v° te koop: "vërlorenT GEMENGD NIEUWS. VAfilA, KLEINE ADVERTEMTI SCHILDERS. Letterzetters nette Loopjongen, GEVRAAGD TERSTOND! Men net Meisje Een net Loopmeisje een Jongste Bediende Knappe Jongen flinke Loopjongen. Nabij Haarlem FLESSCHEN. TE KOOP: TE KOOP: TE KOOP: Een Dameshondje landsche visschers en zoowel omdeN.O. als om de Zuid zag men ze by groepen van 15 tot 20, hoog in de lucht afge beeld en zich langzaam voortbewegen. Van de duinen af kon men het ver schijnsel duidelyk waarnemenmaar vooral op zee was het een prachtig gelicht. Het onderzoek door de jus- titie ingesteld in de sloot achter de kazerne te Gouda heeft weinig licht in de moordgeschiedenis verspreid. Gevonden zijn een beugelfleschje en kinderzaagje. Of deze voorwerpen met den moord in verband staan, is niet bekend. Te Lochem, voor het hotel Ampsen, is Donderdagavond om ongeveer acht uur een goederentrein, vermoedelijk tengevolge van een defect aan een wagen, op een wissel ontspoord groote verwoesting is daardoor veroorzaakt. De locomotief ligt in de sloot en do acht eerste wagens zijn ondersteboven gekeerd en ineen gedrukt. Een conducteur was beklemd geraakt tusschen het houtwerk van zyn wagen en moest uitgezaagd worden. Hij bleef echter ongedeerd. Alleen een remmer werd licht aan een Hand gekwetst. De reizigers uit Duitsch- land moesten Vrijdag, daar de weg nog versperd is, overstappen en vonden den trein te Zutfen vertrokken, zoodat zij eerst to 12 uur te Amsterdam konden zijn. De Times is gemachtigd mede te deelen, dat prinses Marie van Edinburg, dochter van Z. K. H. den hertog van Edinburg ec een rnssische prinses, met den troonopvolger van Ru- menië verloofd is. De zaak van Ravachol komt den21stenof den 22sten dezer voor het hüf van Montbrison. De instructie is gesloten. De deensche National li tende wijst op den bizonderen luister der koninklijke feesten te Kopenhagen. De vriendschapsbetuigingen van het bui tenland worden er vooraf opgemerkt en met name die van den czaar. Het blad zegt dat de houding van den czaar de sympathie der deensche bevolking voor hem nog heeft versterkt. Men gelooft, dat bijheton- geluk in de mijn te Birkenberg 200 personen zijn omgekomen. Vereen., Java-Comité en Ned. Vereen, voor Israël. Groots Kerk. lento Pinketerdsg. Vroegpr. 7 «re, Swasn. Voorn. 10 nre, Moeten. Ie tekBt. Nam. 2 ure, Veen, 's Avond* 8 ure, Knottenbelt. Se tekst. Tweede Pinksterdag. Vro*gpr. 7 uro. Veen. Voorm. 10 ure, van Lennep. Nisuxn* Kurk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Barbas. Ie tekst. Tweode Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Dr. E. Barger, pred. te Am sterdam. Voor Hoog. Jam- Kerk Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, van Lennop. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, J. A. Gerth van Wijk, pred. te Bennebroek. Voor Swaan. ÜakemtuT Kerk (Voor de Kinderen.) Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Hoog Eglise Wallonne. Eerste Pinksterdag. Dix heures, Debry. Christelijk Gereformeerde Gemeente Gedempte Ou do Grasht. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Mulder. Tweede Pinksterdag. Voorm, 10 ure, Mulder. Klein Heiligland. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, s Av. ure, Schotel. Tweede Pinksterdag. Voorm 10 ure, Schotel. Lutherxcht Kerk. Eerste Pinkstsrdag. Voorm. 10 ure, Poolman. Collecte voor het Ned. Zend.-genootschap. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, geen dienst. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Craandijk. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, de Vries. Remonstrantschc Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Tidoman. Met medewerking van het Zangkoor. Collecte voor de maatschappij ter opvoeding van weezen in 't gezin. Tweede Pinksterdag. Geen dienst. Kerk der Broedergemeente. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 nre, Weiss. Noorderkerk Ridderstraat. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, J. Langhout. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Ds. P. vau Sou, van Amsterdam. Predikbeurten der fled. Herv. Karkar! TE HAARi-Eh/! op ZONDAG en MAANDAG 5 en 6 Juni 1892, EEKSTEN EN TWEEDEN PINKSTERDAG. Eerste Pinksterdag. Collecte voor de zending in alle beurten, ten behoeie van de Utr. Zend.-Vereen,. Ned. Zend.- Tweede Piaktterdag. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. JSvang. Luthersche Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Dooosgezinde Kerk. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemendaal. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, J. D. van Arkel. Pinkster-Collecte. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, C. J. van Arkel. Heemstede» Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, J. Kuylman. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, Kuylman. lllllegom. Eerste Pinksterdag. Voorm. 9% ure, M. Buchli Feat. Tweede Pinksterdag. Voorm. 9% ure, M. Buchli Fest. Houtryk en folanen. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, C. van Koetsveld C Ez. Geen Zondagschool. Tweede Pinksterdag. Voorm, 10 ure, C. van Koetsveld CEz., Bij heide Godsdienstoefeningen Collecte voor het Ned. Zendeling genootschap. Santpoort. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, J. van Looneu Martinet. Collecte voor het Ned. Zendeling Genootschap. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. §paarndam. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Zeisen. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, H. Waardenburg. Doopsbedieniug en Collecte voor inwendige Zending. 's Avonds 5 ure, geen dienst. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10 ure. H. Waardenburg. Donderdagavond ure. By bell. H. Waardenburg. Zondag3gavond 7J4 uur op da Heide, door den heer B. van Zweden. Sandvoort. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Tweede Pinkstsrdag. Voorm. 10 ure C. Barneveld. son op 't laatste oogenblik nog genade gekregen en het geheele nommer van deze week ligt al op de pers. Wy had den onderscheiden oogenblikken getee- kend van zyn laatsten tocht naar 't scha vot en ook het beslissende moment. Wat zullen wy beginnen? XJitgeoer (kalm). Houd u bedaard, man. Laat er met groote letters boven zetten: Johnson begenadigd. Ziehier, waaraan hy ontsnapt is." Ned-^rd. lierv. Kerk, "Senrceibi-oe.Si. Eerste Pinksterdag, Voorm. 10 ure, J. A. Gerth van Wijk Jr Collecte voor de Zending. Tweede Pinksterdag. Voorm. 10% ure, Swaan, pred. te Haarle Collecte voor de Zending. Eerste Pinksterdag. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Een litteraire familieDe beide dochters schryven verzen, die niemand wil drukken, de zoon schryft tooneelspe- len, die geen mensch wil opvoeren en de moeder schryft novellen, die niemand wil lezen. En wat doet vader? O, die schrijft chèques, die nie mand wil accepteeren. Velocipede'fabrikant. Dio machine zal voor uw zoon beter zijn dan een ezel cf een hit. Zij 9et niet. Vader (nog niet geheel overtuigd). Het is best mogelijk, maar ik denk, dat de jongen er een geweldigen eetlust door krijgen zal. Het tooneel speelt in het heilige der heiligen van een eogolsch uitgever. Teekenaar (wanhopig naar binnen vlie gend) Kijk eens aan, daar heeft John- Karel II was voor een goed deel zijn troon verschuldigd aan de diensten, die hem door lord Shaftesbury waren bewezen; maar hy verzuimde die diensten te er kennen, toen hij er de macht toe had. Op zekeren dag, dat hy zich met den lord alleen bevond, werd hem een ge zantschap uit Schotland aangediend. De koning, wion het onophoudelijke vragen der Schotten begon te vervelen, zei tot den lorddoe gij u voor als koning, dan zal ik lord Shaftesbury voorstellen. De gezaDten werden binnengeleid, en de lord sprak hen op de volgende wyze aan Laat h8t u niet verwonderen, mijn- heeren, dat ik nog niets voor u heb gedaan, daar hebt ge lord Shaftesbury, op den koning wijzende, aan wien ik myn kroon te danken heb, ook hem heb ik nog niet bet minste blyk van dankbaarheid gegeven. Snelle promotie Wel beste vriend het verheugt me je te zieD. Ben je al lang uit Indie terug Je ziet er kostelyk uit. Ik herinne- me nog levendig dat je als luitenant vertrok. En mag ik je vragen wat je op't oogen blik doet Ex luitenant- Ik ben generaal. Wel goede hemel! Dat noem ik promotie I Ex-luitenantPardon laat mij uitspre ken. Ik ben generaal agent voor Neder land in de nieuwste soort scheerzeep In een stadje H. leefde een gezin dat zich mocht verheugen in 't bezit van een dienstmaagd die wat hardhandig was. Onlangs werd op die plaats een kleine schok van eeu aardbeving ge voeld. Schilderijen vielen naar beneden en het huisraad werd heen en weer gewor pen, In het drukst van hot tumult ging mevrou??, die boven was, naar de trap en riep zoo bedaard mogelijk: Maar Mientje, wat doe je toch van daag?" Een engelsch geneesheer, die in FerziS woonde, moest eens twintig mylen ver reizen, om den goeverneur eener provincie iets voor te schryven. *Na den hoogea lyder iets voorgeschreven te hebben,* zoo vertelt de dokter, «trok ik my in myne kamers terug, onder het voor wendsel, dat ik wat wenschte te eten, ia werkelijkheid om wat te gaan rusten. Twee uren daarna kondigde myn knecht my aan, dat het middagmaal, dat my volgens afspraak de goeverneur ver- schaden zou, zou worden opgediend en tegelijkertijd werd een groote etensbak met zes sohotels brood en andere bijzaken, een zeer groote beker ijssorbet en eene flesch wyn binnengebracht. Ik had groo- ten honger en was dus zeer geneigd te beginnendaarom voelde ik eene zekere foltering, toen mijn knecht, die ik uit Shiraz had medegebracht, op veront waardigden toon beval dat alles zou weggenomen worden. Toen myo maal verdwenen was, vroeg ik naar de ver klaring van het gebeurde. Hier is ze ,,-Ik weet, sahib, dat het maal, dat ik heb doen wegnemen, ruim genoeg was voor don sahib en goed ook, maar hier in Perzië wordt iemands waardigheid gesc hat naar de grootte van het maal, dat men hem sehenkt en het aantal schotels. Ik hob de lui te verstaan ge- gegeven, dat gij niet minder wilt dineoren dan mat achttien schotels. Wanneer ik meegedeeld had, dat gy het maal ge- bruiktet, zou men laag op u neergezien hebben. Zijt ge dan minder dan de ge neesheer van den prins? Immers neen. Hem zou men voor 't minst twaalf schotels geven of liever hij zou ze eischen. Ik verzeker u, dat ik in uw belang gehan deld heb. Eu de man had gelijk. Een middag maal, ruim genoeg voor minstens vier en twintig personen, werd in drie ver vaarlijk groote bakken opgediend. Ik proefde van een dozijn schotels zeer goed toebereide spyzenmyn knecht ruimde daarna alles wee; en ik zag hem met den hoer des huizes en talryke tafel- schuiraerB in do open lucht hun maal houden uit hetgeen ik had overgehouden. Wat is sterkerde draad van een spinneweb of een draad van staal Deze vraag werd dezer dagen gedaan in een gezelschap van ryke fabrikanten door den eigenaar eener staaldraadfabriek. Allen antwoordden als uit een mond Natuurlyk een draad van staal De vrager ontkende dat, er werd hoog ge wed en men zou de proef op de som rjemen. De moeilijkheid bestond hierin om eon staaldraad te maken, die niet dikker was dan de draad van een spin neweb. Eindelijk gelukte het. De beide dradtn van gelyke doorsneden werden nu beproefd, en zie de draad van 't spinneweb droeg 3 gram en de staal draad slechts 2 gram, zoodat de vrager de weddenschap had gewonnen. Prijs van 1 tot 5 regels 25 Cts. van de Advertentie Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing in bet beden verschijnend Nummer van „Het Blaadj'e". Meld-Hoodhulp. Wegens ziekte voor terstond ge vraagd, een Meid-Noodhulp, die netjes kan werken en smakelijk koken. Adres in persoon tusschen 6Vs en 8 uur, Frankestraat 20a rood G. MARSEILLE, te Lisse, vraagt zoo spoedig mogelijk een bekwa men KNECHT, voor een gerui- men tijd werk. GEVRAAGD met 1 Augustus a.s. of iets la eer, in een burgergezin, eene fatsoenlijke DIEHSTBBfiE als ffieid-Aliesn, die zeer netjes kan werken, eenigs- zins bekend is met strijken en van goede getuigen is voorzien. Brieven onder lett. A., bureau v. d. blad. Bij RÜIJGROK Co. kunnen terstond een paar aankomende geplaatst worden. Wordt terstond gevraagd een tevens voor Winkelwerk. Adres in persoon, Smedestraat 29 Een Buffetjuffrouw, een flinke Dienstbode en een Kinder meisje, boven de 16 jaar oud. Adres te vernemen bij den Boekh. D. J. v. d. WILK, Groote Hout straat 105. Ter Opleiding kan geplaatst worden een flink burger Jong- menseh, in het Magazijn van Huis houdelijke Artikelen, van J. LO MANS, Barteljorisstraat 24. GEVRAAGD. Te bevragen bureau van dit blad. kan zoo spoedig mogelijk geplaatst worden op een Atelier van Dames- costumes. Adres: Verwulft 7. I Op een Kantoor te Haarlem wordt gevraagd, een nette hand schrij vende. Eigenhandige brieven met opgaaf van leeftijd enz., gelieve men onder lett. V., te richten aan het bureau van dit blad. Nette COMMENSAALS kunnen geplaatst worden. AdresKorte Heerenstraat 22. Aan twee nette Jongelieden wordt Kost en aangeboden. AdresWitte Heerensteeg 9a rood GEVRAAGD, niet beneden 14 jaar. 31. GEVRAAGD EEN Adres: Groote Houtstraat 38. Voor" de Levensverzekering-Maat schappij lUnions, worden werk zame en invloedrijke Vertegenwoordigers gevraagd. Branch Manager voor Nederland L. C. MIDDENDORP, Singel 459. Amsterdam. In woning TE HUURTerstoud een mo dern Heerenhuis met 10 K, f 800een dito met 7 K. 531, en Benedenh. met 3 K./ 250, allen met Tuin. Te hevr. bid. Architect D, STORM, Schotersingel No. 15. Gevraagd tegen September in de nabijheid der Dreef, eene nette gemeubiieerds Slaapkamer, met Stookplaats, voor een Heer Er. br. lett. Z Boek- en Kunst handel JAC. ROOKMAAKER, Gr Houtstraat 11. wordt voor eene Dame met 3 Kin deren, van welke de oudste 15 jaar geheel Pension gevraagd met ge bruik van één Zit- en twee Slaap kamers, van half Juli tot half Augustus. Verzoeke opgave van gelegenheid en prijs franco onder lett. Y., bureau Haarl. Dagblad. In- en Uitverkoop van Ook aan huis te ontbieden. H. DE JONG, Zoetestraat 16. sonen wordt voor Zondag 26 Juni te Haarlem of Omstreken gelegenheid gevraagd te Dinee- AaDgeboden hij eene nette lamili;, ren. jy br. met prijsopgaaf p. eou- m de onmiddellijke nabijheid van TOrt, onder lett. A. V., Roodhabt's den Hout en Tram (voor twee da- Proeflokaal, Reguliersdwarsstr. 11, Amsterdam. mes) een gemeubileerde Zit- en vrijs Slaapkamer, TE K O OP: met Alkoof en geheel Pension, eenKleermakers-Naaimaehine, i/60 per maand. Franco br. No. 91,izoo goed als nieuw. Te zien bij J. van ibureau van dit blad. iDER STEEN, Kinderhuisstraat 17. Een net onderhouden Véloeipède (Bycicle). Te bezichtigen bij J. P. WESSELINGH, Beverwijk. Voor billijken prijs, een gebruikte, doch iu zeer goeden staat zijnde PIANINO waarbij een keurig Muziek-Etagère en Piano-Tabouret. AdresKoudenhorn 68. Dagelijks tusschen 1 —2 uur te zien. Zoo goed als nieuw, 2 Badon met Kachels, 2 Gaskronen. AdresVerwuljt 9. TE KOOP aangeboden (engelsch ras), 40 cM. lang, 20 cM. hoog. Adr. fr. br. lett. Z., bureau v. d. blad. Een flink Huis met Tuin, hoek huis, in de buurt van de Wilhel- minastraat, zeer geschikt voor Win kel. Adres onder lett. X., aan het bureau van dit blad. TE KOOP een Winkelhuis, waarin steeds met goed succes een zaak in dage- lijkscbe behoeften wordt uitgeoefend, knappen stand. Koopsom pl. m. 2800 gulden. Br. ft. lett. W, bur. van dit blad. Een Zilveren Dames-Horloge, vermoedelijk op de Raam vest of de Gedempte Raamgracht. Bij terugbezorging, Wilhelmina- straat 23, goede belooning.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8