GEMEMD NIEUW8. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. ran Politie te Stoamvaaftberichtsiï. Burgerlijke Stand, Sociëteit „TRÜU ffiDET BLI1CKEN." 34ste fóuziekuitvaering in den Hnut Sociëteit „VEREENIGING"* bleef er te doen over? Daar komt ge lukkig de tentoonstelling van Chicago als een uitredding»Liebst Vaterland kannst ruhig sein, das Reisen stellt sich wieder ein". Uit Servië komt het bericht dat voor de functie van Régent wordt genoemd de heer Bogitschevitsch. Zijne candi- datuur valt zeer in den smaak van Ristitcs. Jammer is het alleen dat de man geen gemakkelijker uit te spreken naam heeft, de beoefening van de politiek van Servië en omstreken is wel geschikt om eene hollandscke tong van hare tekortkomingen te overtuigen. De crisis in Argentinië duurt voort, ditmaal Diet een mmisterieele, maar een presidenteele cri is De ministers ver klaren dat de tegenwoordige titularis Pellegrini moet aftreden. De man zal dan ook denkelijk wel heengaan en zijn zetel inruimen voor iemand, die wel licht binnen ettelijke maanden het mi nisterie ©p zijn beurt aan cien kant zet. Zoo gaat het spelletje in de zuid-ame rikaansche republieken maar altijd door, zonder dat het iemand ooit schijnt te vervelen. Als de schatkist in die Staten aan alle weggejaagde ministers en presidenten een pensioen moest uit- keeren, zou die zeker in een staat van voortdurende bodemloosheid verkeeren. Men maakt zich in Europa altijd «n- gerust over Rusland, Rusland reet zijn kolossale legers (horden waren eigenlijk juister gezegd) die op een ocgenblik wel eens het heele beschaafde deel van Europa zouden kunnen overstroomen. Wel sprak ik weet niet meer welke dichter van een „koperen reus met leemen voeten," maar ook onder zoo'n leemen voet te raken is al niet prettig, als die voet heel groot r. Zoo'n iussisehe voet staat nu ia het Pamirgebied, in de gedaante van de expeditie onder kolonel Yanofi en schijnt van plan om den Emir eens een schop te geven. Engeland is daarover lang niet gesticht. De voet behoeft niet zoo heel veel stappen meer te doen om in Britsch-Indië te staan en de engelsche bladen veria, gen dan ook dat, zoodra opgemelde voet op Afghaansch grond gebied gaat staan, de handen der engel - sche troepen hem weer cp zijn eigen gebied zullen zetten en dat desnoods niet al te zachtjes. Woensdag vermaakten zich te Lyon eenige jongens met de beren in den dierentuin met brood te voeren en gooiden hen daarna met steenen. Een leaner, Henri Perron, 15 jaar oud, presenteerde nog eenige kruimels aan een groeten beer tn het dier zijn poot door de tralies stekende, greep den knaap, verbrijzelde hem met den muil het rechterbeen boven den enkel en begon dat been tot aan de heup te verslinden. Had hij het lichaam door de tralies kunnen trekken, dan ware Perron totaal verslonden geworden. De jongen was dadelyk bewusteloos en twee voorbijgangers slaagden er eindelijk in, hem aan den beer te ont rukken. Een chirurg heeft in het hos pitaal den ongelukkigen knaap verzorgd en hoopt rem nog in het leven te houden. Deze woeste beer was tien jaar oud en werd al sinds jaren alleen met brood gevoerd, om zijne woestheid tegen tc gaan. In een magazijn van de Rue Constantine in Algiers is een vat bus kruit ontploft Het huis werd totaal verwoest en den eigenaar van het ma gazijn, benevens zijn bediende, vond men onder de pumhoopen als mis vormde lijken terug. De Seine bevat geen viseli meër i O treurig bericht voer al wat daar hengelt, van Bougival tot Pecq want de Patijzenaar is haast nog grooter liefhebber van „peueren* dan de Leiu- sche Peueraar zelf. Al de visscheu zijn gestorven door de hitte of door de verstrekkende uit wasemingen der rivier en drijven bij duizenden op het water. De lijst van zware branden in Duitschlanö wordt nog niet kleiner Woensdag zijn verbrand: nabij Jorot schin in de piuisische provincie Posen 14 gebouwen met veel graan en vee nabij Stargard (in Porameren) 10 boe renwoningen met 28 bijgebouwen; te Hitzdorf nabij Kleeberg zes boeren hoeven en veel veete Rinteln eerst zeven woonhuizen en daarna in een ander gedeelte der stad vier woonhui zen met bijgebouwen te Tondern zeven panden, gxoete en kleine, alle met voor raden graan te Bilimicke in het district Olpe veertien woonhuizen en eese kapel te Bodemheim in Rijn-Hessen achttien gebouwente Myslowitz in Sileziö zes-en-tachtig huizeD, benevens 51 schuren en andere opstallen. In Pruisen gaat het den rijksambtenaren al juist als hier: ze worden niet rijk. Zelfs zijn er zeer velen, die gebukt gaan onder schulden. Om daaraan (aan de schulden makerij n. 1.) een einde te makeB, heeft de Regeering bevoleu aan de kantonrech ters, dat wanneer bij hen een eisch tot betaling eener schuld tegen een rijks ambtenaar wordt aangebracht, aan diens juperieur daarvan zal worden kennis gegeven. Ook tegen onderwijzers is de maatregel gerieht. Misschien helpt het waf, maar men zou zoo zeggen, dat traktementsverhoo- ging wel beter middel geweest ware I In eene stad in het Den- district, in Rusland, was onlangs op een der muren een karikatuur aange plakt, voorstellende een leelijk, grimmig wezen (de cholera) op een kar door zwarte paarden voortgetrokken. Geneesheeren, rijksambtenaren enz. gingen met banieren vooraan en volgden. Daaronder stond een opschrift waarin gezegd werd, dat de personen die den optocht vormden, der cholera verzoch ten toch nog een veertien dagen langer te blijven, opdat zij meer lijd zouden hebben om hun zakken te vullen. De politie scheurde de plakkaten af. Sinds het uitbreken der cholera heeft de regecring 140© centenaars carbolzuur aan gekucht en verspreid. Op den 20e kwamen in het geheele land 68c6 ziekte- en 3429 sterfgevallen voor. Te Resht, in Perzië, is het sterfte cijfer 100 per dag. Eene nieuwe be smettelijke ziekte, die gezwellen ver oorzaakt op het gelaat en het lichaam, woedt te Enzeli en te Ardabil. Deze ziekte biengt eene groote sterfte mede de Perzische regeering haeft deze steden geheel afgesneden van de buiten wereld. Op den Transcaucasischen spoorweg door de russische regeeriog een station van levensmiddelen opgericht, ten einde de groote menigte werklieden aan den spoorweg van voedsel te voor zien. In de eerste twee dagen werd aan 10,104 personen voedsel uitgereikt; de meesten hadden maanden lang niets dan zwart brood gehad. De toestand te Antwerpen is niet zeer verergerd. Woensdag werden vier per sonen, die door cholera waren aange tast, ia het ziekenhuis gebracht, ten burner overleed. In de stad is Woens dag 1 kind oveileden. Twee werklieden aan de haven behoorden tot de eerste slachtoffers, die door plotselingen d,ood getioflfen werden. Een schipper, wiens vrouw aan cholera stierf, we'd eveneens 1 aar het ziekenhuis vervoerd. Vele schepen uit Frankrijk, Duitsch land en Rusland moeten in quarantaine blijven. Er is echter geen geval van cholera aan boord voorgekomen. Er komen nog enkele be richten omtrent de hevige warmte. Zoo wordt het in het zuiden van Rusland dagelijks heeter en is te Odessa de tem peratuur reeds tot 104 gr. ia de sGha duw gestegen. In Oostenrijk doet de warmte, behalve dat zij gevaarlijk is voor de wouden, groot nadeel aan den buetworteioogst. Juist deze week moeten de beetwortels rijp worden en nu zulk een plotselinge teraperatuursverhooging komt, vreest men, dat de geheele oogst zal worden vernield. Dinsdag was het op het vasteland overal nog zeer warm. In ©uitschland heelt de hitte eene zeer nadeelige uit werking op het veldgewas en op de boomen gehad. Ook het vee, dat per spoorweg vervoerd moest worden, had zeer veel te lijden. Van 470 varkens die Maandag te Berlijn aankwamen, stierven er 46. op sommige plaatsen is door de hitte brand ontstaan en elders is water gebrek. Te Berlijn is de prijs van selt zerwater en van ijs aanmerkelijk geste gen. Tc Weenen stond Dinsdagavond 8 uur de thermometer nog op 80 gr. F. In 't geheel zijn er reeds 16 gevallen van zonnesteek met doode-iijkeu afloop voorgekomen. Ook bier is veel vee gestorven326 vaikens kwamen dood uit Hongarije q 41 moesten terstond worden geslacht» Melk wordt zeer duur evenals veevoeder. Op vele plaatsen hebben evenals in ons land, onweders eenige opluchting bezorgd. Een hevige storm woedde op de En- gelsche kust. Een pleizierstQomboot de Conqueror" werd te Margate door een plotselingen storm overvallen, die wel aan de stoomboot geen schade veroor- akte, maar het leven in gevaar bracht van drie personen die zich in een kleine boot op zee hadden begeven. De kapi tein der „Conqueror" zag het gevaar, waarin de lieden verkeerden en had het gelukf hen van een wissen dood te red den. Te Bristol woedde een hevig onwecier. Een uur lang viel een tropische regen en vele straten overstroomden. Een paard werd door den bliksem gedood. Te Swanage sloeg de bliksem in een huis dat door eene weduwe en hare twee dochters bewoond werd. De oudste dochter, die verloofd was, werd gedood hare moeder, die naast haar zat, deerlijk gewond. In twee kamers sloeg de bliksem alles kort en klein en wer den vensters, glazen, klokken en keu kengereedschap tot gruizels geslagen. Ia een fabriek van stoomwerktuigen te Hamburg sloeg de bliksem in de machine schoot en speelde er eenige malen op de zonderlingste wijs rond en sloeg toen in den grond. Vele schade is in het zuiden van Ier land aan den oogst gedaan. In Lime rick zijn groote hoeveelheden hooi van de weilanden gedreven. Het noordelijk deel van Cork staat onder water, zoo dat de bewoners naar de bovenverdie pingen moesten vluchten, de rivieren zijn tot buitengewone hoogte gestegen en alle lage lauden zijn ondergeloopen. Te Parijs is zulk een zware regenbui gevallen dat het onderhuis van de ar beidsbeurs onder water werd gezet. Het water stond er niet minder dan 7 5 o.M. hoog. De ingenieurs die met de rioleering van Parijs zijn belast, hebben onmiddel lijk maatregelen genomen om het water te verwijderen aangezien er veel goede ren in het onderhuis zijn opgestapeld. Te Barcelona heeft, naar Da Iziéi seint, een hevige storm gewoed. De gol ven beukten met geweld tegen de rot sen. De kruiser „New-Tork," van de Amerikaansche marine, en de andere schepen in de haven, hadden hun lich ten aangestoken. Vele kleine booten zijn gezonken. In Afrika heeft meD, ten minste aó.n de Westkust, weinig verschil in tempera tuur gehad met andere zomers. De ge middelde temperatuur was in Dahomey 77° F. Het seizoen was niet ongezond er zijn onder de Europeanen niet bui tengewoon veel zieken. De waterstand in de rivieren is zeer hoog. Den elfden Juni bevond zich een koopman uit Kopenhagen, Hoeimark geheeten, op een stoomboot naar Korsöer, toen een andere boot voorbijging die een groot gezelschap uit Slees wijk naar Fyen voerde. De heer Hoeimark maakte tot iemand die naast hem stond en dien hij niet kende, de opmerking, dat het jammer was dat menschen die zoo gaarne Denen wilden blijven, Duitschers hadden moeten wor den en dat keizer Wilhelm Sleeswijk gestolen had. Het was toevallig een oostenrijksche gezantschaps-attaché, Graaf Cronberg, tot wieu hij dit zeide. Spoedig daarna kreeg Hoeimark bericht, dat hij wegens beleediging van den keizer van Duitsc-i- land strafrechterlijk zou worden vervolgd. Hoeimark verdedigt zich nu wel met de bewering, dat hij in elk geval hoog stens keizer Wilhelm I kan beleedigd hebben, naaar hjj zal toch wel worden veroordeeld. Graaf Cronberg heeft hem echter niet verraden, maar een der Duitschers, die op de boot was. Een amerikaanseh meisje van 22 jaar, zekere miss Lecker, heeft een zwem-kunststuk volbracht, dat zeld zaam heeten mag. Zwemmende is zij van Kew naar Greenwich gegaan en heeft aldus taeer dan achttien mijlen zonder ophouden gezwommen. Weliswaar was zij b'j hare aankomst meer dood dan levend. Van overheidswege is te Londen eene verordening uitgevaardigd, waarbij de invoer van lompen, beddegoed en oude kleederen wordt verboden uit alle euro peesche havens noordwaarts van Duin kerken, met uitzondering van Noorwe gen, Zweden en Denemarken. Cholerine en Cholera. Uit aanmerking van den tegenwoor- digen openbaren gezondheidstoestand te Hamburg, heeft de Packetfahrtgesell- schaft besloten, de groote stoomschepen niet naar de Elbe te laten komen,maar den dienst dier schepen te beperken tot het verkeer tusschen Southampton en New-Yoik. Ook is het verroer van tusschendekspassagiers tot nader order geslaakt. De geneesheer Dujardin^van Beau- metz, heeft op een tet nem gerichte vraag geantwoord, dat naar zijn gevoe len de cholera twee verschillende leopen volbrengt, de een op franseh grondge bied van het gasthuis te Nantene over Parijs naar lidvre, waar de ziekte lang zamerhand verdwijnt; de tweede van Bakoe naar Petersburg, Hamburg en Antwerpen. Deze laatste is van ernsti ger aard. Voorzorgsmaatregelen zullen worden voorgeschreven, gelijk aan aie weike aan de spaansche grens zijn genomen. De avondbladeu te Berlijn melden Op het Lshrter station zija bij een der reizigers verschijnselen waargenomen, welke men aan cholera meeat te moe ten toeschrijven. Tot nader onderzoek die persoon naar het ziekenhuis overgebracht. Het verkeer van slaapwagens tasschen Berlijn en Hamburg is voorioopig ge staakt. Woensdag nacht stierf de vrouw van een daar gevestigd koopman aaa een ziekte, welke de verschijnselen van aziatisehe cholera vertoonde. Of de dood werkelijk aan die ziekte moet toe geschreven worden, is door de genees heeren nog niet uitgemaakt. Het stof felijk overschot is onmiddellijk naar de zaal voor lijkschouwingen overgebracht en de woning ontsmet. Enkele bladen verwijten aan het stedelijk bestuur van Hamburg, dat de gezondsheidscontiéie slecht wordt ge handhaafd, en dat men het uitbreken der ziekte heeft verzwegen. De bladen vragen daarom dat het Rijksbestuur zal ingrijpen. Tweehonderd gevallen van cholerine zijn geconstateerd te Darnetal, Dieppe en Salles, en 70 gevallen te Ouissel. De ziekte wordt toegeschreven aan het ge bruik van het water der Seine. Rouaan zelf is niet aangetast. De regeering van Noorwegen heeft eene verordening uitgevaardigd, waarbij alle fransche havens door cholera be smet worden vërklaard. TELEGRAM M EN. HAMBURG, 26 Aug. {Reuier.) Koch is gisteravond naar Berlijn teruggekeerd. Naar zijne meening is de ziekte volgens alle waarrchijnliikheid uit Rusland over gebracht. De Medicinalrath Rath blijft nog te Hamburg. In de straten gaat het handelsverkeer juist als gewoonlijk zijn gang. Gisteravond is het weder koeler ge worden. Dr. Rath is van oordeel, dat bij het koele weder de cholera spoedig verdwjj. nen zal. man jm. 16 verver 8r j. Oosthuizen. - Steenwijk. - Winkel. j. Amst. - 24. L. Zwart- Amst. - C. J. Bos 53 j. J. D. ten Heuvel 71 j. H. Kooraen jm. 15 jaar, De voorwerpen zijn dagelijks, uitgezon derd op Zon- en feestdagenvan 's middags 12 tot 2 ure voorde eigenaars terug te bekomen. Een fantasie-broche. Een hondenhals band. Drie gekleurde boezelaars. Een wandelstok. Een R. K. kerkboek. Een kindersokje met 2 kousjes. Eene parapluie. Een muilkorf. Eene duitsch e illustratie. Een stukje zilver. Een stei- geitouw. Een handschoen. Eenige sleu tels aan eenea ring. Eenige sleutels. {Alles op straal gevonden). Terug te bekomen bij J. Stuurman, Korte Lakenstraat no. 2 7a, een hondje. Idem bij J. Wensing, Gedempte Raam gracht no. 2, een gouden damesring. Id. bij A. de Bruin, Sophiastraat no. 35, een jongensjasje. Id. bij E. Mes, Kamperstraat no. 24, een bloedkoralen armband met gouden sluiting. Id. bij mevrouw del Court, Kenaupark no. 16, een hond. Id. bij Heikoop, Brouwers straat no. 121, eene pantoffel. Id. bij den opzichter over de Gemeente- Reiniging, Harmenjansweg, een lorgnet eene zilveren vork (in de opge haalde vuilnisstoffen gevonden). In éénder Tramwaggom achtergelaten. Twee parasols. Het stoomschip Rotterdamvan de N. A. S. M., vertrok Woensdag 24 Augus us van New-York naar Amster dam. Het stoomschip Bromo, van Rotterdam naar Java, vertrok 25 Aug. van Suez. Het stoomschip Koningin Emma veilrok 25 Aug. van Hamburg naar Amsterdam. Geboorten 24 Aug. J. J. Boogaard Preniu d. - M. T. SuurendonkVoort man d. Getrouwd: 21 Aug. C. M. Bergen- drill en C. A. Pijsel. Overleden: 22 Aug. A. de Veer 51 j. Kennem.pl. - 25. H. C. Pongs 30 j. Zijlweg - A. M. v. Lieshout 4 md. d. Burgwal - J. Kessens 7 md. d. L. Lakenstraat. Aan Geabonneerden op dit Blad tn hunne hulsgenooien worden aan hel Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld waar deze Betrekkingen zijn te bevragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel. 1. Huishoudster, P. G., bij een bej., stiller, heer, in eene orer\j8. stad. 2. Juffrouw, R. K., liefst dnitsche, kenn. v. vrouwel. handtr. en ter ass. in de huiah. 3. Ie Winkeljuffr., goed verk,, teg. Sept. in een tc openen magaz. v. gebr. woll. goederen. 4. Jnffrouw in een detailzaak v. de ca83£» en verder sdminiatr. in aanm. slechts hen, reeds gew. zijnde in duad. betr. Taalkenn. tot aanbev. 5. Juffr. v. dames-handw., vereischtsn: kenn. ontwerpen en teeken. Admin. kennis dient tot aanbev. 6. Manteljuffr. teg. Sept., hoog salaris en m. cliënt, om kunn. gaan- 7. Correspond, v. eng., holl., liefst ook voor duitsch, teg.j Oct. in een steenkolenhandel ia Doitschland. 8. Klerk, R. K., voor no'ariaat op een dorp in Gelaerl., eenig inkom, hebb., sal. ƒ800 met verhooging. 9. Agent in Nederl. v. een lakenfabr. te Ber lijn, goede get. 10. Gerout. tabaksreiziger, bek. m. olient. in Zuid-Duitachl. 11. Agenten voor een voern. firma in wijnen en gedistill., teg. hooge prov. 12. Reiziger, reeds in betr. en cliënt, onder afn. kolon. war. en bek. m. bakkers, tegen fl. condit. 13. Bediende bij een grossiersfirma in tabak. 14. Chef de cuisine, teg. Oct. in een hotel, sal. 80 p. mnd, plus emolum., goede bew. v. bekw. en zedel. gedrag. 15. Chocolatier, ervaren in 't vak. CONCERT, te geven door het Ste delijk Muziekkorps, onder directie van den Luit.-Kapelmèester C. P. W. KRIENS, op Zaterdag 27 Aug. 's avonds te 8 uur. PROGRAMMA. 1. Marsch und chor aus den Oper Tannh&user. 2. Ouverture op Schuberts Liederen a. (Entre-acte aus dom (Drama Rosamunde. b. (Toiétdore et Anda- (louse (Geïnstrumenteerd door Kriens). Freuefc euch des Lebens, Walzer Grosse Fantaisie aus der oper die Zigeunerin. Wagner. Suppé. Schubert. Rubinstein. Strauss. Baife. FAMILIEBERICHTEN- Gehuwd: 22 Aug. J. W.Beusekamp C.Jz. en J. H. Hamer, Zutfen. - 24. C. Wegener Sleeswijk en H. W. Arabro- sius, Nijmegen. - 25. A. Muller wedr. van S. M. Rammelman Elsevier en R. Salomons wed. van L. Frenkel, Amst. - J. Lanting en M. C. Willms, Utrecht. - J. E. Alberts en D. J. W. Wolters, Amst. - A. E. Moll wear, van M. C. Y. Sncthiage en E. P. J. Windt, Den Haag. - F. G. W. Oldewclt en J. Schroeder, Amst. - J. E. Alberts en D. J. W. Wolters, Amst. - J. ten Grotenhuis en A. J. Stammer, Amst. - J. C. Viëtor en F. Scherpbier, Oude Pekela. - J. Tn. Stok en C. van Wicheren, Arnhem. - J. J. F. Hart maan en J. H. Brackmann van de Water, Loenen a/d. Vecht, - A. M. Langeveld en A. L. Weesing, Amst. - W. C. Tü. Thomas en A. J. Backer, Oosterbeek. - R. Hagtiugius en A. Smit, Amst. - H. G. Odink en H. Scheepmaker, Amst. - H. L. van Niftenk en Ph. Sillmann, Amst. - P. J. Geluk en N. A. Verweij, Tiel. - J. H. Scheffer eu W. J. B. Wolsink, Deuti chem. - P. W. Goetmakers en C. J. Rapp, Amst. - J. N. Oldenboem ea G. A. Lutkcmann, Amst. - L. J. Santman en F. H. L. Spruijt, Arnhem. Geboorten: 22 Augustus. W. M. Peschel—Huijgens d. Frankfort a/M. - 23. J. NoppenWafelbakker z. Amst. - F. van RaenenMijnarends z. Amst. - H. J. OfterhausDumont z. Assen. - 24. J. C. J. van Wijk—Kruijt d. Woerden. - E. de GrevcDe Man z. Den Haag. - J. PiekkerVan Dreumel d. Amst. - C. CententHeertje z. Amst. - M. M. LevyThcnaans z. Amst. - A. G. Willemsenv. d. Boon z. Amst. - A. KotteCoops d. Amst. - 25. M. P. S. Wijk Van Braam z. Amsterdam. Overleden 22 Aug. W. J. van Gulpen jm. 13 j. Amst. - A. J. van Rheencn 53 j. Amst. - 23. P. Smit— Willemsen 61 j. Amst. - C. C. Weege- 6. Ouverture de l'opérette Les Cloches de Come - viilePlanquet. Grande Faataisie sur des Motifs de l'opéra CarmenBizet. 8. a. (Liebes Zauber, Pol ska Mazurka Strauss, b. (Czardas der Geist (des Woiwoden Un- (garisch Ballet Grossmann. (Geïnstrumenteerd door Kriens). 9. Polpourri op Italiaan- sche Volkszangen Rampezetti. op Zondag 28 Aug., des middags van 2^ 4 uur, door het Stedelijk Muziek korps. onder directie van den Luit.- Kapelm. C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch aus der Sympho- nischen Dichtung Mazzeppa List. (Geïnstrumenteerd door Kriens). 2. Ouverture La Nuge Auber. 3. Journalisten Walzer. Strauss. 4. Grande Fantaisie sur des Motifs d<* l'opéra Mephis- tophelesBoitot. Ouverture Le Père Gail- iardReber. 6. Iris PoikaTarzell, 7. Potpourri'.Clement. CONCERT van het Gemeentelijk Muzickkoros, onder directie van den Luit.-Kapelm. C. P. W. KRIENS, op Zondag 28 Aug. 1892, 's avonds te 8 uren. PROGRAMMA. 1. Kroniugs-marsch uit de opera de Propheet Meyerbeer. 2. Ouverture aus der oper dass Goidene Kreuz Biüll. 3. Gesc'nichten aus dem Wiener Wald Walzer Strauss. 4. Graude Fantaisie sur des Motifs de l'opéra HerodiadcMassenet. 5. Ouverture Jeanne d'Arc. Verdi. 6. Eioleitung und Braut- chor aus der OpeiLohen- grinWagner. 7. a. (Roijal Manuel Valse Scsrvé. b. (Ave Maria Gounod. c. (Schmiedeliedchen. Eilenberg. d. (Plapperm&ulchen Eilenberg. 8. Potpourri op Motiven uit Italiaansche Operas Koppey.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3