Meubelmakers. Wagenmaker, Predikbeurten der Ned. Herv. Kerken KENNISGEVING. KLEINE ADV1HTMTIÈN. R. K. TWEEDE MEISJE, Een Dagmeisje gevraagd, terstond. GEVRAAGD Bleekers-lMeiistbode, Linnen- of Wollerastelweft Eene Dameskleederinaakster, H.H. faufact. en Kleermakers. Wagamakersknecht, y° ZANDVOORT. Oude Talen. Leden worden aangenomen. ülette €oiiiuienh-.iitls Dienstbode gevraagd, Een Costuumnaaister, Ëen net Jongmensch Voor twee H.H. Onderwijzers Boerenknecht.. TE KOOP aangeboden: TE KOOP, TE KOOP gevraagd: TE KOOP: Dubbelwerkende Bierpomp Londen aan onze voeten, met een zuiveren blauwen hemel boven ons, een heerlik windje spelend met ons haar, daar zaten en versnaperingen gebruikten, steeg een weemoedig lied nit de Troavère naar boven, met een geluid, dat getemperd door de lucht ons engelachtig toescheen. Dan liet hy eensklaps een potpourri volgen, waarin Carmen den boventoon voerde en zelfs de minst muzikale onder ons verklaarde zoo een genotrijken dag nog zelden beleefd te hebben." Briefstijl. Waarde voogdVoor het overlijden van mijn vader ben ik u zeer verplicht. Dergelijke familieaangelegenheden komen dikwijls voor. Wat mij betreft, ik bevind my zeer wel in het hospitaal. Bij den slag van Gravelotte heb ik één been verloren, doch een is mij Goddank nog overgeble ven, waarmede ik de eer heb te zijn, Uw gehoorzaam dienaar, Een schrijver klaagde aan een zijner vrienden, dat hy sinds dagen op een titel dacht voor zijn pas voltooid boek. O, dat is zeer een voudig zeide deze, komt er in de geschiedenis een trommel voor F Neen. Ook geen trompet Ook niet. Wel, dan zijt gij klaar. Noem het: zonder trommel of trompet. endernemer van begrafenissen om de be grafenis van zijn schoonmoeder jte rege len. Dat zal vijfhonderd gulden kosten, zeide de bediende- Dat is nogal dnurkan er niet een vijftig golden af. No, dat zal ik dan maar doen, ant woordde de bediende, na een oogenblik te hebben nagedacht. We hopen u tot onze getrouwe clientele te mogen rekenen. Eene opmerking. Een man is veel slechter te spreken den dag, volgende op den nacht, dat hij een uur wakker lag om den kleinen jongen, dan op den dag, nadat hy vyfuur slaap te kort gekomen is de sociëteit. Hy reisde door de Sahara en dorst [den Nijl bevaren, Met woeste wilden vocht hij vaak, [wist kennis te vergaren, Kij was doorkneed in politiek, voor spelde oorlog, vrêe, Kon roeien, football, fietsen, ja hij [deed van alles mee. Maar waarom kon hij in zijn zaak [niet Téusseoran? Omdat hij niet verkoos er flink voor [te adverteeren. Winkéltaal. Een heer komt bij Langen tijd verkeerde men in het on zekere, op welke wyze de oesters zich voeden. Door een toeval gelukte het ein delijk den fran8chen natuuronzoeker, de Lavage, de wijze, waarop deze zeedieren zich voedsel weten te verschaffen, waar te nemen. Hy zat op een avond in een tuin van een restaurant to Bordeaux. Voor hem lagen op een schotel eenige dozijnen oesters.,1 Daar hij ongestoord wenscüte te zyn, had hij de donkerste plaats van den tuin uitgezocht. Zooira hij een oesterschelp opende zag hij eens klaps een verblindend, blauwachtig licht, dat eenige seconden duurde. Meenende, dat de oester niet versch was, legde Lij haar ter zijde en opende een tweede en daarna een derde, waarbij hy telkens hetzelfde licht verschijnsel) waarnam. Nu begon hij de zaak nader te onderzoeken. Het licht kwam geheel met dat van fos- forus overeen, en toen hy het lichtende gedeelte uit de schelp had genomeD en op de tafel legde, zag hy, dat het zich nog eenige millimeters uitbreidde. Hy wierp het toen in een glas water, dat voor hem stond en nam waar, dat het lichtende deel alle eigenschappen van op kunetmatigen weg verkregen foeforus vertoonde. Zeer verrast, vergat hij zij. eetlust, en geheel van zijn ontdekking vervuld, Degaf hy zich, het glas voor zichtig in de hand dragende, naar zijne dichtbij gelegen woning, om daar het verschijnsel nader te onderzoeken. De oesters, die hem waren voorgezet, waren levond, versch en, zooals hem later bleek, eerst een uur te voren van de oester- bank gehaald; het licht kon dus onmogelijk door de tot ontbinding overgegane weeke lichamen dezer weekdieren worden ver oorzaakt. Door middel van een sterk ver- grootende microscoop ontdekte hy nu spoe dig de oorzaak van het lichten. Hij zag nl. een menigte kleine diertjes, die licht van verschillende kleur, naar alle richtin- een Igen verspreidden. De meeste waren wit, geel, blauw ea groen; sluohtc enkele rood' Zij vormden gezamenlijk eea soort van lichtbundel, die daa eens de kleuren van deu regenboog vertoonde, dan weer een azuurblauwe kleur aannamen. Deze licht- diertjes hebben dus een belangryke rol te vervullen; want door hunne uitstraling van het licht worden de zeediertje#, die den oester het voedsel willen verstrekken aangelokt en zonder hunne aanwezigheid zouden deze weekdieren, die aan allerlei voorwerpen vastgegroeid zyn, niet kannen bestaan. Te veel gezegd. Leeraar. (tot een leerling). Wacht ik zal je leeren kattekwaad uit te voeren. Voor straf schrijft je honderd regels „ik ben de grootste ezel", en je laat dat door je vader onder teekenen. Een Londensch koopman ontving eens een vijfschillingstuk, dat hem niet echt toescheen en vroeg daaromheen juist voor bijgaande advocaat wat deze er van daent, Deze bekeek het stuk opmerk zaam, verzekerde dat het echt was stopte het in den zak en vroeg daarop nog een shilling en acht pence, daar de Engelsche wet als vergoeding voor het advies van een advocaat 6 sh. 8 d. heeft vastgesteld. Commissariaat Tan Haarlem. De voorwerpen zijn dagelijksuitgezon derd op Zon- en feestdag envan 's middags 12 lot 2 ure voor de eigenaars terug te bekomen. Eene ketting eeuer haDglamp. Eeri driehoekje van een schilder. Twee schoolboeken. Eene portemonnaie waariu zeer weinig geld. Een Fransch boek. Eene paardendeken. Een paar i.'neren handschoenen. Twee diverse paternos ters. Een ceintuur. Eene onder pantalon. Eene broche. Een koperen bus van eenen wagen. Eene ledige houten kist, gemerkt. Eene sabelkwast. Een gouden potloodhouder. Eenige sleutels. (Alles op straat gevonden). Terug te bekomen bij J. Dolle, Camphuijsstraat no. 6, eene gourten broche. Idem bij J. v. d. Gijn, Spaarn- wouderstraat no. 4Srood, eene gouden oorbel. Id. bij Klooster, Burgwal no. 31, een kinderschoen. Id. bij A. Mid deldorp, Waraoesstraat no. 20, eene portemonnaie waarin geld, waaronder 0. m. een vreemd muntstuk. Id. bij W. BeekmanKinderknisstraat (Militair Hospitaal) vier zakken, gemerkt. Id. bij den agent van politie C. L. van Leijenhorst, Rozenstraat no. 35, een puckhondje van eenige weken oud. In één der tramwaggons achtergelaten Een paar handschoenen. Twee diverse zakdoeken. In ééne der waggons van de Bloe men daalOver veen —Haarlem Tramomnibus-maatschappij achtergelaten. Eenè parasol. TE HAARLEM op ZONDAG 17 Juli 1892. Qroote Kerk. Voorm. 10 ure, van Lennep. 's Avonds 6 ure, Knottenbelt. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure. Barbas. Jam-Kerk Voorm. 10 ure, Moeton. Avondmaal. Vrije beurt. Avondmaal. Bakenstier Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Veen. Vrfje beurt. Eglise Wallonne. Dix heures, Debry. Christelijk Gereformeerde Gtmesnt Gedempts Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Mulder. Woensdagavond 8 ure, J. Langhout. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, ;sAv. 5 ure, Schotel. Luthertche Kerk. Voorm. 10 ure, L. Biunner. pred te Harlingen. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden. Vo8rm. 10 ure, S. de Waardt, pred. te «s Hage. Jtemomtrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, Tideman. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Baron van Doorn. Noorderkerk Ridderstraat.) Voorm. 10 ure, '3 Av. 6 ure, J. Langhout. Colleete v»or de Kerk. Nam. ure, J. A. Gerth van Wqk Jr. Collecte voor de Kerk. ■everwttk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Mam. 1 ure, Zondagschool. Evang. LutherscAe Kerk. Voorm. 10 ure, geen dienst. Doovsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemendaal. Voorm.10 ura, J. D. van Arkel. Avondmaal. Heemstede. Voorm. 10 ure, J. Kuylman Hlile«om. Voorm. 9'j ure, P. H. Hugenholtz Jr., pred. te Amsterdam. Hoatrjfk en Polanen. Voorm. 10 ure, C. vau Koetsveld CEz. Nam. 1% Zondagschool. Santpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loenen Martinet. Spaarndam; Voorm. 10 ure, geen dienst. 's Avonds 6 ure, T. Hoog. TcSsèn. Voorm. 10 ure, H. Waardenbiirg. 's Avonds 5 ure, geen dienst, s A fonds Ij ure, Evangelie verkondiging, B, van Zweden. Donderdagavond 8% ure. Bijbell. H. Waardenburg. Zandvoort. Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Avondmaal. Nam, 2 ure, C. Barneveld. Dankzegging; Nedörd. Herv. Kerk* SSenaehroek, Voorm. 10 ure, J. A. Gerth van Wijk Jr Burgemee ter en Wethouders van Haarlem doea te weten, dat van heden op alle werk dagen, van des voormiddags 10 tot de3 namid dags 4 uur, tot 28 Juli e.k. *s namiddags ten 2% ure ter gemeente-secretarie ter visie zijn neder- gelegd, de ingekomen verzoekschriften met de bijlagen van D. van Leeuwen om vergunning tot oprichting van eene slachterij en rookerij in het perceel aan de Kleine Houtstraut No. 111 Kad. Sectie D No. 5718. Van Gebr. Me;ens alhier om vergunning tot oprichting van eene nafta-berg- plaats in eene daartoe ia te richten kelder achter hunne fabriek aan het Zaider Buiten Spaarne N. 56, Kad. Sectie F No. 5792, eadat op den veertienden dag na heden, zijnde 28 Juli e.ken wel des uamiddags 2uur op het Raadhuis der gemeente de gelegenheid zal worden gegeven, om ten over staan van het Gemeentebestuur of eeu of meer zijner leden, bezwaren teften het oprichten der inrichtingen in te brengen. De Burgemeester van Haarlem brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen dezer Gemeente, dat het op den 14e dozer executoir verklaard primitief kohier op de persoueele belasting van afdeel'ng II dezer gemeente, dienst 1892 1893, op heden aan den ontvanger der directe belas gen js ter hand gesteld. Wordende de ingezete nen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hunnen op den hij de wet bepaal den voet te voldoen. s Prijs van tot 5 regels 25 Cts. èi Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van „Het Blaadje". Ïiene fatsoenlijke Burgerjuffrouw, J van m. 1., zag zich gaarne ge plaatst als Huishoudster, bij een eenig Heer of Dame of klein gezin, goed kunnende naaien en knippen en behandeling der droge wasch. Br. fr. lett. D., bur dezer Courant Mevrouw BEUNS, Wagenweg 30, vraagt tegen 1 Aug. a.s. een knap kunnende goed strijken en met de "wasch omgaan. Zonder goede ge tuigen voorzien onnoodig zich aan te melden. Br. fr. lett. E., bureau van dit blad. Eene flinke MEID, van goede getuigen voorzien, zag zich gaarne geplaatst voor dadelijk of tegen Augustus. Adres: Raven- steeg 24, bij de Een fatsoenlijk, zindelijk Dag meisje, dat netjes werken kan. AdresWarmoesslraat 10. GEVRAAGD EENE goed bekend met bet werk in de Drogerij en Wasscherij. AdresZ.-B.-Spaarne 22. Drie nette fats. Jongens vra gen drie fats. Meisjes, om de Kermis genoeglijk door te brengen. Br. liefst met Portret, onder motto Geheimhoudingbij den Pa pierhandelaar C. K H. HEIDWEIL- LER, Raamvest 53. Een meisje vraagt aan huis. Franco br onder No 100, aan bet Bureau van dit Blad. goed bekend met alles was tot bet vak behoort, vraagt werk aan huis. Adres Korte Begijnestraat No. 11 Een Jongmenscb, bekend met bet Kleermakersvak en Coup., zag zich terstond of later geplaatst als Coupeur, ook niet ongenegen voor een netten Manufactuurwinkel werkzaam te zijn. Brieven franco onder lett. Z., aan het Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd een Knecht of eene flinke Aankomeling. Adres onder lett. Y., Bureau van dit Blad. terstond gevraagd, liefst bekend met Rijtuigwerk. Adres: GEBR. KIMMAN. Wordt direct gevraagd een bekend met Boerenwerk, bij de Wed. A. VAN MAASWINKEL, Spaarn- wouderstraat, te Haarlem. oor bet in werking brengenl eener Zaak van dagelijks voor-l komende behoeften, waarin tot be den bier ter stede nog geen con currentie bestaatzoekt iemand met kennis van bet vak en in bet bezit eener doeltreffende complete Machinedoch zonder contanten, iemand met een zeer klein kapi taaltje, om te zamen deze zaak te ondernemen. Nadere informatie te bekomen onder lett. A., bureau van dit blad. Beschikb. eene gemeub Kamer 2 pers., ged. de maand Aug. voor Br. fr. HAAS. Z andvoort. Privaatles aangeboden in Latijn. Griekscb en Hebreeuwscb op bil- lijke conditiën. Kr. br. onder No. 98 betaan ^et bureau van dit blad. In eene Coöperatieve Bouw- vereeniging voor Ambtenaren en daaraan gelijkstaanden te dezer stede, kunnen nog eenige Huurprijs inclusief aflossing enz. circa f 200 's gaars. Aanvragen onder lett. B., bij den Uitgever dezes. kunnen geplaatst wordenBake- nessergracht No. 8rood, boek Korte Jansstraat. PENSIO HST. Voor een deftig Heer, m. 1., wordt m een kl. gezin, waar nog twee Heeren en pension zijn, Inwoning aangeboden, voor j 40 's maands. Br. fr. lett. C., bur. van dit blad. R. K. en van goede getuigen voor zien. Groote Houtstraat 3a. nog eenige dagen disponibel heb bende, zag die gaarne bezet. Franco brieven lett. X., bureau v. d. blad. gevraagd voor Loop- en Maga- zijnwerk, van 16 tot 20 jaar. Adres: 2e Hasselaerstraat No. 4. wordt op deftigen stand aangeboden Kost en Inwoning, eene groote mooie Voorkamer met twee Slaap kamers, ƒ70 per maand- Brieven franco lett. R.NOBELS' Adv.- Bureau, Nassaulaan 13. J. C. GEHRELS, O verveen, vraagt zoo spoedig mogelijk een Boeren knecht, goed kunnende melken en karnen. met Augustus aanstaandeeen zeer nette Winkelopstand met Toon banken, tüans dienende voor Ma nufacturenzaak, en een stel Win keldeuren met bovenlicht bezet met spiegelglas. Te bevragen bij B. HAGEN, Timmerman en Aan nemer, Groot Heiligland No. 33. TE HUURAug. a. s. een modern Heerenhuis met 10 K. ƒ800.en een dito terstond met 7 K. 530, beide met Tuin. Te bevr. b/d. Architect D. STORM, Schotersingel 15. een druk beklante Bakkerij met Kruidenierswinkel en Vergun ning, welke een flink burgerbe staan oplevert, gelegen tusscben twee welvarende Dorpen in Gel derland. desverkiezende met 2 per- ceelen Bouw- en Weiland. j Te bevragen bij H. VELDWIJK, Lange Veerstraat, Haarlem. twee eikenh. Boekenkasten. Franco br. onder No. 99, aan het Bureau van dit Blad. 6 zeer mooie Notenhouten Ru- bensstoelen, met leer bekleed. Te bevragen bij C. HENSKES, Meu belmaker, Klein Heiligland 32. met groote Luchtketel en Vliegwiel TE KOOP, benevens staande Vat- kranen, Marmeren Plaat met Kra nen en Manometer. Ook in onder- deelen te koop. Te bevragen bij H. KONING, Korte Zijlstraat 10.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8