GEMENGD NIEUWS. Jack the Ripper? Burgerlijke Stand. Stoomiraartberichtsn. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Gaan wij thans over tot de door de regeering voorgestelde verhooging v&n den accijns op het gedistilleerd. Sommigen zeggen „stel dien accijns „hooger, want dan zal het volk minder jenever en bijv. meer bier drinken" An- deien daarentegen zeggen „Stel hem laag om de borreltjes voor den werkman goedkooper te houden." Naar ons in zien behoeft de staat zich met dergelijke consideration uiet in te laten, maar is voor hem de kwestie eenvoudig deze Het gebruik van gedistilleerd leidt tot eene vertering van weelde en de graad van weelde ervan behoort ver geleken te worden met die van andere verteringen van weelde waartoe bijv. leiden tot houden van eene equipage, het rooken van sigareD, het bezeeken van schouwburgen enz. Natuurlijk kun nen die graden van wreelöe slechts zeer in het ruwe geschat worden en moet men bij die kwestie met bestaande toe standen te rade gaan, doch, wordt de verhouding tusschen die graden van weelde niet geheel uit bet oog verloren, zoo zal men bevinden dat het gedistil leerd reeds zeer zwaar belast is met betrekking tot aodere producten van weelde. De schrijver vanhet werk get. Iets over de belasti?ige?i en enkele andere otider werpen." Mijnheer de Redacteur Ik stel er groeten prijs op, wanneer u onderstaande repliek op het schrijven dd. 17 dezer des heeren Janssen van Raay in uw blad wilt opnemen. Met groote ingenomenheid nam ik kermis yan bedoeld opstel, omdat daarin niet wordt weerlegd wat ik heb getracht aan te loonen, ?t geen in hoofd zaak hierop neerkomt: i° dat andere lijden andere behoeften hebben 20 dat aan eene Onderlinge Brand- verzektring Maatschappij te Haarlem geene behoefte bestaat 30 dat de omstandigheden te Leeuwar den voor het weislagen eener Onder linge Brandverzekering - Maatschappij veel gunstiger waren dan ze te Haar tem zijn. Ik ac it het daarom onnoodig deze stellingen opnieuw te bespreken. Iets anders is het ten opzichte van som mige bijzaken. De heer J. v. R. begint met te vertellen, dat ik blijkbaar niet meende wat ik heb gezegd, toen ik be weerde slecht op de hoogte van het assurantie-vak te zijn en zijn zeggen grondt hij op het feit, dat ik vijf kolommen van Haarlem's Dagblad over deze zaak heb gevuld, 't Is toch heusch waar wat ik heb gezegd en ik heb ge zegd wat ik meende. Ik heb mij vol gens den heer J. v. R. alleen maar wat onduidelijk uitgedrukt. Indien de heer J. v. R. de vriende lijk wil hebben eens over te lezen, hoe en in welk verband ik dat heb gezegd, wordt hem mijne bedoeling misschien duidelijk. Men kan over het wezen eener zaak zeer goed eeuige jaigemeene denkbeel den hebben, zonder van het vak als be drijf iets te verstaan. Om een voorbeeld te noemen, ik kan mij voorstellen, dat iemand niet slechts kolommen maar boekdeelen vol schrijft over het fabrieks wezen of over de scheep vaartbeweging in Nederland, zonder dat hij dekennis bezit een werktuig te hanteeren of het kleinste vaartuig te besturen. In dat geval nu sta ik ten opzichte van het assurantie bedrijf. Ik heb dan ook volstrekt niet te kennen willen geven, zoodat mij door den heer J. v. R. wordt toegedicht, „dat, ik nog niet „eens op de hoogte zijnde, de ondertee- „kenaars van de bedoelde circulaire na tuurlijk niets of zoo goed als niets van „de zaak zouden weten, en dus weinig „vertrouwen verdienen." Het tegen deel is waar. Ik houd mij overtuigd, dat alle heeren dief de circulaire onder teekend hebben, de zaak evenzeer als ik overwogen zullen hebben, dat ze ook wel de meeste mijner bezwaren zullen hebben gevoeld, doch dat door hen de zaak meer van de lichtzijde is bekeken dan door mij, omdat ik toevallig ais commissaris van „de Amstel" (bij de twee andere bedoelde maatschappijen ben ik niet betrokken) cijfers onder de oogen kreeg, die mij deden twijfelen, of er hier wel eenige kaus bestond dezelfde gunstige resultaten als te Leeuwarden te behalen. Voorts noemt de heer J. v. R. het eene naïeve bekentenis van my, dat ik, zonder nog eenige bizonderheden te kennen, verklaarde geen sympathie voor de zaak te hebben. Ik schreef wel geruimen tijd vóór het verspreiden der circulaire iets van de zaak te hebben gehoord. Dat mij toen geene bizonderheden werden meegedeeld is eene onjuiste veronderstelling. Het voorgestelde premiecijfer, de eventueele herverzekering tegen nader vast te stellen bedrag, het kostelooze beheer werden mij toen reeds genoemd. De heer J. v. R., die mij beschul digde van het doen eener naïve beken tenis, moet ik thans beschuldigen van eene naïve opvatting. In de circulaire wordt gesproken van een kostbaar bestuur, eene ruime provisie, omvang rijke en dure administratie en ruime dividenden. Ik beb gemeend aan te toocen, vol gens een algemeene redeneering, dat ook de verdiensten in het assurantievak beheerscht worden door de concurrentie, door vraag en aanbod en dat dienten gevolge dat vak geen grooiere finan- cieele voordeelen oplevert dan ieder an der vak. Nu verlangt de heer J. v. R. van mij, dat ik zou hebben genoemd de bedragen van de salarissen van direc teuren en commissarissen en van de provisie van agenten. Behalve dat ik zulks ten opzichte van derden nog al onbescheiden zou vinden (dat mijn tautième als commissaris in normale jaren slechts uit een behoorlijke vergoeding van reis en verblijfkosteu bestaat, wil ik den heer v. R. wel ver klappen) heb ik een andere bedenking tegen dien eisch. Wanneer A. beweert dat B. een oneerlijk persoon is en C. daarop op gGede gronden meent te kunnen aantoonen, dat B. een eerlijk man is, dan is het de logica op zijn kop zetten door van C. te verlangen, dat hij B's. eerlijkheid bewijst. Ik heb mij in mijn schrijven over de zaak van alle persoonlijkheid ont houden, maar ik zie mij thans toch even genoodzaakt te vragen, of het ver wijt van groote woorden en scheeve voorstellingen wei aan het juiste adres gericht is. Zonder eeüige bevreemding vernam ik, dat deskundigen in het assurantie- vak den heer J. v. R. verzekerden, dat eene Onderlinge Verzekering maatschap pij van (te) Haarlem evengoed kan werken als elders. Even goed cf even slecht, ik ben dat volkomen met die deskundigen eens, en heb dat punt niet bestreden. Ik betwijfel het echter of er wel éen deskundige is, die zou willen verzekeren; dat een thans op te richten Onderlinge Maatschappij nog dezelfde gunstige kansen op succes zou aanbie den, als 40 jaar geleden onder geheel andere omstandigheden te Leeuwar den het geval was. En dat is juist de hoofdkwestieOok de verklaring, dat reeds van drie zijden aanbiedingen tot hei verzekering zijn ontvangen, heeft mij niet bevreemd. De mogelijkheid voor zoodanige herverzekering heb ik geen oogenblik in twijfel getrokken, ik heb alleen de vraag gewaagdzal men ook dan geheel tegen schade gedekt zijn, bij een groote ramp, wanneer een geheel stadskwartier afbrandt, in welk geval de schade tonnen of millioenen kan beloopen? Ten slotte nog een enkel woord over mijn, door den heer J. v. R. „beweerde," gemis van onderscheiding tusschen eene philantropische instelling, het zaken doen en eene vereeniging in het algemeen belang der ingezetenen. Tevens wensch ik hieraan vast te knoopen mijn antwoord op de vraag „Heeft de heer K. werkelijk gehuiverd, „toen hij in zijne verbeelding het getal „der werkeloozen nog door een breede „schare van werkelooze directeuren, „commissarissen en aandeelhouders van „brandverzekering-Maatschappijen ver meerderd zag?" In de eerste plaats moet ik opmer ken, dat ik niet gesproken heb van eene philantropische instelling, maar wel van een philantropischen grondslag waarop de onderhavige verzekering- maatschappij zou berusten. Wanneer iemand belangloos zijn tijd en moeite geeft om in het belang zijner mede burgers werkzaam te zijn, weet ik geen betere omschrijving voor hem, dan hem te noemen een philantroop. In het kosteloos beheer zie ik der halve een daad van philantropie. Een zoodanige philantropie kan in mijn oog even hoog, zoo niet hooger staan dan het schenken van groote bedragen in geld Toegepast op zaken kan ik mij met zulke philantropie niet vereenigen. Ten slotte komt het toch hier op neer, dat arbeid die anders betaald zou moeten worden, wordt verricht door personen, die er hun tijd en moeite voer kunnen geven. Ik bestreed daarom het beginsel en voorzag alleen bij uitbreiding daarvan eenig gevaar. Voorloopig gevoel ik nog geen hui vering, en heb daarvan ook niet ge sproken, doch ik sta er niet voor in, dat dat gevoel niet zou kunnen komen, indien b. v. allen die geld en tijd in overvloed bezittende, zich beschikbaar stelden om in het algemeen belang zonder belooning zaken te beheeren. J. KROL Kz. Haarlem19 Maart 1892. De officieele statistiek der hulpbehoevende betrekkingen der vree- selijke mijnramp van Anderlues, door het comité van onderstand en de mijn- directie opgemaakt, wijst naast de enkele oudjes, wier kostwinners bij de ramp zijn omgekomen, 83 weduwen en 255 weezea aan. In navolging van een voorstel in de laatste zitting van den parijschen ge meenteraad gedaan, om eene premie van 100,000 frs- uit te loven voor de ontdekking van een doeltreffend middel ter voorkoming van mijngasontpïoffin- gen, en de Kamers en alle gemeente raden uit te noodigen iets tot verhooging dezer premie bij te dragen, ten einde die tot één millioen te kunnen brengen, geeft de Reforms in overweging, in de belgisehe Kamer het volgende voorstel in te dienen: „Een premie van 100,000 frc.zalvan rijkswege worden toegekend aan hem, die een in de praktijk goed uitvoerbaar middel ontdekt, om met n-.ijngas bezwangerde mijnen te exploiteeren, zonder tot ontplofbare middelen zijn toevlucht te nemen". De Réforme namelijk is overtuigd, dat de rampen als van Anderlues, aileen het gevolg zijn van het gebruik van dynamiet bij het openen der kolena- deren. Vr ij dagnacht ongeveer 4 uur brak er «raad uit in de woning van den slager Weston te Londen. De huis heer zelf hoorde het eerst het gerucht van krakend hout en zag de kamer vol rook staan. Hij maakte zijn vrouw en twee kinderen, zijn boekhouder Glover en de twee dienstboden wakker, snelde toen de trap af, meenende dat hij op den voet gevolgd werd en wierp de bui tendeur open. Door den luchtstroom die thans bin nendrong, stond in een oogenblik de trap in lichte laaie. De vrouw, met hare beide kinderen in de armen, viel door den rook vaD hare bezinning beroofd, in de vlammen. De boekhouder, een 3®jarige man, onderging hetzelfde lot. De vier lijken zyn teruggevonden, akelig verbrand, totaal onherkenbaar. De twee dienstboden waren erin geslaagd, om over de daken te ontkomen. Te Par ij s is gearresteerd Christophe Colomb. De man stamt niet af van den beroemden ontdekker en is koetsier van beroep. Hij had iemand door onvoorzichtigheid over reden. Bij eude schilder ij en heeft de vraag of zij echt of niet echt zijn reeds tot menige moeilijkheid aanleiding gegeven. Eenig in zijn soort is echter een beslissing, onlangs over een portret in het museum van Versailles genomen. In de zesde der maarschalkszalen hangt een portret, bekend als dat van Jean de Montluc, maarschalk van Frankrijk, geschilderd doer Weber. Herhaaldelijk hadden bezoekers van het museum zich verwonderd over de vrouwelijke.gelaats trekken, evenals over het kostuum van den dapperen maarschalk, tot men thans heeft ontdek!, dat het portret niet den maarschalk zelf maar diens vrouw, Renée de Clermont d'Amboise voor stelt. Er is weer eens een baak- instelling' gesprongen, ditmaal te Parijs. Het passief is 25, het actief slechts 4 millioen francs. Een der directeuren heeft zich van het leven beroofd, drie anderen zijn gevlucht. De vrouw van den station- sclicf te Saint Jean-PJat de Cors in Frankrijk, was gewoon eiken dag haar geit te melken en toen zij onlangs uitging, zou haar man de taak overne men. Maar de geit wilde zich door hem niet laten melken, totdat hij den ge lukkigen inval kreeg een japon vau zijn vrouw aan te trekken. Toen liet het dier hem stil begaan. Opeens hoort hij een trein fluiten en vergetende hoe hij toegetakeld is, springt op om dien te ontvangen. Toen de trein stopte en de reizigers aan 't portier kwamen verhief zich een groote lach bui en de ongelukkige chef maakte dat hij wegkwam. Een duitsch geleerde, pro fessor Gaspari van de universiteit te Breslau, heeft zich opgehangen iu een particulier ziekenhuis te Berlijn, waar hij was heengebracht tot herstel van zijn gezondheid. De stoomboot Heinrieh die voor Duisburg ankerde, was Don derdagavond het tooneel van een vree- selijk ongeluk. De ketel sprong en van de acht personen die aan boord waren, zijn zes onmiddellijk en is een den volgenden dag averleden. Laatstge noemde was de stoker Borman uit Rotterdam. De krijgsraad te Presburg veroordeelde de vorige week twee artil lerie—olficiereii wegens mishandeling van soldaten tot degradatie, zeven maanden gevangenis en verplichten krijgsdienst in hun lageren rang gedu rende eenige jaren. Een artillerist, die zich gewapend verzet had tegen den korporaal, die hem op bevel van een der twee bovenbedoelde officieren mis handelde, en dien korporaal bijna dood sloeg, moest door den krijgsraad ter dood veroordeeld worden, maar de straf is reeds tot 16 maanden gevangenisstraf veranderd. Zaterdagavond heeft te Weenen een artillerist die levensmoede was, zich een kogel door de borst geschoten. De kogel ging hem door het lichaam, doodde daarop een zijner kameraden en kwam eindelijk in den arm van een derde terecht, die zeer ernstig gewond werd. Dit ongelukkige schot heeft dus twee dooden gemaakt eu een zwaargewonde, die ook vermoedelijk sterven zal. Te Fokchany had een ern stig; ongeval plaats,dat men voor een be wijs van de insoliditeit der kanonnen van Krupp houtd. Bij het nemen van proe ven met het artillerie-geschat, dat onlangs uit Essen is gekomen voor de wapening der nieuwe forten, welke Rumenië moeten beveiligen tegen een inval, is eensklaps een vuurmond uiteengesprongen, waar door twee artilleristen gedood en zes gewond zijn. Op bevel des konings is het ongeval zoo lang mogelijk geheim gehouden, ten einde de bevolking niet te veront rusten. Uit Rome wordt gemeld, dat te Sosa een huis is ingestort, ter wijl er vijftien personen in waren. Vijf lijken zijn reeds ia de puiunoopen ge vonden. De buren hebben een ontploffing gehoord, even voordat het gebouw in eenviel, maar men weet niet of het een kruit- of eene petroleum-ontplof- fing is. Uit Rome wordt bericht, dat de ex-minister van Oorlog Bertole- Viale aaa grootsheidUvaanzin lijdt. Het eerst bleek dat aan het Hof zelf, waarheen de generaal zich in groot uniform begaf, om de Annunziata-orde te vragen, die alleen aan vorstelijke personen wordt verleend. De bevolking van Rusland bestond volgens officieele gegevens, met uitzondering van Finland, jjiu 1889 uit meer dan 114 millioen zielen, een cijfer dat natuurlijk op dit oogenblik alweer grooter is. Een rijkeCalifoiniër is van plan olifanten te gaan lokken. Het vleosch dier dieren moet lekkerder zijn dan paardenvleesch. Ook te New-York is door de wetgevende macht een wet op de toe passing van het hypnotisme ingediend. Daarbij wordt het houden van openbare séances verboden, en de toepassing van het hypnotisme alleen aan den wettig gevormden geneesheer vergund. Het schijnt vast te staan, dat de dader van de moorden te Liverpool en te Melbourne, Frederick Deeming heet en dat hij de derde zoon is van een in dustrieel te Birkenhead. Men schat zijn leeftijd op 4o 42 jaar. Sedert zijn jeugd had hij altijd een zwervend leven geleid, maar had nooit geldgebrek ge had toen hij terugkwam in Engeland. De vrouw met het mongoolsche gezicht en de vier kinderen, wier lijken men heeft gevonden onder den vleer in de villa Dinham te Rainhill, waren wel degelijk zijn wettige vrouw en hunne kinderen. Hij had hen meegenomen naar Australië, was met hen naar En geland teruggekeerd en heeft de onge- lukkigen te Rainhill vermoord, om te kunnen trouwen met zekere miss Mathers, een jong meisje dat hij later te Mei bourne heeft vermoord. Als een bewijs van de ontzettende koelbloedigheid van dezen booswicht kan gelden, dat hij na den vijfvoudigen moord een bal gaf op villa Dinham, ter eere van zijne bruid en dat hij danste en zong boven de lijken der slachtoffers. Twee jaar te voren had hij ook een huwelijk gesloten met een vrouw te Beverley, maar deze ontdekte welk een schelm hij was en liep van hem weg, gelukkig voor haar. Naar het schijnt heeft hij eens 9 maanden gevangen gezeten voor het te Huil uitgeven van een valsche cheque. Al deze bizonderheden zijn officieel. Deeming is intusschen onder sterk geleide op weg naar Melbourne, waar hij gevonnist zal worden. Hij weet nog niets van de ontdekking van den moord, door hem begaan op zijne vrouw en kinderen te Rainhill. Nu de bewoners van Sydney weten van den door hem gepleegden moord op miss Mathers, schrijven zij hem allerlei andere misdaden toe, die in den laatsten tijd zijn gepleegd. Na dezen moord had de schelm zekere Kate Rounsevell weten over te halen met hem te trouwen, maar toen zij bij hem komen zou, hoorde zij van zijne gevangenneming. TELEGRAMMEN BERLIJN, 20 Maart. (Reuier.) Op het paleis wordt gezegd, dat de keizer morgen alhier terugkomt. Volgens de Kreuzzeitung heeft graaf Von Zedlitz beslist geweigerd zijn aan vrage om ontslag terug te trekken. Hij gaat een dezer dagen naar Carls bad. Geboorten 19 Maart. H. T. Romp- Stoelman d. - D. Vermeer-van Nim- wegen d. - A. van der Laar-Klabou z. - 20. Th. Stijver—van Loveren z. - E. Vo8--Berendrecht d. - W. A. Jasper— Breeman d. - M. A. Kroon--Zonneveld d. 21. M. Alders-Woestenberg z. - W. S. Smit-de Pree z Overleden: 18 Maart. M.JoDgejan- de Hollander 76 j. Voorzorgstr. - 19 A. M. Vermeij 12 «d. d. Verl. Frans Halsstr. - G. C. Wijkhuizen-van Oort 80 j. Jansstr. - V. Blokker 63 jaar Kokst. - 20. J. Bos 63 j Wijde Gel- deloozepad. - W. E. Smit 69 j. Groot Heiligland. FAMILIEBERIOH TEN- Gehuwd 18 Maart. J. Kromsigt en M. Lannoij, Nunspeet. - J. W. de Graaf en M. la Febre, Baarn. Geboorten: 17 Maait. Th. M. H. van DoorninckKornelissen z= Deven ter. - C. SchotWeckesser d. Breda. - 18. S. C. Lombaard—Riseh d. Oost- Souberg. J. LeenersVeeneman levenl. z. Amst. - S. C. Tittel—Kuhnel levenL z. Den Haag. - A. J. LimburgBoes d. Den Haag. - C. P. van den Kolk Pruis z. Amst. Overleden 7 Maart. S. Lammers Verheij 59 j. Werkendam. - 13. J. Stortenbeker jm. 25 j. Den Haag. - 16. B. Kouwenberg 79 j. 's Heerenberg. - A. E. Sth'eeroan 77 j. Winschoten. - C. J. J. E. Moniezinos—Lien, Utrecht. - C. Leusen jd. 82 j. Heemstede. - 17. J. Courdij 72 j. Amst. T. Boone Smit 76 j. Harliugen. P M. Verhaar 54 j. Kedichem - M. SplinterVan Bagcbem 76 j. Nieuwer-Amstel. - P. C. E. Bender, Honnef aau den Rijn. - J. R. M. Jarman jd. 9 j. Den Haag. 18. Wed. KruisDe Blom 71 j. Den Haag. - A. Beretta 42 j. Nieuwer-Amstel. - Jhr. P. Caan 70 j. Den Haag. Het stoomschip Saghalienvan Yokohama met Chineesche en Indische mail, arriveerde 18 Maart te Suez. De mails kunnen 24 Maart te Marseille verwacht worden. Het stoomschip Conradvan Am sterdam naar Batavia, vertrok 18 Maart van Suez. Het stoomschip Prinses Amaliavan Amsterdam naar Batavia, vertrok 18 Maart van Genua. Het stoomschip Voorwaartsvan Batavia naar Amsterdam, arriveerde 18 Maart te Falmouth. Het stoomschip Zuid Holland, ver trok 19 Maart van Rotterdam naar Batavia. Het stoomschip Rotterdam, van de N. A. S. Mvertrok van Amsterdam 19 Maart naar New-York, Het stoomschip P. Calandvan de N. A. S. M., van Baltimore, arriveerde 19 Maart te Amsterdam. Het stoomschip Schiedamvan deN. A. S. M., van Baltimore naar Rotter dam, passeerde Zaterdag 19 Maart, des namiddags 2 uur 30 min. Prawlepoint. Het stoomschip Soerabajavan Java naar Rotterdam, vertrok 19 Maart van Marseille. Aan Geabonneerdeji op dit Blad cji hunne huisgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze Betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Beschaafde kinderjuffr. te 's Hage teg. 1 Mei P. Gr. bereid iu liuish. te assist. 2. Bokw. modiste iu fijne modezaak 7. Ii* garneereu v. dames-hoeden, ten spoed. 3. Fl. verkoopst. v. luxe-artik. op teutoonst. v. Scheveningen tag. hoog sal. en prov., de mod. tal. goed sprek., sollicit. met .portret. 4. Correspondent op handelskant. 7. d. duitscho en frausche taal, zell'st. kunu. work., sal. 1000. 5. Gerout. reiziger v. een zaak in wijnen en gedist. in provinciestad, m. h. vak bek., voorl. sal./BOO m. vrije won. 6. Provisie-reiziger teg. fl. cond. in hf. Holl. voor scherp concurr. gr. sigarenfahr.; zij die voor dergel. fabr. gereisd hebb. en mot sol. efnem. bek. zijn, kom. slechts in aanm. 7. Stadsreiziger, Amst., op magaz. v. gebreidó en gewev. goederen, bek. m. cliënt [als ook kan- toorwerkz. 8. FL vertcgenwoord, v. gereaomm. tabakfabr. v. binnen en buiten Rottdm. teg. 1 Mei, kenn. v. h. vak vereiacht 9. Jongste bed. op koopmanskant. teg. sal. v. ƒ15 ptr rand. accnr. schrijv. en cij'erend. m. copie getuigschrift. 10. Jongmen8ch. fl. ontwikk. 20 a 25 j., bnr- gerfaoiilie, ter opl. ais magaz. meester in groot magaz. v. gasornam. eu aanverw. art., liefst reeds werkz. als bouwkund. I 11. Solide persoon hij een zich te Amst. vestig, commr. in effecten, met Mei, volk. bek. m. d. beurshandel, voord. cond. 12. Bekwaam tiutmaker chromolithograaf, met opgaaf v. verdiend sal. 13. Opzichter voor de plantsoenen in een d. grootste sted. jaarwedde 800, verzoekschrift gezegeld. 14. Theoret. en pract. ontwikk. opzichter bij sluisherstelliDg voor 8 h 10 wek. bek. m. slui zenbouw sal. ƒ20 p. week MARKTNIEUWS. Haarlem, 21 Maart. Graan- en Zaadmarkt. Witte tarwe f8 16,40, Rogge f o,A fo, Haver f3,80 a f3.50, Duivenboonen f 7,10. Paardenboonen f6,55, Bruine boonen f11,50, Groene erwten fo,Capucijners to,£tfo, Kanariezaad f o, Alkmaar, 18 Maart. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 80 stapels, wegende 29,784 Kg. Prijzenkleine Hooi Kaas 134,Commissie Hooi t 29,50 middel bare Hooi f 29,50. Schiedam, 21 Maart. Moutwijn f 9, Jenever f14,50, Amst. Proef f15,75.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3