DE MOORD INGEZONDEN. op den Haamsingel. KENNISGEVING. Burgerlijke Stand Aangeboden Betrekkingen in Nederland. de engelsche v'loot uit dien slag zou terugkeeren, hoe het haar onmogelijk zou zijn, bij tijds de geleden schade te herstellen en nieuwe krachten aa° te voerenhoe het dus van een enkel onvoorzien, maar immer mogelijk toeval afhangt, dat de macht van Engeland in de Middellandsche Zee voor goed gebroken worde en aan haar bestaan als groote mogendheid de gevoeligste slag wordt toegebracht die het bedreigen kan, een slag, die noodlottig voor heel het britsche" rijk zou zijn, en waarvan de gevolgen van onberekenbare schade voor heel. de beschaafde wereld zouden worden. Tot slotsom zegt Nauficus„Om den vreeselijken kamp te kunnen onderstaan, die elk oogenblik kan uitbarsten, zou Engeland eene aanzienlijker vloot, veej meer officieren en matrozen, veel uieu- werwetscher en sterker vleten, meer dokken en meer wel beschermde kolen stations moeten bezitten. En dit alles zal het niet bekomen dan met een meer verlichte openbare denkv/ijze en een heringerichte admiraliteit. Ik wanhoop aan de openbare denkwijze. John Buil is sedert drie kwart eeuw te welvarend en te vreedzaam geworden en wil geen andere toekomst meer te gemoet zien dan eene vaa eeuwigen vrede. En onder die omstandigheden zal de staf der vloot niet heringericht worden. De eer tijds onoverwinbare brit.sche zeemacht is door den vrede overwon sen. De vastberadenheid der natie is geboeid en gekerkerd." (H. R. Cl Betreffende de mijnramp van Anderlues wordt nog nader ge meld, dat de moedige ingenieur 3Iascart reeds tot een diepte van ongeveer 300 me ter in put 3 is afgedaald. Men heeft Don derdag het onder water zetten van de mijn gestaakt en zal nu alle uitgangen toestoppen om op die wijze het vuur te doen verslikken. Professor Freeman, debe- roemde geschiedschrijver, hoogleeraar aan de universiteit te Oxford, is Don derdag te Alicante overleden. Te Hednesford struikelde en viel de leeuwentemmer Delhi Jtton tarno, een neger, toen hij de kooi binnentrad. Een hyena en drie beren vielen hem daarop aan en wondden hem zoo vreeselijk, dat hij kort na zijn redding door den directeur, die zich daartoe iu de kooi waagde, bezweek. Er ontstond een paniek in het circus en vele dames vielen flauw v2n den schrik. Een arme naaister te Lon den, werd bij een harer klanten ont boden om over naaiwerk te spreken. Zij nam haar anderhalf jarig kind mede, dat zij, terwijl zij met de dame sprak, op tafel zette. Na haar vertrek miste de vrouw des huizes een sovereign (een goudstukje, dat 12.60 waard is) het welk op de tafel gelegen had. Intusschen had de naaister, thuis gekomen, tot hare ontsteltenis, in een der vast ge sloten vuistjes der kleine het geldstuk ontdekt, en eerlijk als ze was, besloot ze het nog dieozelfden avond door haar man te laten terug brengen aan de eigenares. Doch, voordat zij dat plan ten uitvoer kon brengen, kwamen twee politie-agenten bij haar die, het muntstuk in haar bezit vindende, haar naar de gevangenis brachten. Men sloeg geen geloof aan haar verhaal, hoezeer zij ook hare onschuld betuigde. Plotseling kreeg de haar toegevoegde verdediger een goeden inval. Op den dag harer veroordeeling werd op zijn verzoek, het kind op eene tafel in de gerechtszaal geplaatst, terwijl men in zijn nabijheid een sovereign had neer gelegd. In angstige spanning volgde men de beweging van het wicht en ja, toen het eindelijk, aangetrokken door het glinsterend geldstuk de handjes uitstrekte en. het in zijn vuistje ver- bergde, toen weerklonk tegen ai de vorderingen in, een luid gejuich door de zaal en in triomt werden moeder en kind door de menigte naar huis gevoerd, Mevrouw ösborne blijft lijdende en is opgenomen in de zie kenzaal van de Holloway gevangenis te Londen. Vele adressen om gratie zijn» ten harer behoeve ingediend. De gesto len juweelen zullen verkocht worden, omdat haar nicht deze niet meer wil dragen. Het verzoek van Anastay, den ter dood veroordeelden moordenaar van baronesse Dellard om in hooger beroep te komen, is afgewezen. De te Berlijn bestaande sociaal - democratische arbeiders-ontwik - kelingsschool of volksuniversiteit ver keert in bloeienden toestand. Zij wordt thans door 1335 personen bezocht. In zes klassen geven 26 heeren en eene dame onderwijs. De fmancieele moeilijk heden, waarmede men aanvankelijk had te strijden, schonen overwonnen. Veel wordt door deze school bijgedragen tot de vorming van goede sprekers en toekomstige sociaal democratische agi tatoren. Aangemoedigd door het voorbeeld der sociaal-democraten heeft thans de nati- onaal-liberale partij te Mannheim een vereeniging opgericht, bestaande mit jongelieden van 19 tot 24 jaar. Doel der vereeniging is deze jonge menschen in te wijden in de politieke vragen van den dag, waartoe voordrachten en lezin gen worden gehouden. Men heeft hier te doen met een vereeniging tot opkwee king van toekomstige nationaai-liberalen. Punch is wegens een on deugende opmerking over 's keizers pantoffel-rede bij Wilhelm II in onge nade gevallen. Op zijn bevel is het blad, dat bijna veertig jaar in de koninklijke paleizen van Berlijn en Potsdam gelezen werd, van de lijst der paleisbladen geschrapt Aan keizerin Fredenk, prins Hendrik en alle leden der keizerlijke familie, die gewoon zijn engelsche bladen te lezen, is verzocht zich van dit tijdschrift te onthouden. De verfoeielijke Schneider is Donderdagmorgen te Weenen opge hangen. Bij de terechtszitting had niets bizonders plaatsTeen het doodvonnis werd voorgelezen bewaarde hij het stilzwijgen, en op het oogenblik, dat hij opgehan gen werd riep hij uit„God zij mij genadig." Te Kopenhagen is overle den baron Gedalia, een der meest be kende persoonlijkheden aldaar. Van staljongen af bracht hy het tot bankier. Hij was oprichter der Landmannsbank, doch de aanleg van spoorwegen, die hij ondernam, ging boven zijn krachten en leidde tot zijn financiëelen ondergang. Van de aanklacht van frauduleus ban kroet werd hij wel is waar vrijgesproken, doch de toegang tot de beurs van Ko penhagen bleef hem ontzegd, zoodat de laatste jaren zijns levens door den een maal zoo machtigen bankier in treurige omstandigheden werden doorgebracht. Te Belgrado kon men dezer dagen in de bladen der oppositie en aan de hoeken der straten de volgende kennisgeving lezen„Heden zal in het gebouw Skoepschtina onder leiding van den executeur Pachitch geveild worden een ruim geweten, een eenmaal geachte naam, eergevoel, vaderrechten, vader landsliefde en de nagedachtenis van een roemvol vorstenhuis, alsmede van hel verleden van een bizonder groot ver kwister. Alles te zamen te koop voor 4 millioen In een reeks artikelen ves tigt een toonaangevend Atheensch dag blad, de Ephemeris de aandacht op den trenrigen zedclijkeit toestand der grieksche bevolkiug en de onveiligheid in het land. Wat diefstal en moord betreft, staat Griekenland op een stand punt, zoo hoog als waarschijnlijk geen ander europeesche staat bereikt. Gedu rende 1891 werden 2000 moorden ge pleegd, 1709 diefstallen van vee en schapen en 135 gevallen van roof. De Grieksch-Turksche grenzen wemelen van reevers, die met de grenswachters op goeden voet staan. Het gereefde wordt op de markten van Athene, Larissa en elders verkocht. Gedurende 1891 kwa men te Athene 1777 diefssallen voor en volgens berekening der Ephemeris verdienen de atheensche dieven van 300 tot 500 fres. maandelijks per hoofd. De waarde van het gestolene varieert jaarlijks van 800.000 tot 900.000 fres., d. i. gemiddeld 20 fres. per hoofd van de bevolking. Brand schenkt den Atheen- schea dief een gelukkig jachtterreinge durende het afgeloopen jaar vonden 314 branden van dien aard plaats. Men jsiet dat de sociale toestanden in Grie jcenland nog verte van idyllisch zijn, n'en déplaise de mooie voorstelling, welke de minister-president Konstan- topoulos er van gat in zijn onderhoud met deu correspondent van den Temps. Uit Bialystock wordt ge meld, dat aldaar twee broeders Kesli- kouwski, benevens de vrouw van een huDner zijn gearresteerd. Landverhui zers, die naar Brazilië vertrokken, wisten zij in een bosch te lokken onder het voorwendsel, dat zij eene gemakkelijke manier kenden om ©ver de grenzen te komen, cm hen dan te vermoorden en te bestelen. In het bosch van Mouki, nabij het station van den lijn Brest— Grajewo heeft men reeds twintig lijken gevonden. Foor den inhoud dezer rubriek sielt de Redactie ziek niet aansprakelijk Mynheer de Redacteur l Verleen ook mij de gastvrijheid in uw blad voor eenige opmerkingen ten aanzien van het ingezonden stuk van den heer J. Krol Kz. in uw nummer van 15 dezer. De heer Krol zegt „tet zijn spijt te „moeten bekennen, zeer slecht op de „hoogte van het assurantie vak te zijn „en die zelfkennis verkregen te hebben, „omdat hij nog al eens in de gelegenheid „komt de zaak van iets naderbij te be- „zien." Men zoude gerechtigd zijn, zich te verbazen over de eigenaardige „zelf kennis" van den heer K., die er hem toe leidt, om vijf kolommen van Haar lem's Dagblad te vullen met zijne be schouwingen over eene zaak,, waarvan hij zelf verklaart „al zeer slecht op de hoogte te zijn", en hem te vragen, welke waarde dan te hechten is aan zijne ver zekeringen, dat het assurantiewezen zoo goed is iogericht en zoo goedkoop werkt. De heer K. meent echter blijkbaar niet wat hij zegt. Hij heeft zich alleen wat onduidelijk uitgedrukt. Blijkbaar heeft hij willen te kennen geven, dat hij, die zoo veelvuldig in de gelegenheid komt, het verzekeringswezen van nabij te zien, nog niet eens op de hoogte daarvan is, en dat de onderteekenaars van de bekende circulaire, niet zoo ge lukkig als de heer K., natuurlijk niets of zoo goed als niets van de zaak weten, en dus weinig vertrouwen ver dienen. En dat geldt voornamelijk dien iemanddie, zooals de heer K. het uitdrukt, zich nuttig wil maken en, ia eene philantropische bui, toevallig op het denkbeeld eeaer onderlinge brand verzekering kwam, even goed als zijne aandacht op het ten behoeve van Haarlem's ingezetenen, esploiteeren eener broodbakkerij, eener boekdruk kerij, eener apotheek, enz. had kunnen vallen. Hoffelijk, als de heer K. is, verzuimt hij niet te doen uitkomen, dat hij zich tot deze, door hem zelf „uaïf" genoemde onderstelling gerechtigd acht, omdat een ontwikkeld persoon eens iemand, die slechts premiën weet te innen en schaden uit te betalen, als een assura deur beschouwde. De heer K. schijnt echter met al zijne zelfkennis te hebben voorbijgezien, dat zijne verklaring omtrent de gelegenheid, die hij heeft, om de zaak van naderbij te zien, noodzakelijk tot de gevolgtrek king moet leiden, dat hij belangheb bende, wellicht groot belanghebbende in een of raeer verzekeringmaatschap pijen is, daar deze Eiet zoo licht buiten hen staande personen een kijkje achter de schermen laten nemen. De heer K. zelf zegt immers dat ééne maatschappij tot welke hij zich wendde, „eigenaar dige bezwaren" had, om de door hem gevraagde statistiek te leveren. Vous ties orfSvre Monsieur KI En dit verklaart niet alleen de naïve bekentenis van den heer K., dat hij al dadelijk toen hij nog slechts iets omtrent het voornemen tot oprichting eener onderlinge ver eeniging had hooren verluiden, en dus zonder nog eenige bizonderheden te kennen, al dadelijk geen sympathie voor dat voornemen koesterde; maar ock zijn gemis van onderscheiding tusschen eene philantropische instelling het zaken doen en eene vereeniging in het alge meen belang der ingezetenen. Het verklaart ook waarom de heer K. in zijne statistieke opgave nopens het agentschap Haarlem van de Socië teit de Amstelalleen de netto premiën vermeldt en niet tevens de werkelyk betaalde premiën, ofschoon uit de ver gelijking van beiden juist kan blijken, hoeveel er, zooals naen het noemt, tus schen de viool en den strijkstok blijft hangen. Het verklaart almede waarom de heer K. niet de salarissen van directeuren en commissarissen van verzekering maatschappijen, ofschoon die den heer K., althans wanneer men aan hetgeen hij daaromtrent zegt, eenige waarde mag hechten, niet onbekend zijn, en de ver melding daarvan toch zeker nog wat meer afdoende zoude zijn dan het bezigen van groote woorden en van scheeve voorstellingen omtrent hetgeen deswege en omtrent de provisie der agenten in de circulaire voorkomt. Dit alles en andere scheeve voorstel lingen zullen trouwens den meesten lezers van Haarlem'sBagbladdadelijk in het oog gevallen zijn en hun vertrouwen op het onbevangen oordeel van den heer K. niet vergroot hebben. Maar wat zeker niemand van den heer K. zal verwacht hebben is, dat hij het wil doen voorkomen, alsof door hetgeen de onderteekenaars der circu laire bedoelen, alleen de bezittende klasse gebaat en de werkeloosheid, die, naar men beweert, tegenwoordig heerscht, bevorderd zoude worden. Heelt de heer K. werkelijk gehuiverd, toen hij in zijne verbeelding het getal der werkeloozen nog door een breede schare van werkelooze directeuren, com missarissen en aandeelhouders van brand verzekeringmaatschappijen vermeerderd zag Of heeft hij slechts eene buiging naar liiks en tevens dien fraai ge bouwden zin omtrent de werkeloosheid tot een prachtig en indrukwekkend slot van zijn stuk willen maken? Nh, indruk maken zal dat slot zonder twijfel maar ook den door den heer K. bedoelde Ik zoude vermeenen mijn medeburgers onrecht te doen, wanneer ik dat zelfs maar als mogelyk durfde aannemen. Ten slotte vermeen ik nog te mogen vermelden dat de, naar het voorbeeld van Leeuwarden, te Sneek in 1863 op gerichte onderlinge brandverzekering- vereeniging, blijkens door mij ontvangen schrijven van den Directeur-Boekhouder, uitstekend werkt; dat deskundigen in het assurantievak mij verzekerden, dat eene onderlinge verzekering van Haarlem evengoed kan werken als elders en dat reeds van drie zijden aanbiedingen tot herverzekering zijn ontvangen, voor het geval dat eene onderlinge vereeniging mocht tot stand komen. Haarlem17 Maart 1892. JANSSEN VAN RAAY. VARIA. Mevr. Modjeska, de poolsche actrice is een flinke vrouw, die niet tegen een grap opziet. Onlangs was zij in een geselschap, waar men haar met buiten gewoon sterken aandrang verzocht, iets voor te dragen. Zij kende niets uit het hoofd en kreeg eindelijk verlof dan iets in haar moedertaal te geven. Zoo geschiedde het. Hoewel de toehoorders er geen woord van konden verstaan, waren zij tocb verrukt over haar gestes en over den trillenden toon waarop sommige woorden werden geuit, 't Was in éèn woord verrukkelijk en zij werd met applaus als overladen. Toen zij huiswaarts keerde, vroeg de gastvrouw naar den titel van het stukje dat zij had voorgedragen en werd, tot haar groote verrassing beantwoord met een vroolijk gelach. Het spijt mij, u teleur te moeten stellen, klonk het eindelijk, maar het stukje heeft geen naam. Mijn memorie was zoo slecht op dat oogenblik, dat ik ten slotte moest besluiten, maar te gaan tellen. En ik heb van éen tot twee honderd dertig in 'tpoolsch ge teld. De wet schrijft voor, dat de heer rechter van instructie, belast met het onderzoek eener strafzaak, een ver dacht persoon kan laten gevangen zetten doch voor niet langer dan zes dagen. Is die termijn verloopen en acht de rechter van instructie het nuttig, dat de verdachte gevangen gehouden wordt, dan is het de Reohtbank die het bevel uitvaardigt tot gevangenhouding evenwel voor niet langer dan eene maand. Wanneer echter de Rechtbank van oordeel is, dat er niet voldoende termen bestaan om eene verdachte gevangen te houden, dan gééft zij dat bevel natuur lijk niet. In dat geval wordt de ver dachte eenvoudig uit de gevangenis ontslage. Nu is het heden de zesde dag, dat de weduwe Oxener, Alida Seders, ge vangen zit, namelijk van Zondag tot Vrijdag. De rechtbank had derhalve heden te beslissen over de al- dan niet- gevangeahouding. Wij hebben den heer rechter van instructie om inlichtingen ver zocht en 'ten antwoord ontvangen, dat de officier van justitie dc gevangenhou ding van de verdachte heeft gerequireerd, doch dat de Rechtbank voor zoover den Heer Rechter-Commissaris bekend is, daarop nog niet heeft beschikt. Daar wij met hét afdrukken der Courant natuurlijk niet op de beslissing kunnen wachten, kunnen wij onzen lezers eerst in het volgend Nummer met het besluit van de Rechtbank in kennis stellen. Commissariaat van Politie te Haarlem. Be voorwerpen zijn dagelijks, uitgezon derd op Zon- en feestdagen, van 's middags 12 lot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen. Een zweep. Een zakdoek met ge- streepten rand en gemerkt. Een notitie boekje. Een koperen cijfer. Een zin ken pijp. Een paar zwarte kousen. Een gouden oorknopje. Een knipmesje. Een paternoster. Een muilkorf. Eene schaar. Eene gouden oorbel. Eene onderofficiers sabelkwast. Een pakje met kindergoed. Eene ledige melkbus. Een geelkoperen gewicht van een schietlood. Een zwart oorbelletje met zilveren haakje. Eene heerenbottine. Een handschoen. Eenige sleutels. Inlichtingen zijn te verkrijgen om trent een lombardbriefje van een zilve ren cylinder-horloge. Alles op straal gevonden Terug te bekomen bij W. van der Ham, Oranjestraat no. 109, eene maat voor natte waren. Id. ter Gemeente- Secretarie van Heemstede, een paarden dek. Id. bij den opzichter over de Gemeentereiniging, Harmenjansweg, een zilveren theelepel (in de opgehaalde vuilnisstoffen gevonden. Id. bij Schefier, Kleine Houtstraat no. 108, een gouden oorbel. Bnrgemeecter en Wethouder» van Haarlem, Doen te weten, dat van heden op alle werk dagen, van des voormiddag» 10 tot de» namid dags 4 uur, tot Hl Maart e. k. 's namiddags ten 2 ure, ter gemeente-secretarie ter visie i» ae- dergetegd, het ingekomen verzoekschrift met de bijiageu van C. van der Stad om vergunning tot oprichting van een gasmotor in zyne smederij in het perceel aan de Lang" Anoastraat No. 5, Kad. Sectie C No. IS98 en dat op deu veer tienden dag na hedco, zijnde 81 Maart 9. k. ea wel des namiddags ten 2 uur op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, ok ten overstaan van het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten der inrichting in te brengen. Burgemeester eu Wethouders vau Haarlem, Doen te weten, dat bij hunne beschikking van 10 Maart j.l. aan C. Mooij vergunning is ver leend to'- oprichting van eene paarden slachterij in het perceel aau de Oranjestraat No. 126 Kad. Sectie F No. 4*37. FAMILIEBERICHTEN. Gehuwd: 17 Maart. G. IC. Hoogh- winkel en M. Bauduin, Delft. - Jhr. A. Lopes Suasso wedr. van J. S. Cattela en R. Spinossa Cattela, Amst. - H. Dikker en F. Cok, Amst. - G. Schol ten Az. en M. Juda, Amst. - J. van Tuberge» Jr. wedr. van L. C. Ver- weegen, en M. Boot, Amst. - W. de Beijer en E. C. Ch. Donleben wed. van D. Cramerus, Hilversum. - C. J. M. Pleysier en C. K. Kroesen, Blitar. - A. H. Leeners Gz. en A. van den Bosch Md., Amst. - W. F. Huijzer en A. Sutherland, Amst. Geboorten 16 Maart. A. G.Wencke bachVan Voorthuizen z. Amst. - C. F. vau den Hurk—De Freijtag z. Mid delburg. - J. M. van Spill—Latenstein van Voorst d. Aikmaar. - B. T. van den BolckGort d. Barendrecht. - M„ E. J. Kloppers—S:eijn Parvé z. Mar- keloo. - 17. F. A. MulderVestdijk d. Amst. - M. H. SchwartzDe Savornin Lohman d. Amst. Overleden 14 Maart. Wed. M. KomenSchuitemaker 82 j. Water graafsmeer. - G. van Trojen 86 jaar Groningen. - A. D. GarthoffBïösel- man 50 j. Amst. - Wed. Striethorst Hoijer 77 j. Bussum. - 15. H. E. UijldertSmit, Amst. - D. Gorter jm. 28 j. Bloemendaal. - A. M. Teerink jd. 81 j. Amst. - W. C. U. Roemer jd. 8 m. Amst. - L. K. de Vries 51 jaar Grouw. - W. J. Keijzer 74 j.Heerde.- A. C. H. KoningFrancken, Ooster beek. - 16. Wed. G. SpiersLange- wagen 81 j. Baarn. - Wed. J. Smeele Van den Akker 71 j. Den Haag. - Wed. M. L. EijffigerKamper 77 jaar Den Haag. - Jhr. R. Teding van Berk hout 62 j. Clarens. Ondertrouwd 18 Maart. H. van de Pol en J. Guiteneau. Geboorten 17 Maart. D. Bertram- Fikkert z. - 18. C. van Oploo-de Jong z. £3ËF"" Aan Geabotinecrden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze Beirekkingen zijn te bevragen. Abontiés buiten Haarlem ontvangen in lichting legen toezending van postzegel. 1. Winkeljnffr. intern v. e. fijne zaak in handsch. en schoenen te Utr. 2. Juffr. v. gezelsch. liefst R. C. v. nette fam. bij gehuwde dame, leg. koat en inwon., zond. aal. voorl. ala logé om een weinig assist, in huish. te verl. 8. Caasière, tev. bckw. t. h. bijhoud, d. dagel. verkoopboeken met koat, doch niet intern. Sal. n. bekwaamh. prima getuigschr. 4. Redacteur aan weekbl. aan kunst en letter, gewijd, aan7. sal. f 400. 5. Opzichter-teekeRaar voor ongev. 6 mud. te Rottdm. cond. nader te bepal. 6. Actief agent v. iedere provinc. v. e. bui- tenl. huis. ruime provis. 7. Snelpersdrukker, teven» crv. smoutzetter op boek- en courant-drukk., die zich bekw. en ge schikt acht tot mecsterkn. op drukkerij van niet gr. omv. gehuwd, goede getuigschr. 8. Juffr. aan gr. strij kin richt, uit den besch. stand voor toezicht en controle, bekendh. m. d. werkzaamh. atr. t. aanbev. 9. Stadsreiziger, Amst. op grossierskant. teg. vast aal. en provisie. 10. Jongste bed. bov. 16 j.. P. G. voor terst., vlug reken, en net echr. vereiacht, bekendh. m. d. mod. tal. »tr. t. aanbev. 11. Bekw. winkelbed. teg. 1 Mei of eerder, volk. vertrouwd m. d. verk. v. meub. en aan- verw. art., etal. enz. Stcomvaari&ericaten. Het stoomschip Prins Hendrikvan Batavia naar Amsterdam, vertrok 16 Maart van Port Said. Het stoomschip Prins van Oranje van Batavia naar Amsterdam, passeerde 16 Maart Kaap Rocca. Het stoomschip Prins Willem II, van Suriname naar Amsterdam, arri veerde 17 Maart des morgens te Havre. Het stoomschip Prinses Sophie, van Amsterdam naar Batavia, vertrok 16 Maart van Southampton. Het stoomschip Salak, van Rotter dam naar Java, vertrok 17 Maart van Marseille. Het stoomschip Utrechtvan Rotter dam naar Java, vertrok 16 Maart van Aden. Het stoomschip Brenihe, van Java naar Rotterdam, arriveerde 17 Maart te Suez. Het stoomschip Gelderland, van Java naar Rotterdam, vertrok 17 Maart van Colombo. Het stoomschip Veendam, van de N. A. S. M., van Rotterdam naar New- York, arriveerde Woensdag 16 Maart te New-York. Het stoomschip Soerabaja, van Java naar Rotterdam arriveerde 17 Maart te Marseille.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3