LOOPKNECHT 1 KOETSIER. Een Slaapkamertje Prsdikbeurten der Ned. Herv. Kerken KLEINE ADVERTENTi: Een Burgermeisje, Een R. C. DAGMEISJE ftonsiMt Loopmeisje gevraagd Jongmensch gevraagd flinke Smidsjongen, Kleermakersknecht AGENTEN. STIifoOURAÏIE. TE HUUR gevraagd: FLESSCHEN. TE HAARLEM IEMAND TK KOOP: HANDWAGEN Het comité der werkstaking te Carmanx heeft den heeren Baudin en Dnc Qaercy do6n weten, dat het zich voor de scheidsrechterlyko nitspraak verklaard heeft. Zoowel het comité als de heeren Baudin en Dnc Quercy laten zich zeer weinig over deze beslissing uit. Vrijdag hielden de werkstakers eene vergadering ter bonoeming eener commissie, die zich in betrekking zal stellen met den heer Loubet. Baudin vertrekt naar Parijs. Een lid van het comité der werksta kers heeft omtrent de vergadering van Donderdagavond medegedeeld, dat deze vergadering zeer lang duurde en dat het er stormachtig toeging. Het was niet dan na een grondig onderzoek der kwestie, dat de werklieden toestemden de scheids rechterlijke uitspraak aan te nemen. Minister Loubet heeft de rol van Ar biter aanvaard. Eene buitengewone keuze heeft plaats gehad te Brienz, in het Berner Oberland, bij de sacoenstelliog eener jury die verschillende rechtzaken te behandelen zou hebben. Onder deze behoorde ook een proces wegens moord, 2 maaaden geleden gepleegd door een Italiaan op een zekeren heer Ulrich Amacher. Als een der leden van de jury werd gekozen de heer Ulrich Amaeher De snelste Transatlanti- sche reis „on record7' werd dezer d-igen door den Inman stoomer City of Paris volbracht. Dit schip legde de vaart van Liverpool tot Sandy Hook, met inbegrip van het oponthoud te Queenstown, in 6 dagen, 2 uren en 24 minuten af. De vaart van Queenstown tot Sandy Hook vorderde slechts 5 dageD, 14 uren en 24 minute De grootste snelheid op ééoen dag bedroeg 530 knoopende gemid delde snelheid 2U.7 knoopen per uur. In de golf van Gascogne heeft dezer dagen een storm gewoed die eenige ODgelukken veroorzaakte. Zoo zijn 2 vissehersvaartuigen verongelukt, waarvan een 15 maa aan boord had en daarvan 12 verloor. Drie gewapende mannen hebben Donderdag in de Gem-mijnen te Wallace (Idaho) een biljet aangeplakt, waarin werd medegedeeld, dat 1500 pond buskruit tegea het einde der maand in de gangen der mijnen zou worden geplaatst. Het biljet eindigde met de zinsnede//Indien wy niet in de myn mogen werken zal niemand dat doen." Een zeldzame populariteit schynt een der italiaansche candidaten, de heer Colaianni te genieten, die in Sicilië was gesteld en door niemand werd bestreden. Hy was eigenaar van het dagblad de Itola, maar de zaken gingen achteruit en onlangs deelde hy in een siciliaansch blad mede, dat het blad niet kon worden uitgegeven en dat hy zelf zyne candidatuur introk, omdat zyne middelen hem niet zouden veroor - looven in Rome te wonen. Aanstonds werd er een fonds bijeengebracht door alle partijen om hem en zyn blad te steunen en hy zal nu door alle fractiën candidaat worden gesteld. De speelbank te Monte Carlo heeft in de laatste dagen het aantal zolfmoorden weer doen stijgen. Er gaat geen dag voorbij of men vindt lyken, hetzy aangespoeld aan de kust, hetzij met een kogel door het hoofd. Een jonge Italiaan, die blijkbaar zeer zeker van zyne zaak wilde zyn, wilde door ophanging een eind aan zyn leven ma ken maar echoot zich te gelijk in de borst. De knal evenwel deed eenige personen toesnellen die den ongelukkige afsneden en daar de wond ia de borst niet levensgevaarlijk ia, hoopt men hem te behouden. DE CHOLERA. Officieel wordt uit Hamburg gemeld, dat Vrydag zyn aangegeven 3 cholera- lijdera. Donderdag zyn 2 personen aan cholera overleden. De Semaine mêdicale deelt mede, dat volgens opgave van den directeur van den geneeskundigen dienst in België, van 25 Juli tot 12 Oct. jl. 1135 gevallen van cholera in België zijn voorgekomen, waarvan 564 doodelyk zyn vsrloopen, d. i. dus ougeveer 50 pet. De meeste gevallen kwamen voor in de provinciën Antwerpen en Henegou wen. Vrydag kwam te Krafeau 1 geval voor. In de gemeente Piaszkimielki had men 12 gevallen, waarvan 4 met doodelyken afloop. Vrijdag zyn te Marseille 4 gevallen voorgekomen. VARIA. Altijd beleefd. Myn pleidooi, zoo schreef een advocaat aan een zyner cliënten, heeft niet gebaat. Gij zijt veroordeeld, wegens bedrog en meineed, tot tien jaar tuchthuisstraf en verlies uwer burgerlyke rechten. Aan vaard iritusschen de verzekering mijner innige hoogachting. Kokerij uit de wittebroodsweken, En heeft myn lief vrouwtje dat allemaal zelf gekookt En hoe heet dat nu Zij. Ik was van plan om een brood te maken, maar toen bet uit den oven kwam, dacht ik dat het beter was om er een saus over te doen en het pudding te noemen. Klassieke muziek //Als iedereen appiaudiseert en met een verlicht gemoed opkykt als 't gedaan is, dan kan men er zeker van zijo zegt een kenner dat het streng klas sieke muziek is geweest. In een familie kwam 't gesprek eens op Beethoven. Mama, wie is Beethoven vroeg Frans. Dat was een componist, verklaarde de moeder. Wat is een componist? Eeo componist is iemand, die mu ziek maakt. Eenige dagen daarna hoorde Frans een man een orgel draaien. Mama, kyk eens, daar staat Beet hoven. J'en veter aan. //Van dapperheid gesproken, gedurende den veldslag, heb ik alleen vyftig vyanden hard doen loopen." Toehoorders: „Hoe was dat moge lijk Veteraan: Wel, zy achtervolgden my //Verloofden zijn geneigd tot eigen- geringschattiDg", zeide hij teeder, terwijl zij naar de sterren zaten te staren. //Ik begryp niet, wat in mij liefde by u heeft opgewekt". z/Dat zegt iedereen", fluisterde het schrandere meisje. Nu word de stilte zoo diep en plech tig, dat men de sterren kon hooren fon kelen. Heer: //Zeg eens Jantje, vertel mij eens hoe ik moet loopen om naar den schouwburg te komen Klein jongenHoe weet gy dat ik Jantje heet Heer „O, dat raadde ik," Kleine jongen Odan kunt gy ook wel raden, welke weg u daarheen brengt Een Fransch reiziger, de heerLajard, heeft een werk gaschreven over het fluiten als taal, dat pas de aandacht heeft beziggehouden van de pary?che academie van wetenschappen. Het is op de kanarische eilanden, dat de menschen, in plaats van door spreken door middel van fluiten met elkander van gedachten wisselen. Deze fluitfcaal is niet maar een voudig eene taal, bestaande uit geluiden met eene vooraf bepaalde beteekwnis. Zij bestaat als het ware uit woorden en de bewoners der kanarische eilanden hebben deze taal tot zoo groote ontwikkeling gebracht, dat zy over allerlei onder werpen van gedachten kunnen wisselen. Het fluiten wordt voortgebracht door twee vingers op zyde in den mond te steken. De heer Lajard verklaart, dat deze taal groote overeenkomst verraadt met het Spaansch en zy werkalyk eene soort van gefloten Spaansch is. Hij heeft eeaige uitdrukkingen op muzikale wyze opgeteekend en heeft bevonden, dat een of andere zin juist éene lettergreep meer bevat dat dezelfde zin ia het Spaansch, terwyl die meerdere letter greep aan het begin van den zin komt en dient om als een eenvoudige uitroep de aandacht te wekken van de* persoon, tot wien het woord of liever het gefluit gericht is. De heer Lajard leerde genoeg van de taal om zich tot op zekere hoogte met de inboorlingen te kunnen onderhouden. Volgens eon Dui6ach officier den luitenant Quedeafeldt die ge- ruimen tyd op de eilanden woonde, kunnen de inboorlingen van Comera door middel hunner fluitiaal een vrij inge wikkeld gesprek voeren met een buur man, die zich op eene Eng. myl afstand van hen bevindt. Ken misgreep. Toen Talleyrand, de beroemde Fran- sche staatsman, nog geen hooge betrek king had, was hem er veel aan gelegen den archeoloog Denou voor zich in te nemen. Denou was met Napoleon I in Egypte geweest en had ©ene belangwek kende beschryvirg vsn zyne reis uitge geven. Het was zijn stokpaardje daarover te spreken. Talleyrand gaf te zyner eere een groot diner en droeg zyn vrouw op, die naast Denou zou zitten en die even dom was als haar echtgenoot gee6tig, gedurig met hem over zyne reis te spre ken. Om haar daartoe in staat te stellen, maakte hij haar op het boek van Denou in een vak van zyne bibliotheek op merkzaam. Up den bepaalden dag werd Denou naast Madame Talleyrand ge plaatst, die natuurlyk over het genoe gen sprak, dat de lezing van zyne reis haar verschaft had. „Gy kunt u niet voorstellen," ging zy voort, „hoe uwe avonturen my iatereseerden. Wat waart gij ongelukkig, zoo geheel alleen met uw hond en uwe kat, en welk een geluk, dat gy dien getrouwen Vrijdag hadt In plaats van Denou's reis had Ma dame Talleyrand Defoe's Robinson Cru soe gelezen. Op een hek voor een stuk land stond de volgende bekendmaking geschreven „PAARDENWEIDE TE HUUR. Billijke -prijzen. Paarden met korte staarten 50 cent per dag. Paarden met lange staarten ƒ1. per dag". Men vroeg den boer waarom hy voor een kortstaart 50 ct. per dag vroeg en voor een langstaart een gulden. „Wel, dat is duidelijk", antwoordde het boertje, „'n paard heeft last van vliegen. Om die te verjagen, moet een paard met een korten staart zijn kop gebruiken gedurende dien tyd vreet hy niet. E8D paard met een langen staart ge bruikt voor 'c zelfde doel zyn staart, waardoor hij natauriijk niet wordt ver hinderd in 'c grazen. Het is dus heel natuurlyk, dat ik voor hem meer vraag". Ken jubileum. Rechter. Gij hebt u vandaag voor de 25ste maal wegens diefstal te verdedi gen. Dief. Als het dus een jubileum voor my is, mag ik dan de heeren een rondje geven Peeh Een ongeluksvogel vindt op straat een eeut en roept„Nu wil ik wedden als een ander dien cent ge vonden had, dat het een kwartje zou zyn geweest!" TE HAARLEM op ZONDAG 23 Oct. 1892. Groote Kerft. Voorm. 10 Hre, Hoog. 'a Avonds 6 ure, Veen. 3Se Zondag Heid. Cat. Nieuwe Kerft Voorm. 10 ure, L. C. Terneden, pred. te Maasdam. (Voor Moeton.) Jam-Kerk Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Woensdagavond 7 ure, Veen. Bafeenester Kerft. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Barbas. Eglise Wallonne. Dis b.eure3, Boarlier, pasteur a la Haye. Christelijk Gereformeerde Gsmsenit Gedempte Onde Gracht. Voorm. 10 ure. 'sAv. 5 ure, E. C. B. Herwer. den, Theol. Stud, te Kampen. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, :bAt. 5 ure, Schotel. Luthersche Kerft. Voorm. 10 ure, J, A. Helper Sesbrngger, pred. te Zierikzee. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, de Vries. Remonstrantschi 'Kerft. Voorm. 10 ure, P. Hoering, pred. te 'sHage. Woensdagnam. 1 ure, Tideman. Huwelijkswijding. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Baron van Doorn. Noorderkerk Ridderstraat.) Voorm 10 ure, Langhout. 's Avonds 6 ure, Langhout. Woensdagavond 8 ure, Mulder. Chr. bewaarschool Lange Neerenvest. Maandagavond 8 ure, Moeton, Bijbellez. 1 Samuel 241 v,v. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdagavond 8 nre, Swaan. Bijbellez. Lokaal Weten en Werken Donderdagavond 8 ure, Kno'tenbelt. Bijbellez. Joh. 14 7 v.v. Nederd. Herv. Kerk, Voorm. 10 nre, J. A. Gorth van Wijk Jr, SjSeveürwijgB*. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Nam. 1 ure, Zondagschool. Evang. Luther sche Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doopsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Voorm. 10 ure, geen dienst. Nam. 2 ure, T. Hoog. pred. te Spasrndam. Meemsiede. Voorm 10 ure, J. Kuylman. Avondmaal. Nam. 2J£ ure, J. Kuylman. Dankzegging en DoopBbedienïng. Maificgom. Voorm. 9% ure, M. Buchli FeBt. Woensdagavond 6 ure M. Buchli Fest. Voorbereiding. &3<nitr)}b era PoSaraeia» Voorm. 9% ure, Swaan. pred. te Haarlem. Dankzegging. Voorm. 10 ure, J. van Loonen Martinet. Weascw. Voorm. 10 ure, H. Waardenbnrg. 'b Avonds If ure, Evangelie verkondiging, B. van Zweden. Donderdagavond 8% ure. Bij bell. H. Waar den burg. Z&ndvoort* Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Natr, 2 nre, C. Barneveld. Prijs =1 A «M{=^ v a, JA JQ4 A A A B I tot 5 regels 25 Cts. a Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing de Advertentie in Het beden verschijnend Nummer van ,Het Blaadje". P. G, biedt zich aan voor Winkel ol Kinderjuffrouw. Br. ir. lett. Y., bureau dezer Courant. gevraagd, niet beneden de 15 jaar, van goede getuigen voorzien. Loon ƒ1,per week met volle kost. Adres: Klein Heiligland 41. Een JongmenseU, 22 j., P. G., uitstekend met paarden kunnende omgaan, biedt zich tegen Nov. als aan. Brieven Bureau van dit blad onder motto .Koetsier,. EEN FATSOENLIJK Adres: Mej. JOH. DERJEU Nieuwe Groenmarkt 5. Een flink Jongmenscll, 25jaar, drankvrij, zoekt werk, onver schillig van welken aard.Niet ongen voor halve dagen, tegen mat. verg. Brieven fr. onder No. 126 aan het bureau van dit blad. Eine leistungsfahige Gersteufirma wiinscht mit geeigneten, bei den Brauereien gut eingeführten Vertretern in Correspondenz zu tre- ten. Offerten sub E. K., an HAA- SENSTEIN VOGLER, A-G; Gotha (Thüringen). in een Zaak in Luxe-Artikelen. Brieven met opgave van leeftijd en tegenwoordige betrekking onder lett. w., aan het bureau van dit blad. GEVRAAGO EEN boven de 16 jaar. Adres Bureau van dit blad. gevraagd (grootwerker). Korte Houtstraat 18 Adres Een Agent te Haarlem biedt tegen billijken prijs ter overname aan circa 800 Leden eener Levens verzekering-Maatschappij. Zij die bovendien ƒ300 als borg bij de Maatschappij kunnen storten, zullen de voorkeur genieten. Adres fr. br. motto .Agent,, bij de Boekh. WEIJ- 1TNGH BRAVE, Gasthuismolen- steeg 4, Amsterdam. FLINKE Cursus in Stenografie. Niet meer dan drie personen gelijk. Gron dige, snelle aanleering. Conditiën billijk. Aangifte bij W. C. HEN NIS, Stenograaf. Esschüderstraat 1. M?3S HUUH, in een der hoofdstraten der stad eene nette gemeub. Zit- en Slaap kamer, voor een Heer of Dame. Brieven fr. onder No. 125, aan het bureau van dit blad. TE HUURTerstond, een mo dern Heerenhuis met Tuin, op prachtigen stand, hebbende 10 Kamers, k ƒ800.Te bevr. b/d. Architect D. STORM. Twee gemeubileerde Kamers, op netten stand, liefst in den omtrek van Jansstraat of Parklaan Franco brieven lett. X., bureau v. d. blad. TE HOUR, 75 Cents per week. Groot Heiligland 53. TE HUURren gemeubi leerde Boven-Voorkamer met Slaapgelegenheid voor een Heer of Dame, terstond te aanvaar den. Bakenessergracht No. 17. gevraagd. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden, Ko ningstraat 39. Voor de Levensverzekering-Maat schappij «Union», worden werk zame en invloedrijke Vertegenwoordigers gevraagd. Branch Manager voor Nederland L. C. MIDDENDORP, Singel 459, Amsterdam. In- en Uitverkoot) van Ook aan huis te ontbieden. Adres H. DE JONG, Zoeteslraat No. 16 Voor 2 personen uit dendeftigen stand worden in een net, stil gezm zonder kinderen gevraagd eene ge meubileerde Zit- en twee Slaap kamers, liefst met Pension. Het huis moet gelegen zijn op een goe den stand. Brieven franco onder het motto Spoed', aan het Kantoor v. Vaste GoederenNIEPHAUS DROSTE, Nassaulaan 27, aldaar. zoekt tegen 1 Nov. een Kamer met Slaapk., kost en bediening, in of bij den Hout. Brieven fr. post lett. Z. X, ten Boekh. van B. LEN- FRING, Haarl.str. 119, Amst. Wegens gebrek aan plaats eenige duizenden Blauwe en Roode Nieuwe Dakpannen. Adres aan de Ambachtsschool, Kamperstraat Haarlem. op veeren TE KOOP, zoo goed als nieuw, uitnemend geschikt voor Schilder, Behanger of Spiegelma- ker. AdresRiviervischmarkt 7.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8