HUIS TE HUUR. BINNENLAND. zei ik en vertelde hem wat er gebenrd was. „Ja*, vertelde juffrouw Porence, „de huiseigenaar zette my in het huis, om de menechen die het wilden huren, te woord te staan. De eigenaar was meneer Eagle en hy zeide my, dat als ik myn werk goed waarnam, hij myne diensten nog vaak zou noodig hebben.* „Mijnheer," zei ik, „ik heb al vaak het toezicht op huizen gehad en nooit heeft men over my te klagen gehad.* „Goed," zei hij, „hier hebt gij de sleutels. Van al de huizen die ik ooit heb be waard, was dit wel het mooiste. Het had een prachtigen gevel, een mooi tuintje, overal waterleiding, een marme ren vestibule en geschilderde plafonds. Zoo stond er in de advertentie en, wat niet altijd het geval is, de advertentie zeide de geheele waarheid. Nog geen uur was de courant ver schenen, waar de annonce instond, of er kwamen al menschen naar het huis ky- ken en den volgenden dag kwamen er nog veel meer. Jonggetrouwde paartjes, die een mooi huis verlangden, oude ren die met hun tegenwoordige woning niet tevreden waren, kamerver huurders die my wys wilden maken, dat zy het voor henzei ven kwamen huren, enzoovoorts, maar de huur was tamelyk hoog, duizend gulden, en als ik dien prys noemde, dropen ze allen af. „'t Doet er niet toe, juffrouw, 't doet er niet toe," zeide meneer Eacrle zich in de handen wrijvende. „Het huis zal wel een huurder vinden, als wy maar geduldig afwachten tot de goede er om komt." Op zekeren dag komt er een tamelyk bejaard heer met een gouden bril op den neus en een geheel kaalgeschoren gezicht, in iedere plooi waarvan het woord: zaken te lezen stond. „Is dit huis te huur, juffrouw? vroeg hg. „Zeker meneer." „Mag ik het eens zien? „Met alle genoegen," zei ik en begon toen op te noemen de voordeelen die het aanbod: de marmeren vestibule, de pla fonds, de waterleiding, maar opeens viel bij my wel wat lomp in de rede: „Al goed, al goed. Ik heb oogen en zal het zelf wel zien." „Goed meneer," zei ik, maar ik was toch wel wat uit myn humeur over zoo'n lompheid. „Zijn er spoken in het huis?" vroeg hy, toen ik hem de kamers liet zien. „Wat belieft u vroeg ik. „Spoken," zei hij luid en scherp. „Geheimzinnige voetstappen, dansende schaduwen, rammelende ketens of zoo- iets „Gelnkkig niet," zei ik, met kippevel over myn heele lijf, „Ratten „Waar denkt h aanmet zulke stee- nen vloeren „Toch geen... beestjes?" „U heeft oogen en kan dat zelf wel zien," zei ik scherp, want die vraag vond ik impertinent, „Het huis bevalt my," zei hij, nadat hy overal had rondgesnuffeld en alles betast alsof hij dacht de muren zouden om- vervallen. „Zeg aan den eigenaar, dat ik het huis huur en dat hy het contract maar moet opmaken. Wanneer spreekt u hem „Denkelyk vanmiddag nog," ant woordde ik. „Morgen te negen uur kom ik aan zyn kantoor," zei hjj. „Ik ga trouwen," zei hij even kalm alsof hy zei, dat nij een boterham wou hebben. „Het huis zal myn vrouw ook wel bevallen. Zy denkt, dat ik voorloopig kamers zal huren," ging hij voort met een soort van lachje, „en dat bevalt haar volstrekt niet. Het zal een aardige verrassing voor haar wezen, als ik haar hier breng." Nauwelijks was hy tien minuten weg, of er kwam een dikke dame van mid delbaren leeftyd, gekleed in zwarte zyde met rijen krullen aan eiken kant van haar gezicht en wangen als een pioen roos. „Ik kom juist van meneer kaütoor," zei zy. „Hy heeft mij de voor keur gegeven voor het huis als het my bevalt." „Daar weet ik niet van, mevrouw," zei ik, „het huis is al verhuurd." „Al verhuurd?" riep zij, met een soort van gil. „Dat is onmogelyk. Ik zeg u immers, dat ik de voorkeur heb. Laat het my dadelijk zien." Natnnrlijk zat ik in het nauw, maar ik liet haar het huis toch maar kyken en zy zei, dat het haar best beviel. „Het kan zeker den eersten Mei be trokken worden?" vroeg zy. „Ja mevrouw, als „Er is geen als," zei zy kortaf. „Neem het huurbordje maar weg." Ik boog zeer diep, maar dacht by my- zelve: „jawel, ik zal eerst de orders van meneer Eagle afwachten." De dame met de krullen vertrok en ik wou juist myn hoed opzetten om naar het kantoor te gaan, toen meneer Eagle zelf den hoek om en naar het huis toe kwam. „Wel, juffrouw," zei hy meteenvroo lyken glimlach, „het huis is dus ver huurd 1" „Volgens myn meening wel tweemaal," „Dat is heel lastig," zei hy. „Hoe laat was die heer hier?" „De klok sloeg junt 12 uur, meneer, tosn hy heenging." Mynheer Eagle sloeg zich voor het voorhoofd als een tooneelspeler. „Wat drommel!" riep hy uit, „het was ook precies 12 uur, toen de dame mijn kantoor uitging. Wij kunnen het hnis toch niet in tweëen snyden. Zeg maar aan den onden heer, wat er ge- Deurd is; Hy zal wel van het huis willen afzien." Maar dat deed de oude heer niet. Zooals meneer Eagle my later vertelde, had hy nog nooit iemand zoo woedend gezien. „Ik heb het huis gehnurd," zei hy, „en ik moet het hebben, hot koste wat het wil? De huur is duizend gulden, Diet waar? Welnu, dan geef ik vijftien honderd. Als die dame en ik er beide evenveel recht op hebben, moet de huur prijs het maar uitmaken." Wy dachten dat de zaak daarmee af- geloopen zou zijn. Maar de oude dame kwam dien middag met een timmerman om de maat voor de gordynen en tapijten te laten nemeD en toen zij hoorde, dat de heer 1500 gulden wilde geven, riep zy uit „Wat, vijftienhonderd Voor een paar honderd gulden laat ik myne plannen niet in de war sturen Ik geef achttien honderd." Toen de onde heer dit vernam, knarste hij van woede op de tanden. „Het is myn huis en ik wil het hebben schreeuwde hy. „Tweeduizend gulden „Komaan" zei de hnisheer, „de zaken gaan Maar hy floot eens, toen ik hem den volgenden dag vertelde, dat de dame twee duizend vijfhonderd galden won geven, „Komaan!" zei hy, „nu wordt het toch te gak. Er moet een eind aan ko men. Ze geeft nu al meer dan tweemaal de som die ik gevraagd heb. Schryfaan de dame, dat zij vanmiddag het huurcon tract komt teekenen!" In den middag kwam de onde heer weer terug. Hy stampte op den grond van woede, toen hy hoorde, dat het con tract geteekend en het hnis dus goed en wel verhuurd was. „Ik zal Eagle vervol- genl* riep hy, „ik moet het hnis heb ben, al moest ik er al myn geld voor geven." „Stil, meneer,zei ik, „wees bedaard, daar komt juffrouw Wis juist aan! „Wie?" riep hy. „Juffrouw Wis, de dame die heeft ge huurd." Ik liet haar binnen en wachtte be nauwd op de scène die ik verwachtte, dat nn volgen zoo. Tot mijn groote ver bazing vielen ze dadelyk in elkaar ar men. „Lieve Josiah," zei zy. „Dierbare Barbara," zei hy. „Hoe kom jy hier?" vroeg zy. „Ik zocht een mooi huis voor ons, myn engel," antwoordde hy. „O, hoe lief," zuchtte zy. „Ik dacht, dat dit hnis je wel zou aanstaan," zei hy. „O ja," zei ze, „uitmuntend, „ik heb het gehnurd voor 2500 gulden. Dat znl je misschien wel wat hoog vinden, maar ik ben opgejaagd door een ouden gek, die het ook absoluut hebbeD wou." „Babara," zei de heer en sehraapte zijn keel, „die oude gek... was ik." „Dat i* toch niet waar," zei zy. „We hebben tegen elkaar opgeboden, ja, dat is zoo „En ik wou je nog al aangenaam ver rassen," zeide zy en haalde haar zak doek uit. „Het is eene verrassing," antwoordde by. „Wat het aangename betreft, enfin laat ons maar binnengaan en de maat nemen voor gordijnen en tapijten. Als wy voortaan weer wat willen koopen. zullen we het elkaar maar liever vooraf zeggeD. Vyftienhonderd galden per jaar en dat vyf jaar lang, is voor een ver rassing toch wel wat duur." Weliswaar hebben ze samen een ge lnkkig leven in het huis gehad. houdende aan bankpapier en specie de som van ƒ2485. Donderdag is door de be manning van een Heldersche visschuit in de Noordzee drijvende gevonden en te Nienwediep aangebracht een groote luchtballon, met groote letters gemerkt Gibbs Vicary" en tweemaal „Votefor", Aan den ballon was geen mand of schuitje bevestigd. Te Dnsseldorf is een Neder- landsche schipper gearresteerd, die val- sche muntbiljetten ran een koopman in betaling gaf. De schipper bood na de ontdekking het viervoudig bedrag in ruil aan tegen echte munt. D o n d e r d a g n a m i d d a g circa uur, is op den spoorweg Breda Tilburg, naby Gilze—-Rijen, een weg werker door een trein overredeD, met het ongelukkig gevolg dat de man tor stond een lyk was. Men schryft uit s Herto genbosch Met het klokgelui van den St. Jans toren kregen de Bosschenaren Donder dagnamiddag om 5 unr het algemeene sein tot het uitsteken der drieklenr, die dan ook weldra, schier overal voorzien van den pauselyken purperen wimpel, hnis aan hnis wapperde en aan de stad een recht feestelijk aanzien gaf. Dit was de aanvang der feestelijkheden, alhier gegeven ter gelegenheid van de wydiog van mgr. Wilhelmus van der Ven, vroe ger deken der St. Janskerk, tot bisschop van '8 Hertogenbosch, welke plechtigheid Vrijdagmorgen in genoemde kathedraal werd verricht door mgr. P. M. Snickers, irtsbisschop van Utrecht, bijgestaan door mgr. P. LeyteB, bisschop van Breda, en mgr. F. Boermans, bisschop van Roermond, die, reeds Woensdagna middag aangekomen, hnn intrek in hot bisschoppelijk paleis hadden genomen. De plechtigheid in de kerk werd opge luisterd door mannenkoren en kinderge zang, dat, afgewisseld in solo-, dno- en koorvorm, de drie bisschoppen, mgrs. Zwysen, Godschalk en v. d. Vea tot onderwerp had. Ook Willem Deckers liet zich hooren, en bracht met zyn „Tu es Petrus" zyn auditorium in verrukking. Kosten noch moeiten waren gespaard om het uiterlijk der stad recht feestelijk te maken en den nieuwen kerkvorst blyk te geven van de liefde en de be langstelling der Bosschenaren. £ijn ry tuig was bespannen met 6 paarden, begeleid door evenveel rykneohten en twee la keien, allen in gala. De weg, die tot bereiking der eathedraal door den stoet werd gevolgd, was door met groen en vlaggen versierde palen, verbonden door guirlandes van lint en dennegroen een allee hervormd, die Vrydagavond verlicht door lampions en illuminaties, een prachtig effect maakte. Vlak voor het bisschoppelyk paleis is de Parade plaats door knndige hand in een smaak- vollen bloementuin veranderd, en geeft een eereboog de volgende inscriptie te lezen„Geliefde Bisschop van 's Her togenbosch, ontvang de hulde van Uw volk I" terwyl een schild midden op de parade mgr. v. d. Ven het „Welkom" toeroept in zyne hooge waardigheid. Aan beide ingangen der St. Janskerk waren eerepoorten opgericht. De audiëntie, door den nieuwen bis schop van 2 tot 4 uur te verleenen aan geestelijke, burgerlijke en militaire auto riteiten, alsmede aan corporatiën, ver- eenigingen en particulieren, werd zeer druk bezocht, evenals het concert, dat het gunstig bekende muziekkorps der dd schutterij aldaar, onder leiding van zyn bekwamen kapelmeester J. M. S. Heuc keroth, Vrijdagmiddag aanving met een „Feestmarsch", een eigen compositie van den directenr. Dat de feestvreugde algemeen is, blykt wel hieruit, dat de militairen, hier in garnizoen, Vrijdag van dienst waren vrijgesteld, de scholen waren gesloten en de zomervergadering van de Staten der provincie was geschorst. Op initiatief van ds. Karl Bahr, Dnitsch predikant, en zyn collega, ds. Wiesinger, is te Amsterdam opgericht een „Deutsch Evangelische Verein," welke zich ten doel stelt liefdadigheid te beoefenen onder de duitsche geloofs- genooten en tot band te dienen tusschen die landgenooten, die tot geen der duit- sche kerkelyke gemeenten behooren. De vereeniging zal o. a. de onder steuning van behoeftige kraamvrouwen ter harte nemen, voor de geestelijke ontwikkeling der mannen zorg dragen, maatregelen nemen om te voorkomen dat duitsche meisjes, die op goed geluk overkomen, in verkeerde handen vallen. Verder zal eene inrichting in het leven worden geroepen om verwaarloosde kin deren op te voeden, een volksbibliotheek worden opgericht, voordrachten worden gehouden op kerkelyke en geschiedkun dige gedenkdagen enz. De vereeniging telt reeds 200 leden. Aan het politi e-b u r e a u de Meerman straat te Rotterdam is door een goedereDklerk kennis gegeven, dat nit een der kantoren aan het station D, P. wordt vermist een lederen zak, in- WEDSTRIJDEN. Aan het Hbld. wordt uit Henley on Thames, het volgende gemeld Alvorens over te gaan tot het geven van een verslag van den wedstrijd van Woensdag is het niet onaardig eens aan te halen wat de voornaamste sportbladen schry ven over onzen kampioen, den heer Ooms. Zoo schreef „The Sportsman" in zijn nummer van Dinsdag dat, na het geen zy van Ooms hadden gezien, hnn favoriet V. Nickalls niet bevreesd voor hem behoefde te zyn en eerstgenoemde opnieuw „the Diamonds" (hij was verle den jaar winner) zou winnen. Na den uitslag is „The Sportsman" geheel omgedraaid en schryft in zyn blad van Woensdag het volgende „Opnieuw heeft de brnin-getinte vreem deling zyn superioriteit bewezen. De hon- der van het eereteeken had geen enkel oogenblik kans, ondanks zyn uiterste in spanning. In den aanvang had Nickalls 38, Ooms S3 slagen in de minuut; deze legde echter veel kracht in zijn slag en ofschoon de oxfordsche student zyn snelheid trachtte te vermeerderen, het baatte hem niets; in een woord „de Hollander speelde met hem.** Deze laatste woorden zyn wel het beste compliment voor den heer Ooms. Alle andere sportbladen zyn vol lof over de snelheid, waarmede de Hollander sich over het water beweegt. De „Lock to lock Times" scheen iets van een voorgevoel gehad te hebben, en illustreerde zyn gedachte in de teekening van een kikvorsch in roeicostanm met twee riemen over den rechterschouder Ter verduidelijking dezer teekening staat er onder „een gevaarlijke mededinger voor the Diamond-Sculls." Dit eeretebken, bestaande nit twee gekruiste zilvereu riemen waarover een kransje met juweelen,is sedert de instelling 1844, nog nooit door een vreemdeling gewonnen. Nn echter zeggen de bladen, zal voor de eerste maal het eereteeken door een vreemdeling wordeo gewonnen onvoor ziene omstandigheden voorbehouden. Het eereteeken wordt niet het eigendom van den winner; zyn naam wordt er aan toe gevoegd. Hij ontvangt er by een verguld zilveren beker en misschien nog een medaille. Voor Woensdag waren nog aangebleven; J. J.K. Ooms, Amsterdam; G. Mackenzy, Parijs; W. H. Camming, Londen; S M. Boyd, Dublin. In twee afdeelingen. Was er Dinsdag veel pabliek, niet minder Woensdag nn het weer beter was. Van alle kanten kwamen equipages, breacks en allerhande voermiddelenaan- zetten met belangstellenden. Steeds was de belangstelling groot in de diverse nummers, waarvan de strijd tusschen de „Oude twee" van Leander en Rowing club beide van Londen, het meeste werd gevolgd. De vrienden van beide veroenigingen liepen lang den kant mee om hen aan te moedigen. De Leander- clnb, bemanning V. Nickalls en RobesoG, won met lVs lengte. Om 5 uur was het nummer waarvan de uitslag met verlangen werd verwacht. Vijf minuten over 5 gaan de heeren Ooms en Mackenzy af. Laatstgenoemde is erg zennwachtig, overtuigd als hy is, dat hy door den heer Ooms zal worden „genomen." Op Vs miji's afatanda is de heer Ooms ca. 2 leDgten voor en plaats van daar af steeds meer en meer afstand tnsscheD hem en zijn mededinger. Ten slotte wint hij zeer gemakkelijk met ongeveer 10 lengten. Luide toejuichingen van de zyde van het publiek. Voor Donderdag bleven aan de heeren S. M. Boyd, Dublin en J. J. K. Ooms, Amsterdam. Alle bladen gevea den Hollander aan als winner van de Diamond Sculls. Een laatste bericht meldt het volgende Bij den Donderdag gehouden laatsten roeiwedstryd heeft de heer Ooms, met zyne Neptunus wederom eene schitterende, en thans tevens beslissende, zegepraal behaald over den heer Boyd. De pers is een en al bewondering. De Globe schryft: „Wy moeten blijkbaar ons gewone oordeel over de Hoflanders prys geven. Hunne vaardigheid op het ys vernietigt den faam hunner traagheid. De Hollanders beoefe nen op het y verige cricket en lawn tennis terwyl Ooms met zijn schitterend optreden op de Theems bewyst dat de Dutchman ook bij de roei wedstrijden nommer één kan zyn. Ook in den atryd der Wieiers staan de Nederlanders vooraan; van alle natiën van het vasteland zyn zy onze ernstigste mededingers op een veld waar tot dusver uisluitend wy, Engelschen, heerschten De officieels uitslag van de wedvlucht van duiven, op 3 dezer te 12 unr 15 min. (Greenwich) gehouden op het ter rein der internationale Sport-, Visscherij- en Paardententoonstelling te Schevenin- gen, is als volgt No. 1. Gouden med.duif van den heer H. E. Jung, Haarlem afstand 38,6 KM.aankomst 12 uur 53 min., d. i. 1015 M. per minuut. No. 2. Kunstvoorwerp, doffer van den heer Joh. Jung, Haarlem, afstand 38,6 KM.aankomst 12 uur 54l/s minuut, d. i. 977 M. per minuut. No. 3. Verg. zilv. med. van de Sport- tentoonstellingduif van den heer P. Hcutkooper, Alkmaar, afstand 66 KM., aankomst 1 u. 237a m. d. i. 963 meter per minuut. No. 4. Verg. zilv. med. van den Ned. Postduivenbonddoffer van den heer E. J. Porck, Alkmaar, aankomst 1 n. 25 m., afstand 66 KM., d. i. 942 meter per minnnt. No. 5. Dezelfde prys doffer van den heer H. E. Jüng, Haarlem; aankomst 12 u. 56 m.afstand 38.6 KM., d. i 941 meter per minnut. No. 6. Zilv. med. van de Sportten- toonstellingdoffer van den heer C. LHnow, Haarlem; aankomst 12uur567: min.afstand 38 6 KM., d. i. per minuut 930 'meter. No. 7. Dezelfde prys: duif van den heer P. Houtkooper, Alkmaar, aankomst 1 u. 27'/a m.afstand 66 KM. d.i. 910 meter per minuut. No. 8. Zilv. med. van den minister van Oorlog (by loting met no. 9) doffer van Joh. Jong, Haarlem, aankomst 12 u. 577a m., afstand 38.6 KN., d. i. 908 meter per minuut. No. 9. Dezelfde prysA. J. Bronk- horst Jr., Haarlemaankomst 12 nar 577s min. Afstand 38.6 KM., d. is meter per minuut. No. 10. Zilv. med. van den Ned. Postduivenbond, duif van den heer F, H. Kernkamp, Edamaankomst 1 36 m. Afstand 68 9 KM., d. i. 850 meter per minnot. No. 11. Dezelfde prys: doffer van den heer Joh. Jung, Haarlem, aankomt 1 u. 7s min., afstand 38.6 KM., d. i. meter per minuut. No. 12. Dezelfde prysduif van den heer J. de Jongh, Weesp, aankomst 1 u, 257a min., afstand 56.5 KM., d. i. 837 meter per minnut. No. 13. Bronzen med. van dc Sport- tentoonstellingduif van den heer J. da Jongh, Weesp, aankomst 1 n. 25\'t nj. afstand 56.5 KM., d. i. 801 meter per minuut. No. 14. Zelfde prys doffer van den heer H. E. Jong, Haarlem, aankomst 1 u. 5 m., afstand 38.6 KM., d. i. 772 meter per minuut. No. 15. Bronzen med. van den minister van Oorlog: duif van den heer D. C.J. v. Gogswaardt, Amsterdam aankomst 1 u. 227» min.afstand 50.5 KM., d. i, 748 meter per minuut. No. 16 Zelfde prijsduif van den heer D. C. J. van Gogswaardt, Amster damaankomst 1 u. 287a m.; alstand 50.5 KM., d. i. 737 meter per minuut. Letteren ©n Kunst. De Figaro illustré door het dagblad Le Figaro aangekondigd, is reeds ver schenen. Het artikel over Koningin Wil- helmina, schakel uit eene reeks Jej reis chez eux", is geïllustreerd met bet portret van haar en hare moederen met afbeeldingen van de paleizen te 'a Hage en Amsterdam, van het paleis en deo grooten vijver op het Loo, van den lie. velingshond en het poney-wagentje der Koningin en van hare poppen. De heer Ten Brink besluit zyne causerie met drie regels van Hago Tête saorée enfant anx cheveux blonds! Bel asp A Tanréole d'or I Vous êtes parmi none la Co lombo de 1'arc hi Rechtszaken. Vry dag stond voor de arrondissements rechtbank te Amsterdam (Kamer m vacantie) terecht de notaris Dirk Bonner man, wiens arrestatie in de maand Mei 11. zoowel opzien baarde. Blyken dagvaarding werd hem ten laste I. dat hij als notaris zijn ministerie verleend hebbende by bet opmaken vaa de akten van hypotheek ten behoeve van de Onder wyzersspaarbank van het Ned. Onderwijzersgenootschap, en door de directie van die Bank belast om de rentes dier hypotheek en de gelden tot aflossing der hypothecaire schuld in ontvangst te nemen en te verantwoorden, in den loop der laatste jaren, althans na 1 Septem ber 1886, herbaalde malen van de hen door zyn ambt geschonken gelegenheid heeft gebruik gemaakt, om gelden, dooi de hypothecaire debiteuren der Bank afge dragen, zich opzettelyk en wederrechtelijk toe te eigenen en alzoo te verduisteroo Drie en twintig verschillende feiten, gedurende de jaren 1887, 1888, 1889ei 1890 gezamenlyk een bedrag van 43ló( uitmakend, worden in de dagvaardinj omschreven. Daaronder komen o. a. vooi een aflossing ad ƒ6600, gedaan doordi wed K. de Leeuw geb. Bakels; ƒ2500 ii 1887 89 afgelost door K. H. C. Barteli ƒ4400 op 20 Juni 1887 afgelost doo E. FDuker, 1700 afgelost door de wet A. Gerrits geb. Heeres, ƒ3500 op 2 Dec.* 1888 afgelost door A. van Weet den, ƒ6200 afgelost door J. Meyer I Oosterbeek, ƒ2800 op 20 Juni 188 betaald door de wed. A. P- de Viii geb. Franszoon, ƒ800 betaald door D. I Koning. Verder wordt beklaagde ad II te laste gelegd een aantal namens de direct der Bank behoorlyk geteekende quitai ties te hebben vervalscht in dier voeg dat die quitanties behelsden een gehee of gedeeltelijke kwijtschelding der hoof schuld en wel door in het rentebedri oorspronkelijk in het stuk gemeld, schrijfletters te vermelden een bedrag i afloBsingssom, met bijvoeging der woc den: „in mindering van het kapitaal d hypothecaire obligatie" en door by trekkii van dat bedrag onder aan de quitanl in cyfers, met vermelding van hettota bedrag van rente en hoofdsom, en eve zeer in cyfers, zoodat uit het gebru der aldus vervalschte quitanties nadc kon ontstaan. Een twaalftal feiten van dezes a® worden in de dagvaarding met vermi ding der reap, veranderde bedragen g 8ignaleerd. Zoo werd op eene quitanl d.d. 20 December 1891 ten name van Meyer te Oosterbeek, en groot ff gesteld een 6om ad 4400 voor afloprij en het totaal voor rente en aflossing i gevuld met 4499. Op een drietal qj tanties. resp. ten name van de wed, de Leeuw, geb. Bakels, H. Vlootbni» J, Meyer te Oosterbeek werden de j dragen ad ƒ400, 292,50 en ƒ45 ied verhoogd met 2000. Zeven verschillen quitanties werden verhoogd elk met f 10 en eene quitantie ten name van B. Rum] groot ƒ72.50 met ƒ500. Van al deze quitantiën heeft beklwf

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 6