PUBLICATIE. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD. Verkering Stsaliaterta ABONNEMENTSPRIJS: ADVERTENTIËN: Dit nummer bestaat uit twee bladen. HiDIW. STADSNIEUWS. Komst der Koninginnen. WELKOMSTGROET. FEUILLETON T>e familie garesfoof. ivc 9j tiai ivxnuiiua^ V X W»/ M« X HAARLEM'S DAGBLAD Voor Haarlem per 3 maandenf 1,20. Franco door het geheele Kijk, per 3 maanden 1,65. Afzonderlijke nummers0,05. Geïllustreerd Zondagsblad, per 3 maanden 0,30. franco per post 0,37Jj. Dit blad verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en - Bureau: Kleine Houtstraat No. 9, Haarlem. Telefoonnummer 122. van 15 regels 50 Cents; iedere regel meer 10 Cents. Groote letters naar plaatsruimte. Bij Abonnement aanzienlijk rabat. Reclames 20 Cents per regel. Abonnementen en Advertentiën worden aangenomen door onze agenten en door alle boekhandelaren en courantiers. Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Hoofdagenten voor het Buitenland: Compagnie Générale de Puhlidté Etrangére G. L. DAUBE CoJOHN F. JONESSucc.Parijs 31 his Faubourg Montmartre. EERSTE BLAD. Bij dit Nummer der Courant wordt aan hen, die op het Geïl. Zondagsblad inteekenden, No. 36 van dat tijdsohritt toegezonden. De Directeur-Uitgever J. C. PEEREBOOM. Burgemeester en Weihouders der gemeente Haarlem, doen te weten, dat de verschillende bureaux der gemeente-secretarie op Woensdag 7 September e.k. gesloten zul len zijn. Voor het doen van aangiften voor den burgerlijken stand zal op dien dag gelegenheid bestaan, 's morgens van half twaalf tot half éen ure, ingang Pand (kantoor Ge meente-Ontvanger) kamer deurwaarders plaatselijke be lasting. Haablem, 30 Augustus 1892. Burgemeester en Wethouders E. A. IORDENS. De Secretaris, A. A. LAND. De Burgemeester der Gemeente Bloemendaal maakt bekend, dat bij de rijtoer van Hare Majesteiten de Koninginnen door deze Gemeente op 7 September e. k. het ver keer voor paarden, rijtuigen, karren, enz. langs de Kleverlaan, Bloe- mendaalseben weg en Zijlweg zal gesloten zijn van af des na middags half 3 tot na het passee- ren van den Koninklijken stoet. Bloemendaal, 4 September 1892. Pe Burgemeester voornoemd IM MIN K. Haarlem, 3 Sept. 189a. Wegens het bezoek van HH. MM. wordt de sluiting der tentoonstelling van zilvërwerken eenige dagen verdaagd en zal dus Zondag aanstaande nog geopend zijn. Eene zeer belangrijke verzameling munten en penningen werden dezer dagen nog geëxposeerd. Een zeer merkwaardig werkstukje bestaande uit een met paarlemoer op gelegd en met zilver gemonteerd meu beltje, werd eveneens tentoongesteld. Des Zondags is de toegang tot het Museum vrij. Thans heeft zich ook eene commissie gevormd tot versiering van het gedeelte Ged. Oudegracht tusschen de Kleine Houtstraat en het Spaarne Het voornemen bestaat om met eene tusschenruimte, gelyk aan die tusschen de op de andere Ged. Gracht aanwezige boomeD, twee rijen palen te plaatsen versierd met guirlandes, vlaggen, wimpels en bloemstukken, welke guirlande rijen aan de beide einden zullen worden op gesloten door poorten, versierd met draperieën, wapens, tropheöen, bloem stukken enz. Door bloemslingers zal deze versiering aan die van het Spaarne worden verbonden. De heer H. J. Geijl JCz. is met de uitvoering van een en ander belast. De commissie voor do versieriög van Kruisstraat en Kruisweg, die met zooveel ambitie en succes werkzaam is, heeft thans een nieuw nummer aan haar programma toegevoegd, dat des avonds de feeststemming niet weinig zal ver- hoogen. Zij zal namelijk in den tuin van de heeren Gebroeders van der Beek, Kruis weg 72 (daartoe welwillend door de eigenaars beschikbaar gesteld) in den avond van den 7den September een concert doen geven door een goed muziekkorps. De tuin zal door 3 kro nen, elk van 25 lichten en door 300 lampions worden geïllumineerd, ter wijl vlaggen en bengaalsch vuur daar aan luister zullen bijzetten. Ook de eerepoort zal door de zorgen der com missie meermalen worden verlicht. Dinsdagavond zal men in ons blad eene advertentie vinden waarin meerdere bizonderheden over het concert zullen woi den medegedeeld. In vervolg op de Maandagavond ge houden vergadering in het lokaal van den heer Prinsen „de Groote Vauxhal" al waar op initiatief van de gymnastiek vereniging //Kracht door Volharding" en de Mannen ZaDgvereeniging „Cres cendo" door de afgevaardigden van 24 haarlemsche vereenigingen in beginsel werd meegegaan met het voorstel om Woensdag a. s. des morgens voor het Stadhuis H.H. M.M. de Koningin en Koningin-Regentes een huldebetoon te brengen en des avonds een optocht met muziek en illuminatie te houden, werd Vrijdagavond in de nieuwe zaal van café Brinkmann een tweede vergadering ge houden om de plannen meer definitief te bespreken. De vergadering werd ge leid door den heer J. W. Veldheer welke aan de afgevaardigden der 16 opgekomen vereenigingen mededeelde, dat B. en W. hunne toestemming hadden gegeven voor het huldebetoon op de Groote Markt des morgens en voor den optocht des avonds, natuurlijk na eerst de bi zonderheden der plannen te hebben goedgekeurd. Nadat in deze vergadering door den heer J. J. C. Sarlet deze plannen zoo als ze door de Commissie zijn opgemaakt, werden voorgelezen wordt tot stemming overgegaan, waarbij bleek dat twaalf vereenigingen hunne medewerking toe zegden voor het huldebetoon op de Groote Markt. Toen men tot stemming overging wat betreft de deelneming voor den optocht 's avonds, bleek dat slechts 7 vereenigingen zich onvoorwaardelijk hiervoor bereid verklaarden. Niettever- won deren is het dus, dat nu er hier voor 200 weinig algemeene geestdrift schijnt te bestaan, na langdurige be sprekingen het voorstel gedaan werd om geen optocht te houden, hetwelk werd aangenomen. De feestvierende Haarlemmers zullen dus Woensdagavond van het eigenaar dige schouwspel van een optocht met illuminatie en muziek verstoken blijven. Ongetwijfeld is het ook vooral zeer te bejammeren, dat zulk een treurig resultaat is verkregen na de vele moeite, welke verscheidene leden van „Cres cendo" en „Kracht door Volharding" zich hebben getroost. Nu nog wat de regeling van het huldebetoon met de banieren des mor gens betreft. Na goedkeuring van den burgemeester zullen de afgevaardigden van de ver eenigingen hun aantal te regelen naar het aantal deelnemende corporatien. Woensdagmorgen 10 uur aantreden in het Pand om zich half elf naast elkaar op de Groote Markt op te stellen. Het kostuum zal zijn voor de ver- Weest welkom, Vorstinnen I weest welkom nu hier Ontvangt ook van Haarlem den groet Wij allen toch zijn op Uw inkomste fier En vreugdevol klopt ons gemoed 1 Wij juichen, en wenschen U zegen en heil De bloemenstad heeft haren hof voor U veil En bovendien Nederlandsch bloed Gij ziet, hoe het dundoek met drieërlei baan Ter eere Uwer wappert van stag l Gij ziet, hoe met bloemen getooid wij hier staan, 't Hart kloppend van vreugd en ontzag I Wij zingen U heden ons feestlied ter eer; En minnen U beiden zoo innig en teér; Gevierd zij dee'z heuglijke dag Wij bidden, blijft lang door Gods goedheid gespaard 1 Bn gaat Gij ook ras weer van hier: Het bleek U toch duidelgk hoe lief Gij ons waart Vorstinnenons harte zoo dier l Komt spoedig eens weder, dan maakt Ge ons verblijd, Dan zingeB, als nu, wij U toe als om strijd, Geschaard onder onze Banier 1 J. A. DE HOOG. Wij ontvingen bovenstaand lied, dat Woensdag a. s. gezongen zal worden op het Stationsplein voor de Koninginnen, wanneer die het station verlaten, door de hoogste klasse van de Volkszangschool der Maatschappij Tot Nut van 't Algemeen. Die kinderen (150) zullen daartoe geschaard staan bij het Kon. rijtuig, dus op het afgezette plein. eenigingen zonder eigen kustuum: hooge hoed, zwart pak enz. De regeling zal de heer J. G. Martin welwillend op zich nemen. Mocht in deze regeling nog iets worden veranderd, dan zal dit nog tijdig worden medegedeeld. Vereenigingen voorzien van een banier welke zich ook nog willen aansluiten bij het huldebetoon, kunnen hiervan nog kennis geven, indien er niet lang mee wordt gewacht, aan de heeren Veldheer, Savry of andere leden der Commissie. Vrijdagavond vergaderden in het Nutsgebouw in de Zijlstraat de aan deelhouders van de Naamlooze Ven nootschap tot Exploitatie der Staal- waterbronnen in Haarlemmermeer. De Voorzitter, de heer dr. S.Posthuma, deelde mede dat het bestuur zich thans uit Commissarissen heeft geconstitueerd, dat spreker voorzitter en mr. F. Willekes McDonald secretaris is geworden. Uit Commissarissen is voorts een Raad van Beheer gekozen, bestaande uit den heer C. Prins Szn. als voorzitter, J. Schol» tens als secretaris en de heeren C. G. Loomeijer Jr., J. Leupen en S. J. Graaf van Limburg Stimm als leden. Behandeld werden thans eenige door de veranderde omstandigheden nood zakelijk geworden wijzigingen in de statuten. De belangrijkste daarvan waren de bepaling van het stemrecht op de vergaderingen en de bepaling van de winstverdeeiiag. Enkele wijzigingen lokten vrij uit voerige gedachtenwisseling uit,dochten slotte werden de gewijzigde statuten zonder hoofdelijke stemming door de aanwezigen goedgekeurd. Thans was aan de orde de benoe ming van een directeur. Op de voor dracht stonden drie candidaten, de hee ren W. Travaglino van Haarlem, C. J. Vis van Haarlem en A. S. Fransen van de Putte van Amsterdam. Gekozen werd met 80 van de 129 stemmen de heer C. J. Vis, terwijl de heer Travaglino 48 stemmen verkreeg en op den heer Fransen van de Putte slechts eéne stem was uitgebracht. (De heer Vis is sedert eenige jaren hier ter stede woonachtig en was vroe ger aan de Amsterdammerlaatstelijk aan de maatschappij Electra verbon den. Red.) Op voorstel van Commissarissen werd het salaris van den directeur bepaald op ƒ2000.vast, terwijl hij eene remuneratie zal genieten van een cent per flesch, die boven de 100.000 wordt HOOFDSTUK IV. Gedurende de drie jaar, dat hij studeerde, ontmoette Philip zelden zijn neef George, want als hij te Bratham was, hetgeen zelden voorkwam daar hij zijne vacantie meestal elders doorbracht, dan vermeed George zooveel mogelijk daar te komen. Er was een zwijgende overeenkomst gesloten tusschen de beide jonge mannen, dat zij elkaar zoo veel mogelijk zouden ontwijken. Alhoewel Philip hem zelden zag wist hij maar al te g-ed dat George's invloed op zijn vader toenemende was. De brieven van den ouden squire waren vol van hem en van de flinke wijze waarop hij het landgoed bestuurde, want het beheer was nu geheel in zijn hand. Tot Philips verbazing en ook eenigszins tot zijn woede, vernam hij, dat George reeds kalmweg „de jonge squire" werd genoemd. Lang. voordat de jaren aan de univer siteit voorbij waven, besloot Philip zijn best te doen, zoodra zich eene goede gelegenheid aanbood, om zijn neef op de plaats te zetten waar hij behoorde te staan, niet door gewelddadige middelen zooals dat vroeger het geval was geweest, maar doop te toonen, dat hij even kundig, even vlijtig, even eerbiedig, even liefhebbend was. Ten laatste kwam de dag, dat hij Oxford voor goed kon vaarwel zeggen, en het gevolg was, dat hij op zekeren dag in een tweede klas coupé zat in een trein in de richting Roxham want daar Philip niet van nutteloos geldverspillen hield, reisde hij altijd tweede klasse. Juist voor dat de trein het perron te Paddington verliet, werd Philip uit zijne overpeinzingen aangenaam verrast door het bin nenkomen in de coupé van een buitengewoon bevallige en statige jonge dame, een vreemdelinge te oordeelen naar het eigen aardig accent, waarmee zij tot den conducteur sprak. Met de galanterie van een een en twintigjarigen jongeling, stelde hij zich onmiddellijk tot taak om kennis te maken met eene jonge dame met zulke fiere, en toch lieve blauwe oogen, zulk fraai haar en een gestalte, die een Diana niet tot schande zou hebben gestrekt; om dit doel te bereiken bewees hij haar al die kleine beleefd heden, die een reiziger aan zijne medereizigster kan bewijzen. Zij werden eerst met terughoudendheid later met dankbaarheid aangenomen, en het duurde niet lang of nadat het ijs was gebroken knoopten deze twee zeer knappe jonge menschcn, een gesprek aan, zoo levendig als maar eenigszins mogelijk was bft het gebroken engelsch, dat de jonge dame sprak. Zij vertelde hem Hilda von Holtzhausen te heeten, van duitsche afkomst te zyn, terwijl zij naar Engeland was overgekomen om in een familie als gezelschapsjuffrouw eene betrekking te zoeken en op die wijze de engelsche taal grondig te leeren. Zij was reeds in Frankrijk geweest om het fiansch te leeren; wanneer zij engelsch kende, dan had men haar eene betrekking beloofd als onderwijzeres in haar eigen land. Haar vader en moeder waren dood, en zij had geen broeders of zuster en maar weinig kennissen. Waar ging zij heen? Zij ging naar eene plaats Roxham ge- heeten, het stond op haar kaartje vermeld. Zij zou gezelschaps juffrouw zijn bij eene lieve, jonge dame, zeer rijk zooals alle Engelschen, die zij had ontmoet, toen zij met de fransche familie een reis naar Jersey had gemaakt, eene zekere miss Lee. „Is het waarzeide Philip. „Is zij dan weer in Rewthaxa terug „Wat, kent gij haar dan „Ja, tenminste drie jaar geleden. Ik woon in de buurt," „Juist, dan zijt gij misschien de heer van wien ik haar wel eens heb hooren spreken, mijnheer Car-es-foot, dien zij scheen lief te hebben, is dat niet de uitdrukking? van wien zij veel hield bedoel ik." Philip lachte, werd rood, en erkende den bewusten persoon te wezen, dien miss Lee „scheen lief te hebben." „O, dat doet mij genoegen; dan zullen wij vrienden worden en elkaar dikwijls zien niet waar?" Hij verklaarde openhartig, dat zij hem zeer dikwijls zou zien. Wrrdt nervolgdt)

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 1