Volksbond. IIIJffiPMST ei Bijverdiensten. 1BI De Croocïieiaar van Montmorency. Die Qlocken von Corneville, Herstelplaats Groeiienftaal's Moemlerij, Photographie, „Voor onze Dames". POLITIEK OVERZICHT. Afdeellng Haarlem e. 0. Feestelijke \d verient M-ti, GEMENGD NIEOWS. GEZOCHT. GEVRAAGD J. N. WARNIER, „de Vrouw Elisabeth", DIENSTBODE, flinke Dienstbode, iUeuwe Schouwburg Zondag 13 ildairt 1832, V OO It ST HL IA Mi MODEZAAK. Burgerlijke Stand Dienstag 15 Marz 1392. Afscheidsvoorsf elluiig Gemeubileerde KAMER Nieuwe Groenmarkt 23. Zoetestraat 8, bij de Krocht. bedelaar, die zijn bedrijfoponbeschaamde wijze uitoefende en zich niet ontzag, eene weigering met eene bedreiging te beantwoorden. De man bleek te zijn zekere W. Roud 42 jaren, geboren in Pruisen, woonachtig te Groningen, en eerst den 15^11 Januari jl. uit Yeenhuizen ontslagen. Uit het gestrande engelsche stoomschip Tuskar werden Woensdag 102 balen katoen gelost en te Nieuw- diep aangebracht. Te Schrijversheide (L.) i een oppassend huisvader van eene hooischelf gevallen en aan de gevolgen overleden. Hij laat eene vrouw met kinderen achter. RECHTSZAKEN. Door den heer L. de Y. te Venloo is tegen den uitgever van den Nieuwen Koerier te Roermond eene klacht inge diend, wegens het plaatsen van een voor hem beleedigend. artikel. Het gerechtshof te Londen heeft het parlementslid Hastings, die onder v.rden- king lag van geld te hebben verduisterd, tot dwangarbeid voor den tijd van vijf jaren veroordeeld, een gerechte straf voor een man, die zich het geld van weezen toeeigent. De mijnwerkersbond heeft ia een manifest de werkstaking in Engeland en Wales aangekondigd. Volgens een niet overdreven schatting, bedraagt het aantal werkstakers 400,000. In de volgende week vergadert het bestuur van den boud om den duur der staking vast te stellen. Natuurlijk kaa dit ook op andere industrieën niet zonder invloed blijven. Reeds hebben ijzerfabrikanten besloten, hunne werkplaatsen te sluiten, omdat zij voordeeliger doea met niet te pro- duceeren, dan door den verhoogden prijs der kolen, te fabriceeren met ver Hes. Tienduizenden arbeiders zijn daar door werkstakers tegen wil en dank. Men gevoelt, dat deze toestand ernstig is Wat de veeziekte betreft, de minister van landbouw heeft inhet Lagerhuis ver klaard, dat de ziekte eer toe- dan afnam, zoodat de regeering de genomen maat regelen nog zou veischerpen. Dat het verbod van invoer Dadeelig zou wezen voor de verbruikers,noemde de heer Cha plin bespottelijk en verklaarde, dat de invoer niet meer dan een percent be draagt van het totaal verbruik. Onze hollandsche verkoopers zullen zich dus vooreerst niets kunnen verheugen in een vrijen invoer in Engeland. Aan de Standard wordt uit Konstan- tinopel gemeld, dat Christo, de gearres teerde Serviër, verdacht van den moord van Vulcovisch gepleegd te hebben, bekende dat het Bulgaarsche comité te Odessa den moord van Vulcovich gedecreteerd heeft, en dat twee onbe kende Ru.-sen den moord volbracht hebben. Zij werden daarvoor beloond door zekeren Chichmanoff, beambte bij het Russische postkantoor teKonstanti- nopel. Chichmanoff werd gearresteerd en weer vrijgelaten, het heet door Rus sische tusschenkomst. Volgens hetzelfde blad moet er eene ernstige botsing te Vitou plaats gehad hebben tussehen troepen van Engelsch Oost-Atrika en de inboorlingen. Eerst- genoemden zijn totaal geslagen en had den vele dooden. Uit België komt het bericht, dat de meerderheid van de Kamer naar het schijnt, niet geneigd is goed te keuren dat de kiezers direct worden geraad pleegd over een beginsel van wetgeving, wel over eene reeds door de Kamers aangenomen wet. De regeering' van Griekenland heeft naar men mededeelt, eene leening van 10 millioen gesloten bij de grieksche banken. De keizer van Duitschland, die licht ongesteld was, is weer beter. digen toestand. Men vreest dat van de ruim 200 mijnwerkers, welke nog ver mist zijn, weinigen gered kunnen wor den. De gendarmen van Fontaine l'Evêque zijn naar de plaats des onheils ontboden, om ongeregeldheden le voor- kom-n. Te Fiume had een duel plaats tussehen den commandant van het veteranen-corps en den advokaat Bareich, die dat corps had beleedigd. Bareich is doodelijk gewond. - Uit Pesth wordt gemeld, dat een kapit in, die eenige officieren een standje had gemaakt, docr hen werd uitgedaagd. De kapitein klaagde hen daarop aan wegens vergrijp tegen de discipline. Drie offi eieren zijn thaüs ontslagen en tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De zaak zal in de Kamer worden gebracht Een 85-jarig graanhande laar te Cuneo, bij Milaan, die nooit was ziek geweest, kreeg; een maag kwaal, waardoor hem het verteren vau voedsel zoo moeilijk werd, dat hij be sloot niet meer te eten. Ondanks het sraeeken van zijn kinderen en den aan drang van geneesheer en priester, bleef hij bij zijn beshrt, bewerende, dat hij een gezond, lang leveu had gehad en dat 'tnu tijd was om dood te gaan. Den 31 Februari ging hij te bed liggen at niet meer. Den 28a kon hij 't niet meer uithouden en vroeg hij om een lepel melk. Hij kreeg vreeselijke pijneu en stierf een half uur 'later. Tussehen den heer James G. Blaine Jr., zoon van den staatssecre taris der Ver. Staten, en zijne ec'ntge- noote, is den 205»en Febr.jl. een vonnis van echtscheiding uitgesproken, op aanvraag van de vrouw, met toewijzing aan deze laatste van hunnen zoon en van een maandelijkschen onderstand van honderd dollars. Dit proces heeft, ook door de voorna-ne familie die er in betrokken is, veel opspraak verwekt. De redenen van den eisch zijn oneenig- hdden, in welke vooral de onders van den man de hand gehad he'oben, en die de eischeres aanleiding gegeven hebben de echtelijke woning te verlaten, onder kennisgeving aan hare a echtgenoot dat zij hem te allen tijde met liefde weder ontvangen zou, doch zonder h ;re schoon ouders. De heer Blaine Jr. heeft echter niet meer naar haar getaald. Hij heeft zich in het scheidingsproces niet laten verdedigen, en had zijnen advocaat voorgeschreven alleen het woord te ne men indien hij van echtbreuk of mis handeling beschuldigd werd. Mevrouw Blaine is voornemens ge weest tooneelspeelster te worden en had reeds eeo contract met een impresario gesloten tegen een salaris van 250 tot 350 dollars per week en 45 pet van d netto-ontvangsten harer debuut-voorstel ling. Na eenige maanden studeerens is zij echter door ziekte belet geworden aan dit plan gevolg te geven. Zij is ook bekwaam tot letterkundigen arbeid en heett aangenomen voor 500 drs.een opstel in een tijdschrift te leveren over huwe lijk en echtscheiding. Overleden: 5 Maart. J. J. Butter 90 j. Durgerdam. - 8. J. Boele jra. 4 Amst. - Wed. J. M. Pannebakker Bobeldijk 72 j. Enkhuizen. - C. Visser De Koning 74 j Amst. - 9. H. Bruijn Dekker 29 j. Zaandam. - C. E. van Coeverden jd. 77 j. Wageningen. - 10. W. H. Vergers Bar ends 29 j. Amst. - C. J. WagemakerVan der Plas 60 j. Hilversum. - C. H. ter MeulenBohn 86 j. Delft. - Wed. J. Bronkhorst Koomen 71 j. Wervershoof. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. 4qn Geabonneerd en np dit Blad et- kunne huisgenooten worden aan hei Bureau kleine Houtstraat 9. ut? monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn ie bevragen, dbonnés buiten Haarlem ontvangen in licht big tegen toezending van postzegel 1. Beschaafde, cenv. juff. P. G-. bov. 25 j. teg ftlei, tot asiist in liuisfl., goed kann. naaien mazen en m. d. waa-fl orag. 2- Jongmensch, fl. verkoop, teg. hoo? sal. voor h.eeren-c m'ectie, opg g idsd. ver!. 3. Solied persoon te Arnh. bek. m. fijn decor, werk voor gord. enztevens bekw. stoffeerder behangerszaak in lo ha zen werkz. geweest zijnde. 4. Bediende P. G. bek. m. h. vak v. fijne vleeschw. 5. Bekw. en vlug mach. hankwerk. als voor man, leeft ODge/. 80 j. loon ƒ16 per week. 6. Kruideniersbed., fl. v. d. winkel, en eenigsz. bek. m, reizen. 7. Uiterst bekwaam coiffeur-salonnier, tegen April. 8. Kellner in lo hotel m. d. 4 tal. bek. en goede refer. op Vrijdag den 18en Maart a. s., des avonds 7'/i uur in de Groote zaal der SociëteitVEREENIGING. Bewijzen van toegang ver krijgbaar van Woensdag af, bij de Heeren P. VAN CITTERT ZONEN, Oude Groenmarkt; B. LANGE- VELD, Sigarenhandel Groote Hout straat; A. J. C. VAN ES, Siga renhandel Barteljorisstraat, en in het Koffiehuis van den VOLKSBOND, Spaarnwouderstraat 101. De Leden ontvangen voor hun persoon een bewijs van Toegang en tekstboekje. [Gevraagd te Haarlem, bij R. C. burgerlieden met gebruik van vrije kamer; voor een jongmensch z. b. b. h. h. Brie ven met opgaaf van huurprijs franco, onder letter Z ter Boekhl. van A. M. Van Dijk Zoon te Delft. Agenten gevraagd tegen hooge provisie voor een net artikel. Alleen zij komen in aanmerking, die goede referentiën kunnen over leggen. Fr. brieven lett G, bij de Boekhs. MENSING en VISSER. Den Haag. Zie vervolg Advertentlën in het Tweede Blad. Op den lOen Maart 1892, door Gods goedheid, voorspoedig bevallen van twee welgeschapen ZOONS MARCHIEN SCHIPPERS, geliefde Echtgenoote van ANTONIE VAN RUMPT. Vr ij dagmorgen heeft te Anderlues nabij Bergen (België) een vreeselijke mijnontploffing- plaats ge liad. Omstreeks half negen hoorde men een doffen knal, en sloegen de vlammen en het stof tot op een uitzienlijke hoogte uit put 3. De kooi en de ket tingen werden geheel vernield en wat de toestand van de 260 mijnwerkers, welke in de mijn aan het werk waren, nog verergerde, was dat de ventilator niet meer kon werken. Dadelijk na de ontploffing hebben zich uit put 3 twee mannen en uit put 2 drie jonge meisjes weten te redden. De verslagenheid was natuurlijk ontzettend groot. Omstreeks ten elf uur was men in staat in de mijn af te dalen. Onder leiding van den directeur der mijnen en twee der in genieurs had de afdaling plaats, en toen men eenigen tijd daarna een paar mijn werkers heelhuids te voorschijn zag komen, werden de gemoederen eenigs- zins tot rust gebracht. Lager dan 260 meters kan men niet afdalen. Ten uur had men 32 personen naar boven gebracht, waarvan 12 geheel ongedeerd en de overigen in een beklagenswaar Stoom vaa r i be rich ta n De stoomschepen Pelikaati en F la mingOy voor de gouvernements marine Nederlandsch Indië, arriveerden Maart van Rotterdam te Gibraltar. Het stoomschip Werkendamvan de N. A. S. M., van Rotterdam, arriveerde Donderdag 10 Maart te New-York. Het stoomschip Conradvan Amster dam naar Batavia, arriveerde 11 Maart te Genua. Het stoomschip Prins vati Oranje van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 11 Maart te Genua. Het stoomschip Spaarndamvan de N. A. S. M., arriveerde 11 Maart van New-York te Rotterdam. Het stoomschip Soerabajavan Java naar Rotterdam, vertrok Donderdag 10 Maart van Port-Said. Het stoomschip Utreehtvan Rotter dam naar Java, vertrok Donderdag 10 Maart van Suez. Een R. K. Jongmensch, bekend met het Bankefbakkersvak, zoekt, zoo mogelijk te Haarlem, eeu hem passende Betrekking, ten einde zich verder in zijn vak te bekwamen. Franco brieven lett. K., aan het bureau van dit blad. aan de Drijfriemenfabriek van A. DROST ZOON, jeugdige Werklieden, tussehen 16 en 20 jaar oud, bekend met Zadelmakers- werk. Aanbiedingen in persoon tussehen 7 en 8 uur 's avonds ten kantore Ged. Oude Gracht 66. De Deurwaarder za: op Woensdag 16 Maart e.k,, des namiddags te 1 uur, in \de Korenbeurste Haarlem, om con tant geld verkoopen, het Beurtschip gevaren hebbende tussehen Haarlem en Alkmaar, volgens m etbrief groot 34 ton, met volledigen Inventaris, Zeil, Treil, Rondhout, Anker, Dek kleed enzenz., en met ongeveer 1500 kilo Lood aan de mast, lig gende in de Bakenessergracht bij het Spaarne en aldaar te zien. ZEGT HET VOORT. Bevallen van een ZOON: I. G. HEEMS, geb. Buddenborg. Haarlem, 11 Maart 1892. Bevallen van eene DOCHTER Th. WTTKAMP-GON. Haarlem, 11 Maart 1892. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het over lijden van Mevrouw de Wed. K J. KROL—Feenstra, betuigen hare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinde ren hierdoor hun hartelijken dank. Uit aller naam J. KROL Kz. Maart 1892. Gevraagd te Amsterdam tegen Mei eene P. G., als meid-alleen in een klein gezin, goed kunnende koken en netjes werken. Adres Staten bolwerk 34. Mejuffrouw GEHRELS, Overveen, verlangt met Mei een goed kunnende koken en werken- Liefst van de P. G HAARLEM. door het Mevr. van Doominck te Benne- broek, vraagt lo Mei eene fatsoen lijke stille P. G. niet beneden de 30 jaar, goed kunnende koken en flink huiswerk verrichten. Loon 100 met opklim ming tot f 150. Waschgeld en verval. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden Fr. br. letters D. Z bij den boekh. J. J. C. Munk te Haarlem. VERKOOPING te Haarlem het Verkoopiokaal aan de Nas- «aulaan, bij de Zijlstraat, op Dins dag 22 Maart 1892, des voormid dags te 10 uur, ten overstaan van den Notaris G. C. MERENS. A. C. L. SARLET, Makelaar, zal verkoopen goed onderhouden MEUBELEN, waarbij een Buffet met gp'egelétagère,L;uneu-, Boeken- en PcnaatkastenEet-Thee- Speel-, Wa«ch- en Nachttafels; Canapé en Stoelen met trijp be- kleed, Ledikanten, enz. Sp egels, Pendules, Schilderijen en Prenten in lijsten en Ornamenten. Goel gevulde BeddeD, Matrassen, Dekenq Gordijnen, Lmnengoed ei Kleederen. Aardewerk, Porselein, Glas-, Ver lakt-, Koper- en Ijzerwerk, eenig Goud- en Zilverwerk en wat meet zal worden aangeboden. Maandag 21 Maart van 10 tot l uur te zien. van Amsterdam. Directie KREUKNIET en POOLMAN Wordt gevraagd een flinke Win keljuffrouw, goede verkoopster. Onder letter O., bureau van dit blad. Bevallen: io Maait. J. W. Bakker- de Jong z. - C, v. Nieuwenhuizen- Heijne d. - C. G. Voskuyl-Frensen z. - T. Mulschlegel-de Vries z. - J. C. Knopf -Geersen z. - n. T. Witkamp- Gon d. - S. M. P. Pörtzgen-Wesselingh z. - M. A. v. Ruiten-Schouten z. - I. G. Heeras-Buddenborg. z. - 12. A. v. Daalen -Hoff z. Overleden: ii Maart. J. C. Klesser 12 rad. z. N. Kruisstr. Tooneelspel in 4 bedrijven. A anvang 7 Va uur Beloon ƒ1,25, Stalles en le Loge 1.Parterre 0,75, 2e Loge ƒ0,60, Gaanderij 0,30. ST De hoofdrol wordt door den Heer MOOR vervuld. der Oesterr. Operetten-Gesellsckaft. Dir. JULIUS LASKA. FAMILIEBERICHTEN- Gehuwd 10 Maart. P. A. R. Hennequin en C. G. J. Koksma, Sluis. Geboorten: 9 Maart. K. Witter- raansHartog d. Bergen-op Zoom. - M. BremanNeumeijer z. Amst. - P. A. J. Simon Thomas—Tijl z. Leiden. - 10. J. W. SchotmanVeltman z. Hoo- geveen. - L, W. Donker—Zuijderhoff z. Benningbroek. - A. Albrecht—Pere laer d. Arnhem. - n. W. J. Bout Kip d. Amst. A. DuizendAsscher z. Amst. Komische Operette in 4 Aufziigen. Musik von Robert Plauquette. Anfang 7'/i Uhr. Balcon 2,-; Stalles ƒ1,75, le Lóge ƒ1,50; Parterre ƒ1,25; 2e Loge ƒ1,Gaanderij ƒ0,50. p4 Textbücher sind an der Thea- ter-Casse zu haben. Een heer z. b. b. h. h. vraagt ter stond een met kost, enz. Adres onder No. 222, met opgaaf van conditiën, aan de boekdrukkerij van J. H. WARNIER, Spaarne 3. van pijnlijk loopend Schoeit Eenig solied en goedkoopst adres van groote eu kleine Portretten. 2 proeven Alb. Portr a f 0,5( 7 netafgew. 1, 1 dóz Alb Portr. met een Cadeau 1,5( 2 Cab. Portr. (de eerste, 1,— Zie de Etalage en laat U Photo' grafeeren bij J. C v. d. LIST Maandag a.s. verschijnt een groot veertiendaagsch Tijdschrif getiteld i,v oor onze Dames". Tijdschrift voor Modes en fraaie Handwerken. Met een Beilettristiscb Bijblad „In het Boudoir". Onder redactie van Jo VAN SLOTEN, met medewerking- van vele letterkundigen. De jaargang zal bevatten 2500 platen in den tekst, 48 groote ge kleurde Modeplaten, 24 Afleveringen en 12 Knippatronen De prijs van „Voor onze Dames" is 1,90 per kwartaal, zoods dit hét goedkoopste, groote Modejournal in ons land is. Het Bellettristiseh Bijblad „In het Boudoir" zal uitstekend Romans, Novellen en Gedichten van de beste auteurs bevatten, all versierd met fraaie platen en bovendien rubrieken voor raadgevingei voor Dames, Recepten voor de Keuken, Allerlei en Correspondenten. Ten slotte wordt de aandacht gevestigd op het feit, dat de Intee kenaren op: «Voor onze Dames, het recht hebben zooveel en zoo dik wijls zij zulks verlangen gratis Knippatronen op maat aantevrage van alle toiletten en handwerken, die in dit Tijdschrift voorkomen. D voorrecht wordt door geen ander Mode-Tijdschrift in ons land verleen! Om verzekerd te zijn direct bij erschijning een proefaflevering prospectus te ontvangen, gelieve men reeds beden deze aan te vragfi hij den Boekhandelaar D. J. VAN DER WILK, Groote Houtstraat 101 per kwgrtas Gracieus©" met 6 Modeplaten en Knippatroon kost f'2,271 „De Bazar" met 6 9 99 2$ „Voor onze Dames" met 48 {flQ

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 2