Miro*. AFBBAAMLII. GEMENGD NIEUWS. POLITIEK OVERZICHT. SocieteitJ („TROU MOET BLIJCKEN." Hoogere Burgerschool te Haarlem. Burgerlijke Stand. Dekkers Zeep Twaalfde Muziekuitvsering in den Hout Advertentiën. SCHOOL voor Lager en Hüeer Uitgebreid Lager Onderwijs. „des Werkmansvriend". Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Nieuwe Haarlemsche BEGRAFENISVEREENIGING TE HAARLEM. vergeseld en het koninklijk rijtuig werd la Diumont" gereden. Onder het gejuich der menigte werd de plaats bereikt waar de plechtige steenlegging zou geschieden. Toen de vorstinnen in het paviljoen plaats namen klonken de eerste tonen de* cantate, door Richard Hol gecom poneerd, met tekst van Nicolaas Beets, en nadat de oorkonde door de koningin en hare moeder was onderteekend, nam eerstgenoemde den zilveren truffel ter hand en metselde den sluitsteen in. Nu ktonk het tweede deel der cantate uit honderden kelen. H.H. M.M. werden langs het stand beeld van Jan van Nassau geleid, dat zij een oogenblik bleven bezichtigen, terwijl de kinderen aanhieven „Wilhel- mina van Nassouwe, aanvallig konings kind,44 waarna men de kloostergang binnentrad, waar studenten met vaan dels en banieren „en haie" geschaard stonden. In het groot auditorium had de plech tige ontvangst plaats. Prot. Snellen sprak de vorstinnen aan en stelde haar den senaat, oud-leeraren, kerkelijke hoogleeraren, lectoren, doeen- ten en verderé dignitarissen voor. Prof, Snellen boodj haar verder een geschenk aan.j Het is een aquarel van Josselin de Jonghhet auditorium, de kloostergang en een gezicht op den Kloosterhof en den Domtoren voorstel lende. De regentes dankte met eenige woorden en ook de jonge koningio be dankte vriendelijk, terwijl zij profs, Snellen en Gallee de hand reikte. Ter wijl H.H. M.M. de aquarel bezichtigden ruischte het orgelspel door de oude ge welven. De plechtigheid maakte een groot- schen indruk. Minzaam groette de jeugdige vorstin de studenten terug, toen zij tusschen hen doorgaand, hun groet ontving. H.H. M M, werden daarna naar de senaatskamer geleid. Ten tweeden male de studenten en hoogleeraren voorbijgaande, begaven de vorstinnen zich daarop door de klooster gang naar buiten, waar de rijtuigen wachtten, die haar langs een omweg naar het Stadhuis brachten. De medaille en het hulde-adres werden aangeboden en aanvaard en de leden van den Raad werden aan H.H. M.M. voorgesteld. Voor de vensters der burgemeesters kamer gezeten, sloegen de beide vorstin nen met belangstelling den voorbijtrek- kenden historischen optocht gade, en lieten zich omtrent de beteekenis van een en ander door de autoriteiten in lichten. De kleine koningin, vlak voor het venster gezeten, vermaakte zich ter dege. Toen ten slotte de huidewagen, van het Centraal Comité, tot voor het Stad huis was genaderd, daalden twee der in romeinsche kleederdracht gehulde jonge meisjes van hare plaatsen, en boden der vorstinnen bouquetten aan, Toen de optocht voorbij was, verbrak de samengepakte menigte het cordon der politie. Een hoop mannen en vrou wen verdrongen zich voor het open venster, waar de vorstinnen zichtbaar waren, en hieven een geestdriftig „Lang zal ze leven in gloria" aan. Spoedig evenwel reden de rijtuigen weder voor en ving de rijtoer aan. Allerwege hartelijk toegejuicht, be reikte de stoet eindelijk de Oranjebuurt, (de Koning-, Willem- en Oranjestraten), Kort vóór dat de stoet naderde, was er nog geen doorkomen aan, vooral in de volkrijke buurt Wijk C, maar het escadron huzaren maakte spoedig ruim baan. In de Willemstraat ondervond men oponthoud. De kleinzoon van den kruidenier Har twig bood Koningin Wilhelmina bloemen aan met een adres van hulde, door grootvader geredigeerd, Voort ging het verder naar Paushuize en het gebouw voor K. en W. Te halfzeven kwamen de Koninginnen voor het Gebouw van Kunsten en We tenschappen aan, waar een schitterende maaitijd werd gehouden. Aan den disch, die door de muziek der schutterij kap el werd opgeluisterd, waren genoodigd de commissaris der koningin, de minister van binnenland- sche zaken, de secretaris-generaal, ver schillende hoogleeraren der Universiteit, van leden Gedeputeerde Statenleden der Eerste enTweede Kamer en leden van den utrechtschen gemeenteraad, te 78 personen. De burgemeester hield aan tafel een toespraak op de beide Koninginnen waarop de regentes met eenige vrien delijke woorden dankte. Later dan men dacht was de maaltijd afgeloopen en werd de terugtocht aan gevangen. Inmiddels werd op verschil lende punten der stad muziek gemaakt en de Maliebaan verlicht. Tussehen de vier rijen boomen hingen onafzienbare guirlandes van lichtjes, de geheele laan langs, zoodat de dichte drom wandelaars met een lichtzee werd overgoten. Ook de zoomen der grasperken in het Hoogeland waren met een onnoemelijk aantal lichtjes afgezet. Stampvol was het in de laan, toen de koninklijke stoet naderde, die eerst de Oostzijde nam, vervolgens langs de Westzijde terugkeerde en eindelijk door de Mid denlaan voorgoed uit het oog verdween. Tot dicht bij het fort aan de Bilt- straat deden burgemeester en wethou ders HH. MM. uitgeleide, die zonder twijfel een aangename herinnering aan hun bezoek in Utrecht medenamen. Tot in den nacht werd er muziek gemaakt in de stad, terwijl verschillende huizen illuminatiën hadden ontstoken en overal een levendig gewoel heerschte. Utrecht heeft onze vorstinnen op waardige wijze ontvangen en gehuldigd. Het duitsche otfiicieele blad, de Reichsanzeiger deelt mede, dat aan de Koningin-Regentes van Nederland de Louise-orde met het jaartal 181314 is verleend. Uit Spanje wordt nu weer gemeld, dat het toch te Barcelona met de muitery zoo erg niet is. Een groot aantal werk lieden nebben den arbeid hervat en de staat van beleg is niet afgekondigd. Dit moet wel gebeurd zijn in Calaharra, een andere spaansche stad. Daar zou het grauw den bisschop met steenen geworpen en dezen gedreigd hebben. Rumoer en tumult heerschte er ook de italiaansche Kamer. Vrijdag bij de behandeling der kredietwetten werd zoovaak en zoolang gesproken, tot ein delijk de heele Kamer er genoeg van had en tot het eindigen der debatten besloot. Negentien moties waren inge diend en daarover werd toen beraad- w i. Het schijnt dat 6/is zal worden toegestaan, maar een besluit werd Vrijdag niet genomen. Met 192 tegen 144 steramen nam de Kamer het wetsont werp betreffende de buitengewone uitgaven voor militaire doeleinden aan. Een nieuwtje voor Parijs is, dat de bekende schrijver en diplomaat, gene raal Tcheng-Ki-Tong, die onlangs door den keizer werd teruggeroepen van de ambassade te Parijs, nu in China gede gradeerd is, voorts als diplomaat ont slagen en te Peking gevangen gezet, omdat z\jne particuliere knoeierijen in geldzaken te Parijs, het aanzien van China benadeelden. De gewezen gene raai zal uit de gevangenis worden los gelaten zoodra hij zijne schulden heeft betaald. Het congres van mijnarbeiders te Londen heeft een maatregel genomen, die nogal opzien verwekt. Besloten werd namelijk een internationale werkstaking veor te bereiden, ingeval de regeeringen weigeren den achtarigen werkdag in te voeren. De republikeinsche confentie te Min neapolis heeft met groote meerderheid reeds bij eersce stemming Harrison ge kozen als ©andidaat der republikeinsche partij voor de presidentsverkiezing. Uit Buenos-Ayres wordt gemeld dat de radicale leiders onverwacht in vrij heid gesteld zijn, doch dat zij de in vrijheidstelling weigeren zoo lang de staat van beleg niets is opgeheven. Uit Teheran wordt aan de Times bericht dat het russisehe gezantschap bekend heeft doen maken reizigers uit Perzie naar Rusland moeten op aange wezen punten der grens een genees kundig onderzoek en zoo noodig ont smetting ondergaan. De grens over te trekken langs andere wegen is verboden. §JTe Tunis is de Amin der Marokkanen op klaarlichten dag ver moord door eenige ontevredenen. Een negental van ken werd in hechtenis genomen. De Amin was zeer gezien in Tunis, zoodat het voorgevallene veel opschudding verwekt heeft. Een tal r ij k e bende werk" stakers heeft het huis van den ver tegenwoordiger van eenige fabrieken te Barcelona willen aanvallen. De munici pale garde kwam tusschen beide. Van weerszijden werden vuurwapenen ge bruikt. Vele winkels zijn gesloten. Nadat drie escadrons cavelerie pa trouilles door de stad zijn gaan maken, is het rustiger. Ook te Saint Martin en te Saint André zijn de fabrieken gesloten. De m ij n A grappe" te Fra- meries staat sedert Vrijdagmorgen in brand. De putten zijn vol mijngas. Ge lukkig heeft men bijtijds alle werklieden boven kunnen brengen. Er zijn krach tige maatregelen genomen om uitbrei ding van het vuur te voorkomen; te dien einde zal de mijn onder water worden gezet. CONCERT, te geven door het Ste delijk Muziekkorp, onder directie van den Luit.-Kapelraeester C. P. W. KRIENS, op Zondag 12 Juni's avonds te 7% uur. PROGRAMMA. 1. Marsch uit de Syrapho- nische Dichtung Ma- zeppaLiszt. Geïnstrumenteerd door Kriens. 2. Concert ouverture. Sennelich. 3. Journalisten Walzer Strauss. 4. Fantaisie The Last Rose of Summer Kappey. 5. Ouverture Les Dra gons de Villaers Maillart. 6. a). Entre acti aus Ro- samunde Schubert. 7. b). Toreadore et Anda- louseRubinstein. Geïnstrumenteerd door Kriens. 8.Czardas der Gsis t der Woinloden Ungarisch Ballet Grossmann. 9. Potpourri uit Italiaan sche Opera's. Clement. met 5-j. c., Het toelatings-examen voor alle klassen, zal aanvangen op Woensdag 13 Juli e.k., 's mor gens te 9 uur. Aangifte vóór 20 Juni bij den Directeur Dr. H. BRONGERSMA. CORRESPONDENTIE. Eert winkelier. Uw stukje zal in het volgend nummer worden geplaatst. Stoomvaartberichien. Het stoomschip Sumatravan Am sterdam naar Batavia, vertrok 10 Juni van Suez. Geboorten: io Juni. A. M. de NijsMaas z. - W. Cornelissev, d. Berg z. - A. J. Hofsteev. Baaren a. - K. v. BrederodeLondon z. - n. J. MeijerMartin z. - 4N. Keetelaar Sterk d. Overleden 10 Juni. A. Ploeg 90 j. Keizersstr. - C. v. Dam 53 j. Kleine Houtstr. RECLAMES. 25 Cents per regel. mocht in den korten tijd welke ver streken is, sinds haar verschijnen in den handel, reeds de algemeene goedkeuring der gebruikers wegdra gen en niet te verwonderen, want zonder twijfel is het niet te veel gezegd indien men beweert, dat Dekker'sZe9p de meest deugde lijke en in verhouding tot haar duur zaamheid de goedkoopste zeep is, welke tot nog toe het publiek werd aangeboden. 't Is dikwijls geweest dat een nieuw artikel moeilijkheid gaf in het ge bruik, aan dengeen die er voor 't eerBt de proef mede nam, doch daar men Dekker's Zeep gebruiken kan gebeel zooals men bet ver kiest, had niemand eenige moeite bij de toepassing. Dekker's Zeep kunt ge zooals gezegd, gebruiken zooals ge wilt. Voor bet toilet. Ook voor de badkamer en het toilet is Dekker's Zeep zeer aan te bevelen, want zij bevat geen gpoor van vrij alkali of vrij vetzuur en ze moet daarom de zachtheid der huid zeer bevorder lijk zijn. De vuilste handen worden spoedig schoon en de meest gevoelige huid wordt door Dekker's Zeep niet in 't minst aangetast. Gebruik deze Zeep voor alles waar voor ge thans andere waschmiddeien gebruikt. Dekker's Zeep is in iederen flin- ken winkel verkrijgbaar. op Zondag 12 Juni, des middags van 2^—4 uur, door het Stedelijk Muziek korps, onder directie van den Luit.- Kapelm. C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. Marsch aus Athalia Mendelssohn Fest ouverture Meyerbeer. Liebes Zauber Polka Mazurka Ballet Fantaisie. Ouverture la Neige 6. Valse Espagnola. 7. Fantaisie de 1'operette Madame Angot. Strauss. Delïbes Auber Nita Lecocq Zie vervolg Advertentiën in het Tweede Blad FAMILIEBERICHTEN. Gehuwd 8 Juni. H. W. Vollenho ven van Daalen en W. J. Kapteijn, Bodegrave. - A. Alberts en J. van Hoff, Boskoop. - 9. J. K. Steenhoek en A. S. van Benthem, Hengeloo (O.) - M. Zwollo en H. van den Bosch, Amst. - J. L. Huisinga en W. Badon Ghijben, Gorinchem. Geboorten 9 Juni. E. Noorduyn— Tielenius Kruythoff z. Reenen. - A. M. HekkerBroens levenl. d. Amst. - C. BrouwerBerghuis z. Amst. - C. G. GoedkoopTinkelenberg d. Benne- broek. - 10. J. SchwaerzerBetcke d. Amst. - W. M. WiwelDalloijaux d. Amst. - D. ParserAbrahamson d. Amst. C. M. de la VieterParis d. Den Haag. Overleden 24 Mei. M. J. van LeijdenVan Vliet 70 j. Krommenie. - 2 Juni. Wed. M. C. UhlenbeckGodin, Den Haag. - 4. J. G. GeelPezij 70 Amst. - 8. Wed. W. de Hollander Holm 68 j. Breda. - B. C. Clsgderjm. 3 j. Schoonrewoerd. - E. Henning 41 j. Amst. - P. Rahusen 64 j. Nieuwer- amstel. - Douair. C. M. B. Ruys de Beerenbrouckjkv. Van Aefïerden 82 j. Maastricht. - 9. Douair. J. M. C. de la CourtHalfwassenaer van Onsenoort 85 j. Den Bosch. - W. F. K. Goede jd. 18 j. Barneveld. - G. H. Smit 37 j. Drempt. - C. Wittebroodt 673. Amst. - A. C. Baude 86 j. Eefde (bij Gorsel). Voorspoedig: bevallen van een ZOON K. VAN BREDERODE— London. Haarlem, 10 Juni 1892. Na een langdurig smartelijk lijden overleed heden onze jongen, LOUIS, PAUL, in den jeugdigen leeftijd van 11 maanden. M. E. 00LGAARDT zocheb. J. OOLGAARDT. Haarlem11 Juni 1892. Aanvang der Lessen 1 Sep tember. Inlichtingen geeft het hoofd Mej: H. TEUPKEN, Schotersingel 89. VEREENIGING ALGEMEENE VERGADERING voor de Leden der Spaarkas op Donderdag 16 Juni e. k., des avonds ten 9 ure in het lokaal «Weten en Werken». Agenda Jaarverslag en verkie zing van Bestuursleden. W. BRAKEL, Secretaris. Op Dinsdag 21 Juni 1892, 's namiddags te 4 ure, zal door den Architect J. H. WELSENAAR, namenB zijn principaal in het Hötel «Lion d'or» worden aanbesteed Het ainoveeren van perceel So. 51 aan den Kruisweg alhier, en het daar ter plaatse weder opbouwen van een Winkelhuis met bovenwoning. De bestekken en teekeningen lig gen van af Donderdag 16 Juni, 's namiddags te 4 ure ter iuzage, in genoemd Hötel «Lion d'or» en zijn h ƒ2.50 per stel verkrijgbaar bij de Firma VAN OLPHEN en Co. De aanwijzing zal plaats hebben Zaterdag 18 Juni, morgens te 10 uur. De Heer en Mevrouw VAN BEMMELENWbntholt, betuigen hunnen hartelijken dank, voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij de geboorte van hunnen Zoon. Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht Donderdag en Vrijdag, 16 en 17 dezer. 06F" Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgcnoolcn worden aan hei Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Beirekkingen zijn ie bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Bosch, kinderjuffr. t# Rottdm. teg. Aug. of vroeger, zorg v. 4 kind. op zich kunn. nem,, waarvan het jongste eenige mnd. oud. 2. Wiakeljuffr. in prima luxe zaak, goed ver- koopst., goed m. cliënt, kunn. omgaan en in detailzaak gewoon. 3. Eerste modiste teg. Aug. zelfst. kunn. werk. 4. Jongelieden uit besoh. stand om overgepl. te word. naar Ned.- of Eng.-Indië na eenigen tijd hier op kantoor werkz. te zijn geweest, 7oorw. op aanvr. verkrjjgb., aanb. schrift, m. opg. v. refer, en afschrift, v. getuigschr. 5. Net aankom, jongm. op tech. bureau, bek. m. d. mod. tal. en werktuigk. teekenen, voorl sal. ƒ300. 6. Tweede bediende bij uitgever te Amst., sal. 300 per jaar, reeds in boekh. werkz. gew. zijnde en m. bewijz. v. geschikth. 7. Jongm. op handelskant. ongev. 18 j. mooi kunn. Bchr. en goed reken, en bek. m. d. mod. talen. 8. Kantoorbed. zoo spoed, mogel, briev. m. rel. en opgaaf v. tegenw. aal. 9. Reiziger I. G. voor grossier in garen, band en aanverw. art. bek. m. h. vak. 10. Stadsreiziger, Amst., voor groote steen- drukkerg, m. h. vak bekend. 11. Fl. bediende in manuf. te Amst. R. C. m. goede get. offert, in pers. 12. Bekw. litograaf P. G. terst. teg. fl. sal. m, deugdel. bewyz. r. bekwaamh. Door dezen betuigen wij onzen dank aan familie en kennis sen voor de belangstelling, ons be toond bij het overlijden van onzen Zoon JACOBUS Ook meenen wij bierbij een woord van dank en aanbeveling *e moeten voegen, voor de soliede en nette behandeling der Nieuwe Haarlet-sche Begrafenis vereeniging, waardoor wij deze Ver- eeniging met vertrouwen bij een ieder kunnen aanbevelen. D. H. VAN DAALEN Sn. J. VAN DAALEN— wlekman. 12 Juni 1892. S1H~ Ondergeteekenden berichten dat door ben is opgericht, eene Be grafenis - Vereeniging, onder den naam van en bevelen zich beleefdelijk in ieders gunst aan J. VAN ZONNEVELD, KL Heiligland 34. J. F. VAN KROONSBERG, KI. Heiligland 49. D. VAN INGEN, Korte Houtstraat 7. N. KOOL, Brouwersstraat 4. J. SPARREBOOM, Brouwersvaart 114. J. DE NOBEL, Jacobijnestraat 7. K. H. SEVERIJNSE, Nieuwe Raamstr. 5. JOH. AARTSEN, Schaehelstraat 16. W. BEKKER, Kruisweg 22 Op Vrijdag 17 Juni 1892, des morgens te tien ure, zullen in bet Koffiehuis .de Groote Vauxhall*, Wijde Appelaarsteeg, in bet open baar worden verpacht voor bet Seizoen 1892 Zeer belangrijke perceelen Grasgewas en Et gr oen, in en bij den Inlaag- polder en den Veer pol der. Notitiën worden op franco aan vrage kosteloos en portvrij toege zonden door den Directeur dier Grasveiling G. R. GROOS, Raam- vest, te Haarlem. Verkooping te Haarlem, vóór het huis No. 33 Jansstraat, ten overstaan van den Notaris B, A. VAN DER MADEN, op Dinsdag den 21sle" Juni 1892 te 10 uur van den keurig nel onderhouden Inboedel van wijlen Me vrouw de Wed. Bruin-van Munnek- rede, waarbij fraaie notenhouten meubelen, ledikanten, bedden met toebehooren, fijn tafel-en bedlinnen, 1 groote speeldoos van 10 airs, vloer- kleeden, gordijnen enz. Voorts eenig porcelein, koper- en lakwerk en eindelijk Goud en Zilver, waarbij ringen met diamant, 1 gou den dames savonethorloge met dito ketting, broches, 1 gouden potlood pen, 1 fraaie geslepen bloedkoralen halsketting met gouden sluiting, tafelzilver, zilveren meubeltjes, éta- gèregoed enz. KijkdagenZaterdag 18 Juni par ticulier, en Maandag 20 Juni 1892 publiek van 104 uur. Notitiën verkrijgbaar bij den ma kelaar A. F. Balabréga. Op Maandag 13 Juni e. k des voormiddags te 12 uur aan den Koudenborn tegenover de Kok- steeg, door den deurwaarder J. N. WARNIER, van eenige eiken halken, latten, schrooten, spar ren, 2 tweewielige handkarren, brandhout en hetgeen meer ten verkoop zal worden aangeboden. Alles op den verkoopdag te zien.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 2