POLITIEK OVERZICHT. GEMENGD NIEUWS. DE CHOLERA. INGEZONDEN. 40ste Muziekuitvoering in den Hout Burgerlijke Stand. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. geschilderd 2590 en «p zij ingehakt D J iS, van achteren een houten poot en kruk; 1 handkar berriekar, op halve veeren met losse zij borden, gemerkt op de zijde van de kar, geschilderd met zwarte cijfers, 780, op de andere zijde inge- biand J V V I, blauw geschilderd, 2 houten poolen met steunyzere. 1 handwagen van iepenhosrt geen merkbare teekenen, voor met twee ijzeren standers. Genoemde burgemeester zal denoodige inlichtingen verstrekken. Donder dag na mid dag is door de recherche te Rotterdam in het Kosthuis aan de Kipstraat aangehoaden de so jarige daglooner Georg Schreck, laatst wonende te Frankfort. Deze vreem deling wordt sterk verdacht, in vereeni- ging met een ander jonkman van on geveer gelijken leeftijd, den voerman Johann Schulmaijer, uit Morfelden, in den avond' van den 29n Augustus j. 1., op den terugweg van Morfelden naar Frankfort, op den openbaren weg met revolverschoten vermoord te hebben. Beiden zouden hem aangerand hebben met de woordenMje geld of je leven", en op zijne weigering ieder 3 schoten op hem gelost hebben. De voermao vond evenwel gélegenheid zich achter in zijnen wagen te verschuilen, en hoe wel zwaar verwond, gelukte het hem nog dien avond met zijn voertuig Frank fort te bereiken, waar hij kort na aan komst overleed, na aan de politie kennis gegeven te hebben van het ge beurde. De aangehoudene is naar het Huis van bewaring aan de Korte Hoogstraat overgebracht, waar hij voorloopig blijft tot zijne uitlevering aan de Pruisische regeering zal volgen. Ook te Bleskensgraaf is een geval van Aziatische cholera ge constateerd. Een vreemd g eval is te Ter- horne, een klein dorpje in Friesland, gebeurd. Maandagavond vervoegde zich bij den gemeente-veldwachter aldaar een vreemdeling, die meedeelde dat h$j van moord verdacht werd en daarom den vorigen nacht in het politiebureau te Leeuwarden had doorgebracht. Na deze mededeeling hield de veldwauh- ter den vreemdeling aan eu bracht hem over naar Akkrum, waar de politiewacht gevonden wordt. Voor hij aaaiin opge sloten werd, ging de politie tot fouil leering over; zij vond op hem slechts een zakmes, dat hem afgenomen werd. Toen de politie den volgenden mor gen de cel opende om hem voor den officier van justitie te' Heerenveen te brengen, vond men het lijk van den vreemdeling; hy had een einde aan zijn leven gemaakt. Uit inlichtingen bleek dat de persoon Sjoerd Faber heette, van beroep timmer man was en te Weidum woonde. Bij de justitie is tot nog toe niets bekend {van een door hem gepleegden moord. RECHTSZAKEN- De rechtbank te Middelburg heeft iemand, die te Groede woont, veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens mishandeling. In appèl bleek Donderdag voor het hof te 's-Hage, dat de man eenige uren te voren een vrij klein en zwak kereltje op min of meer gekscherende wijze had beetgepakt. Het schijnt wel dat dat niet in goede aarde viel, althans de kleine man liep vergezeld van een grooten vriend, met zijn vijand mee den weg naar Breskens op, en even buiten Schoondijkeja, wat daar precies is gebeurd bleef twijfelachtig, maar op zeker oogenblik kwam de po litie er by, werd de kleine man gevon den in de sloot, bloedende uit eenc wond bij zijn neusde groote vriend zat weggekropen in het koren, en bekl. stond op den weg en had een bebloed mes in zijn zak. Bekl. beweerde, dat hij door den kleinen man en zijn grooten vriend werd aangevallen, slaag kreeg en, om zich te verweren rond had gezwaaid met zijn mes. Mr. H. de Ranitz, die als verdediger optrad, meende zeker uit het [getuigen verhoor te mogen opmaken, dat bekl. de aangevallene was en uit nood zich had verweerd. Nauwkeurig de feiten nagaande, kwam pleiter tut de slotsom dat bekl. niet veroordeeld behoorde te worden. Het Openb. Min. erkende dat er verschillende pünten in deze zaak zijn die kracht geven aan de verdediging; toch meende Z. E. G. A. dat eéne veroordeeling behoorde te volgen, en requireerde bevestiging van het vonnis. Uitspraak 29 September. Uit Brussel wordt gemeld dat een lid der Belgische Kamer minister Beer- naert per brief heeft geïnterpelleerd over de slechte behandeling waaraan de belgische mijnwerkers in het noorden van Frankrijk blootstaan. Hierop heeft de minister-president geantwoord dat de belgische regeering dit ook met groot leedwezen heelt waargenomen en omtrent deze zaak terstond met de fransche re publiek in onderhandeling zal treden. Het blad Salut Public bevestigt dat er te Aix les Bains eeoe militaire con ventie tusschen Frankrijk en Rusland geteekend is. De eenige reden der ver traging zoude gelegen zijn in de rol, welke Frankrijk wenscht te spelen ten opzichte van China, io hef geval van eene botsing tusschen Engeland en Rus land in Indië. In eene groote redevoering te Madrid ontvouwde Sagosta de politiek der libe rale party. De uitgaven, zeide hij, mo gen het bedrag van foo millioen pese tas niet overschrijden, terwijl de inkom sten de raming van 800 millioen berei ken moeten. De groote leening is voor de helft bestemd voor 's lands verdedi ging, en voor de wederhelft tot amortisatie der schuld. De liberale partij zal uit voering moeten geven aan de conversie der binnenlandsche schuld. Haar pro gramma omvat mede eene herziening van het belastingstelsel, vooral van de octrooien. Een artikel van het Berliner Tags- Hall in hetwelk aan Oostenrijk verweten wordt dat het zijn leger niet wil uitbrei den, maakt te Pest veel indruk. Hei officieel blad te Petersburg, bevat het ontslag van Wyschnegradsky als minister van financiën, en verder de benoeming van Witte tot zijnen opvol ger en van Kriwoschein tot minister van openbare wegen. Van wege de Italiaansche journalisten is aan de te Genua aanwezige buiten- landsche journalisten een feestmaal aan geboden. Er werden met geestdrift tal van toosten ingesteld. Het vertrek der koninklijke familie had Donderdag onder levendige toe juichingen plaats. De koning heeft aijn dank betuigd voer de hartelijke ont vangst, die hij en de zijnen te Genua ge vonden hebben. Zij zullen de herinnering hieraan altijd bewaren. De koning heeft 50.000 lire voor de armen achtergelaten. Het spreekt van zelf dat de laatste gebeurtenissen in Genua door de voor naamste bladen in Italië druk worden besproken, vooral waar het de houding tegen Frankrijk betreft. Over het alge meen is men van oerdeel, dat die fees ten iets goeds zullen hebben uitgewerkt, De Opinione o. a. zegt het volgende. Niemand kan geleoven dat die fees ten eene wijziging zullen brengen in de Europeesehe staatkundige verhoudin gen; maar die feesten hebben getoond, dat alle Italianen in hartelijke vriend schappelijke betrekkiogen met Frankrijk verlangen te leven. Naar de Reichsanzeiger te Berlijn bericht, is het nog door niemand inge nomen gebied tusschen Herero en Owanbo-land, gelegen binnen den kring in Zuidwestelijk Afrika waarover zich Dnitschlands invloed uitstrekt, na goed keuring des Keizers onder de bescher ming van het Duitsche Rijk gesteld. De toestand in de streken van het uiterste Oostelijke Kongo-gebied, welke door de Arabieren bezet zijn, is on veranderd. De overheden van den Kongo-staat vertrouwen volkomen het gezag van den Staat tegenover de Ara bieren te kunnen ophouden. Lippens resident van Kassongo, heeft gemeld dat hij naar het Tanganika-meer ging om met kapitein Jacques te confereer en, waaruit blijkt dat de beweging der Ara bieren van Nyangoné geheel plaatselijk was. Volgens bericht van Kaapstad zou heden tusschen de staatpresidenten van de Transvaalsche Republiek en den Oranjevrijstaat, Kttiger en Reitz een conferentie aan de Vaalvivier plaats hebben. In België zijn indenlaat- sten tijd valscïie biljetten van 20 fres van de Nationale bank in omloop. Zij onderscheiden zich van de echte in het volgende ie. de achterkant van het biljet is grof afgewerkt, dit is vooral zichtbaar in de vrouw, die den landbouw voor stelt, en in het tonnetje daarnaast ge plaatst 2e. de blauwe kleur aan beide zijden van het valsche biljet verschilt met die van het echte, doordien zij don kerder is; 3e. het watermerk mankeerthoewel het voorkomen daarvan schijnt te zijn aangegeven in het midden der woorden „20 francs" door een vetvlek 4e. het meerendeel der biljetten is met vet besmet. Door den hoofdcommissaris van poli tie te Brussel, den heer De Lattre, wordt de aandacht hierop gevestigd. Woensdag zijn te Parijs 8 personen aan cholerische ziekten overleden. De heer Bryant, gezondheidscommls- saris te New-York, verklaart dat, hoewel er inderdaad cholera in de stad is, hij niet gelooft dat de ziekte daar uit zich zelf ontstaan is. Ia allen geval zal geen moeite gespaard worden om den oor sprong op te sporen. De heer Bryant gelooft dat de ziekte weldra weder zal verdwijnen. De heer Edson daarentegen, de hoofd inspecteur van den gezondheidsdienst, zegt, dat er volstrekt geen gevaar is voor eene epidemie maar dat spora dische gevallen zich nu wel gedurende ten minste 60 dagen zullen voordoen, tot het begin van het koude jaargetijde. Geed nieuw geval van cholera is te Berlijn voorgekomen. Het aantal per son, die verdacht aan cholera te lijden, in het Moabitziekenhuis gebracht wer den, is tot 47 verminderd. De genees- heeren verklaren, dat het aantal gevallen van buikloop snel afneemt. Van Woensdagmiddag tot Donder dagmiddag werden te Hamburg aange geven 283 zieken 108 dooden. Daarvan komen op Woensdag 204 zieken en 81 dooden. Vervoerd werden 157 zieken en 53 lijken. Het bestuur van het ziekenhuis doet officieel verklaren, dat de toestand be langrijk verbeterd is. De gezondheidscommissie te Antwer pen, heeft opnieuw een afzondering van 7 dagen bevolen voor al wat afkomstig is uit Bremen. Sedert Woensdag is de epidemie ver ergerd. In een huis in de 5e sectie zijn 5 gevallen voorgekomen, in 2 andere huizen in dezelfde wijk 2. Een bedelaar werd op den openbaren weg door cholera aangetast; twee kinderen stierven aau boord van een rivierschip, dat in het dok gemeerd lag; een schipper van de Oleghem die eveneens in het dok lag stierf insgelijks aan cholera; een werk man werd in een kroeg in de stad door cholera aangetast en eenige andere ge vallen zijn voorgekomen. Op 10 dezer waren er in Rusland, volgens offieieele berichten, 2810zieken en 1326 dooden, tegen 5654 en 2510 op den 9e. In Petersburg waren de cijfers 64 en 27, terwijl 78 personen herstelden. In 't vervolg zullen geen dagelijksche rapporten werden gegeven maar alleen wekelijksche. Na drie dagen zwalkens op de„Cep- heus, by onstuimig weder en onder het doorstaan van allerlei ontberingen, heb ben de ongelukkige passagiers van de ,Normannia,K 471 personen sterk, ein delijk vasten wal onder de voeten mo gen krijgec. Zij hadden dit evenwel niet te danken aan het betere inzicht of de meer barmhartige opwellingen der Amerikaansche kustbewoners, maar al leenlijk aan de Hiake houdig van de New-Yorksche overheid, die, terstond na het ontvangen der ergerlijke berich ten van Fire Island, besloot tot het aan wenden van het eenige afdoende argu ment om eenen door onverstand en hartstocht opgezweepten volkshoop tot rede te brengen: het uiteenden van een regiment soldaten. Zoodra de mui tende eilanders van het feitelijk vertrek der troepen kennis kregen, sloeg hunne cholera*paniek om in eene inderdaad veel beter gegronde vrees voor een goed- gemikt salvo, en zij lieten al mokkend de schepelingen aan wal komen. Onder deze laatsten waren er velen geheel uit geput door langdurige zeeziekte en ge brek aan de hoogst noodige geriefelijk heden des levens. Velen hunner zijn Amerikaansche burgers. In de Brusselsche voorstad Molen beek St. Jean zijn 3 personen door cholera aangetast van wie 1 meisje overleed. Een geval van cholerine is eveneens nog in het St.-Pierre-zieken- huis te Brussel onder behandeling. Te Parijs en voorsteden kwamen Woensdag 45 gevallen voor, waarvan 11 met doodelijken afloop. Te St. Ouen sterven Woensdag 4, te Rouaan 2 personen. Dien dag waren aldaar 13 personen onder behandeling. Bijna alle gevallen die Woensdag werden aangegeven te Antwerpen, zijn cholerine. Donderdag was de meerder heid der zieken herstellende. Volgens offieieele mededeeling zijn sedert het begin der cholerische epi demie in het ziekenhuis gebracht 111, ontslagen 66, overleden 38 en nog onder behandeling 7 personen. De gezondheidstoestand te Hftvre is zeer bevredigend. Niet meer dan 13 gevallen kwamen Woensdag voor, waar van slechts 2 met doodelijken afloop. Drie gevallen van cholerine zijn voor gekomen te Anderlecht, een voorstad van Brussel. Uit aanmerking dat de cholera te Parijs en in de departementen toeneemt, is de rechtstreeksche dienst voor reizi gers en bagage op de lijnen Parijs- Bazel, Parijs-Bern, Parijs-Lausanne en Lyon-Bazel geschorst. De overlading aan de grens is voorgeschreven. De gemeenteraad van Hamburg heeft Woensdag 1 millioen toegestaan ten behoeve van de bestrijding der cholera. De burgemeester stemt toe dat er fouten zijn begaan, maar hij wijst de beschuldiging van zorgeloosheid, welke men tegen de overheid te Hamburg heelt geuit, af. De minister van justitie in Noorwegen heeft de tot dusver bestaande quaran taine van tien op vijf dagen verminderd voor alle havens, uitgezonderd Peters burg, Kroonstad, de havens aan de Elbe, Antwerpen en Hftvre. De Majestic te New-York is uit de quarantaine ontslagen. Officieel is be kend gemaakt, dat ook de passagiers van de Rormannia Donderdagmiddag van de afzondering ontheven zouden worden. De kajuitpassagiers van de Normannia zijn voornemens der Ramb. AmPac- ketfahrt Ges. een proces aan te doen, om schadevergoeding voor het verlies dat zij lijden door hun late ontscheping. Men gelooft, dat New-Jersey en Pennsylvania aan de schepen uit New- York quarantaine zullen opleggen. Voor den inhoud dezer rubriek slelt de redactie zich niet aansprakelijk.) Mijnheer de Redacteur Toen ik gisteren in den trein van Amsterdam naar Haarlem met een ze keren trots, aan een mijner'vrienden in het kort mededeelde, wat door den voorzitter van den Haarlemschen Ge meenteraad, volgens het verslag van de Oprechte Raarl. Crt. werd medege deeld over de genomen maatregelen, met het oop op een eventueel uitbreken der cholera hier ter stede en ik met mijn verslag was genaderd aan dat ge deelte, waar de voorzitter mededeelde, dat B. en W. waakzaam zyn en ZEA. hoopt nog niet te oud te zijn om waakzaam te zijn en over het spuien te Spaarndam gesproken en tevens daar aan werd toegevoegd, dat mestvaalten opgeruimd waren enz., werd ik door het geheele reisgezelschap finaal uitge lachen en voor een reclame-reiziger gehouden, want men bestormde mij met verwijten, alsSpreek niet van Haarlemsche reinheid, mijnheer, want gaat u eens door de Barteljorisstraat ®p de hoogte van het huis van den heer Hahn, en dan vergaat u de lust tot spreken door de gassen, die uit de riolen opstijgen, zooals dit op verschil lende plaatsen van de stad het geval is. Gaat u eens de slachteryen bezoeken en onderzoekt u daar eens, of aan de voorschriften tot het afvoeren der be dorven stoffen wordt voldaan met enkele uitzonderingen. Gaat u eens door de Bolhuizen en ruikt u daar dien ver- kwikkelijken mesthoop eens. Gaat u eens in een haarlemsch urinoir en waagt het daar te zeggen, dat men bij u voor reinheid zorgt. Uw plaats is misschien de eenlgste in Eurepa, waar dergelijke dingen nicl- door carbol of water worden ontsmet en gereinigd enz. enz.Daar stond ik verslagen en gelukkig naderden wij Halfweg, waar één der medereizigers ons ging verlaten, echter niet alvorens mij onder den neus te hebben gewreven, dat er ja te Spaarndam was gespuid, maar omdat Rijnland te veel water had gekregen door de laatste stortregens. Mijnheer de Redacteur, ik had genoeg en toen die passagier, beter dan u en ik met dergelijke zaken „reinheid en water staat" bekend, den trein verliet, was ik dankbaar dat ik een ander onderwerp tot gesprek vond, want mijn toestand als Haarlemsch inwoner was totaal on mogelijk geworden, en toen de trein te Haarlem stilstond, vluchtte ik, om mij zoo spoedig mogelijk aan de blikken der medereizigers te onttrekken, want ik had met mijn bluf over haarlemsche toestanden en reinheid, een belachelijk figuur gemaakt. Onder dankbetuiging voor de ver leende plaatsruimte, teeken ik Hoogachtend, X. Haarlem, 16 Sept. 1892. A. Lo Dyserinckstraat no. 78, een gou den heerenring met juweelen steen. Idem bij P. Scherpenhuijseo, Oracjekade no. 19, een hond, In één der tramwaggons achtergelaten Eene portemonnaie met geld. op Zondag 18 Sept., des middags van s\4 uur, door het Stedelijk Muziek korps, onder directie van den Luit.- Kapelm. C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marsch Fischer. 2. Ouverture Mireille Gounod. 3. Ionia, Polka. Wardroper. Fantaisie de l'opéra l'OmbreFlotow. Ouverture La Muette de PorticiAuber. 6. Mashen Polonaise Faust. 7. Morgenblatter, Walzer. Strauss. 8. Offenbachiana,Potpourri Conradi. Commissariaat van Politie te Haarlem, Be voorwerpen zijn dagelijksuitgezon derd op Zon- en feestdagenvan 's middags 12 lot 2 ure voorde eigenaars terug te bekomen Een duimstok. Eene schoenzool. Een duimstok. Een vouwsleutel. Een kinder- werktaschje. Een bloedkoralen armband met gouden sluiting. Een knipmes. Een paardendeken. Een kanten doek. Een bril in étui. Eene tricot onderbroek. Drie brieven. Eenige, rollen behangsel papier. Twee meisjeshoeden. Een stuk ijzer. Een muziekblad. Een dop van een kinderwagen. Eenige sleutels, Eenige sleutels aan eenen ring. Alles op straat gevonden). Terug te bekomen bij A. van Beau mont, Delfkade no. 8r, een paternoster. Idem bij E. Simons, Hagestraat no 17^ een gouden dasspeldje. Idem bij J. Lieshout, Nieuwe Spaarnwouderstraat no. 14, eene portemonnaie met eenig geld. Idem bij J. Rauschaart, Nieuwe Kerksplein no 16, een gouden medaillon. Idem bij den inspecteur van politie H. Scherpenhuijsen, Zijlvest no. X4, een gedeelte van een paternoster. Idem bij D. Kolderie, Kierksteeg no 11, eene kinder-parasol. Idem bij A. Barmentloo, Korte Heerenstraat no 6, een kinder schoentje. Idem bij Steetskamp, Kleine Houtweg no 35, eene portemannaie met eenig geld. Idem bij gezusters Van der Stijlen, Anegang no. ia, eene portemon® nai met geld (in haren winkel achter gelaten). Idem bij L. Schout, Teijler- straat no. 16, een pleeten ornament van een paardenzadel. Idem bij J. E. Koeijers, FAMILIEBERICHTEN. Gehuwd: 14 Sept. H. Smit en A. L. Reinders, Groningen. - 15. A. van Dijkhuizen Jr. en E. Koek, Amst. - L. Kraal en M. Barends, Amst. - A. M. C. Kaz en H. v. d. Velde, Amst. - J. C. C. Helt en J. J. Reyseger, Amst. - J. Hamburger en K. Swaap, Amst. - J. Kluijver Az. wedr. van A. M. Wijnen en T. Foekens, Harlingen. - H. J. Schutte en M. A. Groen, Oestgeest. - L. Eikendal en jkvr. H. A. baronesse van Heerdt, Den Haag. - F. J. Stam en A. E. F, Furnée, Den Haag. - L. A. Metz en J. M. E. van Leeuwen, Sloten. - J. C. Neumann en A. van Baak. Amst. - Z. J. van der Vegte en J. L. Boes Lutjens, Arnhem. - J. M. Stap en C. S. van der Sluis, Amst. Geboorten: 13 Sept.S. Woldringh Koch z. Nieuwediep. - 14. E. Zanen Verwey d. Den Haag. - M. Verkleij Loots z. (reeds overleden), Amst. - B. M. WellensiekWoonink z. Amst. - 15. Mevr. ScholtenWarnaars zoon, 's-Graveland. Overleden: 30 Aug. M. L. Keidel 54 j. 's Heerenberg. - 11. Wed. J. M. BoschMeerman 57 j. Amst. - 12. G; A. Bloijs van Treslong jd. 41 j. Amst. - 13. A. M. Dekker jd. 8 md. Hilver sum. - D. Maas jm. 20 j. Davos. - W„ C. Bruin jd. 24 j. Wormerveer. - A, C. D. Pels Rijcken 72 j. Breda. - T. Visser 45 j. Workura. - D. W. van Huls jd. 83 j. Zoelen. Ondertrouwd 15 Sept. H. Daudeij en J. C. Kammeyer. - J. M. Schijvens en J. Wijsbrug. Geboorten 14 Sept. H. ter Brugge Bruinier z. - 15. G. VoogesKion d.- H. M. Ides—Lindeman z. - T. C. v. VlietDikkeboom d. - M. Rieu— Thomas z d. - J. G. D. v. Gelderde Wilde z. - 16. C. Verhagenvan Plateringen z. - C. M. Langsohmidt- Wildschut z. Overleden: 14 Sept. J. M.Sander 77 j. Schachelstr. - 15. H. F. Eeltjes 3 dg. z. Zijlstr. - C. Moonen 3 j. z. Nieuwe Raamstr. - H. W. Ineke 11 md. z. Gasth.l. - 16. J. Mooijman 57 j. de Witstraat. Aan Geabonneerden op dit Blad en hunne huisgenooten worden aan hel Bureau Kleine Houtstraat 9, op monde linge aanvrage de adressen medegedeeld, waar deze Betrekkingen zijn te bevragen. Ab&nnés buiten Haarlem ontvangen in lichting tegen toezending van postzegel 1. Dames voor vork. v. linnen, op monster, tegen ruime prov. 2. Manteljuff. direet en stoffenjnff., ervaren in het vak. 8. Kinderjuff. P. G. te Maastricht. 4. Burgermeisje ter assist, in de huish. en buffet, van goede get. voo zien. 5. Chef (man of vrouw) tegen Jan. in een zaak van manufact; volk. op de hoogte tegen og salaris en aandeel winst. 6. Reiziger voor een firma in thee, tegen salaris en prov. en gedeeltelijke reiskosten. 7. Vertegenwoordiger voor stoffeerd.sartiken bekend met cliëutèle. 1. Jongmen8ch R K. goed op de hoogte v. h. manufact. vak flink verk. 9. Jongmensch, onbespr. gedrag 17-20 j. op een magazijn van goud- en zilverw. 10. Beiiende boekhandel en aanverw. vakken, 10-20 j. bekendh. geen vereischte. 11. Colporteurs voor en om Amsterdam. 12. Hotel-kellner, liefst van buiten, met falen bekend. MARKTNIEUWS. Amsterdam, 16 Sept. De prijzen der aardappelen waren heden als volgtKatwijker Zaad f i.6o ft i.8o, dito Klei fo,ft o.An dijker Muisjes f 2, ft o,Westland- sche Klei manden fo,ft o,dito losse f o,ft o,dito Kleimuisjes f o, ft o,dito Zand f2.ft 2,60, Rijns burgers to,— ft o,;Geldersche Kra len f o.ft o,dito Muizen f o,ft o,Noordwijker Zand f 1.60. ft 2.— Hillegommer Zand f 1.60 ft 2.50. Schiedam, 16 Sept. Moutwijn f 8, Jenever f13,50, Amst. Proef f 1475*

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 3