te koop gevraagd: te heer gevraagd, Predikbeurten dar Had. Herv. Kerken KLEINE ADY1RTE1TIËN. Costuumstrijkster, Schrijfwerk GEVRAAGD: Wordt gevraagd: DRAAIERS. Machine-Bankwerkers. 11 si i s 9t oudste r. een Jongste Klerk. KANTOORBEDIENDE gevraagd. Inwoning gezocht. 2 ineenloopende Lokalen, Leerling gevraagd Bakkersleerling. Een Schoenmakersknecht Zadelmaker eb Belaiprsloopjoiip. twee Commensaals PIANINO. TERSTOND VOOR f230 TE KOOP TE KOOP: FJLESSCHEN. BJERPOMPEN. TE KOOP aangeboden: De volle waarde als belooning. In den eersten tij d van den Zülü-oorlog van 1879 werden door kapi tein Beclier ten behoeve van een eskadron van het le regiment koninklijke dragon ders, gevestigd aan de Bloedrivier in den Oranje-Vrijstaat, eenige paarden aange kocht, ten einde te voorzien in het tekort, door gewone ongevallen, onafs heidelyk van een veldtocht, onstaan. Terwyl de paarden gevoederd werden, zag men een kleinen vogel om een der paarden, een klein, grys dier uit de kolonie, zweven en het al dichter naderen. Vervolgens ontdekte de dragonder, die het paard zijn eten gaf, een volkomen nest, verborgen in de staart van het dier. Terstond werd van deze zonderlinge vondst rapport gemaakt en gedurende den dag kwamen kolonel Alexander, de kommandant van het regiment, verscheidene officieren en de paardenarts een onderzoek instellen. En werkelijk werd bevonden, dat de bewuste vogel den staart van het paard had uitgekozen als de zyns inziens meest geschikte plaats om daarin zijn nestje te bouwen. Noorderkerk Ridderstraat.) Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, J. Langhout. Woensdagavond 8 ure, Mulder. TE HAARLEM op ZONDAG26Junil892. Groote Kerk. Vroegpr. 7 ure, Moeton. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Nam. 2 ure, Moeton. 25e Zondag. sa Avonds 6 ure, Swaan. Nieuws Kerk. Voorm. 10 ure, J. L. Zegers, Oud-Zendeling. (Voor van Lennep.) Jans-Kerk Voorm. 10 ure, Veen. Bakenesser Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, J. W. Hillebrander, godsdienstonderwijzer. Bglise Walïonne. Dix heure8, Debry. Christelijk Gereformeerde Qemeent* Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Mulder. Woensdagavond 8 ure, J. Langhout Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Schotel. Luthersehe Kerk. Voorm. 10 ure, J. A. Helper Sesbrugger G.Hz., Prod, te Zierikzee. Kerk der Vers enig de Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, de Vrie8. Remonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Dr. H. Oort, Hoogleeraar te Leiden. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 9',i ure, Dr. J. H. Gunning, Hoogleeraar te Leiden. Nederd. Herv, Kerk. Bennebroek. Voorm. 10 ure, J. A. Gerth van Wijk Jr. Beverwtfk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Doopsbediening. Nam. 1 ure, Zondagschool. Bvang. Luthersehe Kerk Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doovsgezïnde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. emdaal Voorm. 10 ure, J. D. vau ArkeL Mceenslede. Voorm 10 ure, J. Kuylman. Nam. 2% ure, J. Kuylman. Doopsbediening; HlSlegom. Voorm. 9% ure, K. T. ïernooy Apèl, pred. te Amsterdam, ^outrjjk en Foianew. Voorm. 10 ure, C. van Koetsveld C.Bz. Nam. 1}£ Zondagschool. ianipoort, Voorm. 10 ure, J. van Loonen Martinet. »{>aarudaiu. Voorm. 10 ure, T. Hoog. ft'eisen. Voorm. 10 ure, H. VVaardenburg. 's Avonds 5 ure, geen dienst. 'sAtonds 7.ure, Evangelie verkondiging, B. van Zweden. Donderdagavond ure. Bijbell. H. Waardenburg. &«.aa«4v<u>or£, Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Nam, 2 ure, C. Barneveld. VARIA. Onze kleinen. Een gesprek, ge voerd tusBchen twee kinderen, die in het zand zitten te graven. De kleine jongen zeide tot het kleine meisje //Wil je mijn vrouwtje wezen De kleine meid denkt even na en antwoordt dan //Ja". z/Trek dan mijn laarzen uitzegt de kleine knaap. iff recht. De professorIk zal u eene rechts zaak opgeven Twee zusters slapen te gelijk met hare twee kinderen in dezelfde kamer. Daar de kinderen eveneens ge kleed zijn en sterk op elkander gelijken, verruilden de kindermeiden de kinderen en niemand wist welk kind van de eene en welk van de andere zuster was. Hoe zoudt gij daarin uitspraak doen De candidaat//Weet u zeker, profes sor, dat de kinderen verruild waren?' De professor//Natuurlijk Dat heb ik immers gezegd." De candidaat //Zoo! Dan moeten de kinderen eenvoudig maar weer omgeruild worden." Rechter, (tot een beklaagde die wegens diefstal met braak terechtstaat, na de verdediging): Hebt u er nog iets by te voegen Beklaagde. Ja, mynheer de officier en meneer de advocaat hebban me met hun heen en weer gepraat zoo in de war gemaakt, dat ik me zelf afvraag heb ik het nu gedaan of niet Een zonderlinge en ongeschreven wet, maar die door de autoriteiten wordt aangemoedigd, bestaat te Berlyn. Met die wet kwam onlangs een Engelschman in conflict. Hij liep in gedachten rond in de groote stad en hield zyn paraplu horizontaal onder den arm. Eensklaps voelde hy een forschen slag op zijn regenscherm, zoodat dit op den grond viel. Naast zich hoorde hij de stem van een Berlyner//Dat is hier niet toege staan in Berlyn is het een vaste wet om te doen zooals ik deed." En met eene buiging verwijderde hij zich. De gekrenk te Brit informeerde links en rechts en hoorde tot zijn verbazing, dat werkelyk de Berlyner //verplicht" was, de voor oogen en neuzen gevaarlijke manier van paraplu-dragen aldus tegen te gaan. Een lord, wiens titel niet wordt ver meld, maar een man die gez en mag worden, reed onlangs te Londen in een hansom over deWestminsterbrug, naar z^ju club in het Westend. Midden op de lange brug begon het paard kapriolen to maken, sprong rechts en links en was niet voor uit te krijgen. De menner riep ten slotte in vertwijfeling uit„ga er maar uit myn heer, en neem een andere cab Terstond sprong de heer uit en riep tot den voer man op zijn hooge zitplaatsje: Kom er af en ga in de cabik zal mennen." Daar had Cabby echter geen zin in en sprak van ongelukken krijgen en moeie- lijkheden et zijn licentie. //Kom er af!" zei de heer met gebiedende stem. Wie een vierspan ment, kan zoo'n ding ook wel besturen." Nu klom Cabby af en de lord besteeg het verheven plaatsje achter aan het kap karretje. Men kon zien dat dit toch iets zeer ongewoons voor iiem was en de hansom boog onder het zware gewicht. Inmiddels had zich reeds eene menigte menschen om het tooneeltje ver zameld en stemmen van afkeuring en bespotting in het breede londensche dialect lieten zich hooren. //Wat weet zoo'n sinjeur van paarden riep iemand. Die vraag werd echter spoedig beantwoord. Het paard mocht en moest terugloopen, totdat het van dat terug loopen ge noeg had. Daarop kreeg bet een fiin- ken tik met de zweep en ging zonder bedenken met ongemeenen spoed vooruit, tot groote verbazing van het publiek en waarschijnlijk wel tot eenige verwonde ring van Cabbydie in zijn eigen cab door een voornaam heer naar „Clubland" werd gereden. Kinderlijke regendroppels. Mevrouw Deharme vervulde bij zekere gelegenheid in da „Romeo en Juliette" de rol van Juliette. In het vijfde bedryf waar zy op haar graf ligt, stelde zy heel nauwkeurig een doode voor. Ongeluk kiger wyze regende het buiten dat het goot en was het dak van den schouw burg niet al te goed voorzien. De regen drong tusschen de leien door en een droppel kwam te land juist op den neus van Juliette. De doode schudde het hoofd en ver trok het gezicht. Een tweede droppel viel neer met hetzelfde gevolg. „Verroer je toch niet, zei de heer Deharme, die den Romeo speelde, zacht- kens tot zyn vrouw. Maar hij had goed spreken de droppels bleven maar vallen, en daar zy van eene aan zien lyke hoogte daalden, kwamen zij gevoelig aan ook. Juliette zag angstig naar boven en toen zy opnieuw een droppel zag vallen, wend de zij even het hoofd af, met het onge lukkige gevolg, dat nu haar oog getrof fen werd. De toeschouwers, die in 't begin niet bemerkt hadden wat er gebeurde,werden nu oplettend, het vallen der droppels bracht hen in een vroolijke stemming en tel kens als er een nederkwam, ging er een algemeen gelach op. Daar valt weer een droppelriep er een. Pas op, het lekt! zei een ander. II pleut, il pleut, bergère! zong een derde. Een vierde stond op en riep der arme Juliette toe Mag ik het genoegen hebben, u mijn parapluie aan te bieden mevrouw! Het stuk eindigde als een klucht. Een koster schrikte eens hevig van een vreemden ouden heer, die toen de preek zou beginnen, een oortrompet in twee gedeelten uit zijn zak haalde en ze in elkaar begon te schroeven. De koster hield hem in 'toog, totdat hy er mee klaar was, kwam toen stil naar hem toe en fluisterde „Daar mag je niet op spelen, hoor als je het doet, jaag ik je de kerk uit." Niet gelijkend. By de onthulling van het gedenkteeken voor Schnecken- burger, den dichter van //Die Wacht am Rhein", te Tuttlingen, stond onder het publiek een oud vrouwtje, starende naar het beeld van de Germania. Na eenigen tijd zeide zy, het hoofd schuddend „Neen, hoor, ik heb Schneckenburger goed gekend, maar daarop lykt hij toch niet." The right man Den gosverneur gevonden, dien hij noodig had. Lord Carrington vertelde onlangs een aardige anekdote in een club. Toen hy voor 't eerst als goever- neur van New South-Wales optrad, had hij vernomen, dat de vroegere goavernears in het oog der kolonie wat al te woordenrijk waren gewoe9t. Hy schreef daarom zoo beknopt mogelijk een paar zinsneden op, waarin geen woord meer stond dan noodig was, sprak ze uit en ging zitten. Tegenover hem zat een der oudste leden van het Parlement, die vroeger verplicht was geweest de rede te beantwoorden. Zoodra hij zag, dat lord Carrington ophield, vulde hij zijn glas, dronk het leeg, klapte met de lippen en zeide luid genoeg om door het geheele ge zelschap gehoord te worden „Goddank, hij kan niet speechen Den zachtmoedig heer. De knecht van een minister die ongehuwd was, moest, als gewoonlijk, 's nachts zyn heer op wachten. Hy zat op zyn gemak in een leu ningstoel en was ingeslapen. De minister kwam thuis, en in plaats van zyn knecht wakker te roepen, ontkleedde hij zich en legde zich te rusten. Eindelyk werd de knecht wakker en stond op. „Al vier uur," bromde hij, „en nog is de kerel niet thuis!" Toen hief de minister bet hoofd van het kussen op. „Ga maar slapen, Jan", riep hy: „de kerel ligt al in bed." Prijs van I tot 5 regels 25 Cts. a Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van „Het Blaadje". Een bekwaam Kostuumnaai3ter, eenige dagen disponibel heb bende, zag die gaarne bezet. Adres Drappenierstraat No. 12. GEVRAAGD EEN in de Stoomververij van JUL, WULÏF Cie. of andere bezigheid, gezocht door een flink 25-jarig Jongmensch. Hoog salaris geen vereischte. Brieven on der lett. H., bureau van dit blad. lo. Sept. een Winkel juffrouw, ext., bekend met gedistingeerd pu bliek om te gaan. Brieven onder leit. O., bureau van dit blad. Iemand, die goed Veerenpennen kan vermaken. Brieven No. 752, bij den Uitgever. Met 1 Aug. wordt gevraagdeene fatsoenlijke Dienstbode van goede getuigen voorzien. AdresMejuffr. VAN DAPPE REN, Jansstraat No. 52. Jonge Draaiers en bekwame Machine-Bankwerkers kunnen direct vast werk bekomen aan den t Werf Conrad,.. Liefst aanmelding in persoon. SPOEDIG GEVRAAGD oon Xjoopmolsj e, gratis naaien te ieeren en flink salaris. Adres Mejuffrouw R. A. v. d. MAST, hoek Riviervischmarkt en Begijnestraat No. 19. Zoekt plaatsing eene Juffrouw, 40 jaar, P. G., bij een eenig bejaard Heer of in een klein gezineven eens voor verpleging, van de beste getuigen voorzien. Ér. fr. lett. K., bureau van dit blad. Ter Griffie van de Arr. Recht bank te Haarlem, wordt gevraagd Zich te vervoegen ter Griffie der Rechtbank. Op een Handelskantoor hier ter stede, waar uitgebreide buitenland- sche handel wordt gedreven, wordt gevraagd een Jongste Bediende, goed kunnende schrijven en reke nen, alsmede bekend met de Duit- sche taal. Brieven onder lett. N., bij den Uitgever dezes. Voor een Jongmensch van 17 jaar wordt bij een Leeraar Br. fr. lett. J. Si., bij den Boekh. L. SPOON, firma A. J. KNOOP, Zijlstraat 71. Commissarissen der Haarlem- sche Hulpbank wenschen TE HUREN des Maandags van tien tot vier uur, waarvan één ruim, benevens een Lokaal of Portaal als Wachtkamer. Opgaaf van huurprijs, waaronder begrepen levering van Brandstoffen, worden ingewacht bij den Secretaris Mr. L. C. KRONENBERG, Groote Houtstraat 145. ter opleiding in de Sigaren- en Tabakfabrieatie. AdresGroote Houtstraat 12. Wordt gevraagd een Jongste Bakkersknecht, niet beneden de lti jaar. Adres lett. J., bij den Uit gever dezes. kan terstond geplaatst worden bij A. ADRIAANS, Nieume Groen- No. 19. GEVRAAGD EEN Adres J. A. HEINS, Lange Margarethaslraat 38. Bij een paar nette burger men schen bestaat gelegenheid voor met gebruik van vrije Slaapkamer. Adres Lange Raamstraat No. 12 een gebruikte Brieven franco lett. Lbij den Uitgever dezes. rjlE HUURAug. a. s. een _L modern Heerenhuis met 10 K. /SCO.en een dito terstond met 7 K. ƒ530, beide met Tuin. Te bevr. bid. Architect D. STORM, Schotersingel 15. tegen Augustus, een Benedenhuis, liefst met Tuintje, of Bovenhuis, huurprijs ongeveer ƒ300. Brieven met opgaaf van ruimte en prijs wor den ingewacht onder motto imoningt bij den Uitgever T. HORNEER, te Gorinchem. Op het «Hofje van Gratiei is vacant eene KAMER. Huur sters, of zij die zich door inkoop eene plaats op het Gesticht verze keren willen, worden uitgenoodigd zich te vervoegen bij den Opzichter J. HAHN, die nadere inlichtingen geeft tusschen 5 en 6 uur des avonds. TE HUUR gevraagd, een net Benedenhuis of Huisje. Huur prijs ongeveer f 3,p. w., voor twee eenige menschen. AdresKrocht No. 2. i een Tandem (een Dürkopp). Fr. br. onder No. 94, aan het Bureau van dit Blad. Een recht Watervat, inh. ruim elfhonderd Liter. AdresJ. DOLL, te In- en Uitverkoop van Ook aan huis te ontbieden. H. DE JONG, Zoetestraat 16. Ter overname aangeboden een Complete Bierpomp met lucht druk, koperen Buffetstandaard met twee Schenkkranen en twee staande Vatkranen met luchtverdeeler. Dagelijks te bezichtigen Kleine Houtstraat 49. vier echte Puckhondjes, 5 maan den oud, tegen matigen prijs, en drie Basterdpuekjes, voor spotprijs. AdresBakenessergracht 30. VERLOREN, Zondag 19 Juni, tusschen 3 en 5 uur des namiddags, gaande van de Groote Houtstraat naar den Hout en terug naar het Station, een Dames-Broche. De vinder gelieve die tegen boven staande belooning terug te bezorgen aan het bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8