ÖIMEMD NIEUWS. Twaalfde Muziekuitvoering in den Hout Sociëteit „TROU MOET BLI1CKEN.' Stoomvaartbflrichten. yau Burgerlijke Stand. Langeboden Betrekkingen ia Nederland. en willen in een groot aantal fabrieken den arbeid staken. Reeds hadden bot singen plaats tusschen dragonders en de bevolking, waarbij de soldaten ge noodzaakt waren cene charge te maken en daas bij een aantal werklieden ver wondden. De Regeering, besloten de onregelmatigheden zoo spoedig mogelijk en met kracht te onderdrukker., heeft reeds den staat van beleg voor Bar celona afgekondigd. In Minneapolis in Amerika was het Donderdag al even onrustig, doch de opstootjes hadden daar een anderen grond. Als verwoede leeuwen staan daar de partij van Blaine en van Harrison tegen elkander over. Bij een optocht die beide partijen hielden, kwam het tot een gevecht en de heethoofdige yankees, spoedig genoeg grijpende nsar mes en revolver, staken en schoten er duchtig op los. Gelukkig zijn ia zulk een tumult de meeste schoten mis, maar beide partijen waren, toen men tusschenbeide kwata, deerlijk gehavend en de wederzijdsche vaandels vernield. Als het eu al zoo toegaat, hoe zal dan de toekomst wel wezen, terwij': de dag van de verkiezing nog ver verwijderd ;s Het Comité voor de besluiten der Republikeische Conventie heeft beslo ten de volgende verklaring aan de vergadering voor te stclien, als deel zullende uitmaken van het programma der partij „Het Amerikaansche volk staat net bi-metallisme voor en verlangt het ge bruik der beide metalen als wettelijk betaalmiddel, onder zoodanige bepalin gen als door de regeering vastgesteld zullen worden tot verzekering en hand having van de gelijkheid der metalen zoodanig dat alle dollars, hetzij van goud, van zilver of van papier, dezelfde wettelijke waarde zullen hebben." Voorts wordt voorgesteld dat de verga dering hare goedkeuring hechte aan de onderworpen internationale muntconfe- rentie, Volgens berichten uit Montreal heeft de gewezen minister-president van Que bec, Mercier al zijn bezittingen ter be schikking zijner schuldeischers gesteld en bedraagt zijne schuld 60000 dollars: Dat de czaar van Rusland tevreden was met dde ontvangst in Kiel, blijkt wel daaruit, dat hij in Kopenhagen te- rugkeerd, onverwijld een telegram aan keizer Wilhelm zoDd, met zijn dank voor de schitterende en vriendschappe lijke receptie. Door de monachale rechterzijde in Franki ijk is de tekst goedgekeurd van het antwoord op den brief van den Paus, waarin Z.H.de katholieken aanspoorde zich aan de republiek te onderwerpen. Zij verklaart daarin te eerbiedigen alleen het geen dePaus met betrekking tot zaken den godsdienst betreffende beslist, maar als burgers meenen de monarchalen voor zich het recht te mogen vorderen, getui genis te geven van hunne politieke voorkeur voor het monaic'oaal beginsel en dit beginsel te verdedigen. Met de conservatieven van andere schakeerisgen zullen zij zich op het ter rein der conservatieven belangen trach ten te verstaan, maar in de staatkunde blijven zij besliste royalisten. Uit Konstantinopel wordt aan de Daily News gemeld, dat de armenische patriarch zijn ontslag genomen heeft tengevolge van het verbod der Porte, om een armenisch feest te vieren. Ir> Armenia heerscht een schrikbewind der Turken. Et hebben aanhoudend ge vangennemingen plaats. De cngelsche gezant heeft daarover zijn beklag ge daan. Te Brussel is de jockey Elsick, die den laatsten wedren won, door twee jockeys uit jaloezie niet 10 dolksteken vermoord. De koning; van Zweden, van Parijs komende, kwam te Honeef, Woensdagavond te 10 uren aan, na den dag te hebben doorgebracht bij de Vorstm-Moeder van Wied te Neuwied, waar op dit oogenblik ook de Koningin van Rurnenie vertoeft. De koning nam zijnen intrek in de villa Schaafhausen. Het te Parijsverschijnende blad La Politique Coloniale bevat een schrijven van kolonel Monteil, die, naar luid van berichten, bij hetTchad- meer is aangekomen. Uit dien brief blijkt dat de expeditie den 150a April van Laofiera vertrek en achtereen vol gens Yako, Washadongon, Boussorna. Onegon en Zebba, de hoofdstad van Yagha, bezocht. Deze laatste stad bereikte men na 80 kM. door de woestijn te hebben afgelegd. Vervolgens trok men door de land streken Torrodi en Say, waar de expeditie een zeer gastvrij onthaal te beurt viel, over den Niger door Guerma, Mahouri en Kabi. Dosso werd zonder veel moêite bereikt, echter niet zonder dat men herhaaldelijk was bestolen. Van Dosso naar Ginoude, de hoofd stad van Mahouri, ging het minder gemakkelijk, maar de koning van Mahouri was zeer voorkomend en ont ving de expeditie goed. Nog meer wel willend betoonde zich echter de Sultan van Sokoto, die van de aankomst van het gezelschap was verwittigd en zich zeer gevleid rekende door de eer van het bezoek. Den 29ste!! dezer maand zal keizer Wilhelm zijne reis in de Noordzee beginnen. Hij vertrekt van Kiel naar Bodoe in Noorwegen en van daar Daar de Loiodden. In het begin van Augustus keert hij naar Wilhelmshafen terug. Er is in Wee 11 en sneeuw gevallen, üp deze sneeuwbui volgde eei. flinke slagregen. Het Douaukanaal, dat door Weenen loGpt, trad op ver- tcheidci e plaatsen buiten zjjn oevers. De kei de is der huizen in Lcopoldstadt liepe.vol water. Dc Donau begon ook te rijzen en maakte, dat een aantal huizen in Donaustadt slechts per boot te bereiken waren. Verscheidene dorpen in den omtrek van Weenen zijn over stroomd. In parlementaire kringen te Rome bespreekt men druk het be zoek van grootvorst Koustantijn aan Carnot; men hecht er groote beteekenis aan. met het oog op de plaats het tijdstip waarop het bezoek plaats had. Men gelooft dat dit bezoek vooraf beraamd was, teneinde aan de ontmoe ting te Kiel elke politieke beteekenis te ontnemen. Deze ontmoeting is op deze wijze tot eene bloote plichtpleging te ruggebracht. De voorstanders van eene vredelieven ds politiek leggen eenige bezorgdheid aan cbn dag. Zij vreezen dat de feesten te Nancy tot uitgangspunt zouden kunnen dienen van eene nieuwe politieke ge dragslijn in Frankrijk ,die zonder be paald aanvallend te zijn, tegenover Duitschland toch vrijmoedig genoeg zon werden ora tot verwikkelingen aan leiding te kunnen geven. De rust van Europa zou daardoor kunnen worden verstoord. De feesten te Nancy en het onderhoud van Carnot met den grootvorst Konstantyn worden beschouwd als merkwaardige geschied kundige feiten, waaraan veel meer waar de te hechten is dan aan de betooging te Kiooostad. Eene nkase van den czaar verbiedt aan vreemdelingen eene plaats te bekleeden als directeur eener fabriek. De tweede zoon van den czaar, grootvorst George, die sedert zijn terugkeer uit Italië aau longontsteking lijdt, ondergaat thans eene knor in den Kankasns. Hij houdt daar verblijf in een vertrek met geheel kale murende meubelen zijn van hout, volstrekt on bekleed. Tot slaapplaats dient hem eene zeer dunne matras. Gedurende den winter raocht er slechts een klein vuur aangelegd worden. De geneeshceren zijn van oordeel dat op deze wijze de bacillen gedood worde* en dat binnen twee jaren de grootvorst geheel genezen zal zijn. De heer Eugen Wolf heeft uit Zanzibar getelegrapheerd, dat Emiü Pacha overleden is. Het telegram zegt, dat er thans berichten omtrent het. over lijden van Emin Pacha over Mombassa komen en wel van engelsche zijde. (Deze berichten zijn ook reeds medege deeld) Dr. Stuhlman is op weg nsar Mywapwohij reist over Tavora. Men dient af te wachten oi de doodstijding we-rkeiijk waar is. Sedert hetgeen in den laatsten tijd met Emin Pacha heeft plaats gehad, zou het zeker niemand verwonderen, indien de wakkere man werkelijk over leden was. Men weet, dat hij op zijn terugtocht naat het Victoria-Nyanza- Meer blind is geworden. Hij was toen reeds ernstig ongesteld. Is hij werkelijk overleden, dan mist Afrika in hem een ontdekker, die alle krachten van geest en lichaam heeft ingespannen, ten einde aan het donkere werelddeel licht te brengen. Een geheimzinnige ge- benrtenis heeft te Kspenhagen de ge moederen in beweging gebracht. Drie jongelieden, intieme vrienden, hebben binnen een tijdsverloop van 24 uren zelfmoord gepleegd. De eerste, met name Holmer, commies in zout en ko loniale waren, werd Zondagmorgen dood in zijn bed gevondenhy had vergif genomen. Teen zijn vriend, Eduard Bardum, die aan eene stoombootmaat schappij verbonden is, dit hoorde, ging hij naar huis, sloot zich in zijne kamer ep en verhing zich. Toen de derde vriend, een jong horlogemaker, Woens dag den dood van zijne beide vrienden vernam, vergiftigde ook hij zich in zijne woning. De drie zelfmoordenaars waren flinke jongelieden van goede familie. Wat de aanleiding voor hunne daad is geweest, weet men niet, doch reen gelooft, dat er een liefdegeschiedenis bij in het spel is. Toen de aartshertogin Maria Theresia Dinsdag jl. te Buda pest aankwam, werd een klein meisje door haar rijtuig aangereden. De aartshertogin deed onmiddellijk halt houden en stapte uit haar rijtuig. Zij nam het kind in haar armen en een dokter, die spoedig kwam aanloopen, zei, dat het meisje niet ernstig verwond was, raaa.r toch naar het hospitaal ge bracht moest werden. De aartshertogin vroeg echter aan het meisje waar hare woning was en reed met kind daarheen. De ouders van het meisje waren af wezig en de hertogin verbond toen zelve het kind, volgens de aanwijzingen die de dokter gaf. Zij toefde nog eenigen tijd in de woning, praatte vriendelijk met het meisje en beloofde haar een nieuwe jurk. F.enigen tijd geleden liep de jonge graaf George Karolyi weg met de actrice Boriska Frank, trouwde met haar en werd dezer dagen vader. Aau zijn vader, den bekenden hongaar schen edeiman, berichtte hij dit heuglijk nieuws in ecu brief uit San Francisco. De oude graaf antwoordde dadelijk, dat hij zijn zoon en diens familie gaarne weer in genade aannemen en hun als zij terugkeerden, een landgoed geven zou George Karolyi heeft evenwel dit aanbod afgeslagen. Hij is hotelhouder te San Francisco en bevindt zich daar gelukkig bij. Onder zijn personeel zijn twee andere hongaarsche edelen, Ladis las de Stregeoyi die secretaris en Logo- thetti, die portier van het hotel is. De berichten uit Pittsburg (V. S') omtrent het gebeurde te Titusrille-Oilcity, luiden eeDigzinste genstrijdig. Trouwens alles is zoo ont zettend snc-1 geschied, dat de tijd voor- nauwkeurige waarneming ontbroken moet hebben. Eene maand lang heett het ia het Noorden en Westen van Pennsylvania bijna aanhoudend geregend. In den ochtend van den 5en dezer had er eene wolkbreuk plaats alle rivieren en stroo men traden buiten hunne oevers; een aantal petroleum tanks werden mede- gesleept in den razenden stroom, en terwijl nu volgens sommige berichten de licht ontvlambare vloeistof door de hevige bewegiüg ontbrand is en zich brandende over het water verspreid heeft, melden andere dat de bliksem in een pcrtoleum reservoir geslagen is, waaruit alles door eene vurige massa over stroomd werd.Misschien is beide gebeurd. Ziehier het verhaal van den admini strateur der Olie-beurs: Ik stond op de spoorwegbrug naar de rivier 'ce kijken, toen ik een sterke benzine-lucht rook en onmiddellijk daar na eene ontploffing dicht bij de brug hoorde. In een ©ogenblik zag ik de ge- heele oppervlakte der Alleghany-rivier overdekt met vlammen, die met het wa ter voortgezweept werden, ronddraaiden kolken, de bruggen lekten, en uit het in massa's ronddrijvemde hout hui zenhoogs rookwolken deden opstijgen. Spoedig daarna eene tweede ontploffing, ditmaal bij de Dewdrop Reinery, door andere ontploffingen gevolgd. Toen zag ik niets dan vlammen overal, met water er boven en er onderde geheele stad in vuur. De tank van de Pennsyl- vania-Reinery, die omgevallen is en het GDgeluk teweeg gebracht heeft, - ield tweeduizend vaten gedistilleerde benzine in Men stelle zieh die ontzettende massa brandbare stof voor, half ia vloeibaren en half in dampvormigen staat, door het hemelvuur in brand gestoken en naar beneden stroomende met eene snelheid van zes ©t negen mijlen in het uur. Er was niets tegen te doen alles moast verbranden," Er waren tot Dinsdag middag 122 lijke gevonden en er worden aog meer dau 200 personen vermist. Om in de eerste behoeften te voor zien wordt geldelijke hulp ten bedrage van 150,000 dollars gewaagd. Dinsdag was er voor 12000 do'ilats icgeschre ven. Volgens de Grazer Tage post heeft het grootste natuurwonder van Amerika, de „magneet van Georgia," die in de oude en nieuwe wereld zijn aantrekkingkracht uitoefende,, tot de ma gische glans van zijn roem te Gray plotseling verbleekte, in een bevallig jong meisje van Graz, in mej. Justi Clarmann, de dochter van den architect Clarmann, een navolgster gevonden, die alle toeren waarmede miss Abbott zoo lang de wereld in verbazing bracht met dezelfde bravoure uitvoert, en bo ven haar „beroemd" voorbeeld nog voor heeft dat zij alle toeren na afloop uitlegt. Mej. Clarmann trad Zaterdag ïn den Verein der Kunstfreunde op en toonde met hare verrassende toeren, hoe zelfs het tengerste vrouwtje, de bijna boven- menschelijk schijnende kunststukken kan uitvoeren als haar mediums in het ge bruik van kracht zich geheel houden aan de voorschriften, die miss Abbott hun geeft. De natuurlijke verklaringen die de architect van de kunststukken van zijn dochter gat, wekten levendige be langstelling en toonden, dat de toeren van miss Abbott niet langs medischen weg, maar volgens dej wetten dei natuur kunde moeten worden verklaard. Mej. Clarmann komt de eer toe, de eerste te zijn die miss Abbott, het „grootste wonder der wereld," getrouw heeft ge- nimbus, die deze „magnetische wonder- dame" omgaf, geheel heeft vernietigd. De laatste post uit de Transvaal bevat onder meer eeltige statistische opgaven omtrent de goud' delverijen. Er is gedurende de eerste drie maan den van dit jaar een totale vermeerdering van iakomstea der goudvelden ten bedrage van meer dan £40.000, waar van het grootste deel over de £39,000 in de schatkist vloeit. Den grootsten sprong voorwaarts heb ben de heidelbergsche goudvelden ge maakt, die van 782 op 2670 gekomen zijn. Maar ook de Witwaterrandsche delverijen, die vau Johannesbuig, Boks burg en Krngersdorp, zijn belangrijk vooruitgegaan. Johannesburg is van zestig tot bijna honderdduizend pond sterling geklommen Alleen de Barber- tonvelden hebben niet deelgenomen arm de algemeene voorwaartsche be weging en zijn zelfs achteruitgegaan (behalve de Kaapsche Hoop velden). Het totaal der opbrengst bedroeg gedurende hei eerste kwartaal dezes jaars 148,181. op Zondag 12 Juni, des middags van 2%4 uur, door het Stedelijk Muziek korps, onder directie van den Luit.- Kapelm. C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. Mendelssohn. Meyerbeer. Strauss. Delxbes. Auber. Nita. Lccocq. 1. Marsch aus Athalia 2. Fest ouverture 3. Liebes Zauber Polka Mazurka 4. Ballet Fantaisie. 5. Ouverture la Neige 6. Valse Espagnola. 7. Fantaisie de l'operette Madame Angot. CONCERT, te geven door het Ste delijk Muziekkorp, onder directie van den Luit.-Kapelmees?er C. P. W. KRIENS, op Zondag 12 Juni 's avonds te 7% uur. PROGRAMMA. 1. Marsch uit de Syrapho- nische Dichtung Ma- zeppaLiszt. Geïnstrumenteerd door Kriens. 2. Concert ouverture. Sennelich 3. Journalisten Walzer Strauss. 4. Fantaisie The Last Rose of Summer Kappey. Ouverture Les Dra gons de Villaers Maillari 6. a). Entre acti aus Ro- samuude Schubert. 7. b). Tore&dore et Anda - louseRubinstein. Geïnstrumenteerd door Kriens. 8.Curi« der G :ts t der Woinloden Ungarisch BalletGrossmann. 9. Potpourri uit Italiaan- sche Opera's. Clement. FAMILISBERiGH TEN- Gehuwd 8 Juni. C. K. Otto en G. Wad, Renkum. - 9. T. J. A. Diep huis en M. C. J. van den AndeJ, Am sterdam. - L. Zijl en H. Goossen, Zeist. - J. B. Manger en C. F. P. van Wijk, Amst. - W. J. Brückmanu es J. M. van Kesteren, Amst. - F. Lewingdon Preslahd en A. E. Baarslag, Amst. - C. I. Kuijper en M. van Reenec, Amst. - S. R. Bouwman en J. Brunner, Am sterdam. - H. Feitkamp wedr. van C. F. S. C. van Dompseler en A. S. Cre- mer, Amst. - N. J. C. Bühnicg er. E. J. Derksen, Amst. - G. Hulsteede Jr. wedr. van B. liagedoorn en M. C. Bergendahl, Nieuwerarastei. - J. Sie mens en M. E. Sttasser, Arnst. - J. J. van der Sande en S. Doedes Breuning, Wolvega. - G. Waruderiuk Vinke en J. C. H. van Verre Amst. Geboorten: 6 Juni. J. R. Bouten De Hoop Scheffer z. Amst. - JM. von Weiier— KraijenhofF z. Maastricht. - 7. W. R. Matthieu—Hartkamp d. Amst. - 8. J. A. Frima—Van der Tuuk z. Gro ningen. - A. HuijsserRouts z. Amst. - C. D. vnn Vriesland Van Diea d. Ara sterdam. - E. J. P. DoorninckRepe- laer d. Bennebroek. - 9. O. P. H. DijckmeesterHondius z. Den Haag. Overleden: 6 Juni. G. Vethaak Schuitemaker 48 j. Zaandam. A. R. E. SëhlkeEngelman 53 j. Kassei. - J. P. Boon jm. Purmerend. - 7. G R. ten Dam 64 j. Kampen. - P. Meijer Klein 36 j. Amst. P. A. Scheltus 83 Herwijnen. - 8. P. Visser Pz. 83 j. Serooskerke. - 9. Wed. A. C. Berk hout— Preseun 76 j. Den Haag. Het stoomschip Edam van de N. A. copieerd en daarmee den geheimzinnigenjS. M., vertrok 9 Juni van Rotterdam naar Baltimore via New-York. Het stoomschip Prinses Sophievai Batavia naar Amsterdam, arriveerde Juni te Suez. Het stoomschip Bataviavan Rot terdam naar Java, arriveerde 9 Juni ti Marseille. Het stoomschip Salakvan Java naa: Rotterdam, arriveerde 9 Juni te Mar seille. Het stoomschip Spaarndam, van d« N. A. S. M-, van New-York, arriveerde den 9de Juni te Rotterdam. te De voorwerpen zijn dagelijksuitgezon derd op Zon en feestdagenvan 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen Een en-tout cas. Een bril in étui. Eer muilkoif. Een scheen. Een dames- wetkmanóje. Een duimstok. Een paai nieuwe damespantoffeis. Een bloed koralen armband met gouden sluiting Een eind touw. Een R. C. kerkboekje, Een blauw- en een dito wit kinder sokje. Twee straatspiegels. Een zilveren oorbel. Een protest, kerkboekje. Een fantasie armband. Een onderstuk eenei rijtuiglanlaarn. Een' parasol. Een poot eener kast. Een gordijn. Een gordijn. Een insigne van een zang ver eeuiging. Eeu ijzeren schop met houten steeL Een paternoster. Eenige sleutels. Eenige paren handschoenen. {Alles op straat gevonden). Terug te bekomen bij A. Waalewijn, Wijde Appelaarsteeg No. 1, een kinder- corset. Idem bij M. Mok, Burgwal No. 81, een vrouwenzak met o. a. een por- ternonnaie met eenig geld. Id. bij J. Möhringer, Lange Margarethastr&at No. 26, een portemonnaie waarin eenig geld. Id. bij F. Rijbroek, Bleekersstraat No. 3B, eene plank eener schuit. Id. bij D. Compster, Ruijsdaelstraat Ng. 4, eene kleine hond. Id. bij juffrouw G. Bouwer, adres mevrouw Avis, Nieuwe Gracht 98, eene gouden kinderoorbel. Id. bij A. Janssen, Vooruitgangstraat No. 86, eene env eloppeinhoudende 4 ver moedelijk waardelooze coupons. Id. bij den schipper Markus, Oudeweg, een heipaal. In ééne der waggons van de Bloe mendaalOverveen Haarlem Tramamnibus-maatschappij achtergelaten Een paar handschoenen. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een lombardbriefje. Geboorten 9 Juni. F. Hoogkamer Brussel d. J. M Muddcvan Veen z. Overlieden: 9 Juni. L. Verputten 64 j. Hoogstr. - C. v. d. Kuije 6 md. Ónavalsp. - G. L. C. A. v. Rijn Walraven 72 j. Piein. Aan GeHöonneerden op dit Blad tn hunne huisgenooien worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn Ie bevragen Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Juffr. extern in zaak v. fijne manuf., bek. d. fr. taal en kenn. v. zijdenstof. str. tot aanbev. 2. Fl. juffr., geen dame, P. G. door onvoorz. 0 nstandigh. zoo spoed. mog. bov. 30 j. in drukke omgev. om vrouw des huiz. in allesbehulpz. te z\jn en m, kind. om te gaan, loon n. bekwaamh. 8. Iemand ter verzorg, v. hulpbehoevend, be jaard heer, op de hoogte v. ziekenverpl. tevens geneg. eenige assist in huish. te verl. opgaaf v. cond. verl. 4. Bediende op druk kant. te Amst. terst. als sis'., bij bockh. rolk. op de hoogte v. h. ital. boekh. en mod. tal., lee'.t. 25 a 30 j. 5. Ruetead of gepension. milit.-apothsker teg. billijke vergoed, in welvar, stadje om toez. te houd. o.er apotheek eener weduwe. 6. Net, actieL" jongm. in een tot heden locaal werkende handelsdrukkerij on kantoorboekh. m. fl. client., geneg. om zaak uittebr. door aanbr. baitenclientèle, gelegouh. tot associatie. 7. Bekw. Ie modiste voor Nijmegen. 8. Bediende P. G. in uitgebr. magaz. v. fijne msnuf. teg. 1 of 15 Ang. volk. m. h. vak cn vooral m. etal. bek. 9. Bekw. verkooper bij ijzerfirma in Amst. op de hoog e v. mod. tal. en administr., bekendh. m. h. vak str. t, aanbev aanmeld schrift. 10. Twee bekw. winkeljuffr. v. drukke zaak in gebr. goed. en tricot-artik. m. h. vak bekend. 11. Bekw. en eerl. huishoudster in hotel voor dadel. teg. hoog sal. 12 Bediende van goeden huize op agentuurs kant. 16 h. 17 j. goed schrift en vooral m. eenige kenn. v. h. duitsch. 13. Reiziger r. sigarenfabr. m. goede refer, uit het vak. 14. llestanrant-kellners voor dadel, bekwiam, bek. m. d. eng. en duitsohe talen en met goede ref. MARKTN1 EU WS. Amsterdam, 9 Juni. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtFriesche Dokkummer Jammen f 2,k 2,60, dito Franeker f2,20 2,80, dito Zaaiers fo,&o, Geld. blauwe f o,o„Zeeuwsche Spuische Jammen 12,50 k 4,dito Flakkeesche f 2,50 k 14,dito blauwe f o,k o,—. Pruisische Hamburgers f 3-5° 3,60. Schiedam, 9 Juni. Moutwijn f9, Jenever f 14,50, Arast. Proef f 15,75

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3