GE INGD NIEUWS. Burgerlijke stand. KENNISGEVING. Stoomvaartberichten. de» doodeljjken kn»l vaa den algeheelea oadergarg, hoewel het lot van onze tegenvoeters waarschijnlijk van het onze zal verschillen. In plaats van onmiddel lijk te sterver!, znllen zij verstijven door de dampen der stikstof, daar de aunr- stof spoedig zal geabsorbeerd of vergif tigd zijn door het koolzuur j het vuur zal later hun lichaam tot asch doen overgaan, terwijl de bewoners van Eu ropa en Afrika zullen verbranden. Hier breekt Camllle Flamation zjjo boelend verhaal al, dat hij later heeft vervolgd. Misschien dat ook wjj aog eens later gelegenheid vinden onzen lezers nog iets mede te deekn uit zija verdere fantastisch-weten schappe lijke droomerljen. Verwarmt men de aan ra- kis gs plast b van twee ongelijksoortige metalac, dan ontstaat een electrlsehe stroom. Op dit in 1821 door Leebeck ontdekt verschijnsel bsiust een nieuwe thermo-electrifche stoof, die warmte en licht verschaft vcor eea ruimte van 21 vierkante Eng. voetea. De stoof wordt met eea mengsel van anthracietkolen en cokes verwarmd, waarvoor 40 Eeg. pond per etmaal noodig is. De metalen staveD, die zich ia een cylindervormige doos van 3 Eng. voet hoogte ea een straal van 20 inches bevinden, leveren een stroom voldoende voor 6 gloei- 1 lampjes, elk van een lichtsterkte van 8 kaarsen. Ovèrdag kas mea de electri- citeit verzamelen in eeu accumulator om ze aan te wenden wanneer ze noo dig is. De uitvinder vaa het toestel is dr. Giraud. Te Basingstroke ia Enge land leeft een cud-soldaat, James Smith gekeeten, die nu 101 jaar is en ia der tijd deel heeft uitgemaakt van het regiment, da6 Napoleon op St. He lena bewaakt heeft. Hij kreeg in 1820, in dienst zijnde, een gebrek aan zija band, weshalve hij moest ontslagen worden zonder pensioen. Daarna was hij ge durende 26 jaar wegarbeider en toen nog 21 jaar brieveabesteller. Iu die» tijd legde hy 16 Eug. mylen per dag af, d. w. z. een totaal van 128560 E. m. (1 E. myl is 1609 meter). Dit heeft hij volgehouden tot zijn 76e jaar. Thans is zijn geest nog helder en hij bezit al zijn vermogens nog. Alleen lichamelijk is hij vrij zwak. Er is besloten, het Moezel- kanaal tot Coblenz te verlengen. Deze maatregel is uit een strategisch oogpunt van groot belang, want ingeval de spoor wegen vercield zijn, kunnen de groepen en het oorlogs-materieel dan te water naar Frankrijk vervoerd worden. Nog altjjd over Emin Pa eha. Mr. Reddie, een beambte van de Britsche Oosfc-Africa Comp. sprak op 23 Maart uit Toiu naar Kampala ieragkeereade, Stokes, die i via Usukea- na naar de kust reisde. Deze nu ver zekerde dat Emin Pacha einde October direct Daar dec Congo was opgerukt. Daar Emin in Februari 1892 door de Manyema-Atabieren heette te zijn ver moord, behoeft mea derhalve de hoop niet op te geven dat dit een valsch ge rucht is geweest. Uit Tabora komt het bericht dat luit. Prince denberuch- ten Sike en zyn zoon heeft opgehangen. De parijsche rechtbank heeft Woensdag uitspraak gedaan inde zaak van le Nonvean Monde, tegen welk blad het openbaar ministerie, uit krachte der wet van 17 Maart 1893, eene vervolging bij haar aanhangig heeft gemaakt wegens het beleedigen van generaal Crespo, president der re publiek Venezuela. De advocaat van „le Nouveau Monde" pleitte dat wat het blad ten nadeele van generaal Crespo had gezegd, betrekking had op hetgeen deze had verricht toen hij nog geen president was, namelijk toen hij, een partijhoofd tegen de bestaande re^ geering, gewelddaden had gepleegd tegen de bestaande regeering, gewelddaden had gepleegd tegen een Franschman, Oublions. De advocaat voerde aan, dat Crespo nog niet als het hoofd van een vreemden staat officieel erkend is door verschei dene mogendheden, 0. a. door Enge land en Spanje, en dat Frankryks slechts in officieuse betrekking met hem is ge treden. Het openbaar ministerie eischte toe passing der wet van 1893maar de rechtbank besliste anders en heeft „le Nouveau Monde*? vrijgesproken. Een Fransche kruiservan het reserve-eskader, de „Cécile", heeft bij het eiland Porquerolles (Middelland- sche Zee) een Engelsehe stoomboot, de „Fernando", aangevaren, met het gevolg, dat deze 20 minuten later zonk. Mea weet niet zeker of de opvarenden gered zijn. Volgens den Parijschen berichtgever der Belgische Indépendan- ce hebben de heer Buloz, directeur der „Revue des deux Mondes," en zijne echtgenoote zich weder verzoend, tGt algemeene blydscbap in de academische wereld, want de keuze van eea nieuwen diiecteur der „Revue" stuitte op onover- komelijken bezwaren. De „Llbre Parole" beweert dat de omgeving van den heer Carnot zich zeer ongerust maakt over den gezondheidstoestand van den president. Men spreekt van esn pijnlijke operatie, die spoedig zal moeien plaats hebben, Ees twee-en-twintigj&rig joagmensch uit Thiosville ^Lotharingen) waagde het op een reis door het Berner Oberiand, Dinsdag dep. Hirschsprung bij het Höllenthal te beklimmen. Hft bekocht dien nagenoeg oamogeiykea tocht met den dood, daar by van de reusachtige steile, rotsen naar bene den gestort is en geheel verpletterd werd opgenomen. Vóór weinige dagen ge lastte de kolonel-commaodaat van hef 70e regiment Pruisische infanterie aan zyn manschappen,dat zij zich dekinbaard- jes moesten laten afscheren. Een sol daat weigerde aan dat bevel te gehoor zamen. De commandant liet hem daar op door acht man vastgrijpen en hij werd met geweld gedwongen, de operatie te ondergaan. Het 70e regiment zal nu ees nieuwen kolonel krygea; de tegenwoordige com- mandënt is op wachtgeld gesteld. Het. moet een indruk wek kend schouwspel geweest zijn, dat de begrafenis vaa baron Bauer te Weenen Dissdag opleverde. Langs de Ring waren cavalier ie, artillerie en infanterie opgesteld, die by het pssseereu der lijkstoet, saluutschoten losten. De keizer, opzettelijk van Iscbl gekomen, giag te voet achter den lijkwagen, vaa het Ministerie van Oorlog tot de Augarten- brag, twee mijlen afstand. AS de aan wezige Aartshertogen, alle Oostenrijk- scbe en Hongaarsche Ministers en alle generaals omringden dea Keizer. Na de begrafenis reed de Keizer naar Schöobruan, waar hij een onderhoud had met den waaroemenden Minister van Oorlog, veldmaarschalk Von Hold. De wijnbergen in Piemont worden door de druiflnis geteisterd. De regeering heeft last gegeven, de aan getaste wijnstokken te vernietigen. Dit ondervond overal hevig verzet, vooral te Pala&za, ten gevolge waarvan de maat regel is ingetrokken. Het hof van Tarn heeft een jongen boer, die zya vader heeft gewoiga, ter dood veroordeeld. De oude had alles aan zyn zoon vermaakt, op voorwaarde van kost en inwoning, maar de zoon gaf hem nauwlijks ge noeg, om niet van honger te sterven. Toen de vader wilde vertrekken, riep hy hem in den stal en verzocht hem te helpen om een toa te verzetten. Daarop wierp hij den ton op zyn vader es liet deze drie dagen ouder den ton liggen maar aa dtie dagen was de arme grijsa&id nog niet dood ec toen worgde zya zoon hem. De moordenaar erken de 't, zeggende, dat zijn vader niets deed dan het geld van zyn kinderen opeten 1 In Florida gebrniken de hnisvroowen doorgesneden sinaasap pelen om hun vloeren te doen schrob ben. Het zuur van dea sinaasappel bijt het vuil weg en met zeer goed gevolg, want de vloeren zijn wit als sneeuw na de bewerkisg. In Opper-Silezie is een ge- val vaa cholera voorgekomen. Te Pindo, in de provincie Cataloaië, zijn eenige verdachte gevallen van cholera voorgekomen. Met het oog daarop zijn de noodige maatregelen ge nomen. De krijgsraad te Malta heeft uitspraak gedaan in zake de „Victoria." De krijgsraad erkent, dat de ramp uitsluitend de schuld is van admiraal Tryon, en dat kapitein Bomrke en de overige officieren der „Victoria" er geheel onschuldig aan zijn. Voorts verklaart de krijgsraad het te betreuren, dat vice-sdmiraal Markham geen uit voerig gegeven heeft aan zijn voor nemen om een nadere verklaring van het door Tryon gegeven signaal te vra gen. Het zou echter niet in het belang der marine zyn, vice-admiraal Markham er een verwijt van te maken, dat hij een bevel van zyn persoonlijk aanwezi gen opperbevelhebber uitgevoerd heeft. De heer Haraelin, uitgezon den door de firma Sander, groote or- chideeeakweekers te St. Albans, om op Madagaskar nieuwe planten te zoeken, was in de gelegenheid door te dringen in een gedeelte van het eiland, dat tot nu voer Europeanen ontoegankeHjkwas. Hy vond daar een nieuw geslacht van orchideeën, de „Eulophiella Elisabethae", en zal eveneens de zeldzame eieren van de „aepyornis" benevens geraam ten van voorwereldlijke nylpaardea, zes maal zoo groot als olifanten, mede brengen. Aau de brieven, waarin hij zftae we derwaardigheden beschrijft, ontleent men het volgende: „De „Eulophiella Elisabethae" wordt gevonden in een streek, waar slechts hoogst zelden eea Europeaan dea voet zette. §§jDe bevolking is zeer wantrouwend en geeft zich slechts mee eea blanke sf, dien zy jaren laag gekend ec op den proef gesteld heeft. Daak zij het feit, dat ik met den koning Moytmbassa be kend was en hij mij tot zija „bloed broeder" had verheven, kon ik daarin doordringen. De zooeven genoemde plechtigheid, ia de volkstaal „Tatadra" geheeten, had nu zes jaren geleden plaats. De geheele stam werd by een- geroepen, ik werd naast den koning op een zetel van wit mos geplaatst en asn de oaderdaaen voorgesteld. Daarna be gon de eigenlijke plechtigheid. In 's konlngs borst en de mijne werd een kleine snede gemaakt en [een druppel bloed uit ieder dier sneden op een stukje gember opgevangen. De hof- priester, te gelijkertijd lijfarts en hof- tooveaaar, die de plechtigheid leidde, bond belde stukjes bijeen, wierp ze ia het groote „rein-makende vuur" en zwoer nu op een sagaai, die slechts by plechtige gelegenheden wordt gebruikt, dat de vreemdeling voor dea stam esa de koninklijke familie een broeder des koniogs is, vermaande de stamgenooteo, dat zij hem moeten helpen e» bescher men, dat voortaan hun goed zijn goed is en dat zelfs de dood hen van deze verplichtingen niet ontslaat, want hy, die het eerst sterft en voor „Zaa&tiar" verschijnt, moet zijn broeder op aarde beschermeu voor de listen en lagen der booze geesten. Deze plechtigheid, met de grootst mogelijke praal gevierd maakte mij tot prins vaa koniuklyken bloede en als zoodanig had ik het recht de geheele streek te doorkruisen. Een jaar geleden ontdekte ik op mij ne omzwervingen de „Eulophiella Elisa bethae", die slechts op een enkele plaats gevonden wordt ea aaa de toppen der hoogste boomen bloeit. Om ze mij te verschaffen incest ik de boomen doen omhakkee. Men kan er van verzekerd zijn, dat die planten niet ingevoerd kun nen worden. Men moet reeds enorme moeielijkheden en menigvuldige gevaren trotseerea om alleen maar de streek te bereiken waar zij groeien. Nacht en dag moesten wij strijden tegen de wilde dieren, waaronder de „Protocrypta feron Madagaacariensis" die bij voorkeur in het loof der boomen verscholen zijn prooi afwacht. Het dier is niet gioot, maar buitengewoon wild. Eens was ik zoo gelukkig twee jonge dieren te vangen, terwijl de moeder af wezig was. Terwijl wy nog met de dieren bezig waren, keerde zij terug, wierp zich op Tsiampohé, den schoonbroeder des ko- nings, en scheurde hem in een ondenk baar klein oogenblik het vleesch van den rug en de schouders. In het vol gend oogenblik trilden 30 sagaaien in het lichaam van het dier; de jonge man was echter dood. Volgens de gewoonten van het land werd het lyk recht op ia de hut geplaatst en bleef daar staan totdat het vleesch van de beenderen gerot was. De overblijfselen werden nu geplaatst in een uitgeholden eiken stam, de wa pens werden daarnaast gelegd en he: lyk naar het kerkhof vervoerd. Acht k tien dagen wordt hef lijk ten toon gesteld en gedurende dien tijd wordt er zoo veel rum en bessa-bcssa gedronken, dat de reuk iemand ia dea wana zou brengen, dat hij zich in een distilleerderij bevond. Intusschen worden lofliederen op de dap perheid van den doode gezoagen en worden de geesten gebeden in de andere wereld over hem te waken. De plech tigheid eiadigt met het begraven van het lijk, waarna 50, 60 ot zelfs 100 jonge stieren geslacht worden, waartoe ieder rouwdragende bijdraagt naar ge lang van zijn raag. Als „bloedbroeder" van dea konlog moest ik natuurlijk aan deze ceremoniën deelnemen ea wat erger was, ook de wet aaleven, die bepaalt, aat in geval iemand sterft ten gevolge van een ongeluk, de persoon, die aan dea dood zedelijk schuldig is, of levend verbrand moet worden óf het gezin vaa den laatste, zijn vrouw daar onder begrepen, moet aannemen. Ik deed het laatste". De luchtscheepvaart, door velen misschien niet tea onrechte als het vervoermiddel der toekomst be schouwd, is weder een stap verder ge bracht in de richting, die op de volko men stuurbaarheid der luchtvaartuigen moet uitloopen. Geheel afwijkend van de ballons in langgerektea vorm met schroef of vleugels, heeft de russische ingenieur Serge de Savine een systeem ballon-mongoifière uitgedacht, dat erop ingericht is om zich verticaal te ver plaatsen in de boven elkaar gelegen luchtlagen, wier stroomrichtingen ver schillend zija. Daardoor kan de met dit systeem werkende luchtreiziger zija koers zeil zoeken en willekeurig op een be paald doel aanhouden. De heer De Savine heeft zyn toestel op de volgende wijze ingericht. Een ge wone groote luchtballon van 3200 kub. meters draagt aan een metalen draad van 40 meters eea montgolfière, die duizend kub. meters warme lucht bevat en waaronder het schuitje en een spe ciale oven zijn bevestigd. Door de wer king van dien oven wordt de lucht der montgolfière meer of minder verwarmd en daardoor aan het gsnsche lichaam een grooter of kleiner specifiek gewicht gegeveneen gevolg hiervan is daling of stijging, welk dus geheel willekeurig door den luchtvaaider geregeld kau worden. Alle maatregelen zijn genomen om brandgevaar te voorkomen de montgolfière zelf is van onbrandbare stof vervaardigd ea de oven en brandstof zijn van zoo gering mogelijk gewicht en zoo economisch mogelyk gemaakt. De hoogte van het gansche toestel komt overeen met die van de to rens van Notre-Dame de Paris, ea drie luchtreizigers en eea machinist zijn voor het maaoeuvreeren noodig. De uitvin der gaat in de volgende maand eea proefreis maken, ea zal dan trachten van Frankrijk uit over Duiischland heen Rusland te bereiken. Deze verbinding beschouwt hij vooral van belang voor het geval vaa een mogelijken oorlog. Ook ligt voor later eea tocht iu de Noordelijke poolstreken iu zijn plan. Matgevende Macht. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag 28 Juli. Per Telegraaf. Kiesrechtuitbreiding. Vóór hervatting van het kiesrechtdebat keurde de Kamer goed eea verhooging vaa den dienst voor binnenl. zaken over 1892waarbij de Reg. mededeelde dat de Staatsbegrooting over dat jaar ver moedelijk 3 millioeis saldo zal opleveren ea het wetsontwerp tot verzekering van hst verbod tot het doen van vervenin gen zonder verlof, De Reg. ofschoon door het vervallen der wet van 1818, de rijkstoihefficg verzekerd achtende, was, op aandrang van de hh. Buys en Van Alphen, bereid zoo noodig daarin speciaal te voorzien. De heer K e r d ij k vervolgde zijn rede over de kieswet, waarmede z.i. de Reg. een dienst bewijst aan laad, volk ea Kroon, omdat zij daarmede toont het weizijn der salie te behartigen. Spr. verwacht dan ook van de uitbreiding van het kiesrecht tot de lagere kringen verhooghg van het peil der poli tieke zedelijkheid, bevordering van de godsdienstige verdraagzaamheid; nauwe re verbinding ttuschen kroon ea volk en het breken der kracht van de sociaal democratie als vereenigiogspunt van ontevredenheid. Hij weerlegde de grondwettige be zwaren in het vertrouwen dat zij, wier houding daardoor beheerscht wordt, zul len medegaan. Bedelaar wil ook hij uitsluiten. Maar hij ontkent dat armoede een bewijs is van kiezersongeschiktheid. Ten slotte bestreed de heer Ker- d ij k krachtig het betoog van den heer Roëll, hij achtte enkele details voor verbetering vatbaar, maar verzette zich tegen de groote beperkingen. Ten slotte wees hij er op, dat de regeering een parlementaire nederlaag kan lijden, maar esa triomf haar door de natie zal wor den verschaft. De heer Mees constateerde, dat de tijd der enthousiaste ontboezemingen voorbij is. Discussiën in meetings en biesvereenigingen doem niets af voor de bezwaren in de techniek en dsn struc tuur der ontwerpen ia details. Groote uitbreiding van het kiezerskorps is aoodig, maar deze gaat te ver. VARIA. Eea aardig voorval had eeaigea tijd geleden ia de zaal-Bechsteio te Berlijn plaats, bij gelegenheid der laatste repe titie voor eea Rubiasteinconcert. Onder de welaige hoorders, die de door Rubin stein zelf geleide repetitie bijwoonden, bevond zich ook de vrouw van een hooggeachten componist met haar drie jarig zoontje. Aandachtig luisterde de knaap naar de tonen der muziek en toen deze ophield, klapte hij oader luid bravogeroep zoo krachtig in de kleine handjes, dat allen verwonderd opkeken. Ook Rubinstein was de levendige toe juiching van den knaap niet ontgaan, en daar de repetitie van het juist ge speelde Dommer tol zijn tevredenheid atgeloopen was, liet hij een oogenblik rust nemenhij daalde van het tooneel af, ging op den kleine toe nam hem op den arm en vroeg hem, waarom hij zoo even zoo ijverig geapplaudisseerd en „bravo" geroepen had. Wei, het was toch afgeloopea, antwoordde de knaap, terwijl hy den meester met grappige verbazing aankeek. Rubinstein glimlachte, kuste den kleine ea zette hem op da bank naast zyn moeder met de woorden: (Ja, ja, kinderen en gekkca zeggen de waar heid. Bevallen: 26 Juli. M. de Rooft Koster z. - 27. I. WereldsmaViersen d. - N. BlomKooiman z. - 28. G. W. Wolzakv. d. Enden 2, Overleden 26 Juli. J. Blecking 82 j. Doelstr. - A. M. J. Voorham 1 md. d. Anthoniestr. - J. J. Timmers 3 dg. z. Voorzorgstr. - 28. G. A. v. Andel 19 dg. z. D. Spaarae. - H. R. v. Andel 19 dg. d. D. Spaarne. FAMILIEBERICHTEN Getrouwd: 26 Juli. S. van Zuiden en S. E. Kas, Meppel. - 27. J. Drogt wedr. van S A. Krone en A. L. Haai, Arast. - F. J. D. Ludérus en J. Vette- winkel, Amst. - J. H. Kaan en A. A. Polak Daniels, Den Haag. - G. Roding en Jo J. Everts, Amst. - J. C. Stepha- nus en M. S. Matveld, Amst. - H. J. Rijs houwer C.Pzn. ea F. van Dam, Amst. - W. A. L. van Mierop en M. A. L C. ds Ruuk, Arnhem. - B. S. Gaastri; en J. N. Schotanus, Workum. - G. B. Hooijer wedr. vaa G. C. Beaten en W. M, Bentea, Oosterbcek. Bevallen: 26 Juli. J. A.Gebbsrd— Rietveld d. Amst. - 27. J. A, G. van RoesumVan der Byl z. Arast. Overleden 16 Juli. C. E. vaa Lier jd. 30 j. Londen. - 22. Jkv. M. T. J, R. van Nispen tot Sevenaer 31 j. Den Haag. - L. Kuppers jd. 24 j. 's-Herto genbosch. - 24. W. Skeoe 78 j. Am sterdam, - J. Mauders jd. 63 j. Amst.- 25. W. Stilliugwerff Beiatema jra. 14 j. Leeuwarden. - 26. Wed. Wielandt 81 j. Heus dea. - C. Preij 61 j. 'b Herto genbosch. - Wed. DrukkerPool 87 j. Amst. - T. Clay jd. 18 j. Haring- huizen. - 27. M. P. G. Qiarles vaa Ufford jd. 27 d. Dea Haag. Commissariaat van Pelitie te Haarlem, Be voorwerpen zijn dagelijks, uitgezon derd op Zon- en feest dag e?ivan 's middags 12 tot 2 ure voor de eigenaars terug ie bekomen Een bloedkoralen armband met gou den sluiting. Eene nieuwe heeren-bottioe gewikkeld in een zakdoek. Een zakje wsaria een weinig geld en waaraan een sleuteltje gebonden. Een paar glacé handschoenen. Eene portemonaaie met weinig geld. Eene kous. Eene kous met een kluwen sajet. Een oud zwart kin derjasje. Een boeselaar. Een lederen sigarenkoker waarin eenige sigaren. Eeae portemonnaie met zeer weinig geld. Eea bril ia étui. E$a parapluie. Esn Pio- testantsch gezangenboek. Drie planken. Eira ring eeacr dames-parapluie. Een ledige zak. Eea paar garen dames- handschoenen. Een paar handschoenen. Een taschje met visitekaartjes ten same vaa Mad.elle A. M. W. Mlchaëlis. Een doosje waarin een gouden oor knopje met bloedkoraal in drie stukken. Eea duimstok. Eene ledige portemon- naie. Een gouden dames-ring met blauw steentje. Eenige sleutels. Sociëteit „TROU MOET BLIJCKEN." CONCERT van het Gemeentelijk Muziekkorps, onder directie van dea Luitenant Kapelmeester C, P. W. KRIENS, op Zaterdag 29 Juli 1893, 's avonds te fh ure. PROGRAMMA. 1. Marsch aus Athalia, „Mendelssohn" 2. Ouverture ira Italianischer Style,„Schu- bert"; 3. Loreley Paraphrase, „Meswak- d&", (geïnstrumenteerd door Kriens); 4»M*n Lebt aur Einmal Walzer,„Straas3"; 5. Grande Fawtssïsie sur des motifs de l'opéra la Juive, „Holevy". PAUZE. 6. Ouverture Giralds, „Adam"7. Einleituug uad Brautchor aus der oper Ljhengrin, Wagner"; 8. Le Colibrf Polka voor Picolo-Solo, „Sennelich", (uit te voeren door den heer George Smidt)9. Potpourri a. d. operette Prins Methusaleoi, „Strauss". 27ste Muziekuitvaering in den Hout opZsudag 30 Juli, des n&middags van aVs tot 4 nnr, te geven door het Stede lijk Muziekkorps, ouder directie van dea Luit.-Kapelm. C. P. W. KRIENS. PROGRAMMA. 1. Marche dn Cortége Krlens. 2. Onvertnre Don Juan Mozart. 3. Nen Aan» Polka Stratus. 4. Ballet de l'Opéra Gus- tave IIIAuber. 5. Onvertnre les Cloches de CoraevillePlanquet. 6. The Mikado Walzer Sully van. 7. Plappermnulchen Salon stiickEilleaberg. 8. Potpouri de l'opérette la Grande Dnchesse de Gé- rolsteiaOffenbach, De Burgeraoester vaa Haarlem, brengt bij deae ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente, dat het op den 22en Juli j.l. executoir ver klaarde voljaarach kohier No. 3 op de personeele belasting dezer gemeente, dienst 1893/1894, op heden aan den ontvanger der directe belastingen is ter haad geBteld. Wordende de ingezetenen tevens herinnerd, dat de belastingschuldigen verplicht zijn hnnnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Het stoomschip Winchester, van Rot terdam, arriveerde 27 Juli, des ochtends, te Newyork.

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 3