KLEINE AD VERTEN TIEN. Colporteurs PIA1OT0, Prsdikaeuiien dar Nad. Herv. Kerken Terstond gevraagd, DAGMEID. SÖHiUIWIII Fransche Taal COSTUMES PERSOON Een 8MI0S-AANK0MELINB HH. COIFFEURS. SPIEGEL TE HUUR gevraagd TE HUUR: PENSION BOVENHUIS TER OVERNAME aangeboden EEN VOORKAMER jt Echte Saksische Kanarievogels TE KOOP: TE KOOP gevraagd: TE KOOP: Ia Oostenryk heerscht strengde koude. Er wordt daar sckaatsen gereden zooals men anders in Januari ziet. De Oostenrijkers verloochenen ook hier hnn natuur nietzij dansen walsen op schaatsen, in groote gezelschappen bijeen. De dames zijn hoogst eenvoudig ge kleed en vermijden al wat in den wind fladdert: boa's, linten of veeren bijvoor beeld. Zij zijn donker gekleed, maar de voeringen barer manteltjes zijn licht en als zy in sierlijke kringen rondzwieren, komen deze kleuren voor den dag. Aan prinses Marie van Edinburg zal nu, bij gelegenheid van haar huwelijk geen diadeem worden aan geboden door de dames van Bucharest, maar een kostbaar kistje, waarin de som gelds, benoodigd voor den hoofdtooi. Zy zal daarmede echter kunnen doen wat zij wil en de dames van Bucharest hopen dat zij het geld voor een liefdadig doel zal besteden. Te Loyola zal eene b y e e n- kom8t worden gehouden van de orde der Jesuieten ten einde te beslissen, waar de generaal zijne woonplaat zal hebben. De paus schijnt Fiesole te willen uit kiezen. De bekende amerikaansche millionair Jay Gonld die ernstig onge steld is, was Donderdagnacht te 1 uur bewusteloos. De familie is geroepen. Nader wordt gemeld, dat Gonld Vrij dag is overleden. VARIA. Rij„Gij zegt, dat gij mij lief hebt, maar de mijne niet kont worden. Is dat omdat ik arm ben F Er zijn in de wereld toch wel betere dingen dan geld." Zij„Dat is zeer juist, maar men heeft geld noodig om die te koopen." Eerste blinde bedelaar'. „Kent gij dien meneer, die u zooeven een cent beeft gegeven Twee blinde bedelaar„Ja, alleen van gezicht." Duitsche professoren zijn spreekwoor delijk verstrooid, maar een sterk voor beeld van verstrooidheid heeft professor Dussel te Bonn gegeven. Op zekeren dag bemerkte hij dat zijne vrouw een bouquet op zijn schrijftafel neerzette. „Wat heeft dat te beduiden vroeg hij. „Wel het is^heden de verjaardag van uw huwelijk", antwoordde mevrouw Dussel. „Is het waar F Zeg mij dan ook, op welken datum bij u die dag valtdan zal ik u ook die attentie bewijzen". Er is eene biographie van Rubinstein verschenen, geschreven door E. Zabel, waarin o. m. verhaald wordt, hoe de kunstenaar, toen hy op twintig-jarigen leeftijd, na een verblijf vaneen aantal jaren in „het beschaafde Westen", in Rusland terugkwam, door zyne laodge- nooten werd ontvangen. Hy bezat geen pas, men zag hem voor alles aan, hij werd van het eene politiebureau naar het andere gestuurd en vernam overal niets anders dan dat zyne vrijheid deer lijk werd bedreigd. Hy was muzikant, was nog jong en arm, en Rus ge noeg om overtuigd te wezen dat zoo'n rijksambtenaar ver boven hem stond; hij berustte er das in, overal met jy en jou te worden toegesproken en gaf op den meest eerbiedigen toon de meest bescheiden antwoorden. Toch hield men hem telkens Siberië voor, alleen dewijl hü geen pas had. Vrienden ontfermden zich over hem en hy kon zich schuil houden, maar aldoor bedreigde hem eene arrestatie en een reisje naar het verre.... Oosten. En dan moet men jaren lang in het „beschaafde Westen" hebben ver toefd! Ondertus8chen was hy alles behalve een onbekend persoon. Iedereen sprak van hem. Hy had immers aan het hof van den Czaar gespeeld Wat men al leen in twyfel trok, was dat die misicus en hy, de paslooze, dezelfde persoon zouden zijn. Eiodeljjk werd hem, nadat hy drie uur staande had moeten wach ten, door den „gouverneur" toegestaan, een bewys van zyne kunst te geven. „Jy bent zoo'n soort muzikant, hè F Ten minste, dat wordt gezegd. Maar wij ge- looven dat zoo maar niet. Ga jij eens naar myn chef de bureau, die heeft ver stand van muziek, laat hem eens hooren wat je kunt." Men bracht Rubinstein voor een oud hakkelbord van een piano, die weldra stervenskreten slaakte onder de kracht, waarmede de misicus er zijne ingehou den woede op koelde. Nu geloofde men hem, en stond hem op barschen toon een verblijf van drie weken toe. In Birma komt, evenals in het beschaaf de Europa, de achterdocht dikwijls de rust eener familie verstoren, maar in plaats van de zakken der advocaten te vullen en in de couranten groote schan dalen bekend te maken, die maar al te dikwyls zeer overdreven worden voorge steld, heeft men daar er een ander mid del op gevonden om tot een vergelijk te komen. Van beide kanten worden de familie betrekkingen tot en met de neven, al wonen ze ook nog zoo ver af, bijeengeroe pen en over deze aangelegenheid zyn al heel wat lange reizen in de schokkende ossenwagens gemaakt en al heel wat ge animeerde gesprekken door de in een kring zittende, rookende familieleden ge voerd, neergehurkt op deo met een bam boe-mat bedekten vloer. Ais men op deze wijze de zaak niet in der minne kan schikken en in den regel is het zeer lastig om den twist te doen ophouden, daar de bewoners van Birma nog al heftig van aard zijn dan neemt men zyn toevluoht tot de vol gende middelen: De oudsten of patriarchen van het dorp- of het district worden byeengeroepen en nadat de beweegredenen verklaard zyn, worden er onder hen scheidsrechters aan gewezen, welke op de volgende wyze te werk gaa Twee kaarsen, als het mogelyk is, wassen, maar gewoonlyk neemt men nachtkaarsen, worden er genomen van gelyke lengte en dikte en na deze ge lijktijdig te hebben aangestoken, plaatst men die op een tafel, als het huis or over een te beschikken heeft en anders op den grond. Dit wordt alles met den uitersten ernst bewerkt, terwijl men zorg draagt, dat geene der beide partyen eenig voordeel op de andere heeft in kden vorm van tocht door deuren of spleten dat alle tegenwoordigen op voldoenden afstand van de kaarsen verwijderd zijn om te verhinderen, dat hun ademhalen invloed op de vlam der kaars zou kunnen uit oefenen. Ademloos en zonder dat de stilte wordt verbroken, wacht men dan het langza merhand verbranden der kaars af en hoop en vrees neemt toe, wanneer een der beide kaarsen aan haar einde is en uit- gebluscht wordt in het water van ds kom, waarin ze vastgemaakt was. Dan hoort men eenige uitroepen en zuchten het einde er van begroeten en als het de kaars van don echtgenoot is welke het eerst is uitgebrand, dan ver laten deze en zijne familieleden plechtig, stilzwijgend en langzaam het huis, ter- wyl de vrouw in het bezit wordt gelaten van de woning en alles wat er by be hoort is daarentegen de kaars der vrouw het eerst gebluscht, dan doen zy en de baren insgelijks zoo en als dan aan rech ters en scheidsrechters een klein geschenk gegeven is, is de echtscheiding voltooid. Een natuurkundige, die een populaire voordracht hield voor een gemengd pu bliek, dames en heeren, wilde het werk tuig van het gezicht verklaren en zeide „Als een man flink kijkt in het oog van zyn vrouw, zal by zichzelf zoo buiten gewoon klein zien Maar hier ging de stem van den spre ker verloren onder het gelach en uppla us, waarmede deze wetenschappelijke ver klaring weid begroet. Re deugdelijkheid der schooljuf Bezoeker'. Jy, poesje, gaat zeker al lang naar school F Kleine BetsyJa meneer. En ge gaat zeker heel graag naar school ook Ja, meneer. En je houdt zeker van de juf, die je leert, is niet? O ja, meneer. Ik zou niet graag eene andere meetterss hebben. Dat hoor ik graag 1 Ze is zoo bijziende als een kip. De heer P.... had onanga woorden met zyn zoon, een jongmensch van een vry verwaarloosde opvoeding. Gy zyt gek zei do jonge P.... Verduiveld! ik moest zooiets eens tegen myn vader gezegd hebben. Nu, je vader, je vaderen de zoon haalde verachtelijk de schou ders op. Spreek niet met fminachting van myn vader, deugniet, je mocht willen dat je er zoo een had.| Een oud milicair, die door een sabel houw zijn neus verloren had, gaf aan een bedelaar een aalmoes. God spare u het gezicht, zei Jdeze dankend. Waarom het gezicht, vroeg de veteraan. Wel, mijn goede heer, omdat ge, als uw oogen slecht werden, geen bril zoudt kunnen dragen. Van een zonderling duel, werd eenige jaren geleden door de amerikaanscüe bladen gewag gemaakt. Een Kentuckiër en een Franscdman ontmoetten elkaar op reis. Het gesprek kwam al spoedig op den roep vac welbespraaktheid, die beide natiën allerwegen hebben verkre gen, en bet duurde niet lang of de beide heeren kwamen overeen om voor de na tionale eer een kampstrijd te houden met de tong. Twaalf getuigen werden oenoemd, waarvaa steeds vier tegen woordig moesten zyn, die elkander om de drie nren konden aflossen. Het duel duurde drie dagen en vijt uren, en toen de Frauschman buiten kennis op den grond nederviel, bleef den Kentnckiër nog juist kracht genoeg over om naast den verslagene neder te knielen en dezen zijn laatste woorden in het oor te flais- teren. Witte Raven. Een witte raaf is hy, die niet een gedienstige vriend heeft, die hem alle onaangename dingen komt vertellen, die anderen van hem zeggen. Nog een witte raaf: De man, die als hy uit moet, zegt aan zyn vrouwWaar heb ik mijn hoed nou weer gelaten Eo niet vraagtWaar heb jy myn hoed nou weer gehangen F TE HAARLEM op ZONDAG 4 Dec. 1892. Groote Kerk. Voorm. 10 ure, Vceu. 's Avonds 6 ure, H. Waardenburg, pred. te Velzen. (Voor van Lenuep). Nieuwe Kerk, Voorm. 10 ure, Hoog. Jent-Kerk Voorm. 10 ure, L. J. Blanaon Heukemau, {pred. te Pijnacker. (Voor Mooton)# Woensdagavond 7 ure, Veen. Bakenetter Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Barbas. Eglite Wallonne. Dix heures, Debry. Ghrittelijk Gereformeerde Qemetnié Gedempte Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 'a At. 5 ure, Mulder. Woensdagavond 8 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, Js Ar. 5 ure. Schotel. Donderdagavond 7% ure, Schotel. LuÉkerteke Kerk, Voorm. 10 ure, Poolman. Kerk der Vereenigie Doopsgezinden. Voorm. 10 ure, Hesta, *8 Avonds 6 ure, de Vries. Bemonstrantsche Kerk. Voorm. 10 ure, II. P. Schim van der Loeff, pred. te Leiden. Kerk der Broedergemeente. Voorm. 10 ure, Weiss. Donderdagavond 8 ure, Weiss. Voorbereiding. Noorderkerk Bidderstraat.) Voorm. 10 ure, 's Av. 6 ure, Laughout. Chr. bewaarschool Lange Heerenvett Maandagavond 8 ure, Moetou, Bijbellez. 2 Samuel 21 v.v. Lokaal in de Oranjestraat. Dinsdagavond 8 ure, Swaan. Bijbellez. Lokaal Weten en Werken Donderdagavond 8 ure, Knottenbelt. Bijbellez. Joh. 1814 v.v. Nederd. Harv. Kerk. BisnnebFoeh. Voorm. 10 ure, J. A. Gerth van Wijk Jr. van 'a Haga. Beverwijk. Voorm. 10 ure, J. C. Boon. Nam. 1 ure, Zondagschool. Evang. Lutherse he Kerk. Voorm. 10 ure, K. A. Gonlag. Doovsgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. fHoemeiidasl. Voorm. 10 ure, geen dienst. Nam. 2 ure, Moetoa. pred. te Haarlem. SSeemsfede. Voorm. 10 uro, J. Kuylman. Woensdagavond 6% ure J. Kuylmaa. Hiliegom. Voorm. 10 ure, M. Buchli Fest. Houtrijk en Polanen. Geen dienst. Nam. 2 ure, D. Bax. pred. te Hoofddorp. Doopshediening. Santpoort» Voorm. 10 ure, J. van Loeuen Martinet. Spsarndam. s, T. Hoog. Voorm. 10 ure, felsen. Voorm. 10 ure, H. Waardenbarg. Doopsbedieuing. Voorbereiding en Collecte voor noodlij dende kerken. 's Avonds 7% ure, Evangelie verkondiging, R. van Zweden. Zandvoort. Voorm. 10 ure, C. Barneveld. Nam, 2 are, C. Barneveld. Doopshediening. Prijs van I tot 5 kregels 25 Cts. Contant. Elke regel meer 5 Cts. Hieronder is begrepen de plaatsing van de Advertentie in bet beden verschijnend Nummer van ,Het Blaadje". een flinke Dienstbode, P. G. Kruisweg 51. Door ziekte der tegenwoordige, wordt gevraagd eene Jacobijnestraat No 23. Door het overlijden van den Administrateur van het R. K Parochiaal Armbestuur te Haarlem is genoemde betrekking Vacant. Sollicitanten worden uitgenoo digd zich met eigenhandig ge schrevene brieven, onder overleg ging van Getuigschriften, te wenden tot het Bestuur. aan huis gevraagd. Brieven motto i Schrijf merkt, aan het Bureau van dit|Blad. Een onderwijzer met acte M. O. voor de Fransche taal, heeft uren disponibel voor het geven van Pri vaatlessen. Voorbereiding voor het acte-examen L. O., voor de toela- tingsex. voor de Mil. Ac., het In stituut v. d. Marine, het Litt. Math, ex., enz. Billijke conditiën. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich aan het bureau van dit blad. worden net en spoedig gemaakt voor ƒ4.50 k 5. Te ontbieden door brieven aan het Bureau van dit Blad. EEN FLINKE DEGELIJKE om afleveringen van een Boek werk in Haarlem en omstreken te bezorgen. Zich in persoon aan te melden tusschen half 9 en half 10 uur, des voormiddags, neg 1. nP(E HUUR.Terstond of 1 Mei JL a. s., Heerenhuizen met Tui' nen, van ƒ500.t;m. ƒ800 en Benedenh. met Tuin a, ƒ225.— Te bevr. Architect D. STORM. en Agenten gevr. voor den nieuw- sten sensatie-roman Vijanden van den arbeidtof een Beeld van ach teruitgang uit het hoogere familie leven, compl. in 60 afl. k 10 ct. met gratis-premie voor elkinteeke- naar een pracht vollen Wekker. Adr. Bur. Volksromans, Prins Hendrikkade 49, le étage, Amsterd gevraagd, niet beneden de 17 jaar, bij D. BARTLING, Oranjestraat 19 Een bekwaam Bediende ge vraagd bij H. H. NIEBERG, Kruis weg No. 13. TE KOOP, gebeeldh. eikenh. lijst, groot 7050 cM. Te bezichtigenVoldersgracht 12. voor een klein hurger gezin, een Beneden- of Bovenwoning. Br. met opgaaf van prijs, onder No. 117, Bureau van dit Blad. Een ruim, net ingericht Boven' huis, met alle gemakken, (Oude Stad) h ƒ2.50 per week. Adres A. T. CAPTEIN, Turfsteeg 4. en een gemeubileerde Kamer gevraagd, met of zonder aicoof, door eene Dame, in een net gezin, op goeden stand, tegen einde De cember. Aanbiedingen met prijsop gaaf worden spoedig ingewacht, onder motto .Pension., aan het Bureau dezer courant. TE HUUR, van alle gemakken voorzien, voor eenige lieden of klein gezin. Huur prijs ƒ2.60 per week, gelegen Turfsteeg 5. Te bevragen Turfmarkt 2. een Huis der Coöparatieve Bouw- vereeniging «des Werkmanslust». Te bevragen Brouwerstraat 108., te Huur. Voor een Heer of Juffrouw fl,6C per week. AdresBureau van dit blad. Bernhardt ainé Fils Cie, TE KOOP aangeboden voor ƒ125,Brieven fr. lett. B., bur. van dit blad. TE KOOP, Kd&St zingende bij dag en avond. Adres: G. W. VAN ES, Van Marumstraat 36. POSTDUIVEN, KIPPEN en VOLIÈRE-VOGELS, met zeer nette Hokken, Rennen en Kooien. Alsmede een KAMER VOLIÈRE. Te bevragen: Bur. v. d. Blad. TB KOOP Eene goed beklante Zaak in Kruideniers- en Grutterswa ren. Zeer drukke stand te Haarlem. Fr. fr. lett. V., Adv.-Bureau J. J. SMITS, Ged. Oude Gr. 121,Haarlem. Een stuk Bouwterrein, groot ca. 250 C. A., in of nabij Haarlem, liefst zuidzijde. Brieven franco lett. V., aan den Boekh. A. VERNOUT, Warmoesstr. 10, alhier. ÏOO buitenlandsehe Brief kaarten Koningin (Rechtsj voor de meest biedende. Br. fr. onder lett. A., bureau dezer Courant.

Haarlem's Dagblad | 1892 | | pagina 8