I KLEINE ADVIRTINTIIN. Wasschen. TE HUUR KANTOOR. üe erfenis der Zappa's Predikbeurten der ited. Herv. derten 1. 0. DAQMIISJI, EEN JUFFROUW GEVRAAGD: Stoommachines, Varkensslagerij. WIMHWIIKK. TE HUUR gevraagd TE KOOP 2 gemeubil Zit- en Slaapkamers, Klein Boven- of Benedenhuis vrije Slaapkamer TE KOOP: TE KOOP; Een HOND, De Oesterr. Volksztg. bevat omtrent de erfenis der Zappa's, die het geschil tus- schen Rumenië en Griekenland veroor zaakte, het volgendeIn 1847 leed de eenige dochter van den hospodar van Rumenië, prins Bibesco, aan een gevaar lijke wonde aan den voet. Prins Bibesco had vergeefs de hulp van beroemde Fransche en OoBtenryksche geneesheeren ingeroepen. Juist in dat jaar kwam Vangelius Zappa* die te Triccola in Thessalië wondarts geweest was, te Bucharest. Hij bood aan de wonde van het meisjo te genezen en slaagde daarin ook wer kelijk. Prins Bioesco bood hem tot beloo ning een groote som geld, maar Zappa weigerde en verzocht voor een zekere som een der staatsgoederen te mogen pachten. Dit werd hem toegestaan en hij kreeg in het district Urzieczenie een landgoed, hetwelk hij zoo gelukkig beheerde, dat hy het reeds na drie jaren koopen koa Het geluk bleef hem verder trouw. Na eenige jaren waren 6 landgoederen zyn eigendom. Hy was echter een hard vochtig heer voor zyn boeren en van den knoet werd een yverig gebruikgemaakt. De boeren, die wel wieten in welk een hooge gunst Zappa by den hospodar stond, durfden niet te klagen. In 1858 liet Zappa zijn neef Konstan tyn Zappa uit Thessalië overkomen, ten einde hem in het beheer zijner goederen by te staan. In 1865 stierf Zappa en liet, behalve zyn landgoederen, een ver mogen van 8 millioen frcs. na. Zappa was nimmer gehuwd geweestmaar hy liet twee onwettige zonen na Apotre en Christo. De beide jongens ontvingen een voortreflelyke opvoeding. Apotre studeerde te Genève in de land bouwkunde en Christo te Parijs in de rechtsgeleerdheid. Een testament had Zappa niet nagelaten en naar het gebruik, dat in Thessalië heerschtc, viel de erfenis ten deel aan hem, die medegeholpen had het vermogen bijeen te brengen. Zoo werd Konstantin Zappa de erfgenaam. Ook dezen liep het geluk na. Hij werd steeds rijker en kocht in Thessalië elf landgoederen. Konstantyn huwde evenmin als zyn oom. Hy had echter eenige kennissen en aan een van haar gaf hy eene belang ryke som, waarmede zy te Konstantinopel de school tf<Sapion" oprichtte. Konstantyn Zappa zette een som van 100,000 frcs. voor deze school vast. Hij liet ook voor zyn rekening 4 mos keeën en een aantal scholen in Thegialië bouwen. Ook Grieksche kerken werden door hem gesticht en hy richtte een museum te Athene op. Omstreeks 1890 maakte hy aan de Grieksche regeering een geschenk van 2 millioen frcs. onder voorwaarde, dat dit geld tot een oorlogs doel aangewend zou worden. Hy hoopte, dat Thessalië by een mogelyken oorlog tusschen Griekenland en Turkije in handen der Grieken zou vallen en dat hy daardoor Grieksch onderdaan zou worden. Gewoonlijk leefde Konstantyn Zappa op zyn landgoed Urzieczeni, waar hy een kasteel liet bouwen. Ieder jaar ging hy met Apotre eenige weken naar Weenen, waar hij dan in het hotel //lm perial" op vorstelyken voet leefde. Hy bezocht ook elk jaar de badplaats Eins. In het begin van dit jaar stierf hij in den ouderdom van 78 jaar. Hij vermaakte aan elk der beide zonen van zijn oom, Apotre en Christo, een lyfrente van 40,000 francs. Een zekere som bestemde hy tot onderhoud der scholen, welke hij in Thessalië en Koostantioopel had gesticht en het overige vermaakte hy aan de Grieksche regeering, maar weder met de bepaling, dat de geiden tot een oorlogsdoel zouden worden aangewend. VARIA. Eenige Zigeuners legden een zuigeling te vondeling in een boerdery en maakten zicb uit de voeten. De boer en de vrouw waren zeer nieuwsgierig om te weten hoe het kind daar was gekomen. //Ja," zeide de vrouw, „nu kan het kind nog niet praten laten wij h?t maar opvoeden, dan zal als het heeft leeren spreken, ons later wel kunnen vertellen, van waar het komt." Natuurbutide. Leeraar; //Wy spraken dus van de doorschijnbaarheidglas en water zyn b. v. doorschijnbare voorwerpen, omdat men er doorheen kan zien. Wie kan mij nu nog zoo'n voorwerp noemen?" Een jongen steekt zyn vinger op. *Jy Frits Laat eens hooren Frits: //Een sleutelgat meester." Allerlei, waarschijnlijk min of meer verdichte verhalen doen de ronde over de wijze, waarop de overleden dichter Lord Tennyson bezoekers trachtte te ont komen en zich verborgen te houden. Ver schillende lieden, meest Amerikanen, lagen uren lang op den uitkijk, om hem maar even te zien. De bedienden hadden in last om, als zij zulke personen zagen, den dichter dadelyk te waarschuwen. Hy kwam zeer spoedig tot de ontdek king, dat de meesten der onwelkome bezoekers volkomen tevreden waren, als zy hem slechts in den tuin zagen wan delen. Daarom verkleedde hy een zyner arbeiders van tyd tot tijd in den histori- schen slappen hoed en iluweelen jas. De man moest in zoo droomig mogelyke houding in den tuin wandelen en de bezoekers beschouwden die wandelende figuur met den grootsten eerbied, Uit een moeïeUjklteii ff rei. Een jong snelschrijver moest eens ver slag maken van een redevoering van den overleden John Mac Donald. Het toeval wilde dat deze premier van Canada eerst een groot diner moest bywonen en zyn redevoering liet dan ook in vorm en uitdrukking en duidelijkheid alles te wen- schen over. De snelschrijver noteerde yve rig, maar toen de uitgever zyne aantee- keniDgen zag, verklaarde hy, dat hy ze zoo niet kon gebruiken en de reporter werd naar sir John gestuurd met het verzoek, of deze eenige correcties wilde De verslaggever trof sir John in een buitengewoon vriendelijke stemming aan en hy werd verzocht ayn aanteekeningen voor te lezen. Terwyl hy dit deed, lag sir John op de sopha met een niters; plechtig gezicht naar zyn dwaasheden van den vorigen avond te luisteren en deed hy nu en dan een betere lezing aan de hand. Toen het afgeloopen was stond de premier op, legde den jongen man de hand op den schouder en zeide op zeer vaderlyken toon //Ik begryp heel goed, wat er gebeurd is. Nu beste jongen, ik ben een oud man en gy zyt nog jong en je zult het me niet kwalyk nemen, als ik je een goeden raad geef, die je in je beroep te pas kan komen. Mijn raad is deze probeer nooit een verslag te maken, als je niet zeker weet dat je volmaakt nuchter bent." En hiermede liet hij den verbaasden verslaggever de deur uit. Een man van orde, die alles stipt op den va8tgestelden tyd verrichtte, zoowel zijn gewonen arbeid als zyne uitspannin gen, had het geluk verliefd te worden, toen hy de veertig reeds voorby was.De geliefde van zyn hart stapte heen over zyne zonderlinge eigenaardigheid. Op gezette avonden kwam hy* haar bezoeken, op een bepaald unr kwam hy, op hetzelfde uur ging hy steeds heen; op gezette avonden ging hy naar de comedie, naar de socië teit enz. Zy beschouwde die regelmaat in al zyne handelingen als iets bewon derenswaardigs. Gedurende twee jaren gingen op die wijze de zaken haren gang, totdat einde- lyk de groote dag aankwam. Zy zouden gaan trouwen. De dag was bepaald, de huwelykskleederen gemaakt, de gasten uitgenoodigd enz. Op den bepaalden tyd waren allen bijeen. De bruid stond gekleed; de bruids geschenken waren tentoongesteld, maar de bruidegom kwam niet. De bruid weende en viel in zwijm, maar niets hielp. Eindelyk snelden eenige vrienden van den schuldigen bruidegom heen om te trachten hem te vinden. En zy vonden hem. Hij zat te huis in zyne kamer zoo onverschillig te lezen, alsof hy er nooit aan gedacht had, een huwelyk aan te gaan. z/Wat beteekent dat? Waarom komt ge niet om te trouwen schreeuwden zijne vrienden hem toe. De man der geregelde gewoonten lei zyn boek neer. z/Het spyt my zeer," sprak hij, //maar st is heden myn vastgestelde dag om thuis te blijven en te lezen. Toen ik myn huwelijksdag vaststelde, heb ik dat ver geten. Het huwelijk moet dus maar uit gesteld worden." Kellner. Wat schrijft u daar op de spijskaart mijnheer? Gait (die zooeven gegeten heeft). Ik verbeter ietsbiefstuk a. la Tartan moet heeten la torture. Gélukkig voorkomen. Een winkelbe diende liet, terwyl hy besig was eenige boorden en fronts in te pakken zijn penhouder vallen, zoodat het smetteloos linnen met inktvlekken werd besmet. Wat te doen? Het pakje moest naar een klant buiten de stad worden gezonden, zoodat klachten van den klant en schrob- beering van den patroon te wachten stonden. Een prachtig denkbeeld door schoot zyn brem. Aan den voet van de rekening schreef hy het volgende //Een paar boorden zijn, zooals gy zult zien, wat gevlekt. Dit is onze schuld niet het geschiedde onder weg." MARKTNiEUWS. Leiden, 28 Oct. De aanvoer en prijzen ter Veemarkt van heden waren als volgt: 56Stieren f51 5 210, 370 vette Ossen en Koeien f 124 5 270 of f 0.65 5 0.70 per Kg., 162 Vare id. f 87 5 197, 252 Graskalveren f13 5,48,21 vette id. f40 5 85 ot f0.65 5 0.85 per kilogr., 17 nuchtere id. f6.5 14.—642 vette Schapen f155 26.of f 0.40 5 0.45 per Kg., 440 weide dito f9.5 20, 200 Lammeren f 7.50 5 13.186 magere Varkens f15 5 29, 264 Biggen f4.5 14.o Veulens t o—5o. o Paarden f o 5 f o—225 Kalf- en Melk koeien 1108 5 265. Schiedam, 29 Oct. Moutwijn f8,50, Jenever f14,Amst. Proef f15.25 TE HAARLEM op ZONDAG 30 Oct. 1892. 375e Gedenkdag der Kerkhervorming. Collecte voor de Stichting te Doetinchem tot opleiding van predikanten voor de Ned. Herv. Gemeente, uitgezonderd Kinderkerk en namid dagbeurt. Groote Kerk. V oorm. 10 ure, Barbas. Nam. 2 ure, Barbas. Doopabediening. 's Avonds 7 ure, Over den arbeid der Gustaj Adolf-Vereoaiging voor d& gemeente der Hei vorming. SprekersHoog en dr. P. J. Mulder, Hoogleeraar te Amsterdam. Nieuwe Kerk. Voorm. 10 ure, Knottenbelt. Jam-Kerk Voorm. 10 ure, Swaan. Woensdagavond 7 ure, Moeton. Bakenetisr Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, J. W. Hillebrander, godsdienstonder wijz« Eglise Wallonne. Dix heures, Debry. Christelijk Gereforviserde Gemeente Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 's Av. 5 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, P. M. Ochtmai beroepen predikant te T;enhoven. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Kerk der Vere enig da Doopsgezinde*. Voorm. 10 ure, Craandijk. Jtemonstrantschs Kerk. Voorm. 10 ure, Tidemau. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Chr. bewaarschool Lange Heerenvest. Maandagavond 8 ure, Moeton, Bijbellez. 1 Samuel 251 v.v. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdagavond 8 ure, Veen. Bijbellez. Lokaal Weten en Werken Donderdagavond 8 ure, Klein. Bijbellez. Joh. 14: 21 v.v. a'edera. Herv. Kerk. ^eraraeferoek. Voorm. 10 ure, J. A. Gerth van Wijk Jr, SSeverwyk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Gedachtenisviering der Kerkhervorming. Doopsbediening. Evang. Luthersche Kerk Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doovsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. SSAoe&ftCiada&S. Voorm. 13 urè, Moeton. pred. te Haarlem. Sücemstede. Nam. 2j£ ure, J. Kuylman. Mifificgozsa. Voorm. 9% ure, M. Buchli Fest. Avondmaal. 's Avonds 6 ure, M. Buchli Fest. Dankzegging. Woensdagavond 6 ure M. Buchli Fest. tlootrllk en folaoea, Voorm. 9% ure, H. Waardenbnrg. pred. te Velzen. Santpoort. Voorm. 10 ure, J. van Loonen Martinet. &ipaarndam. T. Hoos Avondmaal. Voorm. 10 ure, T. Hoog. Nam. 2 ure, T. Nabetrachting. Woensdagavond 7 ure, T. Hoog. Vefsen. Voorm. 10 ure, de heer B. Kooyman, van Beverwijk. '8 Avonds 7[j ure, Evangelie verkondiging, B van Zweden. Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Nam. 2 ure, C. Barneveld. Doopsbediening. Prijs van I tot 5 regels 25 Cts. Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van ,Het Blaadje". GEVRAAGD een net niet beneden de 18 jaar, van goede getuigen voorzien. Barteljorisstraat 21. Een nette vrouw vraagt nog een paar van nette Familie, wenschte zich zoo spoedig mogelijk te Haarlem of Omstreken geplaatst te zien tot Gezelschap bij een Dame ol ter waarneming der Huish. bij een Heer. Fr. Br. lett. B., aan NO- BEL's Adv.-Bur. Nassaulaan 13. Een flink Jongmensch, 25 jaar drankvrij, zoekt werk, onver- scbiliigvan welken aard.Niet ongen voor halve dagen, tegen mat. verg Brieven fr. onder No. 126 aan het bureau van dit blad. AdresKlaverstraat 2. Voor de Levensverzekering-Maat schappij «Union», worden werk zame en invloedrijke Vertegenwoordigers gevraagd. Branch Manager voor Nederland L. C. MIDDENDORP, Singel 459, Amsterdam. Iemand, genegen zijnde Zondags avonds Piano te spelen in een net Caié alhier. Fr. brieven met con dities onder lett. C., aan het bureau dezer Courant. Een Jongm., 24 j. oud, goed be kend met het drijven van zag zich gaarne geplaats op kleine Fabriek-Inrichting, Bleekerij of Mo len etc. Brieven onder motto Stoomt bij den Uitgever. Direct gevraagd een flinke J O W G El 330. AdresJ. P. STOL, Keizerstraat. GEVRAAGD. AdresPerry-Magazijn, Barteljo risstraat. Een flinke Jongen, niet loven de 16 jaarR. K., kan ter opleiding in een Schoen- en Laarzenwinkel geplaatst worden. Brieven fr. onder lett. D., bureau van dit blad. Een gemeub. Zit- en Slaapka mer, met ot zonder Pension. Te zien en te bevragenDonkere S p a a r n e No. 6. Wordt gevraagd te Haarlem in een stil gezin, bij eene fat soenlijke R. C. familie, voor eene bejaarde dame, eene nette gemeu bileerde of ongemeubileerde Belle' denkamer, met gelegenheid tot slapen, kost en bediening. Brieven franco onder lett. G., bij de Boekh. Wed. F. VAN COLLENBURG, Haarlem. tegen half Nov. of eerder, eene nette ruime Bovenwoning, zoo mogelijk vrijen opgang, de huurprijs van 2 Gld. of 2,25 niet te boven gaande, in de nabijheid van 't Station. Brie ven franco onder letter B., aan het Bureau van dit Blad. Gevraagd eene ongem. Kamer. Aanbieding fr. brieven. Adres Bakenessergracht No. 48. TE HUUR: Terstond, een mo dern Hoerenhuis met Tuin, op pracbtigen stand, hebbende 10 Kamers, h /8C0.Te bevr. b/d. Architect D. STORM. een solide Mahoniehout Cylinder Schrijfbureau met 8 laden en loketkast voor boeken, zeer ge schikt voor iemand die een kantoor heeft, benevens een Bureaustoel, rood bekleed, te zamen voor ƒ100, en een Salontafel (geimiteerd mar mer) voor ƒ30. Te bevragen aan NOBEL's Ad- vert.-Bureau, Nassaulaan 13, alhier. AANGEBODEN met of zonder Pension, liefst voor eene indische famiiie. Br. fr. lett. A., bureau van dit blad. TE HUUR gevraagd, voor nette lieden zonder kinderen. Huurprijs ƒ10 a ƒ12 per maand, of twee Kamers met Keuken binnensbuis. Brieven fr. lett. E., bur. v. d. blad. Er wordt aangeboden voor een Jongmensch, z. b. b. h. h. met huiselijk verkeer, bij een nette familie. Prijs /30.per maand. Adres met brieven onder letter M., bij den Papierhandelaar ANTON BOSSE, Barteljorisstraat 12. Een oude lang bespeelde Viool. Inlichtingen te bekomen bij P. VAN C1TTERT ZONEN, Haarlem. Een^ schuinsnarige PIANINO (P1 e ij el) Palasander kast, prachtig van toon en sterke Construcie. Br. fr. onder No. 127, aan het bureau van dit blad. (model Jachthond), voor een lief hebber TE KOOP. Hij is geschikt als waakhond en vertrouwd bij kin deren. Adres te bevragen bij den Boekh. J. J. C. MUNK, AnegaDg 38.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8