De Cholera. ÖEMEN9D NIEUWS. INGEZONDEN. Stoomvaartbsrichten. Burgerlijke Stand. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. der honger- en choleralijders in Rusland. De minister heeft zijne medewerking toegezegd maar tevens zijne verwachting uitgesproken, dat te gelijk een dergelijk werk voor de iransche armen zou wor den gedaan. Uit Weenen wordt gemeld dat de zitting van den Ryksraad aldaar is ver daagd. Het is voor de Europeanen tegen woordig in de omstreken van Tanger verre van aangenaam wonen. Dinsdag liep het gerucht dat de in opstand ge komen Angherieten op het gebied van Tanger voortrukken om de Marokkaan- sche troepen aan te vallen, waardoor onder de bevolking eene groote opwin ding is ontstaan. De leden van de euro- peesche koloniën, welke buiten de stad wonen, zoeken in Targer een schuil plaats. Naar de Times mededeelt, kende de fransche regeering het voorgestelde en- gelsch-marokkaantche handelsverdrag, en had die regeering daaraan hare goed keuring gehecht. Over dat verdrag zou dientengevolge het laatste woord nog niet gezegd zyn. Euan Smith zou als instructie ontvangen hebben, vooreerst nog op zijnen post te blijven. De Paus heeft officieel den koning der Belgen doen bedanken voor de opdracht van de leiding der Congo- zending aan de Jezulten. Wauters, secretaris-generaal van de Katanga maatschappij, wederlegt nadruk kelijk de onderstelling, dat de oorzaak van den opstand der Arabieren in Ka- tanga toegeschreven kan worden aan de handeling van de han delsexpeditie en aan Hodister, het hoofd der expeditie. Wauters verklaart dat hij lang verblijf heeft gehouden aan den Cougo, in dienst van den staat, en daarna in dienst van de maatschappij van den Boven-Congo, en gedurende al dien tijd is Hodister nooit afgeweken van den juisten en vredelievecden weg. Indien er werkelijk in Katanga ernstige gebeurtenissen heb ben plaats gehad, dan is het zeker dat Hodister, wel verre van die geprovoceerd te hebben, al zijne ervaring en invloed zal hebben aangewend om de gemoede ren tot bedaren te brengen. De algemeene raad van de spoorweg- compagnie aan den Congo is Woensdag morgen vergaderd. Alle buitenlandsehe administrateurs waren tegenwoordig. De raad van beheer den Kantanga com pagnie moest heden vergaderen. De markies de Boncbamps kwam Woensdag te Brussel. Hij zou door den raad van beheer der Kalanza-compagnie ontvangen worden en rekenschap geven van het wedervaren der expeditie, waar over hij na den dood van de kapiteins Stairs en Badson het bevel op zich had genomen. Men kondigt tegen de vol gende week een groote vergadering aan van alle administrateurs der zes Congo- compagnies. Te Brussel is een schrijven ontvangen van kapitein Ria, den aanvoerder van een der expeditiën van de Katanga compagnie. Hij is met zijn geheele expeditie goed en wel te Boumkeia, de oude hoofdstad* van wijlen koning Msiri, aangekomen. Hij zendt omtrent zijn reis een zeer belangrijk verslag, beneveris tal van kaarten, waarop de weg staat aange teekend, dien hij gevolgd heeft. Kapi tein Ria gaat voort met zijne onder zoekingen en hy meldt, dat hij zeer waarschijnlijk Daar NyaDgwé, het mid delpunt van den tegenwoordigen Arabi- schen opstand, zal gaan. Hij heeft op zijn reis een nieuw groot meer ontdekt, waaraan tot heden nog door niet een ontdekkingsreiziger melding was ge maakt. De russische minister Witte, minister van Verkeermiddelen, zal Vrijdag, nadat hij te Tcheliabinak den siberischen spoorweg heeft geïnspecteerd, zich naar Samara, Saratof en Tzaritzina begeven, om de sanitaire inrichtingen voor choleralijders te onderzoeken. De ziekte heeft overigens weer eene nieuwe plaats bezocht, nl. Viatka waar 138 ziekte- en 64 sterfgevallen voor kwamen. In 't geheel wees het offici- eele bulletin op den 25e dezer 2012 nieuwe gevallen en 1302 sterfgevallen aan. Te Nischni-Nowgorod kwamen 29 nieuwe gevallen voor. Er komen daar zeer weinig koopwaren in voor de gioote jaarmarkt, die Woensdag geopend werd. Te Srednaia-Akhtouba, een stadje in de provincie Astrakan, is de bevolking ook in verzet gekomen tegen de ge zondheidsmaatregelen. De apotheker en zijn leerling werden gedood en veie personen en eigendommen hadden het hard te verantwoorden. Ook in de dorpen Tolstoi en Zaimische zijn ernstige on geregeldheden voorgekomen. Ook in Duitschland is een verbod van invoer van lompen en ondergoed en ook van vruchten uit Rusland te wachten, zoowel in de Oost- en Noord zeehavens als over de oostelijke grens. Voorts zijn in Posen verschillende preventieve maatregelen genomen. De egyptisehe regeeritng neemt maat regelen om te voorkomen dat de cholera die in Samaria uitgebroken is, en de Syrische havens ook bedreigt in Egypte komt. In Nischni-Nowgorod is een beambte, die twee choleralijders aan den Wolga- oever de stad had doen uitzetten, tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld lieden die het bevel ten uitvoer hadden gebracht, werden als bedienden in het choleia-hospitaal geplaatst. De „Pali Mall Gazette" merkt op dat steeds, zoodra de cholera op de jaarmarkt te Nischni-Nowgorod ver schijnt, zij na afloop daarvan zich naar West Europa verspreidt; dit gebeurde namelijk bij vorige epidemieën. Met het oog daarop zou de tegenwoordige toestand zeer zorgwekkend zijn, maar er werden thans, zoowel in Oostenrijk als in Duitschland, zooveel voorzorgsmaat regelen genomen, dat er nu veel minder gevaar is dan vroeger. Uit Jassi (Ruraeniü) wordt van 24 Juli geschreven „De cholera schijnt zich in Rusland steeds verder te verspreiden en neemt men hier ook alle mogelijke maatrege len om een doordringen in deze streken te voorkomen. Gisteren zou hier een russisch operagezelschap eene voorstel ling gevea het moest evenwel aan de grenzen in quarantaine blijven liggen. „Trekt de cholera over de grenzen, dan is in eene stad als Jassi de ellende niet te overzien want menschen, koeien, zwijnen, ganzen en eenden alles woont hier in krotten van huizen do®r elkaar. Overal modderpoelen voor de huizen en mestvalen achter de woningen. Lucht en licht kan slechts door de deuren binnendringen, vensters kennen de menschen niet. Natuurlijk spreek ik hier van de voorsteden, waaronder dan ook de weg van het station naar de stad gerekend moet worden. Badinrich tingen en baden in de huizen kent men hier niet, ten minste wanneer men de modderplassen, waarin de varkens aan den openbaren weg liggen te ge nieten, niet als zoodanig wil betitelen. Met é;n woord.' 't is hier geen Broek in Waterland I" (Hdèld.) Dinsdag ontstond brand in een pachthoeve der gemeente Se- lenne (provincie Namen). De vlammen sloegen spoedig naar andere huizen over en weldra stonden 32 woningen in brand. Ongeveer 60 gezinnen zijn zonder huisvesting. Men schrijft den brand toe aan kwaadwilligheid. In een vlaamsch blad lezen wij het volgende: „De trap wieiers zullen in de provincie Antwerpen eene provinciale helastiag van 20 fr. per jaar te betalen hebben. Men rekent dat deze belasting voor de provincie eene opbrengt van 4000 fr. zal opleveren. Op de provinciale wegenisse zai ten gebruike der trapwiclers eene met hout gekasseide baan gelegd worden van een meter breedte." Een brutale diefstal is te Londen gepleegd. Een diamanthande laar had zaken gedaan en reed naar huis, terwijl hij voor 5000 pd. st. aan diamanten m zijn rijtuig had. Hij stapte onderweg in een restaurant uit en liet het rijtuig met de diamanten onder be waking van den koetsier. Deze ver wijderde zich een oogenblik en toen hy terugkwam, was alles verdwenen. Het rijtuig werd later ergens anders teruggevonden, maar zonder diamanten. Bij een stierengevecht te St. Marsau in Frankrijk, zijn verschei dene mannen gewond, werd 20 paar den de buik opengescheurd en werden 6 stieren gedood. De minister Loubet heeft den prefect om inlichtingen ge vraagd. Hij is voornemens geene stie rengevechten meer toe te laten, tenzij zooals ce Parijs, waar geen slachterij plaats heeft, maar de stieren na afloop van het gevecht worden afgemaakt. Uit Lucern wordt gemeld t, dat Maandagavond eene boot, waarin een gezelschap Engelsehen zat, aan den uitloop van het meer door een stoot tegen een brugpijler is verongelukt. Vier personen werden gered, maar de vijfde, eene dame, werd door den stroom medegesleept en verdronk. Laatstleden Vrijdag heeft op den Monte Generoso een ongeluk plaats gehad. Vijf duitsche dames, die uit Lugano over Maroggio en Rovio deu genoemden berg waren opgegaan, raakten verdwaald en keerden daarom terug. Op dien terugweg is een der dames, eene onderwijzeres van vijftigjarigen leeftijd, in dc diepte nedergestort en dood opgehaald. De voorzitter van de recht- bank te Versailles en de leden der jury, voor wie Woensdag het proces over den dynamietdiefstal te Soissy- Sous-Etiolles behandeld wordt, hebben anarchistische dreigbrieven outvangen. Naar aanleiding daarvan hebben vele juryleden verzocht van hun taak te worden ontheven. Officieel wordt het ge- rucht tegengesproken, als zou er te Spa eene dievenbende ontdekt zijn, welke zieh ten doel stelde gebouwen te doen springen, ten einde bij de daardoor ontstaande verwarring diefstal te plegen. De schade door de over- strooming veroorzaakt in het departement Dróme is veel belangrijker dan men had vermoed. Men schat haar op 2,215,000 francs. Een comité onder voorzitterschap van den minister-presi dent Loubet wacht van Woensdag afj giften in. Ook wordt te Valence een groot feest georganiseerd, tenvoordeele der slachtoffers. De Temps deelt mede, dat de soldaten van denj koning van Da homey door een Duitscher, Richter genaamd, gedrild worden. Vooral in de behandeling van het geschut wordt hun onderricht gegeven. Volgens de Natiotial-Zeüheeft de koning van Dahomey den Franschen opperbevelhebber, kolonel Dodds, ge schenken gezonden. De geschenken werden echter niet aangenomen en de brengers kregen de boodschap mede, dat Behanzin onmiddellijk Dekamé, den linkeroever van Uöme en het gebied van Kotonu moest ontruimen. Baron Leitenberg, een der voornaamste oostenrijksehe industri- eelen, heeft voorgesteld, in Weenen een internationale wereldtentoonstelling te houden, waaraan de drie verbonden mogendheden zouden medewerken. Te vens zou men kunnen rekenen op den steun van België, Zwitserland en de Balkan-landen. Bij een wedren van oosten- rijksche officieren te Brandeis aan de Elbe viel een dragonder-luitenant en bleef bewusteloos liggen. Twee op hem volgende officieren moesten met hun paarden over hem heen en daarbij werd zijn schedel door de hoeven der paarden verpletterd. Zijn toestand is hopeloos. Maandag beging een tien- jarig knaapje te Weenen zelfmoord. Hij sprong van een brug in de Donau, omdat hij bang was voor een kastijding van zijn vader, daar hij uit een tuin van de buren onrijpe vruchten gestolen en opgegeten had. In den herfst van ditjaar zal dr. Mezger zieh naar Rome be geven. Waarschijnlijk zal hij zich te Rome of te Amsterdam, vanwaar hem opnieuw aanbiedingen gedaan zouden zijn, of in Baden Baden blijvend vestigen. In allen geval schijnt dr. Mezger Wiesbaden vaarwei te willen zeggen. Evenw el kan omtrent zijne plannen nog niets met zekerheid worden medegedeeld. Op het kantoor van Bauer, te Pittsburg, een medepliektige van den anarchist die den aanslag op Frick pleegde, heeft de politie een lijst gevon den met de namen van 70 millionnairs, tegen wie vermoedelijk de volgende aanslagen zonden worden gericht. Bauer is een der leiders van de samenzwering. De politie beweert te weten, dat net complot tegen Frick te New-York be raamd werd en dat Bergmann werd aangewezen om het uit te voeren. Milarotf, Karaguloff, Po- p©fi en GurgieÊ zijn Woensdag te 5 uur op het binnenhof van de gevan genis te Sofia ter dood gebracht. Allen toonden groote moed. Ben zonderling testament. Het testament van den Amerikaan Henry Livingstone, onlangs te Florence overleden, is even zonderling als de man zelf steeds was. Hij gat nooit een fooi, maar zeide steeds tot den bediende „je staat in mijn testament". Niemand geloofde dat natuurlijk, maar Living stone hield woord. De koetsiers cn con ducteurs der omnibussen, erven 2o.ooo lire, de huurkoetsiers 2o.ooo, de be dienden van twee koffiehuizen i2.ooo lire. Een bedelaar, die hem soms hielp bij het stijgen in het rijtuig, erft 10,000 lireeen arme klerk van een bank, die eens in het Casino Borghese in de nabijheid van L. staande uitriep„als ik maar eens 50,000 lire had, dan kocht ik een villaatje buiten", heeft die 50,000 lire gekregen. De koetsiers en conduc teurs van de trams werden bedacht met o lire, o centesimi, daar L. de trams en in 't bizonder de rails haatte, omdat zij engelukken veroorzaakten bij zijn toertjes, eens met 24 paarden, zooals men zieh zal herinneren. Alle liefdadige instellingen heeft de Amerikaan goed bedacht. Uit New-York wordt ge meld, dat de hevige warmte onweders heeft veroorzaakt, die overal over- stroomiogen hebben teweeggebraeht. Nabij Wheeling in West Virginia is een gezin van 9 personen verdronken. Een spoorwegbrug werd weggeslagen. Dinsdag was te New-York de warmte ontzettend. De thermometer steeg tot 40 gr. in de schaduw. Vele zaken ston den stil. Een amerikaansch soldaat, die hoera riep voor den moordenaar van Frick, werd, op last van zijn kolonel, eerst een half nar aan zijn duimen opgehangen, toen aan ééne zijde van zijn hoofd geschoren en ten slotte met de gewone vernederingen uit •het kamp „getrommeld." De generaal van het regiment keurde deze straf goed. Naar West-In diir mede- deelt,J hebben de inwoners van Para maribo in den laatsten tijd veel last van zwermen nachtvlinders, die overal indringen. „Voor eenlge weken bespeurde men dat de paroewa-boomen („Avicennia nitida L. A.") langs de rivieroevers door dichte drommen van rupsen wer den kaalgevreten die zich aan het groen te goed deden. „Zoodra het avond wordt, is het thans aan de waterzijde haast niet uit te hou den, zoo veelvuldig vertoonen er de vlinders zich. „By [zwermen dringen zij de wonin gen binnen blijven aanhoudend om de lamp vliegen en maken 't den menschen zoo lastig, dat in vele gevallen het aanzitten aan tafel niet mogelijk is. „Veie personen kregen ze in de ooren en moesten de hulp van een geneesheer inroepen. „Gelukkig bepaalt het ongedierte zich tot nogtoe tot het opetea vaa de paroewaen daar nu deze boomen veelvuldig en zeer verspreid voorkomen, hoopt men dat andere boomen gespaard zullen worden". In een paar provinciën van Britsch-Indië zijn 30 duizend zwarte patrijzen in den tijd van een paar dagen vermoord, om aan de aanvrage naar vederen op de europeesche markt te voldoen. Een huis te Londen ont ving éene enkele bestelling van 32 dui zend doode colibri's, 80 duizend wa tervogels en 800 duizend paar vlerken. Soms worden de vlerken aan sommige vogels, nadat zij geschoten zyn, afge trokken, terwijl de dieren nog leven. Het verminkte slachtoffer eener bar baar sche en schandelijke mode, over welke het vrouwelijke geslacht zich schamen moest, wordt daarna aan zich zelf overgelaten, om langzaam aan zijne wonden en aan gebrek aan voedsel te sterven. Foor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie ziek niet aansprakelijk Mijnheer de Redacteur 1 Een bescheiden plaatsje verzoek ik zeer beleefd in uw geacht blad. Dinsdag 26 Juli 1892, was het een aangename feestdag voor een 130 kin deren en geleiders uit Amsterdam, be- hoorende tot de Evangelische Vereeni- ging „Bethel" te Amsterdam. Wij hebben zeer groote verplichtingen aan enkele haarlemsche families, die ons met de hun ten dienste staande middelen zoo gaarne helpenhetgeen dan ook de feestvreugde zeer verhoogde. Ten 8.28 stonden aan het station Haarlem 6 groote rijtuigen, om de jeugdige gasten te ont vangen, een woord van dank aan den heer Van der Wal, stalhouder te Haar lem, die elk jaar met bizondere animo, ons jeugdig gezelschap ter zijde staat. De reis ging naar Zandvoort, waar de kleine gasten in het Café Restaurant van den heer Ristig, „Germania", aan welvoorziene tafels plaats konden nemen. De feestvreugde weid zeer verhoogd, doordat Ge heer Ristig het gezelschap op krentenbrood onthaalde. Het kindergenot te Zandvoort is be kend en daarom viel het scheiden moei lijk van deze plaats. Per rijtuig werden de jeugdige gasten vervoerd naar Bloe- mendaal en vonden in het Saxenburger- bosch weer tafels gereed met welvoor ziene warme spijzen. Onze vrienden van de Parklaan te Haarlem die ons altijd zoo steunen, waren met bereidwilligheid bezig ook in het bosch. De familie G. Honing en H. Lasschuit komt een woord van dank in deze toe. Van het Bosch over Santpoort reed het gezelschap naar het station, van waar het met trein 9.20 onder een „lang zullen ze leven", naar Amsterdam ver trokken. Met de plaatsing zult u zeer verplichten. UEd dien.. A. W.J. BIETENDUFFEL, Directeur der Evang. Vereen. Bethelte Amsterdam. VARIA. Voor de liefhebbers van Sprankels. In een sprankel-lievend dagblad komt de volgende uitdrukking voor„in een paar uren tijds had de brandweer het vuur onder de knie.u Koudvuur zeker Arme brandweer Leeraar. Kunt gij mij ook zeggen, waar Socrates woonde Leerling. Neem u mij 't niet kwalijk, maar ik ben zelf niet goed op de hoogte. Een nieuwgekozen kamerlid in Frank rijk wordt gelukgewenscht met zijne verkiezing. En waar gaat gij in de Kamer zitten vroeg eene dame hem. De nieuwverkozene denkt een oogen blik na en antwoordt eenvoudig„dicht bij een deur Het stoomschip Prinses WilhelminaJ van Batavia, arriveerde den 27sten Juli te Amsterdam. Het stoomschip Prinses Sophievan Amsterdam naar Batavia, arriveerde 27 Juli te Genua. Het stoomschip Burgemeester den Tex arriveerde 27 Jali van Amsterdam te Batavia. Het stoomschip Sumatra vertrok 27 Juli van Batavia naar Amsterdam. FAMILIES ERICH TEN- Gehuwd: 25 Juli. O. J. Risselada wedr. van A. S. Methorst en P. J. M. Aalbertsberg, Almeloo. - 27. EL W. Ph. E. v. d. Bergi v. Eijsinga en F. A. C. Lies, Den Haag. - B. A. Bongers en A. P. G. Sterkenburg, Den Haag. - A. L. Wichers en S. A. de Jonge, Brussel. - J. F. E. W. Zeij en A. G. R. van Paasschen, Den Haag. - W. C. J.Smit en A. H. Parker Verboom, Den Haag. Geboorten 24 Juli. C. C. F. van VlotenDronsberg d. Maarsen. - 25. J. C. Berghuis van WoortmanGeer- lighs z. Renkum. - A. TerpstraLager- wey d. Amst. - J. C. J. Frater—Carp z. Middelburg. - 26. A. C. Verkerk Van Nimwegen 2 d's. Weesp. Overleden: 21 Juli. P. Raderaaker 55 j. Amst. - 24. W. van den Boogaard jd. 73 j. Amst. - .A. M. A. Kimman jd. 29 j. Amst. - Wed. C. Theuaisse Bijvoet 80 j. Amst. - 25. J. F. C. van Buuren 82 j. Amst. - G. S. J. Willinge Brantsraa jd. Velp. - 26. H. F. T. Rant jm. 31 j. Utrecht. - D. G. Bunge 72 j. Arnhem. Getrouwd: 27 Juli. G. J. Peper en M. Schokker, - J. K. M. Weigand en L. Dallinga. - J. J. Groenendaal en J. C. v. d. Grootepoort. - A. H. Wouterse en W. E. Slingerland. - J. T. Kloosen J. S. Bom. - M. J. Jeosten en K. v. Steijnen. - 28. J. A. v. d. Boom en C. J. Warnier. Geboorten 25 Juli. C Nelis Koersvelt z. - 26. C. M. EkenHand- graaf d. (levenl.) - J. M. de Graaf Heemskerk z. - 27. A. MulderHein- huis z. - H. de Weegerv. d. Ham 2 d. - A. HageboudSmits 2 d. - L. C. StralingBraakenburg d. Overleden 25 Juli. F. C. A. Bruijns 41 j. Rollaan. - K. 'van Santé 29 j. Gr. Houtstr. - J. en J. A. Verkerk 1 dag d. en z. Gr. Heiligl. - 26. F. Keijzer 50 j. Oostvest. - K. Groes 17 md. z. Tulpenstr. - J. Klinkenberg 56 j. M. v. Heemskerkstr. - 28. H. v. d. Wateren 65 j. Oudeweg. É85F Aan Geabonncerdcn op dit Blad cn hunne hulsgenooten worden aan hei Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel 1. Netto eenv. winkeljuffrouw, R. K., in ma nuf. met eenige bekendh. v. h witte vak. 2. Gehuwde lieden v. middolb. leeftijd, fl. en gezond gestel z. kind., de man als kautoorlooper, hoofdz. v. h. inca8s. v. geld., beiden als huisbe waarders pand te bewonen en onderhoud., met beste inform. 8. Zelfst. boekhouder en correspond., liefst iemand geschikt kl. reizen te maken en op de hoogte v. exportz. 4. Bevoegd assistent, intern in apoth. te Amst. tegen 15 Sept. 5. Assistent N. W., intern, in apotheek te Utrecht, met tijd v. studies en collegos. 6. Bekw. binderin, liefst P. G., direct in fijne bloemenzaak, met goede ref. 7. Zetkastelein als hoofd y. groot café-restaur. 11. persoon, kolfiehuishoud. of kok, borgst. 500. 8. Teekenaar-constructeur op groote yzergiet., indiensttred. 20 Aug., aal. /"600. 9. Bevoegd deBkand., reeds pract. werk uitgev. hobb. om plan op te maken v. d. kanalisatie v. Westerwolde. 10 Act. agenten v. wijnhandel teg. de helft d. vordiensten. 11. Sol. en yverige personen, bek. m. d. verk. v. origin, effect, en premieloton op term. betal. om op voord. cond. als agent werkz. te zyn v. sed. jar. gevest, effect, firma. 12. Fl. kruideniersbed., 18 a 22 j., direct met degel. get. v. eerl. en goed gedr. MARKTNIEUWS. Amsterdam, 28 Juli. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtKatwijker Zand f 2.50 k 3,20. dito Klei fo,o.An dijker Muisjes f 2,k 2,20 Westland- sche Klei manden f o,k o,dito losse f 1,50 k 1,60, dito Kleimuisjes f o, k o,dito Zand f2.20 k 26,0, Rijns burgers f o,k o,—. Geldersche Kra len f 1.80 k 2,10, dito Muizen f1,90 k 2,10, Noordwijker Zand f 1.80 k 2.30. Hillegommer Zand f 1.50 k 2.90. Alkmaar, 25 Juli. Op de heden gehoud. Veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 koeien f190 a 250, 149 vette kalveren f35 a 80, 16 nuchtere dito f 6 a 14, 120 vette schapen f 16 a 25, 52 magete varkens f 16 a 22, o paarden ta alles per stuk, 156 vette vark'-n« 42 a 54 ets. per Kg. Schiedam, 28 Juli. Moutwijn f8, Jenever f 13,50, Amst. Proef f 14,75.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3