Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Ch. M, van Deventerde duitsche so cialisten en de oorlog, E. van der Goes Boekbeoordeelingen, Ch. M. van De- venter, L. van Deyssel en Mr. F. Erens Armenzorg, P. L. TakVorst-Zonnen, DelangZonne-begin, Delang socia listische Aesthetiek, F. van der Goes; Kunst, een portret van Jozef Israels Arti Tentoonstelling Luyten. J. T.Ten toonstelling Luyten, R. H. RECHTSZAKEN- Voor de rechtbank te 's-Gravenhage had zich Donderdag te verantwoorden ter zake van oplichting de 44jarige L K. koopman en aanspreker te Sloten (Noord- Holland). Bekl. zou in Augustus 11. te Oegstgeest een hoogleeraar S. en me vrouw de douairière G. v. E. hebben bewogen tot afgifte resp. van 2.50 en van 10, onder voorgelen van belast te zijn met het innen van toegezegde bijdragen voor de instelling van liefda digheid „Nederlandsche vereeniging tot verzorging van oude zeelieden", en onder aanbieding van quitantiën val- schelijk onderteekend met den naam van W. de Monchy te Rotterdam. Nadat hij op st-aat te 's-Hage door de politie was gezien in gezelschap van een man die wegens oplichting was veroordeeld, werd hij met dien persoon in het hotel Beau Séjour gearresteerd. Beiden werden toen in het bezit gevon den van een voorraadje quitantièn, deels blanco, deels met de namen van ver schillende liefdadigheidsinstellingen be drukt, welke quitanties beklaagde, volgens zijne opgave, in de trein zou hebben gevonden, waar ze door een heer, die te Leiden was uitgestapt, zouden zijn achtergelaten. Bekl. had zich voorgenomen ,het gevonden pakje aan den stationchef af te geven, d»ch door de drukte had hij het vergeten. Ter terechtszittiDg bleek voorts n«g, dat bekl. reeds in verschillende plaatsen in de instructie is gehoord wegens gelijke feiten als thans aan hem ten laste ge legd; terwijl hij te Arnhem eene ver oordeeling opliep. Niettegenstaande tal van verzwarende verklaringen nopens beklaagde afgelegd door verschillende getuigen, die hem pertinent herkenden aan zijn uiterlijk, zijn gebaren en zijn stem, bleef beklaagde hardnekkig ent- kennen zich aan het hem ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt. Hij wist nergens van. De getuigen hadden zich vergist en met een persoon te doen gehad die veel op hem geleek. Bovendien was hij op cien bewust en dag niet te Oegstgeest geweest en kon hij zich op de* verklaring van verschil lende personen beroepen dat hij de laatste drie dagen van de week (het hem ten laste gelegde viel op een Don derdag voor) altijd thuis was. De hier omtrent gehoorde personen konden echter Diet verklaren dat beklaagde op den bewusten dag thuis geweest was, noch ook dat hy altijd de laatste drie dagen van de week thuis was. De substituut officier van justitie, mr. Van Buttingha Wiche>s, bekl's ongunstig verleden en de tegen hem pleiten de omstandigheden nagaande, achtte zijne opgaven onaannemelijk, en requireerde een veioordeeliog tot twee jaar gevan genisstraf. Mr. C. L. Modderman, die als ver dediger optrad, gaf toe dat het wettig bewijs geleverd was, maar bestreed het overtuigend bewijs, op grond waarvan hij tot vrijspraak concludeerde. Subsi diair drong pleiter aan op eene lichte straf, in verband met de omstandigheid dat beklaagde eene vrcuw en kinderen 6e vet zorgen heeft. Uitspr ak over 8 dagen. VlSSCHERiJ- Seheveningen, 28 April. De logger Catharine Mariaschipper J. v. d. Zwan, verkocht zijne vangst voor netto f 325. werd betaald voor schol f 33 33 50, scbelvisch f 12 1250, schar 5 5.25. braad 19 20 en bulk 12 f 12 per ton. Nog een 3jtal schuiten verkochten hunne versche visch voor 60 tot 100 Er werden dezelfde prijzen als dezen ochtend betaald. De booten hadden eene vangst van 3 hoogstens 4 mand garnalen, waarvoor 2.75 tot ƒ3.25 per mand werd be taald. Vlaardingen, 28 April Heden is van de beugvisscherij binnengekomen Zuid Hólland Zt schipper J. v. d. Velde, met 10 ton zou re visch en 1 tea lec-g. i- lITIËiC 0 VMEZl OÏÏT. Volgens telegrammen van den gezant van Venezuela te Washington naar Parijs, zou in den staat Andalucia de vrede zijn hersteld; de opstandelingen in den staat Zamora zijn verslagen en op de vlucht gejaagdin den staat Guarico heerscht vrede en in de verdere staten is het eveneens rustig. De revo lutie kan beschouwd worden overwonnen te zijn. Het katholieke zendinggenootschap te Lyon heeft bericht ontvangen van het vermoorden van een groot aantal katho lieken in Begenda. Het Huis van Afgevaardigden te Berlijn heeft Donderdag de suppletoire staatsbegrooting behandeld. De minister president zeide dat met de scheiding dèr ambten van rijkskanselier en voor zitter van den pruisischen ministerraad niet bedoeld werd een maatregel van voorbijgaanden aard. De rijkskanselier zal ook als pruisisch minister van Bui- tenlandsche Zaken voortaan in den Bondsraad de leider zijn der door Prui sen uit te brengen stem, en hij wordt tengevolge der scheiding veel minder met we k overladen. De minister van eeredienst, Bosse, zeide dat er op het ©ogenblik evenmin indiening van een nieuw schoolwetsontwerp als van eene dodatie-wet te wachten is. Daartoe moet eerst de belasting-hervorming afgeloopen zijn. De woordvoerders van de conser vatieven en het centrum keurden de intrekking van het schoolwetsontwerp af, doch geen der sprekers verklaarde tegen de suppletoire begrooting te zul len stemmen. De spaansche regeering heeft eene som van 100,000 pesetas naar Bilbao gezonden ter ondersteuning van de wer- kelooze arbeiders en ter voorkoming van wanordelijkheden. Met het oog op 1 Mei wordt het bijeentrekken van troepen in de provinciën nog steeds voortgezet. In den belgischen Senaat heeft de minister De Bruijn een wetsontwerp aan gekondigd tot regeling van de vervaar diging en den verkoop in het groot en klein van dynamiet, in het belang der algemeene veiligheid. Den t 5®Q Februari j.l. is dr. Stuhl mann met het grootste gedeelte van Emin pacha's expeditie te Bucoba aan gekomen, nadat in Undassuma het verdere voortrukken door hongersnood en ziekte onmogelijk was geworden. Emin pacha is ziek en vervolgt lang zaam de reis. De conventien van de Staten New- Jersey, Maine en New-Hampshire, die Woensdag bijeen zijn gekomen tot het verkiezen van den candidaat voor het presidentschap der republiek voor de Nationale Conventie, hebben verklarin gen aangenomen, waarin het bestuur van president Harrison goedgekeurd worde. De afgevaardigden van Nebraska hebben de opdracht voor Harrison te stemmen. Die van Colorado zullen waarschijnlijk BI?ine begunstigen, en tegen eiken candidaat stemmen die niet de onbeperkte zilveraanmuntiDg voor staat. Illinois heeft zijne goedkeuring uitgesproken over het bewind van Cleve land, den vorigen, democratischen pre sident. Uit Pari>. Met het oog op de betooging van den eersten Mei vertrekken vele farailién uit Parijs naar buiten. De dienst aan de stations is versterkt en werkt goed. Een proclamatie op rood papier is op de hoeken der straten aangeplakt, waarbij het leger tot opstand wordt aangezet. Het biljet is geteekendVoor het uitvoerend Comité Lucien Pempjean. De politie heeft deze plakkaten afge scheurd. Dagelijks wordt het parijsche garni zoen versterkt. Op den eersten Mei zal geen kar, geen hoop steenen of andere materialen voer een barricade op den weg staau. Behalve een zaal te Belleville, kunnen de betoogers nergens voor hunne mee tings een lokaal krygen. In de buiten wijken is mee angstiger nog dan in het centrum der stad en acnt er zich minder beschermd. De anarchisten gaan voort met dreigen, zoowel aanplakbiljetten als door brieven. Te Clamart en Neuilly heeft men ge dreigd de publieke gebouwen en eenige woonhuizen in de lucht te laten vliegen. De minister Loubet heeft aan een journalist verklaard, dat naar zijne mee ning de eerste Mei rustig zou voorbijgaan. Bovendien zijn er groote maatregelen genomen, om elke oproerige beweging terstond te onderdruk keu.. Ravachol zal niet in cassatie komen van zijn vonnis. Hij zegt, dat hij wel graag naar Noumea gaat, de tropische zon zal zijn zwak gestel goed doen. Binnenkort zal hij ook terecht staan voor den inoord te Chambles. Béale en Rosalie Soubère zijn on middellijk na hunne invrijheidstelling, naar St. Denis vertrokken. Een der fransche bladen, le Petit Parisietideelt mede, d3t de jury, die Ravachol moest veroordeelen, met 7 tegen 5 stemmen toestemmend heeft geantwoord op de vraag of er verzach tende omstandigheden ten zijnen voor- deele waren aan te voeren. Eén stem minder en het hoofd van Ravachol ware verloren geweest! De Petit Parisieti beweert ook, dat, toen de vraag of er verzachtende om standigheden waren, mondeling werd besproken, al de juryleden ontkennend antwoordden. Bij de schriftelijke stem ming kreeg men bovengenoemd resul taat. Toen de ju-y weer in de rechtszaal zou terugkeeren, durfden twee der leden niet mee, en eerst na langdurig aan dringen vjtten zij moed. Het staat bijna vast, dat Frangois met de ontploffing bij Very niets heeft uit te staan. Men zoekt nu naar Pini en naar Gustave Matthieu. De eigenaars der groote parijsche magazijnen hebben dreigbrieven ont vangen en op hun verzoek is in hunne lokalen een speciale politiedienst geor ganiseerd. Ieder, die de magazijnen bin nentreedt en er verdacht uitziet, wordt gearresteerd. De minister Loubet heeft verklaard, dat de gebeurtenissen der laatste dagen het gevolg zijn van de volstrekte vrij heid in sprtken en schrijven, die men in de laatste jaren aan iedereen heeft gelaten. De ministerraad heeft besloten bij de hervatting der Kamerzitting een wets ontwerp in te dienen tot schadeloosstel ling van de slachtoffers der jongste dynamiet-aanslagen, en zulks bij wijze van uitzondering, zonder verband voor de toekomst. SEMEN GD NIEUWS. Donderdag avond te negen uur is een (lynnmietaanslas gepleegd tegen een huis op het plein van Sint Pieter te Luik, bewoond door eene weduwe, verwante van een industrieel Het nuis is erg beschadigd; niemand gewond. Eene groote menigte verza melde zich in den omtrek van het huis. Men ondersteit dat de bom geplaa st is in een gelijk-vloers gelegen venster. De kamers gelijkvloers zijn in volkomen wanorde gebracht; de meubels zijn vernietigd. De procureur-genetaal en de politie hebben terstond ceiionderzoek ingesteld. De anarchisten hebben blijk- baar op den tret al een hu^ gekozen ten einde der bevolking schrik aan te iagen, want de bewoonster van het huis, mevrouw Myst, had geen» vijan- den. Sedert 3 weken z ij n te Lon- dan geen nieuwe gevallen van mond en klauwzeer voorgekomen, zoodat men hoopt dat de maatregelen tegen het vee- vervoer spoedig zullen woraen opge- heven. Labouchére zal in heten- gelsche Lagethuis vragen, of er maal regelen zfja genomen om mevrouw Montagu, als zij uit de gevangenis komt te ontzetten uit de voogdij over haar kinderen. Te Laon heett een stoker een pakte roet dynamietpatronen onder de steenkolen op zijn locomotief ge vonden. Het mag een bizonder geluk heeten, dat de patronen met in het vuur zijn geworpen. Overal zijn arrest.at 1 c n van anarchisten gedaan. Te Lissabon is een peiSoon gevat, die daar pas was aangekomen en zes dynamietpatronen bij zich droeg te St. Sebastiaan zijn eenige fransche anarchisten over de grenzen gebracht; te Hitvrearresteerde de politie vijt anarchisten en in tal van italiaansche steden z^n arrestaties gedaan, alleen te Rome dertig. De en gelsche anarchisten Mowbray en Michol zullen terechtstaan. In het italiaansche gehucht Monterotondo heeft men dynamiet geworpen in de kerk. Daar er op dit oogenbhk niemand in was, is niemand gekwetst en het stoffe lijk nadeel bovendien zeer gering. Den nacht daarop is een tweeoe aan slag gepleegd tegen eene particuliere woning, die door de ontploffiiog zwaa. beschadigd werd. Twee personen werden gearresteerd. Het syndicaat voor de maatschappij ter immigratie IQ zuid west afrika gaat thans over tot uit voering der plannen. Het grondgebied, hetwelk aan de maatschappij 'oege- kend, ligt in Klein Windhoek. Het be staat voorloopig uit terreinen ieder ter grootte van 3 morgen oppervlakte, die aan de zich aldaar vestigende landver huizers kosteloos zullen worden afgestaan De bodem is deels voor bouwland, deels voor veeteelt geschikt. Ieder immigrant verkrijgt er eeu huis met tuin, benevens het recht op gebruik van een zeer uitgestrekt gemeenschappelijk wel|fad- E-n aantal Duilschers zuüen reeds daar heen verhuizen. Ingevolge eene opdracht van de maatschappij vertrekt graat Pieil binnen kort over Kaapstad der waarts tot leiding van zaken, ™oreersl ten behoeve van eenige familien, die uit Duilschland hem zullen volgen. In luni gaat dr. Dove, zoon van den Go - tinner hoogleeraar Dove, naa. Zuidwest Atrika, waarover hij reeds een leerzaam werk heeft geschreven en waar luj thans de meteorologische en klimaattoestan- den nader wil bestudeeren. Bij Wisraar spoelde aan het strand van de Oostzee aan een boo, met de lijken van twee zeelieden (le schipbreukelingen waren van honger gestorven. Uit Genève wordt gemela dat de hotels daar vol rijn met uit Parijs gevluchte personen. Te Granica, op de russische grens, zijn twee dames alt Warschau gearresteerd, die een groot aantal nihilistische geschriften wilden invoeren. Te Jekaterinoslaw ontdekte de politie een nihilistische samenzweringeen ge heime drukkerij werd ontdekt en vele personen zijn gevangengenomen. Ajut Singh (Lampard) hoofd van het Heilsleger in Britsch-Indie be richt met groot berouw en schaamte dat zijn verloving met misz Lncy Booth jongste dochter van den generaal, is verbroken. De bekende amerikaansche millionair William Astor is te Parijs aan een hartkwaal gestorven. Chicgotentoonstelling. De lokale en nationale commissie voor de feestelijkheden heb :en besloten, dat de historische optocht bij gelegenheid van de inwijdingsfeesten op 12 Oct. e. k. zal bestaan uit de volgende voorstellin gen i.Eea voorstelling, voorstellende de steen-periode Rotsbewon ers en Tolke- ten. 2. De bronzen-periode: De Azte ken en de holbewoners. 3 De oudste tijdameiikaansche In iauen. 4. Co lumbus aan het Hof van Ferdinand en Isabella. 5. Vertrek van Columbus naar Palos. 6. Ontdekking van Amerika. 7. Columbus voor het Hof van Ferdinand en Isabella, de Roodhuiden en de pro ducten der nieuwe wereld tentoonstal lende. 8- engelsche cavaliers en de ne derzetting Jamestown. 9. Hendrik Hud son. Ontdekking der Hudson-rivier. Nederlandsche nederzetting te Nieuw - Amsterdam. 10. Landing der pelgrims. 11. Aanschouwelijke vcorstelling van het leven der Puriteinen 12. Ferdinand De Solo. Ontdekking dei Mississippi. 13. Vader Marquette. Chevalier Lasalle en het Noordwesten. 14. Washington eu zijn generaals. 15. Bezegeling der onaf hankeiijkheids-verklaring. 16. De ver broedering der koloniën. De 13 oudste Staten der Unie. De zuster-staten der groote Republiek. Verwelkoming der Territoriëo. 17. Westwaarts neomt het Gemeenebest zijn koers. 18. De geest der uitvinding. Toepassing van den stoom. 19. Electriciteit en Electrotech- nische toestellen. 20. Oorlog dapperheid, offervaardigheid, vreeselij kheid van den krijg, dood, verwoesting. 21. Vrede: rust, veiligheid, welvaart, geluk. 22. Landbouw. 23. Wetenschap, kunst en letterkunde. 24. Algemeene menschen- vrijheid. Wet en recht. De vrijheid ver licht de wereld. De 24 groepen zullen op zoogenoem de „floats", op gondel, in de lagunen geplaatst worden vertojnd. Voor elk der verschillende groepen is een som van 3800 ds. beschikbaar gesteld. Kort vóór den aanvang der tooneelvoorstelling in het „Grand Cen tral Theatre" te Philadelphia, brak er op het tooneel brand uit. Vertooners en toeschouwers, door paniek bevaugen, storttea zich naar de uitgangen. Er volgde eene ontzettende worsteling, waarin onder anderen een man zijn mes trok en zich eenea weg baande door ieder, die hem dien versperde, neer te stooten. Naar verzekerd wordt, zijn er zes van de vertooners omge komen en zeventig mannen of knapen verwond, waaronder vele ernstig. Het aangrenzende kantoor van het dagblad Times is ook afgebrand. De schade be draagt ongeveer een millioen dollars. Een huwelijk van dwergen. Binnenkort zal te Parijs de komiekzan- ger Edouard Lornet, in 1872 geboren en 95 centimeter groot, in het huwe lijksbootje stappen met de koorddanseres Elise Georges, een jaar jonger eu 83 centimeter hoog. Bruidsjonker en bruids meisje zullen zijn Marius Lornet, een broeder van den bruidegom eu 84 cen timeter groot, en een zuster van Elise, die slechts 70 centimer groot is. FA VilUSBERICH T"£N Getrouwd 26 April. J. W. Artler en J. Boeser, Utrecht. - 27. M. Ger- retsen en A. C. C. ter Maten, Den Haag. - M. Herz en J. Wallagh, Deu Haag. - 28. W. M. de Haan en J. J. vV. Bodaan, Loosduinen. - J. Mulder eu M. W. Kiehl, Den Haag. - F. C. van Leiyveld en P. F. Mess, Den Haag. - I. P. A. graaf van Limburg Stirutn en C. J. gravin van Liraburg Stirum, Arnhem. - N. J. J. Greeter en J. J Scholte, Amsï. - J. J. H. Kervel wedr. van L. F. T. Hersoa Roessingh en F. C. G. Wübbe, Arasl. - G. de Bruija ea H. M. J. H. Aalders, Eemnes. - A. Siebelhoff en A. S. Martens, Amst. - I'. F. Ruijtenschildt en M. F. Pieters, Amst. - M. J. L. Schram en S. H. Wamsteeker, Amst. Geboorten 27 April. C. A. van dei VormKempkeas d. Amst. - J. J. C. Timmer Hazekamp z. Amst. 29. J. W. F. Boissevain—Keiler d. Amst. Overleden 24 April E. Vervloet Van Bruijus wijk 77 j. Aspereu, - 25. L. Mooij jm. 35 j. Amst. - 26. A. de Jong—Overvliet 44 j. Oudshoo n. - Wed. R. SlaapVisser 77 j. Amst. - 27. Wed. N. Blom—Kroon 63 j. Alk maar. - J. Wilckens Servaas 57 j. Den Haag. - M. Krulder jd. 72 jaar, Den Haag. Commissariaat van Politie te Haarlem, De voorxoerpen zijn dagelijksuitgezon derd op Zon en feestdagenvan 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug ie bekomen Twee parapluies. Een muilkorf. Een duimstok. Een fantasie-armband. Een klokje Een zwart tr.cot jongensbroekje. Een sp ei var, een kinderwagen. Eene portemonnaie met eecig geld. Een mes. Eene gouden oorbei. Een zakmesje. Eene beurs met oude munten. Eene ladder van een groot aantal sporten. Een ring met eenige sleuteltjes. Eenige sleutels. {Alles op straat gevonden). Terug te bekomen bij Romein, Kruis weg, een sigarenkoker met eenige siga ren. Idem bij J. Beukhot, Nieuwe Groen markt no. 65, eene p Jtemonaaie met eenig geld. Id. bij C. Zuurendonk, Korte Margarethastraat no. 14, een jongensjasje. Id. bij M. Beenders, Jan Steenstraat no. 23, eene parapluie. Id. bij A. Blom, Donkere Spaarne no. 24, eene portemoanaie met eenig geld. Stoa m ir 5ï rt '58 riohtsn Het stoomschip Burgemeester den Ter.van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 28 April te Suez. He c stoomschip Prinses Wilkelmina van Amsterdam naar Batavia, vertrok 28 April van Port Said. Het stoomschip Voorwaartsvan Harabuig uaar Bata-ia, vertrok 27 April van Suez. Het stoomschip Prins Alexandervan Batavia naar Amsterdam, passeerde 28 April des namiddags 3 uur, Dun- geness. Het stoomschip Bataviavan Java naar Rotterdam, arriveerde 28 April te Marseille. Het stoomschip Soerabaja, van Rot terdam naar Java, arriv. 28 April te Marseille. Het stoomschip Koningin Emma van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 28 April te Padang. S2F Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen In lichting tegen toezending van postzegel. 1. Bekw. modiste terstond in fijn raodemagaz., hetzij voor vast of voor het seizoen. 2. Bekw. linnen naaister, fl. knnn. naaien, knippen, mazen en m. droge wasoh emg. 3. Moeder en dochter tot waarnem. v. een winkel, zonder verder haisgezin, sal. ƒ10 per week, vry won. en lasten, borgst. f SOti. 4. Kantoorbed., accur. en ving knnn. werk., opg. v. verl. sal. gewenscht en afschr. 7. get. 5. Iemand te Amst. bekend m. retouches, en goede opnamen knnn. maken en geschikt om zaak zelfst. te drijven. 6. Reiziger v. e. goed geïntrod. engros-zaak tegen 5 Mei. 7. Kantoorbed. bij grossier in laken en atoff., kennis der drie vreemde talen vereischt, werkz. en kenn. v. h. vak str. tol aanbev. 8. Jongste bed. tegen 1 Mi i, goed knnn. reken, en vlugge, nette hand schr., leeft. 16 18 j-, aal. ƒ150. 9. Bekw. kruideniersbed. v. terstond, R. C., intern, m. goede getuigen. 10. Eloctricien-monteur, terst., geheel op de hoogte van zjjn vak en met goede get. 11. Act. jongmensch in exporteerende fabr.- zaak, bek. m. d. mod. tal,, om zich in de zaak te bekw. en met afwissel, in h. buitenl. te ver toeven. 12. Nette bed. ia heeren-hocdenmag. v. loop- en winkelwerk, sal. n. bekwaamh. 18. Bekw. kieermakerskn., direct, om op stuk t« werk. iVl ARKTNIEU AIS. Amsterdam, 29 April. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtFriesche Dokkummer Jammen f3,3,50, dito Franeker f3,10 3,60, dito Zaaiers fo,£0, Geld. blauwe fo,— o„Zeeuwsche Spuische Jammen 14,5,50, dito Flakkeesche f4,— a f 4,50, dito blauwe f o,o,Pruisische Hamburgers f4.10 4,30. Petroleumbericht van P. G. C. Cal- koen, Makelaars, Amsterd., 23 April. De amerik Petroleum noteeringen wa ren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegram: New York 6,10, 6,10, 6;io, 6,10, 6,10, 6,10 ct. per gallon. Philadelphia 6,05, 6,05, 6,05, 6,05, 6.05, 6,05 ct. per gallon. Ruwe olie 59'!, 59Ï, 59-> 59Ü. 59üi 59" c- P- v- De noteering is heden bij minstens 25 vn. te ontvangen aan de Amsterd» Petroleumhaven Disponibel 6.35, geïin. fust o,—-Leve ring April 6.35, Mei/Juni 6,40, Aug. 6,50, Sept./Dec. 6,60, Jan./Maart 6,65, Russ. disp. 6,—, los in cons. 4,90, Mei 6,los. in cons. 4,90. Bij kleinighe den fü !s hooger. Schiedam, 29 April, Moutwijn f 9,25, Jenever f 14,75, Amst. Proef f 16,

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3