Eerst toen de dag was aangebroken, braken de bewoners de deur open. Alle kasten waren opengemaakt en duizei d gulden en eenige kostbaarheden gestolen. Ge lukkig had de heer la Preugne zijn papieren van waarde een paar dagen vroeger naar Parijs gestuurd. De brutale inbraak zal wel niet onbestraft blijven, want de eigenaar van het kasteel her kende door het sleutelgat een der aan vallers. De heer la Preugne is een bejaard zonderling en bezit heel veel grond, die hij op halve pacht laat bewerken. Sedert 1847 laat hij zijn oogsten telkens «p de zolders verrotten, daar hij zijn tarwe in geen geval beneden den markt prijs van 1847 wil verkoopen. In het jaar 1884 vielen de door bitteren nood gekwelde pachters op het kasteel aan en namen zooveel tarwe weg als zij noodig hadden om van te leven en om opnieuw uit te zaaien. De rechtbank der gezworenen sprak toen de aanval lers vrij. De sultan van Turk ij e heeft den duitschen keizer een schildery ten geschenke gegeven, voorstellende 's keizers ontvangst door den sultan te Gehuwd: 10 Febr. M. van den Berg P. Bernstein, Mfinchen. - H. B. de Mol en J. Th. Perquin, Den Haag. Geboorten 8 Febr. A. Boersma— Kraak d. Oosterzee. - 9. E. C. Heijda- nusEickelberg z. Aalsmeer. - A. M. M. van Koolbergen—Tancrelle d. Am sterdam. - A. Kolkman - Jacheldey d. Den Haag. Overleden 5 Febr. D. Gauw 53 j. Deventer. - 6 P. Krijne 84 j. Gouda. - P. H. Stark 84 j. Amst. - Wed. D. Vermeulen—Laane 71 j. Steenbergen.- F. J. Beyer J.Fz. 44 j. Friedrichshafen.- Wed. M. Vetter Van Dam 76 j. Zeist. - 8. W. J. Ph. de Lille Hoger- waard 80 j. Zwolle. - T. Jonker jd. 15 j. Ypolder. - C. Hermus 74 j. Amst. - J. P. Fockens 77 j Assen. - K. Borstel—Muis 54 j. Amst. - J. C. Momber 66 j. Maarsen. - 9. W. Blitz jm. 20 j. Amst. - Wed. A. M. Schale- kampVan Steenderen 71 j. Amst. - S. L. CohenSchaap 81 j. Groningen. - E. Heijbroek jm. 20 j. Ouderkerk a d. Arastel. - F. F. Steenberghe, Den Haag. - Douairière Boreel var. Hoge- landenBoreel 78 j. Velsen. Het stoomschip Prins van Oranje vertrok 10 Febr. van Batavia naar Am sterdam. Het stoomschip Sumatra, van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 10 Febr. te Padang. Het stoomschip Glaucusvan Java naar Amsterdam, vertrok 9 Febr. van Singapore. Het stoomschip Merapivan Rotter dam .naar Java, vertrok 9 Febr. van Southampton. Het stoomschip Bromovan Java naar Rotterdam, arriveerde 10 Febr. te Suez. Het stoomschip Prins Alexander van Arasterdam naar Batavia, vertrok 9 Febr. van Perim. Het stoomschip PGalandkapt. Sc'nottee de Vries, van de N. A. S. M., vertrok 10 Febr. van Amsterdam via New-York naar Baltimore, met 180 tusschendekspassagiers. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn ie bevragen. Abotmés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Natte jnffr. v. h. binnenbuff. en linnenk. in een societ. te Rott. teg. 1 Apr. 2. Jnffr. in voorn. mag. v. mannf. bek. m. h. vak, ten spoed. 8. Juffr. bov. 81 j. protest, v. goed. fara. fr. d. en eng. sprek. v. toez. over h. pers. in zaak, 's zomers druk, 's wint. stil op dr dorp. 4. Iera. in chera. stoom-, kunst-verv. en wassch. op d. h. v. h. vak en inst. de geh. leid. op zich te nem. teg. vast sal. en aaad. in do winst. 5. Klerk bij notaris in Geld. P. G. goede li. schrijv. en eenigsz. m. d. werkz. bek. Sal. ƒ50.0. 6. Ie bed. in wink. v. heeren mode-art. teg. hoog sal. bekw. om als hoofd d. zaak zelfst. te knnn. optr. 7. PI. pers. P. G. teg. ko9t en inw. in manuf. en krniden. zaak in gr. dorp in Geld. weg. ongest. v. d. eigenaar, om de geh. z. op zich te nem. en 8 dgn. p. week bij psut. te reiz. 8. Jongste bed. op kaas. kant. goed schr. en vlug rek., liefst reeds op and. kant. werkz. gew. zijnde. 9. Jongste bed. goed schr. bek. m. vr. tal. terst. ge, 1. op handelsk. 10. Vertegenw. v. N. H. beh. Amstv. scherp concurr. margar. fab. moeten minst, om de 14 dgn. de voorn. pl. bez. 11. Bed. in gr. mag. v. comest. op d. h. v. h. vak en gesch v. d. verlc., extern P. G. Sal. n. bekw. 12. Ie Huisknecht v. h. buitenl. ongeh. en z. bekw. uitat, onderh. v. tafelz. is vereiacht. Kenn. d. fr. t. str. t. aanhev.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3