BINNENLAND, GEMENGD NIEUWS. Predikbdurten der Ned. Herv. Herken, Zonder zich een oogenblik te bedenken, gehoorzaamden allen aan dit bevel. Toea gaf de stuurman het pompgery aan den timmerman en in een onberispelijk korten tyd was de gaheele werkstakersbende aan het werk. Hoe lang het wei duurde, eer al het water uit het schip gepompt was? Zy potupten onvermoeid dien gaoschen nacht en den volgenden voormiddag door. Telkens mochten twee man rusten, de anderen bleven pompen; en dat ging alles alsof eeu blank officier met de zweep achter hen stond. Gedurende de tyden van rust werd gekookt en gegeten, aan- gebrast of opgeb. ast, al naar zulks noo- dig was enz. enz., terwyl "de stuurman veo'al het roer hield. Eindelijk kwam des Hemels hulp. Be pomp sloeg lens ea was na dien tjjd ge makkelijk AenB te houden. De bries wak kerde aan, zoodat het schip een goede vaart maakte. Nog twee dagen en de hoek van Krawaog kwam in het gezicht. Esa nor of wat later lag de //Thetis" vlak by het wachtschip ten anker. Onmiddellijk zond stuurman Tjebbes zynen zieken patroon naar het hospitaal, en koelies kwamen afgematte man schappen aflossen en hielden de brik lees. Bij het lossen van de lading bleek de bovenste, bescbadigbare lading, droog gebleven te zyndoch in het ruim, waar de paarlmoer en de schildpad lagen, wa ren de kisten nat, zoo nat zelfs, dat bij sommige het water nog onder het op- hijschen er uitliep. Tjebbes had zyn volk permissie gege ven aan wal te gaan en van die per missie werd gaarne door hen gebruik gemaakt. Overal, waar zy kwamen, ver kondigden zy de goede hoedanigheden van hunnen stuurman, die «een kalf van een vent" was, maar //ferm, als het er op aan kwam." Niemand sprak kwaad van hem. Toen, na volbrachte lossing, de brik te Soerabaja aan den kiellichter lag, bleek het, dat eene groote hoeveel heid zeewier zich in de, door 't koraalrif gemaakte, diepe insnydingen vastgezogen had. Zóó was het lek plotseling tot ver mindering gekomen. Eene flinke som gelds, door assura deuren aan stuurman Tjebbes uitgereikt, voor zyn standvastig en moedig gedrag, beloonde hem eenigermate voor de door gestane bezwaren; maar zyn gelaat kreeg zijne vroegere vroolyke uitdrukking terst terug, toen zyn patroon genezen uit het hospitaal aan boord terugkeerde. Prov N. Br. Ot. Be //Société des Amis des sciences, lettreB et arts" te Maastricht heeft Donderdag aan de leden der Ver- eeniging /.Maas en Jeker" (Maastricht attractions) eenen wetenschappelijken tocht in de onderaardsche gangen van den St. Pietersberg aangeboden. Talryk waren de leden van beide vereenigingen, die met hunne dames aan dezen tocht, waartoe ook de vertegenwoordigers der pers waren uitgecoodigd, deelnamen. De tocht gold hoofdzakelijk het be zichtigen van den Mosasaurus, door de zorg van eerstgenoemde vereeniging kunstmatig in den berg uitgehouwen. Dit voorwereldlijk monster heeft eene lengte van 10 45 M. en is door den beeldhouwer Van der Laar aldaar mees terlijk weergegeven. Voorts werd bezichtigd eene afbeeldiag der geologische doorsnede van het Lim- burgsche terrein tot aan de koolformatie, een werk door den bekenden geoloog, den heer Ubaghs, aangebracht. De bezoekers werden rondgeleid door dr. Schols, die nog andere merkwaar digheden aanwees en alles verklaarde. Naar men verneemt, zal dit onder- aardach museum, waarin men langza merhand al hetgeen op den St. Pieters berg betrekking heeft wil verzamelen, voor vreemdelingen tegen eene geringe vergoeding toegankelyk worden gesteld. Vrijdagmorgen zijn twee Urker visschera Jacob Visser en Jan H, Post verdronken, doordat, nadat zy hunne ansjovisnetten hadden ingehaald, de boot door het stormachtige weder kantelde. Donderdag ochtend hadte Arnhem een 58-jarige metselaar, werk zaam aan den buitenmuur van de cellu laire gevangenis, het ongeluk van eene 32 sports ladder te vallen, welke val zyn onmiddellyken dood ten gevolge had. Wedstrijden. Den lïJden Juli a. s. zullen in de Vecht, bij Breukelen, zwemwedstrijden en waterspelen worden gehouden, aan geboden door den heer L. C. Dudok de Wit, ondersteunend lid van den Nederl. Zwembond. Uitgeloofd worden voor snelzwemraen op de lange baan, idem op de korte baan, rugzwommen en duiken, 4 goudea, 4 zilveren en 4 bronzen medaillesin den tobbenwedstrijd. liet paardentonroooï, het lansentournooi, drie kunstvoorwerpen. Bovendien wordt een kunstvoorwerp uit geloofd voor dengene, die bij de water- spelen het aardigst zal zyn gecostumeerd. De regelingsoommissie van den wed stryd bestaat uit de heeren: C. A. A. Dudok de Wit, voorzitter, D. Vrijdag, P. J. Appel, J. de Groot Pzn., Rotter dam, W. E. Bredius W.Ezn.. secretaris, bij wien inschrijvingen voor den wed strijd worden aangenomen. Aan den internationalen wieler wedstrijd te Brussel voor tweepersoons- tweewielerB namen ook twee Nederlan ders deeld© heeren Rademaker en Scheltema Beduin. Zy hadden echter het ongeluk dat er aan een der trappers iets in het ongereede geraakte, waardoor zy eerst in de derde plaats aankwa men. De tweede aangekomenen hadden ook een tegenvallereea der luchtbanden sprong onder den wedstrijd. De kampioen van Engeland en Amerika de heer ZimmermanD, was ongesteld en kon daardoor aan den wedstryd niet deelnemen. Rechtszaken. Het gerechtshof te Amsterdam be krachtigde Vrijdag het voanis der recht bank te Utrecht in zake de actie van gebroeders Klaverweide contra de Rijn spoorwegmaatschappij in liquidatie. Het gold de kwestie, of aandeelhouders die slechts f 36 op aandeelen gestort hadden, gelyk recht hadden als zy die aandeelen met f240 vol fourneerden, op een ge deelte der drie millioen, die de maat schappij van den staat verkreeg voord© vervroegde naasting. Hot gerechtshof stelde beide catego rieën van aandeelhouders gelijk. Het overwoog dat het hier niet gold rente betaling, doch verdeeling eener toevallige bate, waarop ieder aandeelhouder gelijk recht had, onverschillig of hij zyne aan deelen volgestort had dan wel nog eene obligo had tegenover de My., die elk oogenblik kon worden opgevorderd. Dr. Van der Hepen, vroe ger assistent van prof. Koster te Utrecht en daarna tweede geneesheer van het ziekenhuis te Rotterdam, thans genees-' heer directeur van het General Hospital te Yokohama, heeft eene model-woning latea bouwen, die aan alle eischen moest voldoen, welke hier achtereen volgens opgesomd worden. De woning moet tegen regen en sneeuw besehutten zoowel ais tegen groote koude en buitengewone warmte de lucht er in moet ververscht worden, zoodat zij voor inademing geschikt blyftde woning moet beschutten tegen stof en bacteriën zy moet in staat zyn aardbevingen, grondverschuivingen en overstroomingen te weerstaanzy moet tegen bliksem en de vernielende kracht van sterke winden beschuttenzy moet ni©t door het vuur kunnen vernield worden en moet tegen eenen brand die er in ontstaat beschermd wordenen eindelyk moeten de vergiftige stoffen, die van onsself afkomstig zyn, niet alleen uitgesloten worden van de lucht, die wy voor inademing gebruiken, maar zij mogen ook niet vry in de buiten lucht losgelaten wordeu, waar zy de lucht van onze buren zouden kunnen bederven. Het huis, dat dr. Van der Heyden heeft laten bouwen, bestaat uit twee deelen, een onder en een boven den grond. De ruimte onder den grond is even groot of grooter dan die daarboven en ontvangt haar licht van het boven» gebouw door dubbele glazen in den vloer directe zonneschijn dringt er nooit binnen. Door deze inrichting wordt de temperatuur bijna standvastig gehouden. De buitenlucht staat in ge meenschap met het onderste deel van het huis door een wyde buis van aarde werk, die de lucht van eenigen afstand binnenlaat, nadat zij door wattea van stof en bacteriën gezuiverd is. De muren van de bovenste kamers zyn gemaakt van in yzeren ramen bevestigde dubbele glasplaten, waarvan de tusschenruimte met een sterk© zoutoplossing gevuld is; de lichtstralen kunnen daar doorheen gaan, maar de ultra-roode (donkere) warmtestralen worden voor een groot deel onderschept. Het dak is op dezelfde wyze ingericht; deze mnren laten der halve in het geheel geen vocht en stof door, noch lucht, noch warmte. Alleen de vloer is van eene dubbele laag plan ken gemaakt, met houtzaagsel er tus- schen. Naast het huis staat een kleine toren, die een verwarmingstoestel bevatde daardoor verwarmde lucht treedt door eene opening hef bovenhuis binnende lucht voor de verbranding der brand stof noodig, wordt aan de bovenkamers onttrokken door één kanaal. Op die wyze verlaat de bedorven lucht het huis, en wordt zy van bacteriën ontdaan, voordat zy in de buitenlucht komt. Op warme dagen dient een andere verwarmingstoren voor het zelfde doel. Deze is geheel van glas vervaardigd, hetwelk de warmtestralen laat doorgaan, waardoor de lucht er in verwarmd wordt en daardoor opstygt, en door eene buis den toren verlaat; dit veroorzaakt eene trekking van lucht uit de kamers, in welke nu de koudere lucht van de onderste kamers stroomt. Om de vernieuwing v*n de lucht minder noodzakelijk te maken, worden het koolzuur en de ammoniakverbindin- gen opgeslorpt door chemicaliën. De faeces, urine enz. komen in gla zen vaten, waarin zij geoxjdeerd wor den door salpeterzuur en zwavelzuur en hij de kooktemperatuur. Het huis bleek, volgens dr. Yan der Heijden, zyn ontwerper, gedurende de laatst verloopen wintermaanden, aan het beoogde doel te voldoen. De tempera tuur was voortdurend tusschen 15 en 20° C terwyl het baiten vroor of hard woei. De luchtverversching bleek be vredigend. Het geheele volume lucht in het huis wordt in een tydsverloop telkens van 2 uren door versche lucht vervangen. Tot bescherming tegen aardbevingen rust het huis op groote yzeren bollen, die kun nen rollen tusschen twee staalplaten die een zwakke kromming hebben. Om het huis tegen den bliksem en orkanen te beschutteD, zal bet omt ingd worden door een yzeren netwerk met korte sterke veeren, opgehangen aau yzeren paleD. Het bovenstaande is ontleend aan eene mededeeiing door dr. Van der Heyden zeiven gedaan by gelegenheid van eene byeenkomst van geneeskundi gen uit geheel Japan te Yokohama. Naar de In dépendance ver neemt, heeft een Luxemburger, Rueller geheeten, te Oelnitz in Saksen aange houden, bekend medeplichtig te zijn aan, ja zelfs de hoofddader 4e zijn van den diefstal der juweelen in het paleis van den graaf van Vlaanderen. Aan de ,/Ré forme" wordt verder uit Londen gemeld, dat ook tegen den aldaar aangehouden bookmaker James White nieuwe bewij zen van zyn mededaderschap zijn inge komen. De instructie heeft, naar het blad verder meldt, er bovendien toe ge leid, dat de plaats, waar de kostbaar heden op het oogenblik verborgen zyn, aan de justitie bekend is. Te Par ij s is de verkoop be- goonen van den inboedel van wylen baron Jacques de Reinach. Er zyn eenige schilderijen, echter zonder veel kunstwaarde Een doek van Jan vae Beers //Embarque" werd voor 4850 frs. verkocht. De eerste dag bracht ongeveer 45,000 frs. op. Dr. Haffkine, de leerling van Pasteur, die zooals men weet een inentingsstof tegen do cholera vond, heeft heel wat tegenkanting onder vonden, toen hij zijne methode op de menschen wilde toepassen, na eerst aan getoond te hebben, dat de inenting voor hen geen schadelijke gevolgen had. In Europa vond hij geen gewillig oor, hy wendde zich tot Aeië. In Siam en in Fransch Indo-Cfaina slaagde hij evenmin en slechts met bovenmenschelyke moeite kon hy van de regeering van Britsch- Iodië vergunning krygen daar zyne methode toe te passen. Den 8sten Maart kwam Haffkine te Calcutta aan. Hoewel zyne bijeenkomsten veel belangstellenden en nieuwsgierigen trokken, niemand ge voelde lust zioh aan de proef te wagen. Dank zy de hulp van een vriend te Agra, die daar voor Haffkine veel pro paganda maakte, boden zich 15 officie ren van het garnizoen te Agra aan om het eerst iügeënt te worden. Onmiddel lijk vertrok Haffkine naar Agra en richtte hy zich daar een laboratorium in. Nu verminderde de tegenkantingen met den dag 5 dagen later waren reeds 347 personen ingeënt en daaronder geen enkele Mohamedaao, daar dezen in de maand Ramadan zijn. Nu moedigde ook de militaire overheid de inenting der soldaten aan de aartsbisschop van Cal cutta stemde er in toe de kunstbewer king ook toe te passen op de weeskin deren van Agra. Te Hamburg is eene veree niging opgericht tot ondersteuning van behoeftige Nederlanders te Hamburg, Altona, Wanseck en omstreken onder den naam Komngin-Wilhelmina-fonds. De vereeniging stelt zich ten doel na deugdelyk onderzoek moreelen of finan- cieelen steun te verleenen aan allen, die daaraan behoefte hebben. Het bestuur bestaat uit de heeren W. L. Bosschart, consul der Nederlaaden, le voorzitter G. van Dissel, 2e voorzitter; A. Canne- man, plaatsvervangend voorzitterB. Lejeune, penningmeesterdr. E. E. Sic- kinghe, le secretarisJ. Obermeyer, 2e seoretarisC. H. Sommer, vice-consul der Nederlanden te Altona, G. A. Boer, G. F. G»mbault en J. W. van Gronin gen, commissarissen. Eere-voorzitter is de consul-generaal van Nederland te Hamburg. Zy, die de vereeniging wenschen te steunen, kunnen zich wenden tot de heeren G. M. Boissevain, Tesselschade- straafi te Amsterdam, en Hymans van Wadenoyen, Koninginnegracht 60 te 's Gravenhage, vertegenwoordigers der vereeniging voor Nederland. De vereeniging ontving reeds een aan zienlyke gift van H. M. de Koningin- Regentes. De buskruitfabriek te St. Ingbert in de Palz is door eene ontplof fing vernield. Tot nu toe heeft men 10 dooden en vele gekwetsten gevonden. Het geschil tusschen de Zwitsersehe inzenders op de tentoonstel ling te Chicago en de Amerikaansche regeering, is geregeld. De persoon, die voorwerpen verkocht, waarvan hy geen invoerrechten betaald had, zal een lichte boete betalen. In Zwitserland duurt de droogte nog steeds voortde oudste boeren herinneren zich niet een zoo droog voorjaar beleefd te hebben. De toestand is er alles behalve rooskleurig het veevoeder raakt opslechts tegen buitensporig hooge prezen is het nog ie bekomen. I© de zwitsersche Jura moeten de bewoners uren ver loopen voor eene kleine hoeveelheid water. Bovendien heb ben de wijnstokken en zelfs de graan gewassen veel van de nachtvorsten ge leden. Geheel Zwitserland ondervindt de ge volgen van de schade, die de landbouwers lyden hoewel het vee goedkoop wordt, stijgen èn melk èa vleesch zeer in prys. De bevolking is beangst; gedurende een dag of veertien worden overal po gingen in het werk gesteld om het kwaad te genezen. De landbouwers hebben de hulp der regeering ingeroepen. In de meeste kantons wordt nieuw voeder aan gekocht, waarvoor de regeering een sub sidie gegeven heeft, en de Groote Raad heeft het uitvoerend bewind onbeperkte macht en onbepaald erediet gegeven, om de noodzakelijke maatregelen te nemen. Dirk's eerste schoolbezoek. Donderdag 6 April jl<, 9 uur 's mor gens, kwam te Rjjswyk, gem. Maurik, Neder-Betuwe, het raadslid v. K. zyn zesjarig zoontje Dirk voor het eerst op school brengen. De school begon. De vader posteerde zich naast zijn lieveling mei diens hand in de zijne. Kwart voor elven, noodigde de heer de V., het hoofd der school, den vader uit een kop koffie met hem te gaan drinken ia zyn woning en eens te probeeren den jongen alleen te laten. De vader vond dit goed en zei zoo tot zyn zoontje: //Dirk, ik ga even met den meester een kop koffie drinken, ik kom zoo terug, wees maar niet bang, ik kom stellig weer." Maar Dirk gaf te kennen, dat hij niet alleen durfde blijven en vader nam den kleinen Dirk mee in meester's huis en ging na den speeltyd weer zoet met Dirk naar school. Des namiddags kwam de vader weer mee en bkef den geheelen schooltyd naast Dirk staan, met diens linkerhandje ia zyne rechterhand. Zoo ook den geheelen vol genden dag, Vrijdag. Zaterdags probeerde men Dirk tot 11 uur alleen te laten. Na een uur luid keels geschreeuwd te hebben, werd de jongen zoet en te 11 uur werd bij voor belooning door een nicht met een rytuig afgehaald. Hoe zou hef nu Maandag gaan Onderwyl had zich door het dorp het gerucht verspreid, dat v. K. weer het a, b ging leeren met zyn zoontje en er waren er, die het vermakelijk vonden en er om lachten. Des Zaterdagsavonds was de heer v. K. op de sociëteit. Daar was het dien avond buitengewoon amusant. Men had nu wat te praten. En v. K. werd duchtig geplaagd. Hy kon zich tegen al die aanvallen niet verweren. En 's Maandags kwam hij niet met Dirk meer naar school, maar zond zyn arbeider. Dien morgen was het hoofd der school afwezig en zyn zoon nam zyne plaats waar. Deze ergerde zich aan dit school bezoek en sprak den man aan met te zeggen «Zou je maar niet heengaan en Dirk alleen laten Hy heeft het Za terdag ook alleen uitgehouden, hy heeft wei wat geschreeuwd, maar dat houdt wel op." De arbeider antwoordde alleen «'tZal nie goan, mester." //Jawel, pro beer 't maar eens, ge kunt hier toch niet den geheelen schooltyd Dirk by de hand houden, hy moet er toch aan ge wennen en hoe eer hoe beter," enz. enz. Maar alles stuitte af op het onver anderlijke «'t Zal nie goan mester." //Dirk, trek moar 'n laintje en zetmoar strGepies," voegde de man er bij, terwyl hy voor Dirk, die zyn hand niet losliet, met zyne vrye hand de liniaal vasthield. Dirk trok een lyntje, zette streepjes en de arbeider stond onwrikbaar pal op den post, hem door zyn meester aange wezen. Zoo verliep de ochtend. Des Bamiddags was het hoofd der school weer aanwezig. Deze had van zyn ztfon de verschyning van den nieuwen satel liet vernomen. Weer stond deze bij den aanvang der schooi op zyn post met Dick's hand in de zyne. «Gy zy't hier van morgen ge weest", zei de meeBter, «maar van middag gebeurt het niet meer, ik kan het niet langer gedoogeD, ge moet heen gaan". De arbeider zei«'t Zal niet goan, mester". Maar de meester begon weer met kracht en aandrang: «hoor eens, het moet gaan, ge moet er nit, daar is de deur, ik wil het niet langer toestaan, het moet uit zyn". De arbeider beweerde opnieuw: //tZal nie goan, mester", en voegde er nu bij «ik heb order om te blyren". «Die order," antwoordde de meester, «is hier niet vaa kracht, wy zullen er Diet langer over praten, ge moet weg 1" Als 't dan zoo stoat", zei do man, «dan neem ik Dirk moar weer mee." «Dat kan ik niet verhinderen," antwoordde do meester, «dat is op uwe verantwoor ding." En de arbeider ging met Dirk weer terug naar het huis van Dirk's vader. v. K. Den volgenden morgen werd het vaccine bewys gehaald en Dirk gaat niet meer school te Rijswyk. (Schoolblad), VARIA. Plantsoenwachter (tot een wandelaar). Zou u ook zoo vriendalrjk willen wezen, mij even een potlood te leen en Wandelaar. Met alle pleizier. HierI Plantsoenwachter. Ik wou u maar even ojschryven, omdat u tegen 't verbod hier bloemen geplukt hebt. Leeraar. Wat hadden de ouds Grieken op obs voor Leerling, (diep zuchtende. Zy be hoefden geen Grieksch te leeren. Aangenaam. By een deurschel stond het Jrolgende: «Wie mynheer X. spreken wil, wordt beleefd uitgenoódigd, van 8 toï 12 voormiddags en van 2 tot 6 namiddags fe bellen." Eene conclusie. Profes sor. «Welke gevolgtrekking maakt n uit de bekende omstandigdheid, dat Socrates vóór zyn dood de woorden sprak«Wy zyn aan Aeseulaap eenen haan schuldig!?" Student. «Nu, professor, dat ze je destijds ook al leverden op de beer Jacobus I van Engeland had de oude gewoonte om hofnarren te houden weder ingevoerd en hield ook zelf wel van zoo danige grappeD, als waarin die narren uitmuntten. Op zekeren dag nam by een zyner Schotsche hovelingen geducht beet, die daarna uitriep«Ik wil u verzeke ren, Sire, dat wie u tot koning heeft uitgeroepen, ons beroofd heeft van den besten hofnar, die er in Europa loopt." Drie heeren, die in een eerste klasse conpó in den spoortrein reizen, maken om zich den tyd te korten, een ombertje,, Aan het station gekomen, treedt de con ducteur binnen: «Kaarten, heeren." De omber, die juist een trek met spadille opneemt, reikt de drie kaarten aan den conducteur over. Deze, die de aardigheid met een aardigheid wil be antwoorden, knipt in elk eea gaatje eo verwydert zich. Het drietal kon nu met de gemerkte kaarten het spel niet meer voortzetten, tenzij de conducteur de welwillendheid had ook de zeven en dertig andere te knippen- Het klinkende argument om hem hier toe te doen besluiten was spoedig ge vonden, en de heeren speelden vooit. TH HAARLEM op ZONDAG 28 Mei 1893. Qrooti Kerk. Vroegpr. 7 ure, Hoog. Voorin. 10 ure, Moeton. Nam. 2 ure, Hoog. DoopsbedieeiHg. «s Avonds 6 are, H. H. Barger, pred. te Bioemendaal, Nieuw* Kerk. Voorm. 10 ure, Barbas. Jans-Kerk Voorm. 10 ure, Veen, Bakenetter Kerk. (Voor de Kinderen.) Voorm. 10 ure, Faber. godsdienstonderwijzer. Eglise Wallonne. Pas de aervioe. C-hrittelyk Gereformeerde Gemeente Gedempts Oude Gracht. Voorm. 10 ure, 's av, 5 ure, Mulder. Woensdagavond 8 ure, Mulder. Klein Heiligland. Voorm. 10 ure, 's av. 5% ure, Schotel. Luthersche Kerk. Voorm. 10 ure, Poolman. Kerk der Vereenigde Doopsgezinden- Voorm. 10 ure, Hesta. Remonstranitcht Kerk. Voorm. 10 ure, G. vaa Gorkom, pred. te Amsterdam. Kerk der Broedergemeente. Voorm, 10 ure, Dr. J. H. Gunaing, Hoogleeraar te Leiden. Noorderkerk Ridderstraat Voorm. 10 ure, '8 av. 6 ure Langhout, Nederd, Herv. Kerk. ISenuehroek. Voorm. 10 uie, Gerlh van Wijk Jr., Beverwfflu Voorm. 10 ure. Boon. Nam. 1 Zondagschool. Kvang. Luthertche Kerk. Voorm. 10 me, K. A. Gonlag. Dooosgezinde Kerk. Voorm. 10 ure, J. Sepp. Bloemcndaal Voorm. 10 ure, II. H. Barger. Nam. 2% ure, geen dienst. Meemstede, Toorm. 10 ure, Knottenbelt pred. te Haarlem. Sfiilflegom. Voorm. 9% are, M. Buchli Fest. JSioutrltk en Polanen. Voorm. ure, Barneveld. pred. te Zantvoort. Voorm. 10 ure, Dr. H. Oort, tioogleeraar to Leiden, Voorm. 10 ure, H. Waardenburg. Kandvoort. Voorm. 10 ure, D. J. Arends, Theol. cand. te Amsterdam. Nam, 2% ure, C. Barneveld.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 7