VARIA.. KENNISGEVING. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. schade zal dragen, aan haar eigen schip toegebracht, benevens vergoeding geven zal voor drie vierden der waarde van schip en lading der Ohildwall. Wel een bewijs zegt de berichtge ver dat bij onderzoek gebleken en erkend is, hoe de schuld der aanvaring geheel aan den kant der Noordlandligt; want waar men van den kant der Childwa.ll afstand deed van 1/4 der volle waarde tot schadevergoeding, zal dit wel geschied zijn op grond van de kosten en den langen duur van een eventueel proces, met daarmede gepaard gaand reateverlies van kapitaal. De ln de p. wijdt artikelen, geteekend „Nauticus", aau het verval van Enge la 11 <ls zeemacht. Is Nan icus iot oordeeien bevoegd en is hij wel ingelicht? Zoo ja, dan moet bij de en- gelsch; admiraliteit een vereeniging van onkunde en zorgeloosheid heerschen, welks wedergade bijna nergens te vin den is. Bg den aanbouw van schepen, bij de keuze der bewapening, bij de uitrusting, bij de constructie der stoom ketels, overal gaat alles op de wille- keurigste en ongeschiktste wyze toe. De sommeD, die verspild woiden, grenzen aan het ongelooflijke en de schijnbaar onoverwinnelijke britsche mariue is, vol gens Nauticus, een log en grooteadeels onbruikbaar wapen. In een Dieuw arti kel zal worden aangetoond, dat al wat buiten den scheepsbouw tct de voorbe reiding van den oorlog behoort, even min aan zelfs bescheiden eischen vol doet. Te Portsmouth heeft eene officieele beproeving van de Slrns- Edinon-torpedo plaats gehad aan boord van het speciaal daarvoor ingerichte stoomschip Drudze. Deze torpedo is grooter dan de Whiteheadsche. Zij staat met het schip in verbinding door mid del van een kabel, bevattende twee geïsoleerde draden, waarvan de eene de torpedo bestuurt en de andere de be weegkracht aanvoert. De torpedo zelf beweegt zich onder water, maar is door staven verbonden met een op het water drijvend vlot, waarvan de voorste punt een vlaggestok draagt. Te water gelaten had de torpedo eerst eene snelheid van 10 knoop, die langzameihanl tot 17 knoop aangroeide. Nadat de kabel van 4000 voet leDgte die zich in de to; pedo bevindt, en daarna nog 7000 voet kabel aan boord afgeloopen was, werd de torpedo tot staan gebracht, omdat er geen aanvalsobject was. Volgens de uitvinders' is deze torpedo niet alleen gemakkelijker te besturen dan alle andere, maar kan zij ook door gewone schepen gebruikt worden, als die slechts in het bezit zijn van dynamo's voor electrische verlichting; ontegenzeggelijk een groot voordeel. Mevrouw Osborne, die zulk een treurige rol heelt gespeeld in het beruchte paarleeproces, heeft Woecs dag te.echtgestaan in Londen, in zake diefstal en het afleggen van valsche getuigenissen. Onder de talrijke nieuwsgierigen in de gerechtszaal aanwezig, bevonden zich vele dames. Kapitein Osborne vergezelde de beklaagde, terwijl ook raajoot Har greave en zijne echtgenocte zich onder de aanwezigen bevonden. Zoodra de zitting geopend was, be kende mevrouw Osborne haar schuld. Haar verdediger, sir Charles Russell, voerde als verzachtende omstandigheid aan, dat alle schade, door den dief stal veroorzaakt, was vergoed, en de beschuldigde had gehandeld in een staat van ziekelijke overspanning. Hij meende dat mevrouw Osborne reeds genoeg was gestraft door een maand preventieve gevangenisstraf. Door den president wetd de handel wijze, vooral wat betreft haar beschul diging légen de familie Har greaves, zeer streng beoordeeld. De uitspraak was. dat zij werd veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf met zooveel dwangarbeid als de geneeskundigen zul len toelaten. Na de uitspraak werd me vrouw Osborne, krampachtig snikkende, de zaal uitgeleid. Voor een paar dagen is te Glasgow de Ramillies van stapel ge loopen, een reuzenschip, zooals er nog zeven in aanbouw zijn, en vooralsnog althans zonder mededinger in eenige vloot ter wereld. Het tonneDgewicht van dezen kruiser bedraagt 141,30©, het is roet vier kanonnen ieder van 68 ton gewapend en moet een vaartsnelheid van 22 knoopen per uur bereiken. Er zijn op het oogenblik 70 oorlogschepen in britsche havens in aanbouw, waar van gelijk gezegd 1 van dit reuzentype. Het te water laten van dit gevaarte ging met groote moeilijkheden gepaard. Er is een verminderd ta- rief voor personenvervoer tusschen Engeland en Frankrijk in het vooruit zicht, dat 1 April in werking treedt. De prijs van alle ie klassekaartjes in Frankrijk zal met 25 pet. en die van de 2e en 3e klasse met 20 pet. worden verminderd. De frausclic schilder Chartran, die het portret van den paus heeft gemaakt, heelt dit bijgelegenheid der pauselijke feesten aan Z. H. aan- geboder. De paus is zoo ingenomen met het portret, dat hij den schilder een latijnsch tweeregelig vers, eigen handig geschreven, heeft gegeven, dat gedrukt zal worden op alle gravures, naar het schilderij te maken. Het portret zal prijken op het aanstaande salon der Champs Elysées. Dinsdagmorgen vondmen te Parijs in een hotel van de avenue de la Motte Piquet een 33-jarige vrouw met een gapende lialswonde dood op den vloer van haar kamer liggen; terwijl men eenige oogenblikken later op straat een man vond, ook met een doodelijke wonde aan der, hals, terwijl hij in zijn hand nog het scheermes hield omklemd, waarmee hij zich had willen dooden. Deze man, Alphonse Paussard geheeten, die met de vcmoorde vrouw samen leefde, stierf dienzelfden middag. Hoe wel hij schriftelijk vei klaarde, want spreken kon hij niet, onschuldig aan haar dood te zija, hield meu hem alge meen voor den moordenaar. Te Tirlemont heeft het echtpaar Vanham zijn diamauten bruiloft gevierd (60 jarige echtver- eeniging). De oudjes zijn beide gezond en vroolijk. Te Nancy Iiecft zich een grappig geval voorgedaan. Aimé Morot heeft voor 60,000 tr. een pla- fondsluk voor de groote zaal van het gemeentehuis geschilderd. Nu het ge reed is, heeft het gemeentebestuur zich afgevraagd, hoe voortaan de zaal te verlichten. Men kan toch geen gaten maken in een doek van Aimé Morot (te Nancy geboren), en bovendien: gas onder zóó'n schilderstuk zou lichtelijk schade doen. De burgemeester wilde in plaats van de oude kronen in het plafond veertien luchters aaD de wanden der zaal doen bevestigen. Maar hierdoor werd eene hoogere uitgaaf van 15,000 fr. veroor zaakt. De raad weigerde. Wat nu te doen Eene spoedige beslissing was noodig, want in Juli zullen er turn- feesten te Nancy werden gegeven en wordt de heer Carnot er verwacht. De burgemeester wist geen redmiddel en diende zijn ontslag in. Hierop nu heelt de raaa, hoewel vasthoudend aan de vroegere weigering, besloten den bur gemeester machtiging te verleenen tegen de Juni feesten de zaal te voorzien van de voorloopige verlichting, welke hem het meest gewenscht voorkwam. Er komen dus voorloopig geen gaten in het doek van Aimé Morot. De bekende maecenas en philantroop Osiris te Parijs heeft aan geboden de gravea en grafmonumenten van beroemde personen, op parijsche kerkhoven ter aarde besteld, voor zijn rekendag" te laten restaureeren. In Castan'.s Panoptikum te Berlijn kon men onlangs waarnemen, hoe de Schuli's ziekten genezen. Een der Schuli's, Sehabang. leed eenigen tijd geleden aan koorts. Om hem te genezen, d. w. z. om den boozen geest uit te drijven, geschiedde het volgende De patient werd op een mat in het midden van het vertrek gelegd en door alle leden van den troep omringd. Nu begon de plechtigheid. Toen allen in koor een vaderlandsch lied hadden ge zongen, naderde een der vrouwen den zieke en begon zij eea dans, die door muziekinstrumenten werd begeleid. Nu en dan viel het koor zacht in. De dans werd telkens heftiger en duurde zoolang, tot de danseres in stuiptrekkingen ver viel en eindelijk in zwijm viel. Dadelijk werd zij door een andere vrouw afgelost, die denzelfden dans uitvoerde, tot ook zij moest worden af gelost, donder ophouden duurde dit 24 uur door. Daar de zieke werkelijk her stelde en thans weder deelneemt aan de voorstellingen van den troep, is het voor de zwartjes buiten twijfel, dat hunne wilde ceremoniën den boozen ge^st hebben verjaagd. Een 26-jarig kellner te Berlijn was tengevolge van zijn spre kende gelijkenis met den moordenaar Weczel in verschillende steden 3 maal gearresteerd. Deze treurige voorvallen en de plagerijen, waaraan hij sedert blootstond, maakten den jongen man, die vroeger zeer vroolijk was, diep droefgeestig. Maandag heeft de on gelukkige zich verdronken. De Guadalquivir blijft steeds wassen, zoodat de stad Campo Laverdale nabij Cordova geheel is over stroomd, uitgezonderd de kerk, waarin 600 personen zijn gevlucht. Ook de Taag is nog stijgende. Te Sevilla siaaa geheele straten onder water. Aianjuez, Badajoz, Cuidad Real, Jaen en Villa nova Reina hebben ook veel van de overstroomingen te lijden. Terwijl wij hier nog in sneeuw en ijs leven, lezen wij, dat in Afragola nabij Napels de bliksem weer siaclitolfers keelt geeiseht. Zondag werd bij een onweder de toren van het gasthuis door dea bliksem getroffen, welke vervolgens op een slaapzaal van dat gebouw den vloer vernielde, zoodat deze instortte. Daarbij werden drie kinderen gedood en drie gewond. Maandag te 12.56 uur werd op de Liparische eilanden een sterke, eenige seconden aanhoudende, aard- be.ing waargenomen en te 1.10 uur te Milazzo, waar het verschijnsel een golyénden aard. had. Te Mendoza is een gastmaa van vrienden van den goeverneur Or tega door een troef radicalen gestoord Fluks grepen de dineerenden naar hun ne waoenen, schoten eenige aanvallers neer en hervatten daarna hun vriend schappelijk samenzijn. De atgeslagenen verzameldon zich op eenigen afstand, kwamen terug en drongen in het huis, waar zij verscheidene Ortegisten. waar onder de vice-president en de griffier van het Staets parlement, naar de andere wereld hielpen. Toen was het met tafe len gedaan. De ex-koningin Natalie heeft haar hofstaat te Belgrado ge heel ontbonden. Aan het Regentschap heeft zij geschreven, dat zij daardoor de geruchten over haar voornemen om terug te keeren wil tegenspreken. Zij zal niet in Servië terugkeeron vóór zij daar wordt geroepen en dat verwacht zij van haar zoon. Onlangs deelden wij zoo meldt de N. R. Cl-, het gerucht mede, dat Tolstoï „gevangen" zon zitten op zijn landgoed, dat hij op hoog bevel niet zou mogen verlaten. Wij berichtten, dat aan de juisheid der tijding werd getwijfeld en dat men den storm, die boven den grooten schrijver dreigde los te breken, bezworen hoopte door het optreden van gravin Tolstoi. Thans echter komen de Weener bla den opnieuw met de mededeeling aan. Zij noemen den maatregel een nieuw bewijs van de macht en het halfbar- baarscb karakter der russische bureau cratie, die afgunstig is op hetgeen éen man wist te doen, in tegenstelling van haar eigen ondoeltreffend hulpbetoon, en thans tracht te beletten dat de aan dacht van den Czaar op die tegenstel ling gevestigd wordeals voorwendsel het argument in het veld voerende dat graaf Tolstoi revolutionnaire propaganda maakte. Iuderdaad, als het bericht juist is, dan is het diep treurig. De hongersnoou in Rusland heeft meer dan ooit de edele figuur van Tolstoi op den voor grond gebracht. Zijne mystieke predi king van terugkeer tot den eenvoud van het eerste christendom heeft hij ver wisseld met eene reusachtige philan- thropische werkzaamheidden kamp tegen den hongersnood. Zelt trok hij er op uit, organiseerde met buitenge woon talent de hulpverleeniog en slaagde er dan ook in, in het goevernement Rjasau de ellende met succes te be strijden. Maarhij stuitte bij elke schrede «p de knoeierijen en bedriege rijen der ambtenaars-wereld, hij ontdekte een poel van bedrog en diefstal, zoo als alleen in Rusland bestaan kan. Een schrijven, waarin hij dit kwaad schetste, verscheen in de kolommen van een engelsch blad—en heel de ambtenaarswe reld, die in hare belangen gekrenkt werd, werd ten zeerste op hem verbit terd. Z(jne talrijke vijanden vonden een gunstig oor in het land, waar alle hulp slechts van den Czaar mag uitgaan. Of geheele streken verhongeren, of milli- oenen te vergeefs om hulp vragen dit is in Rusland nog geen reden om zonder de hooge bewilliging van den Czaar naar leniging van den nood te streven. En Tolstoi heeft niet bij goeverneurs generaal om verlof aange klopt. Als het bericht juist is, is het diep treurig 1 Dezer dagen werd aan de russische grens in een hollen bcom een geraamte gevonden met sabel, geweer en veldflesch omhangen. Bij onderzoek bleek 't het lijk te zijn van zekeren Rosowski uit Plamdy, in 1863 had hij blijkbaar als deelnemer aan den pool schen opstand, bij de nadering van hem vervolgende soldaten ia den boom de wijk genomen en er den dood gevon den. De New Yorker H a 71 dels ztg. doet eenige minder smakeiijke onthul lingen omtrent het welbekende ameri- kaausche corned-heel''', dat als deli catesse in den handel wordt gebracht. Die blad schrijft ongeveer het volgende, dat door haar ontleend is aan overeen stemmende berichten uit dagbladen die te New York verschijnen Bij den uitvoer van vee wordt zorgvuldig toegezien, dat alleen gezonde, goed doorvoede dieren naar Europa gezonden worden. Voor het „corned-beef schijnt men echter minder nauw te kijken. Dit wordt namelijk bereid van oude paarden, die voor den vilder bestemd zijn en de paardenslachter Henri Bosse zou op het nabij de stad gelegen „Long island" daarin een bloeienden handel drijven. Onlangs zouden op last van den minister voor landbouw aan boord van een Nederlandsch stoomschip 75 vaten van dit zoogenaamde „corned beef zijn in beslag genomen, die voor Antwerpen bestemd waren en eenvoudig gepekeld paardevleesch bleken te zijn. Bij onderzoek kwam aan het licht dat Bosse reeds lang dezen handel dreef; hij kocht oude en zieke voor den dienst afgekeurde paarden op en „verwerkte" die op groote schaal tot „„corned beef" Naar een globale berekening zou hij in den laatsten lijd per maand ca. 104,000 pond vleeseh ot te-wel 450 zieke paarden alt „corned-beei* naar Antwerpen heb- ben verzonden. Den inkoopsprijs maakt hij goed door de hareD, het vel en de botten, zoodat hij het vleeseh eigenlijk voor niets heeft. Dit wordt te Aatwerpen gemiddeld ra^t 7 cent het pond betaald In het vorige jaar zijn 12.000 Israëlieten, waarvan helgrootste gedeelte uit het goevernement Kiev, naar Amerika en Palestina ver trokken. In de gevangenis te Mem phis, Tennessee, zijn 75 gemiskerden het gebouw binnengedrongen, hebben zich daar met geweld meester gemaakt van drie negers, welke aldaa - gevangen zaten en hebben hen buiten de gevan genis doodgeschoten. In dië gevangenis waren 27 negers opgesloten, die 14 personen hadden vermoord toen men trachtte twee der zwarten te arresteeren, beschuldigd van mishandeling van blanke meisjes. /Een telegram uit Lapaz, Bolivia, aan de New- York Herald meldt, dat onder de Indianen aldaar een opstand is uitgebroken. De troepen, welke naar de opstande lingen werden afgezonden, hebben met hen slag geleverd, waarbij de Indianen 1000 gesneuvelden en de Bolivianen 30 menschenlevens te betreuren hadden. Uit Zuid- A f r ik a. De Volksslem van Pretoria deelt mede, dat de spoorweg van Bloemfontein tot aan de Vaalrivier reeds met het einde van April gereed zal zijn, waartoe dag en nacht zal worden gewerkt De onderhandelingen tusschen een com missie uit de ingezetenen van Pretoria en de Regeeiing, om een openbaar leesmuseum aan de Staatsbibliotheek te verbiaden, zijn geslaagd. Volgens de Zuid-Afrikaan heeft de Gecharterde Maatschappij van Rhodes een verdrag gepubliceerd, dat in haar naam gesloten is met het opperhoofd Gungunyaan. Dat verdrag moet ëchter lijnrecht in strijd zijn met de bepaliugen der Con ventie tusschen Engeland en Portugal. Het kaapsche blad Be Paarl deelt op goed gezag mede, dat de heeren Moodie en Zwanepoel, van Bethlehem in den Oranje-Vrijstraat, volgens overeenkomst met Rhodes, eerstdaags met een hon derd gezinnen uit den Vrijstraat naar Mashonaland zullen trekken om zich daar te vestigen. In de Kaapkolonie zouden voor hetzelfde doel een hon derdvijftig hoofden van gezinnen bij de commissie der Gecharterde Cempagnie aanvraag hebben gedaan. De voor naamste voorwaarden zijn, dat deze eerste trekkers plaatsen van 3000 mor gen mogen kiezen, tegen een jaarlijk- sehe en eeuwigdurende erfpacht van 6 pd. st. de plaats. Zij zullen een groote mate van zelfbestuur genieten onder wetten gelijk aan de Kaapsche. De termijn voor aanvrage van plaatsruimte voor de a. s. zuid afrikaansche en inter nationale tentoonstelling te Kimberly is met een maand verlengd en zal dus eerst 1 April e. k. verstreken zijn. Niet slecht bedacht. Dienstmeisje (de bewoonster van het benedenhuis eene boodschap brengende van hare meesteres, die het bovenhuis bewoontj „Mevrouw laat u vragen, of uwe doch ter van middag tusschen twee en d ie uur wat piano en uw zoontje wat viool mag spelen „O, heel graag, meisje, ik ben heel blij, dat mevrouw het zoo mooi vind," antwoordde de dame zeer gestreeld door dat verzoek. „Ja, ziet u, mevrouw," herneemt de spraakzame dienstbode, „de huisheer komt van middag en nu wil mevrouw probeeren, of ze op die manier wat ver mindering van huur kan krijgen." TELEGRAMMEN- NEW-YORK, 10 Maart. Dalziel Het comité der wereldtentoonstelling te Chicago is van plan aan den koning en de regentes van Spanje, a n de afstam melingen van Columbus, aan de presi denten der amerikaansehe republieken en aan de goeverneurs der koloniën bizondere uitnoodigingea te zenden om de tentoonstelling te komen bezich tigen. Ook heeft het comité aan den ge meenteraad van Genua verzacht het huis van Columbus eu andere merk waardigheden op de tentoonstelling te willen inzenden. StQDnmart&arhhnn. Het stoomschip Salakvan Rotter- terdam naar Java, vertiok 9 Maart van Southampton. Het stoomschip Sumatra vertrok 9 Maart van Batavia naar Amsterdam. Het stoomschip Priok, van Java naar Amsterdam en Hamburg, vertrok 8 Maart van Singapore. Het stoomschip Burgemeester den Tex, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 9 Maart te Padang. Het stoomschip Zaandamvan de N. A. S M., vertrok 9 Maart van Rot terdam via New-York naar Baltimore, met 299 tusschendekspassag'lêrs. Het stoomschip Utrecht, van Rot terdam naar Java, arriveerde 9 Maart te Port-Saïd. FAMILIES ERICH TEN- Gehuwd 6 Maart. B. S. Pinkusson en R. Loeb, Frankfort a'M. - 8. A. J. van de Water en C. R. J. Thierens, ErP- - 9 J Kerkhoven en Y. Dirk zwager, Maassluis. Geboorten 7 Maart. M. J. van Iterson—Van Kempen d. Utrecht. - Gravin Schimmelpenninck—Lucius z. Frankfort a M. - 8. A- TimmerWeber z. Balk. - 9. E. van Bee verOppen- heiraer d Amst. M. F. van der GiesenBrunt 2 d. Bodegrave. - L. Schneider Sikkens d. Amst - M. H. Martens—Alberti d. Rijsen. - A. S. KoolBeynen d. Den Helder. Overleden: 28 Febr. J. A. van Dapperen 43 j. Utrecht. - 5 Maart. R. J. Berkhout, Deuticeem. - 6. B. Adriani jm. 25 j. Weenen. - 7. H. B. Tecker 55 j. Amst. - S. van Hulst Jz. 51 j. Harlingen. - F. van Vliet jm. 1 j. Amst. - A. J. Gulden jm. 25 j. Zalt- Bommel. - H. Huizebosch 47 j. Amst. - J. Prins Sr. 96 j. Zwartsluis. - 8. Wed. J. P A. Lentz—Brandes 87 j. Nij megen. Burgerlijke Stand, Getrouwd 10 Maart. H. C. Ploeg en G. J. Roeland. - C. H. Vrugt en W. J. Nieman - G. H. Schouten en G. Hopkes. H. J. Geijl en M. C. Gerber. Geboorten 9 Maart. P. Aben- Litjes d. - M. L. v. d. Aar -Horstkamp d. - H. W. Scheer-v. Egmond d. Overleden 8 Maart. M. Sernee 19 md. d. Leidschestr. - 9. T. W. Rikkers— Vessies 72 j. Ged. Oudegracht. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, doen te weten dat bij hunne beachikking van l Maart j.l. aan A. M. Langeveld vergunning is verle :nd tot opricht ng van eene a:garen- drog'ry in het perceel aan de Lange Wijngaard straat No 16, K.ad. Sectie C No. 4639. Aan Geabontieerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel 1. Beschaafde jaffr. geschikt om eea zieke dame te verpl. ten spoed. 2. Bekw. modiste, extern, voor direct, zelfst. kunn werk. teg. fl. sal. 8. Directeur v. een wees- en kinderhuis; sal ƒ700 m kost, iuw. eu geneesk. hulp.; een echtpaar, liefst z. kiud., hervormd, middelbare leeft. 4. Apotheker O. of N. W. als provisor in apoth. m. voldoende assist. 5. Winkeljuffr. in een der gr. inanuf. mag. te Rotterdam. 6. Stadsreiziger, Amst., v. e. fl. fabrieksz., die voor flesscheul'abr. werkz. is gew. geniet, de voorkeur. 7. Agent voor de noordel. provinc. v. gere- nomrn. sig. fabr. teg. fl. prov. prima ref. en bekendh. m. cliënt, vereischt. 8. Gerout. pianostemmer, m. goede get. 2. Ioraa_d op bloemisterij in Z. H. tot het verricht, v. kantoorwerkz., sal. 873 a 450; benn. der duitsche en fr taal vereischt. P. G. liefst iemand m. eenig vast sal. Ve tegenwoordigers voor e. instelling, liefst agenten in assur., die ƒ2 )0 •uua. stort, nette activ. pers. om aldus jaarl. ƒ500 tl ƒ750 bij- verd. te hebb. 11. Gerout. reiziger in het koffie- en theevak. 12. Bediende op handelskant. bek. m. boekh. vooral accur. en net schrift, sal. n. bekwaamh, 13. Reiziger v. d. verk. v. naaiinach. bij par- tieul. teg. genot v. vast sal. en hooge prov., bekendh. m. h. vak str. t. aanbev. 14. Jongra. op kantoor, nette hand schr., eenigsz. m. admin. bek. MARKTNIEUvVS. Amsterdam, 9 Maart. De prijzenjjler aardappelen waren heden als volgtFriesche Dokkuaimer Jammen f325 k 3,70, dito Franeker f3'25 3 7°> dito Zaaiers f3,20 3,40, Geld. blauwe f 3,40 k 3.70, Zeeuwsche Spuische Jammen 14,50 k 5,25, dito Flakkeesche f o,k f o,dito blauwe f o,k o,—. Pruisische Hamburgers f4.— k 4,50. De noteering is heden bij minstens 25 vo. te ontvangen aan de Amsterd» Petroleumhaven Disponibel 7,15, geïm. fust o,—Leve ring Maart 7,10, April/Juli 6,90, Aug. 6,95, Sept /Dec. 7,—, Jan./Miart 7,25, Russ. disp. 6,6o, los in cons. 5,50, Mrt. o,los. in cous. o,Bij kleinighe den fX k hooger. Schiedam, 9 Maart. Moutwijn f 9, Jenever f14,50, Amst. Proef f 15 75.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3