0EMEN0D NIEUWS. Burgerlijke Btaud. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. 34 0e Staatsloterij. van Bismarck tegen Caprivi's positie krijgt men weer den indruk, dat graaf Eulenbnrg later ook als rijkskanselier wel in de plaats zou kunnen komen van Oaprivi. Het is dus nu weer Von Caprivi, die het bij Von Bismarck, gedaan heeft. Vroeger kreeg de jonge Keizer altijd van alles de schuld. Hoe dit nu ook wezen mag, of Bismarck gelijk heeft al dan niet, zeker is het te betreuren, dat een man als hij, wiens bekwaam heden door vriend en vijand steeds hoog werden aangeslagen, zich thaos meent te moeten bezighouden met «n ophoudelijke aanvallen op de regeeiiag. Indien deze werkelijk zoo veskeerd en slecht is als Von Bismarck meent, dan bou dit ook zonder zijne aanvallen wel blijken en de gewezen Rijkskanselier zeker hooger stijgen in de algemeene achting, dan thans. In Berlijn hebben eenige ïumoerige vergaderingen plaats gehad, namelijk eene door antisemieten belegd door den bekenden rector Ahlwardt, naar aan leiding van het gebeurde te Xante*. Daartegenover staat tene bijeenkomst van anderen over deze kwestie, waar geen enkele antisemiet wordt toegelaten, opdat men van rustveistoricg verschoont blijve. Terwijl aldus anti semieten en hunne tegenstanders tegen elkander over staan, bevechten ook de sociaal democraten en de anatchisten elkander met woorden. Zeshonderd anarchisten protesteerden in eene woelige vergadeiing tegen de tirannie van Liebknecht, den bekenden chef der sociaal-democraten. Natuurlijk waren Liebknechts vrienden niet achter gebleven en er w&en van beide zijden bijtende ede voeringen, tot dat ten slotte op voorstel der anarchisten, die de meerderheid hadden eene motie werd aangenomen waarbij hft „verachtelijk optreden van de officieele sociaal-demo cratie tegen de anarchisten" ten scherp ste werd afgekeurd. In Brussel heeft de afgevaardigde Delvaux den minister de Bruijn geïnter pelleerd over de cholera en de gevaren van besmetting voor Belgie. De minister antwoordde daaiop geruststellend. Hij ontkende ten stelligste, dat de cholera die bij Parijs werd waargenomen, de aziatische was, maar noemde de epide mie, cholera nostras, inlandsehe cholera. Alle maatregelen zijn bovendien door de belgische regeering genomen, om het overslaan dei ziekte naar Belgie te beletten. Zoo zal ook de invoer van vodden worden verboden. In de Kamer heeft de heer Beernaert voorgesteld eene commissie te benoe men, welke belast zoude zijn met het aanvullen van het reglement van orde der Kamer, ten opzichte van de beraad slagingen over de grondwetherzienig. Dit voorstel is aangenomen met 84 te gen 48 stemmen, terwijl 6 leden zich van stemming onthielden. Eigenaardig is en blijft de houcing van de fransche troon- en kioon-pre- tendenten, die in weerwil van de abso lute afwezigheid van alle kans op succes in dezen lijd, nog maar vast aan hun ideaal zich blijven vastklemmen. De graaf van Parijs heeft, eenige Franschen ontvangende die naar Folke stone waren gekomen om hem hulde te betuigen, dank gezegd voor hunne trouw en hen geluk gewenscht met de energie, waarmede zij nun staatkundig geloof bewaren Hij heeft hun voorts op nieuw verzekerd, dat hij in geen enkelen plicht, dien de toestand hem oplegt, te kort zal schieten. De toestand van den oostenrijkschen premier. Graaf Taaffe, blyft onveran derd. Er valt roch van verbetering, noch van achteruitgang te spreken. Tot minister van landbouw werd de heer Lucas benoemf. Met 45 legen 20 stemmen heeft het Kaapsche parlement in tweede lezing het kieswetontwerp aangenomen, waarbij de geheime stemming en eene verhoo ging van den census wordt ingevoerd, nadat Hofmeyr daarvoor krachtig ge sproken en verklaard had, dat de Afrikaner-bond deze hervorming be gunstigt in de overtuiging dat zij En- gelschen en Hollanders tot elkaar zal brengen. Uit Washington wordt geseind, dat tusschen de Unie en Chili eene schik king is getroffen in de kwestie van het amerikaansche oorlogsschip Baltimore. Chili betaalt 75,000 dollars schadever goeding aan de nagelaten betrekkingen der twee gedoode matrozen. Er loopt een gerucht, dat de in op stand gekomen Hazaia's tweemalen de palissadeeringen hebben verbroken, waarachter troepen van den Emir zich verschanst hadden, honderden dezer troepen gedood en een groot aantal geweren met munitie buit gemaakt hebben De Emir van Afghanistan heeft ge antwoord op het vertoog van de Indi sche regeering in zake de houding van den Emir tegenover den staat Bajaur. De Emir belooft in zijnen brief, Bajaur niet te zullen aanvallen, tenzij hij daar toe wordt uitgedaagd. Voorts werpt hij op Umrathan alle verantwoordelijkheid voor de onlangs plaats gehad hebbende botsing tusschen diens troepen en de Afghaansche soldaten. Bij het verhoor der Lui lt- sehe anarchisten werd Woensdagmor gen dokter Charles gehoord, die gunstig sprak voor Beaujean en hem een eerlijk weikman achtte. Op een vraag van den president aan den bewaker der gevan genis verklaarde deze, dat Hanssen deor de traliën berich;en wist te laten glijden. LaDgcnberg verklaart, dat als zijn kameraden naar hem geluisterd haddeD, de diefstal niet zou hebben plaats gehad. Renson, raadsheer van het hof, cn de substituut Beltjen deelden mede, dat Hanssen bekend had te weten waar het gestolen dynamiet geborgen was. Moi- neau vroeg waarom Langenberg zijn kameraden verraden heeft, waarop deze antwoordde, dat Hans-en hem bedro gen had. Moineau zeide dat, indien Hanssen en Langenberg geklapt hadden, omdat de bekentenis hun was afgeperst, hij hun dan dit had kunnen vergeven, maar zij hadden gesproken omdat zij laf waren en op ver:» indericg van straf hoopten. „Zij zijn ellendelingen", riep hij uit. Bustin verklaarde, dat hij schuldig was a-m den dielstal te Ombree, maar hij weet den naam van zyn vier mede plichtigen Diet. Toen werden de agent van politie Beautemps en Guerin in verhoor ge nomen, de moedige huishoudster, die bij den aatslag te Wilmotte de patronen van de vensterbank nam en onschade lijk maakte en die flink hielp bij het gevangen nemen der misdadigers. Uit Londen wordt gemeld, dat tegeiiever het eiland Man een stoomboot is vergaan. Tal van personen zagen de schipbreuk aan het strand en in allerijl kwamen twee stoomers het vaartuig te hulp, maar vóór zij dit bereikten, was het totaal uit elkander geslagen. Men kent den naam van het schip niet. Niets veroudert heden ten dage zoo snel als een oorlogsschip. Onder de bodems, die onlangs door de britsche admiraliteit als onbruikbaar geworden verkocht werden, waren er drie, de TurquoiseOpal en Sapphire, van het jaar 1875, een, de Dragon, van het jaar 1878, een, de Miranda van het jaar 1S80, en nog een, de Ranger, van het jaar 1881. Alle zes wuren het kiuisers der derde klasse. Tegen Hugh O'Donnell en zes andere leiders der werkstaking te Home Stead in Pennsylvauië, is eene erimiueeie vervolging ingesteld. Zij worden beschuldigd van doodslag, ge pleegd op twee der detectives van Piakerton. Uit Paiijs wordt gemeld dat een cholera-ge val met doodelijken afloop te Gentilly heeft plaats gehad. Het bestuur der openbare begrafenissen werd onmiddellijk verwittigd, zoodat de teraardebestelling reeds te 7 uur kon plaats hebben. Ondanks de voorzorgs maatregelen zijn te St. Denis twee nieuwe gevallen met doodelijken afloop voor gekomen. Aan de goeverneurs van Warschau, Kiew, Volhynië en Podolie is gelast alle mogelijke voorzorgsmaatregelen tegen de cholera te nemen. Te Odessa vreest men, volgens den correspondent der Times te Weenen, dat wanneer de cholera daar epidemisch wordt, er eene ontzaglijke paniek onder de bevolking zal ontstaan. Er gaan nu reeds vele personen heen. De bulgaarsche grens was den 17e deztr gesloten, zoodat passagieis noch goederen van den oosterschen trein weiden toegelaten. Uit Moskou wo.'dt aan de Daily Neivs geseind, dat de Staatsraad het ledigen en reinigen der beerputten heeft bevolen, maar dit bevel grooten- deels onuitgevoerd blijft wegens de buitensporig hooge kosten, veroorzaakt door het transport der faecalien. De officieele cijfers getuigen van groote sterfte aan cholera, nl. 1300 van de 1781 aangetasten, waaronder alleen te Astrakan 503 sterfgevallen op 755 aangetasten. De eholera breidt zich in Rusland volgens de JS/ovoje Vremja langzaam maar zeker uit. Een bekend schrijver wijst in het blad op de vuilheid die overal heerseht. Het vuil uit de wo ningen wordt op de straat voor de woningen geworpen en geen karren komen het weg halen. Bovendien wordt een geneesheer door eiken Rus aange wezen als een soort van bevoorrechten moordenaar; wat onlangs te Astrakan geschiedde, is eene nauwkeurige herha ling van de tooneelen tjjdens de pest- epidemieo, 300 jaar geleden. Voorts is het voedsel ellendig; het bestaat in dezen tjjd hoofdzakelijk uit vmchtenkomkommers en waterme loenen en daarbij wordt eene groote hoeveelheid kwass en jenever gedronken. Eindelijk heeft de jodenvervolging neg eene groote opeen'nooping tengevolge gehad in de zoogenaamde joodsehe goeveriaementen, waar de toestand onbe schrijfelijk is. De schrijver zegt, dat Europa wel zal doen, zijn deuren hermetisch te sluiten indien dat mogelijk is, voor alles wat uit dat broeinest van besmetting komt. Het fransche departement Dróme is door eene vreeselljbe ramp geteisterd. In den nacht van Zaterdag heeft een geweldige stortregen, een soort [van „wolkbreuk", de rivieren de Dióme, de Roubion en verdere zij-rivieren van de Rhóne plotseling doen wassen. Zondagechtend stond op vele plaat sen het water drie meter hoog. Twee kinderen van 1 tot 5 jaar verdronken op het oogenblik, dat hunne ouders trachtten te vluchten. Velen moesten op de daken vluchten. Bij menschenbeugenis heeft men nooit zulk een hoogen stand van het water gekend in die streken. De schade wordt op 1.200.000 franes begroot. Ook uit de omstreken komen schrik kelijke tijdingen. Te Dieu le-Dil is [alle verkeer afgebroken. De gehuchten Joug- ne en Kobry zijn geheei overstroomd. Het verkeer is geheel gestremd. Een groot aantal stuks vee is bij de ramp omgekomen. De jongste tydingen luiden gunstiger. De Rhóne is plotseling gevallen en tusschen zijne oevers teruggetreden N i e t d e a n a r c h i s t Merlino, maar de anarchist Halien, advocaat te Behobie, is Din&dag te Luik in hechte nis genomen. Sir Prey Jones, de nieuw gekozen afgevaardigde voor Montgome ry, die Woensdag met zijne vrouw Hamdlors bezocht, is door een schreen wende troep volk aangevallen De heer Jones kreeg eenige verwondingen en zijne vrouw werd zeer mishandeld. Een vreeselijke inoordaan- slag had Woensdag te Berlijn plaats. E n ontslagen tuiniersknecht, Giüneberg genaamd, drong op klaarlichten middag in het bureau van den nieuwen stede lijken tuinaanleg, het Victoria-park, waar zich de directeur Maechtig en zijn eersten tuinier Clemens en een be diende bevonden. Laatstgenoemde werd door Grüneberg het bureau uit geworpen daarna loste Grüneberg twee schoten ©p den vluchtenden Clemens en wierp zich vervolgens op den direc teur, dien hij door drie revolverschoten zwaar gewond ter aarde deed storten. In weerwil dat er velen toegesneld wa ren, kon Grüneberg in de levendige straten ontvluchten en was hij tot 's na middags door de politie niet te vinden. De directeur is in zijn vak ook in het buitenland bekend. Wraakzucht wegens zijn ontslag heelt Grüneberg tot deze misdaden geleid. Op een landgoed inHol- stein gebeurde het elf jaar geleden, dat bij een gevecht met een jaloerschen medeminnaar een ooievaar zoo werd toegetakeld, dat hij vleugellam van het nest viel. De meest zorgvuldige verpleging mocht niet baten om aan vader langbeen het gebruik zjjner vleu gels terug te geven en van nu aan wandelde hij treurig en in zich zelf ge keerd over de hoeve. Toen in den na zomer zijne kameraden eich opmaakten om de reis naar Egypte te aanvaarden, zag Peter zoo had men den invalide gedoopt hem treurig na. Maar hij schikte zich in het .onvermijdelijke, waartoe niet weiuig de liefderijke ver zorging medewerkte, die hij gedurende de wintermaanden ondervond. ^Men liet dagelijks van de kust viseh aanvoeren om hem te voeden en maakte het kort om zóó, dat hij ia den loop der jaren tam weid en zijnen meester, maar o©k dezen alleeD, overal volgde. In die ell jaren braken voor Peter altijd de treurigste dagen aan, wanneer zijn makkers, uit het zuiden terugge keerd, hunne oude nesten weder op zochten of nieuwe bouwdenkortom zich voorbereidden op een leven van liefde en huiselijk geluk, waarop voor hem niet meer viel te hopeD. Dan kon men hem in den regel vinden op het hoogste punt van het erf, den mesthoop, waar hij, treurig en van liefdepijn ver teerd, het huwelijksgeluk van zijns ge lijken stond aan te staren. Maar wat gebeurt Dit voorjaar twee jaar geleden stond hij daar wederom zoo, toen een jonge dame ooievaar op den misthoop neêrstreek en, medelydend als elk geed meisje, de galante betui gingen van den armen Peter niet alleen niet afwees, maar zelfs, tegen alle ooievaarsgewoonten in, zich bereid verklaarde met hem op den vlakken grond te leven. In de nabijheid van den koepel werd een nest gebouwd, waarin onze Peter met zijn wijfje een gelukkigen zomer doorbracht, die hem vader zag worden vaneen talrjjk kroost. Maar„Niet steeds is de liefde be stendig van duur". Toen het najaar kwam, reisde moeder met de kinderen af en liet den onbestorven weduwnaar eenzaam achter. Dat hij dien winter nog meer in zich zelf gekeerd was dan voorheen is te begrijpenmaar wie schil dert zijn harteleed, toen het voorjaar wel zijne natuurgenooten terugbracht, maar zijn gaaike nietHad zij hem zoo spoedig vergeten Of had zij op de verre reis een vroegen deoi gevonden Onder de pijnlijke overwegingen van een ijverzuchtig gemoed verstreek voor onzen Peter de zomer; ook de winter vlood heen en het nieuwe voorjaar, dit voorjaar, wekte nieuwe verwachtingen. Zouden die verwezenlijkt worden? Wederom stond hij, als naar gewoonte, van zija hoog standpunt de vlucht te bespieden van zijne terugkeerende vrien den; en ziet, wie komt d?ar in sierlijke kringen neervliegen op den mesthoop? Voor hem staat, frisch en gezond, na een scheiding van anderhall jaar, de verloren gewaande gade. De vreugde van het terugzien houdt elke gedachte aan navraag ver van hem; zalig in het heden, vergeet hij het verleden, en met zijn gade wordt het veroond vernieuwd. Maar het schijnt wel dat zij niet begin nen te bouwen, en Peter doet voortdu rend vergeefsche pogingen om op den koepel te komen. Wat dat zijn mag? De landheer vat wat er aan hapert: me vrouw bedankt er voor om een tweeden zomer zoo laag bij den grond te huizen; begrijpend dat het geluk van zijn Peter er van afhangt, of aan haar ver langen kan worden voldaan, laat hij een ladder tegen den koepel zetten. Peter maakt er dadelijk gebruik van en dit jaar nestelt het paar in vrede en een dracht op het dak, terwijl de lieden in den omtrek reeds weddingschappen heb ben aangegaan of mevrouw, nu zij in dit opzicht haren zin heeft gekregen, het volgend voorjaar den ouden man weer zal opzoeken. Doet zij dit, dan ligt het vermoeden voor de hand, dat het alleen hoogmoed was, die haar dien éenen zomer aan hare oude liefde ontrouw deed worden I Eigen haard.) Wetgevende M a e ht- TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 21 Juli 1892. Per Telegraaf. In antwoord op de interpellatie van den heer Tijdens omtrent de rupsen verwoesting, was de mininister van Binnenl. Zaken bereid deskundigen te raadplegen over maatregelen daartegen ce nemen ter voorlichting van gemeente besturen. Aangenomen werd de verlenging der voorloopige maatregelen tot behoud van douanegoederen. Vermogensbelasting De minister van Financien die de amendementen wilde verschuiven en invoering krachtig bestreed, hoopt bin nenkort de bijna voltooide bedrijfsbe lasting aan den Raad van State te zenden opdat zij 1 Mei 1893 di ellen dige patentwet vervange, zoodat de ver mogensbelasting niet tot 94 behoeft verschoven te worden. Bij de aanneming van de amende menten worden genot, lasten op nijver heid (zout en zeep) bestendigden wordt verlenging san de bestaande grondbelasting noodig. De Minister vroeg bestendiging van vertrouwen der Kamer en bad haar om ongewijzigde aanneming van den invoeringstermijn. De heer Roëll acht het bezwaar van een dubbelen diuk voor den middel stand bij gebrek aan bedrijfsbelasting te kunnen opheffen door tijdelijke vrij stelling voor het bedrijf van kapitaal- en vermogensbelasting als bedrijfsbe lasting niet tot stand komt. Hij bestreed de araendementen, vooral dat van Mackay, dat herziening van de patent wet in plaats van afschaffing wil. De heer Vee gem heeft aangedrongen op een middel tot wegneming van een dubbelen druk, maar reserveert vrijheid van kiesregeling te doen voorafgaan aan de bedrijfsbelasting. De heer Hartogh heeft zijn amende ment ingetrokken in het vooruitzicht van eene vroegere tot stand koming van de bedrijfsbelasting. De heer Ru ijs acht het tot stand komen van de yedrijfsbelasting op 1 Mei 1893 onmogelijk. Hij en de heer Reekers zien in het amendement-Mackay eene waarborg voor het tot stand komen van de be drijfsbelasting. De heeren Van Karnébeek en San ders, hoewel niets ten volle bevredigend door 's ministers verklaringen willen echter, nadat de kwestie vn vertrouwen gesteld was, niet de verantwoordelijk heid voor de gevolgen van de aanne ming van het aanmendent aanvaarden. Het ameudement Bahlmann werd verworpen met 60 tegen 37 stemmen. Van de rechterzijde stemden tegen de heeren Haffmans, A. Mackey, Van Nu- nen, Clercx, Seret, en Schaepman. Het amendement-Mackay werd ver worpen met 40 tegen 57 stemmen. Van de rechterzijde stemden tegen de heeren Haffmans, Van Nunen, Clercx en Schaepman. Het artikel 50 is aangenomen met 68 tegen 26 stemmen. Nadat de heeren Van Rarnebeek en Sanders verklaarden niet verantwoord te zijn voor de aanneming van het ameu dement zijn verworpen. Het ameudement Bahlmann met 60 tegen 37, en het ameudement A. E. Mackey met 57 tegen 40 stemmen, waarna de inwer kingtreding jvan de vermogensbelasting met 68 tegen 26 stemmen bepaald op 1 Mei 1893, na verwerping van het voorstel van den heer Van der Kaay om de accijns verhooging op jenever niet te behandelen, is dat ontwerp af- gebandeld dan heelt morgen de stem ming plaats. Dit is ongecorrigeerd). FAMIL.IEBERICM l E V Gehuwd: 18 Juli. Bij volmacht: H. J. Stroband en N. van Campen, Apel doorn. - 19. S C. Holland wedr. van H. M. E. van Dorth en M. van Voorst, Antwerpen. - 20. W. G. L. C. van Exter en M. J. E. de Ronde, Nijmegen. - H. J. Arendsen Raedt en M. van Westreenen, Arnhem. - L. E. van Geldere en M. C. A. F. van der Poll, Den Haag. - E. M. Hebrans en A. M. Sitters, Den Haag. Geboorten: 18 Juli. J. A. Meyjes Bruinier d. Zutfe i. - A. J. de Lange De Lange d. Alkmaar. - 19. C. de Raaij Ersel d. Arast. - 20. M. Corde- meijer—Kommer z. Amst. Overleden 17 Juli. M. J. Bouwes Sijbolts 35 j. Uithuizermeeden. - 18. C. Retèl jd. 11 md. Den Haag. - G. A. N. Allebé 81 j. Arast. - J. Wijten- kampKlaver 58 j. Zaandam. - 19. H. J. R. Beijen 75 j. Den Haag. - J H. Weijers 61 j. Brummen. - K, M. Ver schuur jm. 14 j. Amst. - Wed. M. P. van LierDuijs 76 j. Amst. - 20. C. M. Boer jd. 3 j. Den Haag. Stoom vaartboriehtsn. Het stoomschip Prinses Amaliavan Amsterdam naar B-tavia, vertrok 19 Juli van Port Said. Het stoomschip Prinses Sophievan Amsterdam naar Batavia, vertrok 20 Juli van Southampton. Het stoomschip Prins Willem 11, van Suriname naar Amsterdam, arri veerde 19 Juli te Havre. Het stoomschip Spaarndamvan de N. A. S. M., van New-York naar Rot terdam, passeerde Woensdag 20 Juli des namiddags 12 uur 20 min., Beachyhead. Het stoomschip Ardjoenovertrok 20 Juli van Batavia naar Rotterdam. Ondertrouwd 21 Juli. W. H. Roodhart en C. G. Negryn. - C. Bakker en C. Eekhof. Getrouwd W. Vermeer en W. F. Carleij. - A. C. v. Ravenswaag en M. J. P. F. Geeraets. Overleden 20 Juli. P. L. Koeree- Kooseman 82 j. KI. Houtstr. - J. B. Steffens 3 md. z. Anthonistr. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne hulsgenooten worden aan het Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze Betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés bulten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel 1. Besch. juffr., P. G., liefst dadel., weg. sterf geval d. vorige, om vr. des huizes te assist, m. d. kind. en in hot huish. 2. Twee bokw, verkoopsters in zeer net en groot damea-modemagaz., bok. m. garneerea, opg. verl. aal. enz. 8. Modiste, zelfst. kunn. werk., liefst v. ge- ref. begins. 4. Net meisje terst. in brood-, koek- en ban- ketbakk., als winkeljuffr., bov. 18 j. en geneg. iets in huish. te assist. B. Bekw. Ie modiste teg. hoog sal. 6. Winkeljuffr. te 's-Hage in mag. v. coraett. dameB-art., liefst zij die kleine repar. kunn. verricht., m. goede ref., aanmeld, in persoon. 7. Eerste klerk aan arr. kantoor B A. en Successie, P. G., aal. 700, workzaamh. tot s midd. 4 uur, liefst cancL-notaris bij registratie. Bediende in magaz. van kanloorbeh. en aanverw. art. m. goede get. Jongste bediende in zaak v. fijne manuf. kantoorwerkz. bek., goed achr. en m. goede getuig8chr. 10. Coiffeursbedieade te Amst., dadelijk, bekw. salonnier. 11. Concierge voor 1 Aug., gehuwde lied. z. kind. met goede uetuigschr. re klasse 4e lijst. Donderdag 21 Juli 1892. No. 2475 f 100. Prijzen van f 20. 85 8194 SISO 808S 11865 18970 18118 8087 11187 14014 18181 8101 11384 14834 18186 8281 11619 15159 18171 8318 11808 15495 18855 8856 18049 15605 18608 8768 18105 16114 19185 9408 18190 16580 19495 9491 18867 16717 80340 9688 18487 16798 80657 9884 18542 16796 80677 1689 8899 6718 10867 18030 16812 1715 4808 6784 10501 18406 16898 1678 4657 7888 10591 18487 17801 2067 4869 7475 10798 18798 177SS 171 2886 5426 428 8445 5476 600 2540 5478 638 2657 5764 850 2711 5946 1084 2876 6184 1326 8038 6198 1362 8108 6804 1417 8124 6367 1514 8190 6520 MARKTNIEUWS. Alkmaar, r8 Juli. Op de heden gehoud. Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 9 koeien 1 180 a 240, 212 vette kalveren £35 a 84, 18 nuchtere dito 16 a 18, 134 vette schapen f 16 a 22, 41 mageie varkens f16 a 20, o paarden i a alles per stuk, 260 vette varkens 41 a 52 ets. per Kg. Schiedam, 21 Juli. Moutwijn 18, Jenever f 13,50, Amst. Proef t 14,75-

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3