GEMEN9D NIEUWS. IN&EZONDEN. Stoomvaartberieliten. Aangeboden Betrekkingen in Nederland. Burgerlijke Stand. te hoaden, dommelde ik ^langzamer hand in. „Daar voelde ik plotseling een slag tegen mijn oor. Ik trachtte mij te be wegen, maar te vergeefs, ik had mijn ledematen niet meer tot mijn beschik king. Daar bekroop mij een groote vrees. Zonden myn metgezellen bemerkt hebben, dat ik niet een der hnnnen was en mij willen dooden Had men mij gebonden, had men een schot gelost ie mijn oor Ik deed nogmaals eea krach tige poging, ik omrukte een mijner banden aan hare onbewegelykheid cd bracht ze naar mijn oor. Niets. Ik richt te my op, betastte my b geheele lichaam es zag om my heesde kndloopeïs slipen nog; ik had due ongetwyfeldge droomd. „Ik legde my weder op myn courant neder. De nacht w*s koel, de dauw bevochtigde myn kleederen, de vochtig heid doordrong my geheelopnieuw bt kroop ray vrees en zy week niet voor de morgen aanbrak. „Myae metgezellen ontwaakten nu ook, wy gingen saa? het meer, reinig den ons en maakten toilet. Daarna dren telden wij het bosch uit, de Aveauedu Bois langs en de Champs-EIysées op naar de Halles, waar dicht bij een braaf man woon*, die den lasdloopers lederen morgen eea stuk brood en een bord soep geeft. Ik werd uitgenoodigd het maal met hen te deelenik was echter tevreden met de ondervinding, dat men in het bosch zéér slecht slaapt en dat desondanks duizenden daar den nacht doorbrengen. Ik verlaagde in het geheel niet mede te kunnen praten over het maal, dat die ongelukkigen des mor gens verorberen en zon op een middel hen kwyt te raken. Een ïytuig, dat kwam aanrollen, bracht my op een goed denkbeeld. Ik riep den koetsier aas en vroeg mij naar de Boulevard des Ita liens te willen breogen. Hy weigerde eerst, toen ik hem echter een biljet van ioo frs. liet zien, zeide, „stap maar in". Ik keerde tot de landloopers terug, en gaf hun eesig geld om op mya gezond geld te drinken. Ik sproag in het rij tuig en reed in galop weg, myn gezel Jen van één nacht stom van verbazing achterlatende, zich afvragende wie toch wel dwaas genoeg was geweest het in zyn hoofd te krygén by hen te komen logeeren en op den koop toe nog een fooi te geven. Op het oogenblik is er gee sardine te vangende scholen, die de kusten van Engeland, Portugal en Italië plachten te bezoeken, zyn verdwenen. De sardine is een visch, waarvan de geleerdste ouder de geleerden maar weinig weet te vertellen. Evenals hare mededingster de „whits-bait" zegt men, dat zij vele dingen is ia baar jonge dagen en niemand weet zeker wat zy is voor zij in een klein tinnen busje opgesloten wordt. Eenigen tijd geleden zag men ook geen sardines meer langs de engelsche kust; zij verschenen toen echter iu Portugal en keerden toen naar de fran- sche kust terug. Zij schijnen nu echter voor goed verdwenen te zijn en de mogelijke uitroeiing der sardines is een reden tot groote treurigheid. Al was het alleen maar wegens de innige overtui ging, dat toch groote hoeveelheden kleine visch j es uit Corn wallis naar de fabrieken op het vasteland gezonden zullen worden, van waar zij als „sardi nes" in blikjes zullen terugkeeren. Te Pontypridd (Wales)hiel- den Zondag 30.000 mijnwerkers een vergadering. Er werd besloten, dat de mynwerkers van Zuid-Wales zich zouden aansluiten bij den mijnwerkersboad van Groot Brittannié, dat de vertegenwoor digers der mijnwerkers in de commis sie voor de loonregeling hun ont&lag zouden nemen en dat de arbeid op zekere voorwaarden zal worden hervat. Indien de werkgevers deze voorwaar den van de hand wijzen, zal een twee de bijeenkomst werden belegd. De Schotsche mijnwerkers in het Lothianbekken hebben besloten den ar beid te hervatten, daar de mijneige naars een verhooging van 10 pCt. heb ben aangeboden. Ongeveer aoo werkstakers van den spoorweg va» Nashville naar Louisville, hebben te Memphis de koop waren, bergplaats en eeuige wagons in braad gestoken. De brandweer kon slechts met groote moeite beletten, dat het vuur ook de groote met katoen gevulde magazijnen aantastte. Wespen hebben bij haar vele andere onaangename eigenschappen, volgens een natuurkundige uit Birming ham, die jaren lang de wespen in haar leefwijze bestudeerd heeft, nog de kwaal, aan den draHk verslaafd te zyn. By voorkeur, vertelt hij, vallen zy in groote hoopen aan op vruchten, waarvan de suiker een neiging vertoont om in een soort van alcohol over te gaan. Zij doen zich aan het sap van dergelijke vruch ten, voornamelijk druiven en een zeker soort pruimen, te goed, totdat men ze waggelend in benevelden toestand ziet wegkruipen. Na eenigen tijd gerust te hebben, keeren zy terug, om zich nog- en nogmaals te bedwelmen. De dieren hebben wat men noemt „e: kwaden dronk" over zich. Een Bteek van een dronken wesp is schadelijker dan die van een nuchtere. Behar, in Bengalen (En- gelach Indlë) wordt door een overstroo ming geteisterd, waarbij een landstreek van meer dan 100 mijlen geheel es verscheiden steden gedeeltelijk zyn onder water gezet. DeFraasche regeerlsgheeft officieel bericht ontvangen, dat een Rus sisch eskader, onder bevel van admi raal Aveilau, te Toulon het bezoek van het Fransche eskader te Kronstadt zal komen beantwoorden. De aankomst dei Russische vloot is op 15 September gesteld. Uit Bordeaux wordt ge- raeld, dat er aan het Zuiderspoorweg- statioa eea groot ongeluk heeft plaats gehad. De trein, die van Agea komen de, ten 11.40 aan het station Saint- Jeas moest zijn, was ver achter zya tijd. Om eu den verloren tijd ia te halen, heelt de machinist te fel gestookt en kwam de trein te middernacht, nog slechts 20 minuten te laat, aan het station te Bordeaux. Maar in de snelle vaart remde hy niet tydig genoeg, zoo dat de trein niet op de aangewezen plaats halt hield en verder gaande, dwars tegen een gereed staanders trein naar Hendaye aanliep. Vreeseiijk was de schok en de kreten die er onmid dellijk op volgden. Een twintigtal per sonen werden gekwetst, waarvan zeven zwaar. Zoo spoedig mogelijk werd hulp verleend. De Fransche ingenieur D u- viliard heelt een plan ontworpen om Parys van water uit het meer van Ge- nève te voorzien. Per seconde zullen 24 MJ water in de nabijheid vaa Ge- tê/e, echter op Fraasch grondgebied aan het meer onttrokken worden, zoodat Parijs dagelijks meer dan 2,000,000 M3 water zou ontvangen. De kosten vaa het plan zijn op ongeveer 625,000,000 frs. geraamd. Donderdag werd in de Rue Angoulème te Parijs een kiesvergade- riug gehouden, bijeengeroepen door het verkteziagscomilé van Floquet. Dc te genstanders van den oud-minister maak ten zooveel geweld, dat hij niet spreken kon. By het verlaten der zaal werd hij ontvangen met het geroep: „Weg met Fl. quet 1 PanamaSteenen werden naar zijn rijtuig geworpen, zelfs werd daarop geschoten met een revolverde kogel drong echter in den muur van het tegenoverliggeden huis. In het dorpje Ferrain (dép. du Nord) is een dynamletaanslag ge pleegd op de woning van eea myn- werkersgezia. De voorgevel der woning is ernstig beschadigd, de bewoners wer den licht gewond. Men vermoedt te doen te hebben met eene wraakneming op den mijnwerker Decq, die volgens zijn kameraden den patroons als spion zon dienen. Keizer Wilhelm en delta- llaansche kroonprins zyn Zondag te Metz aan het station Devant les pouts aan gekomen en ontvangen door den groot hertog van Baden, prins Albrecht, pzias Leopold van Beieren, rijkskanselier Ca- privi en den stadhouder van den Elxas. Nadat een veld-godsdienstoeleniag was gehouden, reed de kcizsr aan de spits der tioapen bij prachtig weder en onder het luiden der klokken de fraai versierde stad binnen. De schoolkinderen en de leden van verschillende vereenigiogen waren geschaard langs de straten, welke de keizer doortrok. Eene bizonder tal rijke volksmenigte was op de been en begroette den keizer met luide toe juichingen. Toen de keizer de stad binnentrok, hield de burgemeester eene redevoering om den gast welkom te heeten. De burgemeester betuigde den keizer nameas de bevolking zynea dank voor zyne komst en sprak den wensch uit, dat hij spoedig weer zou komen, opdat hij dan zijn paleis te Urville zou kun nen bezichtigen. De keizer betuigde zijn dank voor dezen welkomstgroet. „Metz en het daar liggende legercorps zeide de keizer is een hoekpilaa? van Duitschlands militaire macht, welke bestemd is om den vrede te beschermen van Duitsch- land, ja, van geheel Europa, dien ik vaBt besloten ben te handhaven." Als onderscheiding overhandigde de keizer den burgemeester een gouden ambtsketen. Later reed de keizer onder geleide van den stadhouder naar Urville. Dui zenden landlieden uit Lothario gen waren langs den weg geschaard. De voorzitter van den Lotharingschen districtsraad hield eene toespraak om den keizer te begroeten. Vervolgens hield de 85-jarige burgemeester van een der dorpen eene redevoering, waarin hij den keizer de verzekering gaf van den trouw en toe genegenheid der bevolking. De keizer betuigde zijn dank voor deze toespraken en werd met luide toe juichingen begroet. Op het feestmaal ia het Be- sidenzschloss te Coblenz, aan de bur gerlyke autoriteiten der Rijnprovincie aangeboden, hield keizer Wilhelm een toost, waarin hij ongeveer zeide: De ontvangst ia de Rijnlanden doet mij goed aan het hart, en ik dauk de Co- blenzers en al mijn trouwe Rijnlanders voor de hartelijke ontvangst, mij der keizerin ten deei gevallen. Met een diep geroerd hart spreek ik tot u van deze plaats, ia dit huis dat zoo nauw verbonden is met de geschiedenis van mijn grootvader zaliger ea met de per soonlijkheid van wylen mijne groot moeder. Wij voelen nog dea geest der edele vrouw, die eeamaai bizmen deze muren heeft gewoond; wij bemerken au nog de zegenende hand van kei zerin Augusta in alle deelen der pro vincie. Zjo vat ik alles, wat ik voel en denk, te zamen ia een zegeswsasch voor de welvaart der Rijnprovincie, Die Rheinlande teben hoek, nogmals hoch, zum dritten Mal hoch De Oestrup, de jonge Deen sche geleerde die nit Arabië te paard naar zijn geboorteland terugkeerde, is te Kopeahagan gezond ea wel aange komen en werd door een groote menigte luide toegejuicht. Velea w^rea hem te paard, per rijtuig of per rijwiel te gemoef gegaan en vormden au een eigenaardige eerewacht by de aankomst iu de stad. Generaal Dodds is 3r Au gnstus met 400 officieren en soldaten te Kotonou aangekomen. Hy werd door kolonel Dumas aan boord begroet en aan de landingsplaats door koning Toffa: omringd van diess ministers, ontvangen. Er is oamiddeliijk tot een expeditie naar Boven-Dahomey besloten, waartoe alleen nog de versterkingstroepen, die per stoomer „Pelion" onderweg zijn, worden afgewacht. Vr ij dagnacht ging de stoom boot Orloff op de Wolga in vlammen op. Vijlden opvarenden, waaronder de vrouw en de dochter van den kapitein, verloren het levea. Het getal der personen, die bij den orkaan van Zondag 27 Augus lus in de omstreken van Beaufort in Carolina omgekomen zijn, wordt op ten minste 1000 gesehat. Alle slacht- offers op 3 na zyn negers. De schade aan eigendommen berokkend is oabe rekeabaar. Omtrent het .spoerwegon- geluk in Massaehnsets en de aanlei ding daartoe wordt sog het volgende gemeld. De brug over de rivier W estfield zou versterkt worden, omdat het gewicht der nieuwe locomotieven steeds grooter wordt. Zij was nu verzwakt, doordat eeaige ijzeren balken waren weggenomen. Toen de treia, bestaande uit eea loco motief en 8 waggo&s, de brug naderde, werd ingevolge een bijzonder voorschrift de vaait verminderd. Reeds was de locomotief over de gevaarlijke plaats, toen de tweede spanning doorbrak alsof ze van timmerhout gemaakt was. Vier der waggons stomen ia de rivier, boven op elkander; de ondersten werden ge heel verbrijzeld. Slechts de drie laatste wagens blevea staan, de locomotiel viel omver en tuimelde mede naar beneden. Spoedig wareu honderden aanwezig, ge reed om hulp te bieden. De kreten der verozagciukten waren hartverscheurend, vele toeschouwers vielen in onmacht. De lijken der gedoodea waren vreese iijk verminkt, by enkelen was het hooid vermorseld, bij anderen waren ledematen afgescheurd. In Amerika kent men by het spoorwegvervoer slechts ééne klasse. Wel kan men tegen verhoogd tarief ia zoogenaamde salon wagens plaats nemen en is de luxe, die daarin by sommige lynen heerscht, werkelijk buitengewoon, doch overigens neemt net publiek van alle standen naast elkaar plaats. Dit heeft het gevolg ge had, dat de werkman, die door den aard van zijne bezigheden vaak zeer vuii is geworden aan handen en gelaat, zich zelf duchtig onderhanden neemt alvorens hij de thuisreis aanneemt ea in den trein naast andere burgers of burgeressen plaats neemt. In Engeland beginnen nu eveneens de inzichten der spoorwegbesturen tegenover de 3e klasse waggons en deze rubriek van reizigers geheel anders te worden. Daarbij komt, dat daar te lande het aantal tweede klasse passagiers zeer afneemt, welke Bteeds meer naar de 3e klasse verhui zen. De waggons worden bij voortduring geriefelijker en nu is zelfs op het traject Londen—Edinburg een derde klasse restauratiewaggon ingevoerd. 22 Juli 1.1. werd de eerste in gebruik gesteld. Het derde klasse biljet geeft recht om in den restauratiewagen maaltijden te ge bruiken. De prys van het middagmaal is ƒ1.50 (men bedenke dat men met engelsche prijzen te doen heeft). Hier voor krijgt men soep, visch, vleesch, groenten en pudding, alles door een „chef de cuisine" uitstekend bereid. Voor x.20 heeft men eea lunch, doch men kan ook afzonderlijke portie a vleesch, ham enz. bekomen. Voor dertig centen krijgt men thee, brood en boter. Ook op de andere lynen verwacht men spoedig de invoering dezer wag gons. Japan onderhoudt met be trekkelijk weinig kosten een JUnk leger dat wat zya hoedanigheden aangaat zeer goed met de beste Europeesche legers kan wedyveren. Ieder volwassen mannelijk Japanner moet zijn tland 12 jaren dienen: 3 ja ren in werkelijken dienst, 4 jaren bij de ie en 5 jaren bij de 2e reserve. Daardoor beschikt Japan in vredestijd over een leger van ongeveer 75,000, in oorlogstijd over een krijgsmacht van een 250,000 man. De soldaten bezitten een groot weerstandsvermogen, onder hen heerscht eea uitstekende krijgstucht, zy zijn krachtig, goed geoefend en scheppen behagen in den militairen dienst. De administratie van het leger is eenvoudig ea vrij van alle omkoo- perij. Er zija slechts twee groote gebre ken dea hoogerea ea minderen offi cieren ontbreek: het aan oefeaing en ondervinding in ondergeschikte raogen, en de slechte cavalerie. Het onderhoud dit leger kost slechts .ongeveer f 30.000.000. Waarvoor Japan een betrekkelijk zoo krachtig leger noodig heeft? Het lot van andere Oosteiscbe landen haeft deze regeering geleerd, dat zy hare onafhankelijkheid alleen kan bewaren met een krachtige goed geoefende land- en zeemacht. Zij heeft daarvoor gezorgd, „geen mogendheid zou nu met succes eea inval iu Japan kunnen doen. Groot-Brlttanie zou misschien de Japan- sche zeemacht kuanen veraielea ea d' havens kunnen biokkeersn, maar ,zoo ver zou waaischijalijk geen andere mo gendheid het kuncen brengen. Voor den inhoud dezer rubriek sielt de redactie ziek niet aansprakelijk) Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatstwordt de kopy niet aan de inzenders teruggegeven Mijnheer de Redacteur. Met ingenomenheid las ik gisteren avond het eerste gedeelte der revue vaa uwen gezelligen Zaterdagavondpraatjes maker Fidelio. Ook op mij nad die weaeig gevierde Koninginnedag een onaaageaamen indruk gemaakt en eeu gevolg daarvan is, dat ik mij thans ge drongen gevoel, mijne instemming te betuigen met de opmerkingen en voor stellen van uwen medewerker. Om de door hem geopperde plannen te onder steunen en te bewijzen dat deze met eenige moeite ea medewerking, zeer wel voor ui'.voering vatbaar zijs, meen ik hem te mogen wijzen op de te Leiden bestaande 3 OctoDer Vereenigiog. Deze veieeniging, die zich ten doei stelt om dea gedenkdag van Leiden's ontzet jaar lijks feestelijk te vieren, telt een groot aantal leden onder alle standen der bur gerij. De contributie bedraagt slechts éen gulden per jaar en dank zij de goede zorgen van bestuur en regeliags- commissie, slaagt dit gedenkfeest telkens uitmuntend. Traditioneel begint dit feest telken jare met het spelen van koraai- muziek bij het standbeeld van burge meester van der Werff, gevolgd door eene uitdeeling van haring ea witte brood aan de armen. Ten ongeveer 10 of 11 uur heeft inea, hetzij een optocht, hetzij iets anders; ten 2 uur volksspelen, kermis- es andere ver- makelij zheden, terwijl de feestelijkheden gewoonlijk besloten worden, dan eens aoor ecu goadelvaart door de stad, een bal-champêtre met drie muziekkorpsen op verschillende dicht bij elkaader ge legen plaatsen, gevolgd door vuurwerk, kermesse d'été of andere vermakelijk heden, waaraan een ieder kau deelne men. Weliswaar hebben de leden eeaige voorrechten, doch over hef algemeen is al het opgenoemde voor een elk, zon der onderscheid, toegankelijk. De stem ming ia de stad is hierdoor den ge- heelen dag, meer dan feestelijk. Fabrie ken, werkplaatsen en dergelijke, zijn gesloten. Iedereen is ia feestdos en de stralende verheugde gezichten, die ge de drukke straten ontmoeten zult zegggen u dat er werkelyi feest gevierd worat, een feest, waar men zeer zeiden een wanklank verneemt. Zoude het nu zoo moeielijk zijn om onze stad eene dergelijke vereeni- ging op te richten, ten doel hebbende den 3ien Augustus jaarlijks op ongeveer dezelfde wijze te vieren en dien dag, geheel la overeenstemming met het ideé van Fidelio, tot een feestdag voor geheel Haarlem te maken. M. 1. kan die vereeniging zeer goed totstandko men, wanneer eenige wakkere mannen daartoe het initiatief wilden nemen, ter ijl de geringe contributie oorzaak zal zija dat alle ingezetenen, die niet door hunne principes daarvan weerhouden worden, ais leden toetreden. Bij wel slagen zal het Haarlemsche publiek dan den 3ien Augustus i894kuHnen bewij zen dat men zeer goed feestvieren kan zonder de orde te verstoren. Met de opname dezer regelen zult u mij zeer verplfchten ea dank ik u reeds voorbaat voor de welwillend ver leende plaatsruimte. Hoogachtend, j JJEdDw. Dr H. V. E. Het stoomschip Print Willem Ilt van Amsterdam nsar Suriname, pas seerde September, des middags, Onea- sant. Het stoomschip Prinses Sophievaa Amsterdam naar Batavia, arriveerde 2 September te Padang. Het stoomschip Prinses Wilhelmina van Amsterdam naar Bztavia, passeerde Sept. Kaap Rocca. Het stoomschip Sumalra, van Batavia sa*r Amsterdam, vertrok 1 September van Port Said. Het stoomschip Conrad, van Java naar Amsterdam, arriveerde 2 September te IJcoulden. Het stoomschip Salak vertrok 2 Sep- tembér vaa Rotterdam naar Ned, ladle. Het stoomschip Werkendamvaa de N. A. S. M., vertrok den 2 September vaa Rotterdam nsar Newyork. Het stoomschip Feendamvan de N. A. S. M, vaa Rotterdam, arriveerde Zaterdag 2 September, des voormiddags te Newyork. Het stoomschip Carlislevan de N. A. T. L, vertrok 2 September vaa Newyork naar Amsterdam: FAMILIES ERICH TEN- Getrouwd: 31 Aug. A. van de Weg en G. M. Beekhuis, Hilversum. 1 Sep. T, Bij 4t Vuur ea L. Riemer, Arnhem. - J. Küpfer ea J. M. Dissel, Nymegen. 2. R. B. Claxton en H. A. J. van Stralen, Dea Haag. - (Bij volmacht.) Jhr. J. J. Borecl en S. F. Gericke; Den Haag. Bevallen: 31 Aug. A. J. Ybes— Ploeg d., Arnhem. - T. van Leeuwea— Van Burk z., Brammen. 1 Szpt. S. A. van DiggelenHellisg z., Amst. - M. WuisÖ/ertoom z,, Alkmaar. Overleden: 31 Aug. A. Picénl— Boekhorst 81 j., Amst. - H. M, Kort hals Altes jd. 7 j., Amst. z. Sept. J. P. Ober Schorfheide jd. 20 j., Amst. -G. DU Dz. 74 j., Oostzaan. Aan Geabonneerden op dit Bladen hunne huisgenooten, worden aan het Bureau Kléine Houtstraat 9, op mondelinge aan vrage de adressen medegedeeld waar deze betrekkingen zijn te beoragen. Abonnés buiten Haarlem ontvangen inlichting tegen toezending van postzegel. 1. Juffr. P. G., n. ben. 30 j., voor de verpl. van een hulpbeh. hoer, met Oct. 2. Jnffr, P. K., in een fijn hoed. magaz,, ving en zeifat. kunn. werk., met opg. v. verL salaris. 3. Coupeuse, P. G. met Nov. voor costam. en mant. 4. Reiziger op prov. voor een eau-de.cologne- fabr., nitsc. refer, cereisohten. 5. Iemand, g. corresp. in het Engelsch, met fransche taal en boekh, bekend. 6. Gerout. klerk op een registratiekant. 7. Klerk bij een stoomtrammaatsch. g, kunn. lez., schrijv., reken, en v. onbespr. gedr. zijnde, met pers. aanb. aldaar. 8. Eerste aide-de-r,uiaine in een voorn, hotel, ongeh. en v. deugd, bew. voerz, 9. Kappersbed. geroutin. teg flink 3alaris. 10. Tweede bed,, R. K., met snijden enz. bek. voor een banket- en koekb., met opg. van vcrl. salaris. Giboorten 3 September. J. T. Heuvelk.mp—SchnlfllBk x. K. H«- te.dorp—t. Hevjaingen 1. MASKTNIEUWS. Haarlem, 4 Sept. 1893. Grun- en Zudmarkt. Roode tarwe 5.st fo.Witte t*rwe i 5.60 d 5.50, Rogge 14.75 a (o.—Haver 13.67s 13.25, Gerst 14.75 d 4.25, Groene erwten (8.10 0,—Ca- pneijners 1 o.f o.Paardenboonea to.d o.Duivenboonen c'A Brnin mosterdzaad 21.80 a ar.as Kool zaad f 8,50 Karwcizaad o,i o. Aardappelen- en Botermarkt, aangev. verk. laagste hoogste pr Boter 162 KG. 162 KG. f 1,60 f 1.70. gen 132 st. 132 st. f 9 fli.— Schrammen 78 Bt. 78 st. f14.f 17-00 A.ardapp. 275 HL. 261 HL. f 1.50 f3.50. Appelen 252 HL. 204 HL. 1.50 3. Peerea 322 H.L. 268 H.L. 2.50 6.— Amsterdam, 4 Sept. De prijzen der aardappelen ware» heden als volgtKatwijker Zand 12.30 i 3.dito Muisjes f 3,— i 3.40, An- dtjker Muisjes 1,80 i 1,90 Friesche Dokkumm.Jammen (o,— i o,—dito Fraaeker f 1,40 i. 2,dito losse f o,— i o,dito Zand fo.4 0,Rijm- burgers lo,4 o,—Geldersche Kra len f 1.60 4 2,dito blauwe I i,6j 4 1,75, Westl. Kleimanden fo.4 o, dito Kleimnisjes fo.4 o. Edam, 2 Sept. Kaas Aangevoerd 75 stapels, weg. ^729 Kg. Hoogste prijs f 28,de 50 Kg. Alkmaar, i Sept. Ter Kaasmarkt heden aangevoerd 462 stapels, wegende 129,378 Kg. Prijzen: kleine Gras Kaas 129,50. Commissie Gras 126,middel bare Gras 28, Leiden, 2 Sept. Aan de Botermarkt aangevoerd 198 en 63 deelen, te zamen 6590 stukken. Prijs ie kwal. f52 60, 2' kwal. t 46 4 50. Schiedam, 4 Sept. Moutwijn 18,50. Jenever 114,Amst. Proef 15.25

Haarlem's Dagblad | 1893 | | pagina 3