mmm, Electrische Schellen. t- CLAASSEN BEUNS, lautemiek Gasfabriek. ZACHERLIN J. W. KOOPMAN, PRIJS OER COKES. CfaLOl T. A. DON NEE, Zijt gij verkouden, POETS PASTA vtir alles. CREOLEN PASTILLEN Zijlstraat 97. Aanleg en Reparatiën. Haaks 3, Haarlem. Gebruik DEKKER's Zeep. BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. Nieuwe Edammer Hl. Houtstraat 63. BRAAKSKAN's DAMSTRAAT 13. Stoom ververij. «r. Houtstraat. 8ti. Halmbrekenteeg. IÏÏLIÏÏS WULÏÏ Qe., CHOLERA. Bloodste Autoriteiten BKPK UEFD. GEVAAR VUKZUIME ZAK Kassiers en Commissionnalrs In Effecten, meest solide en billijkst adres bij GROVE COKES 55 Cent per Hectoliter. GEKLOPTE 60 is bet meest beroemde middel tegen alle insecten. in dit huis." De Turk slaakte een kreet van woede. De mannen in de hoeken kwamen na< derby en een oogenblik later zag hy, hoe de oude Arabier en hy stonden tegen over een kriDg van verwoede kerels, Zij waren twee tegen zes en hy was ongewapend. De kans scheen gering. Maar plotseling haalde de oude man een lang gebogen mes te voorschyn. Zyne oogen fonkelden, zyne gestalte scheen langer te worden en met een luiden kreet jAllah," sprong hy voorwaarts en viel op den Tnrk aan. Deze deinsde achteruit. In een oogwenk had de Arabier een kandelaar gegrepeD, waarin een brandende kaars stond zwaaide het licht driemaal voor een der vensters heen en weer. Johnstone be greep, dat dit een signaal was en de huisbedienden begrepen het blijkbaar ook, want zij kwamen naar voren en trachtten den ouden man te vatten, maar weken nogmaals voor zyn schitterende oogen en bliksemend mes terug. Zy raadpleegden een oogenblik met hun meestertoen ging Ahmed de deur uit. //Myn dochterriep de Arabier woe dend. z/Gy zult haar hebben, als gy bedaard zyt," antwoordde de Turk. Er gingen nog eenige minuten voorby, toen hoorde men haastige voetstappen en snelde een gesluierd meisje binnen, ge> volgd door Ahmed. Het meisje wierp zich (met een kreet vaD vreugde in de armen baars vaders en zij wisselden snel eenige volzinnen in de arabische taal. Op hetzelfde oogenblik drongen een twaalftal mannen met geweren en yatagans ge wapend, de kamer binnen ea schaarden zich om den ouden Arabier. z/Hond van een pacha," zei deze, den Turk verachtelyk aanziende, #het is uw geluk dat myn dochter onverlet tot mij wederkeert. Maak plaats Zes zyner mannen gingen hem voor, de andere zes volgden hem. Zyu dochter leunde op zyn arm. Johnstone sloot zich by den stoet aan, want hy begreep dat hy nu moest heengaan, wanneer hy zyn leven liefhad. Op den drempel van het huis trad een vaD de hnisbedienden hem in den weg, maar de Engelschmar, wien kraeht door wanhoop vertienvoudigd was, gaf hei zulk een geweldigen vuistslag tussches de oogen, dat de kerel bewusteloos ach terover viel. De oude Arabier, zich omwendende, zag Johnstone en greep zijn hand, bracht die eerst aan zijn voorhoofd en toen aan zijn hart als teeken van dankbaarheid. z/Neera mij met u," zei de Engelsch- man. //Als ge my achterlaat word ik vermoord." z/Kom mede," zei do Arabier eenvou- dig. „Stijg achter een van myn mannen te paard. Mijn huis is het uwe!" Een oogenblik later was hij in veilig heid en haalde ruimer adem. Dien nacht vond hy een onderkomen en den vol genden dag stelde de man, dien hij zyn kind had teruggegeven, hem in staat om weer naar Engeland terug te keeren, armer weliswaar, maar ook verstandiger. Naar het engêlsch van STANLEY J. WEYMAN. De Maatschappij tot exploi- tatie van staatsspoorwegen en de Hol- landsche IJzeren spoorwegmaatschappij hebben voor de inzendingen van de ten toonstelling te Batavia 1893 vrye terug zending toegestaan. Devereeniging^cAe^fuaarf en Handelf te Meppel, heeft besloten aan schipper A. ter Steeg, wiene vaartuig dezer dagen in de Zuiderzee verging, een renteloos voorschot van ƒ340 te verleen©n, ten einde hem in de gelegenheid te stellen e9n nieuw vaartuig aan te schaffen. Daar verder de hulp van vermogende ingezetenen zal ingeroepen worden, hoopt men weldra in de gelegenheid te zyn, den oppaseenden man en vader eea zee waardig schip te kunnen koopeie. Een aantal vischverkoopers zijn uit Hamburg te Huizen teruggekeerd. De kruiwagens, waarmede ze ook te Hamburg de visch rondventten, heeft men hun aldaar afgekocht. Zy dienen nu als brancards om zieken en lijken te ver voeren. Donderdagnacht kwamen te Kralicgen twee gevallen van Aziati sche cholera voor, éen met doodelyken afloop. Het lijk werd onmiddellijk overge bracht naar het lijkenhuis op de alge meen© begraafplaats, terwijl alle voor zorgen door den burgemeester zijn genomen tot ontsmetting der woningen. Beide personen hadden naar men mededeelt eenige dagen geleden ge werkt bij het lossen van goederen nit schepen komende uit Hamburg en Rusland. Den 2den Februari 1314 zal het driehonderd jaarfl geleden zijn, dat Gio- vaoni Pierluigi da Palestriaa over leed. Te Paleatrina, het stadje waar de groote toondichter het levenslicht zag, heeft zich nu een comité ge vormd om een standbeeld veor hem op te richten, dat op dien dag onthuld zal worden. Tevens tracht dit comité de noodige gelden by een te krygen tot verfraaiing van de kathedraal, waarin PalestriDa gedoopt werd en eindelyk zal het in den loop van 1891 eenige feesten organiseeren, waarby de muziek de hoofd- rol vervult. Eere-voorzitter van het comité is de bisschop, voorzitter de burgemeester van Palestrina. Letteren en Kunst. Door het bestuur van het Concertge bouw te Amsterdam, zyn voor het vol gende seizoen, om zich als solisten op de concerten te doen hooren, engagementen gesloten met de dames Sigrid Arnoldson, Sophie Mentor, Alice Barbi, en de hee- ren Carl Schmeidemantel, Cesar Thomson, Charles Pregorowitsch, Jean Pirardy. In de voorstad van Brussel, Molenbeek St. Jean is de oliefabriek van Luduc door brand vernield. De schade wordt op 200,000 frs. geschat. Het geraeht loopt dat eenige personen bij de ramp zijn omgekomen. De Te mp a bevat een, naar het blad beweert, historisch verhaal over een jongman, die, ryk, onafhanke lijk en niet eerzuchtig, geen plan had gehad zich bij de verkiezing candidaat te «tellen, maar toch op zekeren morgen tot zyn verwondering, zyn naam op aanplakbiljetten gedrukt zag. Het stadje had 200 inwoners, de jonge man kreeg zes stemmen. Hy nam de zaak kalm op, maar achtte zich toch verplicht aan de zea persoBen, die hem als sympathiek be schouwd hadden, eeae beleefdheid te bewyzen. Hy plaatste den volgenden dag den P« tit Cévenol, het blad van de streek, eene advertentie De heer Paul X. zyne dankbaarheid wenschende te toonen aan de zes onbekende kiezers die voor hem gestemd hebben, verzoekt hun, hem wel de eer te willen aandoen, een diner aan te nemen, dat Zondag aanstaande te 12 uur in bat hotel het //Witte Paard" zal plaats heb bes. Dea waard van het Witte Paard werd aanbevolen, te zorgen dat alles in oreta was en op den bepaalden dag, 6 minuten véór twaaf, overtuigde zich de keer Paul, die deor de netgekleed© Zondag»- senigte heen naar het bétel was gegaan, dat inderdaad de tafel net zeven couverts keurig opgedischt was. Er is nog niemand? N-^en, mynheer, ons bergvolk is bescheiden; er wordt zeker op het voor plein gewacht, tot u de zea invités bin nen roept. Het sloeg twaaf uur. Nu, zet dan de deur van het hotel wyd open en noodig de heeren binnen te treden. De deur werd geopend, en van buiten af kon men de gelagkamer zien, met de feesttafel, het mooi® kristal, de bloemen, de schalen fruit en het dessertgoed er op. De eerste geaoodigde trad binnen, een reusachtige Cévesol, steenrood van kleur, met oogen blinkend van eetlust. Toen een tweede, met een mooie gesteven blouse over zyn jas. Toen een derde, een kleine oude heer met hoogen hoed. Paul stak hun allen glimlachend de hand toe en noodigde hen binnen te gaan en met hem even te wachten tot net zestal vereenigd was. Eindelyk kwam de zesde, met de ga- streepte jas en dea dikken knuppel van de herders in de hooge bergweiden. Paul wilde juist bevel geven, de deur te sluiten op te disschen, toen hy verrast stil hield; een zevende gast was nog binnen getreden. Zijn verbazing nam toe toen hy dezen zag volgen door een ander en toen nog door een ander en 6teeds weer door anderen. Heeren! heeren!Houdt oplJawel! de deur kon niet meer dicht en steeds kwamen er meer, kleinen en grootcn, mageren en dikken, maanen van iederen leeftijd en iedere haarnuance; alles stroomde naar binnen, elkander op duwend, haastig, met steeds meer onge rustheid. Weldra kwamen ze uit allo straatjes die op de markt uitkwamen, aanloopend, dringend, alles omverioopend. Er waren er zea genoodigd, er kwamen er vijfhonderd ®e zeven. Hoe was het gekomen? Bij het lezen van den Petit Cévenol hadden al die luidjes gezegdEr zal er wel een man- keeren, in diens plaats zal ik gaan nie mand weet voor wien ik gestemd heb. En zoo hadden ze allen zich heimelyk feestgewaad getooid, in twee dagen niet gegoten en zoo kwamen ze met lange tanden en ledigen maag. Het eindigde met een ernstig standje; werd gescholden en gevochten de woeste hongerlijders verweten elkander 'ederzyds, dat zij voor een ander ge stemd hadden. Weldra wilden zy hun gastheer te lijf en deze moest de gendar merie te hulp roepen om de gelagkamer van het Cheval Bianc te doen ontruimen. Te Bristol zullen groote dokken worden gebouwd. Ook wordt een groote pier aangelegd waar by den laagsten waterstand de 6cbepen zullen kunnen aanleggen. De zaak zal 1,000,000 p. st. kosten. Wie tegenwoordig het aar dige oude stadje Winchelsea in Sussex bezoekt, kan het niet alledaagsch genoe gen hebben een groote tooneelspeelster in ylende vaart te zien voorby snellen. Dit is Ellen Terry, die er een buitentje gehuurd heeft en herhaaldelijk ritjes maakt ep een driewieler. Dr. Merger is voornemens, in 't vervolg geeu patiënten meer te behandelen te Domburg. De vorstelijke personen vinden namelijk het vooruit zicht, meermalen hun zomer in de stille badplaats te moeten doorbrengen, niet erg aanlokkelijk. Overigens was de kleine maatschappij te Domburg dezer dagen juist in eene bizondere beroering gebracht door een sensatiewekkend feit. Een der artisten, die zich oülangs op een concert hadden doeu hooren wenschte zich onder behandeling te stellen van dr. Mez- ger. Om ©ene onbekende reden echter weigerde deze den jongen kunstenaar te behandelen. Eenige invloedrijke badgas ten organiseerden daarop aanstonds een concert, waarvan de opbrengst zou dienen om den zeer begaafden, maar weinig bemiddelden jongen artiet door een ver blijf te Wiesbaden te does herstellen. Nauwelijks kwam evenwel dit besluit dr. Mezger ter oore, of de beroemde ge neesheer verklaarde dat hy den armen kunstenaar niet zou behandelen tenzy het concert niet doorging en alle con- tribuantem hun bijdragen terug ontvin gen. Men boog natuurlijk voor zyn wil en, hoewel het te laat was om het concert niet meer te doen doorgaan, maakte men bekend dat iedereen zyn bydrage terug kon krijgen. Dr. Mezger bleef echter weigeren, den jongen man te behandelen. Zooals vanzelf spreekt, werd er in Domburg in de laat6te dagen over niets anders gei proken dan over deze gebeur tenis. De duitsche keizer wil met bet streven der anti-semieten niets te maken hebben. De pers der anti semieten had den luitenant Mossner, bevelhebber van de huzaren der lijfgarde, aangevallen wegens zijn Joodsche afkomst. De keizer heeft dat artikel gelezen. Bij de parade die kort daarop volgde, benoemde de keizer den heer Mossner tot vleugel adjudant en zei bij o. a., hoe jammer het was dat de godsdiensthaat in Dnitsch- land zelfs geen eerbied voor de officiers- epauletten heeft en dat er lieden zijn wien niets heilig is, wanneer zij slechts hun krankzinnige lasterzucht kunnen botvieren. Nu de zoo zeer gevreesde allerfijnste kwaliteit. GEBRUIK DAN Generaal-Agenten voor Nederland en Koloniën: H. P. PIEPER. ZONEN, Wormerveer. FELICITATIEKAARTJES en Gelegenheidsgedichten, voor Familie/eesten, verkrijgb. bij E. RASEN v. ROOZENBEEK, Smedestraat 15. MAGAZIJN FABRIEK M a a r l e tn. Specialiteit tot het verven Tan Ameublementstoffen. Uitstoomen Tan alle voorke- mende Kleedingstukken. ons land meer en meer nadert, vestigen wij de aandacht op Dr. KOOII'a als voorbehoedmiddel tegen de Het middel bij uitnemendheid, dat door de der wetenschap is onderzocht en Bij gebruik van 6 h 8 Pastillen per dag is het voor besmetting geheel geweken. Men dus niet een doos in den mede te dragen. Prijs per doos 30 Cents. Verkrijgbaar bij J. VAN GULIK, ZijlstraatK. VAN EDEN, Lange Veerslraat; W. H. UITENBOSCH, Damstraat; P. DRÖST. SpaarnmouderstraatHaarlem En grosJ. C. OOSTERHOFF Co. Amsterdam. Hoofdagenten voor Haarlem en Omstreken der Levensverzekering-Hil „HE PHEKIX", te Parijs, 1819 belasten zich met den in- en verkoop van effecten, verzilveren coupons, losbare obligation en vreemde muntspeciën tot de hoogste koersen, nemen gelden deposito voor langen en korten termijn, geven en nemen gelden op prolongatie tegen onderpand, sluiten assurantiën tegen brand en op transporten tot billijke premién bij eerste maatschappijen op beurspolis. Bezorgloon binnen de Gemeente 5 Cent per Hectoliter. Maat gewaarborgd. Bestellingen kunnen zoowel per telephoon No. 161, als aan geld ontvangers en metervullers worden opgegeven en zullen binnen 24 uur worden uitgevoerd. DE DIRECTIE. De kenteekenen van de voortreffelijk werkende „ZACHERLIN zijn: 1. De verzegelde üescb. 2. De naam „Zacberl". Voorhanden in de volgende Magazijnen Te Haarlem bij den Heer ,T. v. d. Pavord Smits, Kruisstraat 31. ,T. van Gulik, Zijlstraat 98 Joh. S. J. B. Wesselingh, Warmoes- straat 31. H. M. F. Seveke, Perry-Magazijn, Barteljorisstr. 16. P. Drost, Lange Veerslraat 8. LeidenJ. H. Dijkhuis, Hoogstraat. N. K. Swemer, Mare. Uitgeest, J. Meijer. Beverwijk» C. M. Niemijer. Wormerveer. JAN DEKKER.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 7