POLITIEK OVERZICHT. Mei-betooging in het buitenland. GEMENGD NIEUWS. Afloop der Veiling Stoomvaartbsrichten. Burgerlijke Stand. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Se warmte minder gevoeld. De gezondheidstoestand was over het algemeen stationnair. Het gemiddelde ziektecijfer per dag in het groot militair hospitaal te Kota- Radja was 21.5 tegen 22.4 en dat der beri-beri 9 tegen 13 gedurende den vorigen verslagtijd. Het sterftecijfer was hoeger. Volgens de Herald heerscht er te Caracas eene paniek, dewijl de presi dent der republiek slechts 3000 man tot zijne beschikking heeft tegenover de 6ooo, waarmede generaal Crespo naar Caracas oprukt, en zal de president waarschijnlijk zijn heil in de vlucht zoeken. De Stasidard verneemt uit Buenos- Ayres, dat de regeering een bericht betreffende een verbond met Noord- Amerika alsook betreffende het bestaan van een geheim verdrag met Uruguay onjuist verklaarde. Wel stelde Noord- Amerika aan de Zuidaraerikaansche staten het sluiten van een verbond voor. Eerlang zullen op het argentijnsch eon- gres de grondslagen van dit congres in behandeling komen. De correspondent van de Standard is gemachtigd de geruchten van het ver bond tegen te spreken. De engelsche regeering is bezorgd ©ver de positie van Johnston in het afrikaansche meerenland. Er zullen twee kanonneerbeotèn worden uitgezonden •m hem te ondersteunen. Officieel is aangekondigd dat de rust in Zambesie hersteld is. Het telegrafisch bericht als zouden de anarchisten te Tarente het raadhuis in de lucht hebben doen vliegen, schijnt juist te zijD. De Times verneemt uit Florence, dat het drievoudig verbond niets zakelijks stipuleert aangaande het legercontingent van Italië. Daarom alleen reeds zijn de berichten onjuist, dat de koning te Berlijn wil trachten gedaan te krijgen, dat het leger van Italië in geval van ©orlog minder groot zal mogen zijn dan bepaald was. Zaterdag nacht zijn er opnieuw anar chisten te Napels gevangen genomen. Hetzelfde was het geval te Barrara, Ravenna, Ancona en Bologna. De leider der socialistische partij te Malaga, heeft eene toespraak gehouden tot de conducteurs van den tramweg, teneinde hen te bewegen het werk te staken. De conducteurs hebben daarop eenpariglijk besloten alzo© te doen. De Czaar heeft op voorstel van den plaatsvervangenden minister van Finan ciën last gegeven, dat aan de onder voorzitterschap van den heer Abasa werkzame commissie voor de hulpver schaffing aan noodlijdende streken «al worden voorgelegd het voorstel tot op heffing van den uitvoer van haver in de bsdtische havens, ter behandeling in de eerstvolgende zi'ting. Uit Brussel is gemeld, dat de mani festation aldaar geen aanleiding tot op stootjes hebben gegeven. Des middags liep een stoet van 10.000 man met roode vaandels en muziek door de stad, opweg naar de volksbijeenkomst op Ten Bosch. Ook het verloop van de meeting was zeer kalm. In weerwil van den Zondag was de manifestatie aldaar veel minder indruk wekkend dan verleden jaar. Men vond Zondagochtend te Brussel tusschen twee pilaren aan den ingaDg van het ministerie van Binnenlandsche Zaken, eene rol blank ijzer met een aangestoken lont. Het voorwerp is naar het parket gebracht. Men wist niet wat het bevatte. Zondagmorgen hebben te Luik twee ontploffingen van dynamietpatronen plaats gehad, vóór het huis van den senator De Sélys Longchamps en voor het huis van diens zoon. De materieele schade is aanzienlijk. Niemand is ernstig gekwetst. Een groote menigte was dade lijk op de been. Een uur later had een derde ont ploffing plaats. Thans was de aanslag gericht tegen eene kerkin het koor der kerk van den H. Maarten is de patroon ontploft, Kerkramen die eene waarde hadden van 100.000 francs zijn verbrijzeldongeveer honderd ruiten zijn gebroken in naburige huizen, over eene lengte van 300 M. Men ducht nog andere ontploffingen. Een patroon met uitgedoofde lont is gevonden. Er heerschte groote ontsteltenis in d9 stad. Alle manifestation op straat waren in deze stad verboden. In een groote bijeenkomst, welke zeer druk was be zocht, werd het volgende besluit ge nomen „De burgers, ter vergadering bijeen gekomen, protesteerende tegen het yer- bod op manifestation, spreken hunne afkeuring uit over de misdadige aan slagen die dezer dagen hebben plaats gehad, en verklaren het denkbeeld der invoering van algemeen stemrecht toe te juichen." In Gent, Charleroi, Luik en andere plaatsen in BelgiO liepen de betoogingen zeer kalm if. Te Houdeng en Couvin hebben dynamietontploffingen plaats gehad, welke zeer weinig schade aan richtten. In Parijs is alles rustig gebleven, even als in dè voornaamste steden van Frankrijk, Italië, Zwitserland en Spanje. In Boulogne-sur-Mer hebben nog acht arrestatiën plaats gehad. Ook uit Berlijn zijn niets dan gunstige berichten gekomen. Aldaar en in vele andere plaatsen van Duitschland zijn de betoogingen in de open lucht bedorven door het gure weer, zoodat de straten lediger waren dan gewoonlijk. De ver gaderingen waren echter druk bezccht, en werden met feestelijkheden, bals, tableaux vivants enz. besloten. Er was niet weer politie op de been dan gewoon lijk, alleen aan de stations waren de politie posten verdubbeld. Te Weenen en Budapest stortregende het en bleef alles rustig. De betoogingen der arbeiders waren in Portugal overal rustig. Groepen van aanhangers van Marx en an possibi- listen trokken naar het kerkhof en leg den bloemen op de graven. In de rede voeringen werd de arbeidsdag van 8 uren geeischt. Nergens is de orde ge stoord en de sted :n hadden het aanzien der gewone Zondagen. In Londen kenmerkten zich de op tochten der arbeiders ook door groote kalmte. Er toog een stoet werklieden - vereenigingen naar het Hyde-park, waar iestien spreekgestoelten in een grooten cirkel waren opgericht. De opmarsch naar het park duurde 2% uur. De me nigte in het park werd op twee tot driemaal honderdduizend geraamd. Men zag vele roode vlaggen. In de meetiüg, die vier uur duurde, werden resoluties aangenomen ten gunste van den in ternationalen achtuurschen werkdag. Het woord werd gevoerd doer engelsche duitsche,fransche,eestenrijksche,poolsche en russisehe sprekers en spreexsters, ook door eenige uit Siberie ontsnapte nihilisten. Zon dagochtend is dicht bij den muur van het arsenaal te Woolwich eene zwarte tasch gevonden, inhoudende acht bussen gevuld met, naar het schijnt, dynamiet en buskruit. Er moeten ook een aantal geschriften in eene vreemde taal in geweest zijn. Uit Brussel wordt gemeld, dat de burgemeester van Ostende, de heer Montangie, ontslagen zal worden. Hij wordt beschuldigd van zich te hebben laten omkoopen door personen, die betrokken waren bij een treurige speelzaak te Ostende. Mevrouw Osbtrne, die de diamanten van hare nicht stal en ver kocht, is na slechts twee maanden in de gevangenis te hebben gezeten, los gelaten. In engelsche sportkringen maakt liet bericht van den hertog van Westminster groote sensatie dat zijn 3jarig renpa&rd Orme moedwillig ver giftigd is. De Orme was het lievelings paard bij de wedrennen van dit jaar, en groote sommen waren er ©p gewed. Op een groote vergadering te Londen, onder leiding van den hertog van Norfolk gehouden, is besloten als een gedcnkteekcn aan kardinaal ülanuing te Londen ep te richten een groot tehuis voor dakloozen van alle nationaliteiten en geloofs©vertuigingen. Gladstone schreef een brief, om dit plan bij de vergadering aan te bevelen. Te Queensberry, een station aan den Great Northern-spoorweg, werd een passagier zwaar gewond eu geha vend in een waggon gevonden. Twee mannen waren aan een tusschenstation in den waggon gekomen, hadden hem aangevallen en beroofd en waren aan het volgend station gevlucht. Te Leech, werden dezer dagen een landbouwer en zijn dochter, die geregeld boter ter markt brachten, tot een boete van 40 pd, st. en de gerechtskosten veroordeeld, omdat hun boter met 04 percent margarine was vervalsckt. Met de bij den laatsten dynaraictaauslag gekwetsten, te Parijs gaat het niet al te best. De letterzetter Hammond ligt op sterven en het linker oog van Véry vreest men, niet te zullen behouden. De bandiet Ravachol wordt te St. Ouen candidaat gesteld voor den ge meenteraad. Waarom niet voor de Kamer De als aangever van Rava chol genoemde parijsche kellner Lhe- rault is, door de politie begeleid én gehuld in een pantserhemd, uit Parijs gevlucht. In Tours is in een urinoir een dynamielböm outplöft. De dader, een kruidenier, lag naast het moordtuig te zieltogen. Blijkbaar is de lont tekort geweest en heeft de ontploffing ite spoe dig naar zijn zin plaats gegrepen. Het was denkelijk te doen om de kazerne, die er vlak bij staat. Te Par ij s heef t-.i eraand eeo huis gestolen, niet de inhoud, maar het gebouw zelf. Het geval kwam te berde in een zitting van den gemeen teraad. Een der leden stelde voor, een stuk grond te koopen dat naast een huis gelegen was, hetwelk aan de ge meente behoorde. De heer Grébauval stond daarna op en vroeg aan den wet houder van openbare werken of het huis nog wel bestond. „Ja zeker het bestaat", antwoordde de wethouder. „Welnu" hernam de heer Grébauval, „ik woon in de nabij heid en kan verklaren dat hedenmorgen het huis niet meer te zien was." Deze mededeeliDg wekte groote hila riteit, maar het geval werd weldra op gehelderd. In het bewuste huis woonde iemand, die vanwege het gemeentebe stuur herhaaldelijk om achterstallige huur was aangemaand. Iu plaats van die te betalen brak hij het huis echter af en bouwde het weer op, stuk voor stuk, op een andere plek gronds die zijn eigen dom was. De gemeenteraad vond het denkbeeld zoo eigenaardig, dat besloten werd den man niet te vervolgen wegens zijn dief stal, vooral daar men in der tijd het huis toch voornamelijk om den grond had gekocht. Keizer Wilhelm heeft we- derom vele Duitscbers ontstemd. Bij een bezoek, dat hij bracht aan Freiherr Von Scumm, den als König Stumm bekerden Rijnlandschen groot-indus trieel, heeft hij een toespraak gehouden tot de arbeiders, de fabrieken van den heer Stumm als model-inrichtingen ge prezen en de inrichting daarvan als model aanbevolen voor alle duitsche industrioelen. De heer Stumm is overbekend ais een despotiek patroon. Hij zelf noemt zijn stelsel patriarchaalhet komt hierop neder, dat hij elke vrije uiting der meening onder zijne arbeiders verhin dert, hun verbiedt vergaderingen te houden en vereenigingen te stichten en hen zelfs dwingt op straffe van ont slag alleen de door hem goedge keurde bladen te lezen. Dat in deze „model-inrichting" alle socialisten met onverbiddelijke gestreng heid worden geweerd, spreekt van zelf. Eene depeche der duitsche politie verwittigde den 27«tenf te 5 uren namiddags, de overheid van Visé, in BelgiO. dat eene troep duitsche anar chisten 's avonds wet den trein van halfzeven moest passeeren, op weg naar Seraing. De bevelhebber der gendarmerie nam onmiddellijk al de noodige maatregelen om die gevaarlijke reizigers bij hun door tocht op te vangen en elk naar hun land terug te zenden. Het nieuws was onmiddellijk door het stadje verspreid en dadelijk was er eene talrijke volksmenigte op de been. De trein kwam aan, de gendarmen snelden naar den aangewezen waggoD, en von den een troep ganzen. De depeche was eene grap, maar de uitwerking toonde hoe groot de vrees voor de anarchisten is. Voor de eerste maal is Don derdag de provinciale vergadering te Straatsburg door den voorzitter met een „Leve de Keizer I" gesloten. Een concert, dat niet veel gerucht zal maken, heeft met Pinksteren te Hanover plaats. Het zal namelijk be staan uit doofstommen. Men verzekert, dat 3©,000 uitnoodigingen zijn rondge zonden. Uit Berlijn wordt van 30 April aan de JSt. R. CL gemeld De dag van morgen wordt hier met groote gerustheid tegemoet gezien. Van eene bezorgdheid als verleden jaar toen de bewoners der villa's in de voorsteden zich niet in de stad durfden wagen en vele vermogende familien voor eenige dagen op reis gingen, is nu niets te bemerken. Er zijn even als ge woonlijk eene menigte Zondags-uitspan ningen aangekondigd, waar vele dui zenden uit alle klassen der bevolking bijeen zullen komen in de open lucht. Er heeft bovendien een wielrijders wed strijd plaats en er worden romeinsche paardenwedrennen gehouden in het hippodrome, alsmede eene groote lief dadigheids ©chtendvoorstelling in het Lessing theater, waar een aantal van de vermogendste lieden van Berlijn heen zullen gaan. Men heeft geen vrees dat op eene dier plaatsen eeüige ongere- gelbeid van beteekenis zal gebeuren. De voor hun pleizier uitgaande arbeiders hebben daar geen zin in, en de anar chistische heethoofden zouden stellig door sociaal democratische werklieden terdege te lijf gegaan worden als zij iets onbehoorlijks begonnen. De gemoederen zijn in de sociaal-democratische kringen heftig verbitterd tegen de zinnelooze anarchisten, die deor hunne bloedgierige uittartingen niets doen dan de sociaal democratische propaganda moeilijk ma ken. Ook is er uitwendig niets te be speuren van buitengewone voorberei dingsmaatregelen bij de politie of de gewapende macht. Er zijn in de laatste dagen eenige anarchisten achter de tra lies gezet, doch dit trekt weinig de aan dacht. Men zegt dat er naar een zeke ren Mendelssohn gezocht wordt, die vroeger bij de russisehe en nu bij de parijsche aanslagen betrokken moet zijn geweest. Er is een feestblad in beslag genomen van de onafhankelijke socia listen, dat zijn de met de officieele party overhoop liggende „jonge" socialisten. Dit nommer bevatte de tamelijk anar chistisch gekleurde „proletariër marseil- laise", benevens eene afbeelding, voor stellende een oproerigen volkshoop voor welke eene godin der vrijheid, met uit getogen zwaard, zweeft. Er zijn ook nog andere socialistische feest uitgaven ver schenen doch bij de gewone kranten- verkoopers in den regel niet te krijgen. Die bladen worden nu, meest als cu- riosi.eiten verkocht. Onder de sociaal democraten is als wachtwoord gegeven dat er de meest mogelijke tucht betracht moet worden, en dat alle opzienbarende storingen te vermijden zijn. Een grondbezitter uitTu- cecchio heeft Koning Humbeit van Italië universeel erfgenaam gemaakt van zijn een millioen bedragend ver mogen. De beroemde russisehe schilder Weretschagin is door een dol len kond gebeten en heeft zich naar Pasteur's behandelingwij ze doen inenten. Blijkens bericht uit Bucha rest heeft de koning van Rnmeuiëaan een ernstig gevaar blootgestaan. Toen de vorst met den erfprins op weg naar de kerk was, gingen de paarden van het rijtuig op hol. Prins Ferdinand sprong uit het voertuig en kwam on gedeerd op den grond. De koning werd echter langs den grond medegesleurd hij bekwam eenige onbeteekenende wonden en begaf zich ondanks het voor gevallene naar de kerk. Na afloop van den dienst werd hij door het publiek warm toegejuicht. Men vreest dat nog twee mannen en vijf jongens zullen bezwij ken aan de wonden, bekomen bij den brand in het „Grand Central Theatre" te Philadelphia. Het is de vierde maal, dat deze schouwburg door brand is geteisterd. Bij den eersten biand, in 1861, kwa men verscheidene balletdanseressen om de tweede ramp, in 1867, kostte aan n menschen het leven; bij de derdemaal brandde de schouwburg geheel af, maar was daarentegen geen verlies van men» schenlevens te betreuren, en thans zijn 6 menschen verongelukt, 50 gewond en is het gebouw geheel vernield. Blijkens later bericht worden nog een man en twee jongens vermist. Te Fayette, Mississippi, werd een neger, die een vrouw had vermoord, opgehangen. Toen de familie hem in de kist grafwaarts droeg, hoorde zij in de kist zuchten. De man is nu buiten gevaarals hij ten minste niet opnieuw wordt opgehangen. gehouden in de Gouden Leeuwop Zaterdag 30 April 1892. 1. Een huis en erve, Warmoesstraat 21, 5850, B. A. v. d. Maden qq. 2. Een huis en annexe gebouwen en erven, Kleine Houtstraat 44, Niet ge veild. 3. Een heerenhuis en erve met grooten tuin, Parklaan 11, 12800, A. v. d. Linden. 4. Een heerenhuis en erve met tuin, naast het voorgaande, f 10500, H. M. Wijsman. 5. Een winkelhuis en erve, Groot Heiligland 9, f2825, G. de Vries. 6. Een huis en erve, Gortesteeg 1, f 1300, J. J. Martens. 7. Een huis en erve, naast het voor gaande, 3, 1300, A. Glaser qq. De perceelen 5, 6 en 7 gecombineerd. 8. Een huis en erve, Lange Raam straat 14, 760, P. Hoogeveen. 9. Een huis en erve, Lange Anna- straat 28a, 650, P. F. Jansen. 10. Een huismans- of boerenwoning met schuur, hooiberg, erf, werf en tuin, Liede, onder Haarlem merliede en Spaarn- woude, ƒ1140, H. Baonink. 11. Een winkelhuis en erve, Lange Annastraat 37, ƒ4370, M. van Deursen. 12. Een huis en erve, Doelstraat 25, ƒ1650, M. v. Deursen. 13. Een huis en erve, Kerte Vla mingstraat 4, 2535, J. H. Sehous. 14. Een huis en erve, Zydbaanslaan U 975» J- J- Martens. 15. Een dubbel heerenhuis en erve met grooten tuin, Jansstraat 79, 17000, opgeh. 16. Een stuk Bouwgrond aan de Parklaan. 17. Idem idem, naast het voorgaande. 18. Een dubbel heerenhuis en erve met tuiü, Jansweg 43. De perceelen 16, 17 en 18 gecom- bineerd, 15350, opgeh. 19. Een heerenhuis en erve met tuin, Parklaan 75, ƒ6430, opgeh. 20. Een huis en erve met luia; Korte Houtstraat 14, 3850, C. van Breemen. 21. Een huis en erve met grooten tuin, Gedempte Oude Gracht 70, ƒ8200. A, J. v. d. Pigge. 22. Een heerenhuis en erve, Ge dempte Oude Gracht 105, ƒ5660, A. v. d. Linden. 23. Een winkelhuis en erve, Lange Raamstraat 2, 3400, D. Groenendaal. 24. Een winkelhuis en erve, Lange Raamstraat 4, ƒ2650, C. J. van Zalen, -25;-Een -huis met pakhuis en erve, Wolstraat 19 en 21, 145©, G. J. Jansen. De perceelen 23, 24 en 25 gecom? bineerd. 26. Een huis en erve, Korte Zijlstraat 13, ƒ2700, J. Timmer. 27. Een huis en erve, Witte Heeren- steeg 21, /1825, D. J. W. louwmees- ter qq. 28. Een huis en erve, De Haas- traat 5, T. P. Korstenbroek, ƒ1070. Het stoomschip Zuid-Holland, van Rotterdam naar Java arriveerde 28 April te Batavia. Het stoomschip Frins Willem 111 is 29 April van West-Indië naar Am sterdam, te Havre aangekomen. Het stoomschip Zaandamvan de N. A. S. M., vertrok 3© April van Rotterdam naar Baltimore. Het stoomschip Maasdam, van de N. A. S. M., vertrok 30 April van Rotterdam naar New-York. Het stoomschip Samarang vertrok 30 April van Rotterdam naar Batavia. Het stoomschip Frins Hendrik, van Amsterdam naar Batavia, passeerde 29 April Kaap Rocca. Geboorten 29 April. M. C. van Santen Bauscher z. - 30. C. A. Kui pers—Zwaan z. - A. SmaggeLiesveld z. - W. de Jong—v. Bakel z. - 1 Mei. G. Scharpff—-van Willigenburg z. - C. M. de BoerSchaink z. Overleden 29 April. A. E. Kok Meijer 59 j. Raaks. - 30. H Wernik 74 j. Schoters. - 1 Mei. C. E. Wilkens Mulder 44 j. Hassel.pl. - H. K. van Beaumont 11 j. z. Palmstr. - A. M. Lourenburg n j. d. Van Marumstr. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan hel Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeldf waar deze Betrekkingen zijn te bevragen Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel Flinke verkoopster v. mode- en luxe-art. v. d. zomer in Scheveningen, teg. hoog sal. dnitsoh en fr. goed sprekende, briev, m. bijv. v. portret. 2. Juffr. in vak v. manuf. P. G. liefst teg. 1 Juli, flink v. d. verkoop en m. net pubL kuan. omgaan. 8. Practisch ontwikk persoon in meubelfabr. goed teekennar, eenige stijlkennis vereischt, kenn. v. tapjjthand. »tr. t. aanbev. 4. Bediende goed op de hoogte m. zeeverzeker. en daaibij behoorend beurs- en kantoorw. aanv. sal. ƒ600, kenn. der duitsche taal verei&cht. 6. Jongste bed. op cargad. kant. P. G. bek. m. eng. taal en vlug duidel. schrift, liefst bek. m. kantoorwerkz. 6. Bediende bij agent, sal; ƒ200 plus provi sie, bek. m. mod. tal., vooral engelscb. 7. FatsoenL jongmenscb op effect.kant. goed kunn schrijv. en reken. 8. Ijverig fatsoenl jongm. voor magaz. en kantoorbezigh. 16 h 18 jsal. voorl. 210. 9. Bediende in fijne zaak v. manuf. teg. Aug. P. G. provinc. OverjjsseL 10. Bediende R. C. in manuf. vooral gemaakte ondergoed, zoo spoed. raog. goed bek. m. boven gen. art. 11. Gemeente-archivaris, jaarw. ƒ1000, geze geld verzoekschr. 12. Bibliothecaris v. atbenaeum-bibliotb. jaarw. f80 gezegeld verzoekschr. 13. Fl. juffr. R. C. voor burgerzaak in manuf. goed op de hoogte van 't vak, volled. opgaaf geëischt. MARKTNIEUWS. Haarlem, 2 Mei 1892. Graan- en Zaadmarkt, Roode tarwe f 6,75, Witte tarwe f7,50, k f7,Rogge f6,50 Haver f 3>57^ f 3,4.2^, Duivenboonen f6,80, Paardenboonen f 6, Amsterdam, 2 Mei. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtFriesche Dokkummer Jammen f3,k 3,50, dito Franeker f3,10 k 3,6o, dito Zaaiers fo,do, Geld. blauwe f o, k o„Zeeuwsche Spuische Jammen f4,k 5,50, dito Flakkeesche f4,k f4,50, dito blauwe f o,k o,Pruisische Hamburgers f4.10 k 4,30. Petroleumbericht van P. G. C. Cal- koen, Makelaars, Amsterd., 23 April. De amerik Petroleum-noteeringen wa ren sedert ons laatste bericht volgens Reuters telegram: New-York 6,10, 6,10, 6,10, 6,10, 6,10, 6,10 ct. per gallon. Philadelphia 6,05, 6,05, 6,05, 6,05, 6.05, 6,0.5 ct. per gallon. Ruwe olie 59,59%, 59-. 59S. 59Ü. 59- C. p. V. Edam, 30 April. KaasAangevoerd 22 stapels, weg. 3276 Kg. Hoogste prijs ƒ30,de 50 Kg. Leiden, 30 April. Aan de Botermarkt aangevoerd 354 en 121 Vu deelen, te zamen 8290 stukken. Prijs ie kwal. f 42 k 52, 2e kwal. f 34 k 40. Alkmaar, 29 April. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 213 stapels, wegende 65.760 Kg. Prijzen: kleine Hooi Kaas f 32,50. Commissie Hooi t 27,middel bare Hooi f28, Schiedam, 2 Mei. Moutwijn f 9,25, Jenever f 14,75, Amst. Proef f 16,

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3